Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 31 maja 2020 r. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
 Wiadomości lokalne
» DK77: osobówką wjechał pod skręcającą ciężarówkę
» 30 lat samorządu. Zobacz kto rządził miastem Stalową Wolą!
» Przedsiębiorcy korzystają z samorządowego pakietu osłonowego
» Rewelacyjne efekty odchudzania w Gabinecie Projekt Zdrowie! Ponad 21 kg mniej w zaledwie 3 miesiące!
» Kino samochodowe w Stalowej Woli. Wyświetlą Boże Ciało i Iluzję 2
» Szpital szuka lekarza kierującego oddziałem psychiatrycznym
» W dawnym rezerwacie Sochy usuwają drzewa zagrażające bezpieczeństwu
» Zarząd Huty Stalowa Wola bez zmian
» Kontynuacja remontu konserwatorskiego budynku dawnego sądu
» W Klasztorze zamilkły organy
» Rdzawe ślady na ścieżce rowerowej. Co to jest? - pytają mieszkańcy
» Miasto przedłuża nabór na dofinansowanie do zakupu kotłów grzewczych
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 13:22     /Magdalena Rodecka/
Obowiązkowe maseczki na twarz mają pomóc w walce z koronawirusem

Radni miejscy na nadzwyczajnej sesji przegłosowali nakaz używania maseczek ochronnych na twarz na terenie Stalowej Woli. Dzień później o obowiązku takim od 16 kwietnia poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Radni miejscy na nadzwyczajnej sesji przegłosowali nakaz używania maseczek ochronnych na twarz na terenie Stalowej Woli. Dzień później o obowiązku takim od 16 kwietnia poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.
Fot. Magdalena Rodecka
Radni miejscy na nadzwyczajnej sesji przegłosowali nakaz używania maseczek ochronnych na twarz na terenie Stalowej Woli. Dzień później o obowiązku takim od 16 kwietnia poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Za ich zakup oraz kolportaż będzie odpowiedzialny Urząd Miasta w Stalowej Woli. Zgodnie z deklaracjami śmieciowymi i wskazanymi w nich osobami, do skrzynek pocztowych mieszkańców trafi ich około 50 tysięcy. Maseczki będą wielokrotnego użytku, trójwarstwowe. Zostanie do nich dołączona informacja jak należy je ubierać oraz dezynfekować.

Nakaz ma obowiązywać w miejscach publicznych. Zwolnieni mają z niego być: kierowcy oraz ich pasażerowie poruszający się pojazdami zamkniętą kabiną oraz zamkniętymi oknami pod warunkiem, że nie opuszczają pojazdu, maszyniści i ich pasażerowie pod warunkiem, że nie opuszczają pojazdu, motocykliści oraz ich pasażerowie pod warunkiem użytkowania kasku zasłaniającego część twarzową głowy. Zwolnienie nie dotyczy pasażerów Miejskiej Komunikacji Samochodowej. Każdy kto naruszy zakaz będzie podlegał karze grzywny wymierzanej w trybie i na zasadach określonych w prawie o wykroczeniach.

NAKAZYWAĆ, PROSIĆ CZY APELOWAĆ?

Na formę przekazu w uchwale, uwagę zwróciła radna Renata Butryn (Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe). Jej zdaniem "nakaz" wiąże się z sankcjami prawnymi. Może lepiej prosić lub zaapelować? - Rozumiem, że jest to w trosce. Orientowałam się jak jest w innych samorządach. Namawiają, proszą, apelują ale nie nakazują. W Sandomierzu rozdawano lub nadal rozdaje się się maseczki ale nie wciągnięto tego w tryb uchwały - mówiła Renata Butryn. Pytano także co z nakazem w Stalowej Woli jeżeli regulacje te będą wprowadzone na szczeblu krajowym?

- Dostarczenie tak olbrzymiej ilości maseczek musi być skoordynowane a komunikat ich noszenia jasny i wyraźny aby nie była to akcja pijarowa ale edukacyjna. Nie są to maseczki medyczne tylko ochronne i my będziemy właśnie takich wymagać. Praktyka dużych miast, państw pokazuje, że zakrywanie twarzy, nosa, znacznie ogranicza rozprzestrzenianie się wirusa. Nie powinniśmy zatem prosić ale wymagać bo mówimy o zdrowiu, życiu ludzkim - stwierdził prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Jeżeli rząd wprowadzi swoją regulację a tak się stało dzień po sesji, od 16 kwietnia, (miasto planowało od 24 kwietnia), ważniejszy będzie akt rządowy: - Cieszymy się, że Stalowa Wola była pierwsza - stwierdził prezydent. Dodał, że samorząd dostosuje się do przepisów rozporządzenia.

Renata Butryn przyznała, że chodzi w maseczce i zachęca innych aby również w ten sposób zabezpieczali się przed koronawirusem. Na pewno ważne jest też noszenie rękawiczek, zwłaszcza w kontekście przycisków na przejściach dla pieszych. Samorząd powinien wpłynąć aby były one pozaklejane bo ludzie dotykają ich rękoma.

Radny Dariusz Przytuła (SPS) zaproponował aby rękawiczki zakupiła jedna z jednostek gminy i odsprzedawała je mieszkańcom. W odpowiedzi Agata Krzek (PiS) wymieniła miejsca, gdzie są one dostępne.

- Nakaz - można był szukać innego słowa ale chodzi o meritum sprawy. Jesteśmy w trudnej rzeczywistości - zakończył kilkudziesięciominutową dyskusję radny Jerzy Augustyn.

MINISTER ZDROWIA: NAKAZ ZASŁANIANIA UST I NOSA OBOWIĄZKOWY OD 16 KWIETNIA

- Od przyszłego czwartku obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej - powiedział minister Szumowski podczas konferencji prasowej. Obowiązek zasłaniania ust oraz nosa nie zakłada, że każdy Polak musi nosić maseczkę ochronną. Może to być szalik lub chusta.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 11 kwietnia 2020 r. godz. 19:16
~Jan
Maski u zdrowych ludzi przynoszą więcej szkody niż pożytku, mogą spowodować groźne zakażenie wtórne.
+0-0
Sobota, 11 kwietnia 2020 r. godz. 16:05
~Lotnik
10 rocznica katastrofy spowodowanej brakiem przestrzegania procedur lotniczych, obchodzona przy złamaniu procedur epidemiologicznych, które sami wprowadzili. To kwintesencja ludzkich panów, których prawo nie dotyczy, natomiast fizyka i grawitacja już tak, niestety.
+0-0
Sobota, 11 kwietnia 2020 r. godz. 15:24
~Ktos
Stalowej a Ty wiesz że policją sklepie mandaty za zgromadzenia powyżej 3 osób? A kaczor z ilona osobami ramiae w ramie składał kwiatki??? A co robił na Powązkach??
+0-0
Sobota, 11 kwietnia 2020 r. godz. 14:46
~Vrek
Maska na twarz, rękawice na paluchy i do wyborów marsz. A hou krzyknął biały orzeł i padł.
+0-0
Sobota, 11 kwietnia 2020 r. godz. 09:04
~Stalówek
Szkoły zamknięte od 13 marca,imprezy masowe odwołane od 16 marca a obowiązek noszenia masek od końca kwietnia.Można jeszcze się wstrzymać...
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 21:00
~ktos
to kur.. nam nie kaza wychodzic z domow , zakladac maski, i zachowywac odleglosc 2m a hu.. kaczynski dzisiaj na placu defilad skladal wience z 30 osobowa swita
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 22:53
~mamuszka
Niech ten kulawy kaczor zaczyna trenowac nogi
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 21:29
~Liverpool
"Naczelnika Panstwa" zadne prawa, ani przepisy nie obowiazuja. Te sa tylko dla mas (ktore - nota bene - wciaz pozwalaja mu rzadzic).
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 21:24
~jan
.... bo dla tych cwaniaków nie braknie miejsca w szpitalach, nie braknie testów, nie braknie respiratorów ..... bo ich śmierć to tragedia narodowa, a twoja śmierć to tylko statystyka ....
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 17:12
~Robal77
Lepiej niech się wezmą za szpital i zrobią porządek z beznadziejną dyrekcją!!! Tam potrzeba działania. Już chyba nikt w tym mieście nie ma zaufania do tego przybytku!!! I wiem, że szpital podlega pod powiat, ale można się chyba za to wziąć!!!! Co ci po maseczce i rękawiczkach, jak ostatecznie nikt Ci w szpitalu nie pomoże!!!
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 17:09
~Vrek
Następne 4 miliony zł na nowe karty do głosowania gdy służba zdrowia kwaka.
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 20:32
~Banco di Vaticano
Oni sie tym zupelnie nie przejmuja... moga wydac nawet wiecej. Papcio Glapinski i te jego dwie (swietnie oplacane) blondi-przyboczne uruchomia maszyne i beda drukowac nowe pieniadze !
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 16:31
~Vrek
Która Korea?
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 15:37
~pisiorek
Zakazy i nakazy , druga Korea.Ale k ...a wybory musza byc.Ludzie brak slow co sie dzieje w tej Polsce.Druga sprawa wczoraj ogladalam z jednej miejscowosci masze , gdzie uczestniczyl biskup Frankowski.Jak mogl powiedziec ze w tak ciezkim czasie UNIA nas zostawila i nie dala ani grosza na wirusa.Jak mozna tak klamac.Oszust jeden.Ciekawi mnie ile on dal.Wywraca starszym ludziom w glowach. to jest chore.
+0-0
Sobota, 11 kwietnia 2020 r. godz. 00:28
~mamuszka
Opus dei Ameryka pociäga za sznurki.Ma byc tak jak przed wojnä wszystko w rekach Zydow(amerykanskich).To wysoko rozwinieta inteligencja pasozytnicza
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 21:25
~Opus_Dei
Kosciol idzie, reka w reke, z PiSem. PiS (od samego poczatku swojej wladzy) urzadza nagonke na Unie Europejska, a kosciol im przytakuje. Jedni wspieraja drugich.....
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 12:45
~senior
Ja już noszę maskę i rękawiczki od dwóch tygodni nie czekam aż dostanę za darmo , tylko sobie kupiłem
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 12:39
~bekon
Debile nie chcecie nosic masek to nie noscie będzie mniej debili w tym mieście, wielu na to czeka.
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 12:36
~Pomścibor
Czy te maski umożliwią spacery po lesie?
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 10:57
~NWO
Niech nam powiedzą prawdę. Czy będzie obowiązek szczepienia i obowiązkowego chipowania ludzi na kwarantannie?
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 10:36
~mamuszka
A wlasciwie gdzie jest Ferdek z Poniatowskiego chyba mu nie zaspawali wyjscia? na mysl o tym udlawilam sie chinszczyznä
+0-0
Sobota, 11 kwietnia 2020 r. godz. 07:52
~rybka Doris
pierdek udławił się jadem, który mu się z pyska wylewał
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 10:34
~Alergik
Jestem od kilkudziesięciu lat alergikiem silnie uczulonym na brzozę, która właśnie ma wysokie stężenie pylenia i utrzyma się takie przez miesiąc. W tym czasie mam katar sienny, leje mi się z nosa, kicham co chwila, leki nie wykluczają dolegliwości całkowicie. Proszę mi powiedzieć, jak mam nosić maskę kichając i smarkając non-stop? Czy ktoś w ogóle pomyślał o takich ludziach? Chyba nie!
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 12:34
~Pomścibor
Są specjalne maski z filtrem dla alergików, moja żona cierpi na astmę alergiczną i takiej używa teraz korzysta z Kf-94
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 11:01
~mamuszka
Oczywiscie ze nie .Mniejsze dzieci tez sobie nie wyobrazam ,nawet takich rozmiarow nie majä.Paranoja,dla zdrowych to tez niehigieniczne bo mozna sie dorobic grzybicy drog oddechowych.Smierdzi mi tu nadgorliwosciä
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 10:53
~~
To sieć w domu.
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 08:31
~ytikikx
Do świadek brzoza masz na myśli oficerow wymordowanych przez sowietow -a nie wycieczki pisowskiej ?
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 06:10
~Kiwid
Czekam na oświadczenie stalowowolskiej opozycji w tej sprawie. Będą protestować? :D
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 05:57
~Świadek brzoza
Rodacy! Nie zapomnijcie o Smoleńsku! Niech im Pan Bóg wybaczy to morderstwo!
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 19:05
~mamuszka
A idz z tym do Macierewicza
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 04:47
~Pod Chicago
W USA, na szczescie, nikt nikogo do noszenia "maski" nie zmusza. P.S. Przebywam obecnie w USA i chcialbym wziac udzial w wyborach prezydenckich. Probowalem dowiedziec sie czegokolwiek w Konsulacie RP, ale... oni niczego nie wiedza. Te wybory to prawdziwa tragi-komedia, a moze tez i farsa!
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 20:30
~Pod Chicago
Szanowna Pani "B"... Jestem obywatelem polskim i mam prawo glosowania. Prosze wiec zostawic dla siebie te bajeczki na temat Trumpa !
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 12:38
~Pomścibor
To samo w Kanadzie, wczoraj rozmawialiśmy z rodziną nikt nic i tp.
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 10:03
~mamuszka
Boguska a po co wam zagranica teraz bedziecie drugä Koreä Polnocnä i tylko jankeskie wojsko sobie do was przyjedzie.I oby Pan Bog wam w dzieciach wynagrodzil
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 08:30
~Boguśka
A po co komu twój głos? Ktoś cię tam wyganiał? Zagłosuj se na Trumpa.
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 02:55
~julian
horror panstwa totalitarnego ma maske czerwonego moru - maski wykoncza zdrowych ludzi, idioci w radzie miasta zasiadaja !
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 00:21
~Vrek
Maska na twarz i można bezkarnie łoić. Opis przestępcy - ehm, no wie pan panie wladzo maskę miał na facjacie więc tera to wszyscy jednacy.
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 22:25
~xen
@gorszy sort - no i co, że polska policja się zbroi? A w Anglii i Niemczech nie tylko policja ale i armie stoją w gotowości. Nie wiem jakiej gotowości - ale tak na portalach piszą. A gdzie to w Filipinach czy Tajlandii, bo nie pamiętam już, mają prawo strzelać do ludzi, jeśli będą wychodzić na ulicę.
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 21:44
~Niesmak pozostanie
Sprawdzają granice jakie można przekroczyć stosując prawo "mówione". Większość obecnych zakazów nie jest w formie aktów prawnych, ale informacji na stronie rządowej. I co ? I wszyscy się do tego stosujemy. Nie ma aktów prawnych, a kulsony ludzi karzą. - 2 m od przechodnia ? W Rozporządzeniu jest 1,5 m - Nie wolno iść w kilka osób ? W rozporządzeniu jest, że nie dotyczy osób najbliższych... Teraz premier będzie rządził dekretami, mimo, że prawo na to NIE pozwala. I tym sposobem w Polsce przestało obowiązywać prawo ogłaszane, a staje się nim wypowiedź partyjnych towarzyszy! P.S. Sprawdźcie sobie w Dzienniku ile wyborów uzupełniających przełożył w ciągu ostatnich dwóch tygodnie Prezes Rady Ministrów. Ale prezydenckich nie można!!!
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 22:04
~Pomścibor
Ile I jak długo nami tak będą kołować, rozumie się czas epidemii ale czy zniewalanie społeczeństwa to wszystko usprawiedliwi?
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 21:11
~elżunia
"Radni przegłosowali NAKAZ " Proponuję aby radni założyli korony /może być koronaświrus/ aby mogli wydawać dla podległych edykty królewskie z mocą bezwzględnego wykonawstwa. Oczywiście nie kwestionuję stosowania wszelkich środków ochronnych.
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 12:07
~Mieszkaniec
Przecież władca jest "prawnikiem". Konstytucja mu jednak obca.
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 11:13
~mieszkaniec
PROSZĘ O PODANIE PODSTAWY PRAWNEJ. KTO Z RADCÓW PRAWNYCH URZĘDU MIASTA ZAOPINIOWAŁ TE UCHWAŁĘ.
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 23:21
~dera
Uchwała RM "nakazująca" winna być w trybie nadzoru wojewody uchylona bowiem nie jest to kompetencja rady. Rada nie jest organem administracji specjalnej by cokolwiek nakazywać. Może stanowić prawo lokalne ale nie wolno wkraczać w kompetencji organów dla ktorych jest to zastrzeżone.
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 20:02
~An
Chyba trzeba zakupic PODPASKI sa pewne
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 21:42
~Pomścibor
A czym uszy chronić?
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 21:03
~mamuszka
No nie padlam i zalozylbys ?,to jeszcze tampony po jednym w kazdä dziurke do nosa
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 19:55
~mamuszka
I znow Stalowa Wola musi byc slynna ze swych debilnych dekretow.Po co maski ludziom ktorzy sä okazami zdrowia?Jezeli juz muszä byc to grupa 65+.To miasto to bastion sredniowiecza i niewiedzy.Po za tym ten wirus nie zniknie z przyrody on bedzie kräzyl w przyrodzie i mutowal sie nawet na grozniejsze odmiany.Kazdy czlowiek posiada naturalnä flore bakteryjnä ,skladamy sie z milionow,miliardow bakterii najwiecej w przewodzie pokarmowym.Sterylizacja oznacza pomor tych pozytywnych bakterii ktore sä potrzebne do normalnego funkcjonowania.Pozbawiajäc sie tego plaszczyka ochronnego narazamy sie na atak chorobotworczych mikrobow.Czlowiek to istota ktora nie bedzie funkcjonowac w warunkach laboratoryjnych po za tym czlowiek jest ssakiem stadnym i nie stworzonym do izolacji.To wszystko co sie dzieje jest najwiekszym eksperymentem socjologicznym wszechczasow
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 10:33
~mamuszka
Nienawidze KK ani zadnej innej wiary.Jestem wolna jak orzel bialy,witalna jak Vitalij Kliczko i sram rzadkim gownem biegunkowym na wasze sztywne konwenanse i swietosci.Brak mi gena niewolnika ,najlepszymi partnerkami dla ciapatych sä nasze Polki katoliczki wychowane przez KK aby byc uleglym i potulnym.Wychow w patriarchalnym koscielnym srodowisku to idealna pozywka dla podwojnej moralnosci i zaklamania.Dzisiaj jestem ateistkä i nie pomogä pacierze mojej matki babki moherowej aby to zmienic.Matka Polka to menczennica ktora nosi krzyz na plecach jest kombajnem wieloczynnosciowym ..i do tanca ..i do rozanca.KK to pasuje i najchetniej widzieliby kobiete na takiej pozycji jak w sredniowieczu.Ulegle frajerki marzä o silnym macho ktory sie nim "zaopiekuje",islam duzo od katolicyzmu sie nie rozni. Przepraszam nie ciäzy na mnie brzemie biblijnego grzechu Ewy.Co zlego to nie ja.Czesty obraz Polki za granicä;d..a na wierzchu ,cyce na wierzchu ,räczki zlozone jak do modlitwy ,aureola nad glowä niczym u Matki Boskiej.Powloczystym,wstydliwym wzrokiem ,glosno trzepoczäc rzesami rozgläda sie dookola spuszczajäc oczeta i sie wszystkim dookola tlumaczy "Ja taka nie jestem"Pytam sie do k...y nedzy Jaka?!!aaa taka taka.Dlatego najbardziej Brytole upodobali sobie kawaly o naszych Polkach wychowanych na chrzescijanskich wartosciach.Aaa pozdrawiam wszystkich ministrantow Bolo i Lolo w komzy hehe bedä roznosic maseczki??
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 08:33
~Hans-Abdullah
mamuszka powiedz mężowi, żeby przeparkował wielbłąda, bo wjazd do meczetu blokuje.
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 22:01
~mamuszka
A co moze slychac?Bojä sie mnie,postrasze ich cycami ,mam dumnie podniesionä d..e(efekt monotonnych powtorzen na silowni)nie doskoczä mi za szybka jestem tyle w temacie zostawiam ich w tyle
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 21:20
~Stalwiak
a co tam u ciapowatych słychać w ciapolandii???
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 19:46
~A
Byc moze zostawia awizo
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 19:34
~gorszy-sort
Prosze spojrzec na te informacje: "Polska policja się zbroi. Prewencja dostanie ponad sto nowych pojazdów. Nowe armatki wodne i furgonetki jeszcze w tym roku mają dostać oddziały prewencji. Polska policja zbroi się w pojazdy, które mogą być wykorzystywane m.in. do tłumienia zamieszek."
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 21:45
~Pomścibor
Ok, już znalazłem
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 21:44
~Pomścibor
Mogę zapytać (poważnie pytam), skąd ta informacja?
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 19:33
~DUSZEK
Co za cyrki z tymi maseczkami. OSP Stalowa Wola na os.Hutnik rozdaje maseczki wywołując przez megafon mieszkańców po osobisty odbiór.Kto nie podejdzie do "płota " to omijają daną nieruchomość . Zero zachowania bezpieczeństwa.PROSZĘ WRZUCAĆ MASECZKI DO SKRZYNEK POCZTOWYCH . NIE ROBIĆ CYRKÓW I NARAŻAĆ MIESZKAŃCÓW NA ZARAŻENIE KORONOWIRUSEM !!!!!
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 19:00
~Andy58
Czy te maseczki dostarcza listonosze do skrzynek pocztowych?
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 23:56
~kiero tira
swoje podejrzenia mozesz kierowac do prokuratury
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 20:03
~mamuszka
Kiero tira podejrzewam ze jestes zamieszany w jakis biznes przekrecik z tymi maseczkami
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 19:10
~Kiero tira
Nie. Roznosic mają strażacy z osp
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 18:35
~Pecevu
To będzie można w tych maskach iść na cmentarz czy do lasu?
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 19:51
~Andy58
Na cmentarz to nas wyniosa
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 19:11
~Pan kiero
Nie.
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 18:18
~Kot Behemot
"Minister zdrowia Łukasz Szumowski ogłosił jedno nowe rozwiązania. Mowa o nakazie zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej. Taki obowiązek będziemy mieli od przyszłego czwartku, a więc od 16 kwietnia. Ma to zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Minister zdrowia podkreślił, że jest to ważne m.in. ze względu na to, że niektóre osoby przechodzą COVID-19 bezobjawowo. Na pytanie, skąd obywatele mają wziąć maseczki, minister zdrowia wyjaśnił, że nie chodzi o noszenie maseczek, ale o to, aby zasłaniać usta i nos. Można w tym celu użyć np. chustki czy szalika." --- Dlaczego dopiero od 16-go (skoro mozna uzyc "chustki czy szalika")? Czy dlatego by obchodzic Swieta bez maski? Absurdy tej wladzy narastaja, jeden po drugim!
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 05:37
~nocna kawa
Panie "kiero tira"... Tyle, ze to nie jest zadne "prawo". Minister Zdrowia nie ma zadnych uprawnien do stanowienia prawa! To sa tylko ministerialne "rozporzadzenia" i calkiem mozliwe, ze sa - po prostu - niezgodne z Konstytucja i wrecz bezprawne...
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 19:18
~Pomścibor
Co ma pierwiosnek wspólnego z paciorkowcem?
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 19:13
~Kiero tira
Dlatego że prawo wymaga aby od ogłoszenia do wejścia w życie przepisu upłynął pewien okres czasu. Nic nie stoi na przeszkodzie aby już od jutra zakrywać usta i nos. Nie ma to jak udawać mądrego a być głupim
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 19:12
~Pomścibor
Wcześniej takiej potrzeby nie było, trąbiono iż tylko zasmarkane osobniki winny zakrywać układ oddechowy, teraz nagle nakaz zakrywania twarzy, nic kylko kwakać ze śmiechu nad obsurdami serwowanymi nam dzień po dniu. I halleluja z hellowin. :D
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 17:56
~Bas
Opozycja nadal modlitwy do Tuska... I hejt
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 07:26
~covid
boli was ten Tusk pisie tępe kloce, słychać skowyt
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 17:03
~Vrek
Przyjmijmy być może skażone maski i karty, przetrzebi staruch naród polski, baranami się łatwiej wóz prowadzi niż ogierami.
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 19:57
~Vrek
To g.wno też ma wartość, pyrt spod niego żresz.
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 19:15
~Kiero tira
Zaleca się aby przed pierwszym użyciem wyjałowić maseczki. Piorac je w temp 90st. Wazne aby g..no wiedzieć ale coś powiedzieć
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 17:02
~ozora
Istotą myślenia o państwie czy nadzorować i pouczać czy tworzyć świat znośniejszym. Kiedy w Ameryce życie towarzyskie przeniosło się do internetu rząd amerykański co robi? Przyśpiesza internet i buduje nowe stacje 5g a co robi nasz rząd? Chce aby operatorzy przesyłali mu dane o lokalizacji nas samych. To nie buduje zaufania. Wszyscy budują respiratory a w polsce się nie da, ponieważ nie posiadamy technologi. Medtronic udostępnił na swoich stronach ZA DARMO swoje palny, porady i licencje. Kiedy nasz rząd myśli jakie tu nowe zakazy i nakazy wprowadzić inni myslą jak odbudować państwo i wrócić do pracy. Włosi powołali rade odbudowy i planuje wysłać ludzi którzy wyzdrowieli do pracy. Fundacja dziedzictwa narodowego w USA powołała narodowa radę odbudowy państwa, zbiera ekspertów z całego świata Którzzy mają wytyczyć jak pisze prezes funcacji przywrócenia Ameryki do życia i do pracy. Austriacy otwierają sklepy szkoły i inne branże, Dania branża po branży będzie wybudzać biznes. Niemcy planują otworzyć szkoły. Czesi tak czesi otwierają tuz przy naszej granicy centra handlowe wybudzając swoją gospodarkę. Im szybciej sie otworzymy tym szybciej pójdziemy do przodu ale naszym włodarzom chyba na tym nie zależy i to dziś decydują się miejsca na przyszłej drabinie dobrobytu. Od tego zależy kto nadal będzie podporządkowany a kto będzie podporządkowywał sobie innych. Jak na razie my nawet dobrego planu wyjścia z tej sytuacji nie mamy bo jak wiadomo tarcza V.3 a niedługo V4 jest jeszcze nie gotowa. Puste pieniądze są niebezpieczne dla gospodarki i dla nas wszystkich. Lepiej dać mandat 10k zł co chodzą po lesie niech ludzie siedzą w domu a świat zaczyna iść do przodu.
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 05:41
~nocna kawa
Czy ta "Ba_bara" to jakies kolejne (nowe) wcielenie oszoloma, ktory produkowal sie tutaj jako "Ferdek z Poniatowskiego"?
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 19:15
~Pomścibor
I moja ulubienica ba bara, bądź bardziej kreatywna, zawodzisz mnie w ripostach, maturzyści bardziej kreatywni bywają :D
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 17:58
~Ba_bara
Pomcibor ty jesteś głupi jak wielki wół
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 17:19
~Pomścibor
I tu racja jak WÓŁ wielka
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 16:58
~Wciąż dumny ze swojego miasta 79
Instrukcja ubierania : 1.pomasuj około 2 sekund lewe ucho potem prawe.2 uśmiechnij się szeroko około 5 sekund napinajac mocno mięśnie żuchwy.3 przełóż lewa gumkę maski za lewe ucho potem prawa gumkę maski za prawe ucho wydając przy tym dźwięki pohukujacej sowy.4.stan na jednej nodze-polecamy prawą- potem szybko przeskocz na drugą.5.zobacz czy nie ma nikogo w szafie lub gdy nie masz szafy mozesz użyć słoik po ogorkach .7.spójrz najpierw w lewo potem w prawo wzrokiem lekko szalonym, zrób szybki szpagat , podrap sie po dupie dwoma rękami i tak przygotowanym możesz zacząć podbijać sklepy!!!
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 16:46
~Vrek
Marsz krasnali się zaczął, tylko królewna jakąś niezadowolona będzie. Mimo że krasnali rój wyległ to wybory 10 maja chyba klapą się okżą gdy je naród myślący zbojkotuje.
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 16:41
~kabi
co ta radna Butryn chce apelować i prosić. Jeśli chodzi o zdrowie i życie to mają być nakazy i surowe kary za brak działań. Krótko i na temat.
+0-0
Sobota, 11 kwietnia 2020 r. godz. 00:50
~mamuszka
Bolo Bialorus lubisz a Rosji juz nie?Bialy czy sie z niewinnosciä kojarzy.Czerwony to kolor krwi i rewolucji ,kolor biskupi i kolor burdelow.Wybierz cos co bliskie twojej duszy a moze i cialu.Nie boj sie czerwieni ,nie boj sie Bastylii ,nie boj sie wystrzalu z Aurory cokolwiek to znaczy.Czy to samo ,otoz nie.Ewolucja,mutacje,nie boj sie wujka Putina bo w jego interesie jest aby Polska byla bogata.Niedzwiedzia sie nie drazni ,z niedzwiedziem sie nie walczy .Przyjdzie niedzwiedz nakarm go a niedzwiedz pojdzie w swojä strone bo niedzwiedz chodzi swoimi drogami.I nie martw sie o stan umyslu niedzwiedzia i jego zdrowie psychiczne
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 18:35
~Hutnicza
Testuja jak daleko moga sie posunac - a Polske czeka tzw. "demokratura" (tak jak na Wegrzech, a moze byc jeszcze gorzej)!
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 18:05
~Bolo
Karolino dlaczego psioczysz na Białoruś? Byłaś tam? Przecież tam jest teraz większa wolność niż w najbardziej demokratycznym państwie na Świecie - USA !!!!
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 17:10
~Olo
Lucek przestań testować.
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 17:01
~Karolina
I państwo policyjne, które się niektórym marzy.Czyli wszechobecny "zamordyzm" jak na Białorusi. Potem zamknięcie mediów innych niż TVPPiS - to dla zdrowia psychicznego narodu - jak nam będą próbowali wmawiać. I tak dalej. Po tym komentarzu widzę, że Maleńczuk miał rację, mówiąc ,,Nie do wiary, co się z Polakami stało. Na pewno tacy nie byliśmy… Polacy byli najbardziej wolnościową ekipą w całym demoludzie. Myśmy w ogóle tę wolność dla demoludów wywalczyli… A teraz pięćdziesiąt procent szczurów dobija się z powrotem do klatki i chce być wzięta za mordę, rządzona twardą ręką. Straszne.''
+1-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 16:08
~Równi i równiejsi
GIS - Główny Inspektor Sanitarny powinien ponosić odpowiedzialność karną za wprowadzanie w błąd w styczniu, lutym i marcu i kwietniu, bo GIS wiele razy kłamał, pisząc że nie ma potrzeby noszenia masek. Tak więc już wcześniej taki obowiązek powinien być wprowadzony !!! Ministerstwo Zdrowia też wprowadzało w błąd powtarzając te "brednie i zakłamanie i brak wiedzy z GIS". Pytam a gdzie kary dla urzędników za takie błędy i zaniechania.
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 18:46
~Hutnicza
Niech zgaduje... ten "kabi" to kolejny, przytepawy zwolennik PiSowskiej mafii?
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 16:59
~Pomścibor
Popieram co do odpowiedzialności
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 16:46
~kabi
spadaj na drzewo banany prostować
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 16:02
~luna
następnym posunięciem totalnych panikarzy z głupawej opozycji będzie żądanie powszechnego czipowania
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 18:43
~Hutnicza
Hej "luna", powiedz to waszemu ministrowi Szumowskiemu... w koncu to on nakazuje zakrywanie twarzy od 16 kwietnia.
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 17:27
~VIKA
Tobie już dawno powinni założyć dwa żółte kolczyki na uszy i kółko do nosa.
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 15:52
~Lasek
Butryn czep się tramwaja!
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 17:07
~lolka
Pani Butryn odwagi! Ma Pani rację! A hejterzy już się większości przejedli.Przyjdzie taki czas,że niektórzy z radnych, posłów, senatorów, włodarzy gmin będą musieli nosić maseczkę na ulicy- ze wstydu! A ich wyborcy będą spuszczać głowy w niemym "milczeniu"!
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 15:49
~Tylko
Jeśli wyjdę z niemowlakiem na zakupy (a nie mam z kim go zostawić w domu) to on też ma mieć maseczkę? Jak to sobie prezydent wyobraża, że male dziecko nie będzie co chwilę jej ściągać z twarzy? A czy są w ogóle takie malutkie maski?
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 19:10
~co za znieczulica!
Hej "ff"... czy jestes gotow, by zaopiekowac sie Jej, czy Jego dzieckiem?
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 16:07
~malwa
jemu możesz gumkę na małą główkę założyć. Przecież wejdzie i będzie ładnie wyglądał z tym "pomponikiem" na czubku
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 16:06
~Ff
Z niemowlakiem prostaku się nie wychodzi na zakupy. Tak samo jak z każdym innym dzieckiem.
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 15:44
~ech
I okazuje się ,że p. Butryn miała cholerną rację! Szanowni radni, głosujący za tą uchwałą, palnęliście totalne głupstwo! Po prostu Stalowa Wola nadgorliwców!
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 15:22
~Pomścibor
Ciekawe jak długo polski naród będzie głowę pochylał, nie znasz dnia ani miesiąca. Słowianie to Słowianie, długo pokorni nie będą
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 19:12
~mamuszka
Tusk jest Kaszubem a to plemie slowianskie autochtonow na tych terenach ktore sie nie zniemczylo pomimo intensywnej germanizacji
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 18:22
~Ballada
Ba_bara... Pan Tusk ma w sobie wiecej polskiej krwi, niz wasz szalony gnom, wodzunio Kaczynski - potomek odesskich "gorali z gory Synaj"! P.S. Zbadaj sobie kiedys wlasne DNA... czasem mozna z tego dowiedziec sie ciekawych rzeczy!
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 15:50
~Pomścibor
Nie ujmuj komuś dodając sobie, z ciebie to przykładny sterowaniec. Żadnej partii nigdy nie klaskałem i klaskać nie zamierzam
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 15:48
~błąd
Powinni upozorować, że to decyzja całego narodu i to by zadziałało, a teraz to wygląda tak jak za okupacji.
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 15:30
~Ba_bara
Z ciebie taki Słowianin jak z Tuska Polak
+0-1
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 15:15
~cyrk
nie ma żadnego wirusa - nie dajcie się Nadbereżnemu ogłupić. Niech se sam nosi maski i rękawiczki jak klaun w cyrku. Jeszcze te jego kosmate włosy - naturalne - i prawdziwy z niego klaun. Powinien zawód zmienić :D
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 18:32
~Debyle xxdd
Szczerze? Jestescie wszyscy poje..ni klucac sie na forum. ;) wyjdzcie pod urzad miasta i zacznijcie se ryje oklepywac to widowisko bedzie xd
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 15:48
~akrobata
a z ciebie prawdziwy bałwan
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 15:10
~Moher49
No to mamy już islam w WSW. Do kościoła nie nada, kobiety zaplombowane jak u arabów.
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 15:08
~Pomścibor
Do malwa, a od kiedy Słowianka nosi burkę?
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 19:21
~Pomścibor
A dziękuję bardzo :)
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 18:53
~mamuszka
Super slowianski nick .Katotaliby nam zalozä bedziemy wyglädac jak Matka Boska (przeciez tez ma burke).Hau hau juz nawet moj burek owczarek niemiecki wyczäl pismo nosem i wie czym ta zgrzebna szata träci.Aaa kowalem swojego losu trzeba byc i sredniowieczny pas cnoty kowal szykuje.Idzie wiosna a gdzie Biedron i inne wynalazki,wkurzylam sie w Rossmanie bo patrze a tu falsyfikat stoi ze sztucznym cycem,ryjem w botoscie ,wlosy dlugie jak u Jezusa i buty na koturnie.A ty franco mysle sobie to moj rewir i zaczelam podskakiwac sobie a moje bimbaly wraz ze mnä bim bam bim bam .Ubrana bylam w czarne leginsy i bluze sportowä a moj slowianski temperament az kipial."Ono"wystraszylo sie bardzo tej nietypowej sytuacji bo ulotnil sie tak szybko az zapomnial(a) waciki przy kasie.A mialam mu dac soczystego argumenta z adidasa bo uda mam mocno wyprofilowane
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 14:56
~malwa
mamuszka, jak ty w tej ciapolandii założysz maseczkę na burkę?
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 18:33
~mamuszka
Ty glupia malwo nie rozkwitniesz w tym roku.Wlasnie masz nakaz maski noszenia prezent od Katotalibow.I z czego sie cieszysz?Ja tu pod Hamburgiem bez maski paraduje i wychodze gdzie chce.A ty juz jestes pisowska niewolnica Izaura Leoncio cie j...l koscielny w zachrystii.Beeeee meczä owieczki beeee Baranek Bozy i ofiara zostala spelniona.Przyjedz tu i zobacz jak zycie wygläda a ty slepo wierzysz w to co pisowska Kurvizja sprzedala.Siedz i becz i sie ciesz jak to Niemcom zle bo ciapatych tlum.Jakos z tego powodu nikt do Polski nie wrocil i nie wroci do dzihadystow pislamskich.Alleluja i Hosannna na Wysokosci hahahahaha
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.