Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 6 sierpnia 2020 r. Imieniny: Jakuba, Sławy, Wincentego
 Wiadomości lokalne
» Centrum Aktywności Seniora już za pół roku
» Koronawirus w powiecie stalowowolskim. Zakażony mężczyzna
» PEC z dofinansowaniem na budowę i modernizację sieci ciepłowniczej
» Stalowa Wola. Wiadomo już kto jest poszkodowany przez kasę zapomogową
» Ruszają zwolnienia w LiuGongu. Związki będą bronić swoich członków
» Koronawirus w powiecie. Kolejne zachorowania
» Modernizacja "Sokoła" na finiszu
» Hala pneumatyczna przykryje jedno z boisk PCPN-u
» Nowy dyrektor szpitala przedstawiony załodze
» Młodzież pomoże wybrać najlepsze spektale V edycji Relacji
» Uwaga! Przez koronawirusa zmiany w przyjmowaniu wniosków o świadczenia
» Wzrost zachorowań. Kolejne osoby z koronawirusem
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» #polasowiacku - panel dyskusyjny
» Piotr "Żagiel" Dobosiewicz i Jan Guran - Dobre Granie Przy Fontannie
» Pocztówki dźwiękowe
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta. Wysta
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 28 listopada 2019 r. godz. 12:17     /Magdalena Rodecka/
Decyzja o rozbudowie Przemysłowej dopiero po przygotowaniu dokumentacji na tunel

Czy po budowie ulicy 11-go Listopada oraz bezkolizyjnego przejazdu pod torami od ulicy Okulickiego do ulicy Przemysłowej, ta ostatnia powinna zostać rozbudowana o dodatkowy pas jezdni?
Czy po budowie ulicy 11-go Listopada oraz bezkolizyjnego przejazdu pod torami od ulicy Okulickiego do ulicy Przemysłowej, ta ostatnia powinna zostać rozbudowana o dodatkowy pas jezdni?
Fot. Jacek Rodecki
Czy po budowie ulicy 11-go Listopada oraz bezkolizyjnego przejazdu pod torami od ulicy Okulickiego do ulicy Przemysłowej, ta ostatnia powinna zostać rozbudowana o dodatkowy pas jezdni?

Jeszcze w 2014 roku kiedy prezydentem Stalowej Woli był Andrzej Szlęzak a starostą Robert Fila, zakładano, że ulica Przemysłowa powinna być dwujezdniowa. Potem nastąpiła zmiana koncepcji, która miała związek z budową obwodnicy. Gdy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zadecydowała, że dalsza część będzie jednojezdniowa, odstąpiono od rozbudowy Przemysłowej, z zastrzeżeniem, że będzie to technicznie możliwe i będzie polegać na dobudowie dodatkowego pasa oddzielonego zielenią.

Po zakończeniu remontu ulicy Przemysłowej w 2015 roku, za obecnego starosty Janusza Zarzecznego, deklarowano, że władze powiatu dobudują drugą nitkę najpóźniej za trzy lata. - Obawiam się, że trzeba będzie psuć rzeczy, które już zostały zrobione. Na pewno przerabiać rondo bo do dwóch pasów nie jest ono dostosowane, stąd na chwilę obecną cementowe a nie granitowe krawężniki - uzasadniał Zarzeczny.

Temat teraz powraca w związku z budową ulicy 11-go Listopada oraz bezkolizyjnego przejazdu pod torami od ulicy Okulickiego do ulicy Przemysłowej przez gminę. Zadanie ma być zrealizowane do 31 sierpnia 2022 roku.

- Dokumentacja projektowa na budowę drugiej jezdni ulicy Przemysłowej jest przygotowana. Powiat Stalowowolski posiada również decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej, jaką jest 2-etap rozbudowy ul. Przemysłowej. Obecnie oczekujemy na opracowanie dokumentacji projektowej na ulicę 11-listopada wraz z tunelem pod torami. Dopiero gdy będzie gotowa, będziemy mogli ocenić w jakim stopniu jest niezbędna ewentualna rozbudowa ulicy Przemysłowej - odpowiada Tomasz Wosk, Naczelnik Wydziału Promocji, Kultury, Zdrowia i Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 2 grudnia 2019 r. godz. 12:28
~wojtek
Made in Poland w najczystszym wydaniu. Tylko osoby na stanowiskach, które podejmują tak idiotyczne i błędne decyzje, którymi przyczyniają się do niebywałych strat i marnotrawią pieniądze podatnika powinny za nie materialnie odpowiadać. Ale życie pokazało niejeden raz, że są to zwykle miernoty niezdolne nawet do wyrzucania gnoju z obory.
+0-0
Niedziela, 1 grudnia 2019 r. godz. 20:12
~angel
Te granitowe krawężniki to se w dupę wsadźcie.Kilka ciężarowych aut przejedzie i zaczynają wypadać te kostki i lubią się wciskać w "bliźniaki" . Jak się taka kostka wciśnie między dwie opony to raz że idzie się za*ebać żeby to wyciągnąć a jak nie wyciągniesz to ci porozrywa opony
+0-0
Niedziela, 1 grudnia 2019 r. godz. 22:17
manukun
Władza ma to gdzieś. Interesuje ich tylko odtrąbienie sukcesu. Budowanie bubli, z którymi ludzie muszą się później użerać to standard. Jeszcze ciaśniejsze ronda niech budują, na pewno zestaw z naczepą się wyrobi i nie będzie ich rozjeżdżał
+0-0
Niedziela, 1 grudnia 2019 r. godz. 13:18
~kierowca
Już działacze PZPR wiedzieli że tam powstanie tunel albo mały wiadukt bo zostawili tam teren otwarty pod przyszły tunel. A kiedy będzie szlaban zamknięy to będę się kierował tym przyszłym tunelem w kierunku JP2 i skręce na ulice piaskową w kierunku osiedla PIASKI omijając zamkinięty szlaban , jaka o będzie wygoda dla wszystkich mieszkańców ROZWADOWA, osiedla PIASKI i CHARZEWIC. Dzięki wielkie PANIE PREZYDENCIE L.N.
+0-0
Niedziela, 1 grudnia 2019 r. godz. 21:58
manukun
Tak, tak, chwalmy Nadbereżnego za wyręczanie kolejarzy w budowie bezkolizyjnych przejazdów, chociaż zaraz będzie modernizacja linii kolejowej biegnącej środkiem Stalowej Woli. Jednocześnie cudny Nadbereżny zapomniał dogadać się z kolejarzami w sprawie przejścia przez tory na dworcu, więc po jego likwidacji mieszkańcy osiedla Piaski biegają naokoło do pociągów, a ci z Rozwadowa - na stadion. Ten przejazd nie zmieni dla tych północnych osiedli Stalowej Woli niczego, bo cele ich codziennych podróży są w centrum miasta lub w jego południowej części. Ale skąd możesz o tym wiedzieć, skoro kazali ci klaskac? Jak tam twój huk pod oknami mieszkania na Staszica? Już nie przeszkadza?
+0-0
Sobota, 30 listopada 2019 r. godz. 20:59
~jan
... a ja wracam do OBWODNICY MIASTA..... w piątek wieczorem mieliśmy preludium do tego co czeka nas po otwarciu obwodnicy sznur samochodów oczekujących na wjazd na rondo, tych do Vivo i tych z Vivo wracających, teraz sobie wyobraźmy że obwodnica jest gotowa i od strony Sandomierza i Niska nadjeżdżają dwa Tiry, i czekają, czekają, czekają, czekają aż z Vivo i do Vivo wyjadą wszystkie samochody, może dziesiątki , może setki, może tysiące, niech czekają, BO JAKIŚ IDIOTA WYMYŚLIŁ ŻE DO VIVO NAJLEPIEJ JECHAĆ Z OBWODNICY ....
+0-0
Poniedziałek, 2 grudnia 2019 r. godz. 04:34
~nocna_kawa
Nazywanie tej drogi "obwodnica" St. Woli jest conajmniej smieszne. Sadze, iz prezydent (L.N.) dobrze zdaje sobie z tego sprawe!!
+0-0
Niedziela, 1 grudnia 2019 r. godz. 09:41
~Driver
Obwodnica będzie jednopasmowa. Dziadziuś będzie jechał maluchem 40km/h zablokuje ruch i po sprawie. Więc rondami się nie przejmuj.
+1-0
Sobota, 30 listopada 2019 r. godz. 12:31
~Mozets
Cytuję :manukun: ///Ale po co rozbudowa ul. Przemysłowej? Przecież tam nie ma i nie będzie w najbliższym czasie takieg Na ulicy wiodącej z ronda koło kapliczki Św. Jana w Rozwadowie do drogi na Tarnobrzeg już jest bardzo duży ruch. Gdy tylko zostanie zamknięty szlaban na torach sznury samochodów ciągną się aż do Mrówki po jednej stronie i do Klasztoru OO Kapucynów - po drugiej stronie szosy. Używanie zupełnie nie merytorycznych ocen ( "nie będzie w najbliższym czasie") jest (bez obrazy) zupełnie naiwne, lub manipulacyjne. Obliczone na poziom "rozumowania" lemingów i osobników lekko zamroczonych chmielem pod garażami przy wiadukcie. Myślenie inwestycyjne, a więc wyprzedzające, przyszłościowe - każe myśleć właśnie co się stanie po uruchomieniu tunelu pod torami i wybudowaniu mostu na Sanie. Do którego wiele lat temu wybudowano piękny wiadukt nad dwupasmówką koło Szkoły Ekonomicznej w Rozwadowie. Na razie nie spełnia on swojej założonej roli - komunikuje jedynie domki po drugiej stronie dwupasmówki. Że "manukun" manipuluje i to w bardzo prostym stylu świadczą jego dosłowne powtórki ( j/w i j/n.) umieszczane w ciągu komentarzy. Jest to jeden z najprostszych zabiegów dzinformujących, nie wymagających żadnego wysiłku intelektualnego.
+0-0
Poniedziałek, 2 grudnia 2019 r. godz. 13:38
manukun
Hahaha, i co, bo wywaleniu kilku milionów złotych na drugą jezdnię liczba samochodów zmaleje? Bezie ich jeszcze więcej. Różnica będzie taka, że w korku będziesz stać kilkanaście metrów bliżej skrzyżowania.
+0-0
Poniedziałek, 2 grudnia 2019 r. godz. 06:06
~Kierowca
Jeżdżę tam codziennie i korki są nawet jak przejazd jest otwarty. Manukun nie rób z siebie błazna.
+0-0
Niedziela, 1 grudnia 2019 r. godz. 22:14
manukun
Duży tłok wynika z zamykania szlabanu. Po zbudowaniu bezkolizyjnego przejazdu z ul. Przemysłowej do ul. 11 listopada będzie można myśleć o budowie drugiego pasa w ciągu ul. Przemysłowej. Przez najbliższe kilka lat jest to zbędny wydatek. No ale władza nie wydaje swoich, tylko publiczne, więc nie musi myśleć....
+0-0
Sobota, 30 listopada 2019 r. godz. 18:03
~Driver
Jak napisał cccp . Tam co chwilę są zjazdy do sklepów itp. Kierowca chcąc skręcić blokuje cały pas bo musi puszczać tych naprzeciw. I tak jest cały dzień nie tylko po 15. Ale troll manukun ma siano zamiast mózgu .
+0-1
Sobota, 30 listopada 2019 r. godz. 11:28
~Umma
Przygotują dokumentacje na tunel, po czym powiedzą że się nie da bo tunel nie przewiduje takiego rozwiązania, no chyba ze jak zakończą inwestycje w tunel to rozpoczną przygotowanie dokumentacji pod jego rozbudowę bo przemysłową trzeba rozbudować. . To jest mistrzostwo prowizorki i braku perspektywicznego myślenia. Cudze pieniądze wydają panowie nad wyraz łatwo.
+0-0
Niedziela, 1 grudnia 2019 r. godz. 22:04
manukun
Tym bardziej, że wkrótce linia kolejowa przebiegająca środkiem Stalowej Woli będzie modernizowana i miasto nie musiałoby brać kredytu na bezkolizyjny przejazd. Ale u nas na jednym przystanku kolejowym miasto buduje przejścia dla mieszkańców na własny koszt, a nad innym te przejście jest likwidowane przez kolejarzy. Nazywają to sukcesem i zarządzaniem miastem...
+0-0
Sobota, 30 listopada 2019 r. godz. 10:56
~Maurycy
Drogi, mosty, centrum piłki nożnej.. Tak za 300 milionów?? Godzimy się na smierdzace 8 osobowe sale na neurologi z łazienkami na korytarzu. Bez leśnej góry. Ale 2-3 osobowe sale z łazienką? Kwestia decyzji i priorytetów.
+0-0
Niedziela, 1 grudnia 2019 r. godz. 06:57
~Flisak
Takie (wieloosobowe) sale w szpitalu to wciaz poziom krajow afrykanskich. Wciaz daleko do cywilizowanej Europy!
+0-0
Sobota, 30 listopada 2019 r. godz. 01:36
~@ Forumowicz
O pana starosty przymioty wątpić nikt nie śmie. A najbardziej obrotowy wicestarosta.
+0-0
Piątek, 29 listopada 2019 r. godz. 20:55
~Forumowicz
dlaczego tak wątpicie w naszego wicestarostę? przecież on ma bardzo ważne zadania organizacyjne: przyjmuje całymi stadami swoich znajomych a dla dobrych znajomych tworzy stanowiska kierownicze
+0-0
Piątek, 29 listopada 2019 r. godz. 19:49
~Grzesio
Olej kto zaczyna ? PISOWSKA PROPAGANDA?
+0-0
Piątek, 29 listopada 2019 r. godz. 19:46
~DROBNA ZMIANA
Do OLEJ nie wieże a jeśli chodzi o szczegóły to Drobna zmiana a nie dobra!
+0-0
Piątek, 29 listopada 2019 r. godz. 19:42
~Nick
Trolle tylko ujadają, a hajs z bankomatu w metalowcu leci...
+0-0
Piątek, 29 listopada 2019 r. godz. 19:32
~Hanka
Budować(!), bo inne miasta zabiorą te pieniądze!!! Trolli obrażających wszystkich ignorować!!!
+0-0
Piątek, 29 listopada 2019 r. godz. 11:15
~olej
DO dobra zmiana, JUŻ W PRZYSZŁYM ROKU ZACZYNAMY BUDOWE OSIEDLA LEŚNEGO.
+0-0
Niedziela, 1 grudnia 2019 r. godz. 22:23
manukun
Deweloper chce budować ale bloki w Rozwadowie i domy na Chyłach. Osiedle Leśna to dopiero pobożne życzenia. Kto kupi u deweloperów mieszkanie koło szpitala, linii kolejowej i strefą przemysłową za oknem?
+0-0
Sobota, 30 listopada 2019 r. godz. 11:49
~Cccp
Manukun trolu po co się tak głupio udzielasz skoro wiesz że kilku developerów chce budować tam bloki ?!
+0-1
Piątek, 29 listopada 2019 r. godz. 18:27
~kto zacznie i kiedy?
"Zaczynamy"? Ty zaczynasz, a moze to "kudlaty prezydencik" osobiscie? A moze jakis deweloper?
+0-0
Piątek, 29 listopada 2019 r. godz. 15:34
manukun
Deweloperzy chcą budować gdzie indziej...
+0-0
Piątek, 29 listopada 2019 r. godz. 13:15
~pławiak
Dla kogo te mieszkania? Dla nadzianych kasą. A gdzie obiecane miliony tanich mieszkań dla ludu? A gdzie tanie mieszkania na wynajem? Tak się buduje na całym cywilizowanym świecie - tylko nie u nas. Państwa PIS-u to nie dotyczy. Tylko pusta propaganda i nadęcie. Słuchaj ciemny ludzie i kupuj, klaskaj, głosuj.
+0-0
Piątek, 29 listopada 2019 r. godz. 10:43
~mieszkańcy
Właściwa decyzja. Czekamy i się przyglądamy
+0-0
Czwartek, 28 listopada 2019 r. godz. 20:24
~DROBNA ZMIANA
Kiedy w Stalowej powstaną nowe bloki mieszkalne ? Bez tego nasze Miasto się wyludnia a zyskują Warszawiacy kupując mieszkania i sprzedają z zyskiem mając na to pełne przyzwolenie bo mieszkań nowych brak.
+0-0
Niedziela, 1 grudnia 2019 r. godz. 22:33
manukun
Bardzo dobrze, że pomyśleli o możliwości jej rozbudowy. Ale to będzie miało sens po przekroczeniu natężenia ruchu rzędu kilkunastu tysięcy pojazdów na dobę, a tyle tam na razie nie ma.
+0-0
Niedziela, 1 grudnia 2019 r. godz. 22:29
manukun
Bo to jest ruchliwa ulica w strefie gospodarczej, gdzie cały czas jest duży ruch, dodatkowo blokowany przez zamykanie przejazdu kolejowego?
+0-0
Sobota, 30 listopada 2019 r. godz. 12:01
~Cccp
Pomyśl manukun trochę to nie boli. Nie na darmo zrobili możliwość rozbudowy drogi. Jesteś najmądrzejszy reszta to debile ? Zjazd pod torami nie rozwiąże problemu. Tam co chwilę są zjazdy do sklepów itp. Kierowca chcąc skręcić blokuje cały pas bo musi puszczać tych naprzeciw. I tak jest cały dzień nie tylko po 15.
+0-0
Piątek, 29 listopada 2019 r. godz. 11:44
manukun
Ujadasz na mnie - powiedz, skoro mieszkasz w Stalowej Woli, po co rozbudowa ul. Przemysłowej przy tak małym natężeniu ruchu?
+0-0
Piątek, 29 listopada 2019 r. godz. 07:48
~HEJT STOP
Gdybyś był ze stalowej Woli to byś wiedział hejterze płatny
+0-0
Czwartek, 28 listopada 2019 r. godz. 23:42
manukun
Ale po co remont dworca PKP w Rozwadowie, skoro nie ma pomysłu jego zagospodarowania, PKP nie jest zainteresowane uruchomieniem kas, a pociągów jeździ jak na lekarstwo? Tak samo rozbudowa ul. Przemysłowej - co zmieni? Przecież tam nie ma natężenia ruchu, które uzasadnia 4 pasy. Po zbudowaniu bezkolizyjnego przejazdu zatorów nie będzie. Za to słusznie podniesiono temat braku mieszkań. Takie osiedle Leśna to projekt na pół kadencji przy obecnych potrzebach, a przecież mija już 5 rok...
+0-0
Czwartek, 28 listopada 2019 r. godz. 21:40
~Narodowiec
Budowa rusza w polowie 2020 obejrzyj wtorkowy wywiad prezydenta dla TVP Rzeszów to się dowiesz co kiedy między innymi że remont dworca w Rozwadowie będzie już od stycznia
+0-0
Czwartek, 28 listopada 2019 r. godz. 19:00
~Ziomeczek z stw
Szukać dotacji i budować. Inaczej inne miasto sobie za to wybuduje drogę.
+0-0
Czwartek, 28 listopada 2019 r. godz. 17:37
~olek
To będzie wspaniała inwestycja na miare 22 wieku tak jak na ul. SOLIDARNOŚCI.
+0-0
Piątek, 29 listopada 2019 r. godz. 11:25
~pławiak
Na miarę tysiąclecia ! Olo nie żałuj wazeliny.
+0-0
Czwartek, 28 listopada 2019 r. godz. 18:19
~koka kola
W 22 wieku nie będzie samochodów
+0-0
Czwartek, 28 listopada 2019 r. godz. 17:08
~Mieszkaniec miasta
A przed wyborami nie było problemów . Pisiory znów nas okłamali
+0-0
Piątek, 29 listopada 2019 r. godz. 18:37
~"Telegraf" czy "Srebrna"?
Nie wszyscy w Stalowej to bezwolne PiSowskie marionetki, panie 'Ferdek'!
+0-0
Czwartek, 28 listopada 2019 r. godz. 18:23
~Zarzecze
Co za naiwni ludzie w tej Stalowej Woli...
+0-0
Czwartek, 28 listopada 2019 r. godz. 18:13
~Ferdek z Poniatowskiego
to wyjedź do Wawy, do Czaskoskiego. Co tu wśród pisiorów robisz? Trolisz? Tam siem bardziej przydasz, bo ludek w Wawie jest głupszy niż Stalwiaki.
+0-0
Czwartek, 28 listopada 2019 r. godz. 16:21
~Józek
Praca musi być więc na przebudowę z projektem trzeba dać 2 razy tyle kasy co wtedy.Dlaczego nie zrobiono bo nie myślano perspektywicznie więc trzeba podwyższyć jakieś podatki i da się zrobić.
+0-0
Czwartek, 28 listopada 2019 r. godz. 23:43
manukun
Ale po co rozbudowa ul. Przemysłowej? Przecież tam nie ma i nie będzie w najbliższym czasie takiego natężenia ruchu.
+0-0
Czwartek, 28 listopada 2019 r. godz. 14:39
~pacjent
Panie Zarzeczny? Co tam w szpitalu? ZUS-y opłacone?
+0-0
Czwartek, 28 listopada 2019 r. godz. 14:38
~Regina O.
Panie Zarzeczny, co tam w oswiacie?
+0-0
Piątek, 29 listopada 2019 r. godz. 19:50
~lina
Czy pan obawia się niekorzystnego wyroku sądu w sprawie nielegalnej strzelnicy i wypadku ucznia na NIEJ?
+0-0
Czwartek, 28 listopada 2019 r. godz. 14:09
~???
Panie Zarzeczny po co panu zastępca?
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.