Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 30 września 2020 r. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
 Wiadomości lokalne
» Kolizja z udziałem autobusu elektrycznego
» Jednej z klas w LO KEN wstrzymano zajęcia. U ucznia podejrzenie zakażenia
» Znaleziono zwłoki 30-latki przy brzegu Sanu nieopodal mostu na Pysznicę
» W Stalowej Woli ujęto parę, poszukiwaną listem gończym
» Błonia. Pomalowali pomost ale kolor nie przypadł do gustu
» 22-latek powiesił się na stalowowolskich błoniach
» Remont przejazdu na Przemysłowej przedłużony do 7 października
» 78. rocznica pacyfikacji wsi Kochany
» Podwieczorek przy fortepianie czyli koncert dwóch pianistów i akordeonisty
» Pani Dorota schudła 16 kg w Projekt Zdrowie!
» O szewcu co został wróżbitą. Ostatnia animacja lasowiackich bajek
» Prąd ze słońca? Z SunTrans to możliwe!
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» "Stefan Kaczmarz - zapomniany geniusz z Lwowskiej Szkoły Matematycznej" - nowy cykl zajęć edukacyjnych
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Sopocie
»Impreza klubowa: Stalowa Wola Młode Miasto dla Młodych
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 13:56     /Magdalena Rodecka/
Debata na temat szpitala. Kto i za co będzie nas leczył?

Zadłużenie powiatowych szpitali w województwie podkarpackim wynosi pół miliarda złotych, naszego szpitala osiemnaście milionów złotych.
Zadłużenie powiatowych szpitali w województwie podkarpackim wynosi pół miliarda złotych, naszego szpitala osiemnaście milionów złotych.
Fot. Jacek Rodecki
Sytuacja Powiatowego Szpitala Specjalistycznego w Stalowej Woli ma stać się tematem dyskusji radnych powiatowych i dyrekcji podczas jednej z Komisji Ochrony Zdrowia, Rodziny i Pomocy Społecznej lub obrad sesji. Tematów nie brakuje.

Zbigniew Gola, radny powiatowy, osoba z branży medycznej bo prowadząca szpital specjalistyczny "Sanus", wylicza, że lecznicy na Staszica zamknięto chirurgię naczyniową, z pracy odchodzą chirurdzy, neurolodzy, interniści, anestezjolodzy, brakuje pediatrów, neonatologów. Przed zapaścią stoi ginekologia i położnictwo. - Komu te budynki będą służyć jak nie mamy personelu i bilansu? - pyta. Wylicza, że na nowy blok operacyjny wydano 40 mln. zł, SOR po przebudowie jest trzy razy większy od poprzedniego. Nikt nie mówi o kosztach eksploatacji i kiedy te nakłady mogą być odrobione o ile w ogóle będą.

Starosta Janusz Zarzeczny odpowiada, że blok operacyjny bez remontu musiałby być zamknięty a szpital nie finanse szpitala nie będą się bilansowały dopóki nakłady na służbę zdrowia będą za niskie w stosunku do wydatków. - Wszyscy mają problem. Innymi mają jeszcze gorzej. Zadłużenie powiatowych szpitali w województwie podkarpackim wynosi pół miliarda złotych, naszego szpitala osiemnaście milionów - argumentuje starosta.

Jego zdaniem nie jesteśmy "utopieni" chociaż sytuacja nie jest idealna. Problemy z personelem nie są odosobnione, w całej Polsce zamyka się oddziały. Na miejsce lekarzy, którzy odeszli, poszukiwani są nowi.

Zbigniew Gola nie neguje, że każdy szpital ma problemy ale trzeba sobie uzmysłowić, że bank, który udzielił kredytów nie będzie pytał co my z pieniędzmi robimy i czy je mamy a powiat stalowowolski nie ma już co zastawiać. - Brakuje pieniędzy, ludzi, pomysłu - kwituje Gola.

Stąd w najbliższym czasie debata nad sytuacją stalowowolskiego szpitala. Miejmy nadzieję, że publiczna.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 11 lutego 2020 r. godz. 22:54
~Liverpool
Stalowo-wolski szpital to jeden wielki wstyd. Dziekuje i dobranoc!
+0-0
Poniedziałek, 10 lutego 2020 r. godz. 15:45
~usa
halny - za granicą zalezy jakie masz ubezpieczenie......czeka sie tak samo długo na wizyte, na zabiegi i chodzi sie prywatnie. A jak nie starcza z ubezpieczenia to straszne koszty! rozrusznik serca to jak małe auto kosztuje.
+0-0
Wtorek, 11 lutego 2020 r. godz. 18:58
~Chicago
Ostatnio znajomy powiedzial mi o osobie, ktora doznala zawalu serca. Miala ubezpieczenie, a i tak szpital przyslal rachunek opiewajacy na prawie 10 tysiecy dolarow!
+0-0
Poniedziałek, 10 lutego 2020 r. godz. 17:17
~Chicago
Ja (z moim ubezpieczeniem) place za wizyte u lekarza 25 US$, za wizyte u specjalisty 38$. Niektore podstawowe badania sa za darmo, za inne (X-ray, tomografia, itd.) trzeba placic (ubezpieczenie pokrywa tylko czesc kosztu takich badan)... Ze szpitalnego leczenia (na szczescie!) jeszcze nie musialem korzystac. W sumie - najwiecej ludzi w USA bankrutuje, dlatego ze nie sa w stanie splacic wszystkich rachunkow za leczenie.
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 23:32
~Ferdek z Poniatowskiego
Z byle czym latacie po lekarzach, dzwonicie po karetki, a nieraz wystarczy tylko aspirinę se wziąść. Jak mówię, że jescze komunizmem z PRLu śmierdzi, to śmierdzi. Nigdzie na świecie nie ma tyle leków na wszystko co w Polsce.
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 18:02
~szok
@Sylwia - pisałaś do NFZ? Takie sprawy należy nagłaśniać. TVN, Polsat, itp. Nie można dać się traktować jak śmiecia. Jeśli ktoś tak traktuje ludzi świadczy tylko o tym człowieku. Ale nie wolno przechodzić nad takim zachowaniem do porządku dziennego. To NFZ czyli my płacimy.
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 13:51
~200 Century boy
Duża wina ludzi!!! Jakby Nie chodzili prywatnie to by było więcej lekarzy w szpitalach! Nie mieli by wyboru. Każdy nowy lekarz musiał by podpisać umowę że Nie wyjedzie z kraju po ukończeniu studiów przez 10 lat! Jeźeli by chciał wyjechać to Musial by zwrócić kasę za studia. Każdy doświatczony doktor(specialista) powinien być mentorem Dużo żeczy można zrobić tylko trzeba głowa ruszyć! Od rzadu w dół!!! Też bardzo duża wina w zarzadzaniu szpitalem ,od starosty do dyrektora. Nie chca rozwiazać problemów tylko czekaja myślac że one rozwiaża się same!!! Tragedia w Stalowej Woli!!!
+1-0
Poniedziałek, 10 lutego 2020 r. godz. 21:02
~Chicago
Widzisz panie "halny", poczatkujacy lekarz w USA zarabia grubo powyzej sto tysiecy dolarow rocznie... a lekarz specjalista kilkaset tysiecy. Nikt nie bierze tu zadnych lapowek - a lekarzom i tak powodzi sie bardzo dobrze. --- P.S. Praktycznie kazdy tutejszy lekarz jest ubezpieczony od odpowiedzialnosci za bledy/pomylki lekarskie.
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 20:38
~Bolo
halny 100% poparcia! Na takie podejście to tylko prywatyzacja służby zdrowia albo wymiana kilku pokoleń "lekarzy".
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 19:39
~bolszewickie-myslenie
A dlaczego tylko lekarze? Niech umowy podpisuja tez inzynierowie, weterynarze, pielegniarki, strazacy, itd. Nie moze byc tak, ze jedna kategoria ludzi bedzie traktowana w odmienny sposob!
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 16:37
~halny
A to niech wyjadą, ci, co się jak ostatni skurwy... zachowują w stosunku do pacjentów. Tylko niech pamiętają czy to lekarze czy pielęgniarki, że na Zachodzie łapówek nie ma, jest pełna odpowiedzialność karna za błędy lekarskie, to pacjent jest tam panem, kasy chorych są prywatne i tam nikt nie podskakuje i nie ma zarabiania po godzinach, coś takiego jak dorabianie prywatne - nie istnieje. Lekarz podaje rękę pacjentowi na dzien dobry i na pożegnanie - z USMIECHEM i życzy mu powrotu do zdrowia. Tak proszę państwa, są kraje, gdzie lekarz jest do pacjenta miły i nie ogląda się na kopertę. Już nie mówiąc o porodach, ile tu w kraju noworodków i matek rocznie umiera, zdrowych dzieci i matek, bo zaniedbania i rażące błędy. To skurwysy...o i wróci do nich. Bo co się złego drugiemu człowiekowi narobi - to wraca to złoczyńcy - prędzej czy później. Są też lekarze z powołania, ale co to garstka. Ale chwała i za tą garstkę. I ci powinni być szczodrze nagradzani za ich pracę i starania.
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 11:56
~Marek
Zatrudnić młodych ambitnych lekarzy .Związki poza szpital.Nie nie mieszają.
+0-1
Poniedziałek, 10 lutego 2020 r. godz. 20:49
~Partia z narodem - narod z Partia?
I znowu tu plujesz i klamiesz jak najety, wielbicielu PiSowskiej kato-faszystowskiej organizacji mafijnej (Pseudo "Ferdek")?
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 23:28
~Ferdek z Poniatowskiego
Babka, berecik cię uwiera? Za złodzieji z PeŁo to lepiej było? To kup se wehikuł czasu i siem cofniej w te ich nierządy, he he he.
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 22:10
~Babka
A których??? Szukaj cwaniaczku, mlodzi i ze specjalizacją ??? Sam skończ takie ciężkie studia i pracuj za półdarmo. PiS rozwalił wszystko... szkoły, szpitale. Pan starosta udaje idiote. Skoro tak chwalił reformy rządu, to niech teraz się wykaże .... Po rządach kaczora nastaną zgliszcza
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 11:54
~Mieszkaniec
~`gorszy-sort:Co pozostało po poprzednikach? chyba kamieni kupa i długi do spłacenia.Jakoś nikt nie strajkował i nie upominał się o hajs ,tylko cieszyliście się,że macie pracę.Teraz się wam z dobrobytu poprzewracało.
+0-0
Poniedziałek, 10 lutego 2020 r. godz. 19:08
~przestancie oszukiwac!
Tyle, ze to podczas PiSowskich Nie-Rzadow dlugi tego szpitala wzrosly ponad 30 razy!!!
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 11:50
~Pacjentka
@gorszy sort:Przed rządami PiS pracowaliście za taki same pieniądze jak w większości zakładów pracy .Myślę o średnim personelu medycznym.Bo lekarze powinni zarabiać ,bo to na nich spoczywa odpowiedzialność za nasze życie.Po 2007 roku dostaliście najwyższe podwyżki i nadal brak pokory.Ciągle mało.Kto zlikwidował licea medyczne ,aby nie było konkurencji PO -PSL.W czyim to było interesie?
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 11:08
~Wolontariusz
Bo Starosty i Sołtysa sposób myślenia to zrobienie salonów operacyjnych ale co z tego jak za Dobrej Zmiany PiS nie szanuje się lekarzy i personelu medycznego? W szpitalu dostanie się do dyrektora graniczy z cudem i często jest po fakcie. Co z tego jak będzie gdzie leczyć jak nie będzie miał kto?
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 08:47
~Ress
Wy nikogo się nie boicie zobaczymy myślicie że PiS i PiS A pielęgniarki mają już dość oszukuje się je jak się da kasa miała być może będzie piszcie że zarabiają po 5 tyś. Zł klamiecie jak każdy dyrektor A może napiszcie czy te pielęgniarki mają te 5 tyś.w stawce zaszeregowania czy może jak widziałem mają jakieś dodatki które nie będą się liczyć do emerytury klamiecie naród jak się tylko da szkoda że inni odchodzą z zawodu ale ni cóż kłamstwo rozwali nawet taki duży szpital nie naprawi to człowiek który zarabia 12 tyś. Na miesiąc i cieszy mordę w tv.ze mam plan
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 11:17
~rozalinda
"Ress" - kwintesencja prawdy i trzeźwego spojrzenia na rzeczywistość w szpitalu. Wielokrotnie powtarzane kłamstwo staje się prawdą i to objawioną. Zawód pielęgniarki jest niedoceniany podobnie jak inne pokrewne, ratownik medyczny, laborant, fizjoterapeuta, rehabilitant, położna, bo co oni mogą? Przecież nie mają na tyle siły by pojechać do W-wy i w centrum miasta palić opony, czy rzucać śrubami od siebie... Dlatego władza urządza sobie drwiny z tych zawodów wmawiając, że godnie zarabiają. Oczywiście kwoty zarobków są podawane z... sufitu. Ludzie jednak to kupują i dalejże jadem pluć, że niby "im" w d... poprzewracało! A tymczasem jest to błogi stan zjeżdżania lecznicy na boczny tor(za chwilę nie będzie pielęgniarek i innych ważnych poniewieranych zawodów). Decydenci jakoś się "wyleczą" gorzej natomiast będzie z resztą ludzi. Piękny szpital nadal będzie nosił w swym szyldzie zbyteczny przymiotnik "Specjalistyczny" do czasu aż ostatni pacjent zgasi w nim światło. Ponura ale realistyczna wizja naszej lecznicy.
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 05:59
~jan
.... po co debatować ?... debata nie sprawi że nagle znajdą sie wory z pieniędzmi.... trzeba przedstawić społeczeństwu że to wina opozycji i ,,komunistycznych" lekarzy, a dobra zmiana sobie poradzi tylko trzeba ją ,,poprzeć", więc trzeba zwieźć autobusami do Warszawy pisowskich baranów z transparentami niech pokażą narodowi gdzie leży ,,prawda".... sposób jest stary i sprawdzony, wiec w Radomiu w 1976 r. ,,pomógł" Gierkowi teraz taka sama błazenada pomoże Kaczyńskiemu i kolesiom....
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 00:33
~Sylwia
A może pan doktor zajmie się nareście leczeniem pacjentów a nie krytykowaniem ?Trzy razy że skierowaniem starałam się dostać na umòwioną wcześniej wizytę .Najpierw pan doktor był nieobecny więc przełożono mi wizytę na kolejny termin około dwa miesiące .Pan doktor miał przyjmować do godziny 16-stej więc prosto po pierwszej zmianie biegnę na wizytę.Jestem o 14.15.Pukam do gabinetu.Cisza.Pytam panie w rejestracji,nic nie wiedzą.Czekam.Po pòł godziny proszę o zadzwonienie do Pana doktora.Nie odpowiada na telefon.Czekam kolejne pòł godziny po czym wściekła przenoszę znowu wizytę.Tym razem o 2 i pòł tygodnia.Pan doktor przyjmuje od 10 do 11.Przychodze rano,są pacjenci,jest pan doktor jestem piąta w kolejce.Pan doktor wychodzi i znika bez słowa na prawie godzinę po raz kolejny.Wkòrw... wychodzę z przychodni.Ciekawa jestem czy skoro pacjenci mają teraz ponosić kary finansowe za opuszczenie wizyty,lekarze ktòrzy mają za nic pacjentòw też będą pociągani do odpowiedzialności???...
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 10:19
~Mieszkaniec
Poważnie tak traktuje ludzi? Trudno mi w to uwierzyć. Można być takim człowiekiem?
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 08:55
~pok
Ale faktycznie kure...two. Jak tak można drugiego człowieka traktować. Na szczęście karma wraca. Jak traktuje się kogoś, tak to zło wróci do pana doktorka z nawiązką.
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 07:58
~Odi
Sylwio, niedługo może dojść do tego, że jak będziesz potrzebowała skorzystać z innego specjalisty, to nie będziesz miała dokąd się udać i gdzie się zdenerwować nawet, że nie wspomnę że nie będzie się leczyć. A wspomniany przez Ciebie lekarz ma jak najbardziej prawo się w tej kwestii wypowiadać, bo jakoś jego instytucja działa i nie słychać o tym żeby od niego lekarze odchodzili czy żeby miał jakieś krytyczne problemy finansowe. Więc czyich rad słuchać jak nie kogoś komu się udało? To co się dzieje w jego gabinecie to jest zupełnie inny temat. A tu jest rozmowa na temat zarządzania instytucją.
+0-0
Sobota, 8 lutego 2020 r. godz. 17:42
~Bohdan
A może debatę przeprowadzić o bezpieczeństwie dzieci w szkołach . Podobno w szkole nr 12 dyrektor ma sprawę w prokuraturze i jedna z jego podwadnych o zaniedbania i mobbing wobec rodziców co zgłaszali skargi do dyrekcji szkoły . Taki to układ wladzy i próby zamiatania spraw pod dywan .
+0-0
Środa, 12 lutego 2020 r. godz. 17:05
~obserwator
Też by się przydało bo to co się dzieje w szkołach woła o pomstę do nieba. Najgorsze jest to, że władza z pewnością wie, że źle się dzieje ale nie widać by chciała coś z tym zrobić.
+0-0
Sobota, 8 lutego 2020 r. godz. 14:46
~Boss_STF
Trzeba było dłużej trzymać i płacić ekspertowi od PR w szpitalu.
+0-0
Sobota, 8 lutego 2020 r. godz. 12:13
~Kika
POWOATY SĄ ZBĘDNE.Zlikwidować. Ponadto nalezy zadac pytanie o jakosc ich pracy czyli głowy ktore rządzą..
+0-0
Sobota, 8 lutego 2020 r. godz. 11:15
~MIESZKANIEC
SURMACZ POWINIEN NA TACZKACH WYJECHAC ZE SZPITALA. TEN CZLOWIEK ZRUINUJE NASZ SZPITAL. WSZYSTKICH NAJLEPSZYCH LEKARZY SIE POZBYL. TERAZ CZAS NA LIKWIDACJE ODDZIALOW. SZKODA TYLKO ZE POZBYWA SIE LEKARZY Z TYCH ODDZIALOW KTORE ZOSTANA. SURMACZ TY ... DLACZEGO POZWOLILES ZEBY DR.TRABKA ODSZEDL? TO ZA TWOICH RZADOW ODSZEDL JEDEN Z NAJLEPSZYCH SPECJALISTOW. NAZWISKA NIE POWIEM ALE POWIEM ZE OTWORZYL SWOJA PRYWATNA KLINIKE I JEST JEDNYM Z NAJLEPSZYCH LEKARZY W POLSCE. MOGL TU ZOSTAC. MIELIBYSMY NAJLEPSZY ODDZIAL W KARAJU. ROZMAWIALEM Z NIM OSTATNIO I OPOWIADAL JAK TO BYLO I Z KIM PRACOWAL. SMIECH A WSTYD DLA CIEBIE DYRKTORKU. ATMOSFERA W SZPITALU FATALNA. TWORZA JA SAMI LEKARZE NA TWOJE POLECENIE ...
+0-0
Sobota, 8 lutego 2020 r. godz. 22:00
~...ja...
Bardzo dobrze napisane. Brawo
+0-0
Sobota, 8 lutego 2020 r. godz. 16:02
~Ferdek z Poniatowskiego
Co siem tak wydzierasz i głos POdnosisz?
+0-0
Sobota, 8 lutego 2020 r. godz. 15:37
~Marian
Czekam na ten dzień, jako były pracownik tego szpitala, po tym jak po wielu latach pracy dyrektor Surmacz pokazał mi drzwi. Pan Bóg wszystkie rachunki wyrówna.
+0-0
Sobota, 8 lutego 2020 r. godz. 11:14
~Moher49
Zamiast na szpitale, leczyć Polaków - pieniądze dawane są wrogom Polski. Barbara Engelking - Mówiła o "Polakach-gojach jako zwierzętach bez duszy". Teraz dostanie 0.5 mln zł od Gowina. Sejm przeznaczył 100 mln na odnowę cmentarza żydowskiego, Samorząd Warszawy przeznaczył 150 mln dla teatru żydowskiego. Ogromne kwoty - miliardy płyną na Ukrainę. Takie były rządy PO, Takie są rządy PIS.
+0-0
Poniedziałek, 10 lutego 2020 r. godz. 18:45
~Bez_znieczulenia
Milionowa armia i bron jadrowa? Niejaki "moher" i jego "Konfederacja" to nie tylko zbieranina malych rasistow i ksenofobow - to zbieranina ludzikow chorych psychicznie!!!
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 09:39
~Moher49
Panie Ferdku, KONFEDERACJA chce polskiej milionowej armii, broni jądrowej, rakiet dalekiego zasięgu i pełnej s u w e r e n n o ś c i. PRL lizała tyłki ruskim, PIS liże tyłki żydom i amerykanom. Just 447 wisi nad Polską jak miecz, ogołocą nas ze wszystkiego - a mamy najbogatsze w Europie złoża minerałów, węgla i gazu, możemy być energetycznie samowystarczalni. To co gada Putin, holokaustowe żydy w Izraelu, sędziowie UE i nasi zdrajcy to przygrywka pod Just 447. Polska ma zostać osamotniona. Nikt z KONFEDERACJI, Putina tutaj nie chce. Ruscy narobili Polsce tyle świństw, że powinni być przeklęci na wieki. Kara Boża już ich dosięga. Chińczycy dochodzą do Uralu, w kraju mają pijaństwo, aborcje, okropną biedę, majątek zagarnęli oligarchowie z narodu wybranego.
+0-0
Sobota, 8 lutego 2020 r. godz. 19:30
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie Moher49, ja siem ich boję, bo siem z Putinem chcą pojednywać. A on zakłamuje historię, trzyma nasz wrak, nie przyznaje siem do Katynia. To jak Polak patriota może siem z takim kumać? Poza tym ja patrzę racjonalnie na rzeczywistość polityczną. Konfederacja narazie nie ma szans na rządzenie, a PiS ma i to na samodzielną większość. I z tego co widzę to PiS robi to co oczekują Polacy. a POprzednio to tego nie było. Dlatego PO co rozdrabniać głosy na kogoś, kto na ten czas ma małe szanse? Ja lubię słuchać pana Bosaka, jest logiczny i nie wątpię, że jest patriotą jak ja i pan. Ale JKM to już inna historia, on buja w obłokach i tego już nie popieram. Narazie więc musimy wybierać mniejsze zło, bo alternatywa jest żadna. Albo PiS, albo totalni zdrajcy. Dlatego ja jestem za PiSem.
+1-0
Sobota, 8 lutego 2020 r. godz. 18:18
~Moher49
@ Cypisek, Ci zdrajcy co donoszą na Polskę powinni być powieszeni, tak jak proponował Ruch Narodowy w Katowicach. Nie wiem dlaczego pan Ferdek boi się KONFEDERACJI i Bosaka ?.
+0-0
Sobota, 8 lutego 2020 r. godz. 16:23
~cypisek syn kaczora
Panie Moher49, ale to nie PiS donosi na Polskę do Brukseli. Może coś na ten temat, bo samo żydowstwo to nas nie interesuje.
+0-0
Sobota, 8 lutego 2020 r. godz. 16:04
~Ferdek z Poniatowskiego
Aż strach POmyśleć co by było jakby rządziła Konfederacja. Wszyscy by na bosaka chodzili.
+0-0
Sobota, 8 lutego 2020 r. godz. 10:57
~Gruby.
Zwolnic dyra szpitalna to dlug zmaleje .Gosc nie ma pojecia o zyciu a nastepnego staroste dziadek zatrzymal sie 20 lat temu..
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 23:02
~Ferdek z Poniatowskiego
Debata to dopiero będzie w maju. Już siem doczekać nie mogę, żeby POsłuchać tą mistrzynię gaf z PeŁo. Oj ale będzie szoł, he he he.
+0-0
Poniedziałek, 10 lutego 2020 r. godz. 17:12
~Komuna_Powraca
Ten "prezydent" (wszystkich PiSuarow) nie zasluguje na zadny szacunek, zupelnie zadny! "W pałacu prezydenckim siedzi marionetka która na każde pstryknięcie palców Kaczyńskiego staje na baczność - usunięcie Dudy z pałacu prezydenckiego w maju jest ostatnią szansą na uratowanie Polski przed dyktaturą ciemniaków!"
+0-0
Sobota, 8 lutego 2020 r. godz. 08:06
~Pierdek
W Nasz-a Prawda Co Dziennie, wydawana w kraju a redagowana w Moskwie;)
+0-0
Sobota, 8 lutego 2020 r. godz. 00:17
~Ferdek z Poniatowskiego
Nocny narkomanie, a gdzieś ty siem tych fejków naczytał, w "Gazecie Wybiórczej"? Czy w "Głosie PeŁo" wydawanym w Berlinie, he he he. I proszę mi tu nie obrażać Pana Prezydenta ty tłuku naćpany.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 23:52
~nocna_kawa
Jak na razie, czolowy "Showman", to puculowaty Maliniak-Duda, ktory raz za razem lekcewazy prawo, lamie polska Konstutucje i podpisuje ustawy bedace przygotowaniem do 'Polexitu'!
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 22:56
~Carlos
Panu Goli najbardziej zalezy zeby konkurencja miala sie dobrze
+0-0
Sobota, 8 lutego 2020 r. godz. 00:41
~ixi
Dla Pana Goli , szpital powiatowy nie jest zadna konkurencja. To, że obydwa podmioty działają w jednej branży wcale nie oznacza że są konkurentami. Pan Gola nie świadczy usług SOR, czy specjalistycznych jak chociażby oddziały z salami operacyjnymi chirurgii, ortopedii, urologii, psychiatrii ,neurologii, ginekologii, okulistyki, dermatologii, zakażny itd. U Pana Goli w szpitalu wykonuje sie z kolei takie m,in., zabiegi jakich nie wykonuje sie w szpitalu powiatowym , tj.liczne zabiegi związane z chorobami reumatycznymi, postaw ruchu itd.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 22:18
~John
Dwa miliardy z budżetu w tym roku na propagandową TVPis, a na leczenie kasy brak. Miliardy na pensje i odprawy, a na leczenie kasy brak.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 23:05
~Lewym Sierpowym
Propaganda pomaga w utrzymywaniu wladzy - wiec jest najwazniejsza!
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 21:21
~Perdek z Foniatowskiego
Pszepraszam was. POpiurkało mnie siem. Jusz Helenka nie wie jak te czopki POdawać. Musi POpychać.
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 06:12
~jan
.... połóż na podłodze portret ukochanego przywódcy, uklęknij, następnie ucałuj portret, gdy twoje usta będą dotykały portretu w tym momencie niech ci Helenka zaaplikuje czopek ....
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 21:46
~Bez_znieczulenia!
A pan Kaczynski nie narzeka na "sluzbe zdrowia". On wie, ze mozna sobie samemu wybrac termin operacji i jeszcze ci kule do domu lekarz przywiezie!
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 21:02
~Barni
Jak to kto będzie leczył? Prezes polski dekretem minuje kilka tysięcy pisowskich działaczy na lekarzy a Adrian podpisze. Mało to mają wszelkiej masci specjalistów.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 20:23
~Józek
Zawsze bierze się na stanowiska po linii partyjnej i tak jest teraz, dług rośnie i niedługo zamkną niektóre oddziały z braku lekarzy.Kto winien wiemy ,czekamy że honorowo złożą rezygnacje.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 22:20
~Stiepa
Honorowo? Żartujesz! Oni honor zamienili na honorarium!
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 20:09
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie starosto, ten "Ferdek z Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 18:37", to nie ja tylko POdszywacz POde mnie. On kradnie moje identity!
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 20:36
~Perdek z Foniatowskiego
Pszepraszam. Helenkaaaaaaaaaa - lekarstwa dajesz.....
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 19:51
~bbbbbb
Neurologia wymaga przeniesienia, bo ludzie leżą na korytarzu. Jedno piętro w szpitalu stoi puste. Pracownicy pisali do dyrektora list w tej sprawie.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 19:07
~hurra
Genialnie wykoncepował pan starosta, wyremontował blok operacyjny bo byłby zamknięty. W części jest nieczynny po remoncie bowiem brakuje pielęgniarek więc efekt mizerny. Lepiej zamknąć szpital cały niż jeden oddział, prawda? Dziecinadę uprawia ten Zarzeczny, bo wierzy w moc uzdrawiającą szpital "debatę na komisji rady powiatu a ostatecznie sesji rady". Z kim pan się za głowy zamienił, panie starosto? Ten stan określany jest w języku medyków agonalnym a pan będzie o tym deliberował? Pan osobiście ponosi odpowiedzialność za stan lecznicy, bowiem przywrócił pan poprzedniego dyrektora na stanowisko, ktory zdaniem pana miał za zadanie "uzdrowić" finanse i atmosferę w lecznicy. Jedno i drugie leży odłogiem. Czy pana stać tylko na opowiadanie bzdur na temat wrażliwy i nie ma pan sobie nic do zarzucenia? Dymisja pana to honorowe wyjście z impasu! No więc...?
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 23:43
~Goral
Dodajmy jeszcze że nowy blok nie działa nie tylko z powodu bramka kadrowych, zaraz po oddaniu odwołano zabiegi z powodu niesprawnej wentylacji/klimatyzacji, gdzie poszly grube ,publiczne miliony pochodzące z wentylacji kieszeni podatnika?A lato tuż tuż i nie ma co liczyć na globalne oziębienie bo mamy globalne ocieplenie, a może lokalną indolencję?
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 18:37
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie starosto - w lecznictwie jest tak samo pięknie jak w oświacie? Będzie jakieś wystąpienie w TVPIS? A co z brakiem publikowania oświadczeń majątkowych? Łamanie prawa się opłaca? Teraz pewnie tak, ale na szczęście zło nie trwa wiecznie. A człowiekiem się jest a nie bywa. Czekamy.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 20:01
~Perdek z Foniatowskiego
Ładnie siem tak POdszywać pod innych? Tak to tylko totalny trol POtrafi, bo nic innego nie POtrafi.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 18:30
~goral
A przepraszam coś nam wszystkim umknęło,derektor beret oddał do użytku nowy oddział przy jego kursie zarządzania kadrą lekarską będzie wkrótce niezbędny,jaki to oddzia, a no prosektorium ,bardzo ładne ,nowiuśkie,,przestronne wnętrza,tylko "łóżka" zimne,bo stalowe
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 18:08
~Goral
Zdecydowanie za późno na debaty.Ile tego długu ?dobrze czytam? Toż poprzednika L odpalono za straszny dlug 4 milionów, odwieczny uzdrowiciel zozu na Staszica 4 odrodzony z popiołów beret ( po wcześniejszym wydojeniu szpitala) miał niwelować dług i aż tu nagle -18 mln ,no brawo,smród się niesie po całym podkarpaciu,Panie starosto nie Pan gasi pożar bo jak zacznie śmierdzieć u prezesa w Warszawie to poleca głowy, oj polecą.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 18:03
~lolo
Zróbcie kolejnego Orlika, na to hajsu nie brakuje.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 19:27
~Bolo
Orliki to akurat robota Peło.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 18:01
~Honor i Ojczyzna
Stalowa Wola to wciaz miasto gdzie "lans" partyjnych aparatczykow bardziej ceni sie nizli zdrowie mieszkancow!
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 17:59
~pacjent
Jak realizowany jest"plan naprawczy" dyrektora i starosty?
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 22:50
~ES-cobarek
W ramach programu naprawczego niektórzy dostali stanowiska, a niektórzy nagrody.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 16:46
~Q
Czas najwyższy na zmianę dyrektora, zanim odejdą wszyscy specjaliści
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 16:11
~er
Czas najwyższy zrobić porządki wpuścić świeżość zwolnić mech huuuby bo inaczej czarno będzie - tak nie mozebyć bez g...darza.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 15:48
wiechu
Szpitale to prywatne firmy,że mają takie długi?Minister zdrowia zawierzył opiece Matki Boskiej zdrowie Polaków,to z czystym sumieniem może przekazywać pieniądze do Torunia.Rządzący mają się gdzie leczyć,a w końcu kiedyś i tak wszyscy umrzemy.Suweren dostał 500+,13 emerytury,a ciągle narzeka.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 19:55
~Cysorz jarosław
Zgredek ciebie uszkodzili przy porodze czy odziedziczyłeś takie spaprane geny,staruchu.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 17:03
~Ferdek z Poniatowskiego
Ja nie narzekam, tylko siem cieszę z tego co jest, bo wiem jak było.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 15:34
~st
Przerażające, najlepsi specjaliści odeszli ze szpitala i NIC SIĘ NIE STAŁO.
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 16:26
~Rrrr
W całym kraju brakuje lekarzy.
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 11:53
manukun
Wyjedź ze Stalowej Woli do znaczących ośrodków i zobaczysz
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 17:01
~misiek
Jeszcze nie widziałem młodego zawodowca leszczu TVN24 manukun
+0-1
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 16:13
manukun
Generalnie z miasta cały czas wyjeżdżają zawodowcy, szczególnie młodzi. Tymczasem priorytetem władz jest organizacja festynów i kupowanie dekoracji.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 15:28
~Ferdek z Poniatowskiego
Ja tylko chciałem napomknąć, że jeżeli ktoś ma wizytę u lekarza (zwłaszcza u specjalisty), a nie przychodzi, to powinien być ukarany finansowo (ale nie za dużo), bo innemu pacjentowi blokuje wizytę. Tak jest na Zachodzie i musicie siem do tego przyzwyczaić. A jak wiesz, że siem nie pojawisz, bo nie możesz, to trzeba zadzwonić 48 godzin przed wizytą i ją odwołać. Wtedy unikniesz kary finansowej. Tak jest prawilnie i sprawiedliwie, i ja tak zawsze robię, bo ktoś może wskoczyć za mnie i siem pewnie ucieszy.
+1-0
Wtorek, 11 lutego 2020 r. godz. 16:59
~Eugene
Swieta prawda
+0-0
Sobota, 8 lutego 2020 r. godz. 21:12
~Xyz
W większości wysoko rozwiniętych krajów żeby się zapisać na wizytę to trzeba symbolicznie ale zapłacić. I wtedy jak ktoś nie potrzebuje to sie nie zapisuje, a jak ktoś naprawde potrzebuje to płaci i przychodzi. U nas motłochowi się wszystko należy i tego nikt nie docenia, ale niedługo się to zmieni...
+1-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 15:24
~Moher49
W czasach PRL nie było pytań - za co będzie szpital leczył. Brakło pieniędzy to drukowali. Teraz z leczenia zrobiono biznes. Chcieliście Ameryki, to przyszła - za usługi medyczne trzeba płacić, dużo płacić. Pieniądze publiczne są, ale zjadają je urzędy, sądy, starostwa. Urzędasów z roku na rok coraz więcej. W Warszawie 2x więcej niż w Nowym Jorku, czy San Francisco. Ciągle jęczą, że im mało. Lekarze uciekają za granicę, urzędasy nie uciekają.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 22:52
~wiki
Nic się nie martw- PiS to grupa rekonstrukcyjna PRL
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 20:32
~Moher49
Panie Ferdku, PIS, PO - jedno zło. nie ma władzy, jest bezhołowie. Gadają, gadają i nic z tego. Ten zbok co 3-latka gwałcił i zamordował, u Łukaszenki to by wisiał. W Polsce powinien być wbity na pal, albo rozdarty końmi. Do kitu z taką nieskuteczną władzą.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 15:59
~Ferdek z Poniatowskiego
Najwięcej pieniędzy publicznych zjadało PeŁo ze swoim wspólnikiem Polską Stonką Ludową, w czasach tzw. mafijnego państwa teoretycznego.
+0-2
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 14:41
~Mieszkaniec
Pan starosta stanie u boku ministra, tym razem zdrowia i powie, że wszystko jest super. Po co temat roztrząsać?
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 14:26
~Ja głosuje a ty?
Składki ZUS poszły w góre własnie miedzy innymi po to aby oddłużyć szpitale. PIS tak mówil ja im wierze. To musi być dobrze. Dali rade z 500 + dadzą rade i ze szpitalem.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 19:27
~gorszy-sort
Niestety, PiSowska mafia juz nie bardzo z czego ma rozdawac. Koncza sie oszczednosci jakie pozostaly po ich poprzednikach!
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.