Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 27 stycznia 2020 r. Imieniny: Anieli, Juliana, Przemysława
 Wiadomości lokalne
» Modlitwa i kwiaty na grobach bohaterów Powstania Styczniowego
» Modernizacja dworca kolejowego w Rozwadowie. Zobacz jak będzie wyglądał!
» Prezydenci polskich miast w apelu Poland to Fight
» Pożar autobusu w bazie PKS
» Finałowe muzykowanie z mistrzami
» Stalowa Wola wśród liderów w kategorii gmina miejska
» Zatrzymania sutenerów za tzw. mieszkaniówki. Działały między innymi w Stalowej Woli
» Strażacy podsumowali 2019 rok. 1200 zdarzeń, w tym 450 pożarów
» W ubiegłym roku lodowisko funkcjonowało lepiej - twierdzą użytkownicy
» Osobisty asystent osoby niepełnosprawnej
» Zimowe Warsztaty Muzyczne dla młodych śpiewaków i grających
» Boisko na Hutniczej będzie zadaszone?
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu
» Lviv Chamber Orchestra i Kandydaci do Konkursu Chopinowskiego
» Kresy moje, utracone. Ze wspomnień mieszkańców Stalowej Woli
» Viva Moniuszko
» "Szczęśliwa godzina": Młoda Polska
» Konkurs "Tak piszę o muzyce"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
»Pożar w historycznym budynku Dyrekcji Naczelnej HSW
»Piknik Rodzinny z Prawem i Sprawiedliwością
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kultura

Środa, 18 września 2019 r. godz. 13:20     /ZS/
Wieczór pieśni patriotycznych w zabytkowej plebanii na Europejskie Dni Dziedzictwa

Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli po raz trzeci włączyło się w Europejskie Dni Dziedzictwa. We współpracy z parafią w Pysznicy został zorganizowany Wieczór Pieśni Patriotycznych.
Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli po raz trzeci włączyło się w Europejskie Dni Dziedzictwa. We współpracy z parafią w Pysznicy został zorganizowany Wieczór Pieśni Patriotycznych.
Muzeum Jana Pawła II w Stalowej Woli po raz trzeci włączyło się w Europejskie Dni Dziedzictwa. We współpracy z parafią w Pysznicy został zorganizowany Wieczór Pieśni Patriotycznych.

Wspólne śpiewanie odbyło się 15 września, w zabytkowym budynku plebanii. Spotkaniu przewodniczyła schola młodzieżowa starsza i zespół instrumentalno-wokalny "Akord" pod kierunkiem Teresy Mierzwy.

Wydarzenie było okazją do świętowania Niepodległości i rozbudzania postaw patriotycznych w młodszym pokoleniu. Uczestnicy bowiem byli w różnym wieku - młodzi i starsi, miejscowi harcerze, którzy czuwali też nad sprawnym przebiegiem spotkania. Wieczorne wydarzenie miało charakter interaktywny, większość pieśni została wyśpiewana wspólnie ze zgromadzoną publicznością, kilka utworów zaprezentowali soliści. Surowy stan wnętrza obiektu oraz odczytane fragmenty wspomnień księdza Franciszka Nicałka, wikariusza w Pysznicy w latach wojennych z pewnością pozwoliły mocniej przeżyć organizowane wydarzenie. Budynek, w którym odbyło się spotkanie jest świadkiem wielu wydarzeń historycznych tej miejscowości. Odczytane wspomnienia wikariusza dotyczyły niesienia pomocy żołnierzom i partyzantom rannym w czasie II wojny światowej, dla których wielka sala jadalna plebanii była szpitalem. Ksiądz Nicałek nie był zaangażowany w tego typu akcje, które przeprowadzano tajnie z obawy przed represjami ze strony okupanta, ale jako mieszkaniec plebanii obserwował działania proboszcza, ks. Władysława Szubargi i innych ludzi, którzy wykazywali się postawami patriotycznymi.

W ramach wydarzenia udostępniono po raz pierwszy zabytkową plebanię do celów kulturalnych, wpisując to patriotyczne śpiewanie na listę działań organizowanych w czasie Europejskich Dni Dziedzictwa.

Plebania w Pysznicy została wybudowana na początku XX wieku i zachowała zabytkowy charakter do czasów obecnych. Pomimo rozbudowy w okresie międzywojennym budowla nie zatraciła swego pierwotnego charakteru. wysoko należy ocenić dekorację malarską pokrywająca ściany jadalni zarówno pod względem wartości artystycznych, jak również w wymiarze regionalnym. (jest to jedyna znana dotychczas realizacja malarza z Rozwadowa nazwiskiem Ciołkarz.

Przy wsparciu Gminy Pysznica, Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków i Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego od kilku lat prowadzony jest remont plebanii, z myślą o przystosowaniu części pomieszczeń na potrzeby kulturalne, między innymi jako izbę pamięci tych, którzy zapisali się w sposób szczególny na kartach historii Pysznicy.

Wyjątkowa jest architektura budynku, ale też dekoracja głównej sali, neobarokowe malowidła roślinne z czasów powstania plebanii. Dekoracja ma charakter iluzjonistyczny, złożona z motywów ornamentalnych umieszczonych na jednolitym tle w kolorze jasnobeżowym. Pośrodku sufitu, w miejscu w którym zawieszony jest żyrandol wymalowano kolistą rozetę zbudowaną a form roślinnych z umieszczonymi symetrycznie w czterech punktach girlandami z motywów kwiatowych.

W pięciu pokojach są zabytkowe piece kaflowe. Dach kryty dachówką ceramiczną zakładkową. Schody na strych drewniane w korytarzu pomiędzy północnym skrzydłem a korpusem głównym.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 20 września 2019 r. godz. 05:16
~Ferdek z Poniatowskiego
Zadziwia ( a może nie) brak polskich artystów/celebrytów popierających rządy dobrej zmiany. To też jest świadectwem ich mierności intelektualnej, etycznej i ich upadku. Zamiast być elitą kulturalną, która daje przykład zwykłym Polakom, są oni przykładem upadku moralnego, a więc są godni POżałowania. I znowu historia siem powtarza, że zwykły rolnik (chłop kiedyś) jest bardziej rozumny niż ta "elita". Ciężka praca przy produkcji chleba, w naturalnych warunkach uczy rozum i bardziej wyostrza zmysły na "Sacrum". Czyli na to co zatracają miastowi. Niech was Pan Bóg Wszechmogący błogosławi, polscy rolnicy karmiący nas chlebem i wszelkim dobrym pokarmem z rąk waszych.
+0-0
Piątek, 20 września 2019 r. godz. 10:26
~~!
Raz chory niedźwiedź pierdział, budząc miłosierdzie A suseł mu oklaski bił po każdym pierdzie - Czy ten suseł zwariował? Pyta dzięcioł śledzia - Nie, śledź odparł - to rzecznik prasowy niedźwiedzia
+0-0
Piątek, 20 września 2019 r. godz. 10:23
~~!
Pisanie do prymitywa żeby nie był chamem to kompletnie poroniony pomysł. Trochę jak apelowanie do Szyszki o ochronę przyrody czy Dudy by przemyślał.
+0-0
Piątek, 20 września 2019 r. godz. 08:49
~~~
Kiedyś mi się to nawet podobało, kiedy czopki pisowskie zabierały głos. Można się było nieźle z ich nieporadności rozumowo-(nie)poznawczej uśmiać. Niestety dziś to już przestało być śmieszne. Nie jest nawet już denerwujące. To już mdli i boli na zmianę ze wstydem, że coś takiego w ogóle może publicznie się wypowiadać.
+0-0
Piątek, 20 września 2019 r. godz. 00:20
~Hahahahahah
Ferdek ten cytat to z płatnej farmy troli?
+0-0
Piątek, 20 września 2019 r. godz. 06:48
~Ferdziu pierdziu he je
Tak, tej od Preiza farm, on jest "najlepszy"
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 18:01
~Ferdek z Poniatowskiego
Znalezione w internecie: "BRAWO PIS za wspaniałe rządzenie krajem, za świetny rozwój gospodarki polskiej, za programy wspierające polskie rodziny, mieszkania dla ludzi młodych, pomoc dla rolników, seniorów i niepełnosprawnych, za działania na rzecz zwiększenia naszego bezpieczeństwa i zdrowia, za reformy, które wprowadzacie (prokuratura, sądownictwo, emerytury ubeckie, i inne)". No i jak tu nie klaskać.
+0-0
Piątek, 20 września 2019 r. godz. 02:49
~Acha ha ha ha ha
~!@, NIE ŚWIRUJ. IDŹ NA WYBORY
+0-0
Piątek, 20 września 2019 r. godz. 00:19
~Yer
@ferdek klaskaj i jednocześnie wal łbem w ścianę. Mocy nie żałuj!
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 22:07
~!@
Doszli w Polsce do głosu wszelkiego autoramentu ś mierdziele, ch amy, niedopieszczone g nojki, powyłazili ze swoich nor, bo nastały dla nich dobre czasy - nie wstydzą się otwierać swoich jap, nie mają szacunku dla nikogo. J ełop zawsze będzie j ełopem, tylko raczej o tym nie wie i dlatego bezwstydnie wypluwa swoje "mądrości"!
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 21:50
~Gis
Ferdek, mamusia dużo śniegu zjadła?
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 20:14
~Liverpool
A tak faktycznie, to tylko "500+" i nic wiecej. I wyjatkowo wstretna, wyjatkowo krzykliwa PiSowska propaganda@!
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 17:52
~Ferdek z Poniatowskiego
Jak widzę młodych śpiewających patriotów to mi serce rośnie! Sumsum Corda!
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 16:52
~Ferdek z Poniatowskiego
Jak se tak czytam te wasz wyPOciny, to dochodzę do wniosku, że na tym forum jest tylko dwóch Polaków, ja i pan Moher49. Większość pluje nienawiścią do wszystkiego co polskie. Czy to są Polacy? Ze mnie już pisowską ciotę zrobili, he he he. Nawet niewinny kot Prezesa zbiera cięgi, he he he. A z panem Moherem49 to ja siem nie we wszystkim zgadzam, bo jestem prawy i sprawiedliwy, a on konfederata marzyciel, ale chociaż se podyskutuję merytorycznie.
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 16:51
~Salak
Sąsiad ma rację , że benzyna jest coraz bardziej patriotyczna i stwierdził, że będzie ją pił zamiast obrzydliwego denaturatu. Wczoraj na mojej bieliźnie patriotycznej / slipy / zauważyłem brązowy ślad w kształcie patriotycznym, będę tę bieliznę nosił do czasu do kiedy ślad będzie widoczny. Postaram się również oddawać mocz strumieniem nakreślającym kształt patriotyczny. Muszę dodać , że w moich zasobach posiadam już koszulkę patriotyczną, wprawdzie z zaciekami z piwa i wymiocin po ostatnim meczu patriotycznym, ale co mi tam, jak patriota to patriota. Do następnego przemarszu- pozdrawiam kolegów ze Sztafet Ochronnych
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 22:13
~Norma66
Pusty łebku, ktoś cię intelektualnie pożarł i permanentnie wyłożył ci , lamo bita ,co żeś uczynił głosując na bolszewików, przeczytaj powyższy wpis milion razy, umysłowy impotencie żałosny !!
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 18:11
~higienistka
musisz doopsko myć, po każdym wypróżnianiu
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 17:47
~Ferdek z Poniatowskiego
a ten ślad "patriotyczny" na slipach to miał kształt łódeczki trolu totalna klaPO?
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 16:33
~Salak
Polska to jednak kraj debili... jakby nie patrzeć! Największy polski naukowiec to Niemiec, największy polski kompozytor to Francuz, nawet wieszcz narodowy i największy poeta to białoruski Żyd... teraz, dzięki pisowskiemu "rządowi" i jego suwerenowi zaczynam rozumieć dlaczego!
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 20:25
~Moher49
@ Salak, to ty jakiś niedouczony jesteś. Trzeba dodać - Kraków to ukraińskie miasto, Kopernik to ukraiński uczony, apostołowie byli Ukraińcami a Judasz Polakiem.
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 17:50
~Ferdek z Poniatowskiego
a ty jesteś największy trol, widać, że z farmy Helmutów, he he he. Już cię wciągam na moją listę do książki "Trole Totalnego Ciamajdanu w czasach Dobrej Zmiany"
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 16:32
~Salak
- Mówię o takim zaprzaństwie, o narodzie gnuśnym, nacjonalistycznym i antysemickim. O lenistwie, brudzie, wewnętrznym niechlujstwie, nieposzanowaniu prawa. Chcieli u nas na wsi zrobić kanalizację. Mówię - no wreszcie. Ale firma wykonawcza pokazała mi listy, jakie dostała od ludzi. "Nie będą Żydy po mojej ziemi orać" - pisali.
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 12:12
~Moher49
Chwała Pysznicy. Polskość w Polsce zachowała się tylko w lokalnych ośrodkach, Litwie, Białorusi, Polonii amerykańskiej. Tam każdy festyn zaczyna się od "Polskich Kwiatów" - śpiewa ci obcy wiatr, upaja piękny świat a serce tęskni ... , kobiety słuchają i płaczą. W Tel Awizji rebe Kurskiego tylko jakieś zachodnie gnioty. W knesejmie palą Hanukowe świeczki, w kościele są dni judaizmu. A takie dwie "znawczynie" Cora-nieboszczka i Zapendowska powiedziały kiedyś chłopakowi żeby nie śpiewał "Bogo-ojczyźnianych" tekstów. A w takich Niemczech w Tyrolu w radiu i TV na okrągło niemiecka muzyka, żadna Cora się nie mądrzy. taka jest polskość w Polsce od 30 lat, PIS-owi też to odpowiada.
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 23:45
~Atlanta
Sa mlodzi, ktorzy tancza i spiewaja, ale... najczesciej Polska ich niewiele obchodzi...
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 20:47
~Moher49
@ Atlanta, patrzę na YT, oczywiście są tacy co po polsku nie mówią, ale na paradzie Pułaskiego mnóstwo młodzieży, w zespołach polonijnych młodzież. A u nas w zespołach ludowych tylko babki i dziadki, umrą i po Polsce i o to właścicielom Polski chodzi.
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 20:11
~Atlanta
Wiekszosc tzw. "Polonii" w USA to calkiem normalni ludzie (to do Mohera) i nie nalezy ich mylic z grupka (glownie starszych) polityczno-religijnych oszolomow!!
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 12:47
~Moher49
@~~~, "Naród nasz jak lawa/ z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa/ Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi/ Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi". Kto tworzy tę skorupę ?, w czyich rękach rząd, policja, prokuratury?. Sędzia, co powiedział prawdę o narodzie parszywym został natychmiast zawieszony, bo tak chciał ambasador parszywego narodu. Jest tysiące tomów opracowań n/t tego narodu, on to wydał najwięcej swoich ziomków Niemcom, nie Polacy. Taki Gross, Grabowski, Engelking, Śpiewak, Szechter i wielu innych powinni gnić w więzieniach, niestety chroni ich "skorupa".
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 12:18
~~~
Lud polski miast i wsi od lat taki sam. Żydów zatłuką dla majątku, anonim do bezpieki na sąsiada napiszą, własnego psa drągiem zabiją, za księdza pedofila mszę zamówią, zgwałconą na własnej osiemnastce dziewczynę zaszczują, bitą przez męża kobietę wyszydzą, zwyrodnialców gwałcących dziecko świętym oburzeniu bronić będą. Lata mijają a my niezmienni, po katolicku miłościwi, miłością bliźniego i empatią po nos napchani. Oczy w panienkę najświętszą wpatrzone, by zła obok siebie i w sobie nie widzieć, ręce do paciorków złożone, grzechy nasze raz w tygodniu wyspowiadane, i znów żeśmy czyści i nieskalani jak Jezusek dopiero co narodzony. Plugawy naród, zawistny, okrutny, skarlały, rządzony przez podobnych do siebie. Krew z krwi. Zasłużyliśmy.
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 12:11
~Norma66
Coś złego stało się z naszym krajem. Zawsze byli w nim i dioci, ale nigdy nie mieli tak świetnych warunków do działania. Na tym polega "dobra" zmiana.. Białoruś,Korea Pn,moja ojczyzna w jednym szeregu.Tak działa pis.Tak bardzo mi przykro.
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 11:59
~Ńorma66
Kaczyński jak nikt w najnowszej historii obnażył to,że jesteśmy narodem papug, pawi, "dziennikarzy", erotomanów, szaleńców, zawadiaków, głupców i komediantów.Wyspiański pchnął w grób a Kaczyński wygrzebał obłęd mesjanistyczny, którym upijali się wielcy prymitywi.
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 17:14
~Ferdek z Poniatowskiego
ty wężu trzygłowy ~~~ jesteś chory z nienawiści, jak każdy trol. Gdybym tu widział normalnego POKO, to bym se z nim POdyskutował. A tu sama plugawa liberalno/tęczowa miernota, "stojąca murem' za POstKOmunistami, czyli trenowani trole z farm Helmutów, Prejzy i Władka ze wschodu.
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 12:08
~~~
Chorzy z nienawiści fałszywi patrioci w swojej obłudzie, hipokryzji i zakłamaniu są tak samo wiarygodni jak ich protoplaści z PZPR. Tam tylko była miłość ojczyzny, braterska przyjaźń ze Związkiem Radzieckim i przewodnia rola partii. Teraz jest tak samo, tylko ta indoktrynacja jeszcze bardziej nasilona.
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 11:45
~~~
Najważniejsze żeby wiedzieli że nasz Bóg jest największy, Żydzi zabili Jezusa, bracia bliźniacy najpierw odkryli księżyc a potem zwyciężyli Komunę. I Wałęsa im w tym przeszkadzał a prokurator Piotrowicz im pomagał "od środka". Unia jest lewacka i pije z nas krew (bo to Żydzi są panie kochany). Nie ma zanieczyszczenia powietrza od Polskiego Węgla, korniki zostały pobite, i katolicy są najlepsi ludzie na świecie, tylko do rany przyłóż. Soros z pomocą Tuska, Muska i Wałęsy podkopuje wolę narodu. No I Matołuszek jest najlepszym naszym premierem, nawet lepszym od Broszki. Co dalej ? O, Krysia jest wzorem kultury, a Mazurek, Koń Który Mówi, standardem urody. A niejaki Jaki jest nowym standardem inteligencji. Coś jeszcze ?
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 07:35
~Edmunt Zberezny
Patriotyzm=wojny.
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 16:42
~Ferdek z Poniatowskiego
Lewactwo=wojny i ludobójstwo
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 12:09
~Norma66
Kraj, w którym o sprawiedliwość dba prokurator Piotrowicz, etykiety uczy Pawłowicz, politykę zagraniczną prowadzi Jaki, a o "godność narodu" troszczą się indywidua pokroju Świrskiego nie ma przed sobą przyszłości...
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 05:47
~Lustro
@ferdek, głosisz rasizm i straszysz wojną, podobnie w latach 30 ubiegłego wieku przemawiał Adolf i wiemy czy to się skończyło. Swoje deficyty, lenistwo i braki intelektualne próbujesz nadrabiać chamstwem i robić z siebie miłego, patriotę debila, ale to ani smieszn, ani patriotyczne, a co najważniejsze niechrześcijańskie.
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 16:44
~Ferdek z Poniatowskiego
och, jaki siem tu tęczowy chrześcijanin trafił, PO PO PO
+0-0
Środa, 18 września 2019 r. godz. 16:26
~Ferdek z Poniatowskiego
Panie Moher49, nie wiem czy będzie "Pieśń Konfederatów Barskich", ale niech to pana nie zniechęca, proszę przyjść i śpiewać, żeby uczyć młodzież patriotyzmu, bo za 20 lat może być zawierucha za naszą zachodnią granicą, jak siem ciapowate tak szybko rozmnożą i Helmuty się zaczną bronić.
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 20:06
~Liverpool
To fakt, ze najwiecej rasistow mieszka we wschodniej czesci Niemiec - byle NRD, sieroty po komunizmie (podobnie jak, np. Kaczynski i Spolka)...
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 10:20
~??????
Liverpool: a co powiesz na to, ze w Niemczech to niemal wszyscy wieszaja psy na uchodzcach, pod wschodnia granica dochodzi do regularnych walk w duzych miastach miedzy mlodzieza od uchodzcow a niemiecka. Od lat juz. Poczytaj w pierwszych lepszych mediach niemieckich. Jak nazwiesz wtedy Niemcow - skoro Polak to twoim zdaniem rasista???
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 09:06
~Moher49
Panie Ferdku, w aliansach to PIS teraz z żydami, nie z królami. Nie wystarczy śpiewać trzeba działać. Dlaczego policja za moje pieniądze chroni zboczone marsze ?, Kaczyński, cichutki, głowa w piasek z Sorosem nie chce zadzierać. Nie będzie policji, moje chłopaki z ONR, MW, RN pokażą zbokom gdzie ich miejsce. PIS sprzedaje Polskę żydom. Ostatnia transakcja - sprzedaż źródeł Roztocza "amerykańskiej" firmie. Krążą też wokół Lipy, Zaklikowa. Czy Polacy nie potrafią wody wydobyć, butelkować, eksportować, musi być zagraniczny "inwestor" ?.
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 00:26
~Liverpool
Ferdek - kolejny maly, polski rasista... ten kraj chyba juz na zawsze bedzie stal na dalekich peryferiach Europy.
+0-0
Środa, 18 września 2019 r. godz. 16:15
~Ferdek z Poniatowskiego
Zaczniemy se Hymnem Polski, czyli Mazurkiem Dąbrowskiego. Następnie pięśni w następującej kolejności: 1. Bogurodzica; 2. Gaude Mater Polonia; 3. Gaudeamus igitur; 4. Hymn do miłości Ojczyzny; 5. Mazurek 3 Maja; 6. Boże, coś Polskę; 7. Warszawianka; 8. Chorał; 9. Marsz, marsz Polonia; 10. Cześć polskiej ziemi, cześć; 11. Rota; 12. Marsz Pierwszej Brygady; 13. Hymn do Bałtyku; 14. Modlitwa obozowa; 15. Solidarni; 16. Żeby Polska była Polską W imieniu plebanii zapraszam wszystkich serdecznie, bo pieśni patriotyczne trzeba se śpiewać
+0-0
Czwartek, 19 września 2019 r. godz. 00:00
~Ferdek z Poniatowskiego
panie nocna kawa, zabawne jest, że lewactwo, które w końcu jest mniejszością wszystko POstrzga na opak niż demokratyczna większość. Ale to jest wasze problemo nie nasze.
+0-0
Środa, 18 września 2019 r. godz. 23:32
~nocna_kawa
To zabawne (a moze raczej smutne...), ze ci co najbardziej teraz niszcza Polske udaja najwiekszych patriotow!
+0-0
Środa, 18 września 2019 r. godz. 14:25
~Orzeł
Piękna sprawa .
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.