Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 18 lutego 2020 r. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
 Wiadomości lokalne
» Były prezydent Stalowej Woli będzie wyjaśniał sprawę upadłości sanockiego PBS
» Pijana matka przyjechała z dzieckiem umyć samochód
» Opozycja chce publicznej debaty o sytuacji w szpitalu
» Mateusz Nowak dyrektorem Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej
» Denat w hotelu
» Poseł Marek Rząsa w Stalowej Woli: 10 maja dokonamy wyboru wizji w jakiej Polsce przyjdzie nam żyć
» Jaki przebieg będzie miała droga ekspresowa S74?
» Nie dla likwidacji ginekologii i położnictwa. Będą zachęcać do rodzenia w Stalowej Woli
» Rusza budowa podwórka dla Pława
» Z przytupem. Potańcówka dla seniorów
» Za ciężki i bez zezwolenia
» Nie pohandlują przy targowym skwerze. Pojawił się zakaz
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Ruszają zapisy na semestr letni 2020 zajęć Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego w Stalowej Woli
» Kresy moje, utracone. Ze wspomnień mieszkańców Stalowej Woli
» Viva Moniuszko
» Wernisaż wystawy "To nic…" Marzeny Kaspieruk w Galerii TŁO
» Teresy Prokop myśli i przemyślenia…
» Piotr Bałtroczyk Stand-up: Starość nie jest dla mięczaków
» Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych
» Grupa MoCarta wśród gwiazd czyli historia muzyki wg Grupy MoCarta
» O kobietach dla kobiet i nie tylko… czyli Dzień Kobiet w Muzeum
» "Szczęśliwa godzina": Młoda Polska
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
»Pożar w historycznym budynku Dyrekcji Naczelnej HSW
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 23 sierpnia 2019 r. godz. 13:40     /Magdalena Rodecka/
Co z umową na dostawę prądu dla gminy? Jest drożej

Gmina jest już po przetargu na zakup energii elektrycznej. Z otwarcia ofert wynika, że zgłosił się jeden dostawca a cena jaką założono w budżecie w porównaniu do zaproponowanej przez dostawcę jest wyższa o 2,8 mln. zł.
Gmina jest już po przetargu na zakup energii elektrycznej. Z otwarcia ofert wynika, że zgłosił się jeden dostawca a cena jaką założono w budżecie w porównaniu do zaproponowanej przez dostawcę jest wyższa o 2,8 mln. zł.
Fot. Jacek Rodecki
Gmina jest już po przetargu na zakup energii elektrycznej. Z otwarcia ofert wynika, że zgłosił się jeden dostawca a cena jaką założono w budżecie w porównaniu do zaproponowanej przez dostawcę jest wyższa o 2,8 mln. zł.

W połowie lipca w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli ogłoszono przetarg na zakup energii elektrycznej w ilości około 7 880 956 kWh/rok. W dniu wczorajszym otwarto oferty. Zgłosił się jeden oferent, PGE Obrót Spółka Akcyjna z Rzeszowa, z kwotą niespełna 6,5 mln. zł. Miasto przeznaczyło na ten cel w budżecie o wiele mniej, 3,6 mln. zł. Jak się dowiedzieliśmy w stalowowolskim Urzędzie Miasta trwa analizowanie oferty.

Przetarg dotyczy oświetlenia ulicznego w liczbie 138 punktów, dostawy energii do 38 tablic informacji pasażerskiej, budynku Sokoła, Urzędu Stanu Cywilnego, garaży na ulicy Wolności, schronu na ulicy Wyszyńskiego, Urzędu Miasta, syren alarmowych na Metalowców, Al. Jana Pawła II oraz na Podleśnej 3 i Dmowskiego 6, biura Urzędu Miasta, budynku administracyjnego Urzędu Miasta, placówek oświatowych, Środowiskowego Domu Samopomocy na Wańkowicza i Popiełuszki, MOPS-u, instytucji kulturalnych: wystawy COP, budynku po byłym sądzie, Muzeum Regionalnego, MDK oraz MOSiR-u.

Pod koniec grudnia 2018 roku Sejm przyjął nowelizację ustawy o podatku akcyzowym, dzięki której w gospodarstwach domowych jak i w biznesie wzrost opłat za energię miał być nieodczuwalny ale tylko przez rok.

Jak wyjaśniał prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny podczas jednej z sesji miejskiej samorząd podchodzi do zakupu energii bardzo odpowiedzialnie. Przetarg na jej zakup był ogłoszony w listopadzie 2017 roku i cena jaką otrzymano od dostawcy energii obowiązuje do listopada 2019 roku.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 27 sierpnia 2019 r. godz. 00:09
~Jeff
Polska będzie pierwszym krajem gdzie samochody elektryczne na drogim prądzie z ruskiego węgla zostaną zastąpione przez furmanki.
+0-0
Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r. godz. 19:05
~mixxer
Co dalej? Ustawa o kontroli lotów utajni wszystkie dane o pasażerach, a przygotowany przez pana Zbyszka kodeks etyki sędziowskiej zobowiąże sędziów na etatach w Ministerstwie Sprawiedliwości do kontaktów z hejterami jedynie za pomocą szyfrowanych telefonów, uzyskanych od Mariusza Kamińskiego!
+0-0
Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r. godz. 23:14
~wkurzona
Otóż to, zawsze jak coś "naprawiają" to muszą tak spiergolić, aby przy okazji swoje lody ukręcić i swoich chronić. Podobna sprawa wyszła z ustawą o podwyższeniu kar dla pedofili... Tak podwyższyli, że przy okazji łagodzili - pod kątem ewentualnych zarzutów dla Kuchcińskiego za seks z nieletnią. Ot, taka świetna zmiana.
+1-0
Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r. godz. 09:09
~Ted
Człowiek uchodzący za premiera RP dał redemptorystom kolejne 3 mln zł na park pewniego bezdzietnaego ojaca z Torunia. W październiku 2018 dostał 5 mln. Od początku kadencji tej władzy otrzymał juz 250 mln, podczas gdy zamykanae są oddziały onkologiczne dla dzieci. Wspierwsz to Wyborco obecnej władzy?
+0-0
Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r. godz. 08:23
~Juhas
Mateusz i jego wyznawcy będą zadowoleni z wyższych rachunków, będzie kolejne 100 milionów Tadka i pare miliardów dla reszty pasterzy.
+0-0
Niedziela, 25 sierpnia 2019 r. godz. 17:05
~wkurzona
Od nowego roku czeka nas totalna masakra. Prąd 100% w górę dla firm, podwyzki juz sii szykują dość zasadnicze. W Stalowej tylko czekać, jak MZK uwolni z ceny, bo notuje kolejny rok z rzędu kolosalne straty przez radosne przedwyborcze zobowiązania Lucjusza. Przedsiębiorcy już zostali obciążeni bardzo wysokimi podwyżkami podatków i zaraz się okaże jeszcze pójdą w górę, bo rozrywka dla ludu kosztuje. Dojdzie duża podwyżka ZUSu i dodatkowych obciążeń - zapowiadanych przez premiera. Jeśli pracodawcy popłyną, to będą zwolnienia. Nie wróży to zbyt dobrze naszej lokalnej i krajowej gospodarce. Na razie mamy z rozpędu jeszcze wzrost. Powoli to się kończy, a zyski przestaną pokrywać choćby część wydatków. Bedzie totalna dupa. Żaden mędrzec tego nie posprząta.
+1-0
Poniedziałek, 26 sierpnia 2019 r. godz. 22:12
~wkurzona
Panie Bławat Pani Kopacz przyklepała jedynie to co Lech Kaczyński wynegocjował i chwalił się tym po wszystkich "łodpustach". To świadczy jedynie o dyletanctwie jego i jego "załogi". Z powodu tego dyletanctwa, a także buty, zarozumialstwa i bagatelizowania zasad przez jego brata (Jarosława) zginął on i jego goście w samolocie. Poza tym, przypominam, że PO w przeciwieńswie do PIS rozwijała OZE, które miały zmniejszyć ilość "brudnej" energii z węgla i zapobiec drastycznym podwyzkom. Szczególnie solą w oku Rosji (cichej przyjaciółki PISu) był zbyt mały import węgla do polskich elektrowni. Po aferze z udziałem wynajętego przez PIS Falenty, rozwinął sie wspaniale biznes węglowy, kosztem rozwoju OZE i kosztem naszego środowiska i zdrowia. To PIS zablokował rozwój farm wiatrowych, to PIS rakiem wycofał się z OZE, wojując szabelką z ekologami, chciał się przypodobać lobby węglowemu wkładając durnowata retorykę do pustych głów pospolitego suwerena. Suweren teraz zapłaci za dobrodziejstwa PIS, a pluć będzie na Kopacz i PO, bo PIS w TVP tak mu wytłumaczył. Suweren - ciemniejszy od swoich wybrańców - kupi wszystko, bo jak rasowa ladacznica na w tyłeczku moralność, kiedy mu groszem (czyt. srebrnikami) pod nos sypneli. Tak sie skurwic POLSKO!!!! Dokładnie tak doszło do zaborów... ze skurwienia narodu, gratulacje suwerenie. Przyjmuj dalej bezmyślnie plusy
+0-0
Niedziela, 25 sierpnia 2019 r. godz. 23:24
~Bławat
Jak Kopacz podpisała umowę na emisję CO2, Polska miała o połowę mniejszą niż Niemcy na powierzchnię kraju. W zobowiązaniach było, że jego poziom nie może wzrosnąć. Oczywiście nikt w kraju nie myślał o montażu klimatyzatorów i rozwoju gospodarki, co wiąże się ze wzrostem zużycia energii. Opłata za emisję CO2 wzrosła prawie czterokrotnie w ostatnim roku (z 6-ciu do 20-stu euro za tonę). Kto na tym zarabia? Czy chodzi o spowolnienie naszej gospodarki?
+0-0
Niedziela, 25 sierpnia 2019 r. godz. 21:55
~baenaba
Bardzo trafny komentarz-krótko,zwięźle i na temat. Nic dodać,nic ująć.
+0-0
Niedziela, 25 sierpnia 2019 r. godz. 19:07
~Realista
Pani @wkurzona ma niestety rację. Rząd nie ma ŻADNYCH własnych pieniędzy. Potrafi rozdawać tylko to co zabierze ciężko pracującym w podatkach PIT i robiących zakupy w VAT. Ta oczywista oczywistość jakoś nie może się przebić w rządowych mediach. Gierek w 1971 nr. też obiecywał "10 potęgę gospodarczą świata" jaką miał się stać PRL. Po 5 latach mieliśmy płonący Radom w 1976 r. PIS rządzi już 4 lata i zbliża się magiczna granica weryfikacji socjalizmu uprawianego przez obecny rząd. Zapłacą za to rozdawnictwo przede wszystkim najsłabsi finansowo. Drożejący prąd to dopiero początek. Potem będą podwyżki czynszów, podręczników, podatków pośrednich, przeróbki śmieci, wzrost cen towarów przemysłowych itd. Dzisiaj każda fabryka korzysta z prądu elektrycznego i myślicie, że w jaki sposób zostanie rozliczona podwyżka energii elektrycznej? Właściciele będą dokładać do interesu czy zwiększą ceny wszystkiego co tylko można? Zatęsknicie jeszcze do ośmiorniczek PO, a socjalizm 500+ odbije się czkawką Waszym dzieciom Szanowni Obywatele Polacy. Oczywiście zawsze można udawać, że za te wspaniałe pomysły zapłacą inni, ale prawda jest taka, że już teraz widać skutki tej polityki w sklepach przy kasie. A to dopiero początek. Już starożytni wiedzieli, że dobrobyt bierze się z pracy i oszczędzania, a nie z rozdawania pieniędzy, które się pożycza (lekko ponad 2 mld zł miesięcznie przez ostatnie 4 lata Dobrej Zmiany). Miłego dnia, dobrego samopoczucia, hejtowania bliźnich i smacznych, kolorowych snów o dobrobycie dla naszych dzieci.
+1-0
Sobota, 24 sierpnia 2019 r. godz. 19:03
~Grzegorz
"Nie czytałem trafniejszej oceny polskiej rzeczywistości. "Publicysta i były minister w rządzie Tadeusza Mazowieckiego - Waldemar Kuczyński skomentował aferą PiS-u w Ministerstwie Sprawiedliwości. Kuczyński o wyborach i aferze trolli w MS Jeśli PiS nie uzyska większości konstytucyjnej, a opozycja zyska większość w Senacie, demokracja wróci na pewniejszy grunt. Jest szansa naprawić błąd roku 2015 nawet nie odsuwając PiS od władzy. Jeśli nie chcecie odebrać im władzy, to dla swego bezpieczeństwa ograniczcie ją. O Piebiaku: To najzwyklejsze moralne kanalie. Z takich odpadów profesjonalnych i moralnych stworzona jest nomenklatura obecnej władzy. I 40 proc. Polaków nie rzyga tym, jak wydawałoby się powinni normalni ludzie, tylko bije im brawo. Dumni Polacy kochający wolność! Dobrze, że mam już 80 lat. Najbardziej obelżywe słowa w języku polskim tracą moc w konfrontacji z takim kimś, jak Piebiak i wszyscy jemu podobni w obecnej władzy, a są ich tam już tysiące. Odchodzi ten człowiek, jak ostatnia moralna szmata i w tej roli znajdzie się na czarnych kartach historii sądownictwa w Polsce. Współczuję jego rodzinie i potomkom. O PiS: Ta władza, dla utrzymania się jest zdolna do wszystkiego, także do mokrej roboty wobec politycznych przeciwników. Do wszystkiego. To pierwsza taka gangsterska ferajna po 89 r., wyprana z moralności i przerażona możliwością odpłaty za swe czyny. Do dziennikarzy i profesorów popierających PiS - czy afera Piebiaka umocni was w popieraniu PiS, czy może otworzą się wam oczy na to czym na prawdę jest wasz wybranek?! Cała ta ferajna u władzy to są "piebiaki" różnej maści. Owoce gwałtownego od 2015 r. wzrostu popytu na pachołków nowej nomenklatury. A jak głosi uniwersalne prawo podaż pachołków jest zawsze większa niż popyt. Stąd wyrojenie "piebiaków" z zatęchłych zakamarków społeczeństwa. Sprawa Piebiaka i Emilii, to śrubka w mechanizmie, na którym budowane jest od 4 lat państwo w Polsce. Było kiedyś podobno "państwo z dykty". Podobno było. Teraz jest państwo z gówna. Pisowska nomenklatura to "piebiaki", odrzuty, odpady. Demokracja spoczywa na ludziach z charakterem, dyktatura na pachołkach. Od 4 lat mamy ich wyrój ze ścieków społecznych. Obsadzono nimi państwo, bo są najpewniejszym fundamentem jednoosobowej, ponadprawnej władzy Kaczyńskiego. Taka jest dziś zgwałcona przez łotrów Rzeczpospolita. Władzy tak plugawej, jak ta od czterech lat, takiej hołoty rządzącej Rzeczpospolitą dotąd nie było. A co jeszcze przed nami? Rodacy co wam złego zrobiła Ojczyzna, żeście ją tak splugawili? Posłuchajcie języka, jakim te kanalie ze szkalującej bandy u Ziobry i w okolicach mówią o najpodlejszej kampanii niszczenia ludzi, którą prowadzą, głośnej już na cały świat, i porównajcie z niewinnym "szczebiotaniem" ludzi poprzedniej ekipy u Sowy. Zmiana rzeczywiście dobra." Za polityczek.pl
+1-0
Niedziela, 25 sierpnia 2019 r. godz. 21:23
~Ela
W kolejce już czekają, nauczyciele, dziennikarze, osoby niepłenosprawne, ateiści, rudzi. Goebbells byłby dumny z Kaczyńskiego.
+0-0
Niedziela, 25 sierpnia 2019 r. godz. 21:20
~Olga
@Bolo, Jeżeli strażnicy będą łamać prawo, to kto będzie pilnował strażników? Wiesz? Czy ty jesteś naprawdę głupi, czy tylko cyniczny? Na pewno jedno, albo drugie.
+0-0
Niedziela, 25 sierpnia 2019 r. godz. 20:29
~Grzesiek
@Bolo, głosuj na PiS. Wierz mi, bardzo niedługo będziesz się czuł ch&^%wo z samym sobą i w Polsce, którą sobie wybierzesz. Zjesz to g&*no.
+0-0
Niedziela, 25 sierpnia 2019 r. godz. 16:55
~wkurzona
Dokładnie tak... Ministerstwo Sprawiedliwości opanowane przez macki mafijne pospolitych kanalii. Głosujmy 13 października na kogokolwiek poza PIS, szczególnie do SENATU. Inaczej będą robili z krajem co będą chcieli, prywatny folwark kanalii
+0-0
Niedziela, 25 sierpnia 2019 r. godz. 16:10
~Bolo
Ten Kuczyński rozpacza, że nie trafiliśmy Niemcom i francuzom w rowek. A ty Olga za poprzedniej włdzy podejmowałaś jakieś decyzje? Czyli do ciebie mam mieć pretensje, że benzyna nie kosztuje 3,50 zł ? Za stawki VAT, deficyt budżetowy, pieniądze z OFE też odpowiadasz? Wstydziłbym się!
+0-0
Niedziela, 25 sierpnia 2019 r. godz. 14:00
~Olga
@Bławat, nie, coś Ci się po%$##oliło. To KAczyński rozdaje mienie narodwe Kościołowi Katolickiemu i Toruńskimu. Poza tym, Kuczyński to przyzwoity człowiek jest. Przyzwoitość w deficycie w PiS. Nawiasme mówiąc, to pewnie lubisz, keidy ktoś podejmuje za cibie decyzje. Zasługujesz na PRL bis, sorry PiS...
+0-0
Niedziela, 25 sierpnia 2019 r. godz. 11:08
~Bławat
To ten Kuczyński, co polecił Balcerowicza i zaczął sprzedawać państwowe mienie?
+0-0
Niedziela, 25 sierpnia 2019 r. godz. 10:49
~Patrioten Party Live Overload
Nic dodać, nic ująć. Samo sedno problemu zwanego "dajcie mi kasę, a możecie mi narobić na talerz ze schabowym". Dla obecnego pokolenia liczy się tylko kasa. Tylko powiedzcie sami za co w takim razie bili się powstańcy listopadowi, styczniowi, śląscy, wielkopolscy i warszawscy? Za co ginęli żołnierze Wojska Polskiego w czasie II wojny światowej? Czyżby byli wariatami, a może chodziło im o "KASĘ"?
+0-0
Sobota, 24 sierpnia 2019 r. godz. 16:47
~Usa
@arni, z której farmy płatnych troli nadajesz! Twoja matka dużo śniegu zjadła?
+0-0
Sobota, 24 sierpnia 2019 r. godz. 10:56
~Arni
Kwik LGBT komuchów KODerastów i Nowoczesnych zboczeńców PSIE GŁOSY NIE IDA W NIEBIOSY!!!!
+0-3
Niedziela, 25 sierpnia 2019 r. godz. 16:56
~wkurzona
Kwik TROLLI ministerialnych kanalii dzisiaj dominuje. Czas na zimany
+0-1
Niedziela, 25 sierpnia 2019 r. godz. 10:43
~Cyrrus
Socjalizm Narodowy Patriotyczny w swoim działaniu przypomina ruch, z którego nasi zachodni sąsiedzi nie są zbyt dumni. Doprowadził on do upadku tych, którzy go popierali tak masowo i w niego wierzyli. Przy okazji spłonęło pół Europy. Wszystko w imię przebudowy społeczeństwa wg pomysłów niejakiego Ahi'ego. Ci co znają historię będą wiedzieć, pozostałym polecam dowiedzieć się o kogo chodzi. Poplecznikom obecnej władzy nie przeszkadzają niskie kwalifikacje moralne i etyczne byłego marszałka sejmu lub byłego w-ce ministra sprawiedliwości. Są to wzory do naśladowania, a nawet do głosowania (patrz p. Kuchciński kandyduje w Krośnie). Brawo, popierajmy to towarzystwo, a niebawem obudzimy się z ręką w nocniku pełnym brązowego szlamu. Niech żyje Polska Socjalistyczna Narodowa Patriotyczna, oczywiście tylko dla Polaków. No i oczywiście precz z preczem.
+0-0
Sobota, 24 sierpnia 2019 r. godz. 22:17
~Rolnik
@ferdek wywalasz gnój na tej farmie troli?
+0-1
Sobota, 24 sierpnia 2019 r. godz. 18:24
~Ferdek z Poniatowskiego
Ja jeszcze dodałbym kwik farmy troli. Oni nawet w naszej pipidówie wyją, he he he, np. ŁubuShrekdubu/Cysorz jarosław, bo my przecież Podkarpacie, bastion PiSu, czyli bastion patriotów i mądrych Polaków.
+0-1
Sobota, 24 sierpnia 2019 r. godz. 17:02
~Gass
Do Arni, powiedzieć o tobie cham to komplement. I to nie jest obraźliwe tylko diagnoza.
+0-1
Sobota, 24 sierpnia 2019 r. godz. 09:23
~Bławat
Pytanie; jaki był koszt energii na bieżący rok?
+1-0
Sobota, 24 sierpnia 2019 r. godz. 09:12
~Kolanko
Socjalistyczni wodzowie zapewniali, że nie zdrożeje.
+2-0
Sobota, 24 sierpnia 2019 r. godz. 07:42
~Krzysiek
Rodacy! Prąd i tak po wyborach podrożeje. WSZYSTKO podrożeje, a 500+ się wkrótce skończy. Niech tylko władza przejmie sądy i wolne media. O żadnej przestępczej działalności tej władzy już się nie dowiecie. Tylko teraz im jesteście potrzebni, póki jeszcze wierzycie w ich obietnice. Potem zostaniecie wypluci. To już nie są żarty. Zabawnie było tylko do pewnego czasu, ale sytuacja bardzo się zmieniła. Było wiadomo, że aparat państwa wspólnie z Episkopatem działa na szkodę Polaków, ale dziś są na to konkretne dowody. Oto wiceminister sprawiedliwości, zastępca Zbigniewa Ziobry, sędzia (!!), stoi na czele farmy trolli oczerniających niezłomnych sędziów i ich rodziny łamiąc przy tym prawo. Państwo staje przeciwko swoim obywatelom. To jest dramat. To nic innego, jak bolszewickie metody rodem z Rosji Stalina. Ludzie muszą sobie zdać sprawę z tego, że ten system, który stworzył Zbigniew Ziobro za przyzwoleniem Kaczyńskiego jest samonapędzającą się machiną represji. Prokuratorzy i sędziowie (kapciowi Ziobry) sprzeniewierzyli honor i połakomili się na stanowiska i korzyści z nich wynikające. Już tylko ten fakt powinien u kogoś względnie rozgarniętego intelektualnie włączyć czerwoną lampkę. To w końcu osoby, które będą decydować o ludzkich losach. Zastawaniem się zwykły obywatel chciałby być "obsługiwany" przez skorumpowanego prokuratora, czy sędziego na usługach władzy. Prokuratorzy i sędziowie służalczo sprzyjający władzy są pozbawieni moralności i powtórzę - sprzeniewierzyli honor za stanowiska i dobre pieniądze i nie są godni wykonywania swojego zawodu, który ma chronić obywateli, a nie przeciwko nim występować. Stali się z własnej woli częścią samonapędzającego się systemu represji. Oni już wiedzą, że po ew. zmianie władzy, absolutnie wszyscy stracą stanowiska, prestiż i pieniądze, począwszy od prezydenta, premierów obecnego rządu, nowego ministra spraw wewnętrznych, koordynatora służb specjalnych, prokuratorów i sędziów. Z hańby nie będą sobie zdawać sprawy. Ich decyzje będzie można kiedyś ocenić i wyciągać konsekwencje prawne. Im dalej będą brnąć w bezprawne działania, tym najbardziej będą bezwzględni, żeby oddalić perspektywę rozliczenia ich z tego przed nowym system sprawiedliwości. To sprzyja powstawaniu efektu śnieżnej kuli - zrobią wszystko, żeby taki scenariusz oddalić w czasie. Postępowania prokuratorskie i wyroki sądowe będą zawsze na zamówienie polityczne. Może już to w niektórych wygeneruje jakąś refleksję. Niech zadadzą sobie pytanie, czy chcieliby, aby taki prokurator prowadził sprawę, a potem spolegliwy władzy sędzia wydawał wyrok na nich, czy ich bliskich. Taki był PRL, który trwał 44 lata, potem względna wolność okupiona krwią. To nie są żarty. Trzeba docenić wolne jeszcze media, które obnażają moralność tej koszmarnej władzy. Wyobraźcie sobie, że istnieje tylko TV Narodowa. Wtedy system będzie działał bez żadnych zakłóceń i bardziej będzie ulegał demoralizacji. Kiedy przejmą media, a zrobią to pierwszą nocną ustawą, jeśli jakimś złośliwym zrządzeniem losu wygrają wybory, i będą mogli robić już absolutnie wszystko. Rozpoczną się aresztowania opozycji i wszystkich innych krytykujących władzę, czy Kościół. Nikt już nie stanie w ich obronie. Żaden sędzia nie wyda sprawiedliwego wyroku, ani żaden prokurator rzetelnie nie przygotuje sprawy. Bezsensowną też staje się śmierć wszystkich, którzy stracili życie podczas zrywów społecznych przeciwko niesłusznie powracającemu systemowi. To być może ostatnie demokratyczne wybory, w których naród ma okazję i powinien czuć obowiązek, aby wziąć w nich udział.
+2-0
Niedziela, 25 sierpnia 2019 r. godz. 17:20
~wkurzona
Dobry, ale trochę za długi tekst jak dla fanatyków "dobrej" zmiany... oni nie bardzo ogarniają o co tu chodzi, z mózgu im władza wióra zrobiła, nie czytają i nie oglądają innych źródeł poza rządową propagandą. Aczkolwiek może któryś z tych "mędrców" się pofatyguje, aby zrozumieć.
+0-0
Niedziela, 25 sierpnia 2019 r. godz. 11:58
~Sorka jestem Sorka
@antypedał: "Kochaj bliźniego swego jak siebie samego". Mówi Ci to coś? Czy jest to czcza gadka ociemniałego z nienawiści do drugiego człowieka tłumu zwanego chrześcijanami? Tylko Polak popierający PIS jest prawdziwym Polakiem, a reszta to DRUGI SORT, KANALIE, ZDRAJCY NARODU i najlepiej do gazu z nimi? Tak by było dobrze i odpowiadało naszemu przyjacielowi i bratem w wierze "Antypedałowi"?
+0-0
Sobota, 24 sierpnia 2019 r. godz. 12:59
~pedał
antypedał, powiedz nam przez którego sędziego chciałbyś być osądzany, albo ktoś z Twojej rodziny, przez sędziego Ziobry, czy innego sędziego? Jak uczciwie sobie odpowiesz na takie pytanie, świat stanie się dla Ciebie mniej skomplikowany.
+1-0
Sobota, 24 sierpnia 2019 r. godz. 12:37
~Krzysiek
@antypedał. no dobrze, ciemniaku, skoro nie chcesz "Rodaku". Przeczytaj i daj szansę tym dwóm synapsom w Twoim mózgu do nawiąznia połączenia. Moż coś zaczniesz rozumieć.
+0-0
Sobota, 24 sierpnia 2019 r. godz. 10:54
~antypedał
Ty błażnie Szetynowy nie pisz RODACY bo nie jesteś moim rodakiem tylko rodakiem Biedronia
+0-1
Sobota, 24 sierpnia 2019 r. godz. 06:35
~jan
..... a w niedzielę na pół miasta było słychać jak Nadbreżny krzyczał do mikrofonu JESTEŚCIE WSPANIALI, nie dosłyszałem kto, byłem jakieś 1000 m od wydarzenia, ale domyślam się kto był wspaniały ....
+0-0
Piątek, 23 sierpnia 2019 r. godz. 21:39
~dojna zmiana+
Prąd faktycznie nie zdrożał ale od lipca podniesiono opłatę abonamentową.Kto się rozlicza co miesiąc lub dwa może sobie porównać.
+0-0
Piątek, 23 sierpnia 2019 r. godz. 17:44
~!!!
Tyle są warte zapewnienia, listy intencyjne i słowa prezydenta. Dalej wierzycie we wszystko szanowni mieszkańcy? Nominacja syna pani senator Sagatowskiej na szefa spółki miejskiej - MZK poza konkursem jest doskonałym odzwierciedleniem poziomu kultury politycznej i morale PiS-u.
+2-0
Piątek, 23 sierpnia 2019 r. godz. 19:54
~malwa
Im, po prostu, sie nalezy !
+1-0
Piątek, 23 sierpnia 2019 r. godz. 17:17
~Ile jest 2x2?
Tak to jest jak "wiara"dyskutuje z "wiedzą". Nauczyciele matmy tych politykierów płoną ze wstydu.
+1-0
Piątek, 23 sierpnia 2019 r. godz. 17:04
~kabi
a ja na miejscu prezydenta wyłączyłbym wszystkim prąd a w szczególności w budynku PGE, nie sobie agregat kupią. Napewno decydenci poszliby po rozum do głowy
+0-0
Niedziela, 25 sierpnia 2019 r. godz. 17:22
~wkurzona
to właśnie świadczy jak ciemny lud tu mieszka, że nie ogarnia kto za co odpowiada i za co płaci ... porażka Co ma Lucek do PGE? Co może komu wyłączyć???? ogarnij się
+1-0
Sobota, 24 sierpnia 2019 r. godz. 09:49
~stw
a co ma prezydent do budynku pge
+0-0
Piątek, 23 sierpnia 2019 r. godz. 16:56
~Hehe
Prąd nie zdrożeje, tylko rachunki będą o 80% wyższe. Dojna zmiana?
+2-0
Piątek, 23 sierpnia 2019 r. godz. 16:24
~Mieszkaniec miasta
Widać efekty dobrej zmiany.
+0-0
Piątek, 23 sierpnia 2019 r. godz. 15:56
~józef
skoro Lucjusz mówił, że prąd nie zdrożeje to znaczy, że mówił. Tak samo premier.
+1-0
Wtorek, 27 sierpnia 2019 r. godz. 11:01
manukun
Nie zdrożeje w roku wyborczym. Podobnie jak opłaty komunalne. Deficyt MZK trzeba wyrównać. Do tej pory opłaciło go miasto z budżetu, ale po zamykaniu kolejnych zakładów i blokowaniu nowych pieniędzy w budżecie miasta nie ma i w przyszłości najbliżej nie będzie. Przy ciągłym wyludnianiu miasta i spadku liczby podatników wpływy będą coraz budzę niższe, a koszty coraz wyższe.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.