Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Niedziela, 7 czerwca 2020 r. Imieniny: Ariadny, Jarosława, Roberta
 Wiadomości lokalne
» Andrzej Duda: kandyduję po to, żeby nikt nas nie cofnął o 5 lat
» Centrum ToTu zaprasza! Twój piękny ogród to tylko kwestia czasu
» Podpisy dla Trzaskowskiego. 823 w dwie godziny
» "Niesforny Aniołek" - Janina Wań wydała książkę dla dzieci
» Czyż te 32 kg mniej nie robi cudownej różnicy?!
» Murem za Tuleyą
» Szybkie tempo prac przy budowie obwodnicy. Widać pierwsze warstwy asfaltu
» 3 miesiące dla sprawców rozboju. Pobili i okradli 46-latka
» Siedział na chodniku i kaszlał. Krzyczał, że się dusi i ma koronawirusa
» Prezydent RP Andrzej Duda w "Strefie rozmów o Polsce" w Stalowej Woli
» 42-latek z powiatu stalowowolskiego posługiwał się cudzą kartą płatniczą. Wpadł w ręce policjantów
» Związkowcy sprzeciwiają się zwolnieniom w Kuźni Matrycowej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Muzeum zaprasza na Rodzinne niedziele
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
» Elementarz polskiego dizajnu
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 10 września 2019 r. godz. 12:00     /Informacja prasowa/
Nowe obiekty sportowe na nowy rok szkolny

OSA przy budowlance składa się z siłowni terenowej oraz strefy relaksu. Na potrzeby siłowni, zainstalowane zostały m.in. takie urządzenia jak: narciarz biegowy, motyl, wiosła, rowerek, czy wyciąg górny, natomiast w strefie relaksu znajdą się m.in. stolik do gry w szachy oraz stół do ping-ponga.
OSA przy "budowlance" składa się z siłowni terenowej oraz strefy relaksu. Na potrzeby siłowni, zainstalowane zostały m.in. takie urządzenia jak: narciarz biegowy, motyl, wiosła, rowerek, czy wyciąg górny, natomiast w strefie relaksu znajdą się m.in. stolik do gry w szachy oraz stół do ping-ponga.
Fot. Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli
Dwie stalowowolskie szkoły ponadpodstawowe - ZS Nr 1 oraz ZS Nr 2, weszły nowy rok szkolny z nowymi obiektami sportowymi. Ich uroczyste otwarcie odbyło się 9 września.

Zespół Szkół Nr 1 im. gen. Wł. Sikorskiego wzbogacił się o pokryte sztuczną nawierzchnią boisko wielofunkcyjne, służące m.in. do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, a nawet tenisa ziemnego. - Dzięki tej inwestycji można powiedzieć, że ta szkoła jest kompletna. Macie wspaniałą bazę do nauki, która teraz została uzupełniona o nowoczesne i bezpieczne boisko. To jest właśnie to, czego tu brakowało. Życzę wam drodzy uczniowie, aby zmagania na tym boisku dawały wam dużo radości - mówił obecny na otwarciu obiektu wiceminister infrastruktury i stalowowolski poseł Rafał Weber.

Inwestycja została dofinansowana przez Ministra Sportu i Turystyki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej (FRKF) w ramach Programu Sportowa Polska - Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej. Wybudowanie i wyposażenie boiska kosztowało w sumie 779 tys. zł, z czego dofinansowanie ze środków FRKF wyniosło 389 tys. zł, a druga część nakładów pochodziła z budżetu Powiatu Stalowowolskiego. - Wasza szkoła rozkwita. Gdy dzisiaj wchodziliśmy do niej z ministrem Weberem, to na korytarzu było tak wiele młodzieży, że mieliśmy kłopot żeby dojść do gabinetu dyrekcji. To wspaniały widok, który bardzo mnie ucieszył. Nie ukrywam, że bardzo zależało mi na odbudowaniu tej szkoły, dlatego jestem dumny gdy widzę, jak dzisiaj tętni ona życiem. To też zasługa dyrektor Agaty Krzek, która przystąpiła do pracy w niej z ogromną werwą i zaangażowaniem - powiedział starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Po poświęceniu boiska odbyło się przecięcie wstęgi, a później była okazja przetestowania go, z czego chętnie skorzystali nie tylko uczniowie, ale i obecni na uroczystości goście.

Tego samego dnia dokonano również otwarcia kolejnego przyszkolnego obiektu sportowego - Otwartej Strefy Aktywności przy Zespole Szkół Nr 2 im. Tadeusza Kościuszki. Inwestycja ta, podobnie jak boisko wielofunkcyjne przy ZS Nr 1, została dofinansowana ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, tylko że w ramach Programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. Całkowita wartość tego zadania to 47 tys. zł, z czego 23 tys. zł stanowi dofinansowanie z MSiT. - To kolejna inwestycja w ostatnich latach, która dzięki dofinansowaniu Ministerstwa Sportu i Turystyki wzbogaciła naszą bazę oświatową. Przecież tylko przy tej szkole MSiT dofinansowało wcześniej przebudowę i remont sali gimnastycznej oraz budowę Orlika Lekkoatletycznego. To pokazuje dbałość, z jaką organ prowadzący, czyli Powiat Stalowowolski na czele ze starostą Januszem Zarzecznym, podchodzi do rozwoju bazy sportowej przy naszych szkołach - mówił wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

Starosta podziękował mu za wspieranie działań samorządowców w pozyskiwaniu środków na takie inwestycje, jak choćby otwierana OSA. - To pan pomaga otwierać nam drzwi do gabinetów innych ministrów, co pozwala nam skutecznie sięgać po dofinansowania na tego typu zadania. W przypadku tej inwestycji chcę bardzo podziękować jej inicjatorowi, człowiekowi, któremu bardzo na niej zależało i aktywnie uczestniczył w jej realizacji - radnemu powiatowemu i jednocześnie nauczycielowi wychowania fizycznego w tej szkole - Dariuszowi Bańce. Ta OSA powstała w dużej mierze dzięki pańskiemu zaangażowaniu - mówił starosta Janusz Zarzeczny.

Jak zauważył wiceminister Rafał Weber, na początku łańcuszka - jako inicjator inwestycji, stał Dariusz Bańka, a na jego końcu - jako ten, który podpisał umowę na dofinansowanie jej, był minister sportu i turystyki - Witold Bańka.

OSA przy "budowlance" składa się z siłowni terenowej oraz strefy relaksu. Na potrzeby siłowni, zainstalowane zostały m.in. takie urządzenia jak: narciarz biegowy, motyl, wiosła, rowerek, czy wyciąg górny, natomiast w strefie relaksu znajdą się m.in. stolik do gry w szachy oraz stół do ping-ponga.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.