Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 20 października 2020 r. Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
 Wiadomości lokalne
» 1 osoba ranna w wypadku na drodze powiatowej Stalowa Wola - Przyszów
» Kotowa Wola: 48-latek utopił się w przydrożnym rowie
» Kierowca miał 2,4 promila i uszkodził 7 samochodów
» DW-855: wydachował mając 2,5 promila
» Jak pracuje szpital?
» VI Fiesta Harmonica za nami
» Poświęcili mural św. Jana Pawła II
» Klasztor pozostanie zamknięty. Kolejne dwa zakażenia
» Żywienie dzieci w wieku szkolnym
» Stalowa Wola w gronie polskich liderów inwestycji
» Przyrost zachorowań na Oddziale Psychiatrycznym w szpitalu
» Rusza modernizacja dworca PKP w Rozwadowie. Jakie pomysły na zagospodarowanie?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Z historią nam po drodze - wycieczka po rozwadowskim cmentarzu parafialnym i wojennym
» Warsztaty z projektowania 3D w Pracowni Intermedialnej
» Warsztaty filmowe w Pracowni Intermedialnej
» Bazarek roślinny
» Elżbieta Bis - "Okruchy" - Wystawa rzeźby
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Sopocie
»Impreza klubowa: Stalowa Wola Młode Miasto dla Młodych
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 15:08     /Informacja prasowa UM/
ARP powołuje dwie spółki w ramach Programu Fabryka, w tym jedną w Stalowej Woli

Przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz prezydenci Stalowej Woli i Elbląga podpisali umowy powołujące spółki do realizacji Programu Fabryka w obu miastach. Fabryka - Urbi Ferro (Stalowa Wola) i Fabryka - Porta Mare (Elbląg) to spółki celowe, dzięki którym powstaną nowoczesne obiekty biurowo-usługowe.
Przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz prezydenci Stalowej Woli i Elbląga podpisali umowy powołujące spółki do realizacji Programu Fabryka w obu miastach. "Fabryka - Urbi Ferro" (Stalowa Wola) i "Fabryka - Porta Mare" (Elbląg) to spółki celowe, dzięki którym powstaną nowoczesne obiekty biurowo-usługowe.
Fot. UM Stalowa Wola
Przedstawiciele Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz prezydenci Stalowej Woli i Elbląga podpisali umowy powołujące spółki do realizacji Programu Fabryka w obu miastach. "Fabryka - Urbi Ferro" (Stalowa Wola) i "Fabryka - Porta Mare" (Elbląg) to spółki celowe, dzięki którym powstaną nowoczesne obiekty biurowo-usługowe. Zgodnie z założeniami realizacja obu inwestycji może wynieść ponad 80 mln zł.

Program Fabryka Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. uruchomiła w połowie 2018 roku. Jego założeniem jest wsparcie rozwoju miast średnich poprzez budowę biurowców, w których działalność będą mogły prowadzić firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Nazwa programu pochodzi od radomskiej Fabryki Broni. Do tej pory do projektu przystąpiły cztery miasta: Mielec, Zamość, Stalowa Wola i Elbląg. Dwa ostatnie podpisały właśnie umowę na powstanie spółek celowych do obsługi inwestycji.

- Program Fabryka postępuje systematycznie. Obecnie rozpoczynamy kolejny, ważny etap. Podpisujemy ze Stalową Wolą i Elblągiem umowy, powołujące spółki, których celem będzie budowa w obu miastach biurowców dla nowoczesnych centrów usług biznesowych. Dziękuję prezydentom obu miast panom: Lucjuszowi Nadbereżnemu i Witoldowi Wróblewskiemu za odwagę patrzenia w przyszłość, determinację i osobiste zaangażowanie. Jestem przekonany, że nasza współpraca doprowadzi do powstania wspaniałych budynków, zainspiruje inne samorządy, a tym samym przyniesie korzyści nie tylko lokalnie, ale także pomoże w zrównoważonym rozwój całego kraju - mówi Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Spółki Urbi Ferro (powołana we współpracy z przedstawicielami Stalowej Woli) i Porta Mare (założona wspólnie z władzami Elbląga) będą prowadzić działalność na dwu etapach - przygotowania inwestycji (m.in. opracowanie projektu koncepcyjnego i programu funkcjonalno-użytkowego) oraz jej realizacji (prace projektowe, budowlane, komercjalizacja i zarządzanie). W obu spółkach ARP będzie strategicznym udziałowcem. Zgodnie z przyjętym harmonogramem inwestycje w obu miastach mają zakończyć się do końca 2023 roku.

Fabryka Urbi Ferro pozwoli wybudować w Stalowej Woli budynek biurowo-usługowy klasy B/B+ o powierzchni biurowej ok. 5 000 m2 (plus powierzchnia usługowa na parterze - ok. 1 500 m2). Centrum usług biznesowych ma stanąć u zbiegu ulic Okulickiego i Floriańskiej.

- Agencja Rozwoju Przemysłu po raz kolejny wybiera Stalową Wolę jako sprawdzonego partnera do realizacji swoich celów biznesowych, a jednocześnie realizuje program rządowy wsparcia dla średnich miast. Cieszymy się, że tak znaczący projekt powstanie w Stalowej Woli, a tym samym przyczyni się do zwiększenia atrakcyjności inwestycyjnej i stworzenia nowych miejsc pracy w naszym mieście. Jestem przekonany, że stalowowolskie kadry, które posiadają odpowiednie wykształcenie, będą siłą przedsiębiorstw inwestujących w Stalową Wolę - mówi Lucjusz Nadbereżny, Prezydent Miasta Stalowej Woli. - Realizacja tego projektu jest kolejnym krokiem w budowaniu drugiego filaru stalowowolskiej gospodarki - obok przemysłu, powstają miejsca pracy w biznesie i innowacyjnych przedsiębiorstwach. Jest to istotne zwłaszcza dlatego, że rynek pracy biurowej oraz biznesowej wciąż jest trudny i wiele osób, pomimo wysokich kompetencji, nie może znaleźć wymarzonej pracy. Mocno wierzę, że ten projekt odmieni obecną sytuację - dodaje włodarz Stalowej Woli.

Z kolei dzięki Fabryce Porta Mare w Elblągu na Wyspie Spichrzów powstanie budynek biurowo-usługowy o powierzchni 10 000 m2 (plus powierzchnia usługowa na parterze - ok. 3 000m2) na potrzeby firm sektora nowoczesnych usług biznesowych (BPO/SSC/IT/R&D).

- Dzisiejsze podpisanie umowy o powołaniu spółki to sfinalizowanie rozmów, które prowadzimy od wielu miesięcy. Bardzo się cieszę, że Elbląg jest jednym z pierwszych miast, w którym realizowany będzie program "Fabryka". To szansa na dalszy rozwój, ale także prestiż. Dzięki dogodnemu położeniu, atrakcyjnym terenom, nowoczesnej infrastrukturze, uczelniom wyższym oraz dobremu klimatowi dla biznesu, mamy bardzo duży potencjał rozwojowy, zarówno jeśli chodzi o zakłady produkcyjne, jak i sektor usług biznesowych. Mam nadzieję, że dzięki miejscom pracy, które powstaną w nowoczesnym biurowcu na Wyspie Spichrzów, Elbląg stanie się jeszcze bardziej atrakcyjnym miejscem do życia - szczególnie dla osób młodych - podkreślał Witold Wróblewski, prezydent Elbląga.

Mechanizm działania Programu Fabryka polega na wsparciu określonych miast przez budowę w nich nowoczesnych, doskonale wyposażonych budynków biurowych (biurowo-usługowych). Zgodnie z zasadą "biznes przyciąga biznes", zarówno obecność renomowanych firm, jak i dobrze wykwalifikowana kadra będą powodować przyciąganie kolejnych firm, nie tylko z sektora nowoczesnych usług biznesowych, ale też innych firm, korzystających z usług tej branży.

Badania wskazują, że podaż powierzchni biurowych jest mniejsza niż popyt, co jest barierą zarówno dla firm outsourcingowych, ale przede wszystkim dla miast, które mogłyby tą niepowtarzalną okazję wykorzystać dla własnego rozwoju. Agencja Rozwoju Przemysłu S.A posiadając odpowiednie zasoby finansowe i organizacyjne podejmie się budowy budynków biurowo-usługowych, zapewniając odpowiednią podaż powierzchni biurowych. Inwestycje prowadzone są w wybranych miastach, które cechuje największy poziom negatywnych zjawisk społecznych i gospodarczych.

Biurowce, które powstaną w ramach Programu Fabryka mają być przede wszystkim odpowiedzią na oczekiwania przedsiębiorców. Dlatego zgodnie z założeniami mają spełniać szereg kryteriów: dobra lokalizacja (np. centrum) lub dostępność komunikacyjna w tym rowerowa, wysoki standard budynku, dostępność do usług towarzyszących (kantyna w budynku lub bliskie zaplecze gastronomiczne, usługi sportowe, rekreacyjne, sklepy, banki), dostęp do funkcji komunalnych (żłobki, przedszkola, szkoły, przychodnia), dostęp do wyższych uczelni, szybki dojazd do lotniska, dostępność parkingów, udogodnienia dla rowerzystów (ścieżki rowerowe w pobliżu, miejsca dla rowerów).

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 2 grudnia 2019 r. godz. 23:41
~Alternatywy-4
"Fabryka", ktora niczego nie produkuje?
+0-0
Niedziela, 1 grudnia 2019 r. godz. 02:17
~Zadzwońcie do ba....
To może Pancerny Marian na prezesa tej spółki? On się zna i ma kontakty jak mało kto na wynajmie nieruchomości?
+0-0
Sobota, 30 listopada 2019 r. godz. 11:57
~@NIC, PRAWDA
@NIC; PRAWDa, opozycja patrzy na ręce takim przysłowiowym Banasiom. Teraz klękaj i módl się, zgodnie z planem B Mateuszka kłamczuszka w sprawie prezesa NIKu.
+0-0
Piątek, 29 listopada 2019 r. godz. 07:50
~NIC
Troll opozycyjny się już wykwiczał, wypluł z siebie całą nienawiść? TO MOZE OPOWIE CO OPOZYCJA PRZEZ ROK ZROBIŁA DLA MIESZKAŃCÓW MIASTA?!
+0-0
Piątek, 29 listopada 2019 r. godz. 11:49
manukun
Obok ujadacie, że opozycja chce zbudować przystanki klimatyzowane. Zdecydujcie się w końcu
+0-0
Czwartek, 28 listopada 2019 r. godz. 18:29
~Zarzecze
Co za naiwni ludzie w tej Stalowej Woli, brrrr!
+0-0
Czwartek, 28 listopada 2019 r. godz. 17:16
~zło
@prawda: sam jesteś hejter... te fabryki tylko po to, żeby swoich prezesów posadzić, oczywiście jak prawda w oczy kole, to wezmę sobie jakiś podniosły nik,np: prawda, sprawiedliwy, prawy i napiszę, że to hejter, albo ruski trol i cały elektoracik już uwierzy... problem w tym, że gdyby odebrać prawa wyborcze, tym, którzy nie płacą ani grosza podatku dochodowego, to okazałoby się, że twoi idole nie mieliby nawet 0.1% poparcia... a to się nazywa PASOŻYTNICTWO!!!
+0-0
Czwartek, 28 listopada 2019 r. godz. 13:18
~polane
w hejcie nikt PiSdzielców nie przebije już ich Pan Piebiak dobrze wyszkolił.
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 19:50
~Details
Opozycjo wstydź się za ten hejt... Nic wam nie pasuje
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 13:06
~Ola Rypala
Fabryka fa ryka ale toalety by sie przydaly.
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 10:27
~napalona Z.
toalety budujcie!
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 12:17
~dwa
Kup se kibel!
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 09:58
~Poeta
ARP dwie spółk powołuje... opozycyjny troll jak zwykle hejtuje
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 18:36
~NadSzyszkownik
Wiecej spolek = wiecej koryt i stanowisk dla grzecznych piSowcow!
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 09:47
~andrzej
tak jasne!!! biurowce są potrzebne coraz więcej firm przemysłowych powstaje w stalowej woli ,zawsze byliśmy miastem przemysłowym od założenia miasta w 1938 roku przez Eugeniusza Kwiatkowskiego ,ale ja myślę, że to nie jest w porządku ten brak mieszkań jak na miasto przemysłowe, często spotkałem się z teorią że Stalowa Wola będzie w przyszłości miastem emerytów i rencistów ,no tak się może stać bo młodzi nie będą mieli gdzie mieszkać będą nadal wyjeżdżać z tego miasta i to nie koniecznie na zachód europy ale po prostu do innych miast polskich gdzie nie ma tylu problemów z mieszkaniami. jak nas tutaj traktują w tym mieście, jak w jakimś obozie pracy ,mamy prawo a nawet obowiązek pracować ale nie mamy prawa do wynajmu mieszkania na normalnych warunkach.wątpię czy taki był zamysł założyciela Stalowej woli, chyba się pan Kwiatkowski w grobie przewraca.
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 07:49
~Obiektywny
@Kornelia: Budżetówka od czasów PZPR była obstawiona przez pociotków ,wówczas dobra praca tylko dla swoich,nawet nikt się z tym nie ukrywał. Teraz jeśli ktoś ma kwalifikacje znajdzie pracę bez problemu.Taka jest różnica.
+0-0
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 07:10
~PRAWDA
zło, doktor_zrehabilitowany, kaMA - to ten sam opozycyjny hejter ukryty pod różnymi nickami. Widzicie jaka mamy opozycję tylko nienawiść, nic dla miasta, ludźmi gardzić!!
+0-1
Środa, 27 listopada 2019 r. godz. 18:11
~doktor_zrehabilitowany
Bez zartow, szanowny panie...
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 19:54
~kaMA
Czyzby do wymyslania tych nazw PiSowscy aparatczycy zatrudnili jakiegos ksiedza? "Urbi Ferro" to po lacinie "Zelazne miasto" (OK, moze byc "Stalowe") natomiast "Porta Mare" to "drzwi (lub brama) do morza"). To pierwsze ma jakis sens, to drugie nie bardzo. Bo do Elblaga, nawet jak mierzeje przekopia, to nigdy zaden pelnomorski statek handlowy nie zawinie... Za plytko!
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 19:17
~doktor_zrehabilitowany
Co wyprodukuje ta "fabryka"?-----------P.S. Stalowowolski akcent... "Były minister finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego, Jerzy Kwieciński, popierał obniżenie wieku emerytalnego. Jedną z najważniejszych obietnic wyborczych PiS-u. Dziś radzi, aby jak najdłużej pracować. Na pytanie czy za 20, 30 lat system emerytalny się nie zawali? Kwieciński mówi, że to pytanie "filozoficzne"..."
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 18:44
~zło
ja się tylko pytam: a co w tych biurach będzie produkowane?? nowe kadry urzędnicze?? jaki będzie z tych biur zysk netto?? czy Lucjusz zdaje sobie sprawę, że firmy nie prowadzi się charytatywnie??
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 16:17
~Jacenty
Pajace pisiorskie wyją z zachwytu już nie takie cuda miały być w ostatnich czterech latach papier wszystko przyjmie.
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 11:42
~Widzisz, a nie grzmisz...
Zgrzytają zęby opozycyjnym trollom jak zwykle. Nienawiść, nienawiść, nienawiść. No i wrzucanie co chwilę tych ohydnych postów. A oficjalnie brzydzą się hejtem... XD
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 18:09
~Bog i Ojczyzna
Mordy zdradzieckie? Tak przynajmniej wyraza sie Wasz Wielki Wodz o tych, ktorzy smia krytykowac wasze mafijne nie-rzady!
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 10:12
~Babbo
Dobrze, może nachwilę to tych krytykantów uciszy, choć watpię bo to zaprogramowane przez TVN i GW szczekaczki.
+0-1
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 10:39
~Salak
Bredzisz !Człowiek porządny, inteligentny, uczciwy, traktuje tak samo i innych. Odkrycie że są całe pokłady ludzi wrednych, głupich, nieuczciwych, leniwych są dla niego czymś odrażającym. Czymś na co nie chce się zgodzić.... choć widząc po tym co się dzieje nie mogą zanegować istnienie takich ludzi. Widzą ich ale nie rozumieją. Bo jak można być nieuczciwym skoro można być uczciwym, jak można być łobuzem skoro można być porządnym, jak można być leniem skoro można być pracowitym, jak można być głupim skoro można strać się myśleć. Wychodząc z takiego założenia trudno zaoferować coś dla leni, głupców, łobuzów. Bo nie chcesz się zgodzić intelektualnie na przyznanie istnienia takich ludzi.
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 10:10
~Pitt
Wyją te wyjce z opozycji, a sami przez rok jak są w radzie co zrobili?
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 10:47
~Salak
Co innego środowisko PiS. To środowisko cwaniaków, którzy są wredni, głupi, nieuczciwi a jedyną swoją kreatywność kierują w oszukaniu innych i w robieniu świństw. Dla nich zapewnienie takim jak oni ludziom zawistnym, leniwym, roszczeniowym itd. "rozrywki" nie sprawia najmniejszych trudności. Oni ich rozumieją - są tacy sami jak oni.
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 09:34
~pil. Muchy 100
a toalet jak nie tak nie ma
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 10:12
~RR
Pieluszki Seni polecam!
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 09:30
~123
Dlaczego takie nazwy tych spółek??????? Nie mamy własnego języka? Polskiego? ARP i miasto to chyba państwowe instytucje? Ustawa o języku polskim ich nie dotyczy? To w Warszawie łuk triumfalny chcą budować, a u nas własnego języka nie szanują. Wstyd Panie Loczku, wstyd.
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 07:21
~mieszkaniec
No lokalizacja kapitalna. Dojazd to pewnie śmigłowcem będzie realizowany, bo w szczycie spod hali targowej pod katedrę to 20 minut się jedzie. Gratulacje pomysłu. jeszcze jedną galerię w tym miejscu i ulice będą niepotrzebne.
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 10:10
~Pitt
A gdzie proponujesz? Pod twoim blokiem?
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 06:00
~jan
.... pewnie będzie ładniejszy i miał więcej problemów niż Biblioteka, tam też były szumne zapowiedzi jak KUL będzie miał piękny obiekt, a KUL w ogóle nie był zainteresowany przeprowadzką bo ZA DROGO, a by ratować twarz miasto przeniosło tam dwie biblioteki miejskie. Inwestycja jest wielce ryzykowna, zwłaszcza dla miasta które ostatnio przejęło biurowiec Mostostalu, biurowiec ten i Metalowiec mogą się wyłożyć jak Centrum na Niezłomnych po otwarciu Vivo, żyją z wynajmu powierzchni biurowych, wystarczy by odeszła 1/3 najemców by zaczęły się kłopoty z płynnością finansową. ,,Głód" na powierzchnie biurowe może i jest ale na niedrogie, dostępne dla małych kilkuosobowych firm, to co działa w Warszawie wcale nie musi się udać na głębokiej prowincji, a raczej rzadko się udaje ....
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 11:02
manukun
Przy dostępie do brakujących pracowników nawet biura warszawskie mogą być zainteresowane Stalową Wolą. Ale do tego trzeba chęci władz, a nie robienia przezeń kariery partyjnej.
+0-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 23:43
~Spółkowania
Miłość do spółek i stanowisk wszelkiej maści, naszych kochanych lizusów partyjnych nie zna granic.
+0-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 22:11
~nn
ARP ?? Ta co rozwaliła HSW ?? A teraz buduje rozwój w biurowcach ???? Ale jaja ale jaja ( za klasyczką)
+0-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 21:37
~Kolesie+
Kolejne spółki już są, wiec czas powołać kolesi na stanowiska prezesów, dyrektorów, managerów i wszelkiej maści zjadaczy naszych podatków. Będą zarządzać pustą przestrzenią, bez najemców za dziesiątki tysięcy pensyjki miesięcznie. Okradanie państwa trwa! Kolesie +
+0-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 21:22
~Komandor
Czekam niecierpliwie na PiSowski przekop Mierzei. Wtedy bede mogl poplynac swoja lodka do samego Elblaga. I obejrzec ten nowy biurowiec...
+0-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 20:40
~Trener psów
Świetnie ludzie będą mieli gdzie mieszkać bo z nowymi budynkami jesteśmy w przepaści .Rzeszów pięknie się rozwija i przede wszystkim cały czas oddaje nowe budynki do użytku.
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 10:11
~Lekarz
Polecam jednak czopki
+0-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 22:40
manukun
Nie Rzeszów, tylko prywatny kapitał. Rzeszów tworzy klimat dla inwestorów i mieszkańców, całkiem skutecznie. U nas władze zajęte są własną karierą polityczną i organizacją festynów dla zdobycia elektoratu. Inwestycji prawie brak, za to miliony złotych płyną na przyjemności.
+0-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 21:56
~Hera
Skąd tyle ogłoszeń sprzedam mieszkanie skoro nie ma gdzie mieszkać ?
+0-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 18:24
~Mała mi
Już mamy państwową spółkę która w poszukiwaniu fachowców obstawiła plakatami całe miasto. I co z tego wynika może ktoś wie?
+0-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 18:03
~Kornelia
Beda nowe posady, nowe koryta i korytka dla zasluzonych PiS-owskich aparatczykow?
+0-1
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 17:36
~Trollukun
A gdzie inwestor z branży IT ? Gdzie przemysł lekki dla kobiet ? Za czyje pieniądze wybudowany będzie ten biurowiec i dlaczego dla firm rodzinnych urzedasów ?
+0-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 17:18
~Trollukun
Manukun odpowiedź na pytanie dlaczego udzielasz się tylko w tematach gdzie można pojechać po Nadbereznym czy władzy?
+1-0
Wtorek, 26 listopada 2019 r. godz. 09:08
Dubpit
=manukun=to nie wina prezydenta że miasto się wyludnia pretensje to miej do władzy która rządziła po '89 roku zanim będziemy na plusie z demografią to minie trochę lat także pomyśl trochę
+0-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 22:38
manukun
Miasto wyludnia się coraz szybciej, więc to, co robi Nadbereżny, nie ma najmniejszego znaczenia. Najwyższy czas na realizację najważniejszych obietnic, a nie drukować kolejne kolorowe obrazki.
+0-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 18:45
~Trollukun
Nas nie boli bo dużo już zrobił. Nie wszystko na raz. Cierpliwości !. Ciebie widać to bardzo boli. Dlaczego udzielasz się tylko w tematach politycznych ?
+1-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 18:03
manukun
Boli was wypominanie niespełnionych obiecanek Nadbereżnego, chociaż od ich złożenia minęło już 5 lat. I co? I nic. Szlęzak też obiecywał i nie robił, więc Nadbereżny niczym się od niego nie różni.
+0-1
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 17:17
~False
Będą miejsca pracy nowe, a trolle opozycji co? Ujadanie i wycie aż pod Nisko!
+1-2
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 19:51
~??
Beda miejsca a ile jest wolnych w mostostalu
+0-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 18:47
~Rrrr
Opozycja miała dwie kadencję na to i nic nie zrobila, a od lucka cudów wymaga. Bo ma czarodziejska różdżke i zrobi to jednym machnięciem.
+1-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 18:27
~bez_znieczulenia
Za dwadziescia pare lat... jak dobrze pojdzie. Tak kiedys spiewal bard Pisowskiej mafii, Jasio Pietrzak!
+0-1
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 17:59
manukun
Towarzyszu, na razie podpisali kwity w celu budowy biurowca. Jeszcze nie wiadomo, kto za niego zapłaci i kto będzie go utrzymywać. Do ściągnięcia inwestorów z branż usług dla biznesu jeszcze daleka droga, szczególnie jeśli mowa o zatrudnieniu tutaj ludzi.
+0-1
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 16:54
~CHCEBYCANONIMEM
Kiedy zrobicie rondo przy białym wieżowcu? Mnóstwo miejsca, światła bez sensu, a droga do remontu.
+2-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 19:08
~tak mysle
Tą drogę akurat będzie robił powiat i to już niedługo.
+0-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 15:28
~Felicjan Alicjan
i znowu za moje podatki zatrudnicie samych swoich? Nie wstyd wam?!?
+0-1
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 16:18
~wiechu
Oj tam,te stanowiska im się należały.
+0-0
Poniedziałek, 25 listopada 2019 r. godz. 16:09
~WLADZA
NIE
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.