Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 28 maja 2020 r. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
 Wiadomości lokalne
» Rewelacyjne efekty odchudzania w Gabinecie Projekt Zdrowie! Ponad 21 kg mniej w zaledwie 3 miesiące!
» Kino samochodowe w Stalowej Woli. Wyświetlą Boże Ciało i Iluzję 2
» Szpital szuka lekarza kierującego oddziałem psychiatrycznym
» W dawnym rezerwacie Sochy usuwają drzewa zagrażające bezpieczeństwu
» Zarząd Huty Stalowa Wola bez zmian
» Kontynuacja remontu konserwatorskiego budynku dawnego sądu
» W Klasztorze zamilkły organy
» Rdzawe ślady na ścieżce rowerowej. Co to jest? - pytają mieszkańcy
» Miasto przedłuża nabór na dofinansowanie do zakupu kotłów grzewczych
» Kierował ciężarówką mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie
» Znajdź czas dla siebie w ESTET!
» Gospodarstwo Agroturystyczne "Madejówka" - miejsce do relaksu i dobrej zabawy!
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 19:46     /Magdalena Rodecka/
Pacjent z koronawirusem przyjęty do Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli

W Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli mężczyzna, od którego w niedzielę pobrano próbki do badań na obecność koronawirusa, okazał się zakażony. Zostanie przewieziony na oddział zakaźny do jednego z podkarpackich szpitali.
W Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli mężczyzna, od którego w niedzielę pobrano próbki do badań na obecność koronawirusa, okazał się zakażony. Zostanie przewieziony na oddział zakaźny do jednego z podkarpackich szpitali.
Fot. Jacek Rodecki
W Domu Pomocy Społecznej im. Józefa Gawła w Stalowej Woli mężczyzna, od którego w niedzielę pobrano próbki do badań na obecność koronawirusa, okazał się zakażony. Zostanie przewieziony na oddział zakaźny do jednego z podkarpackich szpitali.

- Mężczyzna ten nie był pensjonariuszem Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli. Trafił do DPS w związku ze skierowaniem z MOPS-u. Wcześniej przebywał w szpitalu - wyjaśnia powiatowy szef sztabu kryzysowego, starosta Janusz Zarzeczny. To właśnie w szpitalu miał kontakt z pielęgniarką u której później kornawirusa.

Mężczyzna ma choroby współistniejące, w przeszłości miał amputowane kończyny, kontakt z nim był utrudniony. Gdy trafił do Domu Pomocy Społecznej, już wtedy brano pod uwagę, że może być potencjalnym nosicielem COVID-19. Był izolowany od innych pacjentów w osobnym pomieszczeniu a personel oddelegowany do jego obsługi, wyposażono w środki ochrony osobistej.

Zarówno pracownicy DPS-u jak i rodzina mężczyzny, osoby mające z nim kontakt będą musiały być przebadane oraz przebywać w kwarantannie.

Dla personelu Domu Pomocy Społecznej jest możliwa kwarantanna w bursie jednak jak nam powiedział nam starosta, panie chcą ją odbywać w miejscu pracy. Jeżeli tak się stanie, to będą dla nich przygotowane w salach łózka i inne niezbędne rzeczy.

W Domu Pomocy Społecznej w Stalowej Woli na stałe przebywa 90 osób przewlekle somatycznie chorych wraz z 50 pracownikami, którzy mimo stanu epidemii stale sprawują nad nimi opiekę. W placówce potrzeby są duże zwłaszcza jeżeli chodzi o środki do ochrony osobistej typu: odzież ochronna (maseczki bawełniane lub chirurgiczne, fartuchy jednorazowe, kombinezony ochronne, przyłbice i gogle), rękawiczki jednorazowe, środki do dezynfekcji rąk i powierzchni.

Z danych wojewódzkiego Sanepidu wynika, że na terenie powiatu stalowowolskiego jest 12 osób zakażonych kornawirusem. Wynik ten z pewnością w najbliższych dniach ulegnie zwiększeniu.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 8 kwietnia 2020 r. godz. 10:55
~inny
Myślę że nie warto tak obrażać pracowników mops trzeba im oddać szacunek że narażają swoje życie i zdrowie i swoich bliskich my jesteśmy w domach a oni muszą dbać o klientów którzy chodzą do ośrodków muszą dbać o pensjonariuszy w dps i opiekunki co chodzą do starszych do domów ktoś to musi wykonywać pracownicy socjalni wykonują też programy które są wymagane i nikt nie wiem co kto w danym programie robi najlepiej ocenić że kawę robi i sałatki to już chyba słyszałam gdzieś bo w innych urzędach też tak robią i zakładach pracy nawet budowniczy śniadanie sobie robi bo musi ważne jest zarządzanie aby dyrektor wiedział jak pracuje jego zespół i na co jest narażony i jest odpowiednio od 14 marca zabezpieczony od ogłoszenia pandemii mam nadzieję że mamy trochę szacunku wobec pracy innych i narażania się przez nich szacun dla pracowników socjalnych zatrudnionych w różnych instytucjach typu ośrodki szpitale dps itd duzy szacunek dla szpitali lekarzy pielęgniarek salowych
+0-0
Środa, 8 kwietnia 2020 r. godz. 09:03
~obywatel stw
Zawinił MOPS, ale nie tylko. Mam nadzieję, że nie obwinią szereregowego pracownika, tylko osoby decyzyjne, które wysłały tą osobę na wywiad środowiskowy, kierownik tej osoby, wszyscy nad tą osobą, wogóle sytuacja w MOPS jest warta dokładniejszemu przyjrzeniu. Teraz nic się prawie nie dzieje, a jest tam taki dział - OSL (organizowanie społeczności lokalnej) co nawet bez kryzysu w tym dziale się nic prawie nie robi a są tam aż 3 etaty (choć pracy to nie ma dla jednej osoby) czyli 3 razy wypłata, 13-tki, dodatki itd generują dużo strat, jedyne czym się zajmują to organizowaniem czasami jakiś akcji rozplakatowanych np piknik co przychodza dzieci z patologii i uzaleznieni od alkoholu petenci pomocy społecznej najeść się i tyle, robią 100 zdjęc na facebooka i jest ze niby praca, że coś się dzieje, a po prawdzie nic z tego nie wynika. No a w chwii obecnej nie ma takich akcji więc siedzą tylko zamknięte no i siedzą bo co innego ?, ale to nie tylko one tak siedzą tlko z połowa kadry biurowej. Fakt sałatka ani kawa sama się nie zrobi, ale to można w domu sobie przygotować. Wogóle warto byłoby przyjrzeć się budżetowi w MOPS i tzw Dyrekcji czy to są osoby adekwatne do zajmowanych takich stanowisk, ciekawe czy jakby ktos poszedł do Pana Dyrektora to czy byłby on w stanie opisać samodzielnie tą sytuację, procedurę kierowania krok po kroku do DPS itd i oczywiscie kierownik tego działu... Inna rzecz to kwestia zatrudnienia tam, jedni bez konkursu i czasem nawet bez doświadczenia zawodowego na czas nieokreślony dostają umowy, inni popracuja troche czy to po konkursie, stażu, czy zastępstwie i wylatują bez określonej przyczyny z pracy mimo posiadanego doświadczenia zawodowego.
+0-0
Środa, 8 kwietnia 2020 r. godz. 10:27
~Dfk
To prawda, co piszesz. W MOPS obowiązki pracownika sztucznie rozdzielono i ostatecznie 4 osoby wykonują to, co spokojnie i bez pośpiechu może ogarnąć jedna osoba. W szczególności dotyczy to stanowisk administracyjnych, które nagle uległy cudownemu rozmnożeniu. Czekać, kiedy będzie tam osobny pracownik administracyjny odpowiedzialny za parzenie kawy. Dział o nazwie Organizowanie Społecznosci Lokalnej zorganizował infantylną akcję "Motylowa Przystań", która polegała na postawieniu jednej ławki pod blokiem i namalowaniu motyli na murze. Na to idą pieniądze z podatków. I tak wykorzystywana jest wiedza wyniesiona z 5-letnich studiów. Tak miasto walczy z alkoholizmem, narkomanią, biedą, przemocą domową i wykluczeniem społecznym - malując infantylne motyle...
+0-0
Środa, 8 kwietnia 2020 r. godz. 10:22
~bezstronny
Piękny wywód ale nie obrażalabym pracowników mops jeśli nie jesteś w środku i nie wiesz dokładnie na czym polega ich praca i na jakich procedurach pracują niejednokrotnie narażają życie i zdrowie myślę że w dobie obecnego zagrożenia ważne jest jak zabezpieczyć ludzi aby się nie zarazili i swoich członków rodziny bo pewno obywatel stalowe woli siedzi w domu i pięknie pisze a pracownicy mops mają kontakt z ludźmi z zewnątrz zwracam uwagę że trzeba oddać duzy szacun dla ich pracy dla pracowników dps czy też opiekunek które zajmują się osobami starszymi te osoby przez swoich dyrektorów czy też prze prezydenta winny odpowiednio być zabezpieczone od dawna aby sie nie narażać nie teraz wysnuwac na jakich zasadach sa przyjęci .ludzie myślimy o innych z szacunkiem
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 22:09
~Ruina
A co na to rzecznik prasowy Mops
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 19:53
~bezstronny
A kto pozwolił robić wywiad środowiskowy u klienta celem kierowania do dps jak większość wywiadów w ośrodkach jest robione zdalnie i nie ma kontaktów bezpośrednich kontaktów tylko inne myślę że zarządzanie tutaj ośrodka na bakier i mała dbałośc o pracowników i klientów którzy też moga a się zarazić zgroza więc prezydent winien tym się zająć jak pracownicy socjalni są zabezpieczenie i klienci
+0-0
Środa, 8 kwietnia 2020 r. godz. 07:12
~Obustronny
Opiekunki też chcą pracować zdalnie. Też się boją, że się zarażą lub że zarażą swoich klientów. Czy ich życie jest mniej wartościowe niż życie urzędnika?
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 17:19
~obiektywny
behamot prosze o pilny kontakt stan chorobowy daleko posuniety
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 17:51
~Kochanek Bolo-lobo
Skąd ta diagnoza? Przez światłowód czy Lte ?
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 16:52
~Behemot
Sytuacja w Domach Pomocy Społecznej jest dramatyczna - ludzie masowo się zakażają koronawirusem i umierają. Tymczasem Iwona Michałek, wiceminister rodziny, zaapelowała do Polaków, aby przekazywali ośrodkom maseczki, fartuchy, rękawiczki i płyny dezynfekcyjne. "Pani Minister, to Pani jest odpowiedzialna za zapewnienie mieszkańcom i personelowi DPS-ów odpowiedniego sprzętu zabezpieczającego" - piszą użytkownicy Twittera. A pani minister co robi? A pan minister zdrowia? Pan premier? Po co nam rząd, który właśnie uchwala specjalny pakiet świadczeń dla VIP-ów, czyli dla siebie, kiedy ci, którzy przepracowali całe życie nie mogą liczyć nawet na goownianą maseczkę? To całe towarzystwo pisowskie odpowiada za totalny rozkład służby zdrowia w Polsce. Była kasa na przeloty samolotami pod własną oborę, na telewizję, która pokaże, jak piękny jest nasz PAD. Były igrzyska dla wybranych. Ogarnijcie sie, bo ludzie z tych igrzysk niewiele mieli, ale jak zabraknie chleba, to apele do Polaków mogą wam nie wystarczyć!
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 18:19
~zuzka
Pełna racja,choć napisana bardzo...elegancko. Prawdziwa "moc" obecnej władzy pęka niczym balon nadmiernie rozdęty.
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 17:43
~Kochanek Bolo-lobo
Co racja to racja, kciuk w górę
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 16:42
~Mopski
Dlaczego I Wy dajecie Sie nabrać - porostu wpuścili zarazę nie wiedząc o tym bez zabezpieczeń Itp itd . Odpowiedzialność wziac na klatę i tyle - dyrektor mops za decyzje kierująca i starostwo za decyzje o umieszczeniu a po drodze pracownik socjalny który wywiad przeprowadzał - dyrekcja dps wykonywała obydwie decyzje wiec był prykaz to wykonali bez wiedzy ze pacjent zarażony . Prokuratura powinna zbadać sytuacje i na którym etapie błąd popełniono i wyciągnąć nauczkę na przyszłość
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 16:23
~obiektywny
99procent opini idiotow do analizy w pracy magisterskiej prosze o dane osobowe wynagrodze
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 15:51
~Kochanek Bolo-lobo
Do moich "skarbeczków", kindersztuby jak widzę rodzice i szkoła nie nauczyły. Bolo-lobo i co tam jeszcze w szafie masz, dyskutować na argumenty można z kulturą i na poziomie, a nie szambem ludzi opluwać. Mam niezły arsenał by cię zdominować :))))
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 14:08
~Mieszkaniec
Pacjent został przyjęty w czwartek i nikt nie był łaskawy zareagować. Chciałbym zakomunikować że stalowowolscy seniorzy nie stosują się do godzin w których mogą robić zakupy.8 rano chodzą po rynku .stoją w kolejkach w marketach .pytam się władz gdzie jest policja i służby które to kontrolują.wladza mydli oczy że radzą sobie a to kłamstwo..!!!
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 17:47
~Kochanek Bolo-lobo
Lobo-bolo słodziaku, po pazorkach czy po rzyci za inwektywy, pozwolę ci wybrać.....
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 17:07
~Lobo
Bolo, a co to wymagać od tłuków
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 16:40
~Kochanek Bolo-lobo
Od 10 -12 to godziny w których zakupy mogą robić tylko 65+ i w tych godzinach juniorzy ich zrobić nie mogą. W pozostałe godziny też seniorzy 65+ też mogą robić zakupy.
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 14:31
~Bolo
Szok! Ty chodziłeś do szkoły? Potrafisz przeczytać dwa zdania, proste i załapać o co chodzi?
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 13:50
~Byku
Pacjent przyjety do dps tydzien wczesniej, zanim okazalo sie że pracownica szpitala ma wirusa.
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 12:43
~loda
Panie starosto zwracam się do pana jako szefa powiatowego sztabu kryzysowego z zapytaniem czy jest panu i słuzbom podleglym, że na terenie parkingu dla ciężarówek przy ul KEN "uziemionych" jest trzech kierowców TIR z Turcji? Czy pana słuzby zlozyły tym kierowcom wizytę i zapytały co im jest niezbedne, czego potrzebują do codziennej agzystencji? Czy mają co jeść, w czym się umyć jakieś srodki odkażające, rękawiczki ochronne, czy maseczki na twarz? Przecież można by ich było zakwaterować w hotelu Stal czy w Sezamie na koszt powiatu gdyby nie mieli kasy. Widok tych ludzi posilających się na płycie postoju gdzie za stolik służy im otwarta klapa schowka w samochodzie chwyta za serce. Może oni wymagają niedużej pomocy ale trzeba się nimi zaopiekować, zapytać czego w trudnej na całym świecie sytuacji potrzebują. Myślę, że to także jest sfera zainteresowań szefa powiatowego sztabu antykryzysowego. Oni nigdzie nie mogą jechać bo granice są pozamykane.
+1-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 19:26
~Kochanek Bolo-lobo
hipell dlatego zapytałem jak można pomóc
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 19:12
~moherowa babka
To taka katolicka polska miłość do bliżniego, gdzie prezydent, gdzie starosta? powinni pomóc z urzędu. Wycierają sobie japy Jezusem i Bogiem przy każdej okazji a jak trzeba pomóc to nie ma nikogo. Fuj!
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 18:40
~hipell
Szanowni państwo to jest poważna rzecz a nie powód do żartów. Proszę sobie tylko uzmysłowić, że gdzieś w Europie czy w identycznej sytuacji są nasi kierowcy którzy nie zdążyli powrócić przed zamknięciem granic... Czy też muszą być skazani na wegetację? Czy nas "solidarność" ludzka nie dotyczy? Na przełomie roku 2019/2020 gdzies koło Częstochowy rozpadł się silnik leciwego TIR-a kierowcy z Iranu. Pięknie zachowali się koledzy zrzeszeni w klubie Moto-Truck robiąc zrzutkę na nowy pojazd(używany SCANIA) a za resztę która została ze zbiórki wyremontowany został silnik zepsutego. Irańczyk nie mógł wyjść z podziwu, że trafił na tak szlachetnych ludzi. Zatem możemy i powinniśmy pomóc tym trzem obywatelom Turcji bo są w potrzebie, nie idźmy obojętnie obok ich także nieszczęścia. Za chwilę będą u nas święta , trochę smutne ale okażmy naszą słowiańska gościnność bardzo jej potrzebującym. Pan starosta tym tematem winien zająć się z "urzędu" bowiem parking od siedziby starostwa to rzut beretem.
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 16:24
~Kochanek Bolo-lobo
Turcy jako jedyni nie uznali rozbioru Polski i z tego chociażby powodu należy im pomóc.
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 16:14
~Kochanek Bolo-lobo
Jak można pomóc?, pytam poważnie.
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 15:33
~olka
pan starosta sam nażarty i ma to w d...e, może my pomóżmy
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 11:57
~Vrek
Dezodoranty, perfumy, i wszelkie pachnidla. Nasza władza z higiena (etyka) ciała ma problem, aby nie śmierdziało i społeczeństwo nie wyczuło to serwują nam miłe dla nosa zapachy.
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 11:35
~annkqa
co teraz ludzie opamientanie nie ma moyasie liczy tylko zycie ludzkie jest najważniejsze co wy tyle jadem rzucacie co ma być to będzie świat się zatrzymał czas pokory
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 14:17
~Lobo
Masz rację Bolo. Święta prawda.
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 13:01
~fuxem
Nie rób z tej władzy aniołów bo to także ułomni ludzie... Przykład, próba obciążenia chłopaka z Oświęcimia za wypadek BOR-u z udziałem "broszki", zdarzenie śmiertelne z udziałem Igora S., i wiele innych, że trudno tu byłoby pomieścić. Może ci nie wchodzą o 6 rano do mieszkań? Trywializujesz!
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 12:23
~Kochanek Bolo-lobo
Pokory powiadasz, pokornie to ja słucham żony jak mi łeb zmywa gdy w czymś zawiniłem. Z pokorą zawsze byłem i jestem na bakier bo ja pokornym cielęciem nie jestem. Taki czas mamy że mam prawo WRZESZCZEĆ!
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 12:18
~Bolo
wyPAD ale ty masz szczęście, że żyjemy w wolnym, demokratycznym kraju. Za poprzedniej władzy miałbyś wjazd "kominiarzy" o 6 rano jak ten chłopak od "antykomor"
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 12:02
~wyPAD
Żadne co ma być to będzie, bierzmy sprawy w swoje ręce bo nikt o nas nie zadba, a już na pewno nie żolborski gnom z metra cięty ani cała ta ferajna. Obrzydliwe, jak za nic ma się ludzkie zdrowie w tym kraju.
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 10:37
~Były hutnik
@mieszkaniec: Na całym świecie ludzie z dnia na dzień tracą pracę.Nikt im nie dopłaca.W hucie przez kilka lat ludzie pracowali za 80%. I nikt się nie pytał czy chcą ,tylko albo nie pracujesz,albo zgadzasz się na nowe warunki.
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 11:12
~Kochanek Bolo-lobo
Wypłaty były ratami wypłacane
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 10:32
~Elle
Zgadzam się z tym, że ktoś zawinił przy przyjęciu soby z zewnątrz do DPS bez badania na koronowirusa. W DPS był zakaz odwiedzin od 5 marca, restrykcyjnie wręcz przestrzegany. Z tego wniosek , że zawiedli ludzie decydujący o przyjęciu . Personel w tej chwili stara się sprostać takim samym zadaniom i obowiązkom ,mimo, że została ich garstka. Panie starosto teraz pana kolej na działanie i naprawienie błędów, a przede wszystkim skierowanie maksymalnej pomocy w osobach i srodkach do DPSu. Pamiętam jak Pan gościł na imprezach integracyjnych w DPS i zapewniał mieszkanców i personel o pamięci i wsparciu. Właśnie nadszedł stosowny moment. Proszę o uruchomienie dostaw materiałow ochronnych dla personelu i wszelkich innych, testów itp. Życie ludzi w DPSie jest zagrożone
+1-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 10:13
~boczek
Ale sensancja w HISZPANI w takich domach maja tysiace chorych na koronawirusa i nawet i wcale nie lecza bo nie majani rodkow ani respiratorow. Jedyne mlodych ludzi probuja ratowac.
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 14:42
~Lobo
Domy niespokojnej starości, ech.
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 10:38
~Bolo
Ale w Hiszpanii nie rządzi ten cholerny PiS
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 08:45
~ta co wie
Ileż nienawiści, ileż jadu, ileż pogardy. Prawie nikt nie zna FAKTÓW, prawie każdy pyszczy. Pacjent wypisany planowo ze szpitala do domu, zanim ktokolwiek dowidział się, że pracownica szpitala ma dodatni wynik. Przyjęto do DPS zgodnie z procedurami Z DOMU, po ok. tygodniu. Dopiero podczas pobytu w DPS przyszła wiadomość, że miała z nim kontakt pracownica szpitala. Taka po prostu jest naga prawda. Nikt nie jest w stanie zapobiec takim sytuacjom teraz i w przyszłości, nikt na świecie, żeby nie wiem jak przestrzegać procedur. Inaczej zamknąć szpital, zamknąć DPS, zamknąć sklepy, komendy, urzędy, wszystko. Szacun dla dzielnych pracownic i pracowników DPS, szacun dla ludzi ze szpitala. Dyskutanci: nie plujcie, nie krzywdźcie, nie osądzajcie nie mając zielonego pojęcia jak było!
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 09:34
~Apollo13
Każdy pacjent wypisany ze szpitala powinien mieć test na Coronavirus! W tych czasach jasne jak słońce!
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 09:28
Mak
Do ta co wie, nie opowiadaj glupot , jaki planowany wypis w czasie epidemii zabijajacej starszych ludzi , czyz ten planowany wypis nie wzial pod uwage ze pacjent powinien byc przebadany pod katem coronavirusa . Jeden test zapobieglby potencjalnej tragedi. Jest to tylko zdrowy rozsądek , ta sytuacja nie powinna miec miejsca. Moze s szpital ma twoj szacun za swoja tragiczna decyzje , mojego nie.
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 08:15
~Apollo13
Każdy pacjent który idzie do DPSu powinien być badany zakim przyjęty do DPSu!!! Nie mogę zrozumieć dlaczego tego Nie zrobiono w szpitalu!!! To jasne jak słońce!!! Teraz cały DPS stoi na nogach przez Nie kompetentnych ludzi którzy sa na pozycjach!!! Kto teraz będzie odpowiedzialny za DPS?????
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 07:35
przybysz
Zakazenia dopiero przed nami w Stalowej woli w TV Morawiecki opowiada bajki ze kazdy kto przyjezdza do Polski jest w kwarantannie 14 dni,To bajki osobiscie wiem ze przyjechali ludzie z Wloch.Anglii i jezdza po znajomych sklepach i co jaka kwarantanna.Smiech ale wlepia mandat babce na cmentarzu i bedzie statystyka
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 11:22
Miast0wy
jak wiesz i tego nie zglosiles jestes wspolwinny....
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 07:05
~Daruś
Mam nadzieję że będzie w tej sprawie protestować nasza Stalowowolska Opozycja! Najlepiej jakieś łażenie buciorami po pomnikach i wieszanie koszulek typu "stop covid 19" czy "to Kaczyński wyhodował wirusa z Wuhan". Coś wymyślą, lans musi być!
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 19:00
~wyPAD
macie pisie trolle jakąś specjalną premię za plucie na innych? jak można być taką mendą
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 08:03
~Mieszkaniec
A ja tak zapytam poza trybem? Podnieśli wam pisiory za wpis? Czy dalej masz taką samą stawkę? Będą płacić wam postojowe, czy pracujecie mimo wszystko? Wprawdzie wy pracujecie zdalnie od lat, ale kasa się pisiorom kończy, to może honorowo zezwolicie na obniżkę pensji?
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 06:59
~Stw
Monia do dymisji
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 06:39
Mak
Do PP. Czyzbys byl zwiazany ze szpitalem? W okresie epidemi nie wypisyje sie pacjentow do placowek takich jak DPS przed uprzednim stwierdzeniem ze nie sa zarazeni . Wstyd dla calego srodowiska lekarskiego za zle decyzje i tchorzostwo.
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 12:19
Monia
Stw i co i mialam racje i qr** potwierdzono a Nasze zajebiste władze dalej będą walic w H ze wszystko jest stabilne !!!!!
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 00:31
~Kochanek Bolo-lobo
Ostatni mój wpis. Bolo-lobo odsłonię ci rąbka tajemnicy, szlag mnie trafiał powoli acz skutecznie, poniżanie, obrażanie, to mało ci było pokurczu człowieka. Wczoraj mnie krew zalała gdy pastwileś się nad moją żoną, osobą którą kocham najbardziej, matką moich dzieci. Mnie obrażaj ile chcesz, ukradłeś mi nika i podszyłeś pode mnie, niech Ci tam, ale tego już za wiele. Mam rodzinę poza Polską, nikt do kraju nie wrócił, a ty masz czelność dyskredytować ludzi mówiących ze jest źle??? Moja żona cierpi na astmę więc wyobraź sobie jak się czuje????? Z jednej strony strach o syna, matkę, dwie siostrzenice z rodzinami a z drugiej by się nigdzie nie zarazić. Trochę pomysl zanim kogoś obrazisz bo guzik masz na czole. Tak jest wspaniale??? Po co się zamartwiać??? Weź ty się w cymbał walnij bo ja ci jesień średniowiecza wyszykuję.
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 10:49
~Bolo
Żalisz się jakbyś był gwiazdą rocka i fani czekali na twoją wypowiedź
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 10:17
~Vrek
Ten typ sterowany tak ma, zalecenia odgórnie by ludzie za dużo nie pisali kto czego się domyśla i by prawda nie wyszła na jaw. zdrowia życzę.
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 00:01
Monia
Prezydent miasta Stalowej Woli do dymisji Dyrektor szpitala do dymisji Starosta do dymisji Co ich wszystkich łączy : Wszystko zamiataja pod dywan byle statystyki były minimalne Szpital nie przygotowany do walki z tym wirusem Podawanie zaklamanych informacji do mediów Itd itp Możecie pisać pod tym komentarzem co chcecie ale napisalam prawdę
+3-0
Środa, 8 kwietnia 2020 r. godz. 08:23
~wyPAD
do dymisji?????? przecież nie ma to jak przy korycie
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 11:14
~Vrek
Mam nadzieję że ktoś za to odpowie.!!!
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 07:46
~wyPAD
wszyscy ci "panowie", sorry, ludzkie pisie pany mają w głębokim poważaniu zdrowie obywateli a gnom żoliborski szykuje wybory, idźta, głosujta, kościółkowe zarobią na pogrzebach, co za syf, ludzie czy wy mózgów nie macie, czy lubicie tak od zada???????
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 07:11
~Wiesiek
co chcecie
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 07:03
~Lekarz
Wykrywam u ciebie typowy objaw zaczadzenia tvn24. Wyłącz telewizor.
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 01:15
~Analka
Monia jesteś taka najmądrzejsza, trzeba było iść w kierunku polityki, może teraz zarządzałabyś innymi.
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 00:32
~Kochanek Bolo-lobo
Zgadzam się w 10000%
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 23:36
~40 groszy za wpis
czy to państwo jest z kartonu?
+1-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 07:04
~Bieńkowska
Sorry. Taki mamy klimat
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 23:01
~Lobo
Łoł Bolo, mamy jakiegoś kochanką. Oby to była kobieta, ale podpisuje się "kochanek", to ja rezygnuję. Ja sie tylko z kobietami zadaję i tylko z PiSu. Może być twój jak chcesz...
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 07:19
~Bolo
Ja nie mam zamiaru przekomarzać się ze zbokiem. Gdyby to był zwykły totalniak, idiota, to ma to sens, ale ze zboczeńcem nie będę dyskutował. Tfu! Brzydzę się na samą myśl, co to robi pod kołdrą.
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 23:20
~Kochanek Bolo-lobo
Aj nie bądź taki, dla was dwóch me ramiona starczą. Będziesz poematem śpiewał, zapewniam cię. Lubię łoić pupcie takie jak twoja i twojego alterego. Zgadnij za co mój pejcz na twoją rzyć się szykuje...
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 22:22
~Ziec
Już nie da się tego czytać. Jakie wyposażenie? Opiekunki z domu przynosiły swoje maseczki? Może dyrektor wiedzial, że pacjent jest z podejrzeniem, szkoda że pracownicy nie wiedzieli. Nikt ich o tym fakcie nie poinformował. Kobiety od piątku same zadecydowały zostać w pracy żeby nie zarażać swoich rodzin. Gdy na jaw wyszło, że mógł mieć kontakt z zarażona pielęgniarka, nagle.znalazly się rekawiczki, maski, fartuchy. Ktoś powinien się tym zająć, bo albo uchybienia i trzeba to naprawić albo poszły pieniążki pod stołem i trzeba to wyjaśnić.
+2-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 22:55
~Kochanek Bolo-lobo
No podobno tak sobie świetnie radzimy.... Dziś w aptece od pani magister usłyszałem jak świetnie :/
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 22:17
~michał
Zakaz wstępu do DPS,a nie zakaz wstępu do lasu.
+1-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 22:16
~michał
Czy starosta,ma już odblokowaną komórkę czy może starosta zgubił komórkę i wstydził się zgłosić na policji,żeby nie być przesłuchiwanym?
+1-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 21:45
~Prawda
Myślę, że opozycja wyrazi swoje zaniepokojenie, proponuję także kartoniadę w 2 osoby (w 8 to nielegalne) Taki SPS przed DPS. MIESZKAŃCY MIASTA POCZUJĄ SIĘ LEPIEJ!
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 14:33
~Jana
Tylko ten jeden przekaz dostałaś z Nowogrodzkiej ,że wszędzie go powielasz? Użyj mózgu -swojego.
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 07:05
~jan
.... zbliża się 10 kwietnia, zorganizuj wielką demonstrację przeciw władzy, co to za rząd co NIE ODZYSKAŁ WRAKU, pewnie putinowskie kolaboranty, możesz się też drzeć że zostałeś zdradzony, weź że sobą wielki transparent GDZIE TA PRAWDA CO BYŁA TAK BLISKO ....
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 22:12
wiechu
Jako mieszkaniec miasta poczuję się lepiej,gdy przestaniesz wklejać na różnych portalach swoje idiotyzmy.
+1-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 22:05
~Kochanek Bolo-lobo
A ząbki umyte???, to możesz teraz.....
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 21:54
~wow
Daj już sobie spokój fanatyku starego kawalera bo to ani miejsce ani czas na takie prostackie komentarze.
+1-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 21:43
~Ajaks
Bardzo współczuję wszstkim pracownikom szpitala czuy DPS. Wyłazi na wierzch czyjaś koszmarna niekompetencja (zarządzających?) i przedziwna postawa Sanepidu. Takie idiotyczne ruchy jak tworzenie oddziału obserwvyjnego czy przewożenie pacjenta z covidem do DPS powinien weryfikować Inspektor Sanitarny. Czy tak było. Te decyzję to zarzewie stalowowolskiej hiper epidemii!
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 21:41
~trzymamkciuki
Podsumowując sytuację: do DPS zostaje przyjęty człowiek, co do którego istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że jest zarażony. Lekarz ze szpitala: wydaje zgodę, nie widzi problemu. Starosta: wydaje zgodę, nie widzi problemu. Dyrektor DPS: wydaje zgodę, nie widzi problemu. Pracownik socjalny DPS: wydaje zgodę, nie widzi problemu. Dyrektor MOPS: wydaje zgodę, nie widzi problemu. Pracownik socjalny MOPS: wydaje zgodę, nie widzi problemu. Opiekunki DPS: nie mają nic do gadania, widzą problem, jak mogą ratują sytuację (brawa dla pań!). Kto się wykazał rozumem i doświadczeniem?... Opiekunki są najbliżej podopiecznych i tak naprawdę one najlepiej orientują się w realiach opieki nad osobami starszymi. Może czasami warto pytać opiekunek o opinię... Trzymam kciuki za wszystkie opiekunki i ich podopiecznych!
+1-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 00:34
Miast0wy
W naglych przypadkach wiekszosc jest pomijana co nie zmienia faktu ze wszyscy powinni poleciec na zielona trawke
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 23:12
~zulu
Czyli w DPSie komisję wyborcza można powolać.
+1-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 22:01
~KR
Zgadzam się w 100%
+1-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 21:54
~Kochanek Bolo-lobo
Brawo
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 21:36
~MieszkaniecStalowej
Dyrektor DPSu powinien zostać odwołany!! Starosta odpowiesz za swoje błędy. Stanij przy ministrze teraz i powiedz jak sobie radzisz. Judaszu
+1-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 15:26
~elka
A propos stawania obok szefa MEN, może by pan szanowny starosta tupnął na tego ważnego z W-wy by określił się co do matur i egzaminów ósmoklasistów? Czy one mają się odbywać w terminach najbliższych czy należy je przełożyć? Jest to niezwykle ważne by młodzi ludzie nie żyli w ciągłym stresie. Przecież skoro mógł pan stanąć na konferencji obok niego i zachwalać deformę oświaty jako dopust boży to może pan niedużą rzecz uczynić na rzecz młodzieży. Nie wymagamy wiele...!
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 21:36
~Edek
Mam dość głupich decyzji! Jeden na L4 i przychodzi na 1h gdy ma być TV. Drugi świetnie tańczy! Tylko medycznie i organizacyjnie słabo. Jest też 3 dyrektor ( ukryty ), który dużo pisze, że nie może bo pozostali to i tamto..
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 21:07
~Staszka
Przestańcie tu pieprzyć o jakiejś opozycji. Natychmiast trzeba wziąć do galopu starostę, inspekcję sanitarną i dyrekcję szpitala. Jedna zła decyzja goni drugą. Konsekwencje dla miasta już wkrótce mogś być fatalne. Panie Prezydencie Nadbereżny oczekujemy Pana pilnej interwencji!
+1-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 15:37
~olka
pilnej interwencji oczekujesz? widzę, że ci humor dopisuje
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 21:38
~Pisdopupy
Pan Nadberezny puszczcza z armatki płyn dezybfekujacy i jak dziecko się cieszy.
+1-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 21:23
~Kochanek Bolo-lobo
3xtak!!!!!
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 20:58
~KR
Przepraszam ale to są same bzdury i kłamstwa, pracownicy nie są wyposażeni w żaden sposób w środki ochrony osobistej!
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 20:52
~Kochanek Bolo-lobo
Tego się należało spodziewać, niestety...... Jakie wybory? kiedy wszystko zaczyna się spać. A tak podobno u nas wszystko dobrze i pod kontrolą, rzygać się chce tymi pochwałami jak to my niby tylko jedyni w Europie dajemy radę.
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 20:43
Mak
Wypisanie pacjenta ze swiadomoscia ze ma koronavirusa do placowki gdzie przebywaja starsi ludzie w grupie wysokiego ryzyka to czyste przestepstwo , szpital powinien poniesc calkowita odpowiedzialnosc za dopuszczenie do tego nikczemnego czynu. Lekarzu wypisujacy to jest na twoim sumieniu.
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 11:29
~Vrek
Od kiedy jest w Polsce stan epidemi wprowadzony?, lubisz pytania, no to dalej, w jakim trybie służba pracuje podczas stanu epidemii?
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 23:59
~PP
Do wszystkich geniuszy tu piszących. Wszystko wiecie i jesteście tak mądrzy że te pytania nie sprawą Wam trudności z odpowiedzą!!!! - Kiedy pielęgniarka z oddziału wewnętrznego miała pierwsze objawy i pobrany wymaz? - Kiedy pacjent był wypisany ( data wypisu ze szpitala) ???? Więc jak nie wiesz to przestań pisać jeden z drugim brednie.
+0-1
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 21:30
~Kochanek Bolo-lobo
Masz mój głos
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 21:30
~cvb
Należy wszcząć postępowanie...
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 21:11
~XC
1000% racji!
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 20:38
~Interesant
Czy fizelinowy fartuch i maseczka materiałowa to te środki zabezpieczające? Gdyby nie solidarność opiekunek pracujących tam to cały personel był by potencjalnie zakazony, bo władze DPS nic sobie nie robiły. To one zadecydowaly ze tam zostansa 3 doby z rzędu. Władza (Nie dyrektor) Śmiały się jeszcze w twarz personelowi że na pewno pacjent nie zarazony! Zero odpowiedzialności A starosta jak zwykle kłamie
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 21:12
~Kochanek Bolo-lobo
Racja
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 21:12
~AR
Dokładnie tak było.
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 21:10
~Kochanek Bolo-lobo
Od piątku dzwonię do DPS bo mam tak wuja, i cisza..... Dziś ciotka zadzwoniła że u niego dobrze, ale teraz.....
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 21:00
~KR
Zgadza się!
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 20:34
~Budka sufler Kidawy
A tymczasem gupawa opozycja jak burza, czy jak taran przeciwstawia się prezydenckim wyborom, bo ich beza w czerwonycm płaszczu nie sprostała wymaganiom. To dla nich teraz najwazniejsze... kompletny brak wszelkiej etyki i moralnosci!! @P.s. Podejrzewam, ze prawdziwa liczba chorych i zarazonych jest duzo, duzo mniejsza niz podaje klamliwa i tchórzliwa głupawa opozycja...
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 21:07
~Kochanek Bolo-lobo
Weź se palnij w łeb, pożytek dla ludzkości i dobry uczynek w jednym pakiecie
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 20:34
~W głowie sie nie mieści
Mops i pracownik socjalny z działu dps Zbierał Informacje na temat klienta i na podstawie jego wywiadu ta Osobę skierowano do dps . Na podstawie dokumentacji z mops starosta umieszcza w dps . Decyzje kierująca Podpisał jedno z dyrektorstwa mops- prokurator powinien sie tym zająć i powinien beknąć za skierowanie na nierzetelnym wywiadzie . !!! Zmienić Dyrekcje i do odpowiedzialności za narażenie na utratę zdrowia !!!
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 22:23
~Kochanek Bolo-lobo
Dokładnie
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 22:22
~obywatel
Ale ty mądra jesteś, jak szpital nie poinformował, że ktoś może być zarażony i nikt inny o tym nie mówi, to skąd pracownik czy dyrekcja z MOPS-u ma o tym wiedzieć?
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 20:21
~Kot Behemot
A tymczasem PiS-owska wladza jak burza, czy jak taran prze do prezydenckich wyborow. To dla nich teraz najwazniejsze... kompletny brak wszelkiej etyki i moralnosci!! @P.s. Podejrzewam, ze prawdziwa liczba chorych i zarazonych jest duzo, duzo wyzsza niz podaje klamliwa wladza...
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 16:11
~Kochanek Bolo-lobo
Podobają mi się twoje ścieżki myślowe, to jest świetne :)
+0-0
Wtorek, 7 kwietnia 2020 r. godz. 12:14
~mamuszka
A masku to juz z 10lat temu z twarzy spadla.Karnawal w Wenecji szal masek sie szykuje.Aaaapsik ooo korona z glowy spadla
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 21:15
~Kochanek Bolo-lobo
Również uważam iż te statystyki lekko mówiąc cholernie zanizone
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 20:38
~Dec
Pisowska, bolszewicka swołocz.
+0-0
Poniedziałek, 6 kwietnia 2020 r. godz. 20:38
~sputnik
prawdziwy ruskij czieławiek z ciebie. A masku ty sniał?
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.