Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 21 listopada 2019 r. Imieniny: Janusza, Marii, Reginy
 Wiadomości lokalne
» Kolizja na Alejach. Seat uderzył w rower
» Nocnej prohibicji na razie nie będzie
» Przebadano niezidentyfikowaną substancję w bagnistym terenie, gdzie powstaje łącznik do obwodnicy
» Komunikat MZK
» Krwiodawstwo ma się dobrze
» W Stalowej Woli zamontowano kolejny defibrylator. W Tesco
» Tajemnicza substancja w bagnistym terenie, gdzie powstać ma łącznik pod obwodnicę
» Kuźnia Przedsiębiorczości zaprasza
» Trwają przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego
» Będą zmiany w statucie miasta
» Wyprzedaż sezonowa do -30% w Centrum ToTu
» Weekend za pół ceny w Muzeum Regionalnym
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Wernisaż wystawy "Viva Moniuszko"
» "Wilki morskie na lądzie" Mirosława Osowskiego
» Męczeńska historia w pięknym oratorium
» Familijne widowisko mikołajkowe
» Jesień w Strefie Spotkań
» Czytelnik Roku 2019
» Okupacja niemiecka nad Sanem
» Tradycyjny Koncert Noworoczny w MDK
» Zimowe Warsztaty Muzyczne 2020 - zapisz się!
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
»Pożar w historycznym budynku Dyrekcji Naczelnej HSW
»Piknik Rodzinny z Prawem i Sprawiedliwością
»Otwarcie nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli
»30 Wyścig Kolarski Solidarności
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Piątek, 14 czerwca 2019 r. godz. 16:58     /Magdalena Rodecka/
Ranking Systemów Rowerów Miejskich. Jak na tle polskich miast wypada Stalowa Wola?

W Stalowej Woli w kwietniu wystartował trzeci sezon roweru miejskiego. Przez najbliższe trzy lata cykliści będą obsługiwani przez konsorcjum Orange Polska S.A. i Roovee S.A., za kwotę 1,6 mln. zł.
W Stalowej Woli w kwietniu wystartował trzeci sezon roweru miejskiego. Przez najbliższe trzy lata cykliści będą obsługiwani przez konsorcjum Orange Polska S.A. i Roovee S.A., za kwotę 1,6 mln. zł.
Fot. Jacek Rodecki
Który z systemów rowerów publicznych w Polsce jest najpopularniejszy wśród mieszkańców miasta? Gdzie zapłacimy najmniej, a gdzie najkrócej będziemy czekać na wolny rower? Na wszystkie te pytania odpowiada przygotowane przez portal dadelo.pl

W zestawieniu wzięto pod uwagę 38 miast, w których funkcjonuje 39 systemów rowerów miejskich. Stalowa Wola uplasowała się na 15 miejscu. Sprawdzano między innymi: ceny w poszczególnych systemach, ilość osób zapisanych w systemie, jak często wypożyczane są rowery w każdym z systemów, długości sezonów, infrastrukturę rowerową jaką oferuje miasto, w którym funkcjonuje dany system. Skupiono się na długościach ścieżek rowerowych oraz stacjach napraw rowerów. Ranking powstał na podstawie danych przesłanych z urzędów i od operatorów systemów.

W klasyfikacji ogólnej pierwsze trzy miejsca zajęły miasta: Warszawa, Kołobrzeg i Łódź. Stalowa Wola uplasowała się na miejscu piętnastym.

Liczba mieszkańców przypadających na jeden rower: Tychowo - 1 miejsce, Pszczyna - 2 miejsce, Warszawa - 3 miejsce; Stalowa Wola - 13 miejsce.

Miasta w kolejności od największego do najmniejszego zagęszczenia stacji rowerowych na kilometr kwadratowy: Warszawa, Rzeszów, Chodzież, Giżycko, Krotoszyn, Olsztyn - 1 miejsce, Grodzisk Mazowiecki - 2 miejsce, Warszawa (Veturilo) - 3 miejsce; Stalowa Wola - 22 miejsce.

Ile zapłacimy za wypożyczenie roweru?: Ostrów - 20 min i 60 min - 0 zł, opłata inicjalna - 10 zł, Stalowa Wola - 20 min - 0 zł, 60 min - 1 zł, opłata inicjalna - 10 zł.

Ile procent ludności miasta stanowią osoby zapisane w systemie? Warszawa (Veturilo) - 44%, Kołobrzeg - 32%, Wrocław - 31%; Stalowa Wola - 6%.

Średnia liczba wypożyczeń przypadająca na jednego mieszkańca: 1 miejsce - Kraków, Łódź - 14, 2 miejsce - Kalisz - 13, 3 miejsce - Częstochowa - 12; 8 miejsce - Stalowa Wola - 7.

Długość sezonu: system całoroczny: Warszawa (Acrobike) i Kraków; 21 marca- październik: Lublin i Stalowa Wola

Stosunek długości dróg rowerowych do długości dróg publicznych: 1 miejsce - Kołobrzeg (48%), 2 miejsce - Warszawa (Veturilo) - 46% i Acrobike (46%), 3 miejsce - Rzeszów (46%); 9 miejsce - Stalowa Wola, Wrocław i Łódź (24%).

Na ile kilometrów kwadratowych przypada jedna stacja? 1 miejsce: Pruszków i Piaseczno - 4, 2 miejsce: Tychy i Kołobrzeg - 5, 3 miejsce: Warszawa - 6; 18 miejsce - Stalowa Wola - 41.

W Stalowej Woli w kwietniu wystartował trzeci sezon roweru miejskiego. Przez najbliższe trzy lata cykliści będą obsługiwani przez konsorcjum Orange Polska S.A. i Roovee S.A., za kwotę 1,6 mln. zł.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. godz. 09:07
~Саша
Widzę że zakaz wprowadzania rowerów wprowadza się łatwo, a parę stojaków rowerowych przy bramie zakładu to dla liugongga zbyt duże przedsięwzięcie logistyczne.
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. godz. 09:49
~Dualtron X
Spróbuj nagłośnić temat w stalowowolskich mediach. Napisz też do kampanii Kręć Kilometry, może zainteresują się sprawą. Wyborcza też ma swój rowerowy kącik. Jak nie pomoże, to osobiście zajmę się sprawą i porozsyłam info nawet do Chin.
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. godz. 06:46
~Саша
Gdzie te stojaki rowerowe przy liugong od strony drestty, dzis rano ludzie rowery przypinali gdzie padnie. Brawo dla Geniusza który wprowadził ten zakaz. Zapewne jesteś dumny z Siebie.
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2019 r. godz. 17:11
~Саша
Pracuje w LDMP, dojeżdżam do pracy z Kurzyny bus o 15.25. przepustkę mogę odbić o 15.05 + droga do bramy obok Dresty, odpinam rower przypiety do sosny, ogrodzenia itp., droga pod bramę nr3, przypinam rower, chwila na dawną zajezdnie przed ambulatorium i powinienem siedzieć w busie pod warunkiem że zdążę. Czy w tej firmie w której pracuję ktoś myśli logicznie czy się z ........ m na rozumy pozmieniało, czy do was dociera że jeżeli mam rower w stojaku przed wydzialem to zdążę, za bramą nie mam już tej gwarancji. Te 3-5 minut na piechotę do bramy zakładu może mnie a może nie tylko pozbawić możliwości dojazdu do pracy. Proszę o przemyślenie Geniusza, który to wymyślił i wprowadza w życie owy zakaz wjazdu rowerem na zakład.
+0-0
Poniedziałek, 17 czerwca 2019 r. godz. 01:41
~bajkowy
To godzinę rowerkiem.
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2019 r. godz. 14:09
~~1234...
~1234.... Wstyd panowie Chińczycy tak utrudniać życie załodze, co wam rowery przeszkadzają, dla pracowników to poważne utrudnienie, musi to kogoś naprawdę nieźle bawić w tej firmie robienie uprzykrzanie życia pracownikom decyzjami które to nie mają wpływu na, wynik finansowy, bezpieczeństwo, czy też wizerunek firmy. Bo w związku z tą decyzja napewno nie jest to firma przyjazna pracownikom, czym jeszcze nie tak dawno firma się szczyciła, wstyd i jeszcze raz wstyd, że ktoś na górze daje się podpuszczać w ten sposób jakiemuś karierowiczowi który robi karierę kosztem pracowników którzy dojerzdzają rowerem do pracy..
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2019 r. godz. 15:11
~~1234
Liugong, zakaz wjazdu rowerami na teren zakładu, a od strony drestty brak stojaków rowerowych, zobacz jak będzie to jutro wyglądało i gdzie pracownicy rowery będą zostawiać, przed zakładem. Rowery w żaden sposób nie przeszkadzają w działalności firmy, nie chodzi o bezpieczeństwo, wynik finansowy, więc nie wiem o co? Czysta złośliwość!
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2019 r. godz. 14:58
~Dualtron X
Ale o co chodzi? Temat nagłośnimy tam, gdzie trzeba, tylko napisz, w jaki sposób utrudniają życie rowerzystom i jak nazywa się firma.
+0-0
Niedziela, 16 czerwca 2019 r. godz. 07:30
~oszusci
ciekawe kiedy oddadza mi kase ktora wplacilam zeby uzywac rower miejski. Najlepiej zmienic firme zgarnac kase I udawac ze nic nie da sie zrobi.
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 23:27
~dojna zmiana+
Autorem rankingu powinien być marszałek Ortyl.Wtedy we wszystkich kategoriach wygralibyśmy.
+1-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 14:22
~Wyborca PO
Kwi kiuiiii kwiii
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 17:17
~mixxer
Spadaj maly, niepismienny PiSuarze !
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 08:39
manukun
Najlepszy jest wskaźnik zagęszczenia stacji na km2. W Stalowej Woli 60% powierzchni stanowi puszcza. Kolejne kilkanaście% to teren zalewowy Sanu. Tylko głupcy stawialiby tam stacje rowerowe. No ale cóż - jaki autor, taki ranking - do rzyci
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 08:07
~Tusk
Za Szlunzaka by to bylo nie do pomyslenia zeby cos dawac ludziom. Jakies place zabaw, rowery miejskie i inne bajery. Ludzie maja pracowac , nie cieszyc sie zyciem .
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 16:02
manukun
I dlatego ten niedobry Szlęzak budował place zabaw i orliki przy szkołach, place zabaw przy przedszkolach, utworzył park24 za Balladą, a w parku miejskim - deptak wzdłuż torów. Remont basenu i stadionu lekkoatletycznego pewnie też był wypadkiem przy pracy?
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 08:05
~Moher49
Pamiętam czasy, kiedy każdy kto chciał mieć rower to sobie kupił, nie musiał wypożyczać. Do huty to tylko Naczelny samochodem jeździł, załoga na rowerach, albo MKS. Ruski rower kosztował 700 starych złotych, to było 1/4 przeciętnej pensji. Teraz ktoś sobie biznes wymyślił i szuka jeleni. Na Białorusi też są społeczne rowery - za darmo.
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 00:05
~``````
Kolejny pisowski sukces
+0-0
Piątek, 14 czerwca 2019 r. godz. 21:34
~Hejter opozycji
Hau hau hau hau hau hau
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 17:43
~Kalina
Hau? Ograniczone slownictwo wskazuje na kolejnego prymitywnego PiSiego trolla.
+0-0
Sobota, 15 czerwca 2019 r. godz. 14:48
~Łubu dubu
Kundlu do budy.
+0-0
Piątek, 14 czerwca 2019 r. godz. 21:26
~ytikikx
Co ma dlugosc sciezek rowerowych do systemu ? Paranoja !!
+0-0
Piątek, 14 czerwca 2019 r. godz. 17:09
~hultaj
Kiedy hulajnogi?
+0-0
Piątek, 14 czerwca 2019 r. godz. 17:04
~I have
A tymczasem w gong gongu komuś rowery przeszkadzają, a co na to nasz Pan bezradny, podobno tam pracuje, a ktoś kosztem biedniejszych pracowników buduje się u chinoli, i oni to niestety kupują.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.