Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 4 czerwca 2020 r. Imieniny: Christy, Helgi, Karola
 Wiadomości lokalne
» Rusza zbiórka podpisów dla Rafała Trzaskowskiego
» Czyż te 32 kg mniej nie robi cudownej różnicy?!
» Komunikat Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia
» Komunikat MZK
» 61-latek jechał autem mając 2,5 promila
» Parking przy ul. Okulickiego już gotowy
» Andrzej Duda w Stalowej Woli. Prezydent spotka się z mieszkańcami w parku miejskim
» Rusza nabór do V edycji Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych
» 1,6 mln. zł na remont drogi Budki Dolne - Zdziechowice
» Miasto szuka dofinansowania na remont wiaduktu na Traugutta
» Mobilny MOF Top Inwestycją Komunalną
» Tomasz Solecki nowym prezesem Stali Stalowa Wola PSA
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Muzeum zaprasza na Rodzinne niedziele
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
» Elementarz polskiego dizajnu
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Imprezy w mieście

Czwartek, 9 stycznia 2020 r. godz. 13:23     /Informacja prasowa UM/
Pokażą potencjał polskiej gospodarki w Stalowej Woli

Tego dnia ponad 70 firm z całego kraju przyjedzie do naszego miasta, by pokazać potencjał i siłę polskiej gospodarki. Wydarzeniu towarzyszyć będzie prezentacja wystawców Polskiej Wystawy Gospodarczej.
Tego dnia ponad 70 firm z całego kraju przyjedzie do naszego miasta, by pokazać potencjał i siłę polskiej gospodarki. Wydarzeniu towarzyszyć będzie prezentacja wystawców Polskiej Wystawy Gospodarczej.
Prestiżowe, ogólnopolskie wydarzenie gospodarcze 2020 roku już wkrótce w Stalowej Woli. 16 stycznia w nowo wybudowanej hali ARP odbędzie się wystawa "Od COP do Gospodarki 4.0" Stalowa Wola 2020 z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Tego dnia ponad 70 firm z całego kraju przyjedzie do naszego miasta, by pokazać potencjał i siłę polskiej gospodarki. Wydarzeniu towarzyszyć będzie prezentacja wystawców Polskiej Wystawy Gospodarczej.

- Chcemy w perspektywie mijających 80 lat ukazać transformację gospodarki, która zaczynała się tutaj w Centralnym Okręgu Przemysłowym, do dzisiejszej gospodarki Stalowej Woli, regionu oraz w ujęciu ogólnopolskim. To wyjątkowa okazja, żebyśmy mogli zobaczyć siłę polskiej gospodarki zgromadzonej w jednym miejscu, w Stalowej Woli - mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

Polska Wystawa Gospodarcza nawiązuje w swojej idei do tradycji Powszechnych Wystaw Krajowych, które miały miejsce we Lwowie, w Krakowie, a ostatnia w 1929 roku w Poznaniu. Prezydent RP Andrzej Duda w ramach obchodów 100-lecia Niepodległości postanowił wskrzesić ideę wystaw, które pokazują potencjał polskiej gospodarki.

16 stycznia do naszego ośrodka przyjedzie blisko 70 firm, które w ramach Prezydenckiej Kapituły Gospodarczej zostały wybrane jako te, których produkty wyróżniają się innowacyjnością, nowoczesnymi rozwiązanymi, ale również nawiązują do tradycji polskich producentów. Na stalowowolskiej ziemi zaprezentują się wystawcy od przemysłu ciężkiego, innowacyjnego, po branże lekkie, spożywcze, czy start-upy.

Swoje stanowisko będzie miało także Województwo Podkarpackie, gdzie pokaże swój potencjał lotniczy, motoryzacyjny i ekologiczny. Na stoisku Podkarpacia pojawią się tacy giganci jak LOT AMS i BorgWarner, ale też lokalne firmy jak Bionly produkująca ekologiczne kosmetyki, czy Ambusada Bieszczadzka z pysznymi proziakami. Tam także zobaczymy ciekawe projekty jak kapsuła Green Velo.

Podczas wydarzenia ukazana zostanie też siła Stalowej Woli pod względem gospodarczym, ale także kulturalnym, sportowym i społecznym. Na stalowowolskim stoisku zaprezentują się lokalne przedsiębiorstwa, reprezentanci miejscowej kultury i sportu, czy podmioty zewnętrzne tworzące razem z miastem spójny obraz i środowisko Stalowej Woli. - Chcemy pokazać, że nasze miasto to nie tylko przemysł ciężki, zbrojeniowy, ale też potencjał tkwiący w innych branżach. Często te mniejsze podmioty nie mają szansy się wypromować i przebić, a tworzą naprawdę ciekawe rzeczy, o których nawet nie wiemy mieszkając tu - mówi prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Wydarzenie będzie mieć charakter wystawy otwartej dla wszystkich. Mieszkańcy będą mogli ją zwiedzać od godziny 11.00 do 17.00. Polską Wystawę Gospodarczą uroczyście otworzy Prezydent RP Andrzej Duda o godzinie 12.30. O 13.15 odbędzie się panel pn. "Od COP do Gospodarki 4.0". Na temat przemian gospodarczych na przestrzeni niespełna wieku rozmawiać będą: prof. Piotr Wachowiak, przewodniczący Kapituły PWG, prof. dr hab. Paweł Grata z Uniwersytetu Rzeszowskiego, Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego, przedstawiciel start-upu firmy Astronika. O 13.45 natomiast rozpocznie się panel gospodarczy pod patronatem Dziennika Gazety Prawnej i Agencji Rozwoju Przemysłu. Wydarzenie uświetni występ Chóru Kameralnego Miejskiego Domu Kultury.

Atrakcji nie zabraknie również dla najmłodszych. Na hali pojawi się planetarium, fotobudka, stanowisko budowania rakiet, rzeźbienie w soli, będą pokazy z wodą, wytopu szkła, warsztaty ekologiczne, stoisko interaktywne z drukarką 3D i wiele innych. Zainteresowani będą mogli też zobaczyć fascynujący pojedynek mistrza lutowania z robotem lutowniczym. Seniorzy natomiast będą mogli wykonać bezpłatne badania profilaktyczne.

Ze względu na kontrolę bezpieczeństwa, na miejsce wydarzenia należy przybyć do godziny 12.00. Parkingi i wejście znajdują się od ul. Kasprzyckiego w sąsiedztwie budynku Huty Stalowa Wola - Z5. 16 stycznia pod halę ARP będą kursować autobusy komunikacji miejskiej, które bezpłatnie przywiozą zainteresowanych na wystawę. Szczegóły dotyczące rozkładu jazdy już wkrótce.

Organizatorami wydarzenia "Od COP do Gospodarki 4.0" są: Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli, Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Władysław Ortyl Marszałek Województwa Podkarpackiego, Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Polskiej Wystawie Gospodarczej będzie osobiście patronował prezydent RP Andrzej Duda.

Program Wystawy "Od COP do Gospodarki 4.0" Stalowa Wola 2020

z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

16 stycznia 2020

nowa hala ARP, ul. Kasprzyckiego

12.30 / uroczyste otwarcie wystawy przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę

13.15 / Panel "Od COP do gospodarki 4.0"

13.45 / Panel Gospodarczy pod patronatem Dziennika Gazety Prawnej oraz Agencji Rozwoju Przemysłu

11.00 - 17.00 / zwiedzanie stref wystawowych: PWG, Wystawy Gospodarki i Kultury Województwa Podkarpackiego i Stalowej Woli oraz Strefy Edukacyjnej dla Dzieci

Zobacz więcej:
- Panele dyskusyjne podczas wystawy z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy
- Atrakcje dla dzieci podczas wystawy gospodarczej w Stalowej Woli
- Strefa Stalowej Woli na ogólnopolskiej wystawie gospodarczej
- Bezpłatnym autobusem na wystawę gospodarczą z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 13 stycznia 2020 r. godz. 18:50
~Gęste
Opozycja już ujada??a kidawa przyjedzie do Stalowej Woli? Nie! Boi się że będzie 8 osób jak pod sądem
+1-0
Poniedziałek, 13 stycznia 2020 r. godz. 15:43
~STW
gdzie można się dowiedzieć jakie firmy będą się wystawiały ?
+0-0
Czwartek, 16 stycznia 2020 r. godz. 16:56
~Gabryśka
Używając słów najjaśniejszego PAD-a: udział wzięła awangarda polskiej gospodarki, ale nie tylko, można śmiało powiedzieć, że nawet światowej gospodarki (wybrana starannie przez kapitułę): - Kopalnia Soli Wieliczka - pokaz rzeźbienia w soli, - Ceramika Bolesławiec, - Bieszczadzka Ambusada, Food truck serwujący proziaki, czyli regionalne danie z Podkarpacia. Samochód działa tylko podczas wybranych zlotów oraz eventów. - zespół pieśni i tańca Lasowiacy, - fotobudka, - PWG Renex - zaprezentował dzisiaj wydarzenie specjalne: ➡ Walkę Człowieka z Robotem! Przy stanowisku roboczym zasiadł Mistrz Polski w Lutowaniu - Jakub Goławski, który zmierzy się z Robotem Lutowniczym REECO. Kto wygrał - człowiek czy robot? Pokaz lania wody i gotowania zupy z obietnic wyborczych odbywał się na głównej scenie w wykonaniu kandydata na drugą kadencję. Niestety wśród wystawców zabrakło wikliniarzy z Rudnika i flisaków z Ulanowa
+0-0
Poniedziałek, 13 stycznia 2020 r. godz. 09:14
~Kas
Pod sądem 8 osób, tu będą setki, jak nie tysiące...
+1-0
Niedziela, 12 stycznia 2020 r. godz. 20:20
~maps
Skoro ulica Tołwińskiego dochodzi do głównej Kasprzyckiego a wjazd jest od tej podporządkowanej to powinna firma być na ulicy Tołwińskiego a nie na Kasprzyckiego. Komuś się coś pomyliło i na siłę przypisuje adres
+0-0
Niedziela, 12 stycznia 2020 r. godz. 18:50
~Dojna zmiana
Wybudowali piękna halę, w krótkim czasie. Przyjedzie "notariusz" ciekawe co podpisze, i pojedzie. A co dalej z tą halą. Czy już są jakieś oferty na jej wykorzystanie. PAD przyjedzie i pojedzie. Z tego ani pieniędzy /nie licząc wydanych na imprezę/ ani stanowisk pracy. Ciekawe tylko czy hala ta została już odebrana przez nadzór budowlany, czy też impreza taka sama jak z Jarkiem na stadionie przed wyborami parlamentarnymi, na placu budowy. Tak więc szanowni mieszkańcy jeśli chcecie wyjść z tej hali zdrowi i żywi to proponuje zabezpieczyć się w kaski ochronne na głowy, no chyba ze zabezpieczy to prezydent Nadbereżny.
+0-1
Poniedziałek, 13 stycznia 2020 r. godz. 18:46
~kabi
ulżyło ci hejterze?
+0-0
Niedziela, 12 stycznia 2020 r. godz. 18:46
~robol
tylko do 17? i to w dzien powszedni? no bez jaj...
+0-0
Niedziela, 12 stycznia 2020 r. godz. 15:12
~Kawa trzy
Potencjał? Ciekawe czy hejt pokażą portalowy. Czy te cyrki pod sądem będą.
+0-0
Niedziela, 12 stycznia 2020 r. godz. 09:44
~Obiecanki cacanki
To wszystko służy promowaniu Prezydenta przed wyborami. Zapewne przywiezie kolejne podwyżki cen.
+0-0
Niedziela, 12 stycznia 2020 r. godz. 06:37
~Mieszkaniec
Na pewno wybiorę się na wystawę, super że pokażą Stalową Wolę na całą Polskę.
+1-0
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 23:10
~lds
Termin jest po prostu SUPER!!! Tylko godziny trochę niewłaściwe. Najlepiej byłoby zacząć między 3:00 a 4:00, wtedy będzie największa frekwencja.
+0-0
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 22:46
~2+2
Nam z Dudą nie po drodze, ale trzeba przyznać, że to zupełnie inna liga niż Szogun i łączę się w BULU, nie wspomnę o kwachu flaszce czy bolku OTUA konfidencie
+0-0
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 20:42
manukun
A gdzie informacja o tym, ile miasto zapłaci za imprezę?
+0-1
Poniedziałek, 13 stycznia 2020 r. godz. 18:48
~kabi
ty to masz węża w kieszeni, nie kupuj chleba bo i tak po spożyciu go wysrasz
+0-0
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 22:16
~Manekin, a sylwester był w STW?
U Owsiaka, w skoroszytach pomiędzy "Mrówka Cała" a "Złoty Melon".
+0-0
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 18:31
~michał
Czy ktoś pomyślał o tym,żeby zorganizować w sobotę,albo w niedzielę wystawę,czy chodziło tylko o to,żeby dzieci na feriach się nie nudziły.
+0-0
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 16:59
~tłok
Czy z pracy sie zwolnią wielbiciele? albo urlop.....
+0-0
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 15:21
~Wyrzeźbiona w soli nosem Pinokia
Podobno maskotką wystawy będzie Globus z Ucha Prezesa
+0-1
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 17:40
~Dead
Nie. Ma być 100 milionów Wałęsy.
+1-0
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 15:08
~Dobreto
Podobno Prezydent Duda ma zagościć w HSW by zapytać o wielu pracowników.
+0-0
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 22:21
~Geremek
Będzie Balcerowicz. Powie, jak opierdol+ć HUTE za złotówkę.
+1-0
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 12:49
~ziutek
To ma służyć tylko i wyłącznie kampanii wyborczej Dudy.
+0-0
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 12:25
~verso
panu Adrianowi dziękujemy za wszystko
+0-0
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 17:39
~Grodzki
Koperciorz będzie?
+1-0
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 10:37
Patriotka
Wreszcie coś się dzieje pozytywnego w Stalowej Woli.Na pewno wybiorę się na wystawę z całą rodzinką.Hejterzy pod budynek sądu.Sciągnijcie tu wodza OTUA.To dopełni waszego obciachu.
+1-0
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 18:26
~prawda
czerwony dywan i na klęczkach przyjmować!!!
+0-0
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 09:56
~Dec
Z Andrzejem Dudą, czyli przewidziana jest część artystyczno-rozrywkowa, haha. Pierwszy błazen RP w hutniczym grodzie. Zaszczyt!
+0-1
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 20:38
~belive
Raczej Pierwszy Oborowy , biorąc pod uwagę jego zachwyt nad SPA dla krów
+0-1
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 08:34
~Helena
Miła wiadomość.
+1-0
Piątek, 10 stycznia 2020 r. godz. 23:00
~Eleonora Rigby
Tylko gnidy i warcholy pojda...
+0-1
Sobota, 11 stycznia 2020 r. godz. 10:40
Patriotka
Gnidy i Warchoły pod sąd,gdzie ich miejsce.
+1-0
Piątek, 10 stycznia 2020 r. godz. 21:54
~Mariola
wielkie wydarzenie. zapisałem w kalendarzu. XD
+0-0
Poniedziałek, 13 stycznia 2020 r. godz. 18:51
~kabi
chodzisz w spódnicy czy w sukience
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.