Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 31 maja 2020 r. Imieniny: Anieli, Feliksa, Kamili
 Wiadomości lokalne
» DK77: osobówką wjechał pod skręcającą ciężarówkę
» 30 lat samorządu. Zobacz kto rządził miastem Stalową Wolą!
» Przedsiębiorcy korzystają z samorządowego pakietu osłonowego
» Rewelacyjne efekty odchudzania w Gabinecie Projekt Zdrowie! Ponad 21 kg mniej w zaledwie 3 miesiące!
» Kino samochodowe w Stalowej Woli. Wyświetlą Boże Ciało i Iluzję 2
» Szpital szuka lekarza kierującego oddziałem psychiatrycznym
» W dawnym rezerwacie Sochy usuwają drzewa zagrażające bezpieczeństwu
» Zarząd Huty Stalowa Wola bez zmian
» Kontynuacja remontu konserwatorskiego budynku dawnego sądu
» W Klasztorze zamilkły organy
» Rdzawe ślady na ścieżce rowerowej. Co to jest? - pytają mieszkańcy
» Miasto przedłuża nabór na dofinansowanie do zakupu kotłów grzewczych
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 11:34     /Magdalena Rodecka/
Videokonferencja w sprawie koronawirusa. Powiatowe służby o epidemii

Videokonferencja w sprawie koronawirusa stalowowolskich służb powiatowych.
Videokonferencja w sprawie koronawirusa stalowowolskich służb powiatowych.
Fot. Print Screen
Stan epidemii koronawirusa postawił na nogi wszystkie służby medyczne i sanitarne. O podejmowanych działaniach i zagrożeniach mówiono podczas konferencji prasowej.

Szef stalowowolskiego Sanepidu Stanisław Pieprzny poinformował, że obecnie na terenie powiatu stalowowolskiego stwierdzono 15 zakażeń koronawirusem. 12 z tych osób przebywa w szpitalach na oddziale zakaźnym. Do tej pory wydano 212 decyzji o kwarantannie, 1389 osób od początku pandemii objęto nadzorem epidemiologicznym. - Osoby przebywające na kwarantannie są zobowiązane do nie opuszczania domów, obserwowania stanu zdrowia, pomiaru temperatury ciała dwa razy dziennie a o wszystkich niepokojących zmianach informowania stacji sanitarnej celem podjęcia dalszych kroków - wyjaśniał Stanisław Pieprzny.

Powiat Stalowowolski jak usłyszeli dziennikarze nie wypada źle na tle województwa, kraju co nie zwalnia nas od stosowania się do zaleceń.

Sanepid jest w stałym kontakcie ze szpitalem, przychodniami, domem pomocy społecznej, zakładem pielęgnacji opiekuńczej. Każda placówka oczekująca jakiejkolwiek pomocy, jest zobowiązana do kontaktu ze stacją epidemiologiczną, gdyż ze względu na pracę zdalną, ograniczone zasoby ludzkie, nie prowadzone są rozpoznania w terenie.

Pytano starostę Janusza Zarzecznego, pod którego podlega szkolnictwo średnie o przeprowadzenie egzaminów dojrzałości. Nie ma w tej sprawie wytycznych Ministerstwa Edukacji ale starosta nie wyobraża sobie aby egzamin dojrzałości miałby się nie odbyć bo to niezbędny warunek do ubiegania się o przyjęcie do szkół wyższych. Z drugiej strony nie ma możliwości zebrania tak dużej liczby uczniów w jednej sali podczas epidemii koronawirusa.

W czwartek i w sobotę będą pobierane próbki do badań od pracowników Domu Pomocy Społecznej, gdzie przebywał pacjent zakażony koronawirusem. Przekłada się to na problem z zapewnieniem opieki pensjonariuszom bo część personelu odbywa kwarantannę, część jest na zwolnieniu lekarskim. Nie świadczą ponadto usług na rzecz zakładu pielęgniarki pracujące na przykład w innych miejscach - w szpitalu.

Janusz Zarzeczny zaapelował do opinii publicznej w formułowaniu krzywdzących osądów względem służby zdrowia, w tak szczególnym czasie. Często nie mają one pokrycia z rzeczywistością a demotywują do pracy. Bez personelu medycznego stwierdził, nie będziemy sobie mogli poradzić z wirusem.

Zaapelowano także o nie wychodzenie bez potrzeby z domów, o nie spotykanie się ze znajomymi, rodzinami, mimo tak szczególnego okresu jakim są święta.

Dyrektor ds. lecznictwa szpitala Andrzej Komsa poinformował, że na stworzonym oddziale obserwacyjnym jest pięć łóżek, gdzie pobiera się wymazy i oczekuje na wyniki badań koronawirusa. Z kolei zanim pacjent wejdzie na SOR musi przejść wywiad środowiskowy na temat swojego stanu zdrowia, ma mierzoną temperaturę a to wszystko po to aby zapewnić maksymalne bezpieczeństwo.

Szpital jest sukcesywnie zaopatrywany w środki ochrony osobistej, płyny dezynfekujące. O ile na początku był duży problem z dostępnością, o tyle teraz kryterium jest cena. Jednorazowe kombinezony podrożały z 20 do 100 złotych. Podziękowania złożono wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób placówkom medycznym pomagają.

- Na pewno rozmiar pandemii zaskoczył wszystkich. Służby musiały się dotrzeć we współpracy ze sobą. Na pewno działamy już szybciej i sprawniej - zapewnił szef Sanepidu Stanisław Pieprzny.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 18:59
~Pan Felczer
Z polskiiego internetu: Pracownicy i pracownice ochrony zdrowia to nasi bohaterowie i bohaterki. Właśnie teraz, w środku epidemii, są na pierwszej linii walki o nasze zdrowie i życie. Aby mogli skutecznie chronić nas i siebie, muszą posiadać jasność odnośnie obowiązujących ich wytycznych i standardów postępowania. Tych jednak - o czym mało kto wie i pamięta - nie ma! Zakończmy chaos wywołany przez złe zorganizowanie pracy ochrony zdrowia przez ministerstwo i Sanepid!
+0-0
Niedziela, 12 kwietnia 2020 r. godz. 05:43
~Do hejtera
Tak Darek, tak oczywiście...
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 16:18
~bababa
Pytam się jak nasz powiat jest przygotowany???? W DPS jest dramat. Co Pan z tym robi chociaż testy ktoś zrobił pracownikom i mieszkańcom ???? Za chwile nie będzie miał kto nakarmić tych ludzi. Naprawdę jesteście przygotowani????????
+0-0
Sobota, 11 kwietnia 2020 r. godz. 07:45
~wyPAD
starostwo i dyrekcja DPS do dymisji, gdzie prezydent N.?
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 13:38
~mamuszka
To juz jest Groteska sztuka teatralna.Bajka J.Christian Andersen "Przepiekne szaty cesarza"(przecudne szaty przybraly burdele).A krol jest nagi gdzie ten maly chlopiec(przyszlosc narodu) co wam prawde powie.Z igly widly schowane w dmuchanym balonie(przenosnia slowna)
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 11:41
~Monika
Czy fakt jak na załączonym obrazku mimo że jest to wideokonferencja nie powinny być zachowane odległości pomiędzy panami które wprowadził minister zdrowia??? Dziwie się bo jednym z panów na zdjęciu jest lekarz
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 07:28
~olka
mój tłuczek do ziemniaków ma więcej do powiedzenia
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 23:53
~mieszkaniec
ciekawe czy stol tak dokladnie im zdezynfekowali, ze tak beztrosko trzymaja na nim lapy bez rekawiczek .. po drugie, trzymanie maseczki na szyi przynosi taki sam efekt jak wyplukanie jej w klozecie. i takie czlowieki chca edukowac jak sie mam zachowywac w czasie pandemii.. brawo wy
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 23:11
~mimi
Dlaczego pan starosta nie używa slowa "wytrychu" - wszystko jest pod kontrolą? Z tego co na tej konferencji powiedziano to wynika, że sytuacja w szpitalu nie jest taka zla jak ją opisują mieszkańcy czyli opinia publiczna. Grunt to dobre samopoczucie i metoda na strusia, glowa w piasek a reszta do mnie nie nalezy. Teraz wyszło, że na początku było źle ale teraz powoli wraca do normalności bo zaopatrzenie się poprawia. Więc z ubiegłej konferencji słowa były rzucone na wiatr? Przecież wszystko było pod kontrolą a mimo to wszystkiego brakowało... Czy juz szyte są fartuchy dla personelu z materiału zdobycznego? Dobrze byłoby aby przekaz dnia na taką konferencję był przekazywany z Nowogrodzkiej. Prawda?
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 22:40
~alek
starosta to porażka tak samo jaki nauczyciel
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 08:31
~Nauczyciel
jako dyrektor był słaby a jako starosta bez zmian
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 23:18
~Ann
Porażka to ty jesteś pacanie, widać ze Czopor Cię uczył ...
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 21:28
~Marian
Kiedy dymisja zarządu powiatu? Nie wstyd im? To oni są odpowiedzialni za katastrofę szpitala w sytuacji epidemii.
+0-0
Piątek, 10 kwietnia 2020 r. godz. 05:55
~stalowiaczek
Zadna (podkreslam - zadna) wladza w ciagu minionych 30 lat nie promowala takich nieudacznikow i ignorantow tak jak promuje ta obecna - mafia PiSowska!
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 18:31
~Pacjentka
W tym szpitalu zawsze były wielkie oszczędności bo tak kazał dyrektor,jak korzystałam z zabiegów to nawet lignina do wytarcia ciała była wydawana po jednym cienkim płatku, no teraz zaoszczędzić się nie da Panie dyrektorze niestety
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 18:00
~Nabma
A co robi wicestarosta? Kawka?
+0-0
Poniedziałek, 13 kwietnia 2020 r. godz. 07:36
~moherowa babka
nic nie robi
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 20:30
~Grażyna
Siedzi pod stołem i podpowiada Januszowi co ma mówić.
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 15:13
~Nadia
Starosta odpowiedzialny za szpital w którym brakuje maseczek rękawiczek a nawet żelu . Resztę pozostawię bez komentarza
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 14:59
~Mieszkaniec
Dokładnie.gdzie zalecana odległość .
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 14:32
~rybka Doris
bez komentarza...
+0-0
Czwartek, 9 kwietnia 2020 r. godz. 13:38
~cdn
Dlaczego odległość min. 2 m nie jest zachowana? Czy będzie mandat?
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.