Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 7 grudnia 2019 r. Imieniny: Agaty, Dalii, Sobiesława
 Wiadomości lokalne
» Strażacki Mikołaj. Zamiast rózgi nowy samochód
» Mikołaj wybrał życzenie, które spełni
» DW-871: czołowe zderzenie Mercedesa z Volkswagenem. 2 osoby ranne
» Zaproszenie na otwarcie gabinetu kosmetycznego ESTET!
» Urząd Miasta ogłosił konkurs na dyrektora Podkarpackiego Centrum Piłki Nożnej
» Komendant Straży Pożarnej Robert Lebioda ze stopniem brygadiera
» Pożar drewnianego domu w gminie Pysznica
» Będą kolejni Zasłużeni dla Miasta Stalowej Woli?
» Stalowa Wola ma swoich przedstawicieli w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Podkarpackiego
» Nowa Corsa i nowa Astra - wielkie premiery w Samko!
» Będzie drugi zjazd na parking VIVO! Po wybudowaniu obwodnicy
» Kupujesz na AliExpress? Możesz być wezwany przez urząd celno-skarbowy
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Procesy modernizacyjne w Drugiej Rzeczypospolitej - konferencja
» Mikołajki w Muzeum 2019
» Familijne widowisko mikołajkowe
» "Przystanek Historia Stalowa Wola" - spotkanie inauguracyjne
» Jesień w Strefie Spotkań
» Czytelnik Roku 2019
» Okupacja niemiecka nad Sanem
» Tradycyjny Koncert Noworoczny w MDK
» Zimowe Warsztaty Muzyczne 2020 - zapisz się!
» Viva Moniuszko
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
»Pożar w historycznym budynku Dyrekcji Naczelnej HSW
»Piknik Rodzinny z Prawem i Sprawiedliwością
»Otwarcie nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli
»30 Wyścig Kolarski Solidarności
Więcej » 
Wiadomości lokalne / News

Wtorek, 14 maja 2019 r. godz. 14:42     /ZS/
Powstała Polna lokomotywa, do której wsiada cała rodzina

Happening zakończył realizację projektu Polna lokomotywa, do której wsiada cała rodzina we współpracy z PZU w ramach akcji prewencyjnej Pomoc to moc.
Happening zakończył realizację projektu "Polna lokomotywa, do której wsiada cała rodzina" we współpracy z PZU w ramach akcji prewencyjnej "Pomoc to moc".
Fot. ZS
Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej obchodził Jubileusz 20 lat działalności. Była okazja na dyskusję o standardach pomocy psychologicznej w dynamice działań ośrodków interwencji kryzysowej na przełomie 20 lat.

W ramach obchodów odbył się happening dla mieszkańców powiatu stalowowolskiego w dniu 10 maja na terenie ośrodka przy ulicy Polnej 18. Happening zakończył realizację projektu "Polna lokomotywa, do której wsiada cała rodzina" we współpracy z PZU w ramach akcji prewencyjnej "Pomoc to moc".

We współpracy ze Stowarzyszeniem Ruch Pomocy Psychologicznej "Integracja", zespół Stalowowolskiego Ośrodka Wsparcia i Interwencji Kryzysowej przygotował projekt pod nazwą "Polna Lokomotywa, do której wsiada cała rodzina". Wyposażenie w urządzenia kreatywne było możliwe dzięki sfinansowaniu ze środków prewencyjnych PZU w ramach akcji prewencyjnej PZU "Pomoc To Moc". Projekt "Polna Lokomotywa do której wsiada cała rodzina" ma posłużyć rodzinom odwiedzającym SOWiIK. Projekt zakładał wymianę urządzeń zabawowych dla dzieci na terenie SOWiIK Jednym z urządzeń była lokomotywa, która była inspiracją do nazwy projektu.

Na terenie ośrodka jest ogród, na którym zamontowano dziewięć lat temu urządzenia do zabaw dla dzieci. Jedno z urządzeń - właśnie "Polna lokomotywa" - ze względów bezpieczeństwa musiało być zdemontowane. Było bardzo zniszczone. Mimo konserwacji drewnianego urządzenia warunki atmosferyczne przyczyniły się do jego zniszczenia. - Zależało nam na wymianie tego urządzenia oraz na zakupie takich, które rozwijają kreatywność, przynoszą radość i bezpieczeństwo dzieciom i rodzicom - powiedziała dyrektor Ośrodka Katarzyna Rogala.

Program "Polna Lokomotywa, do której wsiada cała rodzina" ma też zaangażować całe rodziny w budowanie zdrowych relacji między bliskimi. Temu mają służyć tablice kreatywne, które mają promować wartości takie jak miłość, szacunek, zrozumienie.

Otwarcie 10 maja "Polnej lokomotywy" łączyło się z przeprowadzeniem przez pracowników ośrodka zajęć dla rodzin promujących budowanie więzi w rodzinie oraz umiejętne radzenie sobie z emocjami. - Chcemy wyposażyć ośrodek w kreatywne urządzenia do zabawy dla dzieci, w tym tablice na wzór nazw peronów z treścią wartości takich jak: miłość, szacunek, zrozumienie. W ten sposób zależy nam na modelowaniu tych wartości, które tworzą bezpieczne relacje. Zależy nam, aby w ośrodku, gdzie świadczy się pomoc rodzinom były urządzenia zabawowe dające bezpieczeństwo oraz radość dla wszystkich odwiedzających SOWiIK - stwierdziła dyrektor Katarzyna Rogala.

Stowarzyszenie Ruch Pomocy Psychologicznej "Integracja" prowadzi od 2008 roku placówkę pod nazwą Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej (SOWiIK). SOWiIK udziela pomocy psychologicznej ambulatoryjnej i stacjonarnej rodzinom, które znalazły się w sytuacji kryzysowej. Ośrodek prowadzi również bezpłatny całodobowy hostel. Rocznie z pomocy ośrodka korzysta ok. 600 rodzin. W trakcie roku jest prowadzonych średnio 3000 spotkań pomocowych i konsultacji. Oprócz pomocy psychologicznej ośrodek prowadzi dla rodzin warsztaty edukacyjne, w tym warsztaty umiejętności wychowawczych.

Stalowowolski Ośrodek Wsparcia i Interwencji Kryzysowej jest instytucją o zasięgu powiatowym. Obejmuje swoimi usługami mieszkańców powiatu stalowowolskiego. Generalnie pomoc dotyczy osób dorosłych. Wyjątek stanowią dzieci i młodzież dotknięte którymkolwiek obszarem kryzysu: przemocą, utratami, kataklizmami, problemami suicydalnymi to jest mające myśli samobójcze, po próbach samobójczych. W hostelu dzieci mogą przebywać wyłącznie ze swoim rodzi-cem/rodzicami lub z prawnym opiekunem. Wyjątkowo w zimie do SOWiIK-u może być przyjęta osoba do hostelu, która jest mieszkanką innego powiatu. Od wielu lat ustalono, że w związ-ku z działaniem Schroniska Br. Alberta w Stalowej Woli do SOWiIK mogą być przyjęte wyłącznie kobiety, nawet bezdomne na 24 h. Koszty pobytu pokrywa gmina właściwa jej miejsca zamieszkania lub ostatnia gmina, w której mieszkała.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 17 maja 2019 r. godz. 05:27
~Ferdek z Poniatowskiego
stoi i sapie, syczy i dmucha i dym jej bucha z rozgrzanego brzucha, uff jak gorąco, puff jak gorąco, he he he jaż mi siem gorąco zrobiło od tego wiersza
+0-0
Wtorek, 14 maja 2019 r. godz. 22:42
~Ferdek z Poniatowskiego
Stoi na polu lomokotywa, ciężka, ogromna i pot z niej spływa czyli tłusta oliwa. Ej czytało siem kiedyś Tuwima i siem do dzisiaj pamięta te jego wiersze.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.