Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 26 maja 2020 r. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
 Wiadomości lokalne
» Zarząd Huty Stalowa Wola bez zmian
» Kontynuacja remontu konserwatorskiego budynku dawnego sądu
» Komunikat MZK
» W Klasztorze zamilkły organy
» Rdzawe ślady na ścieżce rowerowej. Co to jest? - pytają mieszkańcy
» Miasto przedłuża nabór na dofinansowanie do zakupu kotłów grzewczych
» Kierował ciężarówką mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie
» Komunikat MZK
» Znajdź czas dla siebie w ESTET!
» Gospodarstwo Agroturystyczne "Madejówka" - miejsce do relaksu i dobrej zabawy!
» Wypadek na drodze powiatowej w Pysznicy
» Opozycja z Rady Miasta rezygnuje z pracy w Komisji Rewizyjnej. - Praca tam to zakłamywanie rzeczywistości - twierdzą
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Środa, 11 września 2019 r. godz. 12:56     /Magdalena Rodecka/
Kierowcy mają dość remontu podskarpowej

Koniec robót jest już bliski. Finał ma nastąpić w tym miesiącu, we wrześniu.
Koniec robót jest już bliski. Finał ma nastąpić w tym miesiącu, we wrześniu.
Fot. Jacek Rodecki
Długo wyczekiwany, obecnie znienawidzony, zwłaszcza przez kierowców przejeżdżających przez skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną na Brandwicy. Nie ma dnia aby do naszej redakcji nie wpływały sygnały w związki z remontem na podskarpowej.

Chodzi o tworzące się korki i opieszałość robót. - Co oni chcieli remontem tego skrzyżowania osiągnąć. Bo mam wrażenie, że tylko ukarać, nas kierowców, pokazać jak są ważni - stwierdził jeden z mężczyzn.

Nerwowo jest w godzinach szczytu, nad ranem i w godzinach popołudniowych. Kierujący oczekują na przejazd przez 5-6 cykli. Zdąża przejeżdżać zaledwie 3-4 samochody. - Czy remont na tym skrzyżowaniu był konieczny? - słyszymy.

- Remont na wysokości tego skrzyżowanie to nie jest nowy remont czy nowe zadanie. Remontowana jest Trasa Podskarpowa, która dochodzi do skrzyżowania z ul. Brandwicką - tłumaczy Bartosz Wysocki z rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Koniec robót jest już bliski. Finał ma nastąpić w tym miesiącu, we wrześniu.

Przypomnijmy: remont ma związek z pęknięciami i garbami na drodze. Mimo ich frezowaniu, pokrywaniu asfaltem wciąż tworzyły się nowe. Ekspertyzy wykazały, że fałdy poprzeczne są konsekwencją nieoczekiwanych procesów fizykochemicznych i mają związek z usytuowaniem trasy na podmokłych terenach w okolicach starorzecza Sanu.

Trasę Podskarpową oficjalnie otwarto 17 stycznia 2006 roku.Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 21 września 2019 r. godz. 19:35
~melon1010
większych nierobów w życiu nie widziałem zablokowali jeden pas na pół roku nie robili nic,przepraszam postawili barak i wysypali trzy wywrotki piachu.Zaczynają się brać za łopatę o ósmej o piętnastej pozamiatane na remontowanym odcinku pusto robotnika zero.Jestem pewien że za dwa lata się okaże że ten remont w cudzy słowie gówno dał i pieniądze poszły w błoto eurovia to się nadaje do robienia dróg w Pakistanie.
+0-0
Poniedziałek, 16 września 2019 r. godz. 20:45
~Roch
Dobrze,że remontują ale to trwa zbyt długo. Dlaczego wykonano frezowanie i tak pozostawiono ma długi czas. Ogromne uskoki, powodują ,że kierowcy niszczą auta. Ludzie tracą cierpliwość patrząc na ten bałagan.
+0-0
Sobota, 14 września 2019 r. godz. 21:28
~Ola
codziennie przejezdzam po kikla razy ten odcinek od conajmniej 6 miesiecy. Jak byla pogoda i mozliwosci zeby to szybko zrobic to brak robotnikow i sprzętów, na wiosnę zaczeto cos tam niby robić ale na takiej zasadzie zeby cos sie działo, 2 robotników jakas 1 koparka, przerzucanie krawężników itd. teraz im blizej oddania drogi to juz nie wiedza co maja robic, zablokowane 2 pasy, niby robornikow wiecej ale nadal brak postepow, a jezeli chodzi o pseudo naprawe tej drogi to za 2 kara bedzie to samo, firma wziela kase niby cos poprawila chodzi mi o garby- ale z tego co wiem to jest tylko chwilowe rozwiazanie..... za 2 lata kolejny remont.......
+0-0
Czwartek, 12 września 2019 r. godz. 22:30
~set
Ile można robic taki kawałek żygać sie chce.
+0-0
Czwartek, 12 września 2019 r. godz. 14:41
~Nocny
~obserwator Wszyscy debile narzekający na tą droge jak chcecie zobaczyc garby Widać że jesteś światłym i kulturalnym człowiekiem na poziomie... tylko na jakim poziomie?
+0-0
Czwartek, 12 września 2019 r. godz. 13:12
~obserwator
Wszyscy debile narzekający na tą droge jak chcecie zobaczyc garby na drodze to podjędzcie pod duże TESCO tam przy myjni samochodowej to zobaczycie prawdziwe garby. A kiedy tam robiono ten parking przez 5 lat nie było żadnych garbów, te garby dopiero powstały po wybudowaniu tej myjni.
+0-0
Czwartek, 12 września 2019 r. godz. 13:33
~J 23
Nie, nie chcemy widzieć garbów na drodze budowanej za nasze pieniądze.
+0-0
Czwartek, 12 września 2019 r. godz. 11:15
~Radziu
Tak źle i tak niedobrze. Były garby narzekali, remontują też narzekają. Jeszcze chwilkę wytrzymacie, będzie równo to nadgonicie stracony czas. Przecież nie będziecie jeździć 70 km/h po nowej równej drodze, prawda?
+0-0
Czwartek, 12 września 2019 r. godz. 09:59
~pławiak
Dziwne że tak żle zbudowano tą drogę, skoro w St. Woli są sami eksperci od budowy dróg. Na tym forum wypowiadają się sami eksperci. Dlaczego jest tak żle skoro jest tak dobrze??? A może nie wypowiadajmy się na temat o którym nie mamy zielonego pojęcia.
+0-0
Czwartek, 12 września 2019 r. godz. 12:34
~J 23
"ekspercI' to ją zbudowali - efekt jak widać. Ewidentnie popełniono co najmniej błędy, ale luz - przecież my podatnicy zapłacimy za to jeszcze raz... lub jeszcze nie raz
+0-0
Czwartek, 12 września 2019 r. godz. 09:18
~prezes
Prawie cała obwodnica Stalowej i Niska będzie przebiegać wzdłuż Sanu,a więc w starorzeczu...Wobec tego ,czy wzięto to pod uwagę przy projektowaniu jej na odcinku od Vivo w kierunku Niska,mając doswiadczenie z poprzednim odcinkiem?
+0-0
Czwartek, 12 września 2019 r. godz. 12:24
~POko
Stary ogarnij się z tym starorzeczem! To ściema . Sednem jest brak odwodnienia nie zamontowano go podczas budowy w 2006r !!
+0-0
Czwartek, 12 września 2019 r. godz. 09:02
~To dopiero prolog
Trafne spostrzeżenie, dlaczego takie pofałdowania, garby tworzą się nawet dalej na wiadukcie przez tory ? Myślę, że to kwestia dla prokuratury. Przejrzeć faktury na użyte materiały. Zweryfikować faktycznie zastosowane. W niedługim czasie przecież trzeba będzie poprawiać tą ulicę do końca, do wylotu na Agatówkę.
+0-0
Czwartek, 12 września 2019 r. godz. 08:19
~J 23
Czy ktokolwiek poniósł konsekwencje tego, że podskarpowa była zbudowana na kilka lat? Co się stało? Kto zawinił? Dlaczego zmarnowano nasze pieniądze i teraz praktycznie od nowa budowana jest ta droga? Jak będzie z kolejną ulicą budowaną w tym rejonie od vivo w stronę Niska? Też na parę lat i potem od nowa?
+0-0
Czwartek, 12 września 2019 r. godz. 08:15
~qaz
a moje pytanie czemu nikt nie pomyślał żeby od Brandwicy na samym skrzyżowaniu zrobić pas skrętu w lewo i drugi dla jadących prosto i skręcających w prawo... wystarczyło metr wygospodarować....
+0-0
Czwartek, 12 września 2019 r. godz. 07:54
~Nocny
Gdzie jest ktoś z nadzoru nad tą pożal się Boże budową!!!??? zamiast zrobić porządną podbudowę powubierali kilka dołków w miejscach gdzie były garby i tam zrobili "korki" do zatkania pęknięć, reszta tylko przefrezowana, popękana podziurawiona, zobaczcie na krawężniki wymienione tylko w miejscach tychwybranych dołków... już się pofalowały a remont jeszcze nie skończony i jak ładnie pomalowany ekran dźwiękochłonny na zielono-pomarańczowo - estetycznie i równo wymalowany no wstyd. jeśli to skończą to gwarantuję że za dwa lata drogą będzie wyglądać jak przed remontem.
+0-0
Czwartek, 12 września 2019 r. godz. 02:07
~Mieszkaniec Sandomierza
Logika w stalowej woli ludzi debilnych do stalowej woli ciężko dojechać tą pozal się obwodnica i sandomierska też bo wszędzie blokada gdzie nie wjedziesz w to miasto wszędzie utrudnienia w ruchu
+0-0
Czwartek, 12 września 2019 r. godz. 01:53
~Ginzo
Fizykochemiczne? To dlaczego te garby są nawet na wiadukcie????
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 21:14
~Olo
Ludzie mszczą pod nosem w związku z tym długim partactwem, a za kilka tygodni przed wyborami kolega Rafał w raz z innymi kandydatami w blasku fleszy, będzie przecinal, otwierał i świecił światłem odbitym z nożyczkami w kolejnym lansie wyborczym.
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 22:17
~lala
Tak będzie masz rację.
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 18:36
~esoxpw
Ok. San kiedyś tam płynął, ktoś nie sprawdził, ktoś nie wiedział, podpisana umowa tego nie regulowała. Trzeba było zrobić odwodnienie, trzeba było zmienić podłoże, itd. itd. Ale do cholery jasnej na ten remont nie potrzeba było więcej jak 6 miesięcy!
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 18:21
~Koło
Nagnajów proszę państwa Nagnajów i po sprawie
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 17:53
~Jupik
Wazne ten most kolo Vivo na jastkowice. Nie bylo by problemu. Wieśniaki za rzeki by przejechały. I wszyscy by prosto jechali na obwodnicy
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 22:46
~Bodek
Ty, miastowy naucz się pisać po polsku, bo póki co to wstydzić się tylko ze swoich wypocin powinieneś.
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 17:52
~bobsonek
To jest dramat jak to się wlecze. Jadę w niedzielę, a tam patrze dół, piach, zdarty asfalt (za skrzyżowaniem). Nie wierzę w ten wrzesień, że skończą.
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 16:52
~ttry
Najgorsza firma od 10 lat w tych okolicach
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 16:44
~Ludwik
Pragnę państwa poinformować że sprawa zakrawa na prokuratura jakie garby ,jakie starorzecze? Panie biegły dlaczego garbów nie ma i nie było 2 metry dalej na asfaltowej ścieżce rowerowej?? Powodem garbów był zły projekt lub złe wykonanie i brak odwodnienia które to dopiero podczas tego remontu zostało zamontowanie.
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 16:28
~normalny
A gdzie pan Weber i reszta mają daleko co się tam dzieje ??? Lepiej pokazywać się przy kasie:(((
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 16:21
~zło
@Lucyfer: faza księżyca w odniesieniu do położenia dźwigni oscylatoryjnej bulbatora przeziernikowego. To tak najprościej jak się da.
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 16:14
~Lucyfer
Kto mi wytłumaczy co kryje się pod pojęciem nieoczekiwane procesy fizykochemiczne?
+0-0
Czwartek, 12 września 2019 r. godz. 08:16
~123
To znaczy, że wykonawca zbudował drogę niezgodnie ze sztuką budowlaną, a odbiorca połowę zaoszczędzonej kasy wziął do kieszeni za pozytywny odbiór. Potem odczekali aż skończy się okres gwarancji i git. To są właśnie nieprzewidziane zjawiska fizykochemiczne. A dokładniej mówiąc fizyczne bo chemiczne to były dopiero jak oblewali ten interes.
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 16:44
~ekoterrorysta
Prawdopodobnie puchnięcie iłów krakowieckich pod wpływem wody, która w jakiś sposób (np. przy budowie drogi) się do nich dostała.
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 15:58
~Eluwa
Pier.. się z tą drogą ile tyle... Sam widziałem jak bardzo wszyscy zajęci są robotą
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 15:30
~roxyyy
Światła na owym skrzyżowaniu też są super pomyślnie zaprogramowane na czas remontu. Wjeżdżasz na zielonym i trzeba się pomodlić żeby strzała z boku nie dostać. Kierowcy przez te ogromne uskoki prawie się zatrzymują na skrzyżowaniu przez co samochody zostają na środku a z innej strony mają już zielone. To jest pomysłowość dopiero! Brawo.
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 15:18
~~s
W Pilchowie tez remont drogi
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 15:11
~Rap
Właścicielem drogi jest Państwo i Państwo toleruje taki dziadowski remont. Czyli Państwo dalej nie działa.
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 15:10
~Kierowca
Czy kierownik tej budowy ma trochę oleju w głowie? Wycieli asfalt na skrzyżowaniu z Brandwicką i nic tam nie robią!!!
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 15:04
~Ferdek z Poniatowskiego
Kierowcyi Polacy znani są z tego, że lubią narzekać. Jakby nie było remontu to narzekali by na garby w drodze. I zawsze winę widzą u drugiego, a nie u siebie. A ja radzę uzbroić siem w cierpliwść i RELAKS za kierownicą, bo wypadki są niemal każdegp dnia. A nie wszyscy wiedzą przez co trzeba przechodzić po wypadku, np. z ubezpieczeniem. To droga przez piekło. Tak więc relaks panowie i panie.
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 20:56
~Paweł
Tak tylko po co było frezowac jak do tej pory mógł tam być asfalt. Takie węzły frezuje się a na następny dzień już jest nowa droga
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 14:39
~To jest skandal
mieszkam na ulicy Brandwickiej i przyglądam się każdego dnia co tu się dzieje. To jest skandal! Dlaczego nie reagują władze miasta ?!?!
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 14:32
~olo
"...mają związek z usytuowaniem trasy na podmokłych terenach w okolicach starorzecza Sanu." nooo a co to bedzie się działo na tzw obwodnicy... takich remontów będzie co parę lat.
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 14:16
~Fiko
Najpierw pół roku rozgrzebany stał pas w kierunku Stalowej i kręciło się 3 nierobów, teraz tym zdezelowanym pasem jedziemy w stronę Sandomierza przez jeden wielki korek który zaczyna się już od ronda przy Vivo. Przez Rozwadów nie ominiesz bo przejazd rozgrzebany. Kuźwa żeby jechać do Sandomierza przez Jamnicę i wioski okoliczne. Ewentualnie kombinowanie przez osiedle Piaski.
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 20:50
~bl
Proponuję objazd przez Piaski - jak się lokalna elyta spieni, prace ruszą z kopyta
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 13:55
~Tomcio
Wykonawca to jeden z większych badziewiaków w Polsce. Ale "największe brawa" należą się zarządcy dróg i włodarzom miasta, że w tym samym okresie pozwolili zamknąć przejazd przez Rozwadów na ulicy Sandomierskiej
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 14:26
~123
I rozpiepr.yć skrzyżowanie w Pysznicy prowadzące do St.Woli
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 13:23
~Kazek
Jedna koparka i trzech pracowników na budowie. Kto za to odpowiada ? Proszę popatrzeć na bariery rozdzielające pasy ruchu. To jedna wielka fala. Jak to wygląda.
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 13:21
~wacek
Przecież to nie koniec problemów z tą przeklętą drogą. Niedobrze się robi jadąc odcinkiem od Agatówki w stronę Stalowej Woli. Garbów jest coraz więcej, są coraz wyższe. Nie da się jechać w sposób, który nie niszczy samochodu. Remontują odcinek który był akurat w najlepszym stanie.
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 13:13
~n
Ja jestem ciekaw co za idiota wymyślił żeby frezować skrzyżowanie i zostawić na tak długi okres czasu nie robiąc nic na nim. Po co to było robić ?
+0-0
Czwartek, 12 września 2019 r. godz. 21:56
~fixel
Faktycznie, wygląda to fatalnie to tak jakby na złość użytkownikom drogi to zrobiono. Po frezowaniu na drugi dzień winien być wylany asfalt a nie czekać nie wiadomo na co! Indolencja władzy i wykonawców?
+0-0
Środa, 11 września 2019 r. godz. 13:06
~jozek
Gdy jest wszystko przygotowane do wylania asfaltu to powinno skierowac sie caly ruch na 2-53 dni przez Rozwadow i wykonac lanie asfaltu jednym ciagiem.A tak to jest takie za przeproszeniem piep.zenie a nie robota.Pozdrawiam.Byly juz pracownik budowlany
+1-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.