Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 6 lipca 2020 r. Imieniny: Dominiki, Jaropeśka, Łucji
 Wiadomości lokalne
» Pamięć o Ofiarach OUN-UPA ciągle żywa w Stalowej Woli
» Komunikat MZK
» Potrącenie na Czarnieckiego. 2-letnie dziecko wypadło z roweru miejskiego
» Zamek w Baranowie Sandomierskim otwarty z nową ofertą dla regionu WAKACJE 2020
» Pękła rura kanalizacyjna o średnicy dwóch metrów. Zalało kilkadziesiąt ogródków działkowych
» Wjechał w kiosk i zabił człowieka. Grozi mu do 8 lat więzienia
» Milion złotych dla Lokalnego Funduszu Poręczeń od miasta na wsparcie gospodarki
» Nowy przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim
» Nie żyje Zbigniew Paszkiewicz, wieloletni radny i działacz Solidarności
» Potrącenie rowerzysty przy Patriocie
» Baseny odkryte nieczynne. Mieszkańcy skarżą się na brak informacji
» Ruszyły policyjne kontrole w autobusach. Za brak maseczki mogą posypać się kary
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Koronawirus zabija ludzi a my pracowaliśmy na ich rzecz. Mamy wielki wkład w rozwój małych ojczyzn. Dziś przyrównuje się nas do... pandemii".
Marek Rząsa, poseł Platformy Obywatelskiej.
 Imprezy w mieście
» Komunikat MZK
» TARAS DLA WAS - Aktywne poranki
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» TARAS DLA WAS czyli Wakacyjna Strefa Spotkań
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 10:59     /Magdalena Rodecka/UM Stalowa Wola/
Będą konsultacje z przedsiębiorcami. Pakiet na trudne czasy

Jak informuje Urząd Miasta w Stalowej Woli od poniedziałku, 23 marca rozpoczynają się konsultacje z przedsiębiorcami aby wypracować wspólne rozwiązania parasola ochronnego nad lokalną gospodarką.
Jak informuje Urząd Miasta w Stalowej Woli od poniedziałku, 23 marca rozpoczynają się konsultacje z przedsiębiorcami aby wypracować wspólne rozwiązania "parasola ochronnego" nad lokalną gospodarką.
Jak informuje Urząd Miasta w Stalowej Woli od poniedziałku, 23 marca rozpoczynają się konsultacje z przedsiębiorcami aby wypracować wspólne rozwiązania "parasola ochronnego" nad lokalną gospodarką.

- Dlatego przed przedstawieniem konkretnych rozwiązań zwracam się z prośbą do stalowowolskich Przedsiębiorców o wypełnienie formularza informacyjnego oraz udział w dyskusji nad oczekiwanymi scenariuszami wsparcia. Dobre rozwiązania mogą powstać tylko w oparciu o przedstawione przez naszych przedsiębiorców dane. Będę wdzięczny za wszystkie pomysły, merytoryczną dyskusję oraz konstruktywne uwagi, które pozwolą nam wspólnie wypracować dobre rozwiązania - zwraca się do stalowowolskiego biznesu Lucjusz Nadbereżny.

Prezydent podkreśla, że tworząc parasol ochrony na czas kryzysu dla firm ze Stalowej Woli, jest gotowy na podjęcie trudnych i niepopularnych decyzji. Dodaje również, że tegoroczny budżet zostanie przebudowany tak, aby zapewnić środki na wsparcie dla przedsiębiorców, którzy znajdą się w trudnej sytuacji gospodarczej. Wymagać to będzie solidarności i zrozumienia wszystkich mieszkańców naszego miasta. - Jestem jednak przekonany, że wzajemna odpowiedzialność pozwoli nam szybko wyjść z tego kryzysu, chroniąc firmy przed upadłością i dramatem bezrobocia na terenie naszego miasta. Stalowa Wola będzie miastem, które w tej trudnej sytuacji, nie pozostawi swoich przedsiębiorców bez pomocy - dodaje prezydent miasta.

Pierwsze konsultacje odbędą się już w poniedziałek 23 marca. Wtedy to o godzinie 12.00 odbędzie się wideokonferencja prezydenta miasta z przedstawicielami instytucji otoczenia biznesu. Następnie włodarz Stalowej Woli planuje zdalnie odbyć indywidualne konsultacje z przedstawicielami dużych, średnich oraz małych przedsiębiorców.

Kolejnego dnia - 24 marca - w godzinach od 12.00 do 14.00 będzie miała miejsce otwarta wideokonferencja prezydenta miasta z firmami dotkniętymi oraz zagrożonymi kryzysem.

Tego samego dnia o 17.00 prezydent spotka się za pomocą wideokonferencji z Radnymi Rady Miejskiej, by przedstawić wstępne wnioski z konsultacji z przedsiębiorcami i propozycje rozwiązań.

W środę 25 marca natomiast odbędzie się konferencja prasowa on-line, podczas której prezydent Nadbereżny zaprezentuje wypracowane założenia pakietu wsparcia dla gospodarki Stalowej Woli. Ostatnim etapem konsultacji będzie wdrożenie rozwiązań w życie.

LINK DO FORMULARZA

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 25 marca 2020 r. godz. 06:06
~Leszek Marczuk
Bardzo dziękuję prezydentowi za te działania, bo ze strony opozycji nic poza udawanym "zatroskaniem" nie płynie...
+0-0
Wtorek, 24 marca 2020 r. godz. 22:14
~Lewym Sierpowym
Co jest dla PiSu najwazniejsze? "Marszałek Sejmu Elżbieta Witek uważa, że skoro można było zagłosować w tych wyborach, to można w wyborach na prezydenta, do których idzie kilkanaście milionów Polaków. - Można przyjąć takie rozwiązania, jak są w sklepach czy urzędach, że wchodzi tylko jedna osoba. Można rozsadzić członków komisji tak, żeby była zachowana odległość. Można dać jednorazowe długopisy i rękawiczki. - wylicza. I nie widzi w swoich słowach niczego absurdalnego!"
+0-0
Wtorek, 24 marca 2020 r. godz. 11:05
~Taka Prawda
Co tu dużo kombinować każdy pracownik który utraci pracę powinien dostawać zasiłek z bezrobocia.
+0-0
Wtorek, 24 marca 2020 r. godz. 16:48
~doktor_zrehabilitowany
... i do tego - 6 miesiecy zasilku to bedzie zbyt malo i zbyt krotko dla wiekszosci ludzi!
+0-0
Wtorek, 24 marca 2020 r. godz. 07:16
~PRAWDA
Dobrze że prezydent się za to wziął, bo nasza opozycja tylko jęczy i wyje, żeby "coś robić" i w zasadzie jej działania na tym się tylko kończą. Polityczne krzyki i obszczekiwanie. Hajs co miesiąc 1000 złotych biorą i co? NIC!
+0-0
Wtorek, 24 marca 2020 r. godz. 16:25
~chlodnym_okiem
Ten twoj "prezydent" niewiele moze zrobic, bo prawie niczym nie dysponuje... ```````````````````````````````` A stopa bezrobocia za kilka miesięcy będzie 25-30%. To co wy tu wypisujecie to bzdury, których się nie da czytać. Oprócz kilku sektorów wszystko zbankrutuje. Przecież gospodarka światowa to naczynia połączone, a nasza gospodarka w stu procentach zależy od zagranicy, a zagranica leży już na łopatkach idługo się nie podniesie. Przykładem mogą być linie lotnicze. Przewiduje się że 95% linii lotniczych upadnie, zbankrutuje i już nigdy się nie podniesie. Ludzie przestali podróżować i tak prawdopodobnie będzie trwało jeszcze 2 lata. Wraz z upadkiem linii lotniczych upadnie tez turystyka. Na wakacje co najwyżej będziemy wychodzić z tyłu domu albo na balkon. Zapomnijmy o podróżach zagranicznych, wakacjach w kurortach. To już jest przeszłość. Handel, galerie, parki rozrywki, restauracje, bary, usługi, itd. Żeby gospodarkę przy zyciu rząd potrzebuje 2 biliony, których nie ma i znikąd nie dostanie! Katastrofa wydaje się nieunikniona...
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 23:50
capa_negra
To ja mam pytanie do pana prezydenta. Dziś chcieliśmy zawiesić działalność gospodarczą męża. wydział gospodarczy zamknięty i kartka z info skorzystaj z e- urząd. Super tylko ta opcja nie dział w UM STW, działa może w 10 urzędach w skali kraju ( więcej się nie wyświetla). Zrobiłam to na stronie CDiG przy pomocy podpisu kwalifikowanego. Panie prezydencie jak pan sądzi: ile osób prowadzących jednoosobowa działalność jest wstanie przez to przebrnąć??? Łatwiej zakryć plakat z Lichocką bo widok z balkonu nie taki???? Bądź przyzwoitym człowieku
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 20:21
~Kierunki działania
Konsultacje nie są potrzebne, tylko zamykanie granic państwa, muszą być zamknięte granice dla osobowego ruchu samochodowego, w Polsce nie ma sprzętu do ratowania 1) nie ma respiratorów 2) Rząd zabronił na Alibabie w Chinach, aby Polacy mogli kupować maski ochronne i sprzęt 3) to są działania na szkodę społeczeństwa 4) szpitale i przychodnie w Polsce nie wytrzymają kilku miesięcy walki 5) tysiące polskich pielęgniarek i lekarzy będzie chorować 6) za kilka tygodni lekarze i pielęgniarki będę UCIEKAĆ NA MASOWE ZWOLNIENIA LEKARSKIE, będą się zwalniać, 7) polska służba zdrowia nie wytrzyma kilku miesięcy walki, 8) w maju mogą być już temperatury po 28 - 35 stopni, to nie zabije wirusa, ale jaki lekarz, jaka pielęgniarka wytrzyma pracę w kombinezonie bez picia, bez jedzenia, a w czerwcu, lipcu, w sierpniu w karetce, jaki kierowca wytrzyma kilka godzin pracy ... ludzie w Stalowej Woli obudźcie się, trzeba pisać do Rządu aby wprowadzili całkowitą blokadę granic, jeżeli nie będzie zamknięty ruch samochodowy to SETKI TYSIĘCY POLAKÓW PRZYJEDZIE DO KRAJU, statystyka GUS mówi - ponad 2 400 000 Polaków pracuje / jest za granicą, jeżeli około 1 000 000 Polaków ucieknie teraz do Polski, to około 20 % zarażonych daje około 200 000 chorych Polaków z zagranicy przy założeniu że 1 000 000 Polaków wróci do świat. Tak więc mówienie o pakietach dla przedsiębiorcow to strata czasu, teraz NAJWAŻNIEJSZE JEST DZIAŁANIE ABY RZĄD ZAMKNĄŁ POLSKIE GRANICE, ,mówienie o pakiecie dla przedsiębiorców odwraca uwagę opinii społecznej - bo wydaje się, że skoro rozmawiamy to będzie dobrze... proszę aby każdy z Państwa samodzielnie wyciągną wioski z powyższego, liczy się zamkniecie granic kraju ! Piszcie więc do Kancelarii Premiera i do Rządu, są strony www z ich adresami email, musicie pisać protesty !!!
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 23:22
~jako
Każdy kraj przywozi samolotami swoich obywateli z urlopu jak gdzieś utknęli czy innych powodów wpuszcza bez niczego do siebie - to dlaczego Polska jako jedyny kraj na świecie ma być odludkiem i nie przyjąć swoich rodaków???
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 21:58
~Chicago itd
Panstwo nie ma zadnego prawa by, np. zabronic osobom posiadajacym obywatelstwo polskie powrotu do kraju. Koniec, kropka!
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 15:45
~wizjoner
No tak, zamiast juz dawno podjąć decyzje to najpierw słynne infografiki. Proponuję przygotować stosowną wizualizację jak będzie wyglądać Stalowa Wola, jeżeli nie otrzymają pomocy ci co tworzą miejsca pracy: 1. kolejka do UP w celu rejestracji na bezrobociu 2. kolejka do MOPS - u po zasiłki 3. Młodzi ludzie z plecakami wyjeżdżający w poszukiwaniu chleba, czyli pracy 4. miasto , które zamiast prezydenta będzie wybierać burmistrza
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 17:28
~Behemot
Nadchodzi kryzys i to prawdziwy kryzys... taki jakiego wiekszosc ludzi nigdy nie widziala w swoim zyciu !
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 15:37
~presja
Presja ma sens. Stowarzyszenie Nasze Miasto i radni opozycji zachowali się jak należy. Czy prezydent musiał tyle zwlekać? Inni włodarze już dawno podjęli decyzje korzystne dla przedsiębiorców!
+1-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 16:27
~wiem
Daj przykład - wszędzie ściema oparta na odroczeniu albo rozłożeniu na raty podatków.
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 13:55
~wiemy
Do zło, te twoje wypociny to największe zło ale dowiesz się o tym ja przejdziesz na emeryture. Tak płacmy na wszystko grosze a na emeryturze dostaniesz 100 złotych co miesiąc emerytury. To przez 5 lat rządów partii PIS najwięcej milionerów zostało na Podkarpaciu i nie tyko u nas bo w całej POLSCE. Pamiętasz jak POpaprańcy obiecali takim matołkom jak ty podatek 3 razy pietnaście a jak doszli do koryta to wszystkie podatki podnieśli. Ciesz się że rządzi PIS bo gdby przy korycie siedziało PO to żadnej pomocy biznesmeni by nie dostali.
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 22:01
~Chicago itd
PO bylo jednak bardziej przyjazne dla biznesu. Koniec, kropka i dosyc klamstw, maly PiSuarczyku!
+1-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 15:25
~ytikikx
Tyle milionerow na podkarpaciu bo najlepiej się daja ludzie wyzyskiwac ,
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 12:28
~zło
bla bla bla, zamiast parasoli, latawców, spadochronów i innych majtek po prostu, przestańcie kraść i uprośćcie podatki. Proponuję 10% vatu, 10% dochodowego, 10% składek socjalno-zdrowotno-pracowniczych - czyli przedsiębiorcy 2 pierwsze, pracownicy 2 i 3. ... a no tak i milion biurw z urzędów na bruk by poszło i co te bidy by robiły....
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 12:21
~Kierunki działania
Szwajcaria i Słowacja całkowicie zamknęły ruch samochodów osobowych. Jeżeli polski Rząd nie wprowadzi CAŁKOWITY ZAKAZ RUCHU OSOBOWEGO NA GRANICY to codziennie do Polski będą przyjeżdżać zainfekowani obywatele. To trudna decyzja, ale jedyna dla ratowania Polaków w Polsce. Zasady kwarantanny ?? Nie są przestrzegane: 1) od momentu wjazdu obywateli do kraju, muszą a) zatankować b) zrobić zakupy w sklepach, po drodze na stacji benzynowej c) skorzystać z toalet na stacji lub w innym miejscu d) inne kontakty po drodze = razem są to sytuacje, które powodują zarażenie Polaków w Polsce. Mieszkańcy Stalowej Woli - musicie bardziej aktywnie walczyć i pisać otwarte listy, pisać do Ministerstwa Zdrowia, do kancelarii Premiera, do lokalnych polityków, aby oni wpływali na szybsze decyzje w sprawie całkowitego zamknięcia granic dla ruchu osobowego. Szwajcaria od tygodnia wprowadziła całkowity zakaz ruchu samochodowego na granicach. Piszcie i bądźcie aktywni. Polski Rząd powinien jak najszybciej zamknąć całkowicie granice.
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 12:16
~PRAWDA
Dobry ruch prezydenta, opozycja w Stalowej Woli to tylko ujadać potrafi. Pokażcie mi co onie przez 1,5 roku zrobili dla miasta, dla mieszkańców. Przypominam, że siedzi ich 7 osób w radzie miasta i czesze do kieszeni po 1000 złotych miesięcznie!!! A za co? Za kilka konferencji zorganizowanych i gadanie głupot, że są zatroskani? :D No boże mój boże niebywałe!
+0-1
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 17:46
~Komuna_Powraca
A po co nam PiSowscy radni, ktorzy bez "przekazu dnia" nie wiedza nawet na co i jak maja zaglosowac?
+1-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 13:18
~ytikikx
Po co nam pisowscy radni siedza tylko i przeglosuja wszystko co im napisza zbędny wydatek z naszych podatkow za nic nie robienie
+0-0
Poniedziałek, 23 marca 2020 r. godz. 12:22
~lds
Czy to jest komentarz do artykułu? Chyba nie.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.