Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 27 lutego 2020 r. Imieniny: Gagrieli, Liwii, Leonarda
 Wiadomości lokalne
» Wielkie Otwarcie Stacji Paliw TOTAL!
» To nic... w malarstwie
» Czy Stalowej Woli zagraża koronawirus?
» Kierował samochodem mając blisko 4 promile
» Podziękowanie za strażacką służbę
» Nowa studnia i zbiornik wody w Radomyślu
» Pijany i bez prawa jazdy kierował Fordem. Dodatkowo był poszukiwany
» Stalowa Wola przegrała walkę z metropoliami o autobusy elektryczne
» Policja ujęła sprawcę włamania do monopolowego
» Zamieszanie wokół nadzwyczajnej sesji. Opozycja domaga się przestrzegania statutu
» Jedna osoba ranna w wypadku na Okulickiego
» Zamkną przejazd kolejowy w Dąbrowie Rzeczyckiej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Teresy Prokop myśli i przemyślenia…
» Piotr Bałtroczyk Stand-up: Starość nie jest dla mięczaków
» Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych
» Grupa MoCarta wśród gwiazd czyli historia muzyki wg Grupy MoCarta
» 12 tenorów & Diva. Doskonały prezent na Dzień Kobiet!
» O kobietach dla kobiet i nie tylko… czyli Dzień Kobiet w Muzeum
» "Szczęśliwa godzina": Młoda Polska
» Konkurs "Tak piszę o muzyce"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
»Pożar w historycznym budynku Dyrekcji Naczelnej HSW
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Środa, 24 kwietnia 2019 r. godz. 13:01     /Magdalena Rodecka/
Zdrowy czy chory jak ryba?

Z redakcją Stalowka.NET skontaktował się wędkarz, który twierdzi, że ryby w starorzeczu w Zbydniowie zostały zarażone chorobą. Świadczą o tym: odparzenia, bąble, pleśniawki, zaognione podbrzusza i rany, gnijące tkanki. Niektóre pływały pół żywe pod powierzchnią.
Z redakcją Stalowka.NET skontaktował się wędkarz, który twierdzi, że ryby w starorzeczu w Zbydniowie zostały zarażone chorobą. Świadczą o tym: odparzenia, bąble, pleśniawki, zaognione podbrzusza i rany, gnijące tkanki. Niektóre pływały pół żywe pod powierzchnią.
Fot. Czytelnik
Z redakcją Stalowka.NET skontaktował się wędkarz, który twierdzi, że ryby w starorzeczu w Zbydniowie zostały zarażone chorobą. Świadczą o tym: odparzenia, bąble, pleśniawki, zaognione podbrzusza i rany, gnijące tkanki. Niektóre ryby pływały pół żywe pod powierzchnią.

Chodzi o karpie, karasie i liny.

- Niestety za tą chorobę odpowiada Polski Związek Wędkarski z siedzibą w Tarnobrzegu. Dwa tyg temu dokonał  wiosennego zarybienia zarażonymi rybami w ramach racjonalnej gospodarki rybackiej. Wszystkie karpie które złowiłem (10 sztuk) pochodziły z tego właśnie zarybienia. Choroba rozprzestrzeniła się niestety także na pozostałe ryby. Sprawa zostanie zgłoszona do Ministerstwa Ochrony Środowiska. Cała fauna pięknego naturalnego starorzecza została zniszczona przez nieodpowiedzialne decyzje. Opłacenie Karty wędkarskiej kosztuje kilkaset złotych na rok. Niestety pieniądze są marnotrawione: zarybienia prowadzone w sposób nieprzemyślany i naganny przy rzekomej konsultacji z ichtiologiem - twierdzi mężczyzna.

Jak się dowiedzieliśmy zarybienia, głównie karpiami dokonano pod nadzorem ichtiologa. Niestety ryby te źle znoszą transport, zmianę środowiska, zwłaszcza w temperaturze wody jaka jest obecnie. Będą zdrowieć ale wolniej.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 3 maja 2019 r. godz. 06:59
~pieczony królik
może to "znak " APOKALIPSY" ?
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 20:18
~Stw
Sam wędkuje od 93 roku kiedyś było dużo ryby teraz niema nic PZW jeden wielki złodziej i Komuch a te rejestry to sobie w D..e wsadźcie
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 07:35
~beton
@ojciec kręcicie wałki jak się da, traktujecie zwiazek jako dodakowe źródło dochodu. Przyjdą po was nastepni, ktoś zrobi rozliczenie to was pozamykają. Pozdrowienia dla Ciebie całej rodziny ze Skowierzyna, zarządców kola zaleszańskiego. PS mięska ze chorych karpi i sumików karłowych nie jadam, jeszcze raz pozdrowienia i dalszych "sukcesów" Amen bez odbioru
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 20:19
~beton
W zarządzie zasiadają tylko krewni i stmpatycy rodziny K. ze Skowierzyna, ja niestety do nich nie należę, pozdrawiam i na prawdę bez odbioru.
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 13:54
~Szczupak
Przyjdź proszę na walne zebranie i zgłoś się do zarządu koła. Napewno się dostaniesz. Zobaczymy co będziesz działał filozofie.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 22:25
~Jacek
Przypomnijcie sobie czasy jak to starorzecze wyglądało 15 lat temu i porównajcie z tym jak wyglada teraz. Co zrobiliście z tym pięknym miejscem?! Zaleszanskie pniaki dobra robota!!
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 07:01
~Szczupak
Ta pniaki, ale z dzieckiem na zawody na dzień dziecka po darmoche lecisz..
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 19:50
~Ojciec
Beton. Nie masz pojęcia skąd są pieniądze prostaku. Pieniądze na brzegi pochodzą z PZW Tarnobrzeg oraz z grupy rybackiej. Gmina owszem też się dołożyła. Wycieczki dla dzieci są i będą darmowe. Jeżeli o mnie chodzi wszystkie pieniądze ze składek przekazał bym na młodzież i na pracę z młodzieżą a nie na mięso. Chodzę jako strażnik i widzę co się dzieje na wodzie i jak się walczy o mięsko. Widzę że cię ruszylo czyli boli ze mieska nie można zabrać. Więc nie masz pojęcia o czym piszesz ale pisz jak cie to kręci.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 17:36
~lenin
PZW jakie było za komuny ,takie jest i teraz!!!!
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 17:12
~beton
@jacek 100/100 @ojciec - pieniądze na wyrówanie brzegów pochodzą z budżetu gminy, szkółka - racja, nigdzie nie ma takiej szkółki co by sponsorowała darmowe wycieczki i spływy wisłą dla krewnych i znajomych prezesów ze Skowierzyna. Żadne koło sobie na to nie może pozwolić, nawet największe, bo inni zajmują się rozwojem sportu wędkarskiego. Nie traktują PZW jak koryta.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 14:46
~Jacek
jakby cepy z zaleszanskiego koła nic nie robiły to by było znakomicie. Niestety stare komuchy działają i uczynili sobie z tego starorzecza swój folwark. Efekt tej polityki jest na razie taki że w stawie pływają same sumiki i półzgniłe karpie. Suuuper! Proponuje jeszcze wybetonować brzegi, wytruć ptaki i randapem pozbyc się roślinności żeby się wom tłuki "hoczyki nie zaczepioły". Płace ciężki pieniądze na składki a ta forsa jest wywalana w błoto. Dobrze że w końcu prokuratura wezmie się za tych skurwiesynów!!
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 21:09
~Szczupak
Nikt nie zmusza cię do płacenia karty. Napewno bez ciebie nad wodą byłoby czystsze powietrze.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 19:28
~bodzio
Chciałem zobaczyc co puszczają do wody jest to tajemnica bo puszczają byle gówno chore robia zakazy i pilnują tych kilku chorych sztuk zeby wędkarze nie zabrali bo co wtedy zostanie w wodzie .Karty nie płace jest tyle zbiorników ze mozna połowic .
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 11:27
~takie tam
do parpik123,-ja jednak obstaję przy swoim i na dodatek uważam że powinni dla niektórych wprowadzić nie kartę wędkarską ale kartę rybaka to znaczyłoby mniej więcej tyle że ów osobnik nie przyjeżdża powędkować tylko odławiać.poznałem kiedyś taką rodzinkę co wrzucała do siatki wszystko co się zaczepiło bo chcieli żeby się chociaż za paliwo zwróciło.podobnymi przykładami mogę zanudzać do rana! połamania życzę (na kolanie)
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 08:45
~wedkarz
Na Wilczej Woli w zeszlym sezonie ponad polowa zlowionych leszczy poszla do smietnika. Zarazone byly tasiemcem. Karta kosztuje okolo 320 zl pelna oplata a praktycznie od maja oprocz leszcza nic sie innego nie zapielo. Ale to moze przez to ze nie umie lowic ;-)
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 08:07
~Ojciec
Wytłumacz mi jeden z drugim jak to jest ze w kole w Zaleszanach istnieje szkółka wędkarska dla dzieci. Przecież oni nic nie robią. W którym kole jeszcze jest co. W którym kole są tak przygotowane brzegi. Moje dziecko uczęszcza do szkółki jeżdżą na zawody po całym Podkarpaciu za darmo wszystko opłaca koło i PZW Tarnobrzeg. Mają spływy Wisłą paro dniowe. Niech się inni tym pochwala. A impreza na dzień dziecka tylko chwalić. Ale nie trzeba jęczeć że mięsa nie ma. Gościa który to napisał posowalo by ryja zamknąć. Plesniawka poczytajcie co to jest i kiedy powstaje, najpierw literatura potem komentarz.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 14:33
~Jacek
WSZYSTKO ZA DARMO????!!!! ZA DARMO???wtf!!!! a ile kasy pzw kasuje za składki? Jak ty gościu myślisz że coś masz za darmo to weź się buraku walnij w łeb.
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 07:39
~Bober
Nie macie pojęcia co piszecie. Skoro koło w Zaleszanach nic nie robi to wypiepszac do Stalowej i tam łowić. Po co tam jezdzicie skoro ryby chore nie ma jak podjechać. No auto musi być przy dupie żeby można było mięsko ładować w bagażnik. Żal mi was
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 14:47
~Jacek
jakby cepy z zaleszanskiego koła nic nie robiły to by było znakomicie. Niestety stare komuchy działają i uczynili sobie z tego starorzecza swój folwark. Efekt tej polityki jest na razie taki że w stawie pływają same sumiki i półzgniłe karpie. Suuuper! Proponuje jeszcze wybetonować brzegi, wytruć ptaki i randapem pozbyc się roślinności żeby się wom tłuki "hoczyki nie zaczepioły". Płace ciężki pieniądze na składki a ta forsa jest wywalana w błoto. Dobrze że w końcu prokuratura wezmie się za tych skurwiesynów!!
+0-0
Środa, 24 kwietnia 2019 r. godz. 20:20
~ anuś
ja się pytam gdzie jest prokuratura?
+0-0
Środa, 24 kwietnia 2019 r. godz. 20:20
~beton
Grunt że prezesy ze Skowierzyna mają się dobrze
+0-0
Piątek, 26 kwietnia 2019 r. godz. 13:59
~Szczupak
A co ty chcesz od prezesa? Wejdź do zarządu i zobaczymy co będziesz działał.! Jak będziesz miał tyle lat co on robi stał na kolanach będziesz a nie z kosa brzegi kosil. Zastanów się dwa razy zanim głupotę napiszesz.
+0-0
Środa, 24 kwietnia 2019 r. godz. 18:56
~onn
dadik ty chyba należysz do tych dziadków co wykorzystują nas wędkarzy !!!
+0-0
Środa, 24 kwietnia 2019 r. godz. 18:46
~dadik
To może być skutek stosowania nawozow .Za dużo wpadlo do tego zbiornika.
+0-0
Środa, 24 kwietnia 2019 r. godz. 18:54
~Romek
Opamiętaj się ,ktoś wziął w łapę i przymknął oko że wszystkie zbiorniki zostały zarybione takim materiałem Dlaczego Felek miał stracić na chorej rybie?? Kolega z PZW Tarnobrzeg odkupił od Felka chore ryby ,ichtiolog który jest na etacie PZW Tarnobrzeg podpisał papierki że materiał zarybieniowy jest pierwyj sort i tak to się kręci w starym konuchowym PZW
+0-0
Środa, 24 kwietnia 2019 r. godz. 17:39
~poirytowany
hańba dla PZW!!!
+0-0
Środa, 24 kwietnia 2019 r. godz. 17:18
~Tak
To jest czyste złodziejstwo ,człowiek opłaca kilka set złotych ,za co pytam się?dlaczego za nich nie weźmie się prokuratura!I co roku to samo!Opłaty stanowczo z duże !!!
+0-0
Środa, 24 kwietnia 2019 r. godz. 15:21
~BMW
A kupują także ryby bo chodzi o cenę proste xD
+0-0
Środa, 24 kwietnia 2019 r. godz. 14:16
~takie tam
cholerny świat ,chłopiny wstają o trzeciej rano żeby przywlec do domu mięsiwo a tu nima co do chałupy zabrać.a może by tak z raz ;złów i wypuść?"
+0-0
Środa, 24 kwietnia 2019 r. godz. 15:11
~parpik123
no gdzie złów i wypuść płacimy składki to do czegos jest zeby zatrac rybe do domu nie po to płacisz przeszło 200 zł zadne no kill
+0-0
Środa, 24 kwietnia 2019 r. godz. 14:01
~Kaligula123
niech PZW Zaleszany wezmie sie do roboty i zrobi dobry dojazd do łowiska w Motyczu i Zbydniowie zeby kazdy mógł miec auto przy sobie ! pomysładawca projektu na motyczu był chyba na kacu jak to projetkował :)
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 13:52
~Szczupak
Dalacz do zarządu i zobaczymy co będziesz robić!
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 13:50
~Szczupak
Jaki dojazd? Nad Sanem lowisz i jaki masz dojazd? Tylko parkingi Izajasz wjazdu na tereny zielone!
+0-0
Środa, 24 kwietnia 2019 r. godz. 13:57
~No kill
Jak teraz lodówkę napełnić karpiem jak ryba chora :(
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 17:38
~sazan
wykup se we swieta z TESCO ;)
+0-0
Środa, 24 kwietnia 2019 r. godz. 13:54
~Wędkarz
W Rudniku na stawie też
+0-0
Środa, 24 kwietnia 2019 r. godz. 13:46
~Wedkarz
Skladki bardzo drogie nic za te pieniadze nie jest zrobione banda dziadkow z polskiego zwiazku bezrybia
+0-0
Czwartek, 25 kwietnia 2019 r. godz. 13:48
~Szczupak
A kto Ci każe opłacać kartę? Idź zapisz się do jakiegoś stowarzyszenia i nie będzie takich oszolomow nad wodą.
+0-0
Środa, 24 kwietnia 2019 r. godz. 13:52
~czytelnik
dokładnie pzw Zaleszany nic nie robi tak samo jest na zbiorniki Motycze szlacheckie tam zle zrobiony podjazd do łowiska ryby zdechaja i lezą martwe na brzegu i przy brzegu MASAKRA
+0-0
Środa, 24 kwietnia 2019 r. godz. 13:38
~stalowiak
W zbiorniku Warcholy jest ta sama sytuacja
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.