Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 28 maja 2020 r. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
 Wiadomości lokalne
» Rewelacyjne efekty odchudzania w Gabinecie Projekt Zdrowie! Ponad 21 kg mniej w zaledwie 3 miesiące!
» Kino samochodowe w Stalowej Woli. Wyświetlą Boże Ciało i Iluzję 2
» Szpital szuka lekarza kierującego oddziałem psychiatrycznym
» W dawnym rezerwacie Sochy usuwają drzewa zagrażające bezpieczeństwu
» Zarząd Huty Stalowa Wola bez zmian
» Kontynuacja remontu konserwatorskiego budynku dawnego sądu
» W Klasztorze zamilkły organy
» Rdzawe ślady na ścieżce rowerowej. Co to jest? - pytają mieszkańcy
» Miasto przedłuża nabór na dofinansowanie do zakupu kotłów grzewczych
» Kierował ciężarówką mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie
» Znajdź czas dla siebie w ESTET!
» Gospodarstwo Agroturystyczne "Madejówka" - miejsce do relaksu i dobrej zabawy!
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 10:15     /Informacja prasowa UM/
Drukują w 3D osłony na twarz dla stojących w pierwszej linii walki z koronawirusem

Do tej pory wydrukowanych zostało 180 przyłbic ochronnych wielokrotnego użytku. Powstawanie jednej przyłbicy zajmuje 4 godziny i 10 minut.
Do tej pory wydrukowanych zostało 180 przyłbic ochronnych wielokrotnego użytku. Powstawanie jednej przyłbicy zajmuje 4 godziny i 10 minut.
Fot. UM Stalowa Wola
Pomagać w tym trudnym czasie pandemii koronawirusa można na wiele sposobów. W Stalowej Woli prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny zainicjował m.in. akcję tworzenia za pomocą drukarek 3D specjalnych osłon na twarz. 180 przyłbic ochronnych już dziś trafi do personelu medycznego stalowowolskiego szpitala, by ograniczyć ryzyko ich zarażenia.

- W tym trudnym czasie jest wiele dobra, które możemy zobaczyć wokół nas. Chciałem Wam podziękować za wszystkie niesamowite przejawy dobroci, za to jakim wspaniałym miastem jest Stalowa Wola. Wiem, że macie w sercach niesamowitą energię i moc, której każdego dnia możemy doświadczać - zwrócił się do mieszkańców Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta. - Dziękuję za inicjatywy osób prywatnych, wolontariuszy, firm, pracowników administracji, służb mundurowych, Policji, Państwowej i Ochotniczych Straży Pożarnych, szczególnie dla naszych medyków, dla wszystkich pracowników służby zdrowia za Waszą pracę. Jesteście niesamowici - dodał prezydent Nadbereżny.

Miasto Stalowa Wola w tej sytuacji również nie trzyma rąk w kieszeni. Prezydent z grupą pracowników szuka od początku rozwiązań, pomysłów, które pozwalają pomóc innym działać w tej sytuacji. Jedną z takich inicjatyw jest stworzenie za pomocą drukarek 3D przyłbic ochronnych dla personelu medycznego.

Ponad tydzień temu w budynku Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej na potrzeby akcji została zmontowana specjalna pracownia drukarska 3D. - Pragnę serdecznie podziękować stalowowolskim szkołom, które solidarnie włączyły się w akcję i przekazały drukarki 3D oraz filamenty - mówi włodarz Stalowej Woli. Przyłbice wydrukowane zostały za pomocą drukarek 3D zakupionych w ramach projektu Stalowa Sowa. Prezydent miasta podziękowania skierował więc także do zespołu Referatu Pozyskiwania Funduszy Urzędu Miasta w Stalowej Woli, dzięki któremu projekt jest realizowany. Dodatkowo pracowały także drukarki będące w wyposażeniu SSG na stałe.

- Wszystko możliwe dzięki zaangażowaniu najlepszej ekipy z Miejskiego Zakładu Komunalnego. Największe brawa dla panów Cezarego Roczniaka, Rafała Szczypty i Kazimierza Wietechy, którzy realizują cały projekt w MZK przy pełnym zaangażowaniu prezesa Radosława Sagatowskiego. Dziękuję też Wojciechowi Chodorkowi wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Stalowowolskiego za zakup gumek do przyłbic. Działamy, a przed nami kolejne ciekawe inicjatywy, do wydrukowania i do pomocy dla innych - mówi Lucjusz Nadbrzeżny.

Do tej pory wydrukowanych zostało 180 przyłbic ochronnych wielokrotnego użytku. Powstawanie jednej przyłbicy zajmuje 4 godziny i 10 minut. Drukowana jest główna opaska i zaczep stabilizujący. - Na każdej przyłbicy nanosimy nasze imię, nasz znak i naszą siłę czyli Stalową Wolę - mówi Lucjusz Nadbereżny.

Docelowo planowane jest stworzenie 1000 takich osłon, które trafią do Szpitala w Stalowej Woli, Nisku, SP ZOZ przy ul. Kwiatkowskiego (tzw. "Ambulatorium"), Medyka oraz innych placówek zdrowia, Policji, Wojska, Strażaków OSP oraz pracowników MOPS.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 09:03
~gumowy członek
drukuje sie druk na drukarkach.
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 18:59
~mamuszka
Mowie co mi slina na jezyk przyniesie.Przypuszczam ze w mojej slinie znajduje sie klucz do Bazy wirusa.Powinien sie tym zainteresowac przemysl farmaceutyczny poniewaz moja slina ma jedynä w swoim rodzaju mieszanke enzymow ktora jest w stanie zniszczyc kazde obce bialko
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 10:43
~Myslec
Na pierwszej linii to stoja sprzedawczynie w sklepach. Maska płucienna to nie maska, gdzie ma filtr hepa? Przyłbica nie chroni, nie ma FFP3 i żadnych standardów. Partyzantka i majaczenie ze jest OK. A nie jest. Lepeiej było kupić maski firmy 3M z atestem i okulary pełne a do tego kombinezony i rekawice grubsze. Poza tym aby pracować 8 godzin w warunkach pełnej ochrony nalezy mieć maske z filtrem i silniczniem coś w kształcie hełmu foliowego z nadciśnienem aby wyrzuciało powietrze na zewnątrz a wciagało przez filtr hepa.
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 13:28
~komancz75
Kolego 3M sprzedaję teraz wyłącznie rządom, nie samorządom , a na wolnym rynku prawie zerowe zaopatrzenie w większe ilości 3M, jesteśmy dystrybutorem 3M, szeroko pojęta odzież ochronna w większej ilości tylko AZJA!
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 18:01
~nn
musza w 3D ?? Nie mają cienkiej plexi która mozna byle czym pociac ( nawet wodą) a mocowanie wykonac na wtryskarkach ???Z armata na komara
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 22:52
~nn
drukowanie 3D to najbardziej bajerancki ale i tez najmniej efektywny, najmniej wydajny i najbardziej drogi sposób wytwarzania. Ale pokazuje ze Inkubator Nowoczesnosci istnieje choc włozono w niego wiecej kasy niz uzyskano z rozwalenia i sprzedazy HSW
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 20:07
~Albatros
Wiesz, pewnie w urzędzie takich wtryskarek jak mówisz nie mają. Widzisz, każdy pracuje tym co ma. Ci co mają inne narzędzia niech robią na innych. Ja jestem za. Każde takie działanie jest dobre
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 18:19
~doktor_rehabilitowany
"3-D printing"? To faktycznie strzelanie z armaty do wrobla... P.S. Ktory wirus jst grozniejszy dla Polski, ten chinski, czy ten "zoliborski"?
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 18:16
~nn
mozna tez do osłony z plexi przygrzac na zgrzewarce ( wykonanie b proste) tasme z gumka ( o ile jest juz sprowadzona z Chin). Cała ta maska ma byc prosta i na niewielka ilość uzytkowań. 3D ??? mom zajady nie ogem siem śmiać
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 15:01
~Jamnik
W szpitalach brakuje dosłownie wszystkiego. Nie tylko dlatego, że potrzebne są na to pieniądze, ale przede wszystkim dlatego że brakuje tego na rynku. Bardzo dobrze, że są inicjatywy, które pozwalają wykorzystać co się tylko da aby pomóc w walce z koronawirusem i zapewnić ochronę. Krytykujecie? Ok. Każdy z nas ma takie prawo. Tylko, czy w tej sprawie jest to słuszne? W całej Polsce popiera się takie działania. SMUTNE jest to, że u nas jest inaczej.
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 18:06
~komuna powrocila
"Angel" Najpierw przeczytaj to: "Koronawirus w Polsce. WOŚP sama organizuje transport sprzętu. "Nie liczymy na pomoc rządu" Kombinezony, buty, panoramiczne gogle i rękawiczki. WOŚP zamówiła 50 tysięcy takich pakietów, żeby przekazać je szpitalom. Jednak problem pojawił się z ich transportem, w którym pomóc miał rząd. - Nie liczymy już na to. Robimy swoje niezależnie i samodzielnie - mówi nam rzecznik WOŚP Krzysztof Dobies." ... a potem sie wymadrzaj, maly PiSowski trollu. To PiSowska wladza (kolejny juz raz!) utrudnia prace i dzialania WOSP!!
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 16:10
ANGEL
Podobno do WOŚP doposaża szpitale . Gdzie on teraz jest jak potrzeba sprzętu ? A no liczy kasę i czeka aż wszystko przycichnie bo dość dużo uzbierał . Taki to dostanie lek na koronawirusa w pierwszej kolejności i będzie śmiał się wszystkim w twarz.
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 14:16
~Obserwator
Lucek zrób tylko komunikacje miejska na dojazd i powrót z pracy czyli przed 7:00 przed 15:00 i przed 23:00. Żeby darmo nie jeździć i nie rozprzestrzeniać wirusa.
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 13:54
~Czytelnik
Szczególne podziękowania dla radnego, co kupił gumki do przyłbic, musiał wydać kupę szmalu...
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 14:15
~Podatnik
Tak z pieniędzy nas podatników. Czyli podziękowania dla nas.
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 13:10
~Lucjan
Dlaczego Spółdzielnia Mieszkaniowa nie dezynfekuje klatek schodowych i poręczy w blokach. Ostatnio nawet nie ma zwykłego sprzątania. A tak ogólnie to po co nam prezydent w tym zakichanym kraju.
+1-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 16:37
~Jupa
A w moim dezynfekują.
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 14:58
Danuta
Wszyscy lokatorzy widzą że klatki schodowe nie są sprzątane i oczywiście przydałoby się odkażanie klatek.Oczywiście to do Sp.Mieszk. Opłaty wzrosły a obsługa coraz gorsza.
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 14:02
~obywatel
Prezydent jest potrzebny aby podpisywał ustawy pisu.
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 12:27
~Paweł
@wyborca PiS: oczywiście jeżeli wybory odbędą się 10 mają (a Kaczor i spółka zrobią wszystko zeby tak bylo) to w tydzień lub dwa po wyborach będzie umierać na koronawirusa po kilkadziesiąt lub kilkaset osób dziennie, ale czy ich to obchodz??? Sami sobie zbadajcie pytanie: co jest dla Nich ważniejsze zdrowie i życie Polek i Polako? Czy utrzymanie się przy wladzy? Osobiscie obsrawiam to drugie. Pozdrawiam. Ps. Poszukajcie sadazy ile % obywateli jest za przełożeniem wyborów.
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 13:02
~nn
Czy wy nie widzicie że tu chodzi tylko o jedno - zapewnienie dalszej władzy dla kaczyńskiego? Dla niego nic się nie liczy, tylko pełna władza. Władza dla władzy. Przecież to jest obłęd - paranoja. A więc idżcie i głosujcie - ślepo!!!
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 12:36
~WyborcaPiS
Gościu dramatyzijesz, A bierzesz 500 plus czy 13 i 14 emeryturę. Wybory to obowiązek dla dalszego wzrostu gospodarczego i dobra Polski. Wierzę że nasz prezydent zadba o komisje wyborczą i mieszkańców.
+0-1
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 12:13
~Prośba
Radni PiS nie hejtujecie. Jedna radna roznosila ulotki szkalujace obecnego burmistrza Krasnika. Dała przykład jak się hejtuje. Bierzecie z niej przykład?
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 12:08
~WyborcaPiS
Do wyborów. Duda wygra i możecie nas w d.upe pocałować.
+0-1
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 11:56
~*UJA ZROBILI
Chciałbym się dokladnie dowiedzieć co oprócz narzekania i hejtowania zrobiła dla stalowowolskiego szpitala stalowowolska opozycja z SPS... Napisze mi to ktoś? W punktach, jakie działania konkretnie podjęli.
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 12:29
~Nr. Zając
Robią tyle samo co Ty wielkie nic drobny cwaniaczku.
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 12:05
~Miastowy
Senat podjął, PiS był przeciw. Nie oglądam TVPiS. Włącz myślenie.
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 12:04
~Wyborcapis
A co zrobiło 15 radnych PiS? I cała rada powiatu z PiS? Pytam
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 11:51
~lekarz z oiomu
Miasto przynajmniej coś robi opozycja tylko wyje i ujada na FB i na forach internetowych. Mieli szansę się wykazać i dać swoje diety szpitalowi. No i pokazali prawdziwą twarz, nie dali kasy. Taka ta stalowowolska opozycja obłudna i zakłamana. Te podziękowania to sobie wsadźcie w d*pę totalniacy fałszywi!
+0-1
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 16:14
~covid
lekarzu z oiomu trochę kultury, zresztą co wy wiecie o kulturze pisie syny
+1-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 12:07
~Podatnik
Co robi Lucuś, no co ? Zbudował za 60 milionów stadion A zaproponował z naszych podatków 7 milionów dla przedsiębiorców. Ale nic nie wiadomo co się dzieje z 7 milionami. Naszymi z naszych podatków.
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 11:47
~jasio
ja tobym drukofal piniadze żeby kupic rozum dla tych s inkubatora żeby wiedzieli jak się siedzi na jajkach zamiast uprawiac propagandę
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 11:46
~Janusz
Cytuję: "Wybory prezydenckie 2020. Chirurg apeluje: Jeżeli wybory się odbędą, pozwę rząd Wybory prezydenckie 2020. - Jeżeli wybory zostaną przeprowadzone, pozwę rząd. I na pewno nie będę jedyny. Moja wypowiedź nie jest wypowiedzią polityczną. To słowa lekarza, który na co dzień widzi, co się dzieje - mówi poznański chirurg i transplantolog, prof. Marek Karczewski." To jest nieodpowiedzialne nakłanianie do przestępstwa aby organizować wybory, wczoraj sędziowie wypowiedzieli się, iż brak przesunięcia terminu wyborów w świetle Kodeksu Karnego to przestępstwo polegajace na sprowadzeniu zagrożenia życia i zdrowia dla obywateli. Wstyd, obrzydliwe, haniebne, najgorsze jest to, że starsi ludzie będą słuchać TVP1 i PIS i pójdą na wybory, jeżeli nie będą odwołane, już teraz powinny być odwołane, aby wszyscy skoncentrowali się na walce i prewencji. Od teraz nie będę już nigdy więcej głosował na PIS, nie będę też głosował na lokalnych polityków, którzy utożsamiają się z decyzją Kaczyńskiego, Dudy, że wybory się odbędą. Brak Wam HONORU, brak BOGA, brak WIARY. Narażacie innych na utratę życia i zdrowia.
+2-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 11:32
~LansNaEpidemii
Lucuś będzie pochwalony przez swojego prezesa, maski będą w sam raz dla członków komisji wyborczej. Mam nadzieję, że urzędnicy cieszą się, że będą siedzieć w komisjach i sympatycy PiS, zachęcam do zgłaszania się, zwłaszcza tych starszych wyznawców PiS
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 11:54
~PRAWDA O PO - OBŁUDNICY
Lans na epidemii to od kilkunastu dni uprawia Butrynowa i jej torebkowy: Daruś. Wystarczy zobaczyć co wstawiają na Facebooka. Żenada!!!
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 11:03
~Do dobrego rada
Przydencik pierwszy w kraju jeszcze pod osłoną nocy roznióśł ulotki o głosowaniu majowym. To sie nazywa obatelski obowiązek. Oczywiście cudzymi rękami. Brawooooo.
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 10:35
~Podatnik
Docelowo planowana jest produkcja dla członków komisji wyborczej. Kaczyński będzie zadowolony. Stary bufon
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 10:29
~Powaga
Prezydent w masce pozuje do zdjęcia selfie. Ironicznie oceniając fotografię- siebie już "zabezpieczył." A co z resztą mieszkańców Stalowej Woli - czy są jakieś pakiety ulg z obiecanego słynnego "parasola" wprowadzone w życie, przegłosowane przez radnych? Zwolnienia szykują się w wielu firmach. Czas zająć się na poważnie dalekosiężnymi skutkami epidemii!
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 10:28
~Przedsiebiorca
Maska twarzowa prezydent zabezpieczony to może czas na działanie na rzecz przedsiębiorców i ratowania ludzi przed zwolnieniami. Przez tą maskę, pan Lucjusz Nadbereżny nie widzi realnej sytuacji przedsiębiorców. Szkoda, że media o tym nie piszą. W ostatnim tygodniu w jednym zakładzie pracy na terenie Strefy Ekonomicznej, którą tak ładnie nazwał Lucuś "Stalowowolska Strefa Gospodarcza" zwolniono 42 osoby. Już jutro kolejne osoby stracą pracę. W galerii VIVO właściciele butików zwalniają pracowników. Gdzie tarcza Lucusia ? gdzie te 7 milionów złotych ? Lucuś liczy na LAJKI i SERDUSZKA na facebooka i pochwały. Sam chwali osoby, którym dał bezpieczną pracę z budżetówki i chwali za produkcje masek, tak jakby one wyłożyły swoje własne pieniądze. A to przecież pieniądze mieszkańców, to wszystko z podatków mieszkańców. Więc robić sobie pochwały za przyczyną epidemii to nie na miejscu. Lucuś, zdejmij maskę i zacznij pomagać przedsiębiorcom. My wiemy, że ty nas nie rozumiesz, bo zawsze siedziałeś na garnuszku budżetówki pchany przez babcie Sagatowską - senatorkę, która bała się wczoraj przyjść do senatu zagłosować za poprawkami dla przedsiębiorców, a chwalisz synusia Radusia Sagatowskiego, którego zrobiłeś prezesem MZK i chłopczyk bawi się super z Chodorkiem. Obaj bez odpowiedniego doświadczenia i wykształcenia. Ale Lucuś ma za to LAJKI i Serduszka na FB.
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 13:29
~Krystyna
Dajemy lajki i serduszka naszemu prezydentowi Lucjuszowi Nadbereznemu to nasz prezydent.
+0-1
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 11:49
~Do Darusia hejtera a nie "przedsiębiorca"
Najlepiej dziękować za pomoc jak Butrynowa i pierd**lić że 300 tysięcy za mało na potrzeby szpitala, ale żeby przekazać dietę na szpital, to już się opozycja nie zrobiła tego. Obłuda do kwadratu!!!
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 10:27
~inż. Kowalski M.
czy to ma sens? Czy to nie jest droższe 10 razy? To tak, jakby łódkę strugał z pnia scyzorykiem...
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.