Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 10 kwietnia 2020 r. Imieniny: Borysławy, Makarego, Michała
 Wiadomości lokalne
» Strażacy z OSP zaczęli kolportaż maseczek dla mieszkańców. Pierwszy Hutnik
» Obowiązkowe maseczki na twarz mają pomóc w walce z koronawirusem
» Komunikat MZK
» Videokonferencja w sprawie koronawirusa. Powiatowe służby o epidemii
» 15 zakażonych koronawirusem w powiecie stalowowolskim
» Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekaże szpitalowi maseczki
» Szpitalny Oddział Ratunkowy otwarty
» 83-latek wypalał trawy. Uniemożliwiał strażakom ugaszenie pożaru
» Przejazdy kolejowe: zmiany organizacji ruchu
» 36-latek w garażu przechowywał narkotyki
» Maski ochronne dla mieszkańców Stalowej Woli
» Nie żyje kobieta zakażona koronawirusem, przyjęta na SOR
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Konkurs "Tak piszę o muzyce"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 11:40     /Magdalena Rodecka/
Remont dróg w Rozwadowie. Nowa jakość przed przebudową płyty Rynku

Na ulicy Kopernika w Rozwadowie odbyła się konferencja prasowa ma temat wyremontowanych dróg, podczas której informacji udzielali: Renata Knap (zastępca prezydenta) i Rafał Weber (wiceminister infrastruktury).
Na ulicy Kopernika w Rozwadowie odbyła się konferencja prasowa ma temat wyremontowanych dróg, podczas której informacji udzielali: Renata Knap (zastępca prezydenta) i Rafał Weber (wiceminister infrastruktury).
Fot. ZS
W Rozwadowie oddano do użytku kolejne wyremontowane drogi. Miasto spieszy się z ich modernizacją bo gdy rozpocznie się przebudowa Rynku, to właśnie nimi będą prowadzone objazdy.

Obecnie po remoncie są trzy ulice: Kochanowskiego, Poprzeczna i Kopernika o łącznej długości 600 metrów. Zadanie zostało zrealizowane przy wsparciu rządowego Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 1,1 mln. zł. Całość inwestycji opiewa na 3,5 mln. zł.

Remont rozwadowskich uliczek rozpoczął się w połowie czerwca ubiegłego roku. Na Kopernika, która do tej pory miała częściowo asfalt i trylinkę, położono kostkę brukową, po obu jej stronach wybudowano chodniki, powstała zatoka autobusowa, zjazdy na posesje. Uporządkowano też skablowanie linii napowietrznych o czym mówiła zastępca prezydenta Renata Knap: - Uznaliśmy, że ta droga wymaga uporządkowania infrastruktury, która do tej pory była podwieszona. Plątaninę kabli ukryliśmy pod ziemią.

Na ulicy Kochanowskiego w miejsce trylinki wylano asfalt, powstały nowe chodniki, oświetlenie i odwodnienie. - Sieć wodociągowa była bardzo ważnym elementem boi przy rzeczowej realizacji okazało się, że niektóre posesje korzystają ze szpica, nie mają przyłączy. Uznaliśmy, że to odpowiedni moment aby podpiąć te zabudowania do wodociągu - wyjaśnia Renata Knap.

Ulicę Poprzeczną zmodernizowano w "żydowskim" stylu. Jest ona w kostce, po jednej stronie znajduje się chodnik. Zmianie uległa organizacja ruchu. Po wjechaniu w Poprzeczną, nakazem jazdy w lewo kierujemy się w ulicę Rozwadowską.

- Ciesze się, że władze miasta wykazują troskę finansową i inwestycyjną w Rozwadowie. Rozwadów wymaga wielu nakładów. To nie tylko modernizacja dróg ale i Rynku, dworca kolejowego która w niedalekiej przyszłości ma nastąpić - mówił poseł i wiceminister infrastruktury Rafał Weber. - Cieszę się, że miasto tak aktywnie pozyskuje środki na zadania drogowe z Funduszu Dróg Samorządowych - dodał.

Do tej pory w sąsiedztwie płyty Rynku doczekały się ulice: Szewska i Hubala. W planach jest jeszcze Tragowa, Strażacka i Przedwiośnie oraz Dąbrowskiego.

- Chcemy aby całość tworzyła spójny ciąg komunikacyjny i odciążyła Rynek w Rozwadowie jeżeli chodzi o ruch samochodowy. Te drogo będą nam pomocne przy realizacji przebudowy płyty głównej - wyjaśniała Renata Knap.

Przetarg na przebudowę rozwadowskiego Rynku ma zostać ogłoszony w kwietniu. Prace budowlane maja się rozpocząć na wiosnę przyszłego. Teren zostanie wyrównany aby było to miejsce przyjazne dla matek z wózkami i osób niepełnosprawnych. Ingerencja w obecną zieleń ma być minimalna. Zostanie usunięty tylko ten drzewostan który zagraża bezpieczeństwu mieszkańców. Zniknie zajezdni autobusowa a jej miejsce zastąpią dwa przystanki dla miejskiej komunikacji elektrycznej. Busy i autobusy PKS będą obsługiwać pasażerów w Charzewicach gdzie do września tego roku powinien powstać nowy punkt przesiadkowy. Dziś szacuje się, że w centrum Rozwadowa jest obsługiwanych około sto kursów dziennie. Z płyty ma zniknąć asfalt a w jego miejsce pojawić się estetyczny, stylowy beton.

Na rewitalizację Rozwadowa gmina Stalowa Wola otrzymała dofinansowanie od województwa podkarpackiego w kwocie 10 milionów złotych w ramach Miejskich Obszarów Funkcjonalnych. W kwocie 10 milionów złotych jest również pula na modernizację "Sokoła".

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 22 stycznia 2020 r. godz. 12:38
~olek
Do rolka vel manekin, hejterze nie przychwalaj sobie bo całe nasze miasto się z ciebie śmieje.
+0-0
Czwartek, 23 stycznia 2020 r. godz. 12:24
manukun
Nie, nie śmieje. To wkurzenie z powodu bajzlu w mieście. Wy robicie w portki ze strachu, że ludzie was pogonią. Wystarczy jeden negatywny komentarz, a wy zaczynacie bredzić o opozycji, sądach, sylwestrze. Wystarczy napisać, że zalega piach na ulicach czy chodnikach, a wy już z pyskiem wyskakujecie. No ale skoro kilkadziesiąt nowych urzędników dalej nie może poradzić sobie z takim drobiazgiem, to czego można oczekiwać od realizacji projektu bardziej skomplikowanego.
+0-0
Środa, 22 stycznia 2020 r. godz. 20:10
~Imman
A za i po was starszyzna, która tu zostanie będzie płakać z bidy.
+0-0
Środa, 22 stycznia 2020 r. godz. 07:36
~Shock!
Widać po komentarzach że naszym totalnym nie w smak te inwestycje w Rozwadowie, oni chcą by nadal dziadziała ta dzielnica...
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 22:22
~Fog
Przyzwyczajają się do spacerniaka, tak spacerując po betonie?
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 15:14
~cvb
A asfaltu przy przejeździe kolejowym nie można skończyć ze względu na warunki klimatyczne. To dopiero kabaret.
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 20:39
~@manekin
A sylwester w Stalowej Woli był? Bo pisałeś że nie było! :D :D
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 19:26
manukun
Zdaje się, że wiceminister Weber odpowiada za infrastrukturę. Nie potrafi pilnować remontów w mieście, gdzie był radnym? Czy może jest zbyt zajęty bankietami partyjnymi i konferencjami prasowymi?
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 16:12
~@do hejtera
Pretensje ciulu do kolejarzy miej
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 14:59
~olek
Do manekina kolejna twoja kompromitacja sięgająca SŁOŃCA. To ty hejterze hejtowałeś zielone potężne tereny na BŁONIACH w naszym mieście. A teraz masz odwage coś bredzic o zamurowaniu rynku w ROZWADOWIE. To my mieszkańcy ROZWADOWA byliśmy za tym aby ten rynek był tak zrobiony jak jest na tym zdjęciu. Co ty hejterze masz do gadania jak nie mieszkasz w ROZWADOWIE.
+0-1
Środa, 22 stycznia 2020 r. godz. 20:51
~Komuna_Wiecznie_Zywa
Panie "olek", przypominam, ze (od dawna) Rozwadow to tylko dzielnica Stalowej Woli. I nic wiecej!
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 19:08
~rolka
"manukun" to odwaga, sama kwintesencja oceny obiektywnych udawań pana LN. Niesamowicie dokladny a może nawet precyzyjny przekaż tego wszystkiego co obiecywał a czego nie uczynił dotychczas najważniejszy człowiek w mieście. Dlatego to tak mocno boli, oj boli! Czytając wypowiedzi "manukuna" widze jak w soczewce nieporadność p. LN, ta funkcja nie dla niego skrojona, przerosła go o dwie długości. Miota się niczym mała płotka w dużej sieci. Rzetelna ocena nieporadnych(z wyjątkiem organizowania kosztownych imprez plenerowych!) poczynań rodzi z jego strony agresję i wściekły atak na każdego kto odważy się go nie głaskać czy bałwochwalczo czcić. Ten człowiek naraża nas każdego dnia na poważne kłopoty finansowe, których ciężar dopiero będziemy odczuwać w niedługim już czasie. Zarzucanie "manukunowi" hejtowanie dowodzi ubóstwa umysłowego "obrońcy/ów" LN. Żeby zrozumieć co to jest hejt to musicie poprosić pana Ziobrę by jego resort was przeszkolił z tematyki co to jest hejt? Manukun czekamy na kolejne trafne oceny które są czystą krytyką fatalnego gospodarza miasta!
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 16:15
~@manekin
Ty na 100% nie mieszkasz zaś w Stalowej Woli. Udowodnił żeś to wielokrotnie. Ostatnia wpadka i kompromitacja, to jak pisałeś że sylwestra u nas nie było. Zwykły błazen z ciebie i płatny hejter opozycji
+0-1
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 15:32
manukun
I nie mów, że mieszkasz w Rozwadowie. Według twoich ostatnich zapewnień mieszkasz na Staszica i cieszysz się, że budują drogę pod oknami tym na Pławie, Porębach czy Skarpie.
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 15:30
manukun
Ja tam nie mieszkam, więc można wziąć kilkadziesiąt milionów złotych kredytu, zabetonować rynek rozwadowski i wmawiać mieszkańcom, że to rewitalizacja. Logika godna partyjnych, bezmyślnych fanatyków. Zróbmy cokolwiek, żeby ludzie widzieli i gadali. Zrobienie kosztownego bubla was nie interesuje. To mieszkańcy będą mieć kredyt do spłaty, nie wy. Nie potraficie podać konkretnego problemu rozwiązanego przez Nadbereżnego, bo takowego nie ma! W koło tylko słyszymy okrąglaki w stylu: "tyle się dzieje", "ludzie się cieszą", "dużo się mówi o mieście", "rekordowe inwestycje". Wszystko po to, żeby zamydlić brak konkretnych działań. Co z tych "inwestycji", skoro stoją puste i generują coraz większe koszty utrzymania przy wątpliwych korzyściach? Nie macie się czym chwalić, więc zostaje ujadanie o hejterach, sądach, opozycji i innych mało istotnych dla Stalowej Woli kwestiach. Tymczasem cisza w kwestiach ważnych: smog, tereny inwestycyjne, nowi inwestorzy, perspektywy rozwoju dla młodych. Cisza, bo od tylu lat Nadbereżny pomimo sprzyjającej koniunktury gospodarczej i sytuacji politycznej niewiele zrobił, żeby te najpoważniejsze problemy miasta rozwiązać.
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 07:06
~pais
Kopernika, Poprzeczna, Kochanowskiego. Ludzie z tych ulic przeczytajcie jak opozycja ujada bo nie chce żebyście mieli porządne drogi i chodniki. Przy urnach trzeba się im odwdzięczyć!
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 00:03
~@rowerzysta
Też uważam, że ten Rozwadów to wizytówka naszego miasta jak piszesz i wszystkich z Warszawy niech tam Lucek wozi zamiast tu zamykać drogi i urzędasów na lansowanie przywozić.
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 23:49
~Baltzetovitz
Ja bym Rozwadów prywatyzował!
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 23:08
~City ​​of fear
a to po lewej z tym pomponem to jakieś niepełnosprawne? what is going on?
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 20:59
~Kod
Hejterka opozycyjna woli żeby Rozwadów dziadział. Żenujące wpisy i skandaliczna postawa!
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 16:16
~@manekin
No dała radę 27-73 przypominam ;D
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 07:32
manukun
No i? Czy Nadbereżny zrobił te tereny inwestycyjne, które obiecał 6 lat temu? Nie. Ściągnął inwestorów do miasta? Nie. Zostaje wam ujadanie, bo więcej nie macie do zaoferowania. Nawet mizerna opozycja miejska daje wam radę, hahahaha
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 23:48
~@manekin
A sylwester w Stalowej Woli był manekinie wieczny hejterze? Bo pisałeś że nie było?
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 22:29
manukun
Na szczęście mamy dyżurnych klakierów władzy, którzy ciągle piszą o opozycji, sądach i innych nieistotnych sprawach dla miasta. Na szczęście Nadbereżny utworzył nowe tereny pod budownictwo, ściągnął inwestorów i młodzi nie muszą szukać pracy w dużych miastach... A nie, czekaj...
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 18:31
~Gertri
Ad. Vibore A Ty hektarze patrząc na godzinę Twego wpisu pisałeś te swoje nienawistne wypociny akurat podczas pracy zawodowej? P.S. Popieram rewitalizację osiedla Rozwadów !
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 18:52
~moore
Dla elyt nie tylko z miasteczka najgorszym nieszczęściem jest... dobra krytyka! Oni się tego boją jak diabeł święconej wody, to jest ich ta nieszczęsna pięta Achillesa. Dlatego też warto merytorycznie zabierać głos i piętnować błazeństwa których się dopuszczają, bez względu kim są bo dzisiaj są kimś a jutro dla nich śmietnik historii! Od razu wynajdują słowa potępienia a najczęściej używanym jest hejt. Hejt zawodowo i profesjonalnie uprawiany był w ministerstwie nazywanym o ironio "sprawiedliwości". Tam szukaj pierwowzoru jeden z drugim i ucz się tego czym jest hejt z najwyższej półki! Tu mamy tylko krytykę poczynań nieudolnych ludzi łasych na pochlebstwa.
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 16:38
~Mieszkaniec rozwadowa
Wreszcie coś ruszyło, bo zacząłem zalowac kupna tam domu. Teraz tylko niech zadbają inni o te stare rudery i będzie cacunio.
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 19:16
~Bez_znieczulenia
Kawalek ulicy i juz jest okazja do zdjec i wielkiego lansu!!! P.S. Już w roku 2003, przed referendum akcesyjnym w Polsce, bracia Kaczyńscy ogłosili , że : "Polska powinna zagłosować PRZECIW swojemu wejściu do UE. Podobnie jak naród ukraiński, naród polski powienien znalezć swoją ścieżkę do dobrobytu"... To JEST AUTENTYCZNE STANOWISKO TYCH LUDZI, o KTÓRYM MEDIA W POLSCE NA LATA ZAPOMNIAŁY!
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 16:35
~cvb
A asfaltu przy przejeździe kolejowym nie można skończyć ze względu na warunki klimatyczne. To dopiero kabaret.
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 15:01
~rowerzysta
Podjechałem rowerem do tego ROZWADOWA i nie poznałem tego osiedla STALOWEJ. Jeszcze 4 lata temu strach było tam zaglądac a teraz to będzie wizytówka naszego miasta.
+0-1
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 16:05
manukun
Wizytówka miasta to tętniące życiem place, ulice i budynki. Nie beton, kostka brukowa i konferencje prasowe partyjnych działaczy
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 13:21
~hycel
Opozycyjna szczujnia widze czujna...
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 13:56
~Mieszkaniec
Poparz. A pisiory jak zawsze z mową miłości.
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 13:35
~lomni
Na tej funkcji(hycel) masz płatne od Nadbereżnego? Godnie żyjesz?
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 12:38
~widzka
Może ten nowy rok co tylko rozpoczęty uczcilibyście nie chwaleniem się? To jest już niestrawne. Niewiele zrobione a tu już dyżurni chwalipięty nawijają co to za dobroć z ich ust popłynie. Jest jeszcze jeden taki co to nawet ksywkę otrzymał "nożyczkowego" ale on już trochę wyhamował... Zapraszał nie tylko wiceministrów na pokazanie co to za wielkie dzieła ukończył do czasu... aż okazało się, że w tym jego wielkim dziele nie ma ludzi do pełnienia... służby. Oto jak nas biednych ludzi rzeczywistość ze snu budzi!
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 20:06
manukun
Przyjechał, bo były kamery. Taki wielki z niego minister infrastruktury, a nie potrafi pilnować remontów. Ile osób zniszczyło podwozie na fuszerce na ul. Sandomierskiej?
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 13:20
~wibore
Ja się pytam czy pan Weber pełniący zawodowo funkcję wiceministra jest na urlopie, czy na tą okazję ekstra przyjechał z Warszawy będąc delegowanym by nam to obwieścić? Tak czy siak to miałkość i nihilizm przemawia przez ową personę! Więcej powagi należałoby wymagać od takiej funkcji.
+1-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 13:05
~lds
Lekarzu lecz się sam. Widać, że jesteś na dyżurze. Tu nie ma kropli alkoholu, a jest najprawdziwsza prawda. Jak tak dalej pójdzie, to niebawem będą konferencje prasowe z okazji np. wymalowania nowego przejścia dla pieszych.
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 12:56
~Lekarz
Średnio rozumiem ten bełkot twój. Polecam odstawić alkohol.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.