Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Wtorek, 2 czerwca 2020 r. Imieniny: Erazma, Marianny, Marzeny
 Wiadomości lokalne
» Komunikat MZK
» Andrzej Duda w Stalowej Woli. Prezydent spotka się z mieszkańcami w parku miejskim
» Rusza nabór do V edycji Międzypokoleniowych Spotkań Teatralnych
» 1,6 mln. zł na remont drogi Budki Dolne - Zdziechowice
» Miasto szuka dofinansowania na remont wiaduktu na Traugutta
» Mobilny MOF Top Inwestycją Komunalną
» Tomasz Solecki nowym prezesem Stali Stalowa Wola PSA
» 2,5-letnie dziecko potrącone przez samochód
» Mobilny Dzień Dziecka
» Komunikat MZK
» Otwarto park linowy. Obowiązkowa dezynfekcja i dystans
» Rowery miejskie wracają na ulice Stalowej Woli
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Wystawa na 100-lecie urodzin św. Jana Pawła II
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 14:03     /Informacja prasowa/
Koniec formalności. Jest decyzja wojewody o budowie obwodnicy Stalowej Woli i Niska

Jak informuje rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w marcu 2021 roku zakończy się budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska.
Jak informuje rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w marcu 2021 roku zakończy się budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska.
Fot. GDDKiA
Jak informuje rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w marcu 2021 roku zakończy się budowa obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Wojewoda Podkarpacki wydał właśnie decyzję Zezwalającą na Realizację Inwestycji Drogowej z rygorem natychmiastowej wykonalności.

Inwestycję w systemie projektuj-buduj realizuje Konsorcjum: Mostostal Warszawa S.A. (lider) i Acciona Construccion S.A. (partner). Wartość kontraktu to 199 189 315,22 zł brutto.

Budowa drogi obwodowej Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej nr 77 obejmuje odcinek od Stalowej Woli - skrzyżowanie Trasy Podskarpowej z ul. Chopina do połączenia z realizowaną drogą ekspresową S19 na terenie gminy Nisko.

Inwestycja obejmuje budowę drogi jednojezdniowej dwupasowej o nawierzchni odpornej na koleinowanie, ze skrzyżowaniami jednopoziomowymi i dwupoziomowymi, dwoma łącznikami drogowymi, mostami, wiaduktami, przepustami, drogami obsługującymi przyległy teren, urządzeniami ochrony środowiska oraz przebudowę infrastruktury technicznej kolidującej z inwestycją.

Na etapie prac projektowych, zgłoszony został wniosek władz samorządowych dot. wykonania dodatkowego połączenia obwodnicy z drogą powiatową nr 1024R. Oddział wychodząc naprzeciw zgłoszonym postulatom zmienił przyjęte w koncepcji programowej rozwiązania, polecając Wykonawcy zaprojektowanie dodatkowego węzła w celu połączeniu ulicy Czarnieckiego z nowo projektowaną drogą obwodową. Ostatecznie, w ramach budowy powstanie węzeł komunikujący obwodnicę z drogą powiatową nr 1024R (ul. Czarnieckiego) oraz 4 skrzyżowania jednopoziomowe (ronda) komunikujące obwodnicę ze Stalową Wolą, z Hutą Stalowa Wola, z Niskiem oraz z DK19.

Droga krajowa nr 77 jest jednym z ważniejszych korytarzy transportowych Podkarpacia jak i całego kraju, ponieważ prowadzi ruch pojazdów m.in. do przejść granicznych w Korczowej i Medyce.

Obecnie DK77 przebiega przez tereny o ścisłej zabudowie mieszkaniowej Stalowej Woli i Niska. Wysokie natężenie ruchu w tych miastach powoduje duże utrudnienia dla mieszkańców. Do tego dochodzi również ograniczony ruch pojazdów pow. 3,5 tony przez centrum miasta Niska, co utrudnia rozwój lokalnym przedsiębiorcom. Obwodnica usprawni więc komunikację drogową pomiędzy miejscowościami, zwiększy przepustowość dróg, wyprowadzi ruch tranzytowy z centrum miast a przede wszystkim wpłynie na poprawę komfortu życia mieszkańców obu miast i poprawi bezpieczeństwo ruchu.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 24 kwietnia 2019 r. godz. 06:11
~Normalny
Krezusi z Pysznicy szybko zakorkuja biedadroge bo to przecież im się buduje skrót do Vivo. Tranzytowcy migiem się pokapuja że szybciej i wygodniej jest im po staremu jechać przez miasto dwoma pasami z zieloną falą. Nie piszcie bajek o opozycji bo to mieszkańcy pokrzywdzonych osiedli próbują zachwyconym decydentom miejskim przypomnieć że mają dbać o ich interesy tzn. o to zeby droga była jak najmniej uciążliwa, żeby ich mieszkania i domy nie stracily na wartości. Po co pojedziecie na blonia jak będzie się rozchodzil huk od drogi? Myślcie. Mam nadzieję że są jacyś Radni z osiedli Plawo Skarpa Poręby ktorzy zadbają o to żeby były ekrany przy tej drodze....
+0-0
Środa, 24 kwietnia 2019 r. godz. 09:09
manukun
Koalicja Nadbereżnego nie będzie krytykować, bo ich rodziny i znajomi stracą pracę w urzędzie. Bubel-obwodnica będzie szkodzić codziennie, bardziej niż zmiana jej przebiegu i opóźnienie jej budowy o kilka lat. Widocznie żaden radny tam nie mieszka. Niestety mieszkańcy nie są w pełni świadomi, jakie piekło szykuje im partia.
+0-0
Wtorek, 23 kwietnia 2019 r. godz. 15:28
~J 23
Jak można obwodnicę Pysznicy nazywać obwodnicą Stalowej Woli!!! Gdzie jest Rada Miasta??? Czy radni działają na rzecz miasta Stalowa Wola? No i niestety - dodatkowa ulica w mieście (jeden pas) pod oknami i terenami rekreacyjnymi. No trudno o większego gniota!!! Ciekawe czy też będzie budowana dwa razy - jak podskarpowa (naturalnie nikt nie poniósł odpowiedzialności za bubel podskarpowej).
+0-0
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. godz. 19:47
~?DFkk
Szkoda ,że w Stalowej nie było sądu nad Judaszem.
+0-0
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. godz. 17:21
~men
Dlaczego nie ma dokładnej mapki w części dotyczącej Stalowej Woli, czy w pobliżu. Wszyscy gadają, a nikt nic nie wie.
+0-0
Wtorek, 23 kwietnia 2019 r. godz. 07:32
~inga
bo ludzi by szlag trafił gdyby znali szczegóły, a tak będzie po ptokach.
+0-0
Niedziela, 21 kwietnia 2019 r. godz. 01:15
~Ferdek z Poniatowskiego
Ja mam nadzieję że tą obwodnicą wyjedzie se lewactwo z naszej Stalówki do Wawy. Bo nic pozytywnego nie wnoszą do dyskusji na rzecz rozwoju naszej kochanej Stalówki tylko wszystko krytykują jak totalni od Shreka. No jak można być tak nieszczęśliwym żeby tyle dobra nie dostrzegać. No ale oni majom inne postrzeganie rzeczywistości,czyli wszystko na odwrót widzą. Jak dobrze to źle a jak źle to dla nich dobrze. No ja nie wiem o co im chodzi?
+0-1
Środa, 24 kwietnia 2019 r. godz. 00:42
~Ferdek z Poniatowskiego
Miranda: No jak nie jak tak. A OFE to kto ukradł??? A sprawę Amber Gold znasz? A jurny Stefan co załatwiał za piekne "mirabelki" które se potem hm, hm, hm panie tego...
+0-0
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. godz. 22:33
~Miranda
Czy masz "Ferdku" jakies dowody na to "okradanie", czy tylko plujesz propagandowym jadem i zolcia?
+0-0
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. godz. 20:51
~Ferdek z Poniatowskiego
Miranda czy Wieranda,ja to robię za darmo z miłości do PiS,bo ta partia kocha Polskę tak samo jak ja. Tylko takim jak ty trudno to zrozumieć bo ty kochasz "POstępowych" złodziei co okradali i nadal chcą okradać Polaków. Załóż se OTUA he he he
+0-0
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. godz. 18:52
~Miranda
Czy niejaki "Ferdek" to troll oplacany przez szefa propagandy Komitetu Centralnego PiS, Szacher-machera?
+0-0
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. godz. 16:38
~Ferdek z Poniatowskiego
jan: masz na myśli siebie? To gratuluję i życzę aby to twoje szczęście trwało jak najdłużej
+0-0
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. godz. 05:19
~jan
.... widzisz Ferdek, świat jest tak dziwnie ułożony ze głupiemu dużo łatwiej jest być szczęśliwym.
+0-0
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. godz. 01:19
~Ferdek z Poniatowskiego
OZET ja ciem osobiście na taczkach będą wiózł tą obwodnicądo Warszawy do tego siedliska LGBT bo ty siem do nich nadajesz. A w Stalówce to żadnego pożytku z ciebie nie ma. Tylko powietrze zatruwasz he he he.
+0-0
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. godz. 00:38
~Ferdek z Poniatowskiego
Eee jak ojciec czworga to 500+ jest no nie? No to czym ty siem martwisz? Wspieraj to dobro i nie martw siem o jutro bo jutro jest jutro. Jak Pan Bóg daje dzieci to daje i na dzieci. Ojczyzna siem rozwija,jest w czołówce europejskiej a takich jak wy tylko źle bo marudery jesteście. A co będzie jutro? I jakie słowa klucze? To są słowa które codziennie słyszymy w przekazie medialnym. Poczytaj albo posłuchaj se trochę. I musisz być konkurencyjny, bo PRLu już nie ma i za darmo nikt nikomu już nie daje. Tak że do roboty i nie marudzić bo ja będę zawsze tępił maruderów i tych co są przeciw dobrej zmianie. Bo jest DOBRZE. Lepiej jak za Tfuska. A jutro jest jutro. Nie twoja w tym głowa bo nawet nie wiesz czy dożyjesz jutra. No... I ja się nie martwię i nie narzekam. A jak siem tego dopatrujesz w moich komentarzach to czytać ze zrozumieniem nie potrafisz. Ja zwalczam troli bo jest ich pełno tutaj też. Bo ja chcę dobra dla Stalówki gdzie mieszkam i gdzie żyją moje wnuki.
+0-0
Niedziela, 21 kwietnia 2019 r. godz. 18:54
~ojciec czworga "dumny"
...idź chłopok na spacer zapal se :D nie szukaj teorii spiskowej, słowa klucze "shrek" "kodowcy" totalni" "elgiebety" "antychrysty" odstaw na bok razem z dawką codziennego jadu. Pomyśl co jutro a nie co 6 lat temu. Bo jak za miesiąc nie przyniesiesz wypłaty to też powiesz że to wina Tuska? Ja osobiście wolę być pewien że utrzymam rodzinę przez kolejne lata niż zajmować się tym co było dawniej. Rozumiem że Ty też jesteś dumny z tego co robisz "rodzina" "lepsze jutro" itp. czy raczej będziemy się oglądać na zapomogi i użalać się nad sobą jak to tamci czy inni źle robią? Bądź mądrzejszy, przewidywalny. Narzekaniem daleko nie zajdziesz!
+0-0
Niedziela, 21 kwietnia 2019 r. godz. 17:35
~Ferdek z Poniatowskiego
Lolo...A może by tak merytorycznie? Czy nie potrafisz lewaku faszystowski?
+0-0
Niedziela, 21 kwietnia 2019 r. godz. 15:37
~OZET
Mam cicha nadzieje, iz PiSowska kato-bolszewia wyprowadzi sie do Warszawy!
+0-0
Niedziela, 21 kwietnia 2019 r. godz. 08:12
~Lolo
Majom :D czysty kretyn
+0-0
Niedziela, 21 kwietnia 2019 r. godz. 07:44
~ja2
Masz rację. Podobno prezydent do Warszawy się wybiera.
+0-0
Niedziela, 21 kwietnia 2019 r. godz. 06:42
~Rst
Przecież to jest targowica w imię swoich interesów by sprzedali nasza ojczyznę.A poza tym to są świnie oderwane od koryta i dlatego tak ostro kwiczą.
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 21:26
~Driver
Za ile srebrników wredny judaszu(manukun) potrafisz sprzedać swoich przyjaciół ??
+0-0
Niedziela, 21 kwietnia 2019 r. godz. 22:48
manukun
Nie stać cię ;)
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 20:18
~antykomuch
Manukun bzdury opowiadasz. Widać dostaliście przekaz dnia i powielasz kłamstwa.
+0-0
Niedziela, 21 kwietnia 2019 r. godz. 22:50
manukun
Mój przekaz dnia oparty jest na bip stalowa wola i medialnych nowinkach dotyczących infrastruktury ;)
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 18:47
~Rrrrr
Manukun ośle na jak na Stalowa to i tak dobrze. Przez okno widzę całe miasto, więc obwodnica Z prawdziwego zdarzenia nie miała by sensu.
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 18:03
~bembe
Ekrany na obwodnicy będą tylko wtedy, jeśli normy hałasu, które dzięki PIS'owi zostały 2 lub 3 lata temu zmienione z powodu nieuzasadnionego "ekranowania" całej Polski nawet przy nieuciążliwym hałasie i tym samym nieuzasadnionemu zaśmiecaniu Polski, podnoszeniu kosztów budowy dróg i torów oraz nieuzasadnionemu nabijaniu kabzy zaprzyjaźnionym kolesiom, będą przekroczone. Tylko wtedy. Tyle w temacie!
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 17:13
~olo
Do manekin, lemingu ile jeszcze razy ci najinteligentniesi forumowicze beda ci tlumaczyc ze ta obwodnica bedzie przebiegac 50 metrow od najblizszych blokow.
+0-0
Niedziela, 21 kwietnia 2019 r. godz. 17:04
~jurij
50m to dla ciebie dużo???? jedź do Grębowa i zobacz jak wygląda prawdziwa obwodnica
+0-0
Niedziela, 21 kwietnia 2019 r. godz. 12:47
manukun
200 mln zł, żeby oddalić drogę od 30 m od bloków, gdzie tu widzisz sens?
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 17:06
~domanukun
manukun baranie mieszkam na poniat... i słysze yeraz wycie aut jeżdżących pod oknem,,,,co ty gnoju bredzisz
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 14:43
~babcia
za wąsko bo kasa idzie na 500+
+0-0
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019 r. godz. 16:56
~Ferdek z Poniatowskiego
Lol to ty siem też do Warszawy nadajesz. Kupię większe taczki i cię też obwodnicą do tych POstępowych w Wawie wywiozę. Po co siem masz męczyć w Stalówce.
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 17:31
~Lol
Lepiej mafii 260mld niż ludziom.Popieram mafię i glosuje na Po I oglądam TVN.
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 15:07
~obywatel
niebawem świnia + i krowa + ha ha ha pis pis pis
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 14:23
~antykomuch
Zdrajców z opozycji PO N PSL SLD KOD boli kolejna inwestycja prezydenta Nadbereżnego więc wyją. Musiał dojść do władzy prezydent z propolskiej partii żeby budowa obwodnicy ruszyła podobnie jak inne wielkie inwestycje w mieście.
+0-0
Niedziela, 21 kwietnia 2019 r. godz. 12:50
manukun
@zajcew Po zbudowaniu obwodnicy nie będzie spalin i hałasu na alejach?
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 23:42
~zajcew
~manukun wez cos na uspokojenie, bo ewidentnie masz bol d... nic Ci nie pasuje co się wykonuje. Wez oświec wszystkich jakie masz pomysly na rozwoj miasta bo jedyne co potrafisz to krytykowac kazda inwestycje. Piszesz o spalinach, halasie, a myslisz ze co kazdego dnia mieszkancy aleji wdychaja ? zapach fiolkow i krokusów ? Wyprowadzenie ruchu na obrzeza miasta to normalna sytuacja. Gdzie masz ten halas ? Jakie masz dane jak bedzie przebiegac droga i generowac spaliny? Zastanow sie co piszesz bo ewidencie masz problem ze soba ...
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 16:14
manukun
Serio? Nie przeszkadza ci, że bubel za 200 mln zł będzie niefunkcjonalny? Że droga dla ciężarówek będzie przebiegać pod oknami bloków na Skarpie, Pławie i Porębach? Że wygeneruje huk, spaliny i były w samym środku nowych terenów rekreacyjnych? Że partia mówi o obwodnicy, a buduje zwykłą kolizyjną drogę? Że robią zwykłą ulicę za grube miliony i kolejne setki milionów na dwukilometrowy most nad Bukową możnaby zbudować czteropasmową, w pełni bezkolizyjną trasę do Jastkowic i tam połączyć miasto z S74, jednocześnie rozwiązując problem dojazdu do setek hektarów terenów za Sanem do zagospodarowania? To ci nie przeszkadza?
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 14:00
~ignac
porażka, na naszych oczach bubel się urealnia. droga 5o m od bloków bez ekranów, rujnująca spokój na błoniach, skarpie i działkach. na co to komu w takiej postaci skoro wkrótce ma byc most i s74. tak jak piszą niektórzy - prawdziwa obwodnice ma Leżajsk, a nawet Grębów. a tu taka kicha
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 23:07
~Mapet
W stalowej wszystko macie bez najmniejszego przemyslenia
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 12:02
~Leon Zawodowiec
Za wasko, brak oddcinkow do mijanek: zrobmy 3 pasy przemiennie.
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 11:10
~kierowca
A PELO zbudowalo autostrade 2 pasmowa miedzy LODZIA a WARSZAWA i partia PIS teraz musi dobudowac po jednym pasie z obu stron tej autostrady, tak PELO budowalo autostrady . Pomijajac to ze wszystkie po 5 latach sie rozsypaly i wiedza to zawodowi kierowcy co bez przerwy musza korzystac z tych pseudo autostrad.
+0-1
Wtorek, 23 kwietnia 2019 r. godz. 19:12
~Lucja
Oni (PO) przynajmniej budowali autostrady... a PiSowska mafia ma wielkie problemy ze zbudowaniem czegokolwiek sensownego!
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 16:06
manukun
Biedna partia, wyborcy tylko od nich wymagają, ojej.
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 10:13
~prawy
za jakis czas poszerza o dwa spokojnie tak jak s 19 z sokolowa do jasionki jestem pewien
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 16:06
manukun
20 lat? 30? To nie autostrada pod Warszawą, żeby rząd ją rozbudował tuż po ukończeniu...
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 09:38
~Szczery
200 milionów na obwodnicę którą ma tylko jeden pas ruchu w 21 wieku,to jakiś absurd. Przy tym natężeniu ruchu to nie wyjdzie. Ale to tak jest jak się wydaje nie swoje pieniądze. Jestem ciekawy kto odpowiada za tak beznadziejne projekty. Ludzie powinni zaprotestować bo tylko kwestia czasu jak będzie Trzeba odbudować kolejny pas ruchu...Dla mnie żenada
+1-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 09:10
~Apel
Wlodarze miasta nie robcie dziadostwa i pseudooszczednosci! Natezenie ruchu drogowego rosnie caly czas. niedługo po budowie obwodnica będzie zakorkowana jak a4 na święta. Inwestujecie publiczne pieniądze w jednojezdniowa obwodnice? A wypadkowosc na jednej jezdni vs dwie? kazde skrzyzowanie to tez element zwiekszonego zanieczyszczania i hałasu dla miasta. Przeciez robicie to dla pokoleń!!! Wstrzymać inwestycje ! zmienić projekt na 2 jezdnie! Lepiej opóźnić inwestycje o parę lat niz pakować się w dziadostwo na wieczność!!!!
+1-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 16:15
manukun
Partia woli zbudować bubel, niż zrezygnować z budowy. Mamy rok wyborczy, nikt nie będzie słuchać głosu rozsądku, bo trzeba obiecywać gruszki na wierzbie.
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 14:19
~Apel
Nigdy nie poszerza, będą dziury najwyżej w niej łatać. Nie ma co nawet mydlic sobie oczu. Obwodnica powinna miec dwie jezdnie i wiadukty a nie kolizyjne skrzyzowania! Jak to możliwe ze stara obwodnica ma 2 jezdnie, a nowa jedna?? Jak starą projektowali to wiekszy ruch na drogach był???? Wiecej pieniedzy bylo w budzecie??? Panie Prezydencie, zatrzymaj Pan te inwestycje!!!! Włodarze szanowni nie oszczedzajcie, na tej inwestycji tylko zmiencie projekt, na taki który będzie standardem Europy Zachodniej a nie Polski B!!!
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 10:00
~niestety
teraz nie ma sensu cofac wszystkiego niech wybuduja najwyzej za jakis czas poszerzy sie jak A2 czy s 19 w planach teraz nie ma sensu nic zmieniac
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 08:11
~Eju
A może jakaś mapa do tego projektu dla wyjaśnienia?!
+0-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 22:22
~Prawda musi wyjść na jaw
To po co władze miasta przecinali wstęgę 2 lata temu ? Wszystko przed wyborami a skorumpowaną sekretarz szkoły nr 3 niema się kto zająć .
+0-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 21:45
~majkelo
jak to sie ma do przyszłej s74? bo chyba na ekspresówce nie może być ronda.. czy czegoś nie rozumiem
+0-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 20:58
~jan
... jeden wielki niewybuch, co kilometr węzeł i do tego kolizyjny, albo rondo albo światła, jadąc obwodnicą czyli drogą z pierwszeństwem trzeba ustąpić tabunom samochodów wyjeżdżającym z Vivo, paranoja.... obwodnica ma separować ruch tranzytowy od ruchu miejskiego, a tutaj zamiast obwodnicy mamy kolejną ulicę miejską którą się jeździ po zakup kaszanki, długopisu czy podpasek. Jest jeszcze czas na opamiętanie wystarczy pojechać do Ropczyc, Jarosławia czy Leżajska gdzie w ostatnich latach oddano do użytku obwodnice zaprojektowane z głową.
+0-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 20:45
~Narodowiec
Spokojnie będą dwa pasy tak jak 3 na A2 skapcza się że małą przepustowość to i poszerza niedługo
+0-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 20:41
~Brandwicka
Trochę nie na temat, ale taką mam prośbę, aby kierowcy jadący ulicą Brandwicką w stronę Posania trochę zwolnili, bo to, co tam się dzieje na tej drodze, to jest masakra. Przechodzenie na drugą stronę drogi wiąże się z realnym ryzykiem utraty życia. Tiry rozwijają tam prędkość do 100 km/h, a piesi i rowerzyści mimo chodnika są tam jak wystawieni jak kaczki do odstrzału. Może to niektórych rozśmieszy, ale w ciągu 3 miesięcy naliczyłem na tej drodze 9 przejechanych kotów i 1 psa. Ruch jest tam bardzo intensywny, tiry i ciężarówki jeżdżą z ogromną prędkością, co dziwne osobówki jeżdżą tam wolniej. Tam trzeba jakoś ten ruch przyhamować, może niech się policja zainteresuje tą ulicą, bo jest naprawdę bardzo niebezpiecznie.
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 18:59
~Romek
Jest krajowa mapa zagrożeń ,możesz zrobić zgłoszenie tego odcinka szukaj w Google
+0-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 20:16
~mieszkaniec
Czytając ten artykuł mam wrażenie że ekipa rządząca ma w nosie opinie ludzi, kierowców i zwykłych obywateli a robi wszystko aby zaspokoić tylko i wyłącznie obietnice wyborcze.Po co miastu obwodnica jedno jezdniowa skoro natężenie ruchu wzrasta z kolejnymi latami.Dlaczego nie myślą perspektywicznie.Skoro stara obwodnica jest już dwu pasmowa to nowa powinna dotrzymać jej kroku.Oszczędności okażą się zgubne i w perspektywie niedalekiej przyszłości trzeba będzie pomyśleć o nowej obwodnicy.Mówimy o zakończeniu budowy już w 2021 roku a ja słyszałem i pisali o tej inwestycji już parę lat temu , skąd taka opieszałość, czyżby tylko lans i kolejna kiełbasa wyborcza.
+3-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 01:02
~Mario
Wam to co najwyżej polne drogi gorszych gamoni na drodze jak w tej zaszczurzonej stalowej nie widziałem pozdro
+0-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 17:58
~Brawo ty
Od ulica jak ulica i nic więcej. Byle kastrat intelektualny się wypowiada i myśli, że jak już raz zagłosował na dobrą zmianę, ta każda ich decyzja nawet najbardziej irracjonalna jest dogmatem i mądrością objawioną. Jak takiemu nakażą picie moczu jakiegoś kacyka partyjnego to będzie pił i chwalił pod niebiosa smak i kunszt sikania pod wiatr swego guru.
+0-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 17:50
~kaMA
Zwykla droga, nazywanie tego czegos "obwodnica" to wyjatkowo gruba przesada !
+1-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 17:48
~Afrte
Nie zrobisz - manekin sapie. Zrobisz - tez sapie. Stękanie byle stękać.
+0-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 16:48
~kierowca
Do manekin, wole ronda niż światła tak jak zrobił SZLEZAK na ulicy BRADWICKIEJ gdzie trzeba nieraz czekac więcej niż 5 minut żeby ruszyc do przodu.
+1-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 16:43
~kierowca
A Co niektórzy myśleli że autostrada będzie wybudowana .
+0-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 18:11
~kaMA
Nie "autostrada" ale chocby droga o normalnym, europejskim standardzie!
+0-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 16:21
~Romek
Będzie zakaz ruchu powyżej 3.5t przez miasto
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 16:04
manukun
Nie będzie żadnego zakazu bez zmiany przebiegu DW871. Albo ją puszczą strefą przemysłową, albo muszą pilnie budować przejazd z ul. Przemysłowej do ul. 11-listopada. Druga sprawa - dojazd na budowy i dostawy do sklepów. Nawet jeśli będzie zakaz, nie obejmie transportu miejskiego. Nad obwodnicę pojedzie głównie tranzyt, którego w mieście niewiele.
+0-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 15:58
~Kierowca Tira
Szkoda pieniędzy na kolejną szosę z ograniczeniem do 50 km/ h. Przejazd tą pseudo obwodnicą zajmie więcej czasu niżeli obecnie przez miasto. Tiry nadal będą niszczyć miejską infrastrukturę drogową.
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 12:33
~Koko
Pewnie to bedzie jak obwodnica Biłgoraja ronda nasranych co 200m
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 05:56
~Reh
Ale debil !!! Chyba kierowca roweru a nie tira !!!!
+0-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 18:12
~Bodek
Trasa, pod warunkiem, że ktoś je do tego miasta wpuści. Dla wiadomości, dopuszczalna prędkość miarodajna ma tam wynosić 100 km/h, a w terenie zabudowanym 70 km/h.
+0-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 18:10
~kaMA
Wszystko na to wskazuje... kilkanascie duzych ciezarowek i ruch na tej pseudo-obwodnicy moze byc zatkany...
+0-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 17:33
~Kierowca tira2
Ale ty tępy jesteś. I pomyśleć że niby kierowca tira?!
+0-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 15:52
~Romek
Manukun dalej gnuj rozrzuca
+0-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 17:45
~wow
Gnój a nie gnuj,analfabeto.
+0-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 15:41
~447
miało być 2 pasy będzie jeden, pisowcy oszczędzaja gdzie mogą by spełnic żydowskie roszczenia
+0-0
Sobota, 20 kwietnia 2019 r. godz. 05:54
~Reh
447 nigdzie nie było wzmianki o dwoch pasach ruchu ,coś ci sie przysniło !!! Jsk zrobiąs-kę to i tak tiry będą na nią wjeźdźać.
+0-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 14:59
~prawy
bedzie rowniez lacznik laczacy obwodnice z SSE prezydent dba o to
+0-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 14:33
manukun
Będzie tylko jedno skrzyżowanie dwupoziomowe z ul. Czarnieckiego, ale dla niepoznaki piszą w liczbie mnogiej. Reszta skrzyżowań będą zwykłymi rondami w liczbie 5 na odcinku 15 km...
+0-0
Piątek, 19 kwietnia 2019 r. godz. 14:29
~prawy
oficjalnie prawo LN i Pis niech nam ta droga słuzy amen
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.