Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 21 listopada 2019 r. Imieniny: Janusza, Marii, Reginy
 Wiadomości lokalne
» Kolizja na Alejach. Seat uderzył w rower
» Nocnej prohibicji na razie nie będzie
» Przebadano niezidentyfikowaną substancję w bagnistym terenie, gdzie powstaje łącznik do obwodnicy
» Komunikat MZK
» Krwiodawstwo ma się dobrze
» W Stalowej Woli zamontowano kolejny defibrylator. W Tesco
» Tajemnicza substancja w bagnistym terenie, gdzie powstać ma łącznik pod obwodnicę
» Kuźnia Przedsiębiorczości zaprasza
» Trwają przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego
» Będą zmiany w statucie miasta
» Wyprzedaż sezonowa do -30% w Centrum ToTu
» Weekend za pół ceny w Muzeum Regionalnym
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Wernisaż wystawy "Viva Moniuszko"
» "Wilki morskie na lądzie" Mirosława Osowskiego
» Męczeńska historia w pięknym oratorium
» Familijne widowisko mikołajkowe
» Jesień w Strefie Spotkań
» Czytelnik Roku 2019
» Okupacja niemiecka nad Sanem
» Tradycyjny Koncert Noworoczny w MDK
» Zimowe Warsztaty Muzyczne 2020 - zapisz się!
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
»Pożar w historycznym budynku Dyrekcji Naczelnej HSW
»Piknik Rodzinny z Prawem i Sprawiedliwością
»Otwarcie nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli
»30 Wyścig Kolarski Solidarności
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 09:35     /Magdalena Rodecka/
W Stalowej Woli trwa świętowanie 80 rocznicy poświęcenia Zakładów Południowych

Uroczystym złożeniem wieńców pod pomnikiem oraz tablicami upamiętniającymi założyciela Stalowej Woli Eugeniusza Kwiatkowskiego, 14 czerwca 2019 roku rozpoczęły się obchody 80 rocznicy poświęcenia Zakładów Południowych i Stalowej Woli.
Uroczystym złożeniem wieńców pod pomnikiem oraz tablicami upamiętniającymi założyciela Stalowej Woli Eugeniusza Kwiatkowskiego, 14 czerwca 2019 roku rozpoczęły się obchody 80 rocznicy poświęcenia Zakładów Południowych i Stalowej Woli.
Fot. UM Stalowa Wola
Uroczystym złożeniem wieńców pod pomnikiem oraz tablicami upamiętniającymi założyciela Stalowej Woli Eugeniusza Kwiatkowskiego, 14 czerwca 2019 roku rozpoczęły się obchody 80 rocznicy poświęcenia Zakładów Południowych i Stalowej Woli.

Obchody potrwają trzy dni. Z tej okazji jednym z punktów była uroczysta sesja Rady Miejskiej, która odbyła się w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury.

- To dla Stalowej Woli, dla samorządu kolejny etap zwieńczenia jubileuszowych lat - mówił prezydent miasta Lucjusz Nadbereżny. Podkreślając wagę COP-u zwrócił uwagę na wyjątkowość projektu, szybkość i precyzję. Osoby odpowiedzialne za realizację, w tym Eugeniusz Kwiatkowski kierowały się przede wszystkim głębokim patriotyzmem i miłością do ojczyzny. - To czego dokonano 80 lat temu wzbudza wielki zachwyt. Zachwyt nad Stalową Wolą - stwierdził włodarz.

Aneta Garanty z Muzeum Regionalnego w Stalowej Woli przytoczyła fragment listu premiera Eugeniusza Kwiatkowskiego do Marcelego Siedlanowskiego, pierwszego dyrektora Zakładów Południowych: "Jestem koronnym świadkiem niezapomnianych wyczynów organizacji i zespołu pracującego pod pańskim kierownictwem przy budowie i rozruchu Stalowej Woli. Bywałem stosunkowo częstym gościem w Stalowej Woli i nieraz myślałem sobie czego by nie można dokonać w Polsce z takimi zespołami ludzi jakich spotkałem w Gdyni, Mościcach albo w Stalowej Woli".

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. godz. 16:36
~maruda
Kiedys czczono rocznice otwarcia zakladow, a teraz czci sie rocznice "poswiecenia"... jak dziwnie zmienila sie Polska. Czy to juz tylko kolonia Watykanu (gdzies daleko na peryferiach Europy)?
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2019 r. godz. 18:56
~look
Dwaj kolesie z wesołej ferajny nie raz dowiedli, że im nie zależy na przestrzeganiu pewnych zwyczajów związanych z noszeniem insygniów samorządowej władzy. Ubierają się w te łańcuchy i chodzą po ulicach miasta. Dowodzi to ich próżności i śmieszności bowiem to nie jest miejsce obrad gminnego parlamentu gdzie stosownym jest posiadanie na sobie tychże oznak! Ale cóż, jacy samorządowcy takie i ich zachowanie. Po prostu obciach i śmieszność!
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2019 r. godz. 16:58
~krytk
Łańcuch jest atrybutem władzy: wójta, burmistrza, prezydenta miasta, przewodniczącego rady gminy (miejskiej), starosty lub marszałka województwa. Łańcuch, mający charakter współkonstytuujący sprawowaną godność, to insygnium, które musi zawierać najważniejszy, a zarazem i najdostojniejszy znak jednostki samorządowej, czyli jej herb. Należy podjąć starania by znak ten, wyrażający daną społeczność, miał wizerunek wzorcowo zrealizowany, o wysokim poziomie artystycznym, a jednocześnie zgodnym ze sztuką heraldyczną. Herb powinien być główną ozdobą łańcucha, jego klejnotem. Wymaga to wyjątkowej staranności w opracowaniu plastycznym zawieszenia. nadbereżny i sobieraj złamali prawo paradując w insygniach po mieście w procesii, bowiem insygnia mozna nosić tylko w czasie obrad sesji i urzędzie miasta
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. godz. 12:20
~ixi
Nie lepiej byłoby gdyby mieli zna szyjach pozawieszane dzwoneczki? Byłoby przynajmniej ich dobrze słychać!
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2019 r. godz. 19:05
~bez_lancucha
Przecie prawie wszyscy PiSowcy regularnie lekcewaza prawo i maja nadzieje na calkowita bezkarnosc!
+1-0
Niedziela, 16 czerwca 2019 r. godz. 16:14
~`123
do ST mieszkam w stalowej woli przejdź się wzdłuż AL JP od STOKROTKI do Rozwadowa i po osiedlu to zobaczysz jak wyglądają chodniki
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2019 r. godz. 13:49
~Jóżko
Ktoś ich podpuścił odnośnie rowerów bo chińczycy by sami na to nie wpadli.Do m16 dojeżdżało się z miasta najkrótszą trasą przez bramę Nr 3.Jak Chińczycy kupili maszyny(czyli cały w tym czasie ZM) to ogrodzili .Tym samym pracownicy muszą jeżdzić wkoło obok kużni lub Z-2 lub innymi trasami nadrabiając od 1- 5km.Teraz ci co jeżdzili obok (Nowej Kużni)muszą jeszcze nadrobić dalsze 1.5 km.Co stoi na przeszkodzie aby przestawic stojaki rowerowe przed bramę obok magazynu Dressty.Jest to takie przedsięwzięcie logistyczne że Liu Gong Machinery sobie nie poradzi.
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2019 r. godz. 11:43
~1234...
~1234.... Wstyd panowie Chińczycy tak utrudniać życie załodze, co wam rowery przeszkadzają, dla pracowników to poważne utrudnienie, musi to kogoś naprawdę nieźle bawić w tej firmie robienie uprzykrzanie życia pracownikom decyzjami które to nie mają wpływu na, wynik finansowy, bezpieczeństwo, czy też wizerunek firmy. Bo w związku z tą decyzja napewno nie jest to firma przyjazna pracownikom, czym jeszcze nie tak dawno firma się szczyciła, wstyd i jeszcze raz wstyd, że ktoś na górze daje się podpuszczać w ten sposób jakiemuś karierowiczowi który robi karierę kosztem pracowników którzy dojerzdzają rowerem do pracy..
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2019 r. godz. 10:23
~PIS
Moja mama pracowała w tym budynku, w latach 1953-1957 ,nie należała do PZPR.
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2019 r. godz. 10:19
~Śmieszny
Do Mixxser------porównujesz człowieka z humanistycznym wykształceniem do inżyniera.
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2019 r. godz. 10:10
~max
dlaczego piszecie o rozruchu Stalowej Woli jak w czasach Kwiatkowskiego, i Siedlanowskiego jeszcze Stalowej Woli nie było tylko nazwa Zakłady Południowe, a Stalowa powstała po II wojnie światowej chyba, że się mylę w historii miasta
+1-0
Niedziela, 16 czerwca 2019 r. godz. 10:03
~Sasa
Oj, faktycznie się Gierkowi "ulało" jak patrzy na to coś z góry.
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2019 r. godz. 09:33
~olka
@~baloniarz, co łykasz? daj namiary na dilera
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2019 r. godz. 09:19
~Moher49
Jeszcze o obronności. W maleńkiej Szwajcarii wszyscy obywatele przechodzą przeszkolenie wojskowe. W każdej miejscowości są schrony przeciwlotnicze. Mówią, że więcej schronów niż obywateli. Każdy schron wyposażony w karabiny maszynowe, zapas amunicji i maski p-gaz. W Polsce rząd ma przygotowany plan ewakuacji, kupuje ogromne samoloty transportowe, bo przez Zaleszczyki UPA nie pozwoli uciekać. Amerykańskie "wojsko" tj kucharze, kierowcy, mechanicy też uciekną. Lud zostaje na pastwę losu.
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. godz. 09:59
~Moher49
Panie Ferdek, gdzie ty w Polsce widział jakiegoś marinesa, chyba na obrazku. Ci co są, to nawet jeździć nie potrafią, niszczą wszystko co jest na drodze i przydrożne drzewa. Te marines uciekali z Wietnamu, zostawili swoje czekoladowe ladies, ledwo do samolotu zdążyli. W Iraku zostawili czołgi i armaty, teraz ISIS ma czym terror robić. Do Polski przyjechali, aby broń Boże KONFEDERACJI do władzy nie dopuścić i złóż ziem rzadkich pilnować, bo żydy ich chcą.
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2019 r. godz. 21:48
~Ferdek z Poniatowskiego
Moher49 ty ruski trolu, nie martw siem o amerykańskich marines, bo oni wypłoszą zielonych ludzików z Polski, a my pisowcy wypłoszymy Konfederatów co siem z ruskimi chcą kumać
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2019 r. godz. 06:29
~Tomaszek
Obchody obchodami dajcie mi kasę na wypłatę bo na was będę pracował a nic nie mam na emeryturę i wypłatę (1,5tys a chciałbym 3albo 4 na wypłatę dla rodziny) ale szacun za postawę honor ojczyzna. Pozdrawiam. Wiwat Stalowa Wola. Chęć i wola.
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 21:41
~Moher49
To co nam zostało to tylko część Zakładów Południowych. Tu miała być produkowana broń dla polskiej armii. Nawet całej armaty na gąsienicach nie potrafimy zrobić, podwozie od Koreańczyków co z buszu wyszli - wstyd !. Kupujemy za ogromne pieniądze, nienaprawialne samoloty ofensywne bez offsetu, kody w USA. Nam trzeba każde miasto otoczyć bateriami rakiet niszczących rakiety i samoloty n-pla. Ministrem obrony powinien być doświadczony wojskowy, taki jak np ruski Szojgu, nie cywil co o wojnie nie ma pojęcia.
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2019 r. godz. 10:32
~rolo
W lesie koło huty mamy jeszcze stanowiska artylerii przeciwlotniczej - wystrczy przykrecić działka :)
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2019 r. godz. 05:33
~nocna_kawa
Podwozie od Koreanczykow, a wieza to konstrukcja angielska. Od dawna polski przemysl zbrojeniowy nie byl (nie jest) w stanie opracowac zadnej wlasnej konstrukcji!
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 19:00
~Kika
Marek nie wiem o której kadencji " bezkomarowej" p.Szlęzaka mówisz bo mnie wtedy żarły sakramencko- cale roje ich latały???????
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 18:30
~Tyrannosaurus
Opozycja zakwicze się na śmierć... Zróbcie ten park dla psów w końcu!
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 20:03
~Łubu dubu
Zrobimy.Wreszcie będziesz miał gdzie w cywilizowany sposób załatwić potrzeby fizjologiczne.
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 18:18
~@Mixxer
Patrz Kwiatkowski na nas z nieba PiSowiec skandował I popatrzył się pan Gienek I się... zwymiotował
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 17:41
~baloniarz
Juz za trzy dni cala patriotyczna Polska obchodzic bedzie 70-te urodziny Wielkiego Polaka i Przywodcy Narodu, pana Jaroslawa Kaczynskiego. W jaki sposob Stalowa Wola i Prezydent Miasta zamierzaja uczcic to wielkie swieto?
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 19:59
~Łubu dubu
Proponuję brać przykład w świętowaniu urodzin tego wybitnego męża stanu i wielkiego zbawcy narodu, z Korei Północnej lub wybudować na błoniach piramidę na wzór tych z Egiptu.Urrrra Urrrra Urrrra.
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 19:21
~frugo
Zakupić mu bilet na Księżyc i wysłać! To najlepszy upominek od władz miasta!
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 17:39
~mq2
co tu swietowac jak luddzie za chlebem musza enigrowac czesto zostawiajac swe rodziny a ile ich wraca w czterech dechach
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 17:25
~Ggggggg
Tak to prawda.Trawa powyźej płotòw.Dzisiaj wrociłam z Rzeszowa .Tam czegoś takiego nie ma.Aż miło patrzeć.To wizytowka miasta
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 17:17
~mixxer
Panu Kwiatkowskiemu to (przed II wojna) taki Nadberezny moglby tylko buty czyscic... Niestety!
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 15:56
~Stw
Do 123 gdzie ty mieszkasz człowieku bo cos ci sie po....ło pod czachą moze upały ci dokuczają albo trafiłes na jakiegoś komara
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 15:53
~PIS
Moja babcia pracowała w tym budynku dyrekcji ,w latach 1953-1957,.Nie należała do PZPR.
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 15:16
~123
panie Prezydencie lepiej pan wziął za ludzi MZK BO TAK BRUDNEJ STALOWEJ WOLI NIE BYŁO - ŚMIETNIKI NIE WYWOŻONE NA CZAS ULICE BRUDNE- NIE SPRZĄTANE JAK PANA KADENCJA- OCZYSZCZAREK NIE WIDAĆ OSIEDLOWE ULICE I CHODNIKI ZARASTAJ TRAWĄ NIE MÓWIĄC O PIACHU I GAŁĘZIACH. A TU IMPREZA ZA IMPREZĄ I LASKI.ZA SZLĘZAKA BYŁO CZYSTO a teraz niemiło chodzić po chodnikach tyle śmieci i kurzu
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 14:03
~toexi
JAK MOŻNA TECHNICZNIE TO POGODZIĆ kierowanie pracą urzędu z równoczesnym świętowaniem nieomal każdego dnia jest jakieś świętowanie? Przecież to jest niesmaczne i niestrawne zważywszy, że p. NL ze Sp.z o.o. nie uczynili niczego wielkiego dla kontynuowania dzieła rozpoczętego przez min. Eugeniusz Kwiatkowskiego! Wg wielu ludzi to nie ma nic wspólnego to świętowanie z hsw. Z wielkiego dzieła ministra Kwiatkowskiego pozostał tylko skraweczek świetności w postaci malutkiego zakładziku zatrudniającego ok. 800 pracowników. To powód do rozpaczy a nie świętowania. Panie Nadbereżny czy pana błazenady nie jest za wiele?
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 14:24
~Lekarz
Polecam 4 czopki w odstępach 15 minutowych. Szybko i skutecznie kończy się BUL
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 13:42
~ministrant
czy to prawda,że biskup Nitkiewicz zakazał Jego Ekselencji Edwardowi Frankowskiemu udziału w uroczystej Mszy św.???
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 16:49
~Dec
Jego czego???
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 13:06
~Lucyfer
Niedługo to będziecie świętować rocznicę rocznicy. Co za pozal się przedstawienie.
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 12:45
~Jacenty
OJ świętowania obchodów celebracji to teraz mamy do woli .Nie kończące się uroczystości jedna za drugą.
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 12:42
~Marek
Za odkomarzanie się brać, a nie wieczny lansik. Za Szlęzaka komara nie uświadczył, no i długu nie było tak horrendalnego.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.