Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 28 maja 2020 r. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
 Wiadomości lokalne
» Rewelacyjne efekty odchudzania w Gabinecie Projekt Zdrowie! Ponad 21 kg mniej w zaledwie 3 miesiące!
» Kino samochodowe w Stalowej Woli. Wyświetlą Boże Ciało i Iluzję 2
» Szpital szuka lekarza kierującego oddziałem psychiatrycznym
» W dawnym rezerwacie Sochy usuwają drzewa zagrażające bezpieczeństwu
» Zarząd Huty Stalowa Wola bez zmian
» Kontynuacja remontu konserwatorskiego budynku dawnego sądu
» W Klasztorze zamilkły organy
» Rdzawe ślady na ścieżce rowerowej. Co to jest? - pytają mieszkańcy
» Miasto przedłuża nabór na dofinansowanie do zakupu kotłów grzewczych
» Kierował ciężarówką mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie
» Znajdź czas dla siebie w ESTET!
» Gospodarstwo Agroturystyczne "Madejówka" - miejsce do relaksu i dobrej zabawy!
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 17:08     /Magdalena Rodecka/
Szpital dostanie pieniądze od miasta. Jak wspomogą lecznicę inne gminy?

Jednogłośnie radni miejscy zagłosowali nad przekazaniem dla Powiatu Stalowowolskiego kwoty 300 tysięcy złotych na potrzeby szpitala, na zakup niezbędnych w czasie epidemii koronawirusa środków ochrony osobistej. Nie zabrakło głosów, że kwota ta jest za niska i że inne gminy powinny partycypować w pomocy dla lecznicy.
Jednogłośnie radni miejscy zagłosowali nad przekazaniem dla Powiatu Stalowowolskiego kwoty 300 tysięcy złotych na potrzeby szpitala, na zakup niezbędnych w czasie epidemii koronawirusa środków ochrony osobistej. Nie zabrakło głosów, że kwota ta jest za niska i że inne gminy powinny partycypować w pomocy dla lecznicy.
Fot. Jacek Rodecki
Jednogłośnie radni miejscy zagłosowali nad przekazaniem dla Powiatu Stalowowolskiego kwoty 300 tysięcy złotych na potrzeby szpitala, na zakup niezbędnych w czasie epidemii koronawirusa środków ochrony osobistej. Nie zabrakło głosów, że kwota ta jest za niska i że inne gminy powinny partycypować w pomocy dla lecznicy.

- Obecna sytuacja sprawia, że liczba środków ochrony osobistej to istotne koszty ale kluczowe z punktu widzenia bezpieczenstwa - mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny. Te 300 tysięcy złotych pochodzą z przesunięć w budżecie z działu przeznaczonego na promocję a konkretnie na organizację imprezy masowej na błoniach z udziałem ogólnopolskiej telewizji.

Prezydent zapowiedział dodatkowo utworzenie rezerwy w kwocie miliona złotych na potrzeby wsparcia w walce z koronawirem nie tylko szpitala ale i innych placówek medycznych oraz służb mundurowych.

Zdaniem radnego Dariusza Przytuły (Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe), przekazywana kwota może okazać się niewystarczającą: - Zwłaszcza, że po wyborach 10 maja zakażonych może być więcej - argumentował radny. Zwrócił również uwagę, że inne gminy wchodzące w skład powiatu stalowowolskiego mogłyby przekazać ze swoich budżetów środki na szpital, na przykład po 50 tysięcy złotych.

Odpowiadając na pytania radnego prezydent stwierdził, że jego obowiązkiem jest nie oglądać się na innych, stąd decyzja o wsparciu szpitala. Zdaje sobie sprawę, że 300 tysięcy złotych może być niewystarczające, stąd rezerwa w budżecie o której wspominał. Co do pomocy innych gmin szpitalowi, z rozmów które przeprowadził z niektórymi wójtami, zapewniono go taka pomoc jest szykowana. Wsparcia mają udzielić również duże stalowowolskie firmy ale nie chciałby się wypowiadać w ich imieniu bo nie jest do tego uprawniony. Nadbereżny zaapelował do radnego Przytuły aby na czas kryzysu odrzucić nie potrzebne wątki. Ma tu na myśli podteksty polityczne na temat wyborów 10 majowych.

- To nie polityka ale troska o zdrowie naszych mieszkańców, członków komisji wyborczych. Mamy sygnały, że członkowie nie chcą zasiadać w komisjach - stwierdził Przytuła.

Renata Butryn w imieniu klubu radnych Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe, zapewniła, że będą głosować nad przekazaniem 300 tysięcy złotych dla szpitala. - Jest to w tej chwili bardzo ważne aby zapewnić minimum bezpieczeństwa naszym mieszkańcom. Dla nas ta symboliczna suma jest gestem z solidarności z pracownikami szpitala, którzy potrzebują wsparcia - mówiła radna. Skierowała również w stronę medyków, służb serdeczne podziękowania za to, że dbają o nasze zdrowie i bezpieczeństwo.

- Mamy świadomość, że dbałość o szpital, pracowników powinna być priorytetowa. Chcę zaapelować do radnych powiatowych, zwłaszcza doktorów Ujdy, Korkowskiego i Goli aby mówili, czego potrzebują najbardziej i razem z nami zwrócili się do rządu o uzupełnienie zapasów - mówił radna Renata Butryn. Ponadto pielęgniarki naszego szpitala sygnalizowały pewne rzeczy, budzące niepokój. Nie ma dlatego zaufania do dyrektora naszej lecznicy Edward Surmacza i starosty stalowowolskiego Janusza Zarzecznego odnośnie tego, co słyszą od nich dziennikarze. Zdaniem radnej powinni oni rzetelnie wyjaśnić jak szpital jest przygotowany na walkę z pandemią i poinformować o brakach w sprzęcie i kadrze.

Po dyskusji, radni zagłosowali jednomyślnie nad pomocą pieniężną dla szpitala. Obrady odbywały się on-line.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 2 kwietnia 2020 r. godz. 22:54
~OJOM
Zajac z HSW dla szpitali w oklolicy w którym leczą się stalowowolanie przeznaczył ponoć pół bański z pieniędzy spółki skarbu państwa w której w minionych 4 latach zwolniono kilka set stalowowolan. Czyżby planował jakąś wizytę?
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 07:39
~older boy
MZK dla szpitala przyłbice drukuje, a opozycja hejtuje. Oni wiecznie niezadowoleni i zaniepokojeni. Mogli dać swoje diety dla szpitala. To 1000 złotych od łebka miesięcznie! Opozycji w Radzie Miasta 7 głów. Zaniepokojonych, ale chciwych.
+0-0
Środa, 1 kwietnia 2020 r. godz. 04:36
~Chicago itd.
A po co az "drukowanie metoda 3D"? Mozna to zrobic taniej i prosciej... ale wtedy bedzie mniej okazji do PiSowskiego "lansu"!
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 08:48
~powaga
Prezydent w masce pozuje do zdjęcia selfie. Ironicznie oceniając fotografię- siebie już "zabezpieczył." A co z resztą mieszkańców Stalowej Woli - czy są jakieś pakiety ulg z obiecanego słynnego "parasola" wprowadzone w życie, przegłosowane przez radnych? Zwolnienia szykują się w wielu firmach. Czas zająć się na poważnie dalekosiężnymi skutkami epidemii!
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 08:27
~Miastowy
Zacząłeś pracę o 7.30 w budżetówce i już hejtujesz ? Od czego jest rząd? My płacimy podatki. A ilu jest radnych PiS? 15 osób i calavrada powiatu z PiS
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 21:07
~cyc
Marzenie globalistów powoli się spełnia, a wirus był celowy - ma przynieść reset systemu monetarnego, który już pękał w szwach, ale ludziom nie można się przecież przyznać, dlatego żeby odsunąć od siebie winę wymyślono czynnik zewnętrzny, przy którym można jeszcze zgrywać wybawców. Teraz będzie stopniowe dokręcanie śruby - wyhamowywanie gospodarki i jednoczesna intensyfikacja zagrożenia, a co za tym idzie coraz większe ograniczanie swobód obywatelskich. Nie może to jednak trwać wiecznie, każdy to wie, więc kiedy to nastanie koniec problemu koronawirusa? W momencie "opracowania" szczepionki, ale to nie tak szybko, bo jest już masa uświadomionych ludzi, którzy wiedzą co szczepionki ze sobą niosą. Sam Bill Gates, ten od Microsoftu, wprost powiedział, że dzięki szczepionkom można rozwiązać problem przeludnienia i ograniczyć liczebność populacji od 10 do 15%. No więc może w lecie, może trochę później, jak już wszyscy dostaną solidnie w kość i niemal będą rzygać tymi liczbami umierających i obrazami, które im każdego dnia media serwują. Dopiero wtedy zostanie wypuszczona szczepionka - nie wcześniej. Ponieważ duża część osób i tak nie zechce się zaszczepić to do tego czasu zostaną opracowane odpowiednie przepisy, które będą mówić, że kto nie ma zaświadczenia o szczepieniu przeciwko koronawirusowi nie może służyć w policji, wojsku, w ogóle w całej sferze budżetowej i firmach, które są własnością państwa. Bez takiego zaświadczenia nie przyjmą wam również dziecka do przedszkola, ani szkoły. No a przestraszone społeczeństwo będzie samo swoim policjantem - sąsiad będzie donosił na sąsiada, że on taki nieodpowiedzialny bo się nie szczepi. Presja będzie silna. Już były świńskie grypy i ptasie grypy, ale teraz przyszła nowa jakość - idą z duchem postępu.
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 22:45
~???
Ty jesteś prawy czy lewy cyc bo to ma znaczenie, bo cycki nie są oba jednakowe.
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 18:13
~andrzej
wyborów nie będzie 10 maja ide o zakład 1000zł!!!
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 19:45
~Nostradamus
Będą nawet jak będzie umierać po 20 osób dziennie bo jak przełożą wybory to Duda przegra i cały plan Kaczyńskiego szlag trafi.
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 17:52
~bankier
racje ma honor i ojczyzna za to umierali wszyscy patryjoci więc powiadam wam umierajcie za wasz PiS bo nadszedł wasz czas ocalenia dudy i kaczyńskiegoi pisowskiej ojczyzny
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 17:38
~Murwa kać!
A nasza opozycja znowu pretensje! Murwa kać! To trzeba było diety oddać!
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 08:28
~Podatnik
15 radnych PiS dużo byłoby tej diety i jeszcze cała rada powiatu z PiS
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 18:32
~kropka
Durniu hejterze, dość tej głupoty . Opozycja ma świętą rację. Trochę posłuchaj wreszcie lekarzy, a nie tylko Lucjusza, Surmacza i Zarzecznego. I nie tych lekarzy, którzy dali sie "zakneblować"! - "Nasz szpital przeżywa podobne trudności, jak wszystkie szpitale w naszym kraju. To niestety jest sytuacja, której należy się obawiać i można ją przewidzieć, że istotnym problemem będzie rozprzestrzenianie się wirusa w szpitalach, i to nie w tych przeznaczonych na hospitalizację pacjentów już zakażonych, ale w tych, które mają się zajmować innymi chorymi - powiedział profesor Zbigniew Gaciong, który pracuje w szpitalu przy Banacha w Warszawie."
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 17:18
~obs
Barany rozdawali pieniądze na lewo i prawo, a teraz zrzutka ogólnonarodowa na maski, rękawiczki i fartuchy.
+0-0
Wtorek, 31 marca 2020 r. godz. 06:47
~Ttttttt
Zwalniać w pierwszej kolejności biorących najwięcej 500 plus na dzieci i tych od ppk bo narażają budżet państwa i zakładu w którym pracują
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 17:15
~Honor i Ojczyzna
Brawo, kolejna cenna inicjatywa... Damy rade zwalczyc wrazego wirusa. W maju zas wszyscy gromadnie idziemy na wybory, by poprzec jedynego kandydata wszystkich Prawdziwych Polakow, pana Dude. A w czerwcu z radoscia obchodzimy 71-sze urodziny naszego ukochanego Wodza i Przywodcy Narodu, pana Kaczynskiego!
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 15:56
~medyk
"To nasze konstytucyjne prawo. To my, a nie politycy, mamy wręcz etyczny obowiązek wypowiadania się na temat obecnej sytuacji - stwierdził w programie specjalnym WP prof. Andrzej Matyja, prezes Naczelnej Izby lekarskiej, wyjaśniając, skąd apel organizacji o wolność wypowiedzi dla lekarzy. - Ta wiedza to nie jest sianie paniki. Ona może pozwolić na podejmowanie właściwych decyzji, opartych na faktach, a nie na stwierdzeniu "bo mnie się, tak wydaje" - mówił prof. Matyja. Dodał, że to właśnie "kneblowanie ust" lekarzom w Chinach doprowadziło do obecnej sytuacji na całym świecie." Czy radni powiatowi - lekarze zabiorą głos?
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 17:29
~starsza pani
Do "Komuna Powraca": W Polsce również parlament powinien iść tą drogą. Tylko poszerzenie władzy dla rządu pana Morawickiego jest w stanie uchronić Polaków od skutków kryzysu. Wtedy metabolizm zmian przyspieszy i nie będzie potrzeby oglądania się na wrogów i hamulcowych Polski po stronie opozycji. Bardzo mocne, silne przywództwo dla naszego rządu! I wtedy poradzimy sobie z korona-Tuskiem!
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 16:37
~Komuna_Powraca
Kolejne kneblowanie ust wlasnie wprowadza Wielki Przyjaciel Polskiego Kaczalnika, Wegier Orban, a mianowicie prawo, ze do 5 lat wiezienia (!) bedzie grozilo osobom, oskarzonym o "rozsiewanie falszywych informacji" na tematy zwiazane z koronawirusem..
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 15:08
~Giez
Szkoda, że radny DARUŚ, radna Renia i kumple z opozycji SPS nie przekazali diet dla szpitala. W Nisku mogli, u nas własna kabza ważniejsza! A opozycja nic nie robi dla miasta! Tylko sieje wieczny zamęt!
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 15:56
~Miastowy
15 radnych PiS mogliby przekazać również. Do tego Lucuś i Renia Knap oraz starosta Zarzeczny i wicestarosta Sołtys i radni powiatu z PiS. A wszyscy są z PiS.
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 15:55
~kit
Więcej radnych jest z PiS-u plus pan prezydent i pani wice- jak oni bu przekazali to super zastrzyk dla szpitala!Jakoś się nie określili.A jakby jeszcze doliczyć diety co niektórych z nich zasiadających w róznych radach nadzorczych -no! to...cho, cho.
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 13:40
~El_bieta
No comments X
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 13:00
~KOSA
Do tej pory w oficjalnych przekazach panował urzędowy optymizm i przekonywanie, że na tąpnięcie w gospodarce jesteśmy doskonale przygotowani. Regularnie powtarzał to premier Mateusz Morawiecki. A szef Narodowego Banku Polskiego Adam Glapiński z lekkim uśmiechem zapewniał na konferencji prezentującej "tarczę antykryzysową", że mamy "nieprzebrane ilości gotówki". a TERAZ OGLASZAJĄ ,ŻE W DRUGIM PÓŁROCZU DOŁUJĄCA 10% RECESJA I DWUCYFROWE BEZROBOCIE.
+1-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 17:04
~dobry czas dla dyktatorow
"Nieograniczona władza w rękach Orbana? Parlament dał mu prawo rządzenia poprzez dekrety. Węgierski parlament przyjął ustawę przyznającą premierowi Viktorowi Orbanowi nadzwyczajne uprawnienia, w tym możliwość rządzenia za pomocą dekretów. Zmiany w prawie, które uzasadnione są walką z pandemią koronawirusa, nie mają określonego terminu wygaśnięcia." Czy Polska bedzie nastepna?
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 12:50
~normalny
ja luż drugi tydzień siedze na kwarantannie oczywiście wszystko zgłoszone do sanepid żadnej kontroli nie ma i nie było pis okłamuje że wszystko jest ok tak na prawde to skala korona wirusa w polsce jest dużo większa niż podają media politycy to wiedzą ale okłamują naród aby nie robić paniki że jest tragicznie z za dwa tyg będą mówić że już sytuacja opanowana po to aby tuż przed wyborami ogłosić że wszyscy zdrowi i mogą głosować więc prosze was wywalcie tego Dude ze stołka bo to zwyczajny kłamca kierowany przez kaczyńskiego który za nic nie odpowiada oni mają was w d..pie nawet kościół nic nie pomaga a po wszystkim będą sie chwalić ile to dobrego dla narodu zrobili aj gincie wy pisowscy judasze
+1-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 11:46
~Rolnik z Pława
Aktualne informacje na 30.03.2020 r. "Policja skontrolowała w ciągu ostatniej doby ponad 146 tys. osób poddanych przymusowej kwarantannie. Stwierdzono około 700 przypadków uchybień." -- 700 osób zaraża świadomie !. W Polsce jest ponad 100 000 osób przywiezionych przez Rząd !! to Rząd a więc PIS jest winny zaniedbania, akcja LOT DO DOMU + otwarcie granic, nieodpowiedzialni pachołkowie, kacyki polityczne, tak samo się zachowują jak komuniści, po trupach do celu, aby Duda wygrał !... obrzydliwe, i jeszcze obnoszą się swoją pseudo chrześcijańską postawą, obrzydliwe kłamstwa
+1-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 11:15
~!!!
Szpital, jak większość szpitali powiatowych w Polsce, "niejednoimiennych", jest mocno niedofinansowanych i niewystarczająco zaopatrzonych. Było działać energicznie od lutego, ale co słyszeliśmy w TVPPiS Emilewicz- że na kryzysie można zarobić, Morawiecki- jesteśmy super przygotowani, a główny inspektor sanitarny Jarosław Pinkas stwierdził,że wielu polityków, którzy ostrzegali,że nie jesteśmy przygotowani do walki z epidemią koronawirusa powinno sobie włożyć lód do majtek! Rzeczywistość weryfikuje teraz te zapewnienia. A politykom PiS- u radzę- lód na głowy!
+1-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 09:22
~meg
Nie można zostawić tych wyborów na nieokreśloną przyszłość? róbmy teraz co najważniejsze, a nie jakieś wybory. Prezydencie BŁAGAM nie rób wyborów. Są teraz ważniejsze sprawy.
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 08:20
~Gertruda Sz.
Jaki sens segregacji, jak smieci nie mieszcza sie?
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 08:10
~Ksiądz Robak
Jaka jest postawa Prezydenta Stalowej Woli, czy chce podpisać dokumenty w sprawie wyborów i narażać mieszkańców, przykazanie chrześcijańskie brzmi: " Nie zabijaj", cytuję postawę innych prezydentów miast - Podjąłem decyzję, iż nie podpiszę stosownych dokumentów w sprawie wyborów - nie zamierzam narażać zdrowia i życia tysięcy ludzi - zaznaczył w niedzielę prezydent Będzina Łukasz Komoniewski. Specjalne wideo dotyczące zbliżających się wyborów prezydenckich zamieścił na Facebooku prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. "Nie będę potulny i nie będę siedział cicho. Jestem wkurzony" - podkreślił. Dla niego organizowanie wyborów kiedy trwa epidemia jest nienormalne. "Pełniąc funkcję prezydenta dużego miasta, który przez ostatnie tygodnie podobnie, jak wielu z nas, wszelkie swoje działania powierzył przeciwdziałaniu epidemii COVID-19, nie jestem w stanie znaleźć słów wyrażających złość i gniew, kiedy słyszę o organizacji wyborów w dniu 10 maja. Szczerze mówiąc - powinienem w tym miejscu siarczyście przeklinać" - to natomiast słowa prezydenta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego.
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 16:25
~Mafia nie wybacza!
A dzisiaj stary narkoman, a obecnie wazny aparatczyk PiSuaru, Terlecki, oswiadczyl, ze wszyscy prezydenci miast, samorzadowcy, itd, ktorzy sprzeciwia sie organizacji wyborow 10 maja zostana natychmiast wyrzuceni#!
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 08:06
~Michał
I tak ten szpital kazdy omija i tych lekarzy
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 00:43
~mamuszka
No tak moi panstwo przyjmujemy wszystko z powrotem z dobrodziejstwem inwentarza.Nie tylko euro,funty ,dolary plynäce wartkim prädem do polskiej wyspy szczesliwosci Robinson Cruzoe
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 23:41
~Mieszkaniec
Niestety to są fakty. Suwerenie:Ty stworzyłeś tę rzeczywistość,więc zacznij wreszcie patrzeć trzeźwo na swoje dzieło. Bez wzgledu jaką opcje polityczna reprezentujesz i popierasz czas byś pomyślał o naprawie spartaczonej roboty. Stoją przed wami, chrzanią o tym co powinniście robić , jak ważne jest, żeby zostać w domu, a inny obok mówi: nie, wszystko pod kontrolą, chodźcie do wyborów. To jeden wielki obłęd co na jednej konferencji mówi Premier i Minister.
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 22:28
~Brawo ty
300 tysięcy! Żenująca kwota, to 0,085% budżetu miasta. Na szpitale brakuje, a dopiero przed chwilą dali 2 miliardy na propagandę!!!! Ile miasto kosztuje dodatkowe kilkadziesiąt etatów,l urzędniczych, prezesów, dyrektorów i innych specjalistów partyjnych.
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 03:45
~Chicago itd
Faktycznie, to PiSuar przeznaczyl prawie 10 miliardow zl (1,95 x 5 lat!) na brudny sciek propagandowy, czyli PiS-tV!!
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 21:57
~Z innego kraju
Odkąd została uruchomiona akcja -Lot do domu, do dnia dzisiejszego nie odbyl sie zaden lot z Niemiec do Polski. I nie sa przewidziane. Głównie są to loty z Anglii. Więc prosze nie pisać że Rząd sprowadza ludzi z Niemiec.
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 09:49
~Zrozum
Z Niemiec do Polski jest blisko na piechotę można przyjść ,co innego z Anglii Bałtyku w pław nie przepłynie.
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 21:47
~Ksiądz Robak
I wiecie co jest szczególnie przykre; jak lokalni politycy się lansowali przy byle wyremontowanej drodze, co to się nie zbudowało, ulicę na 1 km, zdjecia, wstęgi, ksiądz, wszyscy nasi lokalni politycy Pan Poseł, Pan Prezydent, Pan Starosta "wszędzie ich było pełno". ale w marcu oprócz wideo konferencji radnych ... cisza w eterze, to bardzo trudna sytuacja dla mieszkańców i wszystkich bez wyjątku nie tylko dla seniorów, ale ... powinni więcej występować aby wspierać swoją postawą, wypowiedziami nie tylko "pakiet dla przedsiębiorców" to teraz nic nie da, tylko aby co zrobić aby ludzie 1) nie wychodzili z domu na spacery na działki, na place zabaw, do parku w Stalowej ... >>> jak przyjdzie coraz cieplej i KILKASET OSOB JUŻ W STALOWEJ WOLI JEST NA KWARANTANIE - >>> TE OSOBY BEDĄ I JUŻ ZARAŻAJĄ SĄSIADÓW, SKLEPIKARZY, i itd itd .... koszmarna obłuda TVP1 - "codziennie trąbią sukces zwycięstwa" a jednoczesnie 200 000 sprowadzili chorych / bardzo dużo chorych w tej grupie jest obywateli
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 20:41
~Ksiądz Robak
Dzisiejsza informacja z Ministerstwa Zdrowia, 200 000 osób przyjechało z Europy (głównie EU) do Polski, oraz samolotami, tak więc statystycznie 20 % już jest chorych lub nosiciele, czyli 40 000 - 50 000 chorych na koronowirusa sprowadzono do Polski, .... nie chcę politycznie pisać, tylko obiektywnie, to jest WINA RZĄDU - SPROWADZANIE CHORYCH POLAKÓW z zagranicy, polskie pielęgniarki i lekarze nie mają czym leczyć, gdyby Pan Prezydent Duda i Pan Premier Morawiecki naprawdę chcieli Was Polaków chronić to nie sprowadziliby do dnia 27 marca 200 000 Polaków z Włoch, Niemiec, Francji i Anglii, za kolejne 2-3 tygodnie sprowadzą dalej kolejne 200 000 - 300 000. Tak więc Wasz kochany PIS Was okłamuje i sprowadza choroby. tyle w temacie propagandy "zwycięstwa w TVP1" .....
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 20:11
~Tylko PIS
Dlaczego radni nie przeznaczą swoich diet? Dobry przykład radnych z Niska
+0-0
Poniedziałek, 30 marca 2020 r. godz. 09:52
~Człowieku
Diety są wtedy jak się jest w delegacji .a teraz wszyscy mają siedzieć w domu
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 20:26
~Miastowy
Jeszcze Renata Knap wiceprezydent i sam Nadberezny, starosta Zarzeczny i wicestarosta Sołtys i radni powiatu wszyscy z PiSu
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 19:50
~obywatel
bez dwóch zdań wieś powinna dołożyć się do szpitala....
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 19:31
~Nauczyciel
Co Madka żal ci? Że trzeba z dzieckiem nad lekcjami siedzieć a nie po szmateksie latać? Dziećmi się trzeba zająć niestety. Mają zadane to co w szkole by realizowali. Nauczyciele robią też lekcje online. Wiadomo że z przedmiotów mniej ważnych nie ma potrzeby aby obciążać dzieciaka, ale polski matmą angielski można online robić. A dziecku czas poświęcić
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 19:58
~@Rodzic
Śmiechłem, ból doopy rodziców którzy nagle odkrywają ze dziećmi trzeba się zająć a nie tylko picet plus brać się oburzają. Co nie ma korków, nie ma komu bachora wcisnąć i nagle płacz. PS. Przykro mi że nie masz wykształcenia ani posady by pracować z domu.
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 19:44
~Rodzic
Nauczycielu, siedzisz bezpiecznie w domu na dupie? Nie musisz iść do pracy i narażać się na zarażenie koronawirusem? Dostajesz pensyjkę za siedzenie w domu i zadawanie uczniom lekcji do zrobienia (niech rodzice pomogą jak dziecko nie ogarnia). To się nie wypowiadaj i wypoczywaj.
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 18:58
~Madka
P.Butrynowa jako nauczyciel może lepiej niech się pani zainteresuje jak szkoły realizują nauczanie on line i co o tym myślą rodzice i dzieci.Realizacja przez nauczycieli przez woła o pomstę do nieba.W tamtym roku dzieci 4 m-ce de facto nie chodziły do szkoły przez ZNP,w tym roku prawdopodobnie tyle samo przez wirusa.Co ma pani w tej kwestii do powiedzenia i zaproponowania ?
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 19:22
ziuta
4 m-ce??? Kiedy??? :/
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 18:36
~Jacenty
Ja tylko zapytam czy u nas ministerstwo zdrowia to jeszcze istnieje
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 20:46
~Malwa
Dane z MZ mówią o wzroście zachorowań. A prezydent Andrzej Duda w TVP: - Procentowo to się zmniejsza. Procent chorujących jest prawie z dnia na dzień coraz mniej - powiedział w TVP o sytuacji w Polsce prezydent Andrzej Duda. Problem w tym, że niestety - liczba zachorowań rośnie, mimo minimalnego przestoju. I kto tu klamie???
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 20:00
~Mieszaniec
Uderz w stół a nożyce, w tym wypadku psychofani prezesa, się odezwą. Pokaż jak to ufasz władzy i udaj się na wybory osobiście a nie listownie.
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 19:05
~Mieszkaniec
Za to ty walniety Marudo byś lepiej rządził? W gębie to ty jesteś mocny ale co do czego to byś spieprzal gdzie pieprz rośnie!!!!
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 18:50
~maruda
@ Zgraja ignorantów kierowana przez psychopatę chorego na władzę, usiłuje zarządzać państwem w czasie epidemii i nadchodzącego kryzysu gospodarczego. A ich dotychczasowe osiągnięcia to doprowadzenie do chaosu wszystkich dziedzin działalności państwa, które usiłowali reformować!@
+1-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 18:27
~jasio
A na klimatyzatory w szpitalu Nina i nie będzie pieniędzy bo klima je tylko dla urzedasof prezesuf i innych presydentuf
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 20:46
~jasio
a po tym co napisales imbecylu to widać ze nawet cytac nie umisz o oleum nie wspominajomc
+0-0
Niedziela, 29 marca 2020 r. godz. 19:52
~Jasioniedorozwoj
Jasio ty weź rozbieg i je***j się puste dziecko w te głupia kopule bo jej nie używasz.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.