Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 26 czerwca 2019 r. Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny
 Wiadomości lokalne
» Stalowej Woli przybędzie honorowych i zasłużonych obywateli
» Koniec roku akademickiego na KUL-u. Trwa wygaszanie kierunków
» Odpowiedzialność za zieleń
» Komunikat MZK
» Kortez, Perfect, Muniek - sprawdź kto wystąpi podczas Lata z Radiem w Stalowej Woli
» Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego czeka na uwagi od mieszkańców
» Rządowe środki na kulturę. Stalowa Wola liderem w regionie
» Muralove Miasto czyli Twój głos ma moc
» Potrzebna pomoc dla Wierzchowisk
» Ministerstwo Sprawiedliwości dofinansuje zakup wozu strażackiego
» ZUS doradzi nauczycielom
» Kolorowe błonia. Festiwal Youthest za nami.
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Krzysztof Kwasiżur i jego poemat podkarpacki "Wrzosowisko"
» Rozwadowski "SOKÓŁ" - spotkanie informacyjne
» Secesja
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Piknik rodzinny na
»Piknik rodzinny na "OZECIE"
»80 lat poświęcenia Zakładów Południowych i Stalowej Woli
»V Podkarpackie Pokazy Lotnicze
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
»Strefa Mocy na stalowowolskich błoniach
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 13:42     /Powiat Stalowowolski/
VI Targi Pracy w Stalowej Woli

Już po raz szósty odbyły się Targi Pracy w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli. To wydarzenie organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Stalowej Woli.
Już po raz szósty odbyły się Targi Pracy w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli. To wydarzenie organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Stalowej Woli.
Fot. Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli
Już po raz szósty odbyły się Targi Pracy w Bibliotece Międzyuczelnianej w Stalowej Woli. To wydarzenie organizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Stalowej Woli.

Gości przywitała Zofia Zielińska- Nędzyńska, dyrektor PUP w Stalowej Woli. - Cieszę się, że mimo tej niesprzyjającej aury, udało się państwu do nas przybyć - mówiła.

Starosta Janusz Zarzeczny, zaznaczał, że sytuacja na rynku pracy z roku na rok zmienia się na korzyść bezrobotnych. Powstaje coraz więcej miejsc pracy w Stalowej Woli, łatwiej jest znaleźć zatrudnienie. Dzięki temu bezrobocie w powiecie nie jest duże, ale nadal jest. Starosta podkreślał, że być może część osób znajdzie podczas targów pracę, gdyż taki jest ich cel.

Oferta wystawców była bardzo szeroka. Oprócz stalowowolskiego Urzędu Pracy prezentowały się także urzędy z ościennych powiatów. Ponadto można było zapoznać się z ofertą szkół, ośrodków udzielających wsparcia.

Prezentowały się firmy z różnych branż, był m.in. przemysł ciężki, budowlany, gastronomia, usługi, handel i wiele innych. Byli także przedstawiciele służb mundurowych, policji, straży pożarnej, wojska.

Zainteresowani mogli uzyskać porady doradców zawodowych , a także porady ekspertów z Państwowej Inspekcji Pracy w Tarnobrzegu, Urzędu Skarbowego w Stalowej Woli, stalowowolskiego inspektoratu Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Ponadto można było uzyskać informacje od przedstawicieli Funduszy Europejskich.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r. godz. 13:04
~emgo
Wczoraj, wracając z Uniwersytetu, wstąpiłem do zaprzyjaźnionej siłowni. I tam usłyszałem, jak jeden wzburzony młody człowiek powiedział do drugiego, równie wzburzonego człowieka. "Spierniczaj. Spierniczaj bo ci przyfasole". Proszę Państwa, ja byłem zafascynowany. Hehe, spierniczaj bo ci przyfasolę...
+0-0
Niedziela, 14 kwietnia 2019 r. godz. 16:47
~Mieszkaniec
Panie Starosto - wyżerka była? Gdzie?
+0-0
Niedziela, 14 kwietnia 2019 r. godz. 19:34
~szok
No właśnie, to jest ciekawe. Kogo tym razem traktowali jak śmieci? Bo nauczyciele strajkują.
+0-0
Sobota, 13 kwietnia 2019 r. godz. 15:28
~plok
Troska starosty Zarzecznego o rehabilitację dzieci niepełnosprawnych i ich opiekunów : W dniu 27 marca br. Rada Powiatu na wniosek Zarządu podjęła uchwałę(jak w tytule) dotyczącą dofinansowania w roku bieżącym w turnusach rehabilitacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w wysokości tylko 350 tys. złotych. Wnioski zainteresowanych rodziców wpływały do starostwa na przełomie grudnia 2018/stycznia 2019 i płynęło ich łącznie 349 na kwotę 611 457.00 złotych. W międzyczasie pan starosta znalazł kasę na podwyżki diet dla radnych oraz na nagrody dla różnych działaczy z całego powiatu po 3 tys. zł/osobę. Wśród wyróżnionych działaczy z nagrodą finansową znalazł się... członek Zarządu powiatu Alfred Rzegocki(sam dla siebie przyznał honorarium?) plus samochody służbowe dla powiatu. Widać lekceważący stosunek starosty do niepełnosprawnych, który jest odzwierciedleniem ubiegłorocznej sytuacji z okupacją sejmu przez niepełnosprawnych ktorzy nic nie otrzymali od rządu..
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 22:51
~Ewa
1) TARGI PRACY, Łohohooo! Poważna sprawa, ale serio? Nazywać targami pracy 3-godzinne spotkanie wystawców, którzy większość czasu spędzali na kawce i ploteczkach z innymi wystawcami? To już lekka przesada. Jak to jest, że większe miasta potrafią zorganizować całodniowe targi? A co, jeżeli ktoś dzisiaj pracował, a chciał wziąć w nich udział i niekoniecznie chciał/mógł wykorzystać w tym celu urlop? 2) Employer branding - dno i kilometr mułu. Pracodawcy, którzy się dzisiaj wystawiali (oczywiście nie wszyscy) powinni lepiej dobierać kadrę, która na takich targach ma reprezentować ich firmę. Jeżeli panie już o godzinie 12:30 są na tyle znudzone i zmęczone, że na twarzach mają niemal wymalowane "weź nie podchodź człowieku, nie chce mi się z Tobą gadać", to jak te bidule wytrzymują CAŁE 8 GODZIN w swój normalny dzień pracy? A koło godziny 13? Połowy stoisk już nie było! Wyszli, poszli sobie umordowani wystawcy. 3) Do najjaśniej nam panującego Prezydenta: gdzie są te nowe, obiecane miejsca pracy dla kobiet?! (pomijam/ nie wiem/ nie znam się/ nie interesuje mnie praca w sklepie, czy na produkcji)
+0-0
Sobota, 13 kwietnia 2019 r. godz. 23:40
~Ewa
~Anna~ Należę do ludzi, którzy nie widząc czegoś na własne oczy, nie piszą bzdur w internecie. Natomiast z racji zawodu bywałam na targach pracy w Rzeszowie, Krakowie, Wrocławiu. To co odbyło się w Stalowej to...nie wiem co to było. Ok rozumiem, że Stalowa to nie Kraków, czy Wrocław, ale targi trwające 3 godziny? To jakiś żart.
+0-0
Sobota, 13 kwietnia 2019 r. godz. 21:43
~Anna
manekin a jakie pytania będziesz miał do władz w swoim mieście, bo przecież w stw nie mieszkach? a ty EWA widać nie byłaś na tych targach, kompletne kłamstwa piszesz
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 23:06
manukun
Dodałbym standardowy zestaw pytań do władz samorządowych: Ilu mieszkańców przybyło? O ile wzrosło przeciętne wynagrodzenie? O ile wzrosło zatrudnienie w mieście? Ile nowych terenów inwestycyjnych zostało uzbrojonych? Gdzie branża IT? Dodam, że to obietnice z 2014 roku ;)
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 19:12
~michał
Okolo 11 godzinie,to niektorzy nawet śniadania nie jedli bo po kilka cukierków naraz brali.Już nie mówiąc o ludziach co brali po kilka smycz,albo garściami długopisy.Ale jak dają za darmo to trzeba garściami brać.
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 17:30
~Arczi
Szaleństwo! Byłem przed godziną 13, połowa stanowisk była już pusta. Targi miały być do godziny 13:30. Rozumiem, że towarzystwo siedziało tam za karę i postanowili wyjść wcześniej?
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 16:37
~Nostradamus
Nic nie mówił starosta o tym co czytałem o nim wczoraj na złe pióro blogspot? Nie wytłumaczył, nie przeprosił?
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 14:05
~hehe
Dobrze dobrze, niech zarząd zbiera oferty, Mogą się przydać :)
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 13:54
~OBSERWATOR
Bylem i beznadzieja. Większe skupienie na zarządzie powiatu, radnych niż wystawcach.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.