Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 29 maja 2020 r. Imieniny: Benity, Maksymiliana, Teodozji
 Wiadomości lokalne
» Przedsiębiorcy korzystają z samorządowego pakietu osłonowego
» Rewelacyjne efekty odchudzania w Gabinecie Projekt Zdrowie! Ponad 21 kg mniej w zaledwie 3 miesiące!
» Kino samochodowe w Stalowej Woli. Wyświetlą Boże Ciało i Iluzję 2
» Szpital szuka lekarza kierującego oddziałem psychiatrycznym
» W dawnym rezerwacie Sochy usuwają drzewa zagrażające bezpieczeństwu
» Zarząd Huty Stalowa Wola bez zmian
» Kontynuacja remontu konserwatorskiego budynku dawnego sądu
» W Klasztorze zamilkły organy
» Rdzawe ślady na ścieżce rowerowej. Co to jest? - pytają mieszkańcy
» Miasto przedłuża nabór na dofinansowanie do zakupu kotłów grzewczych
» Kierował ciężarówką mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie
» Znajdź czas dla siebie w ESTET!
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kronika Kryminalna

Czwartek, 24 października 2019 r. godz. 13:23     /Jarosław Jarecki/
Potrącenie 15-latki przy szkole nr 7

Kiedy kierowca wracał, zatrzymał się. Na miejscu zdarzenia były obecne służby ratunkowe i policja.
Kiedy kierowca wracał, zatrzymał się. Na miejscu zdarzenia były obecne służby ratunkowe i policja.
Fot. Jacek Rodecki
W czwartek, 24 października 2019 r. około godz. 11:00 przed Szkołą Podstawową nr 7 w Stalowej Woli doszło do potrącenia 15-letniej rowerzystki.

Na miejsce przyjechał patrol policji. Zastano poszkodowaną 15-latkę, jej rodziców oraz świadków zdarzenia. Sprawca nie udzieliwszy pomocy odjechał, aby odebrać wnuka ze żłobka. Nastolatka doznała urazu ręki. Wezwano karetkę pogotowia. Po udzieleniu pomocy medycznej okazało się, że nie wymaga ona hospitalizacji.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń, dziadkowie jechali ulica gen. Leopolda Okulickiego do żłobka aby odebrać wnuka. Wjechali w ślepą ulicę strefy zamieszkania, gdzie na końcu znajduje się żłobek. W pewnym momencie z Centralnego Placu Zabaw wyjechała rowerem 15-letnia rowerzystka, która chciała "przeciąć" jezdnie. W tym momencie na jej torze jazdy pojawił się Opel Astra na stalowowolskich tablicach rejestracyjnych, w którego uderzyła w lewe drzwi od strony kierowcy. Dziewczyna upadła. Starszy mężczyzna wyszedł z pojazdu i wedle relacji świadków nakrzyczał na nią. Nie udzieliwszy pomocy pojechał dalej. Tym faktem świadkowie byli oburzeni. Zadzwonili do rodziców nastolatki i po policję Kiedy kierowca wracał, zatrzymał się.

Policja ze względu na niewielkie obrażenia poszkodowanej, zakwalifikowała zdarzenie jako kolizję.

W miejscu gdzie doszło do zderzenia jest chodnik, którym porusza się wielu pieszych i rowerzystów, jednak nie ma wymalowanego i oznaczonego przejścia dla pieszych. Zdaniem przechodniów, powinno tam znajdować się wyniesione przejście dla pieszych.

Przypomnijmy: strefa zamieszkania - strefa w ruchu drogowym, w której pieszy może się poruszać swobodnie po całej udostępnionej do użytku publicznego przestrzeni i ma pierwszeństwo przed pojazdami (kierujący musi ustąpić pieszemu w każdym wypadku). Ponadto: obowiązuje ograniczenie prędkości do 20 km/h.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 28 października 2019 r. godz. 11:56
~Mozets
Cytuję : ~Gosc Byłam świadkiem zdarzenia, akurat dziadek wziął dziewczynę i przytulił ******************************* Wiadomości z ostatniej chwili: Tzw. "dziadek" został oskarżony o czyn pedofilski, ponieważ przytulił małoletnią do lat 15. Chcąc ją "uniuniać " w bólu ręki. Dodatkowo w ramach ujednolicenia klasyfikacji wiekowej wprowadza się zasadę, iż obecność na skroniach obywatela siwych włosów w liczbie ponad 10 szt na 1dcm kwadratowy kwalifikuje go do określenia "staruch". Określenia dziadek i babcia są już niepoprawne politycznie. Osobnicy łysi i z włosami ( malowanymi) kruczoczarnymi bez względu na wiek biologiczny mają być nazywani młodzieżą.
+0-0
Piątek, 25 października 2019 r. godz. 11:42
~Nbase
A gdzie jest zasada, ze przy probie przejscia na druga strone ulicy trzeba zejsc z roweru? Dziadek tez bez winy nie jest, powinien pomoc. Ja w takim przypadku ukaralbym obydwie strony.
+0-0
Piątek, 25 października 2019 r. godz. 13:52
~Stefan
W normalnych czasach gówniara dostała by od dziadka liścia, grzecznie by przeprosiła i byłoby po sprawie. Gdyby przyznała się jeszcze w domu co zrobiła, to ojciec by poprawił pasem po tyłku i może jeszcze by coś z tego wyrosło. A teraz wyrośnie świata krowa z przekonaniem, że wszystko jej się należy.
+0-0
Piątek, 25 października 2019 r. godz. 09:22
~mieszkanka osiedla
Przepraszam bardzo - do komentujących , czy wy wiecie co to jest strefa zamieszkania? Jeżeli nie to doczytajcie. Pieszy ma pierwszeństwo , to kierujący maja uważać, taki to teren wydzielony dla mieszkańców. Tak,że te komentarze są bez sensu, wynikają z nieznajomości przepisów. Zanim zaczniecie coś komentować to zapoznajcie się z tematem.
+0-0
Piątek, 25 października 2019 r. godz. 14:24
~Serio?
A ponadto opisywana 15 latka nie była a pieszą, a rowerzystką, która wyjechała na rowerze z Centralnego Placu Zabaw, proponuję najpierw DOCZYTAĆ artykuł....
+0-0
Piątek, 25 października 2019 r. godz. 14:19
~Serio?
No zastanów się co piszesz, jeżeli wjechałaby przed pojazd to jeszcze bym się zgodzila(choć dla siebie powinna jednak myśleć za innych też bo różne są sytuacje), ale wjechała w bok pojazdu,czyli gdyby tam jechał drugi rowerzysta a nie auto to też miałaby prawo taranowac innych rowerzystów czy pieszych? I który rowerzysta byłby winny skoro mieliby takie samo prawo pierwszeństwa na tym terenie wg Ciebie?
+0-0
Piątek, 25 października 2019 r. godz. 13:31
~K
Komentarze są bez sensu bo dziewczyna jechała rowerem, chyba jak wsiadasz na rower to przestajesz być pieszym.
+0-0
Piątek, 25 października 2019 r. godz. 08:43
~Serio?
Co mógł zrobić kierowca w tej sytuacji? Rozpuścić się w powietrzu żeby ustąpić pierwszeństwa? Wjechała czy weszła w bok pojazdu bo miała pierwszeństwo? No też bym się wkurzyła na miejscu kierowcy i nakrzyczala na bezmyslne dziecko... Dalej ubolewajmy nad rowerzysta i biednymi pieszymi a będą się taranowac nawzajem bo wszyscy pierwszeństwo maja...
+0-0
Czwartek, 24 października 2019 r. godz. 22:09
~Ucho
Ciekawe czy gdyby wjechała w radiowóz, to istotna byłaby strefa zamieszkania?
+0-0
Czwartek, 24 października 2019 r. godz. 19:17
~pop
Grunt że policja stoi po lasach i tam pilnuje porządku a może na grzyby poszli? W każdym razie zamiast się chować po krzakach to powinni stwarzać bezpieczny przejazd obok szkół.
+0-0
Czwartek, 24 października 2019 r. godz. 19:00
~kotopies
Panie autor wstrzemięźliwości trochę żeby później nikt do was nie miał pretensji. że pouczaliście a wyszło całkiem inaczej.Przykład:Oba orzekające w sprawie Sądy, z uwagi na miejsce zdarzenia, analizowały przepisy ruchu drogowego dotyczące pojęcia "strefa zamieszkania". To, że pieszy w strefie tej ma pierwszeństwo, zdaniem Sądów obu instancji, nie uzasadnia, że może on bez uwzględnienia innych uczestników ruchu zmieniać tor ruchu. W strefie zamieszkania poruszają się pojazdy i pieszy winien zachować ostrożność. Pierwszeństwo pieszego w strefie zamieszkania ma na celu jego ochronę, jednak nie zwalnia go od zachowania zasad ostrożności. W świetle ustaleń dokonanych w niniejszej sprawie zachowanie pokrzywdzonej było na tyle nieostrożne, że kierowca nie miał możliwości podjęcia działań obronnych w celu uniknięcia wypadku.Dla zainteresowanych temat dotyczy drogi osiedlowej oznaczonej znakiem strefa zamieszkania gdzie piesza weszła na prawy przedni błotnik samochodu, odbiła się od niego i upadła doznając obrażeń ciała.
+0-0
Piątek, 25 października 2019 r. godz. 13:29
~K
Żeby była jasność dziewczyna jechała rowerem
+0-0
Czwartek, 24 października 2019 r. godz. 19:35
~kotopies
żeby była pełna jasność piesza która doznała obrażeń pomimo tego , że była w strefie zamieszkania została uznana winną spowodowania wypadku.
+0-0
Czwartek, 24 października 2019 r. godz. 16:53
~Kierowca
Dziwne! Coś stało się! Nikt nie widzi, że tu ciasno jak.... Dojazd do przedszkola i szkoły fatalny. Śmiechu warty ten dojazd do przedszkola...a przy bloku 10 na samym zakręcie zatrzymują się samochody. Gdzie jest dzielnicowy?
+0-0
Czwartek, 24 października 2019 r. godz. 15:00
~Angor
Panie Jarosławie - jakie potrącenie.?Wg mnie to najechanie na samochód.Czy nastolatka ma kartę rowerowa,? Oraz czy sprawdzono hamulce roweru?
+1-0
Czwartek, 24 października 2019 r. godz. 14:33
~Stefan
Ale jak wjechała w boczne drzwi, to jak kierowca mógł zareagować??? To tak jakby wjechała w drzewo i należałoby ukarać drzewo!
+1-0
Czwartek, 24 października 2019 r. godz. 14:31
~J.A.K.
W końcu musiało się coś stać - może wreszcie zamontują próg!!!
+0-1
Czwartek, 24 października 2019 r. godz. 14:12
~hanko
Centralny Plac Zabaw: jest zakaz jazdy rowerem! (który zresztą jest cały czas łamany, nie wiem w jaki sposób można go weegzekwować). Dziadek też nie jest bez winy, powinien udzielić pomocy poszkodowanej.
+0-0
Czwartek, 24 października 2019 r. godz. 14:00
~Kejpi
Wina 15latki i tutaj nie ma dwóch zdań, przecinając jezdnię, wychodząc na pasy tzreba się oglądnąć! Nauczcie się chodzić też jestem pieszym i nie ma czegoś takiego jak mam pierwszeństwo! A jak uważasz że masz pierwszeństwo to masz je też na cmentarz - nie ma wyjątków!
+1-0
Czwartek, 24 października 2019 r. godz. 16:26
~józef
no własnie przeczytaj dokładnie - przed pieszym. Jak wsiądziesz na rower to przestajesz być pieszym.
+0-0
Czwartek, 24 października 2019 r. godz. 15:29
majko25
DO B pieszy a nie rowerzysta.
+0-0
Czwartek, 24 października 2019 r. godz. 14:07
~B
Przeczytaj sobie dokładnie ostatni akapit tekstu...
+0-1
Czwartek, 24 października 2019 r. godz. 13:50
~SAAS
Oj dziADEK ZA ZACHOWANIE POWINIEN Z MIEJSCA STRACIĆ PRAWKO
+0-0
Czwartek, 24 października 2019 r. godz. 13:48
Dubpit
Wtf dziadek z babką wyrąbane mają
+0-0
Piątek, 25 października 2019 r. godz. 07:44
~Gosc
Byłam świadkiem zdarzenia, akurat dziadek wziął dziewczynę i przytulił
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.