Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 19 września 2019 r. Imieniny: Januarego, Konstancji, Leopolda
 Wiadomości lokalne
» Wieczór pieśni patriotycznych w zabytkowej plebanii na Europejskie Dni Dziedzictwa
» Rodzinna wyprawa do topoli, do dawnego rezerwatu przyrody
» Komunikat MZK
» Komunikat PEC
» Dwie osoby zginęły na trasie Stalowa Wola - Tarnobrzeg
» Osiemdziesiąta rocznica napaści Sowietów na Polskę - obchody w Stalowej Woli
» Dni Otwarte Ambulatorium
» Akcja pod Krzyżem w Stalowej Woli
» Wjechał w ogrodzenie Budowlanki i potrącił 18-latkę
» Szkoła Matematyki Wektor zaprasza!
» Awaria wodociągu na Młodyniu. Wydawana jest workowana woda
» -11 kg wakacyjny sukces z Projekt Zdrowie
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Maria Ulatowska i Jacek Skowroński w MBP
» Relacje. IV Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne - PROGRAM
» UTW - rekrutacja na rok akademicki 2019/2020
» Wielki John Barrymore
» Literacki debiut Beaty Sudoł - Kochan
» Pawlik/Moniuszko - Polish Jazz
» "Bo radość jest w nas" po raz szósty
» III Festiwal im. Janiny Garści w Stalowej Woli
» Prywatna wojna
» Wmiksuj się!
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Piknik Rodzinny z Prawem i Sprawiedliwością
»Piknik Rodzinny z Prawem i Sprawiedliwością
»Otwarcie nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli
»30 Wyścig Kolarski Solidarności
»Piknik rodzinny na "OZECIE"
»80 lat poświęcenia Zakładów Południowych i Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 20 sierpnia 2019 r. godz. 22:27     /Artykuł sponsorowany;/
Stalowa Wola liderem wśród miast w zakresie elektromobilności

Stalowa Wola jest liderem wśród miast europejskich i polskich w zakresie elektromobilności. To ośrodek, który przekazał swoim mieszkańcom niezwykle nowoczesne rozwiązania.
Stalowa Wola jest liderem wśród miast europejskich i polskich w zakresie elektromobilności. To ośrodek, który przekazał swoim mieszkańcom niezwykle nowoczesne rozwiązania.
Stalowa Wola jest liderem wśród miast europejskich i polskich w zakresie elektromobilności. To ośrodek, który przekazał swoim mieszkańcom niezwykle nowoczesne rozwiązania.

Dziś po mieście jeździ 10 bez emisyjnych autobusów elektrycznych marki Solaris, a także 6 niskoemisyjnych Autosanów i 3 mniejsze Mercedesy wyprodukowane przez Automet, które spełniają europejski standard emisji spalin Euro VI. Z myślą o pasażerach autobusy są wyposażone w szereg udogodnień takich jak biletomat z możliwością zakupu biletu za pomocą gotówki, karty, telefonu, czy aplikacji mobilnej, porty USB, darmowa sieć WiFi, system monitoringu, zwiększający bezpieczeństwo wewnątrz pojazdu oraz system zliczania pasażerów dzięki bramkom w drzwiach wejściowych.

Stalowowolska czerwona flota została zakupiona w ramach projektu Mobilny MOF Stalowej Woli, którego celem strategicznym jest zmniejszenie oddziaływania systemu transportowego na środowisko i klimat oraz poprawa dostępności i jakości transportu publicznego na terenie Gminy Stalowa Wola i jej obszaru funkcjonalnego (Gminy i Miasta Nisko, Gminy Zaleszany oraz Gminy Pysznica). Całkowita wartość projektu to 46 milionów zł, z czego 37 milionów stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Koszt zakupu samych autobusów elektrycznych (10 sztuk) i niskoemisyjnych (9 sztuk) wynosi 33,5 miliona zł.

W ramach tego zadania na terenie Stalowej Woli powstały również stacje pantografowe ładowania dla pojazdów elektrycznych, w tym trzy stacje szybkiego ładowania: w Rozwadowie obok stacji PKP, na ul. Sosnowej (osiedle Hutnik) oraz przy Bramie nr 3 HSW, a także jedna stacja do nocnego ładowania autobusów z pięcioma dwuwejściowymi stanowiskami (zajezdnia ZMK). Projekt zakładał również wdrożenie na 30 przystankach systemu elektronicznej informacji pasażerskiej czyli tablic pokazujących godziny odjazdów autobusów, a także instalację monitoringu na tychże przystankach. Na ulicach Stalowej Woli stanęły trzy biletomaty, a na zajezdni Zakładu Komunikacji Miejskiej powstało Centrum Zarządzania Ruchem Pasażerskim.

Efektem MOF-u jest również nowe połączenie komunikacyjne do Zaleszan oraz wydłużony kurs linii nr 17 do pętli autobusowej w Gminie Pysznica. Specjalnie dla beneficjentów stalowowolskiej komunikacji powstała czytelna, intuicyjna strona www z rozkładem jazdy oraz dedykowana użytkownikom aplikacja mobilna.

Dodatkowo Miasto zakupiło nowe wiaty przystankowe, wybudowano punkty "Park&Ride" oraz zmodernizowano infrastrukturę drogową (budowa ronda turbinowego na skrzyżowaniu ulic Solidarności i Energetyków). W ramach tego projektu wydanych zostanie również 20 tys. kart miejskich, które pełnić będą funkcję biletów elektronicznych, realizujących płatności nie tylko w ramach komunikacji miejskiej, ale również w zakresie innych usług miejskich takich jak karta seniora, rower miejski czy bilet wstępu do miejskich instytucji.
Zdjęcia
Stalowa Wola jest liderem wśród miast europejskich i polskich w zakresie elektromobilności. To ośrodek, który przekazał swoim mieszkańcom niezwykle nowoczesne rozwiązania.Stalowa Wola jest liderem wśród miast europejskich i polskich w zakresie elektromobilności. To ośrodek, który przekazał swoim mieszkańcom niezwykle nowoczesne rozwiązania.Stalowa Wola jest liderem wśród miast europejskich i polskich w zakresie elektromobilności. To ośrodek, który przekazał swoim mieszkańcom niezwykle nowoczesne rozwiązania.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.