Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 28 maja 2020 r. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
 Wiadomości lokalne
» Rewelacyjne efekty odchudzania w Gabinecie Projekt Zdrowie! Ponad 21 kg mniej w zaledwie 3 miesiące!
» Kino samochodowe w Stalowej Woli. Wyświetlą Boże Ciało i Iluzję 2
» Szpital szuka lekarza kierującego oddziałem psychiatrycznym
» W dawnym rezerwacie Sochy usuwają drzewa zagrażające bezpieczeństwu
» Zarząd Huty Stalowa Wola bez zmian
» Kontynuacja remontu konserwatorskiego budynku dawnego sądu
» W Klasztorze zamilkły organy
» Rdzawe ślady na ścieżce rowerowej. Co to jest? - pytają mieszkańcy
» Miasto przedłuża nabór na dofinansowanie do zakupu kotłów grzewczych
» Kierował ciężarówką mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie
» Znajdź czas dla siebie w ESTET!
» Gospodarstwo Agroturystyczne "Madejówka" - miejsce do relaksu i dobrej zabawy!
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 12:28     /Magdalena Rodecka/
Koronawirus. Miejskie parki, tereny zielone niedostępne

Rząd zaostrzył zasady kwarantanny społecznej i zachowywania dystansu między osobami. Od dziś nie można przebywać w miejscach publicznych przeznaczonych do odpoczynku i rekreacji.
Rząd zaostrzył zasady kwarantanny społecznej i zachowywania dystansu między osobami. Od dziś nie można przebywać w miejscach publicznych przeznaczonych do odpoczynku i rekreacji.
Fot. Jacek Rodecki
Rząd zaostrzył zasady kwarantanny społecznej i zachowywania dystansu między osobami. Od dziś nie można przebywać w miejscach publicznych przeznaczonych do odpoczynku i rekreacji.

Zakaz dotyczy parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, czy ogródków jordanowskich. - Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do gromadzenia się ludzi, a tym samym - do zwiększenia szans na zakażenie - mówił podczas wczorajszej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

W Stalowej Woli spacerowiczów, na pewno w mniejszej liczbie niż dotychczas, nie brakuje w parku miejskim i nadsańskich błoniach.

Jak miasto zamierza egzekwować nowe obostrzenia? - pytamy w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli. Poinformowano nas, że pojawi się odpowiednie oznakowanie, chociaż trzeba zdawać sobie sprawę, że trudno jest odgrodzić 40 hektarów na długości blisko 4 kilometrów.

Na wejściach na Błonia, Skarpę, do Parki Miejskiego, Parku 24 staną tablice informujące o zakazie poruszania się oraz wygrodzenia. Miejsca będą patrolowane przy współpracy z policją oraz strażakami ochotnikami. - Musimy zrozumieć, że do dla wspólnego dobra te kilkanaście dni musimy wytrzymać bez aktywności na terenie miasta - argumentuje prezydent Lucjusz Nadbereżny.

Za nieprzestrzeganie zakazu można zostać ukaranym mandatem karnym w wysokości 500 złotych.

Ostatnie doświadczenia pokazują, że mimo sukcesywnego zamykania miejsc publicznych, mieszkańcy licznie przeczesują okoliczne lasy, wybierając się na spacer lub przejażdżkę rowerem. Życiem tętnią ogrody działkowe, zwłaszcza w weekend, gdzie się grilluje oraz rozpala ogniska. Wielokrotnie musiała interweniować policja.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 18:48
~BazyTrue
Ja muszę regularnie chodzić na długie spacery, żeby rozruszać moje stawy. Mam nieokreślone zapalenie stawów i biorę sterydy. A tutaj już do parku nie wolno iść i co ja mam robić? Idę obwodnicą. Niech rząd cmoknie mnie w pompkę.
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 19:55
~Hubert
Po domu sobie pochodź
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 17:32
~brak-logiki!
Parki zamykaja, ale... Koscioly (juz wkrotce) otwieraja! - "Od Niedzieli Wielkanocnej, która przypada na 12 kwietnia, Polacy będą mogli gromadzić się w kościołach w liczbie do 50 osób. Tak stanowi jeden z zapisów rozporządzenia rady ministrów. Z powodu epidemii koronawirusa, do 11 kwietnia zgromadzenia dotyczące kultu religijnego i pochówku będą ograniczone do 5 osób." Czy jest w tym jakakolwiek logika???
+0-0
Sobota, 4 kwietnia 2020 r. godz. 09:00
~logiczne
oczywiscie ze jest w tym sens i logika. obrazuje ja taca. wiecej na mszy, wiecej na tacy
+0-0
Piątek, 3 kwietnia 2020 r. godz. 23:30
~Ludzie czytajcie ustawy, bo łykacie bzdury jak pel
Proszę przeczytać dokładnie ustawy z 24 i 31 marca. Obowiązują one do 11 kwietnia, po tym czasie będzie obowiązywać ustawa z 20marca, która jest do odwołania. Przepisy dotyczą nie tylko kościołów, ale komunikacji miejskiej, zgromadzeń i innych
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 10:55
~Waldek
Tereny zielone koło policji są niszczone wycinane drzewa przez MZK w Stalowej Woli.Obowiązuje ustawa o ochronie gatunków chronionych,a na tym terenie występują,oraz zaostrzone przepisy o pandemi.Takie działania kwalifikują się pod paragrafy,uważa się je za przestępstwo.
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 08:40
~Mrrr
Wszystkie te zakazy są nielegalne, ponieważ NIE ZOSTAŁ WPROWADZONY STAN WYJĄTKOWY. A został wprowadzony, bo wtedy nie można przeprowadzić wyborów. Tak więc spokojnie można je ignorować, a policja nie ma prawa wystawiać żadnych mandatów.
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 08:31
~senior
Jestem ciekaw jak długo można wytrzymać bez wychodzenia z mieszkania ,bo jak ktoś mieszka w domu to sobie wyjdzie na podwórko i nikt tego nie zabrania Atu się zanosi że parę miesięcy ten wirus zagości tak że nie wyobrażam sobie takiej wegetacji w czterech ścianach .
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 17:39
~jak_oszukac_wyborcow
Niedlugo juz bedziesz stal karnie w kolejce na poczte - jak PiSowska mafia zarzadzi dla wszystkich "wybory korespondencyjne"!
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 07:29
~Hxbxbx
W kolejce przed sklepem można stać ale już na świeżym powietrzu spacerować już nie . Coś mi tu nie pasuje wygląda to na jakiś przekret
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 11:57
~mamuszka
Logicznie patrzäc
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 07:28
~Adam
Ds. Ale przecież w Polsce nie ma stanu wyjątkowego.
+0-0
Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 07:10
~Hutnicza
Nie wolno ograniczać praw i swobód obywatelskich w sposób niezgodny z prawem. Można i trzeba to zrobić w sposób zgodny z prawem, ogłaszając stan klęski żywiołowej, ze wszystkimi tego konsekwencjami.W przeciwnym wypadku mamy zamach stanu. Capisci? --- Stan klęski żywiołowej można wprowadzić w 15 minut ale jakoś tego nie robią. Dlaczego?
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 23:57
~ds
Art. 233. Ustawa określająca zakres ograniczeń wolności i praw człowieka i obywatela w czasie stanu wojennego i wyjątkowego nie może ograniczać wolności i praw określonych w art. 30 (godność człowieka), art. 34 i art. 36 (obywatelstwo), art. 38 (ochrona życia), art. 39, art. 40 i art. 41 ust. 4 (humanitarne traktowanie), art. 42 (ponoszenie odpowiedzialności karnej), art. 45 (dostęp do sądu), art. 47 (dobra osobiste), art. 53 (sumienie i religia), art. 63 (petycje) oraz art. 48 i art. 72 (rodzina i dziecko). Niedopuszczalne jest ograniczenie wolności i praw człowieka i obywatela wyłącznie z powodu rasy, płci, języka, wyznania lub jego braku, pochodzenia społecznego, urodzenia oraz majątku. Ustawa określająca zakres ograniczeń wolności i praw człowieka i obywatela w stanie klęski żywiołowej może ograniczać wolności i prawa określone w art. 22 (wolność działalności gospodarczej), art. 41 ust. 1, 3 i 5 (wolność osobista), art. 50 (nienaruszalność mieszkania), art. 52 ust. 1 (wolność poruszania się i pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej), art. 59 ust. 3 (prawo do strajku), art. 64 (prawo własności), art. 65 ust. 1 (wolność pracy), art. 66 ust. 1 (prawo do bezpiecznych i higienicznych warunków pracy) oraz art. 66 ust. 2 (prawo do wypoczynku).
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 22:13
~zorg
Zakaz dotyczy parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, czy ogródków jordanowskich. - a więc wałem można spacerować.
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 20:56
~ola
Zbiegowiska są przed sklepami. Uraczyli nas nowym zarządzeniem, że tylko 3 osoby na kasę mogą wejść do sklepu, więc biedni ludziska dzisiaj przy chłodnej pogodzie i wietrze stojąc po 10 -15 minut przed zamkniętymi drzwiami na pewno złapali jak nie koronowirusa to inną jego odmianę. Ustalcie jeszcze jak liczyć te 3 osoby na kasę, czy mają być policzone wszystkie kasy w sklepie x 3, czy tylko te, przy których siedzą kasjerki, bo to jest znaczna różnica.
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 21:05
~niesmak_pozostanie
Typowo PiS-owski balagan! Przygotowuja kolejne przepisy i prawa szybko, i byle jak, doslownie - na kolanie. A potem glosuja o godzinie 2 nad ranem!#
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 18:13
~mamuszka
A na piechote do Bojanowa mozna isc?
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 18:37
~jojek
nie. Ale mozna do Pacanowa. Albo do Jaroslawia idz.
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 17:48
~smaki i niesmaki
Rząd robi działania pozorowane, pozbawione większego sensu, ale niektóre podobające się zastraszonemu "ciemnemu ludowi" i (o dziwo) "lemingom", mimo że chociaż nie ma dowodów żeby choć jedna osoba zaraziła się podczas spaceru! W tym samym czasie w kolejnym szpitalu wybucha ognisko epidemii (79 zarażonych), brakuje środków ochrony i nie robi się testów...
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 17:23
~Milicjant
Zapraszam do Parku w Charewicach otwarty do odwołania. :)
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 17:01
~On
A po sklepach dalej wycieczki! Ten pomysł 3 osoby do kasy nawet nieczynnych to jakaś pomyłka...ludzie wciąż spragnieni spacerów i nie odkupieni chociaż od 3 tygodni zapasy robią...
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 17:01
~On
A po sklepach dalej wycieczki! Ten pomysł 3 osoby do kasy nawet nieczynnych to jakaś pomyłka...ludzie wciąż spragnieni spacerów i nie odkupieni chociaż od 3 tygodni zapasy robią...
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 19:34
~Ona
Nie kazdego stac na robienie wiekszych zapasow. Pomysl o tym, prosze!
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 16:48
~Jacek
Rozumiem, ze Ogrody Działkowe tez będą zamknięte?
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 16:13
~jasio
Zakazy nic nie djom lód jotra bedom wszystkich rozbierać gołymi recami i wsadzac hfasty w
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 15:07
~tak to jest
W Parku Miejskim ostatnio bywało zaledwie kilka osób na tak dużym terenie. Odległości między spacerującymi były nawet 20 metrów i więcej. Natomiast mniej niż 2 metry mijają się przechodnie na niektórych chodnikach, które są wąskie. Teraz gdy zamknięto te tereny, to skumuluje się ruch na chodnikach i zwiększy zagrożenie, bo np z pieskami ludzie gdzieś muszą wyjść. Szczepionka jeśli będzie to za 2 lata, a wirus temperatury się nie boi, bo rozwija się dobrze na Grenlandii w Afryce, Brazylii, więc lato go nie zabije.
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 18:17
~mamuszka
maruda i wtedy wszyscy wreszcie ozdrowiejä.Czy widzial ktos wirusa?A czy Pana Boga ktos widzial?
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 17:18
~maruda
Czyli... kolejna bezsensowna decyzja wladzy, ktora miota sie teraz bezsilnie, jak ptak w klatce, i podejmuje coraz wiecej glupawych, niepotrzebnych decyzji. A moze uznaja (jak w Turkmenistanie), ze nie wolno nikomu uzywac wyrazu "koronawirus"?
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 14:50
~Maj
Mialo być więcej patroli od dziś a tu klapa nic nie widać jak ma być dobrz dlaczego dalej dalej nie są zamknięte miasta wszystko chula jak na wakacjach
+1-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 14:27
~rowerzysta
A jeśli przez zamknięte tereny przebiega szlak komunikacyjny i najszybciej tamtędy dojechać do pracy?
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 14:39
~Łeło
To czas zmienić trasę.
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 14:07
~Hipolit
Policja ma wywalone na łamiących zarządzenia. Gówniarzerka szlaja się po mieście w grupach i nic. Zero reakcji.
+1-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 18:12
~mamuszka
Rzäd mial wywalone na policje to teraz policja ma wywalone na nich.Nie bedzie dobrze dopoki takie zawody jak lekarz,policjant ,nauczyciel dostanä nalezyty im szacunek w spoleczenstwie
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 13:16
~bennyhil
co myslicie o zamykaniu sklepów budowlanych w wekeendy ?? w koncu dwie niedziele mialy byc otwarte w kwietniu ..
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 13:05
~Tymcio2708
Ja tam żadnej policji nie widziałam a w niektórych miejscach by się przydała bardzo np. Na skarpie koło tzw.' Oczka'ludzie sobie chodzą i spacerują i mają wszystko gdzieś Gromadzą się piją sobie alkohol mieszkam tam to widzę że nikt tego nie sprawdza i nie kontroluje
+1-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.