Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 28 września 2020 r. Imieniny: Libuszy, Wacławy, Wacława
 Wiadomości lokalne
» 22-latek powiesił się na stalowowolskich błoniach
» Remont przejazdu na Przemysłowej przedłużony do 7 października
» 78. rocznica pacyfikacji wsi Kochany
» Podwieczorek przy fortepianie czyli koncert dwóch pianistów i akordeonisty
» Pani Dorota schudła 16 kg w Projekt Zdrowie!
» O szewcu co został wróżbitą. Ostatnia animacja lasowiackich bajek
» Prąd ze słońca? Z SunTrans to możliwe!
» Związkowcy i władze miasta spotkają się z przedstawicielami PGO
» Firma BURY w Mielcu poszukuje pracowników do nowo otwartej odlewni
» Fitbox - catering dietetyczny dostarczany pod Twoje drzwi!
» XVIII Zbiórka Żywności "Tak, Pomagam"
» O polskich megalitach i nie tylko
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» "Stefan Kaczmarz - zapomniany geniusz z Lwowskiej Szkoły Matematycznej" - nowy cykl zajęć edukacyjnych
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Korczynie
»GSMP 2020: wyścig na Słowacji
»GSMP 2020: Faraś na wyścigu w Sopocie
»Impreza klubowa: Stalowa Wola Młode Miasto dla Młodych
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 15:50     /Magdalena Rodecka/
PKS bierze pół miliona kredytu na bieżącą działalność

Radni powiatu stalowowolskiego będą głosować nad poręczeniem kredytu dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli w wysokości 500 tysięcy złotych.
Radni powiatu stalowowolskiego będą głosować nad poręczeniem kredytu dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli w wysokości 500 tysięcy złotych.
Fot. Jacek Rodecki
Radni powiatu stalowowolskiego będą głosować nad poręczeniem kredytu dla Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli w wysokości 500 tysięcy złotych.

PKS Stalowa Wola SA jak czytamy w uzasadnieniu planuje zaciągnięcie kredytu na finansowanie bieżącej działalności t.j. wynagrodzenia pracowników, zobowiązania publiczno - prawne, zobowiązania wobec dostawców. Kredyt będzie postawiony do dyspozycji Spółki niezwłocznie po podpisaniu umowy - w sierpniu 2019 roku. Termin spłaty upływałby w sierpniu 2020 roku.

Próbowaliśmy się w tej sprawie skontaktować z wicestarostą stalowowolskim Mariuszem Sołtysem. Nie odbierał telefonu.

Głosowanie nad uchwałą w najbliższy wtorek, 13 sierpnia.

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli Spółka Akcyjna powstało w 1999 r. w wyniku przekształcenia przedsiębiorstwa państwowego w jednoosobową Spółkę Skarbu Państwa. W 2010 r. Minister Skarbu Państwa przekazał bezpłatnie na rzecz Powiatu Stalowowolskiego 100 % akcji Spółki Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Stalowej Woli S.A., w tym z prawem przekazania 15 % akcji Spółki uprawnionym pracownikom w przypadku uruchomienia sprzedaży akcji.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 22:17
~nocna_kawa
A tymczasem: "Pieniądze z rządu popłynęły do innych organizacji popierających działania "dobrej zmiany". Stowarzyszenie Projekt Polska, założone przez posła PiS Szymona Szynkowskiego vel Sęk otrzyma 700 tys. zł. Podobną kwotę dostanie Ruch Kontroli Wyborów, otwarcie sprzyjający obecnemu rządowi. Z kolei fundacja Reduta Dobrego Imienia kierowana przez Macieja Świrskiego otrzyma 417 tys. zł. Dofinansowanie z NIW otrzymają także organizacje związane z Kościołem, m.in. Diakonia Ruchu Światło-Życie w Krościenku nad Dunajcem (650 tys. zł) czy Stowarzyszenie Rodzin Katolickich w Piszu (700 tys. zł)."
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 21:58
~zeta
Panie starosto dlaczego pan zaniedbuje podpisaną z wielką pompą w Hutniku umowę o współpracy partnerskiej z jednym z miast na Ukrainie? Nie ma pan kasy czy chęci? Może do tego miasta by pan zaaranżował połączenia pks-em? Na początek może dwa razy w tygodniu a potem codziennie. Niech pan myśli trochę szerzej niż granice powiatu bo czas to pieniądz a on ucieka przed panem strasznie szybko. Skazywanie pracowników pks na trudny kredyt jest zwykłym kunktatorstwem z pana strony a nie troską o ludzi tam pracujących. Pan nie rozumie wielu podstawowych rzeczy z zakresu zarządzania o to jest wielka pomyłka, że usiłuje pan tylko szpanować! W najbliższą niedzielę będzie pan miał okazję postroszyć swoje piórka względem oficjeli. Powie pan prawdę twórcy poronionego pomysłu z wydawaniem kasy na fatalne pomysły czy będzie go chwalił?
+0-0
Niedziela, 18 sierpnia 2019 r. godz. 06:48
~jan
.... bo pan starosta jest specjalistą od oświaty ( właściwie od reformy ), transport to jego słabsza strona ( nawet nie hobby ).
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 19:41
~Czysta_Prawda
"Informacja o rozkładzie jazdy 708-488-200 (koszt połączenia 2,58 zł/min) to chyba z tego planują spłacać kredyt.Ha ha ha" Powiem ci tak ta infolinia to istna kpina wiesz o tym ze za czas oczekiwania tez cię jadą ? Kiedyś gadałem z babka z informacji bo chciałem zapytać o autobus odebrała po 10min rozłączyło mnie zanim mi odpowiedziała na pytanie. Co się okazało ?o***dolilo mi 25.zl z konta (karta prepaid) kiedy byłem w okolicy alutecu myślałem ze padnę w dodatku wiedząc ze połączenie zostało przerwanie pani nie oddzwoniła bo po co ? J*bac pasażerów motto życiowe każdego kto tam pracuje :) nic dziwnego ze idą na dno. A toncie sobie pociotków wujowie stryjowie i ch**owie mogę wam dorzucić cegłę za burackie podejście do klienta...
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 18:25
~maruda
Jednym slowem - stalowowolski PKS na skraju bankructwa !
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 15:29
~Lelek
A co na to Rada Nadzorcza? Czy prezes dostał absolutorium? Bo jeśli tak, to kredyt powinna poręczyć Rada Nadzorcza.
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 20:28
~Starosta
Prezes z przydup.sami dostali absolutorium i podwyżkę
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 15:12
~d
najpierw ELEKTROWNIA TERAZ PKS co nam zostaje bo huty nie ma - nie za dużo
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 20:42
~stef
ale masz piękne błonia , parki itd odpoczywaj rodzinnie nie patrz na nic więcej ,to są priorytety obecnie panującej władzy,co się zepsuje w przedsiębiorczości to skutek przyniesie z dużym opóźnieniem. najważniejsza nowa zmiana
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 14:25
~pol
Informacja o rozkładzie jazdy 708-488-200 (koszt połączenia 2,58 zł/min) to chyba z tego planują spłacać kredyt.Ha ha ha
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 13:27
~relax
W lokalnej rozgłośni Radia Leliwa można usłyszeć wypowiedź na ten temat z ust pana Zarzecznego. Troskliwy organ załozycielski bedzie uruchamiał dotychczas nierentowne kursy do jakichś pipidówek tworząc tam na miejscu jakieś "rękawy" czy "kieszenie"(na jedno wychodzi!) a polegać to będzie, że kierowca będzie zobowiazany do pojechania jeszcze kilka kilometrów dalej np. do przysiółka w poszukiwaniu pasażerów. Panie starosto gdyby pan był roztropnym facetem a nie pisowskim aparatczykiem to nie doprowadziłby swym zaniechaniem działań do upadania firmy. Przecież w mieście pracuje wielu obywateli Ukrainy, są także pracownikami sektora rolnictwa na sandomierszczyźnie więc dlaczego nie uruchomić połączeń w miastami na Ukrainie. Dlaczego zezwolił pan na likwidację kursów do... Krakowa? Może dlatego, że nie ma odpowiedniego taboru? To co pan teraz mówi w Radio przypomina trenera w pływaniu na długim dystansie. Podpływa pan na wygodnym pontonie do zawodnika ledwo utrzymującego się na wodzie, który do przepłynięcia ma jeszcze tyle, że nie widzi brzegu basenu i zaklada mu na szyję odważnik np. 10 kg bo wg pana to pozwoli temu zawodnikowi szybciej płynąć! Ten kredyt jest tym odważnikiem to tak dla jasności gdyby pan miał wątpliwości! Z czego oni tzn. kierowcy bo o nich się pan tylko troszczy spłacą zaciągnięte zobowiązanie skoro to są pieniądze na bieżące wydatki czyli uruchamianie nierentownych kursów? Czy pan nad się zastanowił choćby małą chwilę? Nie może pan stanąć przy ministrze Adamczyku i wprost powiedzieć, że pomysł prezesa co do uruchomiania nierentownych kursów pks jest chory i pan odmawia jego wykonania, bowiem nie będzie pan zmuszał załogi do jeżdżenia na zaciągnięty... kredyt! To takie trudne czy po prostu pan tego podobnie jak prezes nie ogarnia? Wyświadcza pan swym nie roztropnym stanowiskiem niedźwiedzią przysługę załodze, które nie tylko nie udźwignie ciężaru długu ale ten dług ją przyciśnie do ziemi.
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 19:52
~roza
Jaki jest powód likwidacji połączeń z Wrocławiem? Brak autobusów?
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 13:44
~40 groszy za wpis
autobusy na Ukrainę przez Rzeszów spokojnie mogły zarabiać. Szczególnie, że sporo w mieście pracuje Ukraińców.
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 12:02
~Piotr
Galeria Pana Kołka to utopia i nigdy nie powstanie on nie ma kasy na nią.
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 10:31
~40 groszy za wpis
brak wizji rozwoju tego PKS-u mnie przeraża. Szczególnie, że mogą śmiało ostro konkurować z busiarstwem do Rzeszowa/Krakowa/Lublina.
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 09:26
~rita
łatwiej wziąć kredyt niż uruchomić dogodne połączenia np do Krakowa czy dopasować godziny lokalnych kursów aby nie jechały zaraz za busami. ot, misiewicze...
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 08:53
~Obywatel JF
Co za prymitywy piszą te komentarze pewnie potomkowie komunistów, od kiedy PKS podlega pod miasto, przypomnę wam niedobitki PZPR, że firma ta podlega Starostwu.
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 14:21
~emeryt
Pożyjemy zobaczymy i zajmij się sobą,a moja słoma niech Cię nie obchodzi
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 12:59
~pławiak
Seniorze troszkę pokory i kultury.. a i schowaj tą słomę co ci z butów wyłazi.
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 12:12
~Emeryt
Podlega starostwu i starostwo lekkimi rękami naszych wielmoznych radnych pożyruje 500 kawałków na bieżące potrzeby. Jak prezes nie potrafi zarządzać to wypad z nim, ale jak starostwo tego nie widzi to brawo. Lepiej się bawić i lądować nie za swoje niż rzeczywiście rozwiązywać ważne problemy. Pozdrawiam.
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 11:39
~Senior
A kim Ty jesteś hrabia Monte Christo z Pława wieśniaku .
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 09:00
~pławiak
W państwie PIS-u wszystko jest możliwe. Mało masz przykładów? Jedna uchwała i pozamiatane.
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 08:49
~Lucy
Jak ten cały socjalizm jebn.. za rok czy dwa to nam się barszczem wigilijnym z czasów stanu wojennego odbije.
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 08:49
~Paweł
To jak teraz nie mają na bieżące utrzymanie to PYTAM się skąd wezmą w przyszłym roku żeby spłacić te pół bańki z odsetkami oczywiście??? Porażające ze tak łatwo przychodzi niektórym marnowanie pieniędzy, ale jak nie ma za to konsekwencji to co KTO BIEDNEMU ZABRONI.
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 08:48
~PIS
Starosta (nomen omen) "Janusz biznesu"
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 08:41
~!!!!!
A ludzie do pracy na Grabskiego i COP nie mają czym dojechać albo wrócić. Szczególnie ci pracujący w systemie czterobrygadowym ale nie tylko. Pytam, dlaczego firmy prywatne mogą a państwowe ( mzk-mks, pks) nie. Dlaczego
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 08:41
~MRCO
Szok elektrownia ,PKS....co jeszcze?Polikwidowane połączenia...nawet do najpopukarniejszego Krakowa nie ma jak dojechać.Nietylko na tygodniu ale nawet w weekend.Wszystko pada w tym mieście.Oprocz sklepów nie ma nowych firm i zakładów pracy.Ladne czyste miasto na zewnątrz a w środku rozkład.
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 07:59
~pławiak
Na pewno przyłączą PKS do MZK. Nasze genialne władze / Prezydent Tysiąclecia/ , zapewne tak uczyni. Przed wyborami będzie to "genialne" posunięcie.
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 00:30
~lunatyk
hehe lepszych jaj to jak żyje swiry nie czytałem haha. odpis do komentujacych
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 00:16
~Sponsor
Kołek gdzie ekstrazapłata kołek panie lis gdzie jesteście hello panie pani Kolek
+0-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 23:45
~Mis
Powinni ogłosić dzień pieszego pasażera i zaprezentować program artystyczny. A Jareczek to pekesem do nas przybędzie w najbliższy weekend?
+0-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 23:40
~Pieszy pasażer
PKS jak widać tez ma swoje 500 tysięcy plus. Przeca mieli przywracać połączenia do ilości za czasów komuny. I co gdzie te piniendze o Mateusza i dziadka Jarka?
+0-0
Środa, 14 sierpnia 2019 r. godz. 17:48
~kaMA
Niestety, PiS-owska wladza coraz bardziej i coraz szybciej zadluza panstwo. I taka jest (smutna) rzeczywistosc...
+0-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 23:12
~szkoda
ŁADNYCH KILKA LAT WSTECZ był taki zarząd firmy(organem założycielskim był i jest powiat!), że wynagrodzenie prezesa było tajemnicą nawet przed radnymi powiatu. W popadającej w niedostatek firmie prezes każdego miesiąca inkasował ok. 30 tys. Na jego wynagrodzenie pieniądze musiały być. Pozostali pracownicy w tym głównie kierowcy zarabiali mizernie. Wówczas zaczął się exodus firmy. O ile mnie pamięć nie myli to pan Zarzeczny już wówczas był na etacie w starostwie. Czy zatem jest możliwym by ten sam urzędnik był w stanie zreformować firmę której pozwolił na odchodzenie w niebyt? Najbliższy czas pokaże czy uda się tzw. kosmetycznym zabiegiem(poręczenie kredytu!) uratować firmę kiedyś bardzo prężną?
+0-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 22:45
~babcia
służba zdrowia tez leży i co
+0-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 21:08
~n
A rząd wspiera PKSy i dobrze nasz Prezydent też, a tu bidny PKS nie nadąża - kto tą firmą zarządza - taki potencjał budynki, autobusy a przede wszystkim świetna kadra - na zmarnowanie ???
+0-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 20:57
~nn
administracji, zarzadu -mnóstwo. Same osoby z ukladami,mezowie zonom itd idt. Kierowcy ?? A po co kierowcy ????
+0-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 19:59
~Piko
O to ich wesprę i pojadę PKSem do Krak...och...No tak zlikwidowali... Fajnie
+0-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 19:44
~Wstyd
Wstyd i hańba
+0-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 19:22
~[*]
Kredyt na bieżącą działalność, czyli firma zmierza ku upadkowi.
+0-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 19:01
~Stalowa
Strasznie przykre co się dzieje w tym mieście. Dla najstarszych mieszkańców to dramat.
+0-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 18:51
~menager
PKS wymaga restrukturyzacji. Kredyty powinny być na rozwój a nie na bieżącą działalność. Wprowadzić busy, odnowić tabor autobusowy, podpisać stosowne umowy rozwijać a nie zwijać firmę . Ale do tego trzeba młodego menedżera.
+1-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 17:55
~Jasio Ptasio
PKS a w zasadzie Dworzec Miejski to ładne miejsce nawet obecnie. Jest tu cicho i spokojnie a mnie na stare lata potrzeba ciszy i spokoju. Lubię tam zatrzymać się i na starych zdezelowanych ławkach wypić moje ulubione piwo a czasem i więcej i o dziwo nikt mi w tej konsumpcji nie przeszkadza. Więc proszę wszystkich o wsparcie co by miejsce to uchronić od wszelkiego tłoku i choróbstwa cywilizacyjnego. Buziaki i całusy dla koleżanek i kolegów co walczą o miejsca spokojnej i radosnej starości.
+0-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 17:34
~prawy
dac Luckowi ten PKS i dworzec tylko on moze zaradzić
+0-0
Wtorek, 13 sierpnia 2019 r. godz. 07:12
~mi
tak zrobi prosekyorium
+0-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 17:28
~Hehe
JANUSZE BIZNESU HEHE
+0-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 17:15
~Uczennica
Dworzec PKS straszy jak nigdy. Od 10 lat nic się nie zmieniło. Prezydent Stalowej inwestuje w różne parki rozrywki. Niestety nie widzi tego co szpeci samo centrum.
+0-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 17:28
~ed.
Za PKS odpowiada szanowny Starosta Powiatu nie Prezydent Miasta. Btw przydałaby się transformacja na wzór małych przewoźników, inaczej to przedsiębiorstwo nie ma żadnej przyszłości. Małe busy, mniejsze koszty kilometrów, utrzymania etc.
+1-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 17:03
~Rodzic
@W :haha przez co nie mają pracy,raczej jest niż demograficzny;) A nie wolno nikogo zwolnić ,nawet jak dzieci nie będzie;)
+0-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 17:06
~mamm
Jak PEKAES ze wsi dzieciaka nie przywiezie to i w szkole ich nie ma.
+0-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 16:56
~w
Ale nasi WŁODARZE chcą ratować - a władza widać niekoniecznie bo w ogóle nie inwestuje w przywóz np. młodzieży do szkół - nauczyciele presto nie maja pracy
+0-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 16:48
~Ola
Reanimacja trupa?
+0-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 16:31
~Fred
To na pewno na niedorozwój działalności PKS
+0-0
Poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r. godz. 16:54
~egon@wp.pl
Kto dopuścił do takiego zapuszczenia tak porządnego zakładu - przecież tamte warsztaty to chyba lata 50 -te , mijały potencjał w autobusach których nie odnawiano , robiłem badania super obsługa a najlepszy jest elektronik drogi ale potrafi coś zrobić- CAŁY ŚWIAT SIĘ DOROBIŁ NA MOTORYZACJI PATRZ NA NIEMCY
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.