Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 5 lipca 2020 r. Imieniny: Antoniego, Bartłomieja, Karoliny
 Wiadomości lokalne
» Zamek w Baranowie Sandomierskim otwarty z nową ofertą dla regionu WAKACJE 2020
» Pękła rura kanalizacyjna o średnicy dwóch metrów. Zalało kilkadziesiąt ogródków działkowych
» Wjechał w kiosk i zabił człowieka. Grozi mu do 8 lat więzienia
» Komunikat MZK
» Milion złotych dla Lokalnego Funduszu Poręczeń od miasta na wsparcie gospodarki
» Nowy przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim
» Nie żyje Zbigniew Paszkiewicz, wieloletni radny i działacz Solidarności
» Potrącenie rowerzysty przy Patriocie
» Baseny odkryte nieczynne. Mieszkańcy skarżą się na brak informacji
» Ruszyły policyjne kontrole w autobusach. Za brak maseczki mogą posypać się kary
» ProFacial - oczyszczona, nawilżona i promienna cera!
» W lipcu niektóre poradnie przy szpitalu będą pracować dłużej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Koronawirus zabija ludzi a my pracowaliśmy na ich rzecz. Mamy wielki wkład w rozwój małych ojczyzn. Dziś przyrównuje się nas do... pandemii".
Marek Rząsa, poseł Platformy Obywatelskiej.
 Imprezy w mieście
» TARAS DLA WAS - Aktywne poranki
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» TARAS DLA WAS czyli Wakacyjna Strefa Spotkań
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 14:41     /Magdalena Rodecka/
Ceny za wywóz śmieci w górę o sto procent. Może być drożej jeżeli nie będziemy segregować

22 listopada radni miejscy będą obradować nad nowymi stawkami za odpady komunalne. W Stalowej Woli szykuje się stuprocentowa podwyżka. Jednocześnie magistrat wskazuje, że i tak będziemy mieć taniej niż u naszych sąsiadów.
22 listopada radni miejscy będą obradować nad nowymi stawkami za odpady komunalne. W Stalowej Woli szykuje się stuprocentowa podwyżka. Jednocześnie magistrat wskazuje, że i tak będziemy mieć taniej niż u naszych sąsiadów.
Fot. Jacek Rodecki
22 listopada radni miejscy będą obradować nad nowymi stawkami za odpady komunalne. W Stalowej Woli szykuje się stuprocentowa podwyżka. Jednocześnie magistrat wskazuje, że i tak będziemy mieć taniej niż u naszych sąsiadów.

Obecnie mieszkańcy budynków wielorodzinnych i domów jednorodzinnych płacą 6 złotych za segregowane odpady i 12 za niesegregowane. Po podwyżce zapłacimy odpowiednio 13 i 26 złotych. Rodziny objęte Kartą Dużej Rodziny będą posiadały dwuzłotową zniżkę.

To i tak tanio przekonują w Urzędzie Miasta, porównując stawki jakie będą obowiązywać na przykład w Nisku - 24,60 zł, w Rzeszowie - 20 zł czy w Tarnobrzegu - 18 złotych. Średnia opłata komunalna w kraju waha się od 22 do 25 zł za osobę.

Jak wyjaśnia Renata Knap, zastępca prezydenta Stalowej Woli, wzrost stawek jest spowodowany wzrostem kosztów zagospodarowania odpadów i opłaty marszałkowskiej, które są niezależne od samorządu.

Kluczowym powodem jak podaje magistrat tak niskiej opłaty jest sortowanie odpadów. Jeśli segregacja śmieci nie będzie na wyższym poziomie niż dotychczas, to przyszłoroczne opłaty nie mogą być gwarantowane na kolejne lata. - Ustalamy tak niską stawkę w zaufaniu do mieszkańców, że będą segregować odpady jeszcze lepiej. Jeżeli tego nie będzie, to będziemy musieli podejść do podwyżek, bo takie są koszty zagospodarowania odpadów mieszanych, których powstaje niestety coraz więcej - mówi wiceprezydent Renata Knap.

Systemem zagospodarowania odpadów w Stalowej Woli objęte są również firmy. Po zmianie ustawy, wymagane jest, by przedsiębiorcy segregowali odpady na 5 frakcji do odpowiednich pojemników bądź worków.

Miasto we współpracy z Tauron Wytwarzanie przygotowuje się do budowy instalacji termicznego przetwarzania odpadów preRDF, dzięki której jak wyjaśniał prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, docelowo będzie możliwe obniżenie lub utrzymanie opłat za ciepłą wodę i ogrzewanie zasilane przez PEC Stalowa Wola oraz obniżenie stawki za opłatę śmieciową. Powołany do tego celu zespół roboczy do końca 2019 roku jak deklarowano ma opracować wstępne koncepcje działania instalacji w Stalowej Woli.

Instalacja spalania paliwa alternatywnego ma produkować pełnowartościowe paliwo w wyniku przetworzenia starannie wyselekcjonowanych frakcji z odpadów innych niż niebezpieczne, które są dopuszczone przez prawo do termicznego odzysku.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 19 listopada 2019 r. godz. 23:08
~Łuna nad miastem
No i spalarnia odpadów , po co nam toto, aby przywozili z okolic i spalali tutaj śmiecie a w powietrze wypuszczali promieniotwórczy dym z spalania wysokotemperaturowego? Twierdzenie że RDF jest bezdymne to tylko dla ciemnogrodu, a promieniowanie? Stad ta podwyżka bo ktos musi to sfinansować a tak najprościej podnieśc opłaty bo jest okazja, zresztą już jest po wyborach to ugotowac można. Nie dosyć że są tu fabryki plastików, opary aluminium, pyły z mielenia biomasy czy tartak Ikei to wszytko fruwa w powietrzu. Jeszcze do tego zgody na lokalny wytop aluminium a pamietamy ze to w niemczech zakłady aluminiowe miały sobie wytapiać i na tej podstawie dostały przed laty pozwolenie na budowę Stalshmita przywożać walce gotowe. Teraz to tu beda topić, a łuna z czerwonym niebem to skąd nad Stalową?
+0-0
Wtorek, 19 listopada 2019 r. godz. 21:11
~Marazgu
Nasza totalna na śmietnik!
+0-0
Wtorek, 19 listopada 2019 r. godz. 16:37
~To_PiS_rzadzi
Nie tylko smieci podrozeja... Od 2020 roku opłata paliwowa w górę. Od przyszłego wzrośnie opłata paliwowa za benzynę, olej napędowy i gaz. O podwyżce poinformował minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, w obwieszczeniu. ```Co jeszcze podrozeje?
+1-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 17:23
~kiedy
Do spokony, to jedź do WARSZAWY i tam na pewno śmiecie wykończą warszawiaczków. Do manekin, kiedy skończysz się kompromitowac u nas brakuje rąk do pracy a ty o inwestorach gęgasz.
+0-0
Wtorek, 19 listopada 2019 r. godz. 21:51
manukun
A gdzie mają pracować programiści czy księgowe? Na CNC? Nadbereżny obiecał nowe branże i jak zwykle nie zrealizował tego od 5 lat.
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 15:12
~Rezonans
Jak się komuś 13 złotych nie podoba to 5 kilometrów obok ma nisko gdzie jest ponad 24 złote od łebka. mamy jedną z najmniejszych stawek w kraju a bydło ujada. Wiadomo kazdy by chciał mniej płacić, mnie też to wkurza, ale bez przesady. Są miasta gdzie stawki i 40 i lepiej złotych rekordziści 60 płacą. Nie wyjmy więc, bo to trochę idiotyczne jest.
+0-0
Wtorek, 19 listopada 2019 r. godz. 21:49
manukun
Ale po co cyrk z obniżeniem stawki opłaty śmieciowej o 50 groszy i jakieś akty notarialne, żeby zadłużyć MZK? Teraz się okazuje, że te miliony złotych deficytu ludzie zapłacą w opłatach komunalnych z nawiązką. Tylko w 2020 podwyżka o ponad 100%. Co będzie potem, jak koszty gospodarki śmieciowej poszybują w górę? Od przyszłego roku zdrożeją prąd, paliwo i płaca minimalna
+0-0
Wtorek, 19 listopada 2019 r. godz. 08:43
~www
Oświadczenie notarialne dotyczyło kadencji 2014-2018. Czytać ze zrozumieniem.
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 17:42
~Bog i Ojczyzna
Bydlo? Czy to ludzie pracujacy dla Nadbereznego az tak POGARDZAJA jego wyborcami??
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 16:54
manukun
Większość poniżej wyśmiewa notarialne potwierdzenie braku podwyżek złożone przez prezydenta przed wyborami w 2014. Po co się tak ośmieszył, skoro już w tym roku zapowiada podwyżki?
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 14:25
~Spokojny
Te Śmiecie nas wykończą
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 12:57
~ww
I to są skutki genialnej polityki naszego genialnego prezydenta m.in. obciążanie MZK dodatkowymi firmami niedochodowymi jak np. MKS, konkurencyjnymi stacjami paliw. Genialna polityka kadrowa w MZK itd.
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 11:27
~HARTFORD
Jak myslicie , ze te blonia nadsanskie , parki linowe i . inne atrakcje sa za darmo , bezdziecie plakac i placic , coraz wyzsze oplaty . i podatki, nie . ic za darmo. Kielbasa wyborcza nie byla za darmo
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 17:39
~maruda
PiSowski aparatczyk, pan lekarz Karczewski zaprasza na Bialorus, tam rzadzi taki "cieply czlowiek"!
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 12:20
~Bolo
Normalnie nie damy rady! My tego nie przeżyjemy! Trzeba uciekać na Białoruś, tam nic nie ma i jest tanio. Ty już tam jesteś, czy w ziemiance w lesie?
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 11:16
~Agl
I co może mam się cieszyć że sąsiada skrobneli na 200 zł a mnie tylko na 100, a może mam się cieszyć że sąsiadowi 2 krowy zdechły a mi jedna, zastanówcie sie do czego to prowadzi. Mówienie ze jak nie będę segregowal śmieci to tak jak zapowiedź kolejnej podwyżki, bo niby jak zmusić w bloku wszystkich do segregacji.
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 09:31
~DEAD
Za podwyżke należy podziękować Eurokołchozowi. Trzeba jak najszybciej Polskę wyprowadzić z UE bo za 20 lat to będziemy bankrutem
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 22:00
~Bolo
Ksantypo - jak zwykle gó..o wiesz! Poczutaj!!!
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 17:28
~Ksantypa
Jak do tej pory to Unia doplaca do Polski, maly klamco!
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 09:22
~kiciuś
Jeśli komuś wydaje się że 13 zł to dużo, zawsze może przeprowadzic sie do niska i płacić ponad 24 złote.
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 08:46
~artek
No jest. Po wyborach zaczyna się. Cena za odpady o sto procent. I tylko patrzeć jak za chwilę pójdą w górę opłaty za wodę, ścieki ciepłą wodę i ogrzewanie.
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 07:27
~Ricky
A gdzie wrzucac kupke po psie? Ludzie nie wiedza i zostawiaja.
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 10:37
~Ricky hau hau
Amorek, ty poważnie? Bo ja poważnie
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 09:18
~AMOREK
SCHOWAJ DO KIESZENI.BĘDZIE CI CIEPLEJ
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 23:20
~Fan
Proponuję zwiększyć zatrudnienie kolesi w UM o kolejne 32%, kupić na kredyt parę ruder, zrobić kilka festynów z tv i będziemy mieli dług razy 2 a opłaty za śmieci, podatki, wodę razy 4. Tak się kończy zabawa kolesi w socjalistyczny model gospodarczy. Czekamy na nowy budżet?
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 09:22
~boy
manekin, a w twoim mieście jaka stawka? Na pewno więcej niż w Stalowej 13 złotych. Pochwal się!
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 23:55
manukun
To nie jest socjalizm, tylko zwykłe marnowanie pieniędzy. W socjalizmie przynajmniej bloki, szkoły czy fabryki budowali. Tutaj przehulali pieniądze z kredytu i (oprócz kolejnych urzędów pełnych kolejnych stad urzędasów)niczego nie zrobili pożytecznego.
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 21:52
~Jacenty
A ja myślę że jakby nie było pisu to byłoby tak jak było chleb po 2zł wszystko tanie dobrze się żyło komu to przeszkadzało?
+0-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 09:24
~Ławrentij Beria
Kochany Towariszcz!!Czy masz jeszcze legitkę PZPR czy też ja zjadłeś w napadzie strachu w 1989?
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 21:16
~rst
radni to tylko dbaja o soj interes .najpierw niech podniosa wynagrodzenia na takie kwoty jak maja w Warszawie anie za marne grosze czlowiek zyje .
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 20:58
~Qwerty
Jak Ci źle w mzk, narzekasz na zarobki to idź do chinczyka, skok przez płot.
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 20:18
~lala
Mateusz bydłem rogatym to Ty jesteś hejterze wiadomo czyj i jaką masz kasę że Ci wszystko jedno ile zapłacisz...
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 19:41
~Krystyna Zielonka
to klucze do smietników nie zalatwily sprawy?
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 18:12
~tro lo lo
Będą podwyżki za śmiecie, wszyscy zapłacimy bo musimy a pracownicy mzk jak zarabiali grosze tak zarabiają
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 17:48
Nowy
Przy podatku 23%, i zwiększającą się konsumpcją, nie powinno być żadnych opłat za śmiecie. Rząd czerpie zysk z VATu, czyli kupisz pudełko ciastek, to zapłacisz państwu 23%, a potem jeszcze trzeba zapłacić żeby to pudełko po ciastkach gdzieś wywieźli.
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 17:43
~M
Urzędnicy zajmujący się śmieciami powinni zostać przeszkoleni. Również w temacie obsługi klienta.
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 16:45
~Richardo
Czytałem komentarze I jestem przerażony Ludzie Sami sobie sa winni jak idziesz do śmietników to śmiecie leża na ziemi rzucone nie segregowane i ilość ich w głowie się Nie mieśći! To Nie jest wina polityków tylko wasza A niektórzy z Was pisza takie głupoty Nie produkujcie bezumyślnie śmieci!!!!!
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 11:01
~Misiek
Czekali do wyborów i teraz zaczyna się. A zobaczycie jeszcze po prezydenckich się będzie działo! A tak pięknie miało być. Zrównoważony budżet D tylko otumaniony kurvizją suweren taki kit łyka.
+1-0
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 10:20
~Qpa rabieja zWisły
Łykałeś kit POPSL przez 8 lat az Ci sie rozum w szajs przemienił
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 09:43
~Mateusz
We wszystkich okolicznych gminach stawki 20 złotych albo lepiej. A u nas 13 i bydło ujada
+0-2
Poniedziałek, 18 listopada 2019 r. godz. 08:34
~Zrozum
Mateuszku bydło to Ty jesteś ,bo jak byłeś malutki to piłeś pewnie mleko prosto od krowy i jesteś taki głupi jak ten byk który tą krowę spłodził.
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 12:49
~WOW
Mateusz,to powiedz mamusi i tatusiowi żeby przestali ujadać.
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 12:39
~WOW
Nawet gdyby podwyżka wyniosła 1000 procent to sekta pislamska i tak będzie wychwalać kastę starego kawalera pod niebiosa.To są ludzie nie posiadający umiejętności samodzielnego myślenia.Dla nich każdy kto krytykuje politykę tej bandy jest hejterem.Nawet gdyby im pluć w gębę a kartofel im powie,że to deszcz to uwierzą.Reszta ta bardziej kumata dała się przekupić za pisowskie srebrniki i będzie bronić decyzji tej ekipy choćby były one najbardziej absurdalne.Wszelka polemika z takimi osobnikami nie ma sensu.
+1-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 10:16
~Mieszkaniec
Bydło??????????To kto ciebie spłodził? Bo jak widać wychować nie potrafił.
+1-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 08:28
~Taka Prawda
Trzeba dać podwyżki płac urzędasom od Nowego Roku to podwyżka za wywóz śmieci .
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 23:49
~Anna
Tak to jest jak się sprzedaje paliwo niżej niż koszt zakupu to musi MZK sobie stratę pokryć ,że niby śmieci podniosą.To nagroda za głos na kudłatego.Za każdy litr paliwa z pseudo stacji płaci każdy mieszkaniec..To tak jak każdy kto dostaje 599 .Sam sobie je płaci.
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 23:58
manukun
Tak, znamy te bajki o tanim paliwie. Tymczasem stację paliw mają raptem kilka groszy marży na litrze. Ciekawe, skąd się wziął kilkumilionowy deficyt finansów MZK Stalowa Wola. Miasto w końcu zapłaciło zaległe faktury, czy dalej będzie ukrywać zadłużenie w spółkach miejskich?
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 11:29
~wit
Anna , masz ewidentne braki z zakresu ekonomi przedsiębiorstw więc sugeruje , żebyś nie pisała głupot !!
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 08:24
~st mieszkaniec
Paliwo jest tańsze dlatego bo stacja paliw jest samo obsługowa
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 22:15
~Ratuj Darek!
Nisko 24,50
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 22:11
~TVN nie mówi o tym
Wleze se na pomnik i powiem że u Trzaskowskiego 40 złotych. A mieli 14.
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 19:35
~P-Jaki
A jaki sens ma segregowanie skoro MZK podrzuca do domków po jednym worku na selektywne śmieci który podrze sie zanim jest pełny, albo jest pełny po 10-15 dniach. a ŁASKAWCY biorą raz w miesiącu. Gdzie ja mam to wszystko trzymac... bo w altanie jak jastawiałem było miejsce na 2 kubły....
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 20:18
~stach
Pod łóżkiem !
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 17:32
~wako
Doradca- PANIE Prezydencie śmiecie wytwarzają producenci i to oni powinni płacić - my konsumenci powinniśmy sprzedawać miastu śmiecie
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 18:10
~Bolo
Nie wiesz o tym, że za wszystko płaci konsument? Wszystko jest wliczone w cenę, łącznie z podatkami. Gdyby miało być tak jak piszesz, to butelka wody zamiast 2zł będzie kosztować 3zł i kto zapłaci?
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 12:46
~Cccp
W Tarnobrzegu jest teraz 18 a według nowej ustawy mogą mieć 36 !!! To to nasze 13 zł to bajka !
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 12:29
~Marchewka
Jak ma nie być podwyżek jak coraz więcej śmieci produkujemy? Kto by teraz z butelką szklaną po mleko do sklepu biegł? Wiecej plastiku jest w sklepie spożywczym niż w gospodarczym.
+1-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 12:24
~Zbieracz złomu
To fakt że młodzi jadą do dużych miast i pracują w marketach czy galeriach. Większości nie udaje się znaleźć wymarzonej dobrej pracy. Żyją w biegu stresie drożyznie i po co ? Dla szpanu ? Dzieci nie robią bo to wydatek i obowiazki. Lepiej kupić sobie nowy telefon.
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 12:23
~Jacenty
No to robi się coraz weselej w krainie miodem i mlekiem płynącej
+0-0
Niedziela, 17 listopada 2019 r. godz. 02:54
~nocna_kawa
Widzisz, roznica jest taka, ze PO niczego nie "ukradlo". Te pieniadze nie zniknely!
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 17:36
~Jacek
jak PO ukradło składki z OFE to było złe, jak PIS kradnie resztę to jest dobry, tacy sami złodzieje nic was nie rózni
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 12:42
~Irek
Tylko od PEŁo podwyzki by byly sluszne :D
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 11:39
~Lucyna
A dzis na basenie byl tlok.
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 20:15
~jasiu 7
można sikać?
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 11:16
~200 Century boy
Ludzie niech rzad zrobi z tym porzadek Powstrzymać produkcje plastiku Przywróćic szklane zwrotne butelki śiatki na zakupy koszyki papierowe torebki itd. O ile mniej śmieci by było! Można można!!!
+1-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 14:53
~Ech
Butelki ze szkła, tak. To były czasy!!! I chlebek z piekarni inaczej smakował....
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 10:52
~Jaro Donald
DLA STALOWOWOLSKIEJ OPOZYCJI NIEPODLEGŁOŚĆ = NIENAWIŚĆ! Szczegóły? Wystarczy wpisać "złe pióro blogspot" w wyszukiwarce, kliknąć i wszystko będzie jasne!
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 10:12
~Cieszmy się!
Rrrr: tak, młodzi uciekają, sprzedają ojcowizny, na których ich dziadkwie się garbów przy pocie dorobili, byleby ich rodziny wyżywić. A ich rodzice się cieszą, bo mogą "poszpanować" ich dziećmi. Tylko jak Chinczyk przykręci kurka, jak jedzenie zza granicy przestanie napływać, to będzie płacz i zgrzytanie zębów. Jak zwykle - po szkodzie. Ale co tam - cieszmy się.
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 09:33
~Ttt
Dlaczego karta duzej rodziny daje znizke??? Przeciez jak wiecej osob to wiecej odpadow. Znowu mamy sponsorowac tych co 500plus maja duzo? Niech placa ze swiadczenia!!! Zaloze sie ze podwyzki spowoduja ze lasy beda w smieciach skoro teraz sa przy tak malych stawkach :D
+1-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 10:00
~gargamel
Buahahaha, w jakich lasach, jak wszystko wycinane? Możesz najwyżej napisać, śmiecie będą leżeć na aluminiowej pustyni....
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 08:42
~Adriano Celentano
Ludzie! A po co te klucze do śmietników?
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 14:21
~nn
bo w państwie dobrobytu (smietnik zaczeto zamykac za PO-PSL) nie moze byc obywateli grzebiacycch w smieciach
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 13:48
~Jarus
Zlikwidowac! Smietniki dla kazdego!!!
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 11:36
~Late Minister
Rzeczywiscie, to glupota. Jak te kwadraciki na ekranie z napisem 12.
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 08:13
~W Warszawie Trzaskowskiego
Statystycznie mieszkaniec Warszawy płacił za śmieci 14 złotych. Niezależnie od tego, w jakim mieszkał budynku. W 2020 roku ten koszt wyniesie ponad 40 złotych. BRAWO TRZASKOWSKI!
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 19:54
Danuta
To nie wina Trzaskowskiego tylko PiS tak funkcjonuje. U Nas też wina prezydenta ,człowieku opamiętaj się i popatrz co rząd wyprawia z podwyżkami jeszcze chwila a podadzą ile światło wzrośnie.To dopiero będzie wesoło i będą klaskać PiSowi.
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 08:07
~:D
Ciekawe co na to tak troszczący się o środowisko manekin? Na razie zero odzewu bo u niego w mieście prawie 30 złotych stawka od łebka.
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 07:55
~Mint
W tym tygodniu słyszałem że w jednym mieście w Polsce cena ponad 60 złotych! To te nasze 13 to nic w zasadzie. Za Szlęzaka chyba 12 było.
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 07:50
~pleban
zlodziej na zlodzieju i zlodzieja poganiz ;smieci niech placi producent ludzie nie wytrzazaja ale kupuja i juz placa za te smieci po opokowaniach wiec kto tu okrada ;i oszukuje;;;
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 07:48
~766
I teraz już wiem że warto było budować sortownie odpadów bo byśmy dzisiaj płacili i 30 złotych od łebka.A bydło ciemne dalej niech protestuje.
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 07:32
~verso
niech podniosą nawet o 1000%,to i tak pisdzielcy będą chwalić
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 07:09
~uhaha
Olek pieprzysz bzdury jak mało który. Śmiecie z deklaracjami weszły w 2013r. i 2 lata býłý po po 12 zł a teraz po 6. Jakie 12 lat????
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 23:54
~You face
Ojezu Wiecie, że większość wpisów to IP spoza Stalowej, głównie hejt? Sami "zainteresowani" piszą
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 23:09
~olek
Do poli, hejterze dlaczego okłamujesz wszystkich mieszkańców naszego miasta, SZLEZAK obniżył cene za śmiecie przez 2 miesiące jak przegrał wybory z obecnym prezydentem. A przez 12 lat wszyscy płacili 12 złotych od osoby co miesiąc i wszyscy to dobrze pamiętają oprócz ciebie opętany hejterze
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 22:44
~Jacenty
Doczekanie się końca tego kudłatego i całej tej pisiorsko katolskiej bandy będzie bezcenne
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 11:22
~ZV
jACENTY chyba masz obstrukcję!!ProPOnuje Ci wizyte u Biedronia .On Ciebie napewno uzdrowi P Edziu
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 21:38
~Liverpool
Instalacja termicznego przetwarzania odpadow... czyli, po prostu, spalarnia smieci! Oj bedzie smierdzialo, bedzie!
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 21:15
~procent
duszek - podwyżka z 6zł na 13 zł to ile jest procent?
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 21:15
~Mieszkaniec
Pani żono - można zrozumieć, że nie ma pani nic do powiedzenia. Wstydzi się pani. Ale dzieci kiedyś dorosną. Zaczną myśleć samodzielnie. Bardzo mi ich żal.
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 22:31
~M
Każdy kiedyś odpowie za swoje czyny. Na szczęście.
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 20:40
~Stefan
Myślę że opozycja będzie glosowala przeciw. Podwyżki cen nie będzie, ale Tony śmieci pod pergolami! ;) tak po europejsku, ekologicznie
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 20:12
~Pitt
Opozycja ujada, ale co zrobi w tej sprawie? Świeczki pod sądem? :D
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 22:26
~M
Nie, sami sobie świeczki zaświecicie. Myślę, że nawet pisiory już widzą koniec.
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 20:11
~Forfiter
Tym, który narzekają proponuję przeprowadzki do niska. Tam 24 złote.
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 19:59
~Z-2
czy prognozowany po nowym roku koszt wzrostu zatrudnienia i wzrost opłat za energię elektryczną został w to wliczony? bo chyba nie wydaj się
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 21:01
~ed
Koszt wzrostu zatrudnienia czy wzrost kosztow zatrudnienia? Niby literowka ale ma duże znaczenie
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 19:45
~duszek
Chyba uczyłam się innej matematyki -bo nie wychodzi mi podwyżka o 100 % ;( Idę na korepetycje :::))):)
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 19:36
~nie dla spalarni śmieci
precz ze spalaniem śmieci w Stalowej Woli, ZATRUTE POWIETRZE + ALUMINIUM Tau.... wspiera Stalową Wolę w budowie nowoczesnej instalacji spalania paliwa alternatywnego RDF. Podpisano list intencyjny w tej sprawie. Pełnowartościowe paliwo alternatywne typu RDF powstaje w wyniku przetworzenia wyselekcjonowanych frakcji z odpadów innych niż niebezpieczne, które są dopuszczone przez prawo do termicznego odzysku. Jego produkcja odbywa się w zakładach przetwórczych, skąd gotowy produkt dostarczany jest do jednostek wytwórczych. Produkcja energii elektrycznej i ciepła prowadzona jest przy wykorzystaniu nowoczesnych urządzeń i instalacji, co pozwala na dochowywanie znacznie ostrzejszych i szerzej określonych norm i wymagań środowiskowych niż w przypadku paliwa węglowego.
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 19:34
~40 latek
Brawo Prezydencie Nadbereżny Gdzie podział się akt notarialny? Większość inwestycji przynosi koszty a gdzie zyski?? Gdzie obiecani wielcy inwestorzy Stalowa Wola staje się miastem bez perspektyw, niestety.
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 20:59
~Rrrr
Młodzi uciekają do większych miast i pracują w IKEA itp. ale ważne że w Krakowie czy w Warszawie. Biorą kredyty po 400 tyś na małe mieszkanie i stoją w korkach w golfie z 98r.
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 19:42
manukun
I rekordowa ucieczka młodych ludzi. Za tego niedobrego Szlęzaka ubytek liczby ludności był o połowę mniejszy.
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 19:41
manukun
I rekordowa ucieczka młodych ludzi. Za tego niedobrego Szlęzaka ubytek liczby ludności był o połowę mniejszy.
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 19:29
~mieszkaniec
jak wyjaśniał prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny, docelowo będzie możliwe obniżenie lub utrzymanie opłat za ciepłą wodę i ogrzewanie zasilane przez PEC Stalowa Wola oraz obniżenie stawki za opłatę śmieciową.....Nie wierzę, kolega z Rzeszowa opowiadał jak budowali u nich spalarnie też były radosne obiecanki jakie wszystko będzie tanie. A teraz...po uruchomieniu spalarni opłaty skoczyły 80%, a cena ciepła i wody o 30%. Ponadto PGE dyktuje sobie ceny za odbiór śmieci z kosmosu.
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 19:24
~DROBNA ZMIANA
Gdzie Nadbereżny ze swoim aktem notarialnym?
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 18:47
~Stary ekolog
80% mieszkańców nie segreguje śmieci,lądują wszystko jak leci do jednego kontenera choć obok stoją pojemniki na papier,szkło kolorowe,bezbarwne,plastiki.Tylko garstka ekologów bawi się w segregację.
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 22:22
~M
Dlaczego mierzysz ludzi swoją miarą? Nie każdy oszukuje tak jak Ty.
+1-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 18:12
~John Cleese
a ja c całkiem innej beczki. Mieszkańcy powinni wyrzucać śmieci bez segregacji. Segregacja powinna mieć miejsce na wysypisku i powinna być wykonywana automatycznie, przez roboty. Obecna technika pozwala na to. Wiem, bo kiedyś byłem inżynierem.
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 19:33
manukun
Jest to duże droższe niż sortowanie w mieszkaniu
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 18:09
~Edyta Cz.
brawo PiS. Nareszcie wyczekiwane podwyżki.
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 18:00
~Mieszkaniec
Brawo Prezydencie Nadbereżny. Tanie miasto. Już nawet większości nie stać na pietruszkę. Niedługo będziemy pracować na 3/4 etatu robiąc to samo co na cały. Ale będzie najniższa krajowa obiecana. Ktraj lekiem i miodem płynie.
+1-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 18:44
~moherowa babka
niedługo będziemy jeść skóry z kurczaka
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 16:58
~olek
Takiej taniochy jaką mamy w naszym mieście nie ma nigdzie gdzie indziej w POLSCE. A wszystko dzięki mądrym mieszkańcom naszego miasta że 5 lat temu zagłosowali na PANA PREZYDENTA L.N. i PIS. Bo wszyscy pamiętają jak prezydentem był SZLEZAK to za śmieci płaciliśmy 12 złotych od osoby. Nie straszcie hejterzy mieszkańców PIS bo dzięki PIS żyjemy w dobrobycie. My się boimy aby do koryta nie wrócili ci z pseudoopozycji i tylko tego.
+0-1
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 19:33
manukun
A teraz będziesz płacić jeszcze więcej, bo Nadbereżny zasłużył MZK na miliony złotych
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 18:31
~bez_znieczulenia
I znowu klamiesz "olku"? P.S. Ile bierzesz za wpis?
+1-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 17:57
~Do Poli
4,5 zł płacone były za Nadbereżnego - W ten sposób oddawał to co było zbierane za Szlezaka blisko 13 zł.
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 17:35
~Poli
Za Ślązaka płaciłam za segregowane śmieci 4,50a nie 12 jak piszesz pisiorku ciągle kłamstwa i kłamstwa
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 17:23
~Lucyfer
Ty chyba dobrobytu na własne oczy nie widziałeś.
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 16:51
~olo
Do manekin , hejterze a ile ty płacisz za śmiecie w RADOMIU gdzie mieszkasz bo słyszałem ,że 50 złotych od osoby co miesiąc.
+0-0
Sobota, 16 listopada 2019 r. godz. 12:41
~Senior
Wróciłeś do stalowej ? Kiedyś pytałeś po co masz tu wracać. Co cię skłoniło do powrotu ??
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 19:45
manukun
W Stalowej Woli płacę kilka złotych za osobę. Radom mnie nie interesuje
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 19:37
manukun
Nie wiem, już dawno nie byłem. Musi bardzo was boleć rolowanie długu w miejskiej spółce, skoro plotkujecie na mój temat zamiast odpowiadać na niewygodne pytania. Blamaż Nadbereżnego wychodzi na jaw, podobnie jak zaniżanie opłat komunalnych poniżej rzeczywistych kosztów.
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 16:43
~myślący rodzic
Od kilku lat moje dziecko było daleko. Płaciliśmy, bo to były groszowe pieniądze. Chcąc jednak dopełnić formalności chcieliśmy złożyć nowe oświadczenie. Zażądano adresu dziecka. Nie chciałam podać, bo nie mam obowiązku a nawet nie mam prawa podać adresu dorosłej osoby. Usłyszałam, że w takiej sytuacji muszę napisać oświadczenie, że "oświadczam, że odmawiam". Bo nie przyjmą wniosku. Odmówiłam. Co usłyszałam: że zapisali mój adres i przyjdą NA KONTROLĘ. Ok. Rozumiem, że przyjdą z prokuratorem, bo tylko on ma możliwość wejścia do mojego domu z nakazem. Prosząc wcześniej funkcjonariusza policji. Co będą sprawdzać? Szafki z ciuchami czy może ilość szklanek? Sprawy nie zostawię. Ktoś, kto nie ma pojęcia o ustawie na której pracuje, zastrasza mieszkańców. I nawet bardzo dobra postawa kierowniczki działu nie potrafiła zatrzeć wrażenia. Nie odpuszczę.
+1-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 16:35
~soila
Ma to być kraj dobrobytu tak chce prezes i premier... Pobożne życzenie nie będzie zrealizowane bo nie każdy może być prezesem BZ WBK i nie każdy może sobie pozwolić na budowę dwóch wież za bagatela 1,3 mld złotych. Łatwiej jest mowić trudniej zrealizować! Póki co skrajny przyklad z brzegu, policjant ma wyznaczoną dzienną dietę na służbie 2,71 złotych, można żyć!
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 16:30
~Xcwa
Teraz czas na podwyżkę 100% za wodę, 30 % prądu i w związku z tym na podwyższenie cen wszystkiego wszystkiego. Może zadzwonimy do Banasia :-)))
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 16:29
~mieszkanka
Jak w Stalowej Woli jest wielu ekspertów od śmieci. Dlatego może ktoś odkupi od MZK te wszystkie śmieci i dorobi się na nich fortuny. Sama swoje oddam za darmo. Krytykować przecież tak łatwo, szczególnie wtedy kiedy nie ma się wiedzy i pomysłów.
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 19:39
manukun
Dodaj kuźnię przedsiębiorczości, centrum piłkarskie, klub kibica i kilka biurowców wziętych na utrzymanie miasta. Brakuje dyrektorów, żeby tyle zbędnych stanowisk obsadzić
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 18:22
~nn
MZK ??? Nierentone MPK, Nierentowny Inkubator Wynalazczości , a tu kupili budynek na biurowiec. I stada szwagrów na stanowiskach, zarzadach, radach nadzorczych. To samo w spóleczkach miesjkich. Ile ich jest, ilu preziow, dyrektorów, co budka to spółeczka i prezio, zarzad, rada nadzorcza. A wszedzie ci sami
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 16:08
~Qwerty
Na sieciach się zarabia, swego czasu Chińczycy z Europy kupowali ogromne ilości śmieci i je przetwarzali sprzedając światu gotowe produkty lub pół produkty. Ciekawe co robi z tą kasą mzk, pergole zamknięte kupa ludzi z biznesu odpadła, śmieci z okolicznych gmin trafiają do mzk w Stalowej Woli za niezłą kasę. Lokalizacja mzk dla pracowników sąsiadujących firm też nie jest do po zazdroszczę ia, chyba wszyscy pamiętają fetor koło dawnego wysypiska śmieci tu czasami też nie jest ciekawie. Ale cóż wybory wygrane, teraz czekamy na dalszy ciąg....
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 16:45
~Barbie
no problem, śmieci się spali, teraz dostaniemy złom z Niemiec, zdemontowane, stare wiatraki
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 16:06
~WyborcaLucjusza
Tego chcieli wyborcy PiS głosując na nas. Będzie jeszcze drożej. Przed nami droższa będzie energia i paliwa. Tego chce suweren dla dobra Polski. Opozycja niech siedzi cicho.
+1-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 15:31
~prawy
i tak unikneliśmy tragedi Nisko 24 Tarnobrzeg 18 my 13 ujdzie w tłumie
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 16:10
~Lucyfer
Przecież żyjemy w kraju mlekiem i miodem płynącym bez żadnej inflacji. Brawo PiS tak trzymać.
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 15:25
~Mieszkaniec
Ponad 100% podwyżki? Co tak mało? Prezydencie, jak szaleć to szaleć. Daj 200%. Przecież zawsze można oduczyć się jedzenia.
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 15:17
manukun
Trzeba było jeszcze bardziej zadłużyć MZK, na pewno stawki byłyby niższe.
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 15:09
~moherowa babka
co to jest opłata marszałkowska, i co marszałek robi z tą kasą, może jaśniej?
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 14:58
~kabi
jaka opłata marszałkowska? Zlikwidować biuro marszałka i nie będzie opłaty
+0-0
Piątek, 15 listopada 2019 r. godz. 18:23
~nn
trzeba zaczac od powiatu-jest niepotrzebny
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.