Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 5 sierpnia 2021 r. Imieniny: Emila, Karoliny, Kary
 Wiadomości lokalne
» Czarni Lipa zyskali nowy pawilon sportowy
» Stalowa Wola na tle innych miast - dane statystyczne za 2020 rok
» Trzech zagranicznych inwestorów zainteresowanych Stalową Wolą. W planach zakłady związane z mikroprocesorami
» Można współtworzyć mapę zabytków w Stalowej Woli
» Parking podziemny na placu Piłsudskiego za drogi
» Inspirowani naturą. Stalowa Wola bierze udział w plebiscycie na najpiękniej ukwiecone miasto
» Onko Tour w Stalowej Woli
» Coraz bliżej budowy hospicjum w Stalowej Woli. Ogłoszono przetarg
» Komisja senacka przeciwna powiększeniu stref gospodarczych w Stalowej Woli i Jaworznie
» Tragiczny wypadek w Jamnicy. Policja szuka świadków zdarzenia
» Odznaczeni za wychowanie synów w duchu patriotyzmu
» Rewitalizacja Placu Piłsudskiego. Ulica 1-go Sierpnia bez samochodów
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Wakacyjne koncerty z cyklu "Dobre Granie Przy Fontannie" wakacyjne piątki
» 4 Fashion Stalowa Wola
» Letnia Scena w Muzeum
» Letnie KINO DZIECI
» Festiwal Muzyczny Stalowa Wola - Rozwadów 2021. Szacunek i pamięć dla Prymasa Tysiąclecia
» Koncert Niny Nowak w zabytkowej farze
» Stalowa Wola uczci pamięć Żołnierzy Wyklętych
» Nowa wystawa! SANSARA Nepal
» Narodowe czytanie w MBP - zgłoszenia do 16 sierpnia
» Nowa wystawa! "Małe Misie, Wielka Sztuka"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: II Powstańczy Rajd Rowerowy
» II Powstańczy Rajd Rowerowy
»Rozwadów: przebudowa płyty głównej Rynku
»Krzysztof Faraś w Czarnej Górze
»Międzynarodowy Wyścig Kolarski w Stalowej Woli
»Krzysztof Faraś w Magurze Małastowskiej
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 15:04     /Magdalena Rodecka/
Koniec budowy hali zainaugurowano Polską Wystawą Gospodarczą

Prezydent RP Andrzej Duda, obecny podczas otwarcia wystawy mówił, że jest nam dzisiaj potrzebny kolejny skok w nową erę gospodarki, po wielkim kroku milowym jakim była idea Centralnego Okręgu Przemysłowego, przerwana przez II wojnę światową.
Prezydent RP Andrzej Duda, obecny podczas otwarcia wystawy mówił, że jest nam dzisiaj potrzebny kolejny skok w nową erę gospodarki, po wielkim kroku milowym jakim była idea Centralnego Okręgu Przemysłowego, przerwana przez II wojnę światową.
Fot. Jacek Rodecki
Oddanie do użytku hali produkcyjno-magazynowej w Stalowej Woli, wybudowanej na ulicy Kasprzyckiego przez Agencję Rozwoju Przemysłu, zainaugurowano Polską Wystawą Gospodarczą zatytułowaną "Od COP do Gospodarki 4.0". Wzięło w niej udział 70 firm z kraju, w tym 12 ze Stalowej Woli, działających m.in. w przemyśle ciężkim, motoryzacyjnym, spożywczym.

Obiekt przy ulicy Kasprzyckiego ma powierzchnię ponad 11,5 tys. m kw, zaplecze socjalno-biurowe i 160 miejsc parkingowych. Wykonawcą inwestycji wartej ponad 24 mln zł była firma Mirbud S.A. Obecnie trwają zaawansowane rozmowy związane z komercjalizacją obiektu.

W wybudowanym obiekcie blisko 10 tys. m kw. przeznaczonych zostało na trzy niezależne strefy produkcyjne, o powierzchniach 5 tys. m kw., 3 tys. m kw. i 2 tys. m kw. Na biura i pomieszczenia socjalne przypada przestrzeń 1,6 tys. m kw. Oprócz budynku przy ulicy Kasprzyckiego na 3,4 ha działce powstał parking ze 160 miejscami postojowymi.

Przypomnijmy, że inspiracją dla Polskiej Wystawy Gospodarczej jest Powszechna Wystawa Krajowa, która odbyła się w 1929 roku w Poznaniu. Choć tradycja organizowania tego typu wydarzeń znana była od lat PWK była pierwszą tego typu ekspozycją w Polsce. Miała prezentować gospodarczy, rolniczy, kulturalny, naukowy i polityczny dorobek państwa, a także ułatwić nawiązywanie kontaktów z Polakami mieszkającymi za granicą. Później wystawy miały jeszcze miejsce w Poznaniu, Krakowie i we Lwowie.

Z okazji 100 lecia obchodów niepodległości prezydent Polski postanowił przywrócić jej organizację. W Stalowej Woli pod hasłem "Od COP-u do gospodarki 4.0".

Prezydent Andrzej Duda mówił, że jest nam dzisiaj potrzebny kolejny skok w nową erę gospodarki, po wielkim kroku milowym jakim była idea Centralnego Okręgu Przemysłowego, przerwana przez II wojnę światową.

- Potrzebny jest nam skok w nową erę gospodarczą, skok w erę gospodarki 4.0., gospodarki nowoczesnej, która będzie kolejną erą rozwoju przemysłowego świata, ale w którym my Polacy chcemy wziąć odważny udział. Chcemy być w awangardzie tego rozwoju. Chcemy być wśród tych, którzy będą na jego przodzie. Mamy ku temu wielką szansę, bo będzie to rozwój specyficzny, jakiego do tej pory nie było. Będzie to rozwój, który zaplecie to co namacalne, fizyczne, dotykalne z tymi najnowocześniejszymi technologiami, które wprowadzają nas do wirtualnego świata. Będzie więc to połączenie wielu elementów w łańcuchowe procesy wytwórcze - mówił prezydent Andrzej Duda. - Dziś kiedy Polska jest mocniejsza, bezpieczniejsza, możemy spokojnie patrzeć w przyszłość - dodał.

Wśród 70 firm, 12 reprezentowało stalowowolską gospodarkę na specjalnie przygotowanych stoiskach. Atrakcjami oprócz boksów wystawienniczy były "żywe" laboratoria, możliwość sprawdzenia stanu zdrowia, kapsuła badań zmysłów i wiele innych. Dla dzieci planetarium, fotobudka, stanowisko budowania rakiet, rzeźbienie w soli, pokazy wytopu szkła, plac zabaw, drukarka 3D, pojedynek mistrza lutowania z robotem lutowniczym, podróż szlakiem Green Velo w kapsule 5D.

Wydarzeniu towarzyszył panel dyskusyjny nad zmieniającą się rzeczywistością od czasów Centralnego Okręgu Przemysłowego do dziś. Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził też stoiska wystawców.

- Od COP-u w Stalowej Woli zmieniło się wiele ale nie zmieniła się dobroć płynąca z serc mieszkających tu ludzi, pracowitość, ludzi mających wielką wiarą, patriotyzm, i to wszystko przekłada się na nasza siłę, również siłę gospodarczą. Tworzymy wspaniały region, wspaniałe województwo podkarpackie - mówił prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Organizatorami wydarzenia "Od COP do Gospodarki 4.0" byli: Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Polskiej Wystawie Gospodarczej patronował prezydent RP Andrzej Duda.

Zobacz więcej:
- Fotoreportaż: Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 22 stycznia 2020 r. godz. 16:50
~stalowiaczek
"- Nie może być tak, że Sąd Najwyższy uzurpuje sobie prawo do decydowania o tym, co leży w kompetencjach Sejmu i także prezydenta - mówiła p. Witek podczas konferencji prasowej." === A czy w DRUGĄ stronę to nie działa, skoro pani Witek w 100% olewa postanowienie Sądu o ujawnienie list dot. KRS, a pan Maliniak - Duda "ex cathedra" nakazuje Sądowi Najwyższemu zamilknąć? :-)
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 23:01
~Liverpool
Kancelaria Sejmu i prezes Nawacki robią wszystko, by utrudnić działania sędziego Juszczyszyna - ... to jest już ANARCHIA w wykonaniu urzędników państwowych. Wyroki są jasne - należy ujawnić - to wszystko. Cokolwiek innego się dzieje jest bezprawne, a kto łamie prawo musi się liczyć z konsekwencjami, a nie liczyć, że ponieważ jest z PIS - to mu się uda uniknąć odpowiedzialności !
+0-0
Czwartek, 23 stycznia 2020 r. godz. 05:59
~jan
.... jaki SYF jest na tych listach że pisokomuna tak wściekle broni ich ujawnienia ??? ....
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 17:34
~Kot Behemot
Andrzej Duda wcześniej robił rzeczy "niezgodne z prawem" i "żenujące", ale teraz "przekroczył granicę" - uważa promotor pracy doktorskiej prezydenta prof. Jan Zimmermann (UJ). Zdaniem prawnika tą granicą było przejście do atakowania wprost ludzi, w tym wypadku - sędziów. Profesor jest wstrząśnięty wypowiedziami prezydenta!
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 15:04
~doktor
Do nocna kawa, hejterku masz zaproszenie do przychodni na WYSZYŃSKIEGO bo muszę cię szybko zbadac.
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 23:47
~nocna_kawa
Jakies argumenty PiSowski "doktorku"? Czy poleciles juz swoje czopki waszemu szalonemu wodzowi? Moze mu zlagodza charakter.
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 07:41
~Ula A.
Why Duda jest spuchniety?
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 17:32
~Felicja
On, po prostu, coraz bardziej tyje...
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 00:25
~Nocna kawa
Sędziowskie stowarzyszenie Iustitia odniosło się do ostatnich wypowiedzi Andrzeja Dudy w Zwoleniu i Katowicach. Sędziowie stwierdzają, że prezydent "realizuje kampanię nienawiści", a jego twierdzenia są "kłamliwe". Iustitia przedstawiła też stanowisko ws. słów poznańskiego sędziego Jarosława Ochockiego. "Stowarzyszenie Sędziów Polskich 'Iustitia' wyraża stanowczy sprzeciw wobec kampanii nienawiści skierowanej przeciwko sędziom, realizowanej przez urzędującego Prezydenta RP Andrzeja Dudę przy okazji spotkań przedwyborczych w Zwoleniu i Katowicach" - czytamy w uchwale zarządu stowarzyszenia. Sędziowie zwracają uwagę, że "twierdzenie, że sądy są przeszkodą do prawidłowego rozwoju Polski jest kłamliwe". (...) sugerowanie, że sędziowie są nieodpowiedzialni i 'powinni być eliminowani', gdyż inaczej 'Polska nigdy nie będzie normalnym państwem' jest przykładem mowy nienawiści - czytamy w uchwale. Ta mowa nienawiści - piszą dalej członkowie stowarzyszenia - "może skutkować aktami przemocy skierowanymi wobec poszczególnych sędziów". Iustitia przypomina, że zgodnie z Konstytucją sądy obok władzy ustawodawczej i wykonawczej są trzecią, równorzędną władzą. "Niezależny wymiar sprawiedliwości stanowi podstawową gwarancję praw i wolności obywateli przysługujących im z mocy Konstytucji RP. Podważanie tych wartości przez Prezydenta RP jest niedopuszczalne i sprzeczne z polskim porządkiem prawnym!" - stwierdza Iustitia.
+0-0
Środa, 22 stycznia 2020 r. godz. 20:54
~mixxer
Czy tacy jak "lol" wierza, ze zastapienie jednej kasty NOWA kasta, zarzadzana przez "czerwonego pajaka" Piotrowicza i prawnicza miernote, oberprokuratora Zero-Ziobro uzdrowi polski wymiar sprawiedliwosci? Bez zartow, PiSuary chca miec Nowa Kaste, by mogli w przyszlosci zapewnic sobie swoja wlasna bezkarnosc!!!
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 10:24
~Dw
Zachciało ciemnemu ludowi powrotu do komuny, sądów ludowych i kacykow na etatach.
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 08:43
~Stefan
Masz nocnik przykład niezależnych sądów w sąsiednim artykule. Poręczenie 5 tysięcy za zabicie człowieka.
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 08:33
~lol
Komu te kastowe brednie tutaj cytujesz? Jakie jest środowisko tych złodziei i oszustów to każdy wie, a ten co był choć raz w sądzie to trzyma kciuki za izbę dyscyplinarną.
+0-0
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 22:49
~Sos
Nie było jeszcze w dziejach świata. Tak wielu błaznów na etatach.
+0-0
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 21:15
~PiS-stop-!
Duda- to sie nie uda! Ty i twoj pan - Zoliborski Gnom nie sprowadzicie Polski do poziomu Bialorusi, czy Ukrainy!!
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 08:34
~wera
Bigos Bigos Bigos. Duchowy przywódco opozycji !!!
+0-0
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 15:28
~filozof
Do mieszkaniec, [darusiu ] już gorzej nie mogłeś się skompromitowac bo POLACY jeszcze nigdy wcześniej tak dobrze nie żyli jak w ostatnich 4 latach. Debilu dlaczego nie wymienileś ile podatków PIS zlikwidował albo obniżył. Tak wspaniale jak POLACY teraz żyją nigdy wcześniej nie żyli. Dlatego PIS będzie rządził do końca świata i jeden dzień dłużej. Masz to zagwarantowane jak pies bude pamiętaj o tym po majowych wyborach.
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 08:40
~lol
Przypomnę tylko że jak chłopak zrobił GRĘ o bigosie został aresztowany o 6 rano i skazany , a był to zwykły obywatel nie kastowy sędzia, któremu konstytucja zakazuje politykowania. Jak chce baran do polityki to niech zrzuci togę.
+0-0
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 21:22
~Paella
"Będzie postępowanie wyjaśniające w sprawie wpisu sędziego Jarosława Ochockiego z Sądu Okręgowego w Poznaniu, który nazwał Andrzeja Dudę "złym człowiekiem" i "marnym prezydentem". Poinformował o tym Piotr Schab, Rzecznik Dyscyplinarny Sędziów Sądów Powszechnych. Jak wskazał, poznański sędzia może odpowiedzieć za znieważenie prezydenta. Grozi za to kara do trzech lat więzienia." ----- Przyspieszony powrot do czasow epoki stalinowskiej?
+0-0
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 17:40
~Stefan
Ty manukun, to żyjesz w świecie realnym? O czym ty w ogóle pieprzysz? Wyłącz TVN i wyjdź do sklepu, na spacer, pogadaj z ludźmi. Może coś zrozumiesz...ale nie. Ty jednak nic nie zrozumiesz.
+0-0
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 16:10
manukun
Zarabiają więcej, ale nie przekłada się to nad wyższy komfort z powodu inflacji zjadającej podwyżki.
+0-0
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 10:38
~hen
Do Lolka, napisałeś,ze wolałbys miec rodzicow zydów niz pracownikow bezpieczenstwa.CHCE CIE YNTEIGENCZIE poinformowac,ze cala SB i NKWD BYŁO I JEST żydowskie.wobrazacuie sobie ze nasze polskie SLUZBY bespiez w obcym kraju przejmuja port lotniczy....A WARSZAWIE MOSAT PRZEJMUJE OKĘCIE I CO I JAK .A dudek w panstwie polozonym w Palestynie, czytaj israalel nie dostal prawa głosu bo nuz by cos chlapna prawdy. natomiast wielki wróg Polski putin jest zaproszony i ma głos u najlepszego przyjzciela polin Isralela. INTELIGENCJA to widzi ale nie chce skonczyc w katyniu z kula w tyl glowy od psyjaciela icka, reszta to ciemnota ,kacyki,szpicle i ukrainscy z rodowodem upa.
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 08:43
~icek
Czyli sugerujesz że wszyscy żydzi to współpracownicy SB ? No ładnie głowa Cie boli. Poza tym Mosad sie pisze nie Mosat inteligencjo opozycyjna .
+0-0
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 13:04
~Trump
Adi, Nie dostał głosu, ponieważ on znany jest tylko z podpisywania cudzych pomysłów na kołach.
+0-0
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 10:31
~Rzeplińsky
Pieski opozycji skończyły ujadać? To zapraszam na pikietke pod sądem w obronie niezwykłej kasty ludzi!
+0-1
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 21:28
~i to na tyle
Kur-wizja PiS telewizja stworzyła specjalny program poświęcony tylko sędziowskim nadużyciom. "Kasta" ma pokazać głębokie zepsucie całego środowiska, które "niszczy życie zwykłym ludziom". Cel? Udowodnienie, że za "kastę" trzeba się wreszcie wziąć, a "naprawa" sądownictwa jest nie tylko słuszna, ale i konieczna... oczywiscie przez stworzenie nowej "slusznej" (PiSowskiej) Kasty!
+0-0
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 09:11
~ytikikx
Ostatnia propozycja pisuarow pracownicy po 50 tce powinni mniej zarabiać ! To jest prawe i sprawiedliwe wg tej niemoty ferdka
+0-1
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 08:44
~ytikikx
Ostatnia propozycja pisuarow pracownicy po 50 tce powinni mniej zarabiać ! To jest prawe i sprawiedliwe wg tej niemoty ferdka
+0-1
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 08:40
~Mieszkaniec
LISTA 36 PODWYŻEK PODATKÓW RZĄDU PiS 1.Podatek bankowy. 2.Podatek ubezpieczeniowy. 3.Podatek handlowy. 4.Podatek "galeryjny". 5.Uchylenie obniżki VAT uchwalonej przez poprzedni parlament. 6.Podniesienie VAT z 8% na 23% na wybrane produkty, np. na prezerwatywy. 7.Owatowanie "Nocy Muzeów" i innych imprez promujących instytucje kultury. 8.Akcyza na e-papierosy i tzw. produkty nowatorskie. 9.Zaostrzenie sposobu naliczania akcyzy od samochodów sprowadzanych z zagranicy. 10.Opodatkowania farm wiatrowych. 11.Zamrożenie progów w PIT. 12.Wprowadzenie trzeciej stawki w PIT w wysokości 36%. 13.Likwidacja liniowego PIT dla przedsiębiorców pod hasłem "daniny solidarnościowej". 14.Obniżenie nawet DO ZERA kwoty wolnej od wysokich zarobków. 15.Pozbawienie wielu grup podatników możliwości korzystania z 50% kosztów uzyskania przychodów. 16.Zniesienie limitu składek emerytalno-rentowych. 17.Opodatkowanie wkładów pieniężnych wnoszonych do firm. 18.Opodatkowanie przychodów z dziedziczonego majątku. 19.Opodatkowanie przychodów z majątku otrzymanego jako darowizna. 20.Ograniczenie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków. 21.Ograniczanie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na odsetki, opłaty, premie, czy prowizje od pożyczek i kredytów. 22.Ograniczenie możliwości zaliczania do kosztów podatkowych wydatków poniesionych na znaki towarowe czy licencje. 23.Likwidacja możliwości pomniejszania przychodów z działalności operacyjnej o koszty uzyskania przychodów kapitałowych. 24.Zawężenie listy przychodów (dochodów) z tytułu udziału w spółce kapitałowej zwolnionych z opodatkowania. 25.Podwyżka opłaty przejściowej. 26.Oplata mocowa za prąd. 27.Opłata emisyjna od paliw. 28.Opłata wodna. 29.Oplata jakościowa za badanie techniczne pojazdu. 30.Opłata dodatkowa, jeśli przeprowadzi się badanie techniczne pojazdu po terminie. 31.Opłata denna od przystani. 32.Opłata recyklingowa. 33.Opłata za wjazd (do centrum miast). 34.Podniesienie opłat parkingowych. 35.Podwyżka cen cukru. 36.Akcyza na alkohol i papierosy.
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 20:05
~Kamelia
Niestety, ciemniaczku (lol) wiekszosc tzw. farm wiatrowych obecnie NIE nalezy do firm niemieckich. Kolejny raz pokazujesz tu swoja ignorancje!
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 10:36
~Bolo
Zapomniałeś o pietruszce! 37. Akcyza na korzeń pietruszki 5 zł na kg
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 08:52
~lol
Buahaaaaaaa to się ośmiałem. Najbardziej spodobało mi się opodatkowanie farm wiatrowych (niemieckich).
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 19:38
~Ferdek z Poniatowskiego
Sorry za moje posty,nieraz cos tak palne glupiego,mam takie momenty,ze mi czacha dymi.
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 19:06
~Markowy
"Wierzę, że uda się oczyścić polski dom". Masz rację, Duda, PiSowska marionetko. Zacznie się od ciebie!
+0-0
Wtorek, 21 stycznia 2020 r. godz. 19:20
~Lewym Sierpowym
Kolejna powtorka bajeczki o "skakaniu po krzeslach" wymyslonej na potrzeby nedznej i brudnej PiS-propagandy... ~P.S. Co masz do bigosu, draniu? Nie podoba ci sie jedna z narodowych, typowo polskich potraw? Wolisz mace i czosnek??
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 08:54
~lol
Bigos i bigosowanie to jest to o czym marzę. Jeść bigos i chodzić po krzesłach i krzyczeć Jan Paweł Trzeci :)
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 18:52
~tatar
Mimo tak szeroko prowadzonej reklamy tłoku nie było. I oto chodzi. Dość takiego hipokryty mieniącego się być prezydentem . Jeden niszczy Polskę , drugi niszczy Stalową Wolę.
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 18:14
~Jacenty
Lol jakie to kłamstwa to szczera prawda kłamstwa to wasz premierek doskonale opanował co może nie dwa razy był skazany
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 18:07
~Dr. Legutki
Mamy jakas duza krajowa marke? Jak Volvo czy Opel?
+2-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 17:53
~Fiu fiu
Na szescie jest PO //Mają cudownych radnych// Filozofów .//Myślicieli.
+0-1
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 16:14
~Ferdek z Poniatowskiego
Pamiętajcie bracia pisudczycy, że zaczyna siem walka o Polskę. Wróg ma nadal POtężne siły w kraju i zagranicą, ale my nigdy nie POddamy siem i POgonimy wszystkich co przeszkadzają nam budować Polskę dobrobytu, opartą na naszych narodowych wartościach. Ja codziennie rozmawiam o tym z wnukami, bo oni mają też być prawi i sprawiedliwi.
+0-1
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 20:06
~Kamelia
Twoi "bracia", Ferdku, to na Kremlu w Moskwie siedza !
+0-0
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 05:57
~PacMan
Wasze "prawo" i "sprawiedliwosc" to tylko istnieja w takim rozumieniu jak widza to w danej chwili przywodcy waszej mafii. Mam nadzieje, ze nigdy NIE uda sie wam zawlaszczyc calej Polski, ze nigdy nie bedzie tu drugiej Moldawii, czy drugiej Bialorusi -!
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 19:17
~Ferdek z Poniatowskiego
panie Karoten, pan jesteś lewackim neoultramarksistą i POmylonym czerwonym pająkiem, co fejki POdrzuca na POlecanie POgan z tzw. Zachodniej Europy. Napisz pan, czy Macaron dalej bije rodaków? Bo masz pan szczęście, że u nas PiS jest bardziej cywilizowany i nie pałuje takich jak ty POgan.
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 18:09
~Karoten
Najbardziej żałosny to jest PiS, czyli Targowica XXI wieku: - krytykowanie obowiązującej Konstytucji - wrogość wobec wszelkich "nowinek" z Zachodniej Europy - poparcie ze strony wysokich dostojników kościelnych - zwalczenie "nieprawomyślnej kasty" sędziowskiej - gorliwe deklarowanie patriotyzmu, ultrakatolicyzmu i przywiązania do "tradycyjnych wartości"... Krótko mówiąc: PiS to wyjatkowo wierna kopia XVIII-wiecznej Targowicy!
+1-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 15:10
~doktor
Do hortensja, masz zaproszenie do przychodni na WYSZYŃSKIEGO, może jest jeszcze dla ciebie ratunek.
+0-2
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 18:55
Bursztynek
To prawda! Tzw. pierwsza dama to mumia!
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 13:57
~szarlatan
szarlatanki z całej opozycji głosujcie na pania k która nie ogarnia komisji europejskiej od wecenckiej filmik jesz u stokrotki na tvn 24 haha w necie i na reszte tych petów z lewicy i innych wykolejenców hehe. do zobacazenia w maju
+0-0
Poniedziałek, 20 stycznia 2020 r. godz. 08:55
~lol
Po ile dzisiaj w kopertę się daje, ktoś wie?
+0-0
Niedziela, 19 stycznia 2020 r. godz. 05:47
~duda - obluda
Glosujcie na Maliniaka-Dude, ktory szczuje i opluwa uczciwych Polakow! Glosujcie na nedznika, ktory za sejmowe pieniadze jezdzil dorabiac w prywatnych wyzszych szkolkach, ktory od samego poczatku swojej kadencji lekcewazy prawo (sprawa kolesia "szczurka" Kaminskiego) i raz po razie lamie Konstytucje RP! Glosujcie na polityka, ktory tanczy razem z "ojcem" oszustem Rydzykiem!
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 12:04
~pytak
A co tam będzie na co dzień?
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 06:50
~Dwa
Totalniacka opozycja nie przyszła, za to tutaj szczeka i ujada jak opętana!
+0-1
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 05:57
~Mateo
Czy jeszcze mozna obejrzec te wystawe?
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 23:18
~Boże, kiedy to się zmieni???
Patrz Kwiatkowski na nas z nieba Polak raz skandował, I popatrzył się Kwiatkowski I się zwymiotował!
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 00:30
~Ferdek z Poniatowskiego
Na POtłuczonych? Aaaa to dobrze zrobił.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 22:55
~Jacenty
CBA okradło CBA tego jeszcze nie grali mafia vat w min.finansów trole hrjtujący w min.sprawied.NIK kręci lody w burdelu co jeszcze będzie jest wesoło.
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 10:42
~lol
Nikt nikogo nie okradł jak twierdzi GW, Na ONet sąd nałożył zakaz rozpowrzechniania nieprawdziwych informacji o MS w sprawie afery EMI, a jeśli chodzi o pana od burdelów to przypominam sobie posła z PO który wynajmował mieszkanie agencji towarzyskiej, oczywiście złapali go za rękę ale to nie jego ręka była. Przestań kłamać .
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 21:58
~kaMA
Panie Duda, pan osobiście tudzież pańska partia zmarnowali prawie 5 lat po to, aby żadnej naprawy nie przeprowadzić. Wszystko, co państwo zrobili, to zawłaszczenie wymiaru sprawiedliwości... i chaos. Proszę więc nie opowiadać baśni z mchu i paproci - sądownictwa i prawa nie reformuje się przez ręczne sterowanie przez partyjnych dygnitarzy.
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 16:05
~Ferdek z Poniatowskiego
kaMAsutra zabrała se głos i chce POlemizować, he he he. Idź lepiej se figury POćwicz.
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 10:44
~lol
Na naszych pseudo sędziów idzie 7 mld zł rocznie a mamy ich więcej o połowę niż Francja. Po prostu ch..ja robią oprócz polityki i swoich biznesów i te święte krowy albo niech idą do polityki albo niech zakasają rekawy, bo nie dość żę niedouki to jeszcze lenie.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 21:27
~Ferdek z Poniatowskiego
Te totalne trole to już całkiem POgłupieli POd wpływem tej POgańskiej lewackiej propagandy. A my hej do przodu bracia pisudczycy! POgonimy tę zgraję z naszego kraju i nastaną długie rządy prawe i sprawiedliwe. Prezydent jest z nami! P.S. Znaczy siem wszyscy trzej prezydenci: PAD, Trump i pan Lucek, bo Makrela, Putin i Macaron siem nie liczą i my siem z nimi też nie liczymy.
+0-1
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 20:23
~Stalowiak
Nie bójcie się okłamywać głupich oni we wszystko uwierzą !!!!
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 20:45
~lol
Nojman powiedział jeszcze że sądy wam za to nic nie zrobią.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 20:22
~Hortensja
Uwielbiam te miny Dudy - Maliniaka. A szczegolnie, gdy nadyma policzki i przypomina B. Mussoliniego!
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 10:48
~lol
99 proc woli, nie wspominając o inteligencji , znajmości jeżyków i poziomie prowadzenia rozmowy. Wole mieć rodziców żydów niż takich co pracowali w aparacie bezpieczeństwa w PRL. Doczytaj a potem obrażaj.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 21:15
~Hortensja
Coz... moze niektorzy wola ten "wieszak na ubrania" jaki przedstawia soba zydowska zona Budynia, Dudy... Kwestia gustu, niewychowany czlowieczku (lol)!!
+1-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 20:46
~lol
To popatrz teraz na zdjęcie Bigosa z maciorą, chyba że jadłeś....
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 20:14
~Coraz_blizej_do_Bialorusi
Tylko przypominam: Kiedy wreszcie Sejm pokaże listy poparcia sędziów KRS i wykona wyrok Sądu Administracyjnego? Kiedy?? Dlaczego Pan Bilfilgner został przesłuchany już siedem razy jako świadek, a z grupy zlecającej budowę NIKT? Co się dzieje w sprawie afery hejterskiej w Min. Sprawiedliwosci? Co się dzieje z Panem Chrzanowskim i aferą korupcyjną w KNF? Kiedy poznamy przyczyny wypadku Pani Szydło? Co się obecnie dzieje z Panem Falentą? Gdzie wyparowały 4 mld PLZ ze "SKOK-ów"? Kiedy wreszcie Pan Macierewicz opublikuje raport słynnej "podkomisji smoleńskiej"? Dlaczego samobójstwo popełniło już 3 świadków w sprawie afery podkarpackiej? Dlaczego sejmowa komisja reprywatyzacyjna Pana Byle-Jakiego nie przesłuchała głównego oskarżonego Jakuba R.? Dlaczego sejmowa komisja vatowska Pana Horały nie przesłuchała Pana M. Kamińskiego? I gdzie jest obiecana kwota wolna od podatku - 8000 PLZ?
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 20:06
~roza
Szanowny Panie lub Pani "lol". Ja nikogo nie obrażam i sadzę, że po tym można poznać kulturalnego człowieka. Jeżeli to Pana/ Panią usatysfakcjonuje mogę być inteligentem. W Pana ustach brzmi to jak obelga, ale ja jestem dumna z tego, iż sądzi Pan/ Pani, że ma do czynienia z inteligentnym człowiekiem. Ja niestety nie mogę powiedzieć tego o Panu. Żyłam już w czasach, gdy nazwanie kogoś inteligentem było obelgą i nikomu tego nie życzę. Proszę przeczytać to co napisałam ze zrozumieniem i wskazać ten fragment tekstu, który mówi o moich preferencjach politycznych.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 20:44
~lol
Ynteligent to nie to samo co inteligent muszę Cię zmartwić, ale dla mnie jak Grodzki możesz uważać się za premiera , szefa MSZ, prezydenta i przywódcę państwa polskiego na uchodźctwie... oczywiście umysłowym.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 19:21
~kryszek69
K....a rzygać mi się chce gdzie nie popatrzysz polityka w zakładzie w kościele na spotkaniach rodzinnych między zwykłymi ludzmi . Mam nadzieję że szlak trafi ten PIS i wróci wreszcie normalność
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 19:32
~lol
Jak chcesz komunitycznej normalności to na Kube albo do Twoich braci onuc.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 17:29
~Ferdek z Poniatowskiego
"Nie będą nam tutaj w obcych językach narzucali, jaki ustrój mamy mieć w Polsce i jak mają być prowadzone polskie sprawy" - powiedział prezydent Polski, pan Andrzej Duda. A ja mu brawo biłem, aż Helenka z kuchi przybiegła z pierogiem w ręce, he he he. Tak trzymać Panie Prezydencie Najjaśniejszej Rzeczypospolitej! Wygramy w maju i będzie baju, baju z tą kastą, he he he. A totalni zawyją, jak nigdy wcześniej, bo cela+ coraz bliżej.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 23:30
~Liverpool
Duda prowadzi teraz Polske prosto w wyciagniete lapki pana Putina! Taka jest prawda, zalosny "wstawaczu z kolan"!!
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 20:08
~jan
.... a naród będzie wielbił Ukochanego Prezydenta bardziej niż koreańczycy kochają wszystkich Kimów razem wziętych ...
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 17:02
~Niesmak_pozostanie
Komuna wróciła... tylko w nieco odmienionej "katolickiej" formie. Przykre,że za sprawą prezydenta miasta, Stalowa Wola stała się mekką dla PiS-owców. I mamy tu jeszcze wplatanie dzieci w ten partyjny kontur… Za każdym razem - indoktrynacja od małego!
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 19:34
~lol
Ale "tenczowe" zboczuchy to ok?
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 17:17
~Ferdek z Poniatowskiego
a ty tęsknisz za POstępowym Balcerkiem, co z każdego Polaka dziada chciał zrobić, oprócz członków POskomunistycznej kasty, co? Dobrze więc, że mamy rządy prawe i sprawiedliwe i ludziom siem żyje dostatniej, bo to jest nasz rząd a nie totalny nierząd, jak za POprzedników. Tak więc fejku nie wysilaj siem, bo Polacy wiedzą kogo wybrać.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 16:23
~Ferdek z Poniatowskiego
Piękne to zdjęcie dwóch Prezydentów. Lucek ma dużą przyszłość w PiS. Warto być prawym, uczciwym i sprawiedliwym, a nie jak ta totalna chołota co kota Prezesa chrobota.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 16:12
~roza
Czytam komentarze i zastanawiam się dlaczego każdy głos, mający inne zdanie ogłaszany jest jako hejt opozycji i na który "lekarz" ordynuje czopki ( jest takie ciekawe powiedzenie - "Lekarzu lecz się sam"). Denerwują mnie już te wyzwiska, obelg i agresja pod każdym artykułem. Wszystko sprowadzane jest do polityki. Ludzie dlaczego? Byłam, widziałam i mam swoje zdanie: Organizacja wydarzenia: zła. Były ogólne zaproszenia i zachęty do przyjścia i przyjazdu. Uczestnicy i zaproszeni goście wpuszczani byli jednym wejściem. Rozumiem, że bezpieczeństwo itp., ale można było to chyba jakoś inaczej zorganizować. Czekali wszyscy, łącznie z przedszkolakami. W środku ciekawie, na wstępie firmy ze Stalowej Woli, w głębi z Polski. Jednak dobór firm to taki groch z kapustą. Jak się ma do gospodarki 4.0 produkcja wielkich pojazdów wojskowych, łupanie soli ? Rozumiem kolej magnetyczne wielkich prędkości- maleńkie stanowisko z modelem Hyper, prezentacje nowoczesnych technologii informatycznych. Tylko, że zainteresowanie tymi prezentacjami było marginalne. Albo robimy festyn dla wszystkich z malowaniem, jedzeniem, dziećmi, albo robimy wystawę nowoczesnych technologii. Nawet, jeżeli popatrzymy na zdjęcia, to mamy piłkarzy, dzieci i uczestników - VIP, o wystawcach cisza. Zastanawia mnie również udział firm aluminiowych z naszego miasta - ani to polskie, ani na temat. Były też rodzynki - Cerkamet, nowoczesna, świetne stanowisko. Jeżeli to miało być otwarcie nowej hali. Tak. Jeżeli wystawa gospodarcza. Nie. I nie dziwię się, że nie było odzewu w telewizjach ogólnokrajowych. Bo to nie była Polska Wystawa Gospodarcza. To było otwarcie nowej hali połączone ze spotkaniem wyborczym pana Prezydenta Dudy. W czym nie ma niczego złego, ani niecodziennego czy zaskakującego, ponieważ tak prowadzi się kampanię wyborczą, a Stalowa Wola jest dużym zapleczem wyborczym PiS. I bardzo dobrze, że pan Prezydent o naszym mieście pamięta. Nieoceniona jest również reklama Stalowej Woli nawet w nielubianej przez niektórych TVP. Gdybym była złośliwa to zapytałabym się, gdzie było stanowisko polskich samochodów elektrycznych? I jeszcze z domowego podwórka. Panie Prezydencie Nadbereżny raczej ostrożnie z podawaniem danych statystycznych dotyczących naszego woj. bo jeszcze ktoś tam zajrzy i zobaczy, że jesteśmy na szarym końcu jeśli chodzi o średnie wynagrodzenia ( za woj. warmińsko mazurskim) ,a pkb 3 czy 4 od końca. Rośnie wszystkim, nie tylko nam. Tak, tak, wiem, wiem wina PO.
+2-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 19:39
~lol
Wasza polska to ta od kamieni kupa czy raczej wolisz państwo teoretyczne to drugie tak bardziej brzmi europejsku. Prawda jest taka, że takich łamag gospodarczych jak w PO to nie ma nawet wśród chłopów w gumiakach... ynteligencie.
+0-1
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 18:26
~Stosh
Rosa to wszystko prawda ale elektorat dojnej zmiany jest odporny na wiedzę Dla nich ważny jest przekaz z nowogródzkiej Naprawdę szkoda atramentu. To wszystko musi runąć aby odbudować od nowa Tak sie kończy każdy totalitaryzm Szkoda Polski
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 14:06
~PRAWDA
Żenujące komentarze opozycji. Oni nas przekonują że tacy inteligentni, tacy oczytani niby. Chamstwo i słoma z butów wychodzi w tych ich postach!
+0-1
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 12:42
~Wiktor
Mam nadzieję że hala zostanie dobrze zagospodarowana
+0-0
Sobota, 18 stycznia 2020 r. godz. 14:31
manukun
Najemca się znajdzie, ARP od tego jest. Pytanie, dlaczego Nadbereżny nie ściąga do miasta inwestorów, skoro obiecał branżę IT i przemysł lekki jeszcze w2014. Mamy 2020 i nic nie ruszyło. Dalej mamy jedynie obietnice.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 12:26
~kleruk
po co tą hale wybudowali, na jeden raz na Dude
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 12:29
~@ do hejtera
Kompletny idiota, kolejny pokaz "inteligencji" opozycyjnych trolli
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 10:40
~Kot prezesa
Dyrekcja cyrku w budowie
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 11:43
~Lekarz
Zalecam czopki, zapraszam do mojego gabinetu na Wyszyńskiego hejterze opozycyjny!
+0-1
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 10:07
~mieszkaniec
Nigdzie nie znalazłem informacji do kiedy ta wystawa będzie czynna. Czy może było to wydarzenie okazjonalne, jednodniowe?
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 10:41
~><>
pytanie retoryczne, a kiedy będzie czynna bebniono od tygodnia ćwoku
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 09:08
~Ryszard
Wystawa całkiem całkiem, mam nadzieję, że nowa firma do hali wprowadzi się niebawem. Beda kolejne miejsca pracy w Stalowej Woli.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 06:21
~M83
Jadąc na wystawę widziałem firmy i zakłady w strefie, nowe drogi. Naprawdę fajnie się to prezentuje.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 10:54
~Wieśniak z PISowej Woli
Szwabskie firmy aluminiowe
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 09:40
~www
Ile z tych firm przyszlo do miasta w ostatnich 6 latach?
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 05:59
~PRAWDA
Żaden z opozycyjnych trolli nie był na wystawie. A komentują i krytykują. Książki też oceniacie po okładce, pseudointeligencjo?
+1-1
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 10:21
~k8
Raczej patointeligencjo
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 00:21
~Chicago itd
Jedno bardzo proste pytanie --- ilu gosci z calej Polski zdazylo obejrzec te "wystawe" (nie liczac PiS-owskich aparatczykow)?
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 22:44
~Szejk
Naprawdę superb! Będziemy w Stalowej drugi raz!
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 22:41
~Olek
Niestety ale inwestorów w Stalowej brak, nikt tu nie chce zainwestować. Na siłę buduję się lokale żeby coś sprowadzić, ale nie ma co liczyć na konkrety bo dobrze funkcjonujące firmy nie potrzebują pomieszczeń bo budują swoje obiekty. Był już inkubator kosztów bez jedzenia i sra... Ludzie tam przebadali wasze podatki. Teraz jest coś większego i bardziej łakomego.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 12:13
~roky
Prawda, że ten prezydent to taki obieżyświat, oblatywacz, obiecywacz o w zasadzie na tym można zakończyć jego skuteczność. Zawsze pięknie się prezentuje na... fotografiach! Ach jak on uwielbia być obiektem zainteresowania, zawsze ma odpowiednią do okoliczności minę, dyskretny niczym Mona Lisa z obrazu uśmiech...! Co nam więcej trzeba, cieszyć się, cieszyć i łudzić nadzieją, że może odejdzie w niebyt!
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 12:04
manukun
Od 2014 słyszymy co roku o inwestorach i nowej strefie. Niestety, Nadbereżny tylko obiecuje.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 22:29
~Tak_na_marginesie
Szanowny panie Duda, dlaczego cały PiS i jego poplecznicy plączą się w gnojowicy kłamstw, manipulacji, małostkowości, niegodziwości, podłości, afer i szalbierstw?
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 02:33
~Dr. Freud
Dlatego, że to wasza chora wyobraźnia takie rzeczy widzi. Nie dostrzegacie prawdy obiektywnej, bo nie jesteście w stanie jej dostrzec.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 00:09
~Ferdek z Poniatowskiego
Aaa dlatego, że to jest wasz wymysł trole totalne, od tych waszych POmysłodawców.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 22:11
~89 pdk
Super atrakcje dla mieszkańców. Przyjechałem autem koło 14, nawet dało się zaparkować.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 21:50
~Ferdek z Poniatowskiego
Następną budową będzie hala z celami+.
+1-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 18:29
~Dodge
Specjalna dla ciebie bez wygodki
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 18:17
~Jej sie, po prostu, nalezy!
Pierwsza cela zarezerwowana dla pani "oborowej" Szydlo. Bo to ona pierwsza publicznie zlekcewazyla prawo, odmawiajac opublikowania wyroku Trybunalu Konstytucyjnego (TK)!
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 06:00
~@ Liverpool hejter
Zaczną od koperciorza
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 00:08
~Ferdek z Poniatowskiego
Nie Liverpool, dla tych co POdkradali za POprzednich 8 lat rządów przed PiSem.
+1-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 22:05
~Liverpool
Dla Dudy, Banasia, Ziobry, Kuchcinskiego oraz tego senatora od SKOK-ow?
+1-1
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 21:34
~Fizz FOZZ
Pięknie się prezentowały nasze firmy.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 21:12
~gap
widze zdjecia z rozmachem, prawie jak forum ekonomiczne w Krynicy, tylko ze przy pustych krzesłach debata.....no i w Krynicy nie ma przedszkolaków!
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 21:10
~Adam
Jestem mieszkańcem Jarosławia. Przeprowadziłem się do waszego miasta z żoną, mamy pracę, gdzie mieszkać. Dziwne niektóre komentarze.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 19:41
~lol
Manekinie pijak nie miał się czym chwalić to było cicho. Trudno się chwalić ilością wypitego alkoholu.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 12:08
manukun
To nie jest nienawiść,tylko bezsilność wobec narcyzmu i chwalipięctwa. Przecież obecna władza chwali się osiągnięciami poprzedników jakby co najmniej rękę do tego przyłożyła. Tymczasem od 2014 nie powstał ani kilometr drogi, który uruchomiłby nowe tereny inwestycyjne.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 08:14
~Bolo
Janku wizyta u lekarza jednak dobrze by ci zrobiła. Jesteś tak chory z nienawiści, że nie zrozumiałeś co Adam napisał. On nie był na wystawie, tylko przeprowadził się do Stalowej i jest szczęśliwy. Czyli jest w takim stanie w jakim ty nie potrafisz być, bo jesteś zatruty nienawiścią.
+1-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 05:57
~jan
... no właśnie, bo niby skąd masz wiedzieć że pracujesz dzięki POPRZEDNIKOM pana Nadbereżnego ?... to oni stworzyli strefę, to oni stworzyli infrastrukturę, to oni sprowadzili dużych inwestorów którzy takim jak ty dają, pracę a miastu podatki... a pisowska władza zaprosiła cię dziś na 1 Majową Akademię, przyjechał Ważny Sekretarz z Warszawy, dzieci miały frajdę bo widziały prawdziwy czołg, a ty spełniłeś ROLĘ SŁUPA na tej imprezie ....
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 21:39
~Dzidek z Czarnieckiego
Uciekliscie ze szpitala w Jarosławiu ?ha ha ha
+0-2
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 21:36
~Bolo
Jest w tej Stalowej pewien procent nieudaczników, którym nic nie dogodzi. A że mają nieroby dużo czasu to marudzą gdzie się da.
+1-1
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 21:35
~Ferdek z Poniatowskiego
na totalnych nie zwracaj uwagi. Oni POstrzegają i komentują wszystko na odwrót, bo to nie są Polacy tylko najemnicy. Dlatego jest dobrze.
+1-1
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 21:00
~Kukiz
Firmy zadowolone, mieszkańcy miasta też.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 00:47
~ze-szpitala
A szczegolnie ci, co stali pod hala$!
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 20:53
~Maxi Kaz
Jest fajnie, 3 osoby pod sądem... paranoja
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 20:37
~Homo_ale_nie_Sovieticus
Komuna wróciła… i stalowowolski aktyw pracowniczy wita I sekretarza PZPR. A nie…. to PiSiak!
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 21:36
~Ferdek z Poniatowskiego
Homosoviticus czystej wody, he he he. A tak siem zapiera.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 21:02
~Lekarz
Mam recepty na darmowe czopki. Kopert nie trzeba.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 20:34
~StalowaKobieta
Brakuje miejsc pracy dla kobiet powinno miasto zastanowić się nad ściągnieciem inwestora przemyslu lekkiego co dał by pracę kobieta z regionu.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 20:32
~uczestnik wystawy
Wystawa organizowana hucznie tylko dla wybranych urzędników pozostali ludzie musieli stać w ogromnej kolejce i nie zostali wpuszczeni do hali .obiecano badanie i inne imprezy a skończyło się na niczym . Prezydent organizuje darmowe transporty i nic z tego bo normalni ludzie nie mogli wejść.Kolejne obiecanki i lansowanie się pana Prezydenta totalna porażka .Tyle służb porządkowych i obstawy a szary człowiek stoi na polu i nie może wejść. Gdzie pana Prezydenta , są słowa że jest dla ludzi . To czyste kolejne kłamstwo
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 20:32
~uczestnik wystawy
Wystawa organizowana hucznie tylko dla wybranych urzędników pozostali ludzie musieli stać w ogromnej kolejce i nie zostali wpuszczeni do hali .obiecano badanie i inne imprezy a skończyło się na niczym . Prezydent organizuje darmowe transporty i nic z tego bo normalni ludzie nie mogli wejść.Kolejne obiecanki i lansowanie się pana Prezydenta totalna porażka .Tyle służb porządkowych i obstawy a szary człowiek stoi na polu i nie może wejść. Gdzie pana Prezydenta , są słowa że jest dla ludzi . To czyste kolejne kłamstwo
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 21:22
~Adi
Bo to wiec wyborczy za pieniądze spółek skarbu państwa i miasta zorganizowany prze modego towarzysza partyjnego.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 20:31
~Cyrulik Stalowowolski
Fajna impreza, dobrze że Kwaśniewskiego nie było, bo krata 40% by poszła
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 20:29
~Tusk / Judasz Lewandowski
A bym kurw@ likwidował, Niemcom sprzedawał, prywatyzował...
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 18:34
~gorszy-sort
Sprawdz sobie - maly ciemniaku - jaka role w prywatyzacji odegrali ludzie z takich ugrupowan jak PC oraz AWS, poprzedniczek obecnego PiSu!
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 20:08
~zmartwiony
No i po kolędzie
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 19:48
~Na to Ja
Te posegregowany pewnie jakby Cie zapytać czy tefałen oglądasz to byś sie rękami i nogami zapierał ze nie :), ale swoje zenula zawsze można wtrącić że tefałen taki zły, bo pewnie we wszystkich telewizjach na pierwszym miejscu niusów powinna być ta pomysłowa i ciekawa acz lokalna impreza ;)
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 20:32
~jan
.... no jak widzisz dużo osób brakło, właściwie to tylko KOMUNIŚCI nie zawiedli, przyszli niemal w komplecie ....
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 19:45
~Akcja
Szkoda że Tuska nie było, mógłby opowiedzieć o likwidacji polskich stoczni. Żałuję, że nie zaproszono Lewandowskiego, eksperta w prywatyzacji i niszczeniu polskich zakładów cukrowych, no i Balcerowicza, on znał się na sorzedawaniu za bezcen wszystkiego.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 00:44
~nocna_kawa
A ja zaluje, ze np. nie zaproszono pana J. Kaczynskiego. Moglyby opowiedziec jak (ze swoimi kolesiami) sprzedali dobrze wowczas prosperujaca gazete pod nazwa "Express Wieczorny" (wraz z nieruchomosciami").
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 19:35
~Segregacja Polaków
W tvn24 nic. Zenua
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 19:31
~Ope
Było naprawdę ciekawie. Do powtórzenia
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 19:02
~Dzidek z Czarnieckiego
Czy byl narciarz smieszek ,prezydent dojnej zmiany?
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 18:57
~Lewak
Ja się przejechałem nowymi drogami w strefie. Naprawdę super się jeździ. Mnóstwo firm i zakładów. Ludzie pracują, a nie hejtują.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 18:54
~Ferdek z Poniatowskiego
Teraz siedzę i piszę skargę do Prezydenta Trumpa (z kopią do naszego o do ambasador USA) na Komisję Wenecką. Bo tak stronniczej i niekompetentnej komisji to ja nie widziałem i trzebą tę sprawę nagłośnić za oceanem. Jakie to jest prawo ja siem pytam jak to jest lewackie bezprawie. Bo na lewo od centrum to nie ma prawa tylko róbta co chceta. I my Polacy siem z tym nie zgadzamy i proszę Komisję Senacką USA o interwencję.
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 00:31
~Nocna_kawa
A jakie ty masz podstawy, PiSowski degeneracie i pospolity ignorancie, by oceniac Komisje Wenecka, zlozona z najlepszych w Europie prawnikow? I przypominam wscieklym PiSiorom, iz Komisja Wenecka to organ niezalezny od Unii Europejskiej.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 21:38
~Ferdek z Poniatowskiego
a ty luna siem nawróć na Ewangelię.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 21:19
~Helen
@ferdek puść bąka nosem, to cię przestanie głupota uciskać.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 19:50
~luna
Ferdek zmień dilera.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 18:36
~stalowiaczek
A oto co powiedzial kiedys na temat swojego "suwerena" patron wszystkich patronow. Wg. biografii Jarosława Kaczyńskiego z 2010 roku, napisanej przez Piotra Zarembę (autor cytuje wywiad-rzekę z ówczesnym liderem Porozumienia Centrum "Czas na zmiany"): Jarosław Kaczyński: "Nie jestem zwolennikiem tego, co proponują konserwatyści z ZChN, czyli powrotu do rodziny tradycyjno patriarchalnej, z ostrym podziałem zadań między współmałżonków, z niepracującą żoną otoczoną masą dzieci. To nie jest model możliwy do zaproponowania współczesnemu społeczeństwu. Nawiasem mówiąc, szczególnie w Polsce, gdzie co drugi mężczyzna jest mizernym pijaczyną i stawianie na niego jest nierokującym powodzenia przedsięwzięciem. To smutne, ale taka jest nasza rzeczywistość!"
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 18:29
~duda
Po co Duda przyjechał nie wiadomo, może chciał uścisnąć dłoń Lucjuszowi
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 18:23
~Edd
Byłem z dziećmi, sporo atrakcji, naprawdę fajna wystawa.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 18:22
~Adrian
Patrzy Kwiatkowski na nas z nieba, PISowiec skandował. I popatrzył pan Eugeniusz i się zwymiotował!
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 18:12
~Kwiatkowski
Brawo Stalowa Wola, niech się rozwija, brawo firmy i ARP.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 18:27
~stary-inzynier
Sprawdz ilu ludzi pracowalo w Stalowej Woli 30 lat temu, a ile pracuje teraz. ~~~P.S. COP to byla dobra idea, tyle ze... to bylo zbyt malo i zbyt pozno.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 18:11
~luna
Ta hala skończy tak jak ta warzywna przy Okulickiego wybudowana za grube miliony,wychwalna pod niebiosa przez zwolenników pisamu,otwarta tydzeń temu,wykorzystane dwa miejsca do handlu.
+0-1
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 19:05
manukun
Hala ARP ma szansę być wynajęta pod przemysł bez udziału finansowego miasta, w przeciwieństwie do hali targowej, gdzie gmina wzięła kredyt, a chętnych brak.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 18:43
~Ferdek z Poniatowskiego
bla, bla, bla pesymistyczny smutasie
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 18:09
~Marian
kilkaset osób nie weszło. szkoda gada
+0-0
Piątek, 17 stycznia 2020 r. godz. 12:57
~Joanna z trójką dzieci
Organizacja tragiczna! Mimo iż prezydent Nadbereżny zorganizował autobusy to nie wiem co się wydarzyło że od pewnego momentu nie wpuszczali i stało się na zewnątrz, kolejka nie posuwała się do przodu a było zimno gdzie ludzie rezydowali i wracali do domu nie wspominając jakie komentarze padały na organizatorów. Mogli poda czekającym na zimnym jakiś posiłek czy napój a tam nawet nie było toalet
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 18:04
~Ferdek z Poniatowskiego
Lewacy to nie są normalni ludzie, bo oni widzą inaczej. czyli wszytko na odwrót, zamiast pracować to kradną i żerują na pracy innych, zamiast siem uczyć wybierają nieuctwo, bo nauka to ciężka praca, a potem są nieudacznikami szukającymi POparcia u możnych. I stąd to ich trolowanie, bo z czego żyć? Tylko, że Helmuty i Macrony też cienko już pierdzą, że o ruskich nie wspomnę. A jak Soros siem przekręci to im siem urwie, oj urwie.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 20:34
~jabar
Adela do psychiatry
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 20:02
~Adela
Powyższy tekst napisał tytan intelektu naszego miasta Ferdek -ofiara niedoboru jodu:poprzez to jego zasoby intelektualne są niezmiernie ograniczone . On o tym niestety nie wie , ponieważ nieustanie przyswaja informacje z TVP i nie ma żadnej możliwości rozwoju.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 17:57
~Ferdek z Poniatowskiego
Trole Helmutów we wszystkim przeszkadzają, bo Polska siem szybko rozwija i nie trzyma siem już nogawki Niemiec. A to im jest bardzo nie na rękę, POdobnie jak Macronowcom. Rośniemy w siłę! Prowadź Panie Prezydencie! A głąby totalne niech so kombinują jak ich POuczono, he he he.
+1-2
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 17:46
~Bez_znieczulenia
Dlaczego impreze o charakterze typowo lokalnym okresla sie dumnym przydomkiem "Polska" wystawa? P.S. Nie zauwazylem, aby ogolnopolskie media jakos specjalnie interesowaly sie tym (faktycznie) przedwyborczym wiecem...
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 19:07
manukun
Nie była polska, bo nie objęła większości naszych produktów. Była co najwyżej miejska. No ale krzykacze partyjni wolą ględzić o folksdojczach.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 18:12
~Kpoa
Tak ci Polska przeszkadza folksdojczu?
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 17:42
~Gabrysia
Używając słów najjaśniejszego PAD-a: w wystawie udział wzięła awangarda polskiej gospodarki, ale nie tylko, można śmiało powiedzieć, że nawet światowej gospodarki (grupa innowacyjnych firm wyselekcjonowana starannie przez kapitułę): - Kopalnia Soli Wieliczka - pokaz rzeźbienia w soli, - Ceramika Bolesławiec, - Bieszczadzka Ambusada, Food truck serwujący proziaki, czyli regionalne danie z Podkarpacia. - Miejski Zakład Komunalny Stalowa Wola. - zespół pieśni i tańca Lasowiacy, - fotobudka, - PWG Renex - zaprezentował wydarzenie specjalne: ➡ Walkę Człowieka z Robotem! Ponadto: Kapsuła Odchodzenia od zmysłów, pokaz wytopu szkła, Innowacyjne Lasy Państwowe z sadzonkami drzew, producent zabawek i inni. Pokaz lania wody i gotowania zupy z obietnic wyborczych odbywał się na głównej scenie w wykonaniu kandydata na drugą kadencję. Niestety wśród wystawców zabrakło wikliniarzy z Rudnika i flisaków z Ulanowa i pokazu składania długopisów
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 19:14
manukun
Przemysł 4.0 pomieszany z proziakami i masą solną. Nie wiadomo, śmiać się czy płakać? Albo robimy piknik popularnonaukowy z atrakcjami dla dzieci, albo wystawę branżową z panelem dyskusyjnym. Tutaj chciano zrobić wszystko na raz i wyszło, co wyszło. Ni to pies, ni wydra. Typowe dla zakopleksionych miast powiatowych bezmyślnie kopiujących wydarzenia z metropolii. Takie wciskanie wszystkiego na raz widać też w chaotycznym zarządzaniu miastem, stąd brak poważnych inwestorów.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 18:14
~do idiotki
Gabrysiu słoneczko, a lewacy co pokazali? Nic pod sądem w 8 osób nie było?
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 17:30
~Dojna zmiana
Jaki polski potencjał gospodarczy został przedstawiony na tej wystawie. Popatrzmy realnie na strefy ekonomiczne, które funkcjonują w Stalowej Woli, Mielcu , Rzeszowie, Jasionce, Gorzycach i wielu innych miejscowościach naszego kraju. Tym potencjałem jest tania, Polska siła robocza. ARP buduje za grube pieniądze hale produkcyjne, które eksploatowane są przez obcy kapitał. Sytuacja taka ma miejsce np w Stalowej Woli. Istnieją tutaj firmy amerykańskie, niemieckie, chińskie, szwedzkie. To ma być potencjałem polskiej gospodarki. Z czystym sumieniem mówię, że jest to wyzysk ekonomiczny, klimatyczny i gospodarczy naszego kraju. Nie lepiej jest z przedsiębiorstwami w strefach ekonomicznych w miastach o których mowa wyżej. Zagraniczny kapitał i tania Polska siła robocza. Ale Adrian i PIS mają swój punkt widzenia i zawsze widzą to co chcą zobaczyć np: "zwycięstwo" 1:27 przez premier Szydło w Brukseli, czy ostatnio porażka przez krzywoustego na szczycie klimatycznym. Polski potencjał gospodarczy został zniszczony przez ostatnie 30 lecie Wolnej Polski. Zniszczono Przemysł motoryzacyjny, metalurgiczny, budownictwo, transport, oświatę, służbę zdrowia. Tego nasi decydenci nie chcą widzieć, są zaślepieni.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 18:13
~Lekarz
czopki zalecam dzisiaj, pisałem, zapraszam!
+0-1
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 17:19
~extra
Bardzo dobrze że prezydent przyjechał do Stalowej Woli, widać że dba o państwo, o miasto nasze też.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 19:07
manukun
A co konkretnie dobrego zrobił dla miasta?
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 17:54
Zbigniew
rok wyborczy kolego.
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 16:59
~?/?
Widać, że prezydent docenia Stalową Wolę, nie te kopy w doopę od PO - PSL przez 12 lat!!
+1-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 19:09
manukun
Hejt wszedł tak mocno, że nie odróżniasz partii. Przez te 12 lat rządziły wszystkie 4, w tym PiS i SLD, więc na kogo ujadasz? Na swoich pracodawców?
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 18:57
~luna
Docenia?Wolne żarty.A gdzie ma pojechać.Poparcie ma jedynie na wsi i w takich pipidówach jak Stalowa.
+0-1
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 16:51
~Lekarz
Jeśli opozycyjnym trollom trzeba czopków na BUL poniżej krzyża, to zapraszam do gabinetu na Wyszyńskiego. Recepty od ręki, kopert marszałkowskich nie trzeba. Dyżur do 2 w nocy mam.
+1-1
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 17:57
Zbigniew
idzie zgłoszenie do przełożonego że za darmo recepty wypisuje. skoro jesteś lekarzem to sobie wypisz od razu receptę na zwiększenie komórek szarych, polityka weszła za mocno
+0-1
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 16:36
~Dzidek z Czarnieckiego
Za komuny bylo w Polsce lepjej bo nie było PiSu.
+0-1
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 17:18
~ask
Ty masz łeb?
+1-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 16:20
~Różnica
Czym się różni Szwejk od Dudy? Szejk był mądry i udawał głupiego, s Duda nie służył w armii austriackiej.
+0-1
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 19:14
~Alternatywy-4
A Maliniak-Duda nie tylko nie wie co to takiego jest "honor", on pozbawiony jest wszelkiej przyzwoitosci. Ot, taka nedzna pacynka na zlecenia bossa PiSowskiej organizacji mafijnej !
+0-1
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 19:10
~Alternatywy-4
A Maliniak-Duda nie tylko nie wie co to takiego jest "honor", on pozbawiony jest wszelkiej przyzwoitosci. Ot, taka nedzna pacynka na zlecenia bossa PiSowskiej organizacji mafijnej !
+0-1
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 17:02
~POtułaDarekdonogi
Czym się różni Różnica od Różniczki?
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 16:54
~SZ/M
A czym się różni Komorowski od Shoguna? Shogun ma honor. Komorowski nie wie co to honor.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.