Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 6 czerwca 2020 r. Imieniny: Laury, Laurentego, Nory
 Wiadomości lokalne
» Centrum ToTu zaprasza! Twój piękny ogród to tylko kwestia czasu
» Podpisy dla Trzaskowskiego. 823 w dwie godziny
» "Niesforny Aniołek" - Janina Wań wydała książkę dla dzieci
» Czyż te 32 kg mniej nie robi cudownej różnicy?!
» Murem za Tuleyą
» Szybkie tempo prac przy budowie obwodnicy. Widać pierwsze warstwy asfaltu
» 3 miesiące dla sprawców rozboju. Pobili i okradli 46-latka
» Siedział na chodniku i kaszlał. Krzyczał, że się dusi i ma koronawirusa
» Prezydent RP Andrzej Duda w "Strefie rozmów o Polsce" w Stalowej Woli
» 42-latek z powiatu stalowowolskiego posługiwał się cudzą kartą płatniczą. Wpadł w ręce policjantów
» Związkowcy sprzeciwiają się zwolnieniom w Kuźni Matrycowej
» Mimo koronawirusa wolontariusze nie próżnowali
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Muzeum zaprasza na Rodzinne niedziele
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
» Elementarz polskiego dizajnu
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 11:25     /UM Stalowa Wola/
Urzeczywistnia się współpraca w ramach Czwórmiasta

Przedstawiciele Urzędów Miast ze Stalowej Woli, Tarnobrzega, Niska i Sandomierza wzięli udział w dwudniowych warsztatach z przygotowania wspólnej strategii samorządów.
Przedstawiciele Urzędów Miast ze Stalowej Woli, Tarnobrzega, Niska i Sandomierza wzięli udział w dwudniowych warsztatach z przygotowania wspólnej strategii samorządów.
Fot. Jacek Rodecki
Przedstawiciele Urzędów Miast ze Stalowej Woli, Tarnobrzega, Niska i Sandomierza wzięli udział w dwudniowych warsztatach z przygotowania wspólnej strategii samorządów. Wszystko w ramach podpisanego 5 kwietnia 2019 r. porozumienia o nawiązaniu współpracy między tymi miastami, które ustanowiło tzw. Czwórmiasto.

- Bardzo się cieszę, że na bazie porozumienia, które mówi o wzajemnej współpracy i wymianie doświadczeń, możemy budować nasze działania oraz tworzyć strategię rozwoju miast. Wyrażam nadzieję, że spotkanie pozwoli nam wypracować wspólny dokument i przygotować się na wprowadzenie strategii rozwoju - mówiła Renata Knap zastępca prezydenta Stalowej Woli.

Bliskość geograficzna, potencjał ludnościowy (ponad 300 tys. mieszkańców powiatów, których stolicami są miasta-sygnatariusze), wspólna historia oraz dopełniająca się różnorodność funkcji społeczno-gospodarczych stwarzają potencjał budowy silnego, zintegrowanego, atrakcyjnego dla mieszkańców, turystów i biznesu ośrodka aglomeracyjnego.

Największą szansą Czwórmiasta jest prezentacja na zewnątrz jako wspólnego, dużego ośrodka, liczącego łącznie ponad 300 tys. mieszkańców. Oznacza to, że o wiele łatwiej będzie znaleźć uzasadnienie m.in. dla pozyskania dużych inwestycji infrastrukturalnych. W tym kontekście w szczególności należy podkreślić szanse, jakie wiążą się z koncepcją budowy kompleksowej sieci kolejowej i drogowej prowadzącej do Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK). Dla ośrodków Czwórmiasta szczególnie duże znaczenie będzie miało włączenie w bezpośrednią sieć wszystkich ośrodków, m.in. poprzez projekt nowej trasy ekspresowej S9 Radom-Rzeszów, odcinek trasy ekspresowej S74 Nisko-Tarnobrzeg-Opatów czy wreszcie poprzez nową linię kolejową dużych prędkości, która mogłaby biec równolegle do S74 i w ten sposób spiąć wszystkie ośrodki Czwórmiasta zarówno wewnętrznie, jak również zewnętrznie (w kierunku CPK, Warszawy i Rzeszowa). Umożliwi to mieszkańcom wszystkich 4 miast dojazd do Warszawy i CPK w czasie ok. 2 godzin, a do Rzeszowa poniżej 1 godziny.

W dalszej perspektywie rozważone zostanie również powołanie wspólnej, sformalizowanej reprezentacji, np. w formie stowarzyszenia, związku międzygminnego lub powiatowo-gminnego. Porozumienie ma charakter otwarty i mogą do niego przystąpić kolejne samorządy.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 14 lipca 2019 r. godz. 10:45
~boby
Ja popieram trzymajcie się kupy a będą większe szanse na wszystko !!!
+0-0
Niedziela, 14 lipca 2019 r. godz. 05:48
~nocna_kawa
Koncepcja tak realna jak i PiSowska fantazja pod nazwa "CPK"!
+0-0
Sobota, 13 lipca 2019 r. godz. 21:16
~Roberto
A ja zaprosiłem Elona Muska do Stalowej Woli do zainwestowania. Czekam na odpowiedz w sprawie inwestycji w poszerzonej specjalnej strefie ekonomicznej HSW o 150ha (m. in. projekt farm paneli fotowoltaicznych tudzież produkcja elektrycznych aut). Jak startować to konkretnie.
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 21:07
~tomek
To Nisko jest miastem?zawsze sądziłem,że to przysiółek Zarzecza albo osada Racławic.
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 18:14
~martach13@op.pl
Wszystko fajnie.Proszę tylko nie zapominać kto tu rządzi.To oczywiste ze bidne miasteczka typu Tarnobrzeg czy Nisko muszą sie podporządkować rozwijającej sie i największej Stalowej Woli.Bo jak sie mówi....Przy bogatym i biedny zyska.Inaczej to będzie nie sprawiedliwe i niepotrzebne.
+0-0
Wtorek, 16 lipca 2019 r. godz. 11:17
~Moher49
To jest taka filozofia - trzeba trzymać z żydami, bo oni mają pieniądze. Zbierać okruszki co spadną z żydowskiego stołu. Wstyd.
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 15:27
manukun
Może zamiast gruszek na wierzbie i megalomanii zacząć od prozicznej autobusowej linii międzymiastowe? Kto zapłaci za pociągi? Miasta z porozumienia? Ledwo wiążą koniec z końcem. Kolejne cudo roku wyborczego, które w listopadzie trafi do szuflady z braku finansowania.
+0-0
Niedziela, 14 lipca 2019 r. godz. 19:06
~mixxer
Manukun znowu ma racje... ale ludzie "kudlatego" i tak beda pluc na niego na tym forum!
+0-0
Niedziela, 14 lipca 2019 r. godz. 18:22
manukun
@jabar, S9 nie znajduje się nawet w planach, ale tacy klakierzy jak ty łykną każdą propagandę. Obecny PBDKiA ma jeszcze kilkanaście ekspresówek do wybudowania, S9 tam nie ma. Ta trasa to perspektywa 2050. Do tego czasu może warto zacząć od podstaw, a nie megalomanii dla łatwowiernego elektoratu. Na razie priorytetowa S19 czeka ponad 3 lata na rozpoczęcie budowy od ogłoszenia przetargu. To by było tyle w temacie możliwości finansowania inwestycji przez rząd. Miasta również nie należą do najbogatszych. Sam marszałek ma problem ze znalezieniem kasy na pociągi regionalne. Nagle miasta SaTaNiSta mają wyłożyć kilkanaście milionów złotych na uruchomienie kolejki? Trzeba być naprawdę oderwanym od rzeczywistości, żeby uwierzyć w te bajki. Nie lepiej zacząć od prostszych, tańszych działań? Uruchomienie pociągu jest kilkukrotnie droższe niż autobusu. O dziwo nie było mowy o takiej komunikacji, chociaż przy udziale całego regionu jej uruchomienie byłoby opłacalne. Powiat lipnowski w ten sposób zwiększył ilość uczniów w szkołach. Może i tutaj powinniśmy zacząć od współpracy w najbardziej podstawowych dziedzinach? A oni z grubej rury obiecują 3 nowe ekspresówki i nową linię kolejową do Warszawy. Przecież to od razu pachnie kiełbasą wyborczą, bo nie ma sił i środków na wykonanie tych zadań w ciągu najbliższej kadencji. Współpraca w zakresie szkolnictwa średniego, komunikacji lokalnej czy wspólnym promowaniu regionu jest możliwa do zrobienia w zasadzie od ręki.
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 23:53
~asd
manukun, bardzo dobry komentarz. Zresztą jak większość. Megalomanią pachnie na kilometr i można zauważyć, że brak jest szczegółów, co mówi samo za siebie. Przy okazji: gratuluję "fanów" w komentarzach. Co prawda ilość nicków jest spora, ale osób chyba ciut mało.
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 20:51
~Vcg
A co w twoim mieście hejterze?
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 18:41
~jabar
Jakbyś był ministrem to mniemam że nic byś nie robił bo nic by ci się nie opłacało. Co za człowiek z ciebie istny malkontent. Gdzie cokolwiek napiszesz to wszędzie robią źle i za drogo.
+0-0
Piątek, 12 lipca 2019 r. godz. 16:02
~Zgadzam się!
Zgadzam się. Dobrze powiedziane Manakum.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.