Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 30 września 2020 r. Imieniny: Geraldy, Honoriusza, Wery
 Wiadomości lokalne
» Kolizja z udziałem autobusu elektrycznego
» Jednej z klas w LO KEN wstrzymano zajęcia. U ucznia podejrzenie zakażenia
» Znaleziono zwłoki 30-latki przy brzegu Sanu nieopodal mostu na Pysznicę
» W Stalowej Woli ujęto parę, poszukiwaną listem gończym
» Błonia. Pomalowali pomost ale kolor nie przypadł do gustu
» 22-latek powiesił się na stalowowolskich błoniach
» Remont przejazdu na Przemysłowej przedłużony do 7 października
» 78. rocznica pacyfikacji wsi Kochany
» Podwieczorek przy fortepianie czyli koncert dwóch pianistów i akordeonisty
» Pani Dorota schudła 16 kg w Projekt Zdrowie!
» O szewcu co został wróżbitą. Ostatnia animacja lasowiackich bajek
» Prąd ze słońca? Z SunTrans to możliwe!
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» "Stefan Kaczmarz - zapomniany geniusz z Lwowskiej Szkoły Matematycznej" - nowy cykl zajęć edukacyjnych
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Sopocie
»Impreza klubowa: Stalowa Wola Młode Miasto dla Młodych
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 12 grudnia 2019 r. godz. 13:22     /Magdalena Rodecka/
Po 17 latach koniec Marszu Milczenia

13 grudnia ulicami Stalowej Woli przechodził Marsz Milczenia, upamiętniający rocznice wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Po 17 latach Solidarność rezygnuje z jego organizacji.
13 grudnia ulicami Stalowej Woli przechodził "Marsz Milczenia", upamiętniający rocznice wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Po 17 latach "Solidarność" rezygnuje z jego organizacji.
Fot. Jacek Rodecki
13 grudnia ulicami Stalowej Woli przechodził "Marsz Milczenia", upamiętniający rocznice wprowadzenia w Polsce stanu wojennego. Po 17 latach "Solidarność" rezygnuje z jego organizacji.

Marsze organizowała Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ "Solidarność" Huty Stalowa Wola i Zarząd Regionu Ziemia Sandomierska NSZZ "Solidarność". Spod huty ulicami miasta szedł marsz z pochodniami i pocztami sztandarowymi do Bazyliki Matki Bożej Królowej Polski była odprawiana msza święta w intencji Ojczyzny.

Po 17 latach zrezygnowano z jego organizacji. - Starzejemy się. Przychodzi coraz mniej ludzi. Coraz więcej nas umiera. Będziemy w inny sposób organizować obchody co nie oznacza, że nie będziemy podkreślali szkody tamtego wydarzenia - mówi Henryk Szostak, przewodniczący MOZZ NSZZ "Solidarność" HSW. Dodaje, że najbardziej zapadł mu w pamięć ten pierwszy Marsz, ze szkolną młodzieżą, pocztami sztandarowymi. - Potem im udziału zakazano - przypomina.

Od początku jednak jak zaznacza Henryk Szostak intencją marszu była, co podkreślał Przewodniczący Zarządu Regionu Ziemia Sandomierska Andrzej Kaczmarek jego organizacja dopóki winni wprowadzenia stanu wojennego nie zostaną ukarani za śmierć, za więzienie do których trafiali działacze Solidarności. W związku z tym, że główni winowajcy już nie żyją, uznano, że "Marsze Milczenia" spełniły swoją rolę.

Przedstawiciele związków zawodowych w dalszym ciągu będą się spotykać pod krzyżem koło zajezdni autobusowej bramy nr 3 Huty Stalowa Wola. 13 grudnia złożą kwiaty o godzinie 14:00. Z kolei o godzinie 18:30 w Bazylice Konkatedralnej zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 16 grudnia 2019 r. godz. 09:08
~HEN
MOHER 49, ŻYCZĘ CI DUŻO ZDROWIA I CHĘCI DO PISANIA I PLUCIA parchom ( zydkom) w twarz PRAWDY, onii tak tego sie boja,że wychodzą z siebie co widać po komentarzach.Wszystko co im nie pasi to teoria spiskowa lub mowa nienawisci, ale to tyczysie w tym przypadku Polaków, ale juz na wschodzie na Ukrainie tego nie widza a dlaczego dla mnie to proste bo jestem oczytany i przeanalizowałem historię 200 lat w stecz, jest dokładnie tak samo,czyli nardy sa napuszczane na siebie a żydy na tym korzytstają, uwłaszczają sie ,zmieniaja nazwiska itp, np powstanie styczniowe,listopadowe , rewolucje francuska, bolszewicka.ammen.
+0-0
Niedziela, 15 grudnia 2019 r. godz. 23:28
~Ferdek z Poniatowskiego
No nie, staram siem unikać przemocy, ale pana Moher49 to bym ciupagą stuknął, żeby mu siem coś w mózgu przestawiło. Takie katastroficzne to jego widzenie świata. Nam trzeba optymizmu, a nie teorii spiskowych panie Moher49, bo my mamy małe dzieci na Polaków patriotów wychować! Tak nam dopomóz BÓG! I jeszcze dużo jest w Polsce dobrych matego Polek! Helenka! Gdzie jest moja ciupaga?!
+0-0
Poniedziałek, 16 grudnia 2019 r. godz. 16:22
~Ferdek z Poniatowskiego
Tego nocnego narkomana, też by siem przydało ciupagą POczęstować.
+0-0
Poniedziałek, 16 grudnia 2019 r. godz. 08:13
~Moher49
Panie Ferdku, to nie teorie spiskowe, to rzeczywistość.
+0-0
Poniedziałek, 16 grudnia 2019 r. godz. 04:40
~nocna_kawa
"Moher" i "Ferdek" to dwa rozne oblicza polityczno-spolecznego szalenstwa... Dwoch bezmozgowych ekstremistow!!!
+0-0
Niedziela, 15 grudnia 2019 r. godz. 19:18
~Moher49
Wreszcie ktoś (koila) prawdę napisał - ludzie w Polsce są tak skonstruowani, że wolą jak nimi kieruje ktoś obcy nigdy swój. Z wdzięczności postawią mu masę pomników, będą go czcić niczym bóstwo byleby był z zewnątrz. Vide Józef Piłsudski. Polaków w Polsce pozostało ~10%, reszta to polskojęzyczna masa widoczna również na STALÓWCE, która nie potrafi/nie chce sama się rządzić, oddała Polskę Niemcom, żydom, Amerykanom. Walczący Polacy są niszczeni jak Lepper, Petelicki, Ratajczak i ok 1700 innych, albo wysyłani do psychuszki jak Falenta. Polskie kobiety za granicą też rodzą dzieci arabom, murzynom, byle nie Polakom.
+0-0
Niedziela, 15 grudnia 2019 r. godz. 20:55
~Yogi
@moher współczuje ci tych twoich lęków. Zawsze jest grupa szaleńców co swe nieudacznictwo przerzuca na innych i straszy nimi.
+0-0
Niedziela, 15 grudnia 2019 r. godz. 15:25
~Ferdek z Poniatowskiego
Pamiętajcia bracia pisudczycy, że Polska to nasza największa miłość. Dlatego musimy jej bronić i walczyć dla jej (czytaj swojego) dobra. A jak nie wiecie co robić czasami w tym gąszczu dezinformacji i fałszywych faktów to pamietajcie. Róbcie ODWROTNIE CO MÓWI TFUSK, BOLEK, Schrek i titalne trole. Wtedy nie zabłądzicie i podejmiecie dobrą decyzję.
+0-0
Niedziela, 15 grudnia 2019 r. godz. 13:00
~@omar i jan
@mocherek, a kim ty jesteś? Od Piastów czy Jagielonow pochodzisz, a jeśli nawet to co? Jesteś w czymś lepszy. Swoje deficyty i strachy staraj się przepracować, możesz nawet to zrobić z jakimś fachowcem, tylko sprawdź jego pochodzenie i potomków do średniowiecza. Napisałeś o tych dwóch człekach gardzących innymi ludźmi jak o bohaterach, a których ja nazwiska z przyzwoitości nie wymienię i to nas różni. Staraj się kochać wszystkich ludzi i przyrodę i nie zaglądaj ludziom w metryki.
+0-0
Niedziela, 15 grudnia 2019 r. godz. 17:21
~Omar
@moher a jak Polak cię wyzyskuje lub inny to jest ok. Człowieku to nie narodowość, rasa, paszport, religia czy język jakim się posługujesz daje gwarancję bycia dobrym człowiekiem, a przyzwoitość i empatia oraz wychowanie. Wszytko o czym piszesz to klasyczne zrzucanie swoich porażek na obcych, innych.
+0-0
Niedziela, 15 grudnia 2019 r. godz. 16:03
~Moher49
@omar i Jan. Czyli panie Janie - Zło dobrem zwyciężać i kochać nieprzyjaciół - oni nas za to będą bezkarnie wyzyskiwać i zabijać. Niedoczekanie, obudźcie się.
+0-0
Niedziela, 15 grudnia 2019 r. godz. 11:17
~Moher49
@ Zdezorientowany. KONFEDERACJA nie należy do sitwy, nie ma pieniędzy, nie ma sponsorów, nie ma dostępu do TV, nie ma pieniędzy na 500+. Jest tępiona, szczególnie przez PIS i PO. Władza blokuje Marsz Powstania Warszawskiego, zamyka Piotra Rybaka, Międlara i in. Nie dopuszcza do prelekcji Michalkiewicza. Wszędzie widzi antysemityzm. Dlaczego tak jest ?. Otóż przy Okrągłym Stole na 64 uczestników było tylko 13-tu Polaków. Tzw "Solidarność" pasąca się naszymi podatkami i składkami robotników, powinna być z HSW wywalona na zbity pysk.
+0-0
Niedziela, 15 grudnia 2019 r. godz. 16:47
~koila
Nie rób sobie jaj z tych nazwisk, typu Michałkiewicz, Międlar czy Rybak. Niech uzywają języka kultury do przekonywania a nie ryczenia i palenia kukły. To nie jest doga do Boga! Dlatego między innymi Międlara wywalili z firmy na zbitą buzię! Ci ludzie to bardziej radykalne skrzydło PiS-u a wiesz, że Kaczor chciałby mieć bardziej na prawo tylko... ścianę. Dlatego będzie tą formację zwalczał! To nie są żadne autorytety. Nawet gdyby tak było jak twierdzisz to wiec o tym, że my (Polacy) jesteśmy tak skonstruowani, że wolimy jak nami kieruje ktoś obcy nigdy swój. Z wdzięczności postawimy mu masę pomników, będziemy go czcić niczym bóstwo byleby był z zewnątrz. Vide Józef Piłsudski.
+0-0
Niedziela, 15 grudnia 2019 r. godz. 13:40
~Wow
No,Rybak,Międlar toż to same autorytety.Wolne żarty.Dodaj jeszcze Korwia,który zatrudnił całą rodzinę jako swoich doradców.
+0-0
Niedziela, 15 grudnia 2019 r. godz. 13:21
~Wow
Adolf tylko Pavulon.
+0-0
Niedziela, 15 grudnia 2019 r. godz. 09:30
~SNP
Obecna władza nie obchodzi rocznic wydarzeń, które sama przespała. A do tego większość ludzi którzy w 81 roku walczyła dziś jest obrażana i szkalowana np. przez mianowania do TK takich person jak towarzysz i działacz PZPR oraz prokurator w stanie wojennym. Obrzydzenie
+0-0
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 21:34
~Pijany
Mam nadzieję że na początku grudnia już będę mógł z niego korzystać
+0-0
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 19:20
~ewa
a Wiesiek...legenda Solidarnosci HSW ..krysztalowy beł????zniszczyliscie wszystko co bylo wartoscią!
+0-0
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 21:24
~Adaś
ale kto zniszczył? Bo ja jestm młody i chciałbym wiedzieć. Bo to takie: wy, oni, ale konkretnie to nie wiem.
+0-0
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 14:31
~Ferdek z Poniatowskiego
Bracia pisudczycy pozdro. Zaczyna siem walka o wyplewienie zdegenerowanej i przestępczej kasty sędziów Neumanistów. Musimy ją wygrać dla naszej przyszłości. Bądzcie czujni i gotowi bo OTUJ szykuje marsz na Wawę, a Shrek grozi. POciesza fakt, że nasz napoleon, czyli Pan Prezes (coby żył jak najdłużej) wraca do zdrowia i wkrótce znowu usłyszymy tak przyjemne dla uszów wycie totalnych ciamajdów, czyli targowiczan, jak zacznie przemawiać i kierować całą akcją.
+0-0
Niedziela, 15 grudnia 2019 r. godz. 13:30
~Cysorz jarosław
Pizdrek.Wychwalaj Adriana,który parę dni temu wypominał sędziom komunistyczne korzenie a później w nocy mianował piotrowicza oTk.To są himalaje hipokryzji.Rozumie to każdy normalny człowiek ale nie takie indywiduum jak ty.
+0-0
Niedziela, 15 grudnia 2019 r. godz. 00:32
~zdezorientowany
Panie Moher49,skoro PiS,PO,PSL,SLD i Konfederacja to jedna sitwa,to na kogo mamy głosować? Jak żyć panie Moher49 w tym gąszczu politycznych powiązań,jak trwać,qórwa mać? Doradź pan! Nowa lewica????
+0-0
Niedziela, 15 grudnia 2019 r. godz. 00:25
~Ferdek z Poniatowskiego
Dziękuję Cysorz jarosław. Obiecuję coraz więcej tych "idiotyzmów" wyPiSywać, ku chwale Prezydenta Dudy. Pani "paprotka" nie ma z nim szans, a braków edukacji w jej wieku już nie nadrobi. Taki mamy klimat POlityczny, he he he.
+0-0
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 22:52
~Cysorz jarosław
Pizdrek.Brawo.Jeszcze więcej takich kretyńskich fanatyzmów i Adrian pójdzie w maju precz.
+0-0
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 21:08
~Ferdek z Poniatowskiego
panie janusz, ciemny lud to głosuje na POKO, na złodzieji i aferzystów, a patrioci wybierają PiS. Ja też czekam na te igrzyska z totalną targowicą, bo zaczynają wyć coraz głośniej, he he he, aż siem me uszy cieszą.
+0-0
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 21:05
~Ferdek z Poniatowskiego
Ech, niepoprawny panie Moher49. Ja jestem realistą, a pan marzycielem romantykiem. Na obecnej scenie politycznej PiS to najlepsza opcja dla Polski, bo już wiemy jak POprzednicy+Polska Stonka Ludowa rozkradali Polskę, prywatyzowali (czytaj wyprzedawali Helmutom) i jedynym "sukcesem" Shreka jest wprowadzenie komuny do PE. Jak nie PiS to kto ja siem pytam????, pańska Konfederacja nie jest gotowa do rządzenia jeszcze. Wczoraj Klarenbach pokazał zdjęcie Stefana Michnika panu Bosakowi, a ten nie wiedział kto to jest. Byłem zażenowany, no więc muszą siem jeszcze dużo uczyć, bo nawet najnowszej historii Polski nie znają wszyscy Konfederaci, a powinni. A ja z tego co widziałem i przeżyłem to konkluduję, że dla Polaków to PiS jest najlepszy na teraz i będę go z całych sił popierał, bo mnie i wnukom siem polepszyła za rządów PiSu. Takie są fakty i żadna propaganda tego nie zmieni. A jak siem uda zdziczałą kastę sędziowską POskromić w tej kadencji, to będzie jeszcze lepiej i następne wybory PiS ma w kieszeni. I nie mów pan, że wszyscy siem dogadali, bo ja widzę jak totalna targowica zwalcza PiS.
+0-0
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 18:29
~jan
.... no i ryk entuzjazmu ciemnego ludu, nic nie przynosi tumanowi większej radości jak upodlenie bogatszego od niego i mądrzejszego, igrzyska dla plebsu coraz bliżej ....
+0-0
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 18:14
~Moher49
Panie Ferku - ile razy mam pisać - PIS, PO, PSL, SLD - to jedna okrągłostołowa sitwa - My nie ruszamy waszych, wy nie ruszacie naszych. Sądy to takie udawane bajeczki dla ludu. Jest w TV kwadrans polityczny - kogo zapraszają, oczywiście swoich z PIS, a ponadto Millera, Czarzastego, Kidawę, Lubnauer. KONFEDERACJI tam nie uświadczysz bo adwokat Jacek Wilk mógłby dużo ciekawostek opowiedzieć. A Piłsudski, patron PIS, to ten co zniszczył przedwojenną armię. Niech pan PIS opuści, bo to wstyd dla dzieci i wnuków.
+0-0
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 17:18
~ET
Bolka to już nikt nie słucha oprócz paru kodziarzy, bo to taki obciach się gdzieś z nim pokazać.
+0-0
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 16:17
~science fiction
Bolek to chyba kosmitów POprowadzi, bo ma z nimi bliskie spotkania 3-go stopnia.
+0-0
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 13:34
~Józko
Związków już nie ma.To są organizacje wspomagające zarządy w zakładach za godną kasę .Przekonają się o tym już niedługo pracownicy HSW jak włączą (zabiorą) im hutnika a póżniej inne przywileje wywalczone za czasów prawdziwej Solidarności z komuną .
+0-0
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 12:15
~brew
Z jakich powodów - nie powiem - ale bardzo rozsądnie.
+0-0
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 10:05
~Moher49
Cysorz Jarosław się obraził. Cysorzu - połowa Polaków na wybory nie chodzi. Druga połowa wybiera nam władców wskazanych przez TVP. Oto jakich mieliśmy i mamy wybranych prezydentów: Wałęsa = Lejba Kohne, Kwaśniewski = Stolzman, ojciec Izaak oficer Armii Czerwonej. Kaczyński = Kalstein, Komorowski - żona żydówka, Duda - żona żydówka, teść Kornhauser pisał wierszyki jak to żołnierze z orzełkami na czapkach zabijali rurkami żydowskie dziewczynki w Kielcach. Obrażaj się dalej Cysorzu Jarosławie.
+0-0
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 21:56
~Cysorz jarosław
Adolf twoje prostactwo poraża.Łeb siwy a taki pusty jak u tego starca z Poniatowskiego.Pojednać się ze Stwórcą ,zgredy a nie siać zamętu.
+0-0
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 14:52
~Ferdek z Poniatowskiego
He, he, he. Pan Moher49 siem przejmuje, że siem jakiś POmylony totalny obraża. Duma POwinna rozpierać, a nie przejmować siem nimi. I tak pana zwyzywają, he he he. Chociaż mniej niż mnie, bo pan Konfederata, a ja pisior, he he he.
+0-0
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 00:33
~Ferdek z Poniatowskiego
13-go grudnia roku pamiętnego, wykłuła siem WRONA z jaja czerwonego. POzdro dla Pana Prezesa od pisudczyków ze Stalówki. POgonimy POgan z naszego pięknego kraju Panie Prezesie!
+0-0
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 22:47
~Cysorz jarosław
Pizdrek ty pewnie tak jak kartofel dowiedziałeś się o stanie wojennym z telewizora.Dziś jesteś odważy a wtedy co robiłeś,ubolu
+0-0
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 14:38
~Ferdek z Poniatowskiego
P.S. ...przy urnach wyborczych oczywiście.
+0-0
Piątek, 13 grudnia 2019 r. godz. 23:00
~Solidaryty
Dziś 13 grudnia i jest jak dawniej. Kaczyński w łóżku, Piotrowicz w sądzie, telewizja kłamie i nie ma "teleranka"
+1-0
Piątek, 13 grudnia 2019 r. godz. 22:57
~Ewan
Dzisiaj 13.12 to 38 rocznica nie internowania prezesa!!!
+1-0
Piątek, 13 grudnia 2019 r. godz. 21:40
~Ferdek z Poniatowskiego
Czytałem, że Bolek zamienił sobie T-shirta "OTUA" na sweterek "OTUJ", he he he. Co to siem z tą Solidarnością porobiło.
+0-1
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 05:03
~Stosh
Zomowiec duda nią kieruje glabie kapusciany
+0-0
Piątek, 13 grudnia 2019 r. godz. 20:06
~SOLIDARNOŚĆ! SOLIDA..........
NIE ,Panie Szostak! To nie starość. Po prostu ta Wasza pseudo solidarność nie ma nic wspólnego z Solidarnością tamtych czasów. Ta Wasza przypomina raczej rządy po przeciwnej strony barykady. Bliżej jej do PZPR jak do Solidarności. Nikt kto ma w sobie choć odrobinę godności nie chce mieć z wami nic wspólnego. Brzydzę się Waszą organizacją i NIGDY nie wziąłbym udziału w ŻADNYM marszu przez Was firmowanym.
+1-0
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 07:00
przybysz
Tak masz calkowita racje to jest obecnie organizacja ktora zrobi wszystko zeby byc przy korycie i ktora nielegalnie przywlaszczyla sobie Znak Solidarnosci..
+0-0
Piątek, 13 grudnia 2019 r. godz. 19:11
~Straszydło
I nareszcie i amen. A tak na marginesie co by wariaty nie myślały bo przez ich myślenie sikam co pół godziny w gacie dopowiem że dzisiaj o 18.30 tylko ja wystawiłem na osiedlu przy oknach światełka wolności. Teraz wiem na 100% że wokół mnie są same komuchy.
+0-0
Piątek, 13 grudnia 2019 r. godz. 19:07
~Straszydło
I nareszcie i amen.
+0-0
Piątek, 13 grudnia 2019 r. godz. 16:27
~Ferdek z Poniatowskiego
Pan Moher49 to wszędzie żydów widzi. Nawet ze mnie zrobił se żyda, he he he, bo jak byłem mały to se u żyda cukrowe gwizdki kupowałem. To jest wyolbrzymianie problemu. Bo ja na przykład, widzę wszędzie w totalnej opozyji POtomków kacapów, co nam w Polsce Stalin zostawił. No i siem rozmnożyli i teraz jaka jest opozycja, każdy widzi. A najwięcej siem ich w Warszawie osiedliło. Tak, że pani Moher49 nie zwalaj wszystkiego na żydów. A teraz jeszcze Helmuty nam doszli, bo kasiorę mają i im dają.
+0-0
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 20:41
~Cysorz jarosław
Pizdrek.Widzę szumowino,że nerwy puszczają bo odgrzewasz zdarte teksty o bąkach na balkonie itp.No cóż, na więcej podstawowe wykształcenie i marny intelekt widać nie pozwalają.Typowy wyborca kasty starego kawalera.
+0-0
Piątek, 13 grudnia 2019 r. godz. 21:05
~coś w tym jest
Ten Cysorz jarosław to pewnie POtomek od Stalina, co to pan Ferdek o nich napisał, bo się bardzo zdenerwował, po tej Ferdka opinii.
+0-0
Piątek, 13 grudnia 2019 r. godz. 21:02
~Ferdek z Poniatowskiego
Cysorz jarosław, a POcałuj ty mnie w oba POliczki poniżej pasa. A teraz idę na balkon bąka ci puścić z POzdrowieniami, he he he. POfruń se bączku do Cysorza jarosława, niech POczuje twój zapach, może go orzeźwi, he he he.
+0-0
Piątek, 13 grudnia 2019 r. godz. 19:54
~Cysorz jarosław
Adolf .Plujesz na Żydów ,pies cię j..ał ale jak nazywasz Polaków bezmózgim narodem to nawet nie zasługujesz żeby napluć ci w pysk,brunatna padlino.Dalej sobie wymieniajcie sobie uprzejmości z tym pławskim przygłupem z Poniatowskego ,jesteście siebie warci.Jeden naziol drugi bolszewik.Może podpiszecie pakt jak Mołotow z Ribentropem.
+0-0
Piątek, 13 grudnia 2019 r. godz. 18:51
~Moher49
Panie Ferdku, nie zwalam wszystkiego na żydów. Duża jest wina bez-mózgowych narodów, w tym Polaków, które oni opanowali i na nich żerują. USA dają im co roku 5 mld USD. Polska, co roku daje 250 mln żydom pokrzywdzonym przez II WS, utrzymuje żydowskie instytucje w kraju. Wkrótce będą syjonistyczne, Chanukowe światła w polskim sejmie. Panie Ferdku, więcej czytać, to panu te cukierki kołkiem staną.
+0-0
Piątek, 13 grudnia 2019 r. godz. 18:15
~Cysorz jarosław
Pizdrek.Ty masz pochodzenie bolszewickie bo tylko taka szumowina może mieć takie padlinopodobne poglądy i taką kundlopoddańczą mentalność,stary zgredie.
+0-0
Piątek, 13 grudnia 2019 r. godz. 14:46
~HEN
tak,tak dokładnie jest jak napisał Moher49,do tych wspaniałych narodów nalezy dodac braci Rosjan,którzy oprócz POLAKÓW, NIEMCÓW, byli mordowani przez semitów. gdyby Adas był 100% narodem przekletym,wykletym przez samego BOGA NIE MYLIĆ z narodem wybranym, nigdy by bękart zydowski takich słów nie powiedział o POLAKACH.
+0-0
Piątek, 13 grudnia 2019 r. godz. 10:04
~aleale
Z tymi marszami to tak samo jak z 'miesięcznicami". Znudziło się komuś łażenie bez sensu i dał sygnał, dalej już nie chodzimy. Zastanów się jeden z drugim kim jesteś, kto tobą manipuluje i za kim podążasz? Brak refleksji nad tym pytaniem spowoduje, że dalej będziesz bezwolnym figurantem wykorzystywanym przez cwaniaków.
+1-0
Piątek, 13 grudnia 2019 r. godz. 09:27
~pławiak
Tu chodzi tylko o to że taki marsz mógłby się "żle" kojarzyć . Może chodzić o protesty przeciwko jedynie "słusznej" polityce PZPR PIS. Aktywiści z "Prezydentem Tysiąclecia" na czele muszą dmuchać na zimne. Przecież ktoś mógłby donieść do Prezesa i całą karierę szlag trafi.
+1-0
Piątek, 13 grudnia 2019 r. godz. 01:02
~Dodge
Związek pod przewodnictwem zomowca dudy to żart?Faszysci jak Adolf 49 założą wam związki i będziecie tańczyć jak wam zagra PisTo żałosne Chochoła Polska
+1-1
Piątek, 13 grudnia 2019 r. godz. 18:55
~Moher49
@ historia lubi ... Wcale nie kłamię, ucz się człowieku.
+0-0
Piątek, 13 grudnia 2019 r. godz. 17:47
~Historia lubi sie powtarzac?
Sorry, panie "Moher"! Panski wpis to jedno wielkie klamstwo. I to wyjatkowo wstretne, wyjatkowo smierdzace klamstwo!!
+1-0
Piątek, 13 grudnia 2019 r. godz. 11:24
~Moher49
@ Dodge, Nie wiem dlaczego tego Adolfa tak nie lubicie. 150 tys żołnierzy Wehrmachtu i prawie całe dowództwo było koszerne, Adolf miał g.. do gadania. Oto opinia Adolfa o Polakach:   "Polacy są najbardziej inteligentnym narodem ze wszystkich, z którymi spotkali się Niemcy podczas tej wojny w Europie... Polacy według mojej opinii, oraz na podstawie obserwacji i meldunków z Generalnej Gubernii, są jedynym narodem w Europie, który łączy w sobie wysoką inteligencję z niesłychanym sprytem. Jest to najzdolniejszy naród w Europie, ponieważ żyjąc ciągle w niesłychanie trudnych warunkach politycznych, wyrobił w sobie wielki rozsądek życiowy, nigdzie niespotykany.     Na podstawie ostatnich badań, powadzonych przez Reichsrassenamt uczeni niemieccy doszli do przekonania, że Polacy powinni być asymilowani do społeczności niemieckiej jako element wartościowy rasowo. Uczeni nasi doszli do wniosku, że połączenie niemieckiej systematyczności z polotem Polaków dałoby doskonałe wyniki".
+0-0
Czwartek, 12 grudnia 2019 r. godz. 22:30
~PAX
Msza Sw. - to zawsze najwazniejszy punkt programu. Czy to kolejne "kolko rozancowe"?
+1-0
Czwartek, 12 grudnia 2019 r. godz. 20:07
~Moher49
Kto ma chodzić?. Solidarności nie ma. Idee Solidarności zostały zniszczone, sprzedane. 5 mln Polaków wyemigrowało. Władzę w Polsce opanowała sitwa czworga - PIS, PO, PSL, SLD. Dogadują się znakomicie, krzywdy sobie nie robią. Lud słucha i coraz bardziej głupieje.
+0-0
Czwartek, 12 grudnia 2019 r. godz. 18:15
~jan
.... panie Szostak, to nie wina starości, tylko kolaboracja związku z neokomunistami z PiS, wielu ludzi którzy pamiętają a nawet uczestniczyli w strajkach dziś po prostu wstydzi się z wami pokazywać a tym bardziej maszerować. Ten związek ostatni raz był samorządny i niezależny za kadencji Krzaklewskiego, mimo że przewodniczący nie miał charyzmy to potrafił utrzymać niezależność związku, następne kadencje Śniadka i Dudy to obraz nędzy i rozpaczy, związek stał się bojówką organizującą burdy i zadymy na zapotrzebowanie Kaczyńskiego i ks. Rydzyka. Związek pod przewodnictwem Wałęsy miał 13 mln członków CZYNNYCH ZAWODOWO, dziś jest was około 0,5 mln a większość to siedzący w domu emeryci, jakby odjąć emerytów to okaże się związek tworzy garstka ,,działaczy" w większości na etatach opłacanych przez pracodawców, ot taka ,,niezależność".... wszystko zmarnowane, nie róbcie śmichu i dajcie sobie spokój z rocznicami, zróbcie coś dla ludzi jeśli jesteście jeszcze w stanie i jeśli jest ktoś komu zechce się was poważnie traktować ...
+2-1
Sobota, 14 grudnia 2019 r. godz. 07:08
przybysz
Oni sa w stanie tylko za utrzymywanie sie przy korycie klaskac tym co daja kase i chronic pedofili w sutannach jak to robi Guzikiewicz i inni wielcy dzialacze zawlaszczonej nazwy Solidarnosc. Oni nie maja nic wspolnego z prawdziwym zwiazkiem
+0-0
Piątek, 13 grudnia 2019 r. godz. 14:48
Dubpit
PiS i Rydzyk tu nie ma nic wspólnego to bolek i cała reszta lewactwa sprzedali nas w 89 nie zrobili nic z komuchami po 89 i mamy jak mamy
+0-1
Czwartek, 12 grudnia 2019 r. godz. 23:00
~roko
Teraz trzeba się juz przygotowywać do nowych marszów sławiących "Dobrą Zmianę! Słusznie, że zmieniacie azymut.
+0-0
Czwartek, 12 grudnia 2019 r. godz. 17:20
~koliber
Gdzie są chłopcy z tamtych lat...Prawdziwa Solidarność była w czasach stanu wojennego. Resztki, które tworzyły Solidarność po 1989 roku szybko weszły w koleiny dawnego CRZZ. Skończyła się kadencyjność, zakaz dublowania stanowisk i wszystkie idee, które głosiła I Solidarność. Na koniec przewodniczącym tej grupki został komandos ochraniający reżimową TV w pierwszych dniach stanu wojennego skupiający wokół siebie grupkę przebierańców z prawie nieistniejącej stoczni, popierający władzę niszczącą wokół siebie wszystko. I jak tu panie chodzić na marsze milczenia o czym wspominać i co świętować.
+2-0
Piątek, 13 grudnia 2019 r. godz. 09:51
~Xyz
Duża część tworzy PiS I są zadowoleni
+0-1
Czwartek, 12 grudnia 2019 r. godz. 17:48
~Bez_znieczulenia
Ta obecna "Solidarnosc" to juz tylko grupa PiSowskich bojowkarzy!
+2-1
Czwartek, 12 grudnia 2019 r. godz. 16:03
elek
W Hucie Stalowa Wola w 1988 r. miały miejsce 3 strajki, zorganizowane przez Komitet Założycielski NSZZ "Solidarność" Pracowników HSW. Pierwszy strajk rozpoczął się 29.04.1988 r. o godz. 6:45. Na jego czele stanęli, zwolnieni kilka dni wcześniej dyscyplinarnie z pracy, Wiesław Wojtas i Wiesław Turasz oraz inni działacze KZ. Dyrekcja stosowała różne metody mające na celu zmniejszenie liczby strajkujących: - wysyłanie na przymusowe szkolenie do Ulanowa z odebraniem przepustek do HSW, - wpuszczanie na II zmianę tylko wytypowanych pracowników. Pomimo tych zabiegów pierwszej nocy uczestniczyło w strajku około 1000 pracowników. Drugiego dnia strajku, czyli 30.04.1988 r., naciski na strajkujących nasiliły się: - pojawił się wojskowy helikopter, - straszono pacyfikacją zakładu, - rozpowszechniano fałszywe informacje o sytuacji w innych zakładach, - podawano fałszywą informację o odwołaniu Mszy Św. przed Hutą. Jednocześnie w zamian za natychmiastowe przerwanie strajku obiecywano brak zwolnień z pracy i innych represji. Szeregi strajkujących zmniejszały się. Pozostała ok. 70 osobowa grupa najbardziej wytrwałych z Wiesławem Wojtasem na czele. W tej sytuacji o godz. 14:05 grupa ta opuściła Hutę i przemaszerowała do obiektów parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski. Z nagraniem dźwiękowym z nasłuchów radiostacji SB i MO w Stalowej Woli znajdującym się na YouTube można się zapoznać wpisując w wyszukiwarce "Za pysk - SB i MO kontra pracownicy Huty Stalowa Wola 1988 r."
+0-0
Czwartek, 12 grudnia 2019 r. godz. 14:51
~Niezależny
Dokładnie!za waszą pomocą ci co walczyli o wolność wylądowali na bezrobociu.A komuniści nadal pracują.
+1-0
Czwartek, 12 grudnia 2019 r. godz. 17:20
~solidarny
Podziękuj Bolkowi
+1-1
Czwartek, 12 grudnia 2019 r. godz. 14:37
~Stan
Wreszcie ludzie zmądrzeli i olewają wasze hucpiarskie marsze.
+2-1
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.