Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 6 marca 2021 r. Imieniny: Jordana, Marcina, Róży
 Wiadomości lokalne
» Podwórko dla Pława. Jeszcze nie otwarte a już niszczone
» Jaka przyszłość dworca PKS? Ponownie zmieni właściciela?
» Pracownicy sortowni ukłuli się igłami. MZK przypomina, gdzie takie odpady powinny trafiać
» Piłka nożna zdaniem kibica Pawła
» Kiedy na moście na Brandwicy zrobi się jaśniej?
» W środę ruszyło pisanie próbnej matury, ale nie we wszystkich szkołach
» Przez 24 lata napłynęło do miasta ponad dwa miliardy złotych inwestycji
» Zatankowali i odjechali nie płacąc za paliwo
» Ruszyło pozimowe sprzątanie miasta
» Osiedle Leśna. Nie tylko bloki. Ma powstać hotel i wysokościowiec
» Komunikat Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia
» Oddano hołd Żołnierzom Wyklętym
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Dzień Kobiet w Muzeum
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Podróż do Japonii w Galerii Karpińskiego
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Wicepremier Gowin w Stalowej Woli o budownictwie mieszkaniowym
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Środa, 25 marca 2020 r. godz. 13:54     /Magdalena Rodecka/
Gmina Stalowa Wola deklaruje pomoc dla przedsięborców. Na początek 7 milionów

W pierwszym etapie miasto z miejskiego budżetu przeznaczy na pomoc firmom, których biznesy ucierpiały z powodu koronawirusa 7 milionów złotych.
W pierwszym etapie miasto z miejskiego budżetu przeznaczy na pomoc firmom, których biznesy ucierpiały z powodu koronawirusa 7 milionów złotych.
Fot. Jacek Rodecki
- Przed nami odważne, zdecydowane kroki. Jako samorząd będziemy wspierać tych, którzy decydują o rozwoju gospodarczym miasta, które całe życie pracując, budowali swoje zakłady, firmy - mówił podczas wirtualnej konferencji do dziennikarzy prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent nie ukrywał, że czeka nas kryzys ekonomiczny. Nie ukrywali również tego przedsiębiorcy, z którymi przedstawiciele władz miasta, prowadzili rozmowy. Największym obciążeniem są dla nich koszty pracy i daniny na szczeblu centralnym. Mimo to samorząd chce im ulżyć przynajmniej w takim zakresie, w jakim może zgodnie z prawem i możliwościami budżetu.

W pierwszym etapie miasto z miejskiego budżetu przeznaczy na pomoc firmom, których biznesy ucierpiały z powodu koronawirusa 7 milionów złotych. Wstrzymaniu ulegają wydatki bieżące o charakterze nie pilnym, dotyczące tej przyjemniejszej strony życia.

Ciecia będą dotyczyć wydatków na wydarzenia oraz imprezy o charakterze kulturalnym, zadania osiedlowe, parkingi, podwórka, place zabaw, administrację publiczną. Budżet ma być utrzymany bez zaciągania kredytów. Nie są zagrożone inwestycje mieszkaniowe, drogowe, rozwojowe, realizowane z dofinansowaniem zewnętrznym. Ma również być zachowana płynność finansowana spółek miejskich i zakładów budżetowych.

DLA KOGO POMOC?

Pomoc miasta będzie skierowana głównie dla małych i średnich firm z branż handlowych i usługowych takich jak: gastronomia, hotelarstwo, kosmetyczna, eventowa, turystyczna, transportowa a więc te, które najbardziej cierpią w związku z prowadzeniem kwarantanny społecznej.

W porozumieniu z radnymi miejskimi, będzie dla nich skierowana propozycja zwolnienia z podatku od nieruchomości na okres trzech najbliższych kwartałów do końca 2020 roku, dla firm z w/w branż, działających na powierzchni do 150 metrów kwadratowych. Będą one musiały wykazać, że straciły płynność finansową w związku z koronawirusem. Osoby wynajmujące powierzchnie innym, będą podlegały zwolnieniu jeżeli pomniejszą czynsz o podatek od nieruchomości swoim najemcom.

Szacuje się, że firm z w/w branż, które będą mogły zostać objęte takim zwolnieniem jest na terenie gminy 800. Ma to kosztować budżet miejski 2 miliony złotych.

Bez pomocy nie będą pozostawione średnie i duże firmy. Niektóre z nich już zawiesiły produkcję całkowicie lub częściowo, między innymi przez przerwanie łańcucha dostaw. Oni również będą mogli ubiegać się o odroczenie płatności podatku od nieruchomości, bez naliczania odsetek i opłaty prolongacyjnej. Po okresie odroczenia miasto będzie rozpatrywać indywidualnie każdy przypadek jeżeli chodzi o umorzenie części podatku lub rozłożenie go na raty. Ta forma pomocy może kosztować jak szacują władze 3 miliony złotych.

Ponadto milion złotych ma ma zostać przeznaczone na dokapitalizowanie Regionalnego Funduszu Pożyczkowego działającego przy Regionalnej Izbie Gospodarczej na udzielanie poręczeń dla firm, które znajda się w trudnej sytuacji ekonomicznej z terenu Stalowej Woli.

Inne działania jakie zaproponowano to umorzenie czynszów dla przedsiębiorców, którzy prowadzą swoje biznesy w lokalach należących do miasta, zmiana deklaracji śmieciowej oraz opłat śmieciowych dla firm, które ograniczyły działalność handlową, usługową, produkcyjną ze względu na znaczący spadek obrotów spowodowany koronawirusem. Taka możliwość pojawi się od kwietnia.

Prezydent zachęca do tankowania na Miejskiej Stacji Paliw firmy i mieszkańców, która jest obecnie konkurencyjna w stosunku do innych stacji. Zostaną utrzymane tanie usługi komunalne a lokalne biznes będą promowane przez samorząd. Na stronie internetowej gminy znajduje się lista, na którą można się bezpłatnie wpisać.

W budżecie miasta pojawi się dodatkowa rezerwa na potrzeby walki z koronawirusem w wysokości miliona złotych. Będzie przeznaczona na zakup materiałów ochrony osobistej, dezynfekcje miejsc publicznych, instytucji, wsparcie szpitala i innych podmiotów medycznych, służb mundurowych oraz strażaków ochotników.

MIASTO ZMIENIA PRIORYTETY. WIĘCEJ INWESTYCJI W ROZWÓJ, MNIEJ ZABAWY

Z pozycji budżetowych miasta nie znikną inwestycje związane z budownictwem mieszkaniowym wielorodzinnym, inwestycjami drogowymi dofinansowanymi z Funduszu Dróg Samorządowych, stworzeniem nowej strefy gospodarczej dla dużych inwestorów. "Program Norweski" i środki o jakie miasto się stara w jego ramach będzie przewartościowany aby ściślej współpracować z biznesem. Miasto będzie wykorzystywać środki europejskie do walki ze skutkami kryzysu gospodarczego wywołaną pandemią koronawirusa.

- Przedstawiony pakiet jest bardzo szeroki. Zapewniam, że nie zabranie nam "stalowej woli" aby go wdrażać - zapewnił prezydent. Włodarz przyznał, że są firmy, które rozpatrują czarny scenariusz, związany z masowymi zwolnieniami. Duże znaczenie będzie miał dla tych podmiotów kształt przyjętej w Sejmie w najbliższy piątek, kształt specustawy gospodarczej.

Urząd Miasta jak i podległe mu jednostki będą zaciskać pasa jeżeli chodzi o wydatki, zakupy, które nie są niezbędne do funkcjonowania. Z działań, przynajmniej na ten rok wypadła budowa krytego lodowiska, drugiego zadaszenia (balonu) dla boiska na Hutniczej, wydatki na zadania rekreacyjne, budowę placów zabaw. Rozpoczęte prace budowlane dla "Podwórka dla Pława" nie są zagrożone. Zostaną one ukończone.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 18:57
~Wasze lustro
Jedno pytanie... Ile trzeba bedzie w tym roku dolozyc do "Podkarpackiego Centrum Pilki Noznej"?
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 05:41
~PRAWDA
Małgorzata Kidawa-Błońska powiedziała, że dla niej "Konstytucja ważniejsza jest niż ludzkie życie". To oznacza jedno. To KONIEC Platformy Obywatelskiej!
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 19:00
~TW Balbina
To oznacza tyle, iz na forum pojawil sie kolejny (platny?) PiSowski troll...
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 20:13
~Honor i Ojczyzna
"deklaruja pomoc", a dzialaja tak jak dziala mafia! "W związku z zagrożeniem wycofania wszystkich opozycyjnych kontrkandydatów z wyborów musimy wspomóc w rejestracji z jednego z kandydatów" - taka wiadomość miała zostać rozesłana do działaczy PiS na Pomorzu. Być może właśnie wsparcie partii rządzącej wyjaśnia sukces Jakubiaka, który zadeklarował, że zebrał ponad 150 tys. podpisów poparcia."
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 18:51
~Mieszkaniec
Polityk, biznesmen czy niedoświadczone dziecko będące przedmiotem manipulacji świata dorosłych? Roztrwonił pieniądze, które dziś powinny wspomóc obywateli w kryzysie. Pakiet pomocowy, który przedsiębiorcom proponuje jest zdecydowanie za mały a odpowiedni jedynie dla pseudo biznesmenów popisu bedacych przy korycie. Przecież to PiS rządzi i wszyscy powinni się zajmować tym co robi PiS a nie tym co robią inni. Jest to teraz rzeczą mało ważną z punktu widzenia Państwa i Obywateli co rzeczywiście robią etatowi w urzędach pishejterzy . Dla PiSu komentowanie całej opozycji to teraz główny cel, gdyż czas beztroskiej propagandy sukcesu runał z hukiem .
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 18:17
~Bez_znieczulenia
W ubieglym tygodniu w USA ponad 3 miliony 250 tysiecy ludzi wypelnilo podanie o bezrobocie. Niedlugo zobaczycie wszyscy co bedzie w Polsce!
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 18:00
~Alternatywy-4
Dojna zmiana straciła mnóstwo czasu , pieniędzy na "kiełbasę wyb." i ostatecznie zapędziła się w ślepą uliczkę . Teraz próbuje wprowadzać jakieś ustawy przypominające komunistyczne dekrety . Totalna demolka państwa!
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 16:00
~klasto
I trzeba pamiętać, że mamy (tak: my mamy) ok. 170 mln długu.
+0-0
Piątek, 27 marca 2020 r. godz. 19:07
~PacMan
$ I niedlugo ten dlug znacznie wzrosnie, a dochody znacznie zmaleja !
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 13:28
~zdrowy
Do emeryt , po co takie idiotyczne brednie wypisujesz. Sto razy bardziej każdy jest zagrożony w dużych hipermarketach niż podczas wyborów. A dlaczego to ci wyłumacze bo każdy głosujący wchodzi tam głosowac pojedynczo tak jak teraz jest w bankach nikt do banku nie wejdzie zanim poprzednia osoba nie wyjdzie z tego banku. A w hipermarketach setki ludzi się koło siebie się kręci i jedni drugim plują do buzi. Co może też doradzisz innym śmieszny emerycie o rozumie dziecka aby do sklepów nie chodzili i umarli z głodu zamiast na wirusa.
+0-1
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 18:02
~chlodnym_okiem
Kolejny ignorant (na forum) udajacy specjaliste od epidemiologii? P.S. A tak to wyglada w rzeczywistosci! "Francuskie media informują, że coraz więcej członków komisji wyborczych zgłasza się do szpitali z symptomami Covid-19. W rozmowie z agencją AFP deputowany Eric Coquerel stwierdził, że w rejonie podparyskim doszło do "masakry wśród wolontariuszy". Pierwsza tura wyborów samorządowych odbyła się 15 marca."
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 17:31
Zbigniew
na głowie masz czubek, puknij się w niego mocno, może zmądrzejesz.
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 14:29
~Hellooo
@zdrowy, bardzo dużo zdrowia ci życzę. Jest ci potrzebne, jak widać po wpisie.
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 12:59
~SAS
Bardzo właściwe działanie naszego prezydenta, jak jest kryzys nie ma żadnej zabawy, tylko trzeba pomóc.
+1-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 10:47
~Osiedle Pławo
przykład jak Rząd sprowadza do Polski chorych obywateli, nikt nie jest w stanie wprowadzić 100 % kwarantanny, Ci Polacy z zagranicy jadą publicznymi środkami transportu, pójdą do sklepu, zatrzymają się na stacji benzynowej, to jest karygodny brak odpowiedzialności, cytuję :Akcja #LOTdoDomu okazała się dobrym, modelowym pomysłem - powiedział Marcin Przydacz, wiceminister spraw zagranicznych, w TVP Info. Do tej pory w ramach operacji lotów repatriacyjnych do Polski wróciło 35 tys. Polaków z zagranicy na pokładach samolotów PLL LOT w rejsach organizowanych na zlecenie KPRM i MSZ. - Będziemy chcieli, by w perspektywie kilku dni operacja ta powoli dobiegała końca - dodał wiceminister. Wiceminister zwrócił uwagę, że na powrót czeka jeszcze ok. 10-15 tys. osób. Wiceminister podkreślił przy tym, że wiele państw europejskich zgłasza się do polskich władz z prośbą o podzielenie się wiedzą i rozwiązaniami dotyczącymi tej akcji.:
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 10:38
~Małada
Jestem zażenowana hejtem opozycyjnego trollstwa. Opozycja NIC NIE ZROBIŁA dla miasta przez 1,5 roku, wieczne zadymy, łażenie buciorami po pomnikach i narzekania, a ich klakierzy w internecie jeszcze gorsi!
+0-1
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 18:22
~niesmak_pozostanie
Czy sadzisz, ze "kudlaty" da ci jakas podwyzke, za te peany na czesc "wiecznego lansera"?
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 10:34
~Jabbar
Prezydent Nadbereżny pokazał, że naprawdę jest prezydentem, a nie jak te kartonowe kukiełki typu Trzaskowski, co z niczym sobie nie radzą i wiecznie narzekają!!
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 18:15
~Bez_Znieczulenia
Spadaj PiSowski trollu - klakierze! Porownywanie Warszawy to takiej "dziury" jak St. Wola jest kompletnie pozbawione wszelkiego sensu!!
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 07:57
~Emeryt
Nie idzcie na wybory w maju. To Rzad i PIS powinni odwołać termin wyborów. We Francju były wybory i po wyborach PRACOWNICY Z KOMISJI ZACHIROWALI oraz byl skokowy wzrost zachorowan obywateli. To jest skandal i narazanie polskich jezeli termin wyborów nie zostanie przesuniety. To jest Grzech ciezki narazac Polaków a tylu poltykow z PIS tak jak FARYZEUSZE obłudnie nie widza jak nskłaniaja do utraty życia polskich obywateli. Dzisisj było kazanie ze mszy świętej z Łagiewnikach ze faryzeusze wywyższali sie pycha ponad innymi i popadli w SAMOUWIELBIENIE POLITYCZNE to jest grzech gdyż chca wygrac bo PIS sie boi ze jesienia przegraliby wybory. Wstyd i chańba dla tych co decyduja aby wobory odbyly sie 10 maja. Wtedy w Polsce bedzie olbrzymia liczba chorych. Najtrudniejszy okres próby to kwiecien mi maj. Wstyd jak EGOISTYCZNE jest myślenie partii rzadzacej. To zasługuje na społeczny sprzeciw
+1-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 08:35
~koki
Wyborcy pisu i tak pójdą. TVP im poopowiada jak to są bezpieczni i jak to w komisjach myja rączki więc wszystko jest w porządeczku, a po wyborach już nikogo los wyborców nie obchodzi. Wybierzcie nas a potem możecie zdychać na masę bo już nie jesteście potrzebni.
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 07:39
~Robur
Nie należę do zwolenników Nadbereżnego, a tym bardziej PiS, ale musze powiedzieć, że stanął prezydent miasta na wysokości zadania.
+1-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 07:23
~Gamma
Zgadzam się z ~mo Prowadzę małą jednoosobową działalność gospodarczą Podatki już zapłacone a inne płatności? Leżą na półce -za energię gaz czynsz zus internet. telefon i inne Mam do wyboru : na jedzenie i srodki ochronne /nie są tanie/ Nie posiadam oszczędności Czy zapłacę karę za nie płacenie gdy sklep zamknięty i brak dochodu?czy odetną mi media?Tego się obawiam Takim jak ja potrzebna konkretna pomoc finansowa lub deklaracja prezydenta ze płatności mogą być wstrzymane Nie odczuwam osobiście tej pomocy
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 10:49
Zbigniew
Trzeba ciąć nie tylko dla przedsiębiorców, jest masa pracowników którzy pójdą do zwolnienia, są jednoosobowe działalności to też ludzie w potrzebie, Są możliwości np MZK woda, gaz, prąd trzeba ciąć koszty i opłaty do minimum. nagrody dla urzędników poczekają.
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 07:07
~Janek
Odpowiedzialna i odważna decyzja prezydenta. Opozycyjna gawiedź ujada jak oszalała. Darowalibyście sobie chociaż raz!
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 05:56
~poranna_kawa
"Prezydent nie ukrywal"... tyle, ze jeszcze nikt nie wie jak gleboka bedzie zapasc ekonomiczna... a wiekszosc PiSowskiej kadry to, niestety, ekonomiczni analfabeci.
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 05:52
~Mieszkaniec
Stalowowolski samorząd dzięki prezydentowi Nadbereżnemu ma szansę jako pierwszy w Polsce wprowadzić w życie takie pomocowe rozwiązania dla firm. Co robią opozycyjne trolle? Hejt na potęgę! Zobaczymy co zrobią ich radni podczas głosowania. A może znowu będą udawać, że nie wiedzieli o sesji?
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 05:39
~Zieleniak
Bardzo dobra reakcja prezydenta. Tego oczekiwaliśmy, a nie tylko hejt hejt i hejt, jak robi opozycja. Bo opozycja właściwe nic nie robi!
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 01:50
~obserwator
Trzeba nie mieć mózgu by iść na wybory i narażać siebie i swoją rodzinę na unicestwienie czyli wyeliminowanie ( czytaj uśmiercenie). Przecież to oczywiste jest, że boją się że przegrają jeśli by opóźnili wybory o 2-3 miesiące. Wiedzą, że poparcie mają małe więc wolą narażać życie Polaków by znać wynik wyborów tu i teraz a nie za 2-3 miesiące. To właśnie ich strach jest przyczyną, że nie chcą zmienić terminu wyborów. Masa ludzi już na świecie umarła i oni tego się boją i nie chcą zmienić terminu wyborów. Strach. To ich strach. Wolą narazić nas - zwykłych ludków dla nich nic nie znaczących. Byśmy poszli i głosowali. Nie liczy się tu życie nasze, naszych rodzin. Ważny jest jedynie interes partyjny, Wygrać za wszelką cenę. Dlatego suwerenie obudź się. Macie dzieci, wnuki i zastanówcie się czy chcecie by przeżyli tą pandemię, Czy warto ryzykować bo komuś się tak uwidziało. Czy warto poświęcić życie rodziny dla dobra idei partii, która i tak ma was w głębokim poważaniu. Zastanów się czy kochasz swoje dziecko czy przywódcę partii. Kto jest dla ciebie ważniejszy. Czyje życie jest dla ciebie ważniejsze - czy twoja wnuczka za rok biegająca uśmiechnięta czy partyjny działacz dla idei.
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 21:44
~1DG
Jaka jest przewidziana pomoc dla jednoosobowej działaności, bez pracowników, gdzie DG jest prowadzona w domu [czyli bez lokalu i czynszu]??Nie ma żadnych informacji o pomocy dla takich osób. Nie mogę obecnie prowadzić interesu, gdyż nie mam dostępu do towaru...
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 10:28
~Wiesiek
To jest dla jednoosobowych działalności, nie zatrudniających nikogo. Jak czytać ze zrozumieniem nie potrafisz, to jak tą działalność prowadzisz?
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 07:04
~rybka Doris
nie ogarniasz tematu, to będzie kolesiowa pomoc
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 06:13
~Rrrr
Pierdu pierdu.... Gdybyś miał swoją firmę dawno byś to wyczytał. I nie pytał o to na forum.
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 22:30
~1DG
Tu jest szereg warunkow:to jest dla zatrudniających do 9 osób [ja nie zatrudniam nikogo], i nie mozna miec drugiej pracy na umowę...
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 22:21
~Wiesiek
2 tysiące miesięcznie. Poczytaj o pomocy rządowej.
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 21:37
~Kornel
a nasz starosta kupuje sobie limuzyny do starostwa zamiast uzupełniać przed epidemią liczbę respiratorów w szpitalu
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 09:10
~hucpa
... i dlatego przez idiotów wybierany jest gremialnie na radnego do powiatu a potem pokazuje wszystkim gest Kozakiewicza. Róbcie tak dalej a będzie coraz lepiej.
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 20:56
~Po trupach do celu
Żeby tylko wybory się odbyły Pis musi wygrać, tyle obiecali a ile już wydali ,szkoda tylko że na siebie
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 05:42
~do hejtera
Jak to? Tak wam pilnie było zmieniać prezydenta? Już się odwidziało bo Kidawka ledwo 15% poparcia?
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 05:26
~jan
.... wygra, wygra ... bo tylko pis ma otumaniony elektorat gotowy umrzeć za 1-go Sekretarza KC, każdy kto ma odrobinę rozumu myśli o swej rodzinie i zostanie w domu, będzie miał koło pióra te wybory ...
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 20:35
~Oni
Śmiać się, czy płakać?
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 05:40
~Do hejtera
Tylko w gacie nie narób!
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 19:46
~Brawo
Świetna decyzja prezydenta, widać, że jest odpowiedzialny za miasto.
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 01:56
~Chicago itd
Mamy za to w St. Woli wielki prezent dla kiboli!!!
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 19:58
~Podatnik
TAK TAK TAK a za stadion zapłacił 60 milionów, dla jednej grupy społecznej
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 19:08
~Jacenty
Dużo szumu miliony miliardy można się w tym pogubić już tak od pięciu lat jak przychodzi co do czego to kicha nic nie ma papier wszystko przyjmie czas mija a ludzie zapomną
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 18:23
~Spoko!
Prosze sie nie martwic, nasz premier, pan Morawiecki juz nad tym pracuje. Wirus przeminie i wszyscy spotykamy sie 10 maja na wyborach i glosujemy na naszego wspanialego prezydenta, pana Dude!
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 21:01
~jan
... no to zobaczymy ilu jest w mieście straceńców gotowych umrzeć za Kaczyńskiego....
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 20:31
~róża
Trzeba być niezłym kretynem by pchać się w objęcia śmierci. Chcesz idioto to idź nie ciąg innych do śmierci. Fala zachorowań ma tendencję wzrostową a także ilość osób w kwarantannie ciagle wzrasta. Tylko idiota może mówic o wyborach w takich warunkach. Jak widać pis przez te 5 lata sporo sobie wyhodował.
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 19:05
Zbigniew
Mistrz ironii ! :) gratuluję.
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 17:57
~PRAWDA
Prezydent przekazał bardzo ważne wiadomości dla prowadzących działalność gospodarczą. Co robi opozycyjne bydło? Hejt, hejt, hejt. A co zrobiła opozycja dla firm ze Stalowej Woli? Nic, nic, nic!
+1-1
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 04:50
~PAX
Smierdzi od ciebie (Prawda) i to mocno... zalatuje kaczym laj...m! ========================== P.S. PiSuary porozdawali juz prawie wszystkie oszczednosci jakie pozostaly po czasach PO i PSL i teraz pozostaje im drukowanie "pustego" pieniadza. Oj pojdzie inflacja ostro w gore, pojdzie!
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 22:19
~ytikikx
kacze lajno ci się z mózgu zrobilo
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 19:34
~Stosh
Ciemny lud
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 18:37
~Das der
@prawda, sam jesteś bydło i to do kwadratu. Współczuje ci stanu umysłu. Puść bąka to ci ciśnienie ze łba zejdzie.
+1-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 17:36
~mo
Ta grupa, która nie ma dochodu, potrzebuje natychmiastowego wsparcia finansowego, a dzieci muszą być wspierane, a czynsz powinien być od nich obniżony na co najmniej trzy miesiące, a także obniżenie cen energii elektrycznej i gazu oraz odroczenie spłaty rachunków również o trzy miesiące oprócz odroczenia spłaty kredytów bankowych do czasu poprawy sytuacji ekonomicznej. Myślę, że Jeśli osoby te nie będą wspierane, może to doprowadzić do chaosu i negatywnych rezultatów, które pogorszą obecną sytuację, i wszyscy musimy się zjednoczyć, aby zwyciężyć tę katastrofę.
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 16:28
~Jaja
Dajcie spokój. Edziu - myśl. Przyklasujesz prezydentowi. Płacą ci za to. Ale już są opóźnienia. Nie dostaniesz kasy za plucie na innych. To teraz możesz powiedzieć co myślisz.
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 16:28
~ytikikx
do olek wylicz te nowe firmy na tym terenie które powstaly za pisowskiego prezydenta czekamy!!
+0-1
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 06:01
~poranna_kawa
Ktos tu sie wyraznie pomylil - to kaczystowskiej kukle pod nazwa "Witek" mozna przypisac podobna wypowiedz... lekcewazyli prawo oraz Konstytucje, a teraz twierdza, ze (rzekomo) ta Konstytucja nie pozwala na zmiane terminu wyborow. A zdrowie suwerena maja gleboko w nosie! Bo to tylko ich "mieso armatnie"!
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 19:47
~kidawa błońska
dla mnie ważniejsza jest konstytucja niż ludzkie życie!!!
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 16:27
~Sklepikarz
Nadbereżny widać konkretny prezydent, dobre działania, obyśmy przetrwali!
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 20:26
~vipi
Tak dobry jak kit do uszczelniania dziur. Posmaruj sobie nim kromkę chleba!
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 16:08
~olek
Do ech, hejterze między urzędem celnym a spalarnią śmieci w ostatnich 3 latach powstało dziesiątki nowych firm w jakim świecie ty głupcze żyjesz.
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 16:01
Zbigniew
Grunt, że jakieś działania zostały podjęte. Czas pokaże czy można więcej. Na pewno więcej w temacie może zdziałać rząd, który trochę śpi w tym temacie.
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 04:52
~PAX
Ich interesuja tylko wybory i utrzymanie wladzy przez powtorny wybor na prezydenta kaczej marionetki...
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 15:53
~Pozdr
Ale pomoc do 150 m2. Czyli hotele, restauracje, domy weselne otrzymają zero złotych. Duże firmy odroczenie w poborze podatku po uwzględnieniu jakiś wytycznych obrotowych. A po tym czasie co? Z siedmiu milionów zakomunikowanej pomocy będzie może realnie z milion reszta to propaganda. A to wszyto po tych naradach i wytężonej pracy, hahahaha. Miasto ma długi, król jest nagi i niestety będzie jeszcze długo goły w związku kryzysem jaki nadejdzie. Polityka kredytów i tworzenia kolejnych urzędów, urzędników, skupowania zbędnych budowli i remonty parków i skarp odbije się czkawką przez kolejne lata i brakiem inwestycji, czyli dalszym napedzeniem kryzysu. Wszystkim życzę przedewszystkim dużo zdrowia.
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 16:35
~Wiem
Czytaj- domy weselne restauracje niezależnie od wielkości. Po co te emocje. Lepiej przeczytać potem komentować.
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 15:30
~Samozatrudniony
A co z samozatrudnionymi świadczącymi usługi z zakresu sprzątania
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 15:17
~ehh
Ja cały czas czekam na jakiegoś nowego inwestora w strefie ekonomicznej. Od 6 lat takiego nie było.
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 04:43
~PAX
Park dla psow tez jest potrzebny... maly PiSowski klakierze!
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 16:28
~Do hejtera
Ja od 2 lat czekam na ten park (wychodek) dla psów co go totalni opozycjoniści obiecali. Żadnych informacji czy będzie!
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 15:08
~Kryzys
Prawda jest niestety taka, że jeżeli największe zakłady będą zwalniać ludzi, a będą to pomoc dla gastronomi, usług nie pomoże. Ludzie bez pracy nie będą z nich korzystać... Zostaną tylko emeryci, młodzi ludzie, którzy tutaj są bo pracują, jeśli zostaną zwolnieni to wyjadą z STW. I będzie jeszcze gorzej.
+0-1
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 06:25
~poranna_kawa
Te 5 do 25 milionow ludzi to straci prace w samej Europie. A na swiecie to moga byc liczby znacznie wyzsze, niestety !
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 19:51
Dubpit
A gdzie wyjadą wszędzie będzie taka sama sytuacja według prognoz to na całym świecie od 5 do 25 milionów ludzi straci pracę a jeżeli wszystko się to przedłuży to już będzie całkowicie katastrofa
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 14:59
~PRAWDA
Brawo dla prezydenta za podjęte działania. Widać, ze mamy gospodarza. Opozycja totalna w Stalowej Woli tylko szczekać i narzekać potrafi. Nic więcej.
+0-0
Czwartek, 26 marca 2020 r. godz. 04:41
~PAX
Ten "gospodarz" to tylko dlugow miastu przysporzyl !
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 15:50
~ozora
Niech ten twój prezydent też ruszy cztery litery i sprowadzi jakiegoś inwestora do miasta. Wtedy będziesz mógł powiedzieć Brawo panie prezydencie.
+0-0
Środa, 25 marca 2020 r. godz. 15:17
~Marek
Masz firmę czy komentujesz ten temat z perspektywy emerytki?
+1-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.