Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 24 sierpnia 2019 r. Imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny
 Wiadomości lokalne
» Droga przez hutę częściowo przejezdna
» Mobilny MOF dla Stalowej Woli w oku kamery!
» Powiat Stalowowolski z dopłatą dla PKS-u na 2019 rok
» Co z umową na dostawę prądu dla gminy? Jest drożej
» Hałas z obwodnicy zakłóci wypoczynek na błoniach i działkach?
» Niebawem przy szkołach powstanie nowa infrastruktura rowerowa
» W nocy na Poniatowskiego podpalono mieszkanie
» Komunikat PEC
» Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju pomoże zmodernizować Park w Charzewicach?
» Najszybszy policjant na wyścigu to Krzysztof Parma ze Stalowej Woli
» Na ulicy Świerkowej zapada się kostka
» Oferty na budowę łącznika wyższe niż zakładano
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Letnia scena w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego
» XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2019
» Bo radość jest w nas po raz szósty
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Piknik Rodzinny z Prawem i Sprawiedliwością
»Piknik Rodzinny z Prawem i Sprawiedliwością
»Otwarcie nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli
»30 Wyścig Kolarski Solidarności
»Piknik rodzinny na "OZECIE"
»80 lat poświęcenia Zakładów Południowych i Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 17 maja 2019 r. godz. 16:44     /Magdalena Rodecka/
Ruszyły przygotowania do budowy S-74

W najbliższy poniedziałek, 20 maja zostanie podpisana umowa na wykonanie dokumentacji dla drogi ekspresowej S-74 na odcinku Opatów - Nisko.
W najbliższy poniedziałek, 20 maja zostanie podpisana umowa na wykonanie dokumentacji dla drogi ekspresowej S-74 na odcinku Opatów - Nisko.
W najbliższy poniedziałek, 20 maja zostanie podpisana umowa na wykonanie dokumentacji dla drogi ekspresowej S-74 na odcinku Opatów - Nisko.

Prace przyspieszają o czym mówił wiceminister infrastruktury Rafał Weber (PiS): - Będą prowadzone pierwsze prace dokumentacyjne dotyczące tej drogi. Stalowa Wola będzie centrum komunikacyjnym północnego Podkarpacia. W okolicach naszego miasta będą przebiegały drogi ekspresowe a to jest bezpieczna, przewidywalna podróż.

Przypomnijmy, że rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wybrał już wykonawcę dokumentacji projektowej Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowego na odcinku 71 kilometrów Opatów-Nisko, na kwotę 10 milionów złotych, wraz z analizą, weryfikacją wariantów przebiegu oraz wnioskiem o wydanie decyzji środowiskowych. Studium ma być gotowe w ciągu 15 miesięcy.

Stalowa Wola ma być skomunikowana obwodnicą z S-19, zaś z S-74 - trzecim mostem na Sanie. Realizacja inwestycji planowana jest na przyszłą perspektywę unijną.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 19 maja 2019 r. godz. 21:09
~PAD
To brzmi prawie tak jak obiecywany przez Mateuszka - klamczuszka "milion samochodow elektrycznych" !
+0-0
Niedziela, 19 maja 2019 r. godz. 10:18
~Manukun syn Tuska brat BiedroniA wnuk millera
To chyba normalne przed wyborami i to każda partia obiecuje. Czasami są to gruszki na wierzbie.
+0-0
Sobota, 18 maja 2019 r. godz. 20:02
~Damy radę
Z jednej strony Sanu ulico obwodnica z drugiej s74 w 2038. A wybory za pasem, więc partyjniackie towarzysze obiecują, obietnice obietnic.
+0-0
Sobota, 18 maja 2019 r. godz. 18:33
~Ekonimista
Cyt.: "realizacja inwestycji planowana jest na przyszłą perspektywę unijną". Hmm...znaczy się planujemy zbudować drogę ale nie mamy na to pieniążków za to mamy perspektywę....To ja dzwonię do szwagra powiem mu, że w perspektywie planuje na jego działce zbudować kosmodrom.
+0-0
Niedziela, 19 maja 2019 r. godz. 19:10
manukun
Raczej potrzeba wytyczenia korytarza, żeby uzyskać zgody środowiskowe. Obecnie wiadomo tyle, że ten fragment S74 połączy Opatów z Niskiem. Trochę mało, żeby zacząć projekty i dokumentację.
+0-0
Sobota, 18 maja 2019 r. godz. 12:04
~selavi
To dopiero Studium Projektowe(ma być gotowe za 15 m-cy!) a gdzie dokumentacja techniczna na bazie której można ubiegać się o pozwolenie budowlane? Daleki obiad, ale na słowa p. Webera, które na dobrą sprawę nic w tej chwili nie znaczą od razu uruchamia się dyżurny klakier "szary człowiek". który z ni gruchy ni z pietruchy oplata coś o sądzie. Głupich rzeczywiście nie sieją... Dlaczego oni tak się spieszą z tymi budowami a przez lata nic nie robili by cokolwiek zrobić? Może ktoś mi odpowiedzieć z wyłączeniem niekompetencji?
+0-0
Niedziela, 19 maja 2019 r. godz. 19:11
manukun
Weber od 2015 nie zrobił niczego. W roli wyborczym sobie przypomniał i rozdaje kiełbasę wyborczą...
+0-0
Sobota, 18 maja 2019 r. godz. 10:59
~Kol
10mln na zrobienie dokumentacji czyli jak się wydaje czytaj rozkrada publiczne pieniadze
+0-0
Poniedziałek, 20 maja 2019 r. godz. 22:14
~nocna_kawa
Kolejny PiSowski "Mis"... i zawsze ktos na tym dobrze zarabia !
+0-0
Sobota, 18 maja 2019 r. godz. 07:41
~Szary człowiek
Najlepiej zrobić w tej sprawie protest pod sądem w obronie także demokracji i konstytucji oraz wolnych sądów przy okazji. W 8 osób, bo więcej się nie uzbiera. Reszta normalna jest.
+0-0
Poniedziałek, 20 maja 2019 r. godz. 10:07
~Marko
Ci protestujący pod sądami to są powiązani z tymi co stracili koryto i tacy którzy myślą ze tw Bolek to bohater, który obalił komunizm. Komunizm który ... ma się bardzo dobrze. Każdy normalny wie że system sądowniczy w Polsce to relikt komunizmu, który ma bronić komuchów i wszystkich szkodzących Polsce (głównie PO/PSL/.N, Wiosny i wszystkich towarzyszy zwłaszcza z pierd... ostoi komunizmu - Warszawki, a także agentów Brukseli i Niemiec z Gdańska, Poznania i Wrocławia). PIS zaś nie ma jaj żeby wreszcie zrobić reformę Sądownictwa i zrobić ... to co chciał zrobić wiele lat temu śp premier Jan Olszewski - lustracji ! Dlatego jedyna nadzieja dla Polski to Konfederacja - bo gorzej już nie będzie jak byłoby za PO/PiSu i reszty tych tworów. Ci co są zaślepieni propagandą różnych mediów niech zrozumieją, że w Polsce od lat toczy się walka miedzy agenturami Moskwy, Berlina, Brukseli i CIA i Mosad. Ta agentura właśnie powoduje, że Polacy są skłócani na każdym kroku. Ta agentura pierze wszystkim mózgi za pomocą mediów, co chwilę pojawią się w mediach tzw. temat zastępczy, aby odwracać uwagę od naprawdę ważnych dla Polaków problemów. PS. Nie chodzę do Kościoła po za "okolicznościami", ale to co się ostatnimi tygodniami wyprawia to przechodzi ludzkie pojęcie - to nie trwa walka z pedofilami tylko z Kościołem i dobrymi wartościami. PS2. Śmiać mi się chce z tych pedofilów z Wiosny, PO i całej koalicji europejskiej - że takie zboki, które chcą małych dzieci uczyć w szkołach zboczeń i pedalstwa, śmią najeżdżać tylko na księży, a zapominają jakoś że najwięcej pedofili procentowo jest w środowiskach LGBT (około 40%), aktorzy i gwiazdeczki około 20%, trenerzy, nauczyciele kilkanaście %, wśród duchownych 1.5%. Więc .... trzeba walczyć ze wszystkimi pedofilami, zaczynając od środowisk, gdzie jest ich najwięcej (nie pomijając tych środowisk gdzie problem jest trochę mniejszy) ! Wiec POKO i Wiosny jak chcą walczyć z pedofilami muszą pierw zacząć demaskować swoich kolegów i znajomych itp.
+0-0
Niedziela, 19 maja 2019 r. godz. 05:28
~jan
.... więcej wartości intelektualnej i moralnej ma ośmiu protestujący pod sądem, niż tysiące pisowskich dzikusów gwiżdżących na Cmentarzu Powązkowskim.
+0-0
Sobota, 18 maja 2019 r. godz. 17:04
~Łubu dubu
Reszta jest normalna oprócz ciebie ,płatny klakierze.
+0-0
Sobota, 18 maja 2019 r. godz. 06:06
~jan
..... pisowskim matołkom wystarczy powiedzieć będzie droga tak jak w tytule artykułu, by byli blisko ekstazy, bo skąd pisowski ciemny lud ma wiedzieć co to jest ,,Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe" ? .... Studium czyli na zrozumiały dla pisiorów język ,,KONCEPCJA", chociaż i dla wielu z nich i to słowo może być problemem, na bardziej zrozumiały dla nich język można przełożyć ,,co było gdyby było i ile to może kosztować". Żadne prace projektowe nie ruszyły, bo w Polsce przez ostatnie lata buduje sie w systemie ,,projektuj i buduj", droga pewnie kiedyś powstanie, ale nie prędzej niż za 15-20 lat.... No ale za tydzień wybory więc pan Weber chce pokazać jak bardzo jest zapracowany i aktywny, a zasługa jego pewnie żadna bo wykonawca ,,koncepcji" został wyłoniony zanim Weber został namaszczony przez Kaczyńskiego na wiceministra.
+1-0
Sobota, 18 maja 2019 r. godz. 12:08
~aaa
Nie wykluczone, że nie wie o czym mówi. Kazali więc czaruje gawiedź co to nie będzie ale nim to się stanie to wiele wody upłynie w Sanie, a nie wykluczone, że o nim jako ważnej personie nie będzie nawet wspomnienia! A gdy koncepcja(bardzo kosztowna!) będzie psu na budę to co wówczas?
+1-0
Piątek, 17 maja 2019 r. godz. 23:36
~olek
Do manekina, po co piszez te brednie kto ci za to płaci bo kompromitujesz się na maksa. Gdyby nie PAN WEBER nigdy byśm nie mieli tego pięknego CENTRUM SPORTOWEGO za 60 milionów złotych. A SZLEZAK nawet przez 12 lat ne zrobił inwestycji za 60 milionów.
+0-1
Niedziela, 19 maja 2019 r. godz. 06:07
~jan
.... miastu wystarczyłby sam stadion ( z czterema trybunami ) by nie było wstydu jak przyjadą tu goście czy kibice z innych miast, to centrum jeśli władza centralna czy wojewódzka nie będzie łożyć na jego utrzymanie stanie się KONIEM TROJAŃSKIM dla budżetu miasta, tu na zgrupowanie przed sezonem nie przyjedzie bogaty Lech czy Legia, tu na sztucznej nawierzchni w zimie będą rozgrywać sparingi takie drużyny jak Sokół Nisko albo Pogoń Leżajsk, a te nie maja pieniędzy na extra wydatki.... ale tacy jak ty będą się zachwycać tym centrum bo ,,ładne", bo nie buduje się po to by użytkować i zarabiać, tylko po to by stać i podziwiać, no i oczywiście dziękować ,,ofiarodawcom" za ich gest ....
+0-0
Sobota, 18 maja 2019 r. godz. 10:24
manukun
I tym samym udowadniasz, że nie masz bladego pojęcia o Stalowej Woli. Same drogi w okolicach huty pochłonęły takie kwoty. A gdzie budynki uczelniane, remonty ulic, szkół i podwórka? Oczywiście ty, jak na partyjnego funkcjonariusza przystało, spłycasz te 12 lat do nicnierobienia. Jednocześnie opowiadasz bajki, jak dużo dzieje się za Nadbereżnego. Dużo nie znaczy dobrze. Jego obietnice gospodarcze są tylko kiełbasą wyborczą, bo jeszcze niczego nie zrobił. Gdzie branża IT, przemysł lekki i obiecane 80 ha terenów inwestycyjnych? Od 2014 nie ma...
+1-0
Piątek, 17 maja 2019 r. godz. 23:23
~głosuj mądrze!
Przecież wiadomo że większość wyborców patrzy bardzo płytko i myśli wyłącznie kategoriami osobistego zysku. Politycy rozgrywają interesy ze szczególnym uwzględnieniem interesów tak zwanych wpływowych grup. Są dwa tygodnie do wyborów giełda obietnic i populistycznych chwytów właśnie się rozgrzewa. Odpowiedzialność przed wyborcami to iluzja liczy się pozycja w partii i wysokie miejsce na liście.
+0-0
Piątek, 17 maja 2019 r. godz. 22:20
~Drda
Opozycja niech nie jeździ. Tylko rowerami po parku dla psów (jak go zbudują)
+0-0
Piątek, 17 maja 2019 r. godz. 19:55
~POdPiS
Zaraz manukun powie że to obietnice przedwyborcze. Zapyta ile mzk ma długu. Pochwali szlezaka za super pieniądzodajna bibliotekę. I że kupił sobie nowe rurki.
+0-0
Sobota, 18 maja 2019 r. godz. 21:14
~Rrrrr
Manukun sam jesteś partyjnym klakierem. Udowadniasz to hejtujac tylko w tematach w których możesz pojechać Nadbereznemu.
+0-0
Sobota, 18 maja 2019 r. godz. 19:25
~Cookie
Nie chce mi się szukać tych tematów, ale nie raz chwaliles bibliotekę. Sam się gubisz.
+0-0
Piątek, 17 maja 2019 r. godz. 22:19
~Gfd
Manekin kobieto pilnuj tej swojej stacji paliw.... Głupiaś, ale nie wszyscy muszą o tym wiedzieć
+0-0
Piątek, 17 maja 2019 r. godz. 21:47
manukun
Boli, co nie? Klakierów mnóstwo, ale moglibyście chociaż prawdę pisać - nigdy nie chwaliłem Szlęzaka za bibliotekę. Ale to zaburzałoby wam teorie spiskowe na mój temat, więc kłamiesz jak reszta funkcjonariuszy partyjnych. Nie mam powodu, żeby "waszych" chwalić. S74 w krzakach, modernizacja linii kolejowej z Rozwadowa do Przeworska również leży i kwiczy. Za co chwalić Webera? Za zabawę na bankietach i konferencjach partyjnych? Przecież jeszcze niczego nie zrobił dla Stalowej Woli, chociaż posłem jest od kilku lat. A, zapomniałem, dał podwyżkę Nadbereżnemu.
+1-0
Piątek, 17 maja 2019 r. godz. 21:10
~mixxer
"Prace przyspieszaja"... jak zwykle przed wyborami. Niestety PiSowcom burzenie idzie duzo lepiej nizli zbudowanie czegokolwiek!
+1-0
Piątek, 17 maja 2019 r. godz. 20:50
~luna
Każdy normalny ci to powie nie tylko manekin.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.