Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Piątek, 3 lipca 2020 r. Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy
 Wiadomości lokalne
» Wjechał w kiosk i zabił człowieka. Grozi mu do 8 lat więzienia
» Komunikat MZK
» Milion złotych dla Lokalnego Funduszu Poręczeń od miasta na wsparcie gospodarki
» Nowy przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim
» Nie żyje Zbigniew Paszkiewicz, wieloletni radny i działacz Solidarności
» Potrącenie rowerzysty przy Patriocie
» Baseny odkryte nieczynne. Mieszkańcy skarżą się na brak informacji
» Ruszyły policyjne kontrole w autobusach. Za brak maseczki mogą posypać się kary
» ProFacial - oczyszczona, nawilżona i promienna cera!
» W lipcu niektóre poradnie przy szpitalu będą pracować dłużej
» Ruszyło odkomarzanie. Mieszkańcy apelują też o walkę z kleszczami
» Niebawem nie trzeba będzie mieć przy sobie prawa jazdy - trwają prace w parlamencie
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Koronawirus zabija ludzi a my pracowaliśmy na ich rzecz. Mamy wielki wkład w rozwój małych ojczyzn. Dziś przyrównuje się nas do... pandemii".
Marek Rząsa, poseł Platformy Obywatelskiej.
 Imprezy w mieście
» TARAS DLA WAS - Aktywne poranki
» XXX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2020
» TARAS DLA WAS czyli Wakacyjna Strefa Spotkań
» Elementarz polskiego dizajnu
» AMATOPASJA 19
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: San zalewa błonia w Stalowej Woli
»San zalewa błonia w Stalowej Woli
»Minister Sportu w Stalowej Woli
»KARAKAL-20 w Radomyślu nad Sanem
»Stalowa Wola: Andrzej Duda w Parku Miejskim
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / EDU Strefa

Poniedziałek, 1 lipca 2019 r. godz. 11:29     /ZS/
Katolicki Uniwersytet Lubelski i Politechnika Rzeszowska - jest współpraca

W minioną sobotę na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli doszło do podpisania kolejnej umowy o współpracy między Politechniką Rzeszowską i Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II.
W minioną sobotę na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli doszło do podpisania kolejnej umowy o współpracy między Politechniką Rzeszowską i Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II.
Fot. ZS
Katolicki Uniwersytet Lubelski po utworzeniu nowych kierunków w Stalowej Woli - inżynierii środowiska i inżynierii materiałowej, przed czterema laty podpisał umowę z Politechniką Rzeszowską na wspólne zdobywanie grantów na projekty badawcze oraz na sprawne komercjalizowanie efektów badań.

W minioną sobotę na Wydziale Mechaniczno-Technologicznym Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli doszło do podpisania kolejnej umowy o współpracy między Politechniką Rzeszowską i Katolickim Uniwersytetem Lubelskim Jana Pawła II. Tym razem umowa dotyczy wymiany studentów, współpracy między wykładowcami, wspólnych prac badawczo-rozwojowych, współorganizacji konferencji, paneli i studiów podyplomowych oraz kursów specjalistycznych.

Współpraca obejmie również udział w projektach badawczych finansowanych przez państwowe i lokalne instytucje oraz agencje rozwoju. Umowa będzie również dotyczyć rozwijania kontaktów akademickich pomiędzy różnymi jednostkami uczelni, w szczególności współpracy w ramach Centrum Polsko-Chińskiego.

Umowę podpisali rektor Politechniki Rzeszowskiej profesor doktor habilitowany inżynier Tadeusz Markowski, i ksiądz profesor doktor habilitowany Antoni Dębiński - rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Rektor Antoni Dębiński powiedział na uroczystości: - Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II pozostanie ważnym podmiotem tutaj w Stalowej Woli. Ta umowa daje początek nowemu etapowi rozwoju uczelni. O realnych owocach będzie można mówić od 1 października, od początku roku akademickiego. Tworzymy dobrą atmosferę dla porozumienia, działamy w dobrej sprawie.

Rektor Politechniki Rzeszowskiej profesor doktor habilitowany inżynier Tadeusz Markowski: - Od pierwszego zdania doszliśmy z profesorem Dębińskim do porozumienia, że wspólne działanie jest celowe i sensowne. Mamy kilka wspólnych tematycznie ról, mamy wspólni mianownik. Będziemy rozwijać współpracę. To początek. mamy nadzieję, ze przede wszystkim Stalowa Wola skorzysta na tym porozumieniu.

Senator Janina Sagatowska: - Mamy przed sobą cel. Możemy wiele nauczyć się od świętego Jana Pawła II. Budujemy ojczyznę w kierunku, jaki wyznaczyli najwięksi Polacy.

Poseł i wiceminister infrastruktury Rafał Weber: - Stalowa Wola jest wzorcem dobrej współpracy władz samorządowych miasta i powiatu oraz biznesu.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny: - Historia pokazała, ze Stalowa Wola odnosi sukces, kiedy dochodzi do współpracy. Mamy dwie uczelnie, od lat wpływające na losy miasta. Te uczelnie są bramą strefy przemysłowej. Nowoczesna infrastruktura daje rozwiązania korzystne dla biznesu. Miasto gwarantuje wsparcie finansowe, aby Stalowa Wola była naukowym ośrodkiem.

Podpisanie porozumienia było pierwszym punktem posiedzenia Rady Programowej Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej im. Ignacego Łukaszewicza. Kolejne punkty posiedzenia to było podsumowanie dotychczasowej działalności Wydziału Mechaniczno-Technologicznego, plany rozwoju Wydziału w odniesieniu do potrzeb otoczenia gospodarczego, realizacja Porozumienia Stalowowolskiego.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 1 lipca 2019 r. godz. 21:49
~Adaś
Ta razem będą robić dwa razy więcej nic.
+0-0
Poniedziałek, 1 lipca 2019 r. godz. 19:48
~Ciekawski
A Pan Antonii K to w jakim charakterze tam był?
+0-0
Poniedziałek, 1 lipca 2019 r. godz. 17:07
~merlot
Z polskiego Internetu: "Kierownictwo PiS już wybrało: chce iść w kierunku autorytaryzmu. I nie podobają im się żadne kompromisowe pomysły, które pozwoliłyby obu stronom sporu jakoś się dogadać i ułożyć w ramach demokracji konstytucyjnej. W Polsce trwa obecnie transformacja ustrojowa. Jeżeli nastąpi dokończenie tego procesu po wygraniu przez PiS wyborów na jesieni, to będziemy musieli kiedyś na nowo przepisać podręczniki historii. Na lata 1989-2015 będziemy patrzeć jako na kolejne polskie XX- lecie między czymś a czymś. W tym przypadku między PRL-em, a wyborczym autorytaryzmem!"
+0-0
Poniedziałek, 1 lipca 2019 r. godz. 17:06
~Ferdek z Poniatowskiego
Na pewno wyjdzie to na pożytek uczelniom, ich absolwentom i naszemu krajowi. A niektórzy Shreki siem poplują z nienawiści do wszystkiego co katolickie. Zaraz tu będą pod spodem, he he he
+0-0
Poniedziałek, 1 lipca 2019 r. godz. 12:11
~Zażenowana
Dalej będziemy inwestować w tych tumanów!
+0-0
Poniedziałek, 1 lipca 2019 r. godz. 17:33
~Lucca
"Senator Janina Sagatowska: - Mamy przed sobą cel. Możemy wiele nauczyć się od świętego Jana Pawła II. Budujemy ojczyznę w kierunku, jaki wyznaczyli najwięksi Polacy." ````Czy chodzi tez o nauke tego jak skutecznie ukrywac i chronic ksiezy pedofilow? Nota bene... czy szanowna pani senator dowiedziala sie juz co oznacza wyraz "nepotyzm"??
+0-0
Poniedziałek, 1 lipca 2019 r. godz. 11:40
~Luk
Litości!
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.