Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 10 kwietnia 2020 r. Imieniny: Borysławy, Makarego, Michała
 Wiadomości lokalne
» Strażacy z OSP zaczęli kolportaż maseczek dla mieszkańców. Pierwszy Hutnik
» Obowiązkowe maseczki na twarz mają pomóc w walce z koronawirusem
» Komunikat MZK
» Videokonferencja w sprawie koronawirusa. Powiatowe służby o epidemii
» 15 zakażonych koronawirusem w powiecie stalowowolskim
» Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy przekaże szpitalowi maseczki
» Szpitalny Oddział Ratunkowy otwarty
» 83-latek wypalał trawy. Uniemożliwiał strażakom ugaszenie pożaru
» Przejazdy kolejowe: zmiany organizacji ruchu
» 36-latek w garażu przechowywał narkotyki
» Maski ochronne dla mieszkańców Stalowej Woli
» Nie żyje kobieta zakażona koronawirusem, przyjęta na SOR
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Konkurs "Tak piszę o muzyce"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 11:58     /Magdalena Rodecka/
Urzędnik będzie mógł skontrolować czym palisz w domowym piecu?

W związku z trwającym okresem grzewczym, wielu mieszkańców w domowych paleniskach pali śmieci, co jest szkodliwe dla zdrowia.
W związku z trwającym okresem grzewczym, wielu mieszkańców w domowych paleniskach pali śmieci, co jest szkodliwe dla zdrowia.
Fot. Polski Alarm Smogowy
O działania jakie Urząd Miasta ma zamiar podjąć aby przerwać proceder palenia odpadów w paleniskach domowych, pytała radna Joanna Grobel-Proszowska ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego. Okazuje się, że gmina zamierza podjąć w tej sprawie zarządzenie.

Dokument na podstawie Prawa Ochrony Środowiska będzie upoważniał pracowników Urzędu Miasta do kontroli nieruchomości w godzinach od 6:00 do 22:00 w zakresie tego co jest spalane w domowych urządzeniach grzewczych. Ich uprawnienia nie będą jednak tak rozbudowane jak Strażnika Miejskiego. Różnica będzie polegała na braku możliwości wystawiania mandatów karnych aczkolwiek prezydent miasta na podstawie sporządzonego protokołu będzie miał prawo wystąpić z wnioskiem do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska o podjęcie działań będących w jego kompetencji lub do sądu z wnioskiem o ukaranie.

Jak wyjaśnia zastępca prezydenta Renata Knap, pracownicy Referatu Odpadami i Ochrony Środowiska reagują na każde zgłoszenie kierowane do urzędu o podejrzeniu spalania odpadów w domowych paleniskach. Dokonują niezwłocznej kontroli paleniska, prawidłowości segregacji odpadów, wykonywana jest dokumentacja fotograficzna, spisywany jest protokół, zalecenia pokontrolne oraz działań edukacyjnych.

Gmina zamierza też rozpocząć monitorowanie zanieczyszczeń powietrza, zwłaszcza na terenach mieszkalnych. Pierwszy z czujników pojawił się na wniosek mieszkańców na osiedlu Hutnik. Obecnie trwają analizy dotyczące zakupu oraz instalacji urządzeń w innych częściach miasta.

Według Polskiego Alarmu Smogowego, samorządy powinny przede wszystkim informować o jakości powietrza, edukować społeczeństwo w zakresie ekologicznych działań i kontrolować kto i czym pali w paleniskach oraz finansować lub dofinansowywać programy dopłat na wymiany źródeł ciepła.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 08:30
~zenon
No dobrze, a kto będzie kontrolować piece niedomowe? Bo urzędnik może kontrolować tylko domowe.
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 20:33
~qwerty
O czym wy tu mówicie ,był program parę lat temu "OZE"padł ,bo nie wygraliśny. Teraz wymiana starych pieców na nowsze ,biurokracja rozbudowana ludzie rezygnują ?I jak do tej pory jak się nie mylę to jeszcze nie zainstalowano żadnego pieca .Teraz jest 5 tysięcy dofinansowania na fotowoltaikę taniej wychodzi kupić prywatnie wynająć elektryka aby zainstalował oraz zgłosić do rejonu . Więc powtórzę o czym tu mówimy jakim smogu ????
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 13:21
~Fajnie
Czyli będzie nowa fucha Urzędnik -kominiarz .
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 12:48
~Richardo
Musza płacić urzędnikom by nas sprawdzali za te pieniadze mogli by zatrudnić kogoś żeby sadził drzewa!!!!!!!!!! No ale z chołota się Nie da,trzeba ich kontrolować jak za Komuny!!!
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 11:46
~DRON
JAK NAJSZYBCIEJ KONTROLE I KARY PANIE PREZYDENCIE JEDNA DWIE OSOBY UKARAC 5 TYS. I ZOBACZY PAN ZE SIE TO SKONCZY NAPRAWDE NIE MOZNA Z DZIECKIEM WYJSC CZY TO HUTNIK CZY PIASKI WSZEDZIE GDZIE DOMY PALA PLASTIKIEM MEBLAMI ITD
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 14:53
~Martin
Zapraszam na wycieczkę kolo aluteca tam poodychasz świeżym powietrzem
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 20:08
manukun
Przecież nie będzie denerwować elektoratu. Wybory tuż tuż, trzeba dalej obiecywać. A że ludzie się trują, to go nie interesuje. Zamontuje sobie oczyszczacz powietrza w gabinecie...
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 11:23
~Ja8
dziś kolorowe dymki unoszą się na Bema. Cudowny widok
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 11:13
~jack
na Szymanowskiego palą co jest pod ręką sąsiad jeżdzipo śmietnikacz wozi meble wersalki tym pali
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 12:43
~Ja8
Jakby szybciej był ten badziew koło śmietni ków sprzątany , to by nie zdążył tego zabrać, a tak to stoi to tygodniami, aż ktoś się nie zainteresuje
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 09:58
~MAREK
NA PIASKI PIERWSZA KONTROLA WYSTARCZY WIECZOREM SIE PRZEJSC, TYLKO UPRZEDZAM RADZE WZIĄĆ MASKI PRZECIWGAZOWE BO NORMALNIE UDUSIC SIE MOZNA
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 08:52
~200 Century boy
Do czego to dochodzi , ludzie musza być kontrolowani przez urzędników Co pala w piece? Sa zakatki na planecie gdzie mało ludzi dociera i dlatego jest tam pięknie! LUDZIE zniszcza nasza planetę bo o nia Nie DBAJA Mówię o wszyskich ludziach nawet tych co rzadza oni powinni dawać przykład!!! Cały świat wyśiada Nie będzie trzeba wojny za niedługo punkt równowagi przekroczy swój próg w nieodwracalność i będzie po wszystkim! Drzewa wycinaja, śmiecie wszędzie w lasach, górach, rzekach,jęziorach ,morzach większość ma to gdzieś ale do czasu przyjdzie kryska na Matyska!
+0-0
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 23:20
~ekolog
Do kemikalbrader, czytanie ze zrozumieniem się do ciebie kłania. Czy ja komentowałem, że NIEMCY w domach palą węglem. Coś ci się mocno pomyliło ja pisałem ,że NIEMCY budują nowe elektrownie węglowe i palą tam węglem. Tak, że następnym razem przeczytaj mój komentarz dwa razy zanim mi odpowiesz bo się ośmieszasz.
+0-0
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 18:31
~RST
Powinni urzędnicy pracować w systemie 4 brygadowym na zmiany,co z tego jak obywatele będą palić od 22 do 6.
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 19:54
~frykas
Wystarczy jedna zmiana pracy urzędnika lecz pod warunkiem, że będzie rzetelna i sumiennie wykonana. U osób podejrzanych o palenie byle czym wystarczy pobrać wymaz(popiół) z paleniska pieca lub trochę sadzy z przewodu kominowego i laboratoryjnie dowiedzione zostanie czym "x" palił w piecu. Dalej są już instrumenty jak należy je zastosować. Problem zniknie w jednym roku. Po prostu ludzie sami do tego dojdą!
+0-0
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 18:18
~pleban
unas jest tak najpier sie kara ludzi ale zeby obnizyc prad lub gaz to co sie robi w niemczech a unas odwrotnie i co niemca stac bo on zarobi na to a unas co?podniosa 5 zl ale podwyzki zaraz startuja o 50 zl i t sek w desce ;dajcie zarobic obnizcie prad,gaz i ok a nie karac to tylko umia cymbaly;
+0-0
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 16:45
~do leming
Ciekawa retoryka "im wolno to ja też pale byle czym ile wlezie". Nie o to przyjacielu chodzi że ktoś gdzieś ... tylko tu i nam. Jak tego nie rozumiesz to przenieś się tam gdzie jest tak dobrze wg Ciebie i można zatruwać środowisko czyli co sugerujesz do Niemiec. Ty w ogóle niewiele rozumiesz powtarzasz po mędrcach pisowskich jak to źli są Ci Niemcy, a tak naprawdę to daleko jeszcze nam do nich pod każdym względem. No ale nie będą nam tu w obcych językach........... A dzięki naszym władzom i takim opiniom jak Twoja to nic się u nas nie zmieni.
+0-0
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 15:20
~leming
Do hutnik , tak cieciu zabronic wszystkim POLAKOM aby mogli palic drewnem czy węglem bo NIEMCY otwoRzyli nowe elektrownie WĘGLOWE i zakurzą całą EUROPE. Skoro ten węgiel i drewno są takieszkodliwe to dlaczego NIEMCOM wolno tym węglem i drewnem palic. Jeszcze jedna ważna rzecz zbierają ludzie z MZK stare wyrzucone meble ze śmietników i zawożą to do elektrowni a elektownia to spala i mamy cieple kaloryfery. Wielokrotnie przejeżdżając ulicą SPACEROWĄ rowerem widziałem jak te meble pasy przenośne wrzucają do pieca. Czy jednym wolno a drugim nie wolno jakie to prawo zostawiła PO i PSL. Takie bajki , że nie wolno palic drewnem to małym dzieciom możecie opowiadac bo jeszcze 20 lat temu wszyscy na osiedlu HUTNIK mieli kominki i palili w zimie drewnem i nie było żadnego smogu.Przez wieki mieszkańcy wiosek latem i zimą palili w piecach drewnem a tam zawsze jest najlepsze powietrze. Dośc tej ekologiznej głupoty bo to już nie jest śmieszne.
+0-0
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 16:42
~Kemikalbrader
Jacy Niemcy palą weglem w domach? Widziałeś człowieku odrobinę więcej świata niż stalowowolska pipidówa!? Nikt tam nie pali weglem. Powietrze jest o niebo lepsze niż to u nas. O 17 da się je łopatą ba taczki zbierać.
+0-0
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 12:22
~hutnik
Os. Hutnik Wieczorami capi jak z bakutilu, miejscowi wiedzą gdzie i kto. Zrobić kontrolę, przywalić mandaty i będzie spoko. Miasto będzie miało kasę na imprezki dico polo aż się będzie kurzyć. Troszkę odwagi Panie Prezydencie i jego urzędnicy. Jest ich coraz więcej i mogli by się wreszcie tym zająć na poważnie i bez lansu...
+0-0
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 10:29
~Żemek
Ja palę drewnem, ale o 19 jak lecą "fejki" na TVN dorzucam plastiku na cześć Grety.
+0-0
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 06:25
~Paździoch że żwirki
Co za problem wysłać drona na jeden dwa domy dowalic kolegium 5 tyś i dron się zwróci, wieści się rozniosą,
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 20:44
~Ferdek z Poniatowskiego
Moi ogóle to ojciec Tadeusz i Jarosław Kaczyński, wielcy Polacy i wzory dla mnie
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 16:21
~PIASKI
Najgorzej jest na osiedlu Piaski emerytów w H... palą meblami, śmieciami czym się da wystarczy spojrzeć po Koninkach rozwalić jednemu 5 tyś i sie uspokoi.
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 05:16
~jan
.... nie mają sie czego bać, ta część miasta to ,,bastion" dobrej zmiany, nawet jak będą palić oponami nikt ich nie ruszy ....
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 16:15
~Zdzich
Piaski tam sie nie da oddychac Patologia wystarczy wieczorem przejść koło Społem i człowiek śmierdzi
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 19:03
~Ferdek z Poniatowskiego
I mam zeby jak moj guru Kaczyński,tzn mam tylko 2 zeby he he he i wali mi z japy
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 17:59
~Ferdek z Poniatowskiego
Bo trzeba siem myć, żeby ciało nie śmierdziało. Codziennie, tak jak ja.
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 15:47
~Ferdek z Poniatowskiego
Na piaskach to codziennie mają "habemus papa", tylko wybrać nie mogą, bo dymy z kominów są czarne. Faktycznie, że trzeba by przerwac im to konklawe jak siem dogadać nie mogą.
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 15:02
~doktor
Do mieszkaniec,masz zaproszenie do przychodni na WYSZYŃSKIEGO.
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 14:46
~Olek
Smród. Firmy były trzepane a tu prawda wyszła na jaw. Smrodza mieszkańcy kopciuchami. Proponuję 5000zl kary za każde spalane śmiecie. Bez litości dla trucicieli.
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 13:09
~Piaski
KONTROLA NATYCHMIAST NA PIASKACH CO WIECZOREM NIE DA SIE WYJSC NAWET DO SKLEPU 300M I CZLOWIEK SMIERDZI W NIEDZIELE PO POLUDNIU SPACER WYKLUCZONY NATYCHMIAST KONTROLA PANIE PREZYDENCIE PROSIMY!!!!!!!!! MIESZKANCY
+1-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 10:38
~Gg
Przydałoby się w Zbydniowie...
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 09:33
~WSX
Zapraszam na Ul.SZYMANOWSKIEGO tam jest czad i smog
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 10:26
~iloma
Całkowita słuszność, ale gdy spala się w piecu sklejkę meblową i inne świństwa nie może być inaczej. Te śmierdzące klimaty są w zimie jak i w lecie bo w lecie też trzeba mieć trochę ciepłej wody. Koniecznie trzeba się przespacerować arterią w pochmurny dzień by zobaczyć na własne oczy jak wygląda miejski smog! Przyzwyczailiśmy się do tego, że gdy prezydent mówi że coś załatwi to nie załatwia. Tak jest wygodniej. Z tej dużej zapowiedzi może też nic nie wyjść bo po co się narażać?
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 07:52
~Ed
Kolejny czujnik przydalby się na ulicy Krzywej i w bocznych uliczkach...
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 06:53
~Ekolog z opozycji
Brawo! Kontrolować i mandatować! Kar nie żałować!
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 14:12
~Mozets
No tak, tylko kto będzie kontrolować kontrolujących??? Kto może wejść na posesję i z jakim upoważnieniem. Zalegalizowany dron z laboratorium na pokładzie - byłby wyjściem. Wasz dom jest waszą twierdzą.
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 06:21
~Wojt
Rozumiem ze w ramach prawa jako obrona mienia moza bedzie zestrzelic takiego szpiega-drona i odwieżć go na skup złomu, może dobrze zapłaca. Jak go raz, drugi czy trzeci pociągną silnym laserem po kamerce to mu sie odechce szpiegowania cudzej własności. Tu nikt nikogo na siłę nie bedzie uszczesliwiał. Szlachcic na zagrodzie równy wojewodzie.
+0-1
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 13:31
manukun
Trucie sąsiadów to kryminał, a nie wolność...
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 06:14
~Dym
PIERWSZEGO DRONA WYSŁAĆ NA NAJWIEKSZE KOPCIUCHY TJ ELEKTROWNIE ALUTEK HSJ SUPERIOR INDUSTRIES ALE W NOCY KIEDY NIKT NIE WIDZI I OPUBLIKOWAC NA STRONIE WWW WYNIKI. ZOBACZYMY JAKIE SA STEZENIA I WTEDY OD RAZU ZAMKNA TE ZAKLADY I BEDZIE PROGRAM CZYSTE POWIETRZE A NIE CZEPIAJA SIE LUDZI BIEDNYCH. A CZYM MA PALIC JAK URZEDNIK NIEKOMPETENTNY I PROJEKT ODWALILI TO SKAD MA WZIASC NA PIEC? TERAZ GDY INFLACJA PODROŻYŁA PIECE TO DOFINANSOWANIE NAWET NIE ZREKOMPENSUJE STRAT, JESZCZE ZEBY TO CHOCIAZ VILLANTA ALBO BUDERUSA ZAOFEROWALI Z UNII, A GDZIE TAM WSADZA BYLE CO I WSICNA LUDOWI JAKO ECO. GAMONIOWATOSC DO POTEGI I SZUKANIE DYMU TAM GDZIE GO NIE MA.
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 00:29
~Ferdek z Poniatowskiego
Dobrze, że PiS wymienia te komunistyczne i POstkomunistyczne kopciuchy, bo już siem oddychać nie da tak POdkopcają tym "habemus papa", he he he. Wreszcie coś siem ruszyło za dobrej zmiany, jak kradzieże POprzedników ustąpiły to i pieniądze na nowe piece siem znalazły.
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 09:25
~Ferdek z Poniatowskiego
Sorry znowu mi pika w glowie
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 09:18
~Ferdek z Poniatowskiego
Sorka w dekiel mi bije
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 09:06
~Mieszkaniec
PIS wymienia? Czyim kosztem? Płacę minimalną też podniósł? Czyimi pieniędzmi? Zostaną rozliczeni.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 21:54
~kopciuch
A co z dofinansowaniem wymiany kopciuchów w domkach? Jest to dofinansowanie czy tylko ściema medialna? Jeśli jest bardzo proszę o podanie namiarów gdzie należy się zgłosić by nie odrzucili wniosku.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 21:46
~qwerty
W tym państwie goni paranoja za paranoją ?????. Nie dziwię się że młodzież emigruje z Polski .Panowie w czarnych sukienkach żądzą w Państwie . Rząd chodzi na kolanach przed klerem. A zwykły Kowalski powiedzmy emeryt, pracujący mający 40 lat pracy nie może godnie żyć w państwie Prawa I Sprawiedliwości .Bo nie stać go na normalne życie . Proszę skontrolować, strefę przemysłową oraz każdego " TIR " a , który wjeżdża i wyjeżdża z miasta przez 24 godzin przeprowadzić taką akcje i wyjdzie wam tzw. smog A do zwykłych obywateli to się odwalcie ????????
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 10:33
~ronita
Do twojej wypowiedzi dodam taki mały kwiatek w postaci "spowiedzi on line". Wystarczy wpisać ojciec Rydzyk spowiedź on line i postępować zgodnie ze wskazaniami, które się będą pokazywać na ekranie monitora. Najważniejsze będzie rozgrzeszenie gdzie ukaże się nr konta bankowego, kwota jednorazowa oraz cykliczne wpłaty każdego miesiąca po 5 zł każda. Jest też groźba popełnienia grzechu ciężkiego gdy nie dokonasz... wpłaty! Rarytas! Warto z tego skorzystać!
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 21:36
~Ferdek z Poniatowskiego
Sorki mam stuki w glowie
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 09:16
~Ferdek z Poniatowskiego
Ooo znowu mi stuka he he he,jestem nietotalny pisior.
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 00:25
~Ferdek z Poniatowskiego
Widzę, że masz i to POurazowe, he he he
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 21:08
~Xxl
Tam gdzie obród milionami to i tablica medlejewa jest tlenem te to majom się czym podzielić dzielić i nagle nie trójom powietrza
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 21:02
~Dzidek z Czarnieckiego
I mamy komunę! Dzięki pisowce!
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 09:38
~Manekin
Dziadek ty żyjesz jeszcze stary capie czerwony?
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 21:01
~Dzidek z Czarnieckiego
Czy to prawda,że Ferdek stoi przy bankomacie co piątek na metalowców czekając na jałmużnę za wpisy ku swojej partii pisiorow?
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 19:11
~kierownik
Tylko stoi bo nie wie gdzie karte wlozyc stary pierdzil.
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 06:52
~Wyborca
Stoi ale e2rds, manekin, Liverpool i im podobni...
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 20:30
~Ja
Odp.... się od zwykłego Kowalskiego. Sprawdźcie co wypuszczają zakłady z terenów dawnego HSW. Tablica Mendelejewa
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 20:00
~Xxl
A co ma zrobić przeciętny Kowalski pracujący w zakładach prywatnych miesczoczych się na dawnych zakładach hsw ktury zarabia 1900 PLN miescznie ma do utrzymania dom i samochód i psa a czasami i żonę i dzieci to zblaku laku zucza do pieca co popadnie bo wypłat w połowie miesoca brakło smótne ale prawdziwe życie państwo dobrobytu tylko nie dla wsztkich
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 17:49
~Ferdek z Poniatowskiego
Co siem dzieje? W Stałówce nie można kupić koperty...Wszystkie wyprzedane.
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 08:52
~Cysorz jarosław
Manekin.Powiedz kto cię spłodził to cię pomszczę.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 20:52
~Manekin
Cysorzu z wariatkowa, ino ci dodam że grocki Kopernik POsiada żonę.Ino nie wiadomo jakiej plwociny.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 18:43
~Cysorz jarosław
Ferdek.To zwolennicy kasty starego kawalera wysyłają kasę na dwie wieże.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 17:30
~ewka
OD JUTRA PALE PISOWCZYKAMI
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 18:47
~Doktór
Manekin.Jak lepiej się smrodzą to wrzuć do pieca swoją żonę.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 18:06
~Manekin
Lafiryndy się lepiej smrodzą.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 17:39
~jarek
A ja HENami...
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 17:36
~pisowczyk
a ja dmucham ewki, żeby same się zapaliły
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 17:10
~precz-z-komuna
O godz. 6 rano to urzednika psem poszczuje!
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 17:31
~Ferdek z Poniatowskiego
a jak przyjdzie z kiełbasą i pies wybierze kiełbasę? To nici ze szczucia, he he he.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 16:57
~Ferdek z Poniatowskiego
Ja pamiętam czasy jak nasza elektrownia tak kopciła i wyrzucała pyły w atmosferę, jak peleton rowerzystów to huty se jechał. Okulary zabezpieczały oczy, ale ile siem człowiek tych pyłów nawdychał to jeden Pan Bóg wie. I żadnych ekologów wtedy nie było. A dzisiaj to oni na złość PiSowi robią i korników i dzików bronią, np. ech wszyscy jesteśmy dzikami, he he he.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 18:54
~Doktór
Widzisz ferdek nawdychałeś siem tych pyłów i dzisiaj są efekty.Zryty beret totalnie.
+1-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 16:24
~Ewa17
A kto skontroluje zakłady na Solidarności? Truja na potęgę i pomimo wysłanych filmików na których widać ewidentnie winowajce truciciela nikt nic z tym nie robi.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 14:49
~HEN
A JA MYŚLĘ ,ŻE LUDZIE PALĄ BYLE CZY Z DOBROBYTU W KRAJU O KSYWIE ZIELONA WYSPA
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 17:11
~Ferdek z Poniatowskiego
A ja myślę, że ty pisać nie POtrafisz
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 14:46
~ptaku
Zgadzam sie z Ja8 To juz nie oierwszy rok tak tam sierdzi i szypie w oczy Trzeba tym sie zajac
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 14:45
~jasio
a czy emeryci mogom palic piniondzami bo jak dostanom 3 procent podwyszki to i tak im na nic nie wystarczy
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 18:10
~Manekin
Jasio puść se bąka. Ciekawam czy wywąchają.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 14:29
~Mieszkaniec
Państwo policyjne już mamy. Ale żeby byle urzędniczyna wchodził do prywatnego domu, to przegięcie. Dajcie ludziom żyć. Nie popieram palenia czym popadnie, ale ludzie robią takie rzeczy z biedy. Zwyczajnie ich nie stać na wymianę ogrzewania. Co ma zrobić staruszka wdowa, która ma emerytury 1200zł po 40 latach uczciwej pracy? Iść na most? A jak akurat stalowowolski "bohater" nie zdąży?
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 14:28
~wrrrrr
Mój owczarek kaukaski już niecierpliwie czeka na całą komisję i smakowicie się oblizuje.
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 14:14
~Mozets
Hmmm... - a jak będą strzelać?
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 14:10
~Dojna zmiana
Najlepszym rozwiązaniem jest obniżenie ceny gazu ziemnego i po problemie.ja mam nerwowego psa i nikt obcy nie wejdzie na posesję.Jeszcze trochę to PiS państwo będzie zaglądało pod kołdrę aby sprawdzić jak i z kim śpię.
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 23:53
~Bracianka
Od pięciu lat grzeję gazem, jakoś na ceny nie narzekam.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 14:08
~Ja8
Nareszcie, zapraszam na Kilińskiego w stronę Siedlanowskiego,wieczorem nie można okna otworzyć w pobliskich blokach, bo smród taki, że oddychać nie można
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 18:20
~karmidel
A wiesz kapusto czemu w górach jest świerze powietrze? -Bo górale chałup nie wietrzą. A ja z rana zawsze puszczam se bąka śmierdziucha za okno i może to jest tfuj problem.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 14:07
~OOOO
I bardzo dobrze, powinno sie jeszcze publikować ryje tych smrodziarzy!
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 14:31
~Mieszkaniec
O tak. Chcę zobaczyć opublikowane zdjęcia twoich starych.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 14:06
~allo
A kto sprawdzi urzednika
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 13:09
~Kb
Czym wolno palic
+1-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 18:12
~Manekin
Nooo, np. kumitety pezetpeera. Kiedyś bo modne.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 12:56
~XYZ
Bardzo dobrze. Powinni jeszcze jakąś mapkę udostępnić, aby życzliwi mogli zaznaczyć lokalnych trucicieli, bo nie każdy ma odwagę dzwonić na policję i skarżyć na sąsiada.
+1-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.