Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 24 sierpnia 2019 r. Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
 Wiadomości lokalne
» Droga przez hutę częściowo przejezdna
» Mobilny MOF dla Stalowej Woli w oku kamery!
» Powiat Stalowowolski z dopłatą dla PKS-u na 2019 rok
» Co z umową na dostawę prądu dla gminy? Jest drożej
» Hałas z obwodnicy zakłóci wypoczynek na błoniach i działkach?
» Niebawem przy szkołach powstanie nowa infrastruktura rowerowa
» W nocy na Poniatowskiego podpalono mieszkanie
» Komunikat PEC
» Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju pomoże zmodernizować Park w Charzewicach?
» Najszybszy policjant na wyścigu to Krzysztof Parma ze Stalowej Woli
» Na ulicy Świerkowej zapada się kostka
» Oferty na budowę łącznika wyższe niż zakładano
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Letnia scena w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego
» XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2019
» Bo radość jest w nas po raz szósty
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Piknik Rodzinny z Prawem i Sprawiedliwością
»Piknik Rodzinny z Prawem i Sprawiedliwością
»Otwarcie nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli
»30 Wyścig Kolarski Solidarności
»Piknik rodzinny na "OZECIE"
»80 lat poświęcenia Zakładów Południowych i Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kultura

Poniedziałek, 3 czerwca 2019 r. godz. 12:45     /Informacja prasowa/
Wspaniałe występy młodych akordeonistów ze Stalowej Woli na Międzynarodowym Festiwalu Akordeonowym w Lublinie

Uczniowie uczestniczący w warsztatach podkreślają atrakcyjność orkiestry warsztatowej (liczącej w tym roku ok. 35 osób) prowadzonej jak zawsze przez wspaniałego człowieka - Krzysztofa Naklickiego muzyka, kompozytora, pedagoga.
Uczniowie uczestniczący w warsztatach podkreślają atrakcyjność orkiestry warsztatowej (liczącej w tym roku ok. 35 osób) prowadzonej jak zawsze przez wspaniałego człowieka - Krzysztofa Naklickiego muzyka, kompozytora, pedagoga.
Fot. Piotr Szafraniec
Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy to okazja do posłuchania czołowych akordeonistów w kraju i gości zza granicy. Festiwal lubelski daje możliwość usłyszenia akordeonu w otoczeniu innych instrumentów - gitary, kontrabasu, fortepianu.

To pierwszy w Lublinie i jedyny w regionie tego typu projekt, który w tym roku dotykał tematyki jazzu i improwizacji. Program trzydniowej imprezy obejmował konkurs akordeonowy przeznaczony dla uczniów szkoły muzycznej pierwszego i drugiego stopnia, który nosił tytuł "Od orkiestry do solisty" - tu w kategoriach konkursowych można było posłuchać prezentacji licznie przybyłych solistów oraz zespołów.

Dzień drugi i trzeci to warsztaty akordeonowe czyli wykłady, lekcje mistrzowskie, zajęcia orkiestry warsztatowej oraz liczne koncerty. Już pierwszego dnia, po części konkursowej zaprezentowało się trio akordeonowe Symetrio w składzie: Marcin Jabłoński, Adam Potera, Krystian Saciłowski oraz soliści Piotr Ostrowski (akordeon) i Sylwester Marczuk (akordeon). Drugi dzień uwieńczył wspaniały koncert jazzowy zespołu Lime Tree Quartet & Ola Lipińska w składzie; Ola Lipińska (vocal) ,Wojciech Lipiński (gitara), Marcin Janiszewski (akordeon),Andrzej Zielak (kontrabas) oraz Radosław Bolewski (perkusja). W wykonaniu zespołu można było m.in. usłyszeć znane pieśni Stanisława Moniuszki w stylistyce jazzowej.

Lubelski festiwal zakończył się 1 czerwca wspaniałym koncertem orkiestr: kameralnej Cantus (Litwa) pod dyrekcją Ricardasa Sviackeviciusa, z którą wystapiła Julija Stupnianek-Kalediene (sopran) i Elwira Śliwkiewicz-Cisak (akordeon) z także orkiestry warsztatowej pod dyrekcja Krzysztofa Naklickiego z towarzyszeniem tria akordeonowego w składzie Marcin Janiszewski (akordeon), Paweł Paluch (akordeon), Krzysztof Garbacz (akordeon).

Stalowowolską Szkołę Muzyczną w tym roku reprezentowała wyjątkowo liczna grupa uczniów. W przesłuchaniach konkursowych wzięło udział pięciu solistów oraz dwa zespoły kameralne; kwartet akordeonowy szkoły muzycznej I-go stopnia oraz kwintet (PSM II st.).Niemal wszyscy uczestniczyli we wspomnianych warsztatach stanowiąc najliczniejszą grupę. Uczniowie naszej szkoły osiągneli także wspaniałe sukcesy, bowiem w części konkursowej Mikołaj Wybacz i kwintet akordeonowy (Mikołaj Wybacz, Karolina Wdowiak , Stanisław Madej, Michał Łyko ,Bartłomiej Taper) przygotowani przez p. Krzysztofa Garbacza uzyskali I miejsca, Victor Czuliński uzyskał II miejsce, kwartet akordeonowy (Hubert Smutek, Kajetan Kruczek, Victor Czuliński,Tymoteusz Kak) uzyskał III miejsce zaś Hubert Smutek i Tymoteusz Kak indywidualnie otrzymali wyróżnienia w swojej kategorii . Pierwszy raz na scenie konkursowej zaprezentowała także się uczennica pierwszej klasy Maja Kogut. Uczniów przygotował do przesłuchań p.Piotr Szafraniec.

Lubelski festiwal jest bardzo ciekawą propozycją dla wszystkich młodych akordeonistów. Dzięki niepowtarzalnej atmosferze, doskonałej organizacji, pomysłowości - w doborze tematyki każdych kolejnych warsztatów - przyciąga co roku liczne rzesze młodych akordeonistów pragnących rozwijać swoje umiejętności i wiedzę . Udział w festiwalu umożliwia kontakt z wybitnymi pedagogami a jednocześnie wspaniałymi muzykami, którzy prowadzą lekcje mistrzowskie, wykłady, zajęcia zespołów kameralnych dzieląc się swoim doświadczeniem i wiedzą.

Uczniowie uczestniczący w warsztatach podkreślają atrakcyjność orkiestry warsztatowej (liczącej w tym roku ok. 35 osób) prowadzonej jak zawsze przez wspaniałego człowieka - Krzysztofa Naklickiego muzyka, kompozytora, pedagoga. Lubelski Festiwal Akordeonowy cały swój urok i niepowtarzalność zawdzięcza w największym stopniu Pani prof.dr hab. Elwirze Śliwkiewicz -Cisak, która jest dyrektorem artystycznym imprezy ,i jak podkreślają wszyscy uczestnicy festiwalu ,to dzięki pomysłowości i zaangażowaniu Pani Profesor oraz jej wspaniałej osobowości festiwal lubelski wciąż się rozwija zaskakując czymś nowym i niespodziewanym każdego kolejnego roku.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 10 czerwca 2019 r. godz. 10:38
~muzamator
Piękne sukcesy uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Stalowej Woli świadczą o wysokim poziomie nauczania. Sukcesy notujemy w licznych konkurencjach, w zasadzie każdy konkurs, w którym biorą udział uczniowie tej szkoły, uwieńczony jest sukcesami. To bardzo dobrze świadczy o kwalifikacjach i zaangażowaniu kadry pedagogicznej. Gratulacje!
+0-0
Czwartek, 6 czerwca 2019 r. godz. 06:37
~stalowa
Nieraz takie niezbyt ważne informacje wywołują wiele komentarzy,a tu taki sukces młodych artystów i żadnego zainteresowania,nawet ze strony miejscowego środowiska muzycznego,żal i zdziwienie.
+0-0
Wtorek, 4 czerwca 2019 r. godz. 09:11
~ania
Pieknie,młodzi ludzie zamiast palcami klikać w komórki ,wydobywają dźwieki z klawiatury akordeonu!!Chwała Rodzicom,że tak pokierowali swoje dzieci,gratulacje dla uczniów i nauczycieli!!!
+1-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.