Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 5 lipca 2020 r. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
 Wiadomości lokalne
» Potrącenie na Czarnieckiego. 2-letnie dziecko wypadło z roweru miejskiego
» Zamek w Baranowie Sandomierskim otwarty z nową ofertą dla regionu WAKACJE 2020
» Pękła rura kanalizacyjna o średnicy dwóch metrów. Zalało kilkadziesiąt ogródków działkowych
» Wjechał w kiosk i zabił człowieka. Grozi mu do 8 lat więzienia
» Komunikat MZK
» Milion złotych dla Lokalnego Funduszu Poręczeń od miasta na wsparcie gospodarki
» Nowy przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim
» Nie żyje Zbigniew Paszkiewicz, wieloletni radny i działacz Solidarności
» Potrącenie rowerzysty przy Patriocie
» Baseny odkryte nieczynne. Mieszkańcy skarżą się na brak informacji
» Ruszyły policyjne kontrole w autobusach. Za brak maseczki mogą posypać się kary
» ProFacial - oczyszczona, nawilżona i promienna cera!
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Koronawirus zabija ludzi a my pracowaliśmy na ich rzecz. Mamy wielki wkład w rozwój małych ojczyzn. Dziś przyrównuje się nas do... pandemii".
Marek Rząsa, poseł Platformy Obywatelskiej.
 Imprezy w mieście
» TARAS DLA WAS - Aktywne poranki
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» TARAS DLA WAS czyli Wakacyjna Strefa Spotkań
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 12:24     /Magdalena Rodecka/
Czy centra handlowe powinny dokładać się do komunikacji miejskiej?

Zdaniem mieszkańca Stalowej Woli galerie handlowe powinny dokładać się do funkcjonowania komunikacji miejskiej, jeżeli chcą aby dowozić im klientów pod drzwi.
Zdaniem mieszkańca Stalowej Woli galerie handlowe powinny dokładać się do funkcjonowania komunikacji miejskiej, jeżeli chcą aby dowozić im klientów "pod drzwi".
Fot. Jacek Rodecki
Zdaniem naszego Czytelnika tak, jeżeli chcą aby autobusy komunikacji miejskiej podjeżdżały do centrum handlowego "pod drzwi".

Tak jest w przypadku galerii handlowej VIVO w Stalowej Woli: - Dlaczego autobus nie podjeżdża pod Tesco, Kauflanda, E.Leclerc "pod drzwi"? Dla przeciętnego pasażera galeria handlowa ViVO jest jedną z wielu, które płacą podatki w Stalowej Woli. Czas zmiany kursu z podjazdem na przykład z Górki Rozwadowskiej to nawet 10 minut i więcej o 2,6 km. Czy komunikacja publiczna nie powinna myśleć o pasażerze i szybkim dotarciu do celu? Ile zatem galeria dokłada do tego bo miasto zdaje się coraz więcej dokłada. W innych gminach to normalne, że centra partycypują w kosztach a nawet są sponsorami linii. Jestem ciekawy jak to jest u nas. Wszystko lekką ręką? - dopytuje Czytelnik.

- Pasażerowie, którzy chcący dojechać naszymi autobusami do Tesco, Kaufland lub E.Leclerc  mogą korzystać z przystanków zlokalizowanych możliwie najbliżej tych centrów handlowych (ul. Ofiar Katynia, ul. Niezłomnych, ul. K.E.N). Na terenach centrum handlowych Tesco, Kaufland lub E.Leclerc  nie istnieją natomiast przystanki, które umożliwiłyby dowiezienie pasażerów bliżej niż jest to obecnie - wyjaśnia Rafał Woźniak, zastępca kierownika Zakładu Komunikacji Miejskiej w Stalowej Woli.

Dodaje, że w przypadku C.H. VIVO przystanek jest zlokalizowany na terenie należącym do galerii handlowej, której inwestorzy zadbali o odpowiednią infrastrukturę do obsługi podróżnych (zatoka przystankowa, dojazd, wiata przystankowa). Samo centrum handlowe jest ważnym generatorem ruchu pasażerskiego. Takie punkty powinny mieć zapewniony dostęp do komunikacji miejskiej przez umieszczenie w ich pobliżu przystanków autobusowych w sensownych odległościach. Z pewnością odległość pomiędzy przystankami na Górce Rozwadowskiej a C.H. Vivo jest zbyt duża, aby wymagać od pasażerów pokonania jej pieszo.

Obecnie VIVO! nie partycypuje w kosztach utrzymania komunikacji miejskiej czy linii dojeżdżających pod centrum handlowe.

Jak powiedziała nam Magdalena Kowalewska, Country Manager Operations Poland, IMMOFINANZ na chwilę obecną nie przewiduje się takiego rozwiązania. - Niemniej jednak regularnie wprowadzamy kolejne udogodnienia, które podnoszą komfort wizyty w VIVO! Stalowa Wola. Ostatnio wymieniliśmy m.in. roślinność wewnątrz obiektu na nową, zaaranżowaliśmy strefy relaksu z nowym wystrojem i wygodnymi sofami, realizujemy wiele pozahandlowych wydarzeń, atrakcyjnych dla lokalnej społeczności - dodała nasza rozmówczyni.


Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 18 lutego 2020 r. godz. 13:37
~Gromek
Ruszcie d...y, to schudniecie. Stać was na łażenie godzinami po vivo to i spacerek do niego nie zaszkodzi.
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 20:44
~podróżny
Odkąd zlikwidowano linię H, to kto jeździ do Vivo autobusem?
+0-0
Sobota, 8 lutego 2020 r. godz. 13:16
~Kolarz
Proponuję na wzór ZIELONEJ góry, gdzie ludzie miastu mają płacić za chodzenie chodnikiem, to u nas płacić po 10zl do czynszu, że jeździ komunikacja miejska na Klyzow, Woline i Woli Rz. Wówczas może pojedzie jeszcze do Bojanowa i Grabowa. Już takie głupoty wymyśla że czas pomoc im i dac X na ....
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 20:08
~Stefan
Obejrzałem teraz program, który nawiązywał do twojego komentarza. Ludzie mają płacić Spółdzielni, a nie miastu! To charakterystyczna pomyłka dla POmyleńców. Ty pieprzysz farmazony myląc miasto ze spółdzielnią, a twoja idolka myli Komisję Wenecką z Unią Europejską i tacy ludzie uważają się za światłych i wykształconym jednocześnie obrażając elektorat PiS jako patologię. To kto tu jest patologią???
+0-0
Niedziela, 9 lutego 2020 r. godz. 09:59
~Bolo
Bo w Zielonej G. rządzi Peło! Czyli nadal kombinują jak okradać ludzi. Podobnie jest w Warszawie i okolicach gdzie podwyżki za śmieci, wodę i inne podatki lokalne są o kilkaset procent.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 15:35
~Ferdek z Poniatowskiego
Ja se tak siedzę na balkonie i myślę, że w związku ze zmianami klimatycznym, jak San kiedyś wyleje i wały przeleje to VIVO zaleje. To wtedy i parkingi będą też pod wodą.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 10:56
~yosi
pozwolilismy wybudowac hipermarkety na terenach w miescie gdzie powinny byc terenami pod budownictwo mieszkaniowe zamiast na obrzezach miasta to teraz nie myslmy ze beda sie chcialy dokladac dobrowolnie
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 10:35
~Obserwator
Proponuję zlikwidować wszelkie darmowe przejazdy wtedy skończą się głupie artykuły. Prezydent tak rozpieścił towarzystwo że jeżdżą za darmo bez celu i szukają udogodnień.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 09:49
~Taka Prawda
W VIVO jest wszystko drogie tam zakupy robią ludzie mający kasę i swój samochód . A Autobusem jak zauważyłem to mało kto jeździ .
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 09:32
~www
Ja bym się na ich miejscu do tych kilku kursów nie dokładał. Komunikacja w tym mieście przez częstość kursów praktycznie nie istnieje
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 09:06
~sasasa
A czy ktoś się zastanawiał jaka jest frekwencja w autobusach? Z obserwacji widać że większość jeździ pustych.
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 07:30
~Sygnalista
Uprzejmie donoszę panu Prrezydentowi, że na Metalowcu namalowana jest tęcza. Jest to niezgodne z wytycznymi Komitetu Centralnego PIS. Proszę o skuteczną interwencje.W przeciwnym razie doniosę do KC
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 23:11
~Bolo
Ja tam autobusami nie jeżdżę, ale zawsze się zastanawiam co powoduje, że autobus startuje ze stacji początkowej np. Rozwadów, Huta, Nisko o 9,06 o 11,12 o 13,52 ??? Czy nie można by tak wprowadzić, że start jest zawsze o równej, a ludzie którzy jeżdżą regularnie będą wiedzieć dokładnie ile autobus jedzie od startu do ich przystanku i o której będzie. Np linia nr 4 kiedyś Nisko - Charzewice (nie wiem jak teraz, bo ze 20 lat nie jechałem ) zawsze startuje o 7,00 8,00 9,00 itd. to wtedy wiem, że na Moskalach będzie 7,07 8,07 9,07 pod Centrum4 o 7,20 8,20 9,20 itp. Czy tak nie byłoby łatwiej?
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 14:25
manukun
Nie da się, trzeba by zatrudnić fachowca od organizacji przewozów albo przynajmniej kogoś, kto się na tym zna. Syn senatorki i dyplom wyższej szkoły gotowania na gazie to jak widać za mało jak na zarządzanie miejską spółką
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 20:20
~40 latek
Zaczyna być widać co się dzieje z Polską . Myślę że wyborcy tym razem się nie pomylą.
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 22:14
~Ferdek z Poniatowskiego
Wyborcy coraz mądrzejsi są i tym razem też siem nie POmylą. Na POrażkę nikt nie chce już głosować, bo to obciach jest i w dodatku niepatriotyczne.
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 20:16
~DROBNA ZMIANA
Zdecydowanie NIE przecież PIS wprowadziło zakaz handlu, Polskich podatników na to nie stać. Ceny towarów coraz większe siła nabywcza złotówki coraz mniejsza .
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 19:53
~dds
nie
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 19:09
~jasio
a ja marzem se żeby mojom furom jezdzic po sklepie i kupować bes wysiadania tak jak w kinie samochodowym dawno temu w ameryce
+0-0
Piątek, 7 lutego 2020 r. godz. 07:09
~Set
W mrówce może jeździć samochodzikiem i w VIVO też.Tylko musisz być małym czlowieczkiem
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 18:41
~młoda
Temat o komunikacji,a wy rozmowy PiS-PO.U mojej nauczycielki od polskiego 1-odpowiedź nie na temat.
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 16:02
~...
Równie dobrze można zadać pytanie czy szpitale, przychodnie, szkoły, zakłady pracy, kościoły powinny dokładać się do komunikacji miejskiej.
+1-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 21:51
manukun
Większość tych instytucji utrzymuje miasto, więc w jego interesie jest finansowanie przejazdów. We Francji firmy płacą specjalny podatek na ten cel.
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 16:16
~Ferdek z Poniatowskiego
I to jest bardzo dobre pytanie. Niech właściciele autobusów główkują, jak ustalac trasy, żeby se zarobić i gdzie siem opłaca POdjeżdżać.
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 15:53
~Liga
VIVO to porażka. Znajomy ma sklep i mówił ze ma wrażenie ze odwiedzających jest coraz mniej, i nie wszyscy oczywiście co przychodzą kupują.
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 15:40
~Najemca
Vivo chwaliło się w dniu otwarcia że ma 1000 miejsc parkingowych a dziś powstała na tym terenie Agata Meble, Helios i Decatlon i założę się że zabrano połowę pod te inwestycje zniechęcające do przyjazdu tam klientów
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 21:52
manukun
Nie zabrano. Z opóźnieniem budowali brakujące baraki obok głównego segmentu
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 13:19
~Podatnik
Czy mieszkańcy Stalowej Woli mają dokładać się do imprez partyjnych PiS?? Np darmową komunikacja na spotkanie z Dudą
+0-0
Sobota, 8 lutego 2020 r. godz. 20:30
~Cysorz jarosław
Vivo vel ferdek.Daj spokuj,biedny starcze.
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 22:08
~VIVO
Cysorzu, chyba pomyliłeś Ferdka z Dzidkiem. Pewnie jakiś żylak ci pękł w tym półmóżdżku, sorry w ćwierćmóżdżku.
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 21:57
manukun
Partyjny krzykacz udaje, że Nadbereżny niby nie dopłaca do komunikacji.
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 19:27
~Cysorz jarosław
Pisdrek ty to se możesz najwyżej swoją babę rozliczyć.
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 17:54
~Ferdek z Poniatowskiego
A my was rozliczymy w tej kadencji, a nie kiedyś, bo po co czekać?
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 17:34
~Kiedys was rozliczymy
PiSowska mafia na wszystko ma jedna jedyna odpowiedz - im, po prostu, sie nalezy!
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 15:38
~Ferdek z Poniatowskiego
Od mieszkańców tzw. POpleczników nie wymagamy i siem nie sPOdziewamy, więc siem nie martw. Nie muszą.
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 14:04
~Podatnik
Do Hejtera: za poprzednika? Daj przykład
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 13:49
~do hejtera
Jak dokładali za poprzednika, nie kwiczałeś wtedy hejterze
+0-1
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 13:11
~Walker
Za sokołowskiego jeździły pod drzwi do Tesco a dziś nie marginalizuje. Dlaczego?
+0-0
Czwartek, 6 lutego 2020 r. godz. 13:00
~Pippi
czyli jak na nogach przydyrdasz z górki na vivo, możesz zalec na kanapce i odetchnąć....
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.