Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 15 sierpnia 2020 r. Imieniny: Marii, Napoleona, Stelii
 Wiadomości lokalne
» Podwyżki dla polityków. Zobacz jak głosowali posłowie z naszego okręgu
» Krzysztof Faraś na 23 Grand Prix Sopot - Gdynia
» Worki na wodę pomogą drzewom w czasie suszy
» Przebudowa ronda przy VIVO! Koniec w październiku
» Trwają prace projektowe nad wyposażeniem Centrum Aktywności Seniora
» Koronawirus. Kolejna osoba zakażona w powiecie stalowowolskim
» Władze Pysznicy apelują o rozsądne gospodarowanie wodą
» Utrudnienia na Czarnieckiego nieprędko znikną
» Składowisko przy Sokole będzie musiało zostać uporządkowane
» Bezpłatna kolonoskopia w szpitalu
» Policja i sanepid sprawdzą, czy nosimy maseczki. Ruszają kontrole
» Nocny pożar lasu w Nadleśnictwie Rozwadów
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Stalowa Wola - tu również rodziła się "Solidarność"
» THE SIDE - Dobre Granie Przy Fontannie
» Stalowowolskie obchody 100. Rocznicy Bitwy Warszawskiej
» Rozwadowski Targ Staroci w najbliższą niedzielę
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
» Festiwal Tyrmanda w Stalowej Woli
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta. Wysta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 13:04     /Magdalena Rodecka/
Joanna Grobel-Proszowska: rząd powinien udzielić wsparcia samorządom

- Miasto nie ma wielu możliwości aby pomóc firmom dlatego tak ważne jest w tym czasie wsparcie samorządów przez rząd bo one same sobie nie poradzą - mówi radna miejska, przewodnicząca Komisji Inicjatyw Gospodarczych, Rozwoju i Promocji Miasta Joanna Grobel-Proszowska z Klubu Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego.
- Miasto nie ma wielu możliwości aby pomóc firmom dlatego tak ważne jest w tym czasie wsparcie samorządów przez rząd bo one same sobie nie poradzą - mówi radna miejska, przewodnicząca Komisji Inicjatyw Gospodarczych, Rozwoju i Promocji Miasta Joanna Grobel-Proszowska z Klubu Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego.
Fot. Jacek Rodecki
- Miasto nie ma wielu możliwości aby pomóc firmom dlatego tak ważne jest w tym czasie wsparcie samorządów przez rząd bo one same sobie nie poradzą - mówi radna miejska, przewodnicząca Komisji Inicjatyw Gospodarczych, Rozwoju i Promocji Miasta Joanna Grobel-Proszowska z Klubu Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego.

Uchwalony przez Sejm pakiet antykryzysowy, zakłada rządowe wsparcie dla przedsiębiorców i pracowników, w związku z epidemią koronawirusa. Przedstawiciele niemalże wszystkich branż borykają się z utratą klientów, kooperantów, odbiorcy nie płacą za towar lub go nie odbierają. Stawać zaczynają linie produkcyjne, pracownikom ogranicza się etaty, wysyła na urlopu lub zwalnia.

Dlatego w tym szczególnym okresie pomoc ulżyć przedstawicielom biznesu chcą samorządy ale te jak twierdzi była posłanka, obecnie radna Joanna Grobel-Proszowska nie poradzą sobie bez wsparcia rządu. Ponadto mają do tego ograniczone możliwości.

- Samorządy mają w zasadzie tylko dwie możliwości związane z podatkiem od nieruchomości i czynszami oraz rezygnacja z pewnych działań zapisanych w Wieloletnim Planie Inwestycyjnym - uważa Joanna Grobel-Proszowska.

Aby miasto mogło zastosować mocno obniżone stawki podatku od nieruchomości dla firm, generujące olbrzymie kwoty, tak jest w przypadku podmiotów zlokalizowanych na terenie Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej, należałoby tę różnicę miastu, zrekompensować przez rząd.

Ponadto powołując się na słowa w jednym z wywiadów ekonomisty, profesora Jerzego Hausnera, państwo powinno w maksymalny sposób chronić zdrowie ludzi pracujących: nie tylko lekarzy, personelu medycznego ale i każdego kto w tym czasie wykonuje zawodowe obowiązki, począwszy od dostępu do badań, lekarza, po środki ochrony osobistej.

Miasto, które jest na etapie przyjmowania "swojego" pakietu antykryzysowego dla przedsiębiorców, zdaniem radnej zastosowało w zapisach przyzwoitą pomoc, zwłaszcza jeżeli chodzi o sprawy podatkowe, czynszowe, komunalne, dokapitalizowanie kwotą miliona złotych funduszu poręczeń.

Nie można jednak pomocy uzależniać od metrażu prowadzonej działalności a zawieszenia podatkowego od udowodnienia, że ktoś stracił płynność z związku z koronawirusem. - To się może odbyć później, tymbardziej, że utrata płynności nie zawsze wynika z dokumentów finansowych. Uważam, że to zły zapis. Zróbmy ulgi ale nie pod takimi warunkami. Kto ma to ponadto weryfikować, sprawdzać, jak większość pracowników umysłowych pracuje zdalnie? - twierdzi radna.

Joanna Grobel-Proszowska, która od lat jest związana z biznesem, wskazuje, że to co ważne jest w pomocy przedsiębiorcom to czas bo nikt z nas tak nie wie kiedy epidemia się skończy i jakie tak naprawdę będzie mieć skutki dla gospodarki i społeczeństwa.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 5 kwietnia 2020 r. godz. 21:04
~pieczony królik
Pomoc dla Wszystkich. A co powie U E? Gospodarka światowa , krach . Następnie APOKALIPSA ŚW JANA.
+0-0
Piątek, 3 kwietnia 2020 r. godz. 22:22
~Dżejms
no i przekazuje rząd 7,2 mln EUR na walkę z epidemią cała kasa dla samorządów.. szybko spełniają prośby i rządania.
+0-0
Piątek, 3 kwietnia 2020 r. godz. 17:33
~maruda
Według ustaleń "Faktu" prezydent Andrzej Duda miał rozmawiać z ministrem zdrowia w sprawie wyborów 10 maja. Do spotkania obydwu polityków miało dojść w poniedziałek w godzinach wieczornych. Jak podaje "Fakt", Andrzej Duda miał domagać się od Łukasza Szumowskiego jasnego stanowiska w sprawie przeprowadzenia wyborów prezydenckich w maju. Oprócz ministra zdrowia i prezydenta w spotkaniu udział miała brać także Agata Kornhuaser-Duda. - W czasie rozmowy prezydent miał prosić o jasną i kategoryczną deklarację co do możliwości przeprowadzenia wyborów - powiedział informator "Faktu", który podkreślał, że Andrzej Duda chciał, by minister zdrowia potwierdził, że przeprowadzenie wyborów w maju, w sposób choćby korespondencyjny, nie stanowi zagrożenia dla zdrowia Polaków. ;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;; Wniosek - Duda dba wylacznie o swoj stolek i nic wiecej!
+0-0
Piątek, 3 kwietnia 2020 r. godz. 15:32
~Elik
Kobieto daj sobie spokój z polityką. Przerzuć się na rugby
+0-0
Piątek, 3 kwietnia 2020 r. godz. 15:25
~Roman
Narzekacie na rząd ,a wszyscy macie koncert życzeń ,skąd na to wszystko ma niby mieć kasę.
+0-0
Piątek, 3 kwietnia 2020 r. godz. 20:41
~wszyscy odczuja efekty
Ta (populistyczna) wladza nie sadzila, ze moga nadejsc "gorsze czasy" i nie robila zadnych rezerw. Rozpuszczali pieniadze jak tylko sie dalo - rozdajac je glownie jak tzw. "kielbase wyborcza"! A teraz beda tej bezmyslnosci efekty...
+0-0
Piątek, 3 kwietnia 2020 r. godz. 15:23
~Stalowiak
Ten Rząd jak żaden po II wojnie światowej wyciągnął Polaków z biedy.Pani nie wie jak to jest być na bezrobociu i utrzymać rodzinę bez 500 plus .Sprzedaliście wszystkie państwowe zakłady,nasze dzieci musiały wyjechać za granicę,bo nawet po studiach nie było dla nich pracy.
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 22:40
~Dziękuję
Pani Joanno, pieniążków nie brakuje. Jak na wyznawczynię komunizmu i socjalizmu, średnio Pani działa w temacie. A może się podzielić Pani, prawda?
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 19:52
~lewym sierpowym
Profesor Zoll: Zapowiadając wybory prezydenckie w formule głosowania korespondencyjnego dla wszystkich wyborców, rządzący poszli pod prąd orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego? W 2006 roku TK nakazał zachowanie sześciomiesięcznej "nietykalności" Kodeksu Wyborczego przed każdymi wyborami. Jest to na pewno zmiana istotna i co do jej sprzeczności z konstytucją nie mam żadnych wątpliwości. Trybunał Konstytucyjny w 2006 roku orzekł - i zostało to potwierdzone ze strony prezydenta Lecha Kaczyńskiego, którego przedstawiciel Andrzej Duda brał udział w postępowaniu przed TK - w tej sprawie jednoznacznie i jest to poza sporem.
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 18:29
~PZPR
A może Pani coś wspomoże? Jak można przeczytać na BIP, na koncie milion. Nie zbiednieje pani gdyby dać połowę innym. To się nazywa redystrybucja.
+0-0
Piątek, 3 kwietnia 2020 r. godz. 08:51
~looko
Nie szukaj szperaczu w portfelu złotówek pani radnej a zaglądnij do oświadczeń majątkowych swojego senatora Bireckiego Grzegorza. On by miał się faktycznie czym podzielić. Skąd ten skubany zgromadził taką fortunę? Może tym się zajmiesz i wyjaśnisz?
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 18:01
~kret
"Piniędzy ni ma i nie będzie"
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 17:50
~nn
jak chodziło o przejecie majatku państwowego-firm, to akurat miała inne zdanie. Jak tam Alutec ???
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 17:29
~lola
pani Proszowska chce zwolnienia z podatku.znowu.przecież dobrze firma prosperuje.ale trzeba się na chapać .ciągle mało i mało.i doić miasto.
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 16:07
~Prawo i Nie-sprawiedliwosc
"Rzecznik rządu Piotr Müller nie wyklucza, że przed świętami wielkanocnymi zostaną wprowadzone kolejne ograniczenia dotyczące przemieszczania się. Będzie to jednak zależało od dalszego rozwoju epidemii koronawirusa w Polsce." A stanu wyjatkowego wladza nadal nie wprowadza... w sumie, ich obecne dzialania sa BEZPRAWNE!
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 16:54
~polla
Czy nie jest to stan klęski żywiołowej? Czy rządzący uważają, że można ministrem zdrowia niczym wytrychem można otwierać wszystkie zamki w drzwiach by za nimi upychać obywateli? Dokąd będą bezprawnie ograniczane nasze prawa zagwarantowane w Konstytucji?
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 15:55
~Hugo
Rząd wyżywi się sam, a reszta to mięso armatnie!
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 15:06
~Aga
Ta "Famme fatal" tylko mądrkuje !
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 15:00
~mn
a na sesję nie przychodzi już od paru miesięcy.
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 15:54
~Wyborcapis
Mówisz o radnej Chojnackiej z Rozwadowa która pozdrawia z USA?
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 15:38
~sofa
Zapewne nie z lenistwa. Nie bądź tak dociekliwym/ą. Nieobecności są usprawiedliwione.
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 13:50
~Marian
Brawo Ty
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 14:39
~kuku
Mądrego ta zawsze warto posłuchać. Co na takie dictum nasz parlamentarzysta no i nie zapominajmy o cicho siedzącej pani senator? Państwo możecie być taśmą transmisyjną do rządu owego pomysłu i uwag (słusznych) pani radnej Proszowskiej?
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 13:56
~wc
Brawo Ja
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.