Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 25 stycznia 2020 r. Imieniny: Miłosza, Pawła, Tatiany
 Wiadomości lokalne
» Modernizacja dworca kolejowego w Rozwadowie. Zobacz jak będzie wyglądał!
» Prezydenci polskich miast w apelu Poland to Fight
» Pożar autobusu w bazie PKS
» Finałowe muzykowanie z mistrzami
» Stalowa Wola wśród liderów w kategorii gmina miejska
» Zatrzymania sutenerów za tzw. mieszkaniówki. Działały między innymi w Stalowej Woli
» Strażacy podsumowali 2019 rok. 1200 zdarzeń, w tym 450 pożarów
» W ubiegłym roku lodowisko funkcjonowało lepiej - twierdzą użytkownicy
» Osobisty asystent osoby niepełnosprawnej
» Zimowe Warsztaty Muzyczne dla młodych śpiewaków i grających
» Boisko na Hutniczej będzie zadaszone?
» W tym tygodniu CUW zapełni się pracownikami
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Obchody Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holocaustu na Podkarpaciu
» Kresy moje, utracone. Ze wspomnień mieszkańców Stalowej Woli
» Viva Moniuszko
» "Szczęśliwa godzina": Młoda Polska
» Konkurs "Tak piszę o muzyce"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
»Pożar w historycznym budynku Dyrekcji Naczelnej HSW
»Piknik Rodzinny z Prawem i Sprawiedliwością
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 12:40     /Magdalena Rodecka/
Po ile paliwo?

Od 20 marca tego roku w Stalowej Woli funkcjonuje Miejska Stacja Paliw. Mieszkańcy dopytują się gdzie mogą sprawdzić na bieżąco cenę paliwa.
Od 20 marca tego roku w Stalowej Woli funkcjonuje Miejska Stacja Paliw. Mieszkańcy dopytują się gdzie mogą sprawdzić na bieżąco cenę paliwa.
Fot. Jacek Rodecki
Od 20 marca tego roku w Stalowej Woli funkcjonuje Miejska Stacja Paliw. Mieszkańcy dopytują się gdzie mogą sprawdzić na bieżąco cenę paliwa.

- Może powinna powstać jakaś aplikacja lub takie informacje powinny być publikowane na miejskiej stronie. Wiele osób jadących lub wracających z pracy, mogłoby sobie szybko porównać cenę. Stojący pylon stacji jest od ulicy mało czytelny - zwraca uwagę jeden z naszych Czytelników.

Od kilku dni na bieżąco ceny paliw na miejskiej stacji są prezentowane na stronie internetowej Miejskiego Zakładu Komunalnego. Po lewej stronie powstała zakładka. Informacja znajduje się również w "ważnych komunikatach" na środku strony www.

Dziś, to jest 12 kwietnia PB 95 kosztuje - 4,99 zł/l, ON - 4,99 zł/l, Ad Blue - 1,10 zł/l, Spryskiwacz - 1,27 zł/l.

Całodobowa, samoobsługowa stacja paliw znajdujące się na ulicy Komisji Edukacji Narodowej, na dawnym placu manewrowym Zakładu Komunikacji Miejskiej.

Na stacji jest sześć dystrybutorów, przy których można zatankować benzynę bezołowiową Pb 95, olej napędowy i płyn AdBlue do oczyszczania spalin oraz płyn do spryskiwaczy. Do dyspozycji klientów, są myjki, kosze na śmieci, darmowy kompresor, symbolicznie płatny odkurzacz i ciśnieniowa myjka.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 16 kwietnia 2019 r. godz. 13:38
~Emeryt
Olo ty jesteś taki głupi od urodzenia czy na korepetycje chodziles? Koszt wybudowania tej stacji wróci się może podkreślam może najwcześniej za 5-8 lat to sobie trochę poczekają żeby tankować tego zlocisza taniej.
+0-0
Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r. godz. 11:07
~buahahahha
ale jaja!!!! tania stacja miejska pb95 - 4,99 zł a na stacji RiA 4,97 zł !!!!!!!!
+0-0
Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r. godz. 09:55
~BE
Na cenę paliwa składa się: cena za baryłkę ropy podzielona na 1 litr (jakieś 40% ceny), akcyza, vat (te trzy pierwsze najbardziej wpływają na cenę paliwa). Pozostałe rzeczy to marża, transport, koszta rafinerii, opłata paliwowa i na koniec zarobek stacji. Żeby cokolwiek się zmieniło należałby obniżyć akcyzę i VAT bo na to nasz kraj ma pływ. I to byłby zauważany i bezdyskusyjny spadek cen na korzyść Kowalskiego. Poza tym marża sprzedawcy - jaki sens byłby w utrzymywaniu stacji benzynowej lub rafinerii bez zapewnienia wynagrodzenia dla pracowników, baa - jaki byłby zarobek stacji? A to że paliwo może być "kombinowane" to już inna bajka ale nie wiadomo nigdy kto i w jaki sposób nas ewentualnie oszukuje, można tylko gdybać i się sprzeczać wysnuwając wyssane z palca wnioski.
+0-0
Niedziela, 14 kwietnia 2019 r. godz. 14:14
~tankuje
Do mam was w kuprze, hejterze paliwo na tej nowej stcji nigdy nie było po 4,75 z choinki się zerwałeś że takie wypociny piszesz. Ta stacja jest dla mądrych kierowców nie dla głupków.
+0-0
Niedziela, 14 kwietnia 2019 r. godz. 13:02
~Brakslow
Stacja obwieszczona jako wielki sukces prezydenta a dla mnie to zwykly szit. Moze i stanowisk 6 ale automat jeden przy ktorym kolejki. Cena wogole niekonkurencyjna nie oplaca sie gonic nadrabiac drogi bo oszczednosc zadna. Jesli ci glupcy na gorze mysla ze 10 zl oszczednosci na baku czyni mi roznice to sie myla. W d niech se ta stacje wsadza ktora nawet paragonow nie daje i tak wiekszy ruch na orlenie niz tam. Wielki sukces jest taniej :D
+0-0
Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r. godz. 09:32
~Klientka
Jak Pan sobie po zatankowaniu paragonu nie wydrukuje to nie wyda. Proste i logiczne. Jest taki magiczny przycisk "bon, faktura, potwierdzenie" który się uzywa aby paragon zostal wydrukowano. To stacja samoobslugowa wiec sam ma Pan się obsluzyc
+0-0
Niedziela, 14 kwietnia 2019 r. godz. 09:36
~mam was w kuprze
Od otwarcia miejskiej stacji orlen miał 5,27 spuścił cenę na 5,19 i taka ma w tej chwili, a miejska stacja zaczynała 4,75 a teraz już jest 4,99. Czyli jedni spuścili 8 groszy w czasie gdy miejska podniosła o 24 grosze. pozdrawiam.
+0-0
Niedziela, 14 kwietnia 2019 r. godz. 12:57
~Lolo
Michal??
+0-0
Sobota, 13 kwietnia 2019 r. godz. 18:57
~olo
Do manekin, daj se siana bo ja ci gwarantuje że kiedy koszty budowy tej nowej stacji się wrócą do kieszeni miasta , to paliwo na tej stacji będzie złotówke tańsze niż na stacjach komercyjnych. Ale na to musimy poczekac jeszcze rok bo po takim czasie ta stacja się spłaci.
+0-0
Niedziela, 14 kwietnia 2019 r. godz. 18:45
manukun
Jak się ma stacja paliw spłacać, jak MZK od 2017 na ujemny wynik finansowy i żąda od miasta zapłaty kilku milionów złotych.
+0-0
Sobota, 13 kwietnia 2019 r. godz. 15:14
~olaf
Troska starosty Zarzecznego o rehabilitację dzieci niepełnosprawnych i ich opiekunów : W dniu 27 marca br. Rada Powiatu na wniosek Zarządu podjęła uchwałę(jak w tytule) dotyczącą dofinansowania w roku bieżącym w turnusach rehabilitacji osób niepełnosprawnych i ich opiekunów w wysokości tylko 350 tys. złotych. Wnioski zainteresowanych rodziców wpływały do starostwa na przełomie grudnia 2018/stycznia 2019 i płynęło ich łącznie 349 na kwotę 611 457.00 złotych. W międzyczasie pan starosta znalazł kasę na podwyżki diet dla radnych oraz na nagrody dla różnych działaczy z całego powiatu po 3 tys. zł/osobę. Wśród wyróżnionych działaczy z nagrodą finansową znalazł się... członek Zarządu powiatu Alfred Rzegocki(sam dla siebie przyznał honorarium?) plus samochody służbowe dla powiatu. Widać lekceważący stosunek starosty do niepełnosprawnych, który jest odzwierciedleniem ubiegłorocznej sytuacji z okupacją sejmu przez niepełnosprawnych ktorzy nic nie otrzymali od rządu.
+0-0
Sobota, 13 kwietnia 2019 r. godz. 10:04
~Rygler
Szkoda tylko, że dane o cenie paliwa na stronie MZK nie są aktualne ...
+0-0
Sobota, 13 kwietnia 2019 r. godz. 11:29
~kierowca trabanta
... Nosz kur#%a, ALE DRAMAT!!!! Jedź na stację nafciarza-badylarza i zatankuj u tego co cię okradał przez kilkanaście jak nie kilkadziesiąt lat!
+0-0
Sobota, 13 kwietnia 2019 r. godz. 08:38
~janek82
Jak czytam komentarze nierozumiejących tego, że konkurencja obniżyła ceny i stąd nie ma tak dużej różnicy, jak na początku, między MZK a np. Orlenem, to już wiem, jak się kończy, gdy religii jest więcej niż matematyki/logiki/nauk ścisłych w szkole.
+0-0
Sobota, 13 kwietnia 2019 r. godz. 11:28
~kierowca trabanta
Oczywiście masz rację, ale niektórym nie pomaga nawet wyłożenie wszystkiego jak kawa na ławę, jak to zrobił "WIEDZA TAJEMNA DLA LEMINGÓW". To jest proste jak 2+2=4, ale oni dalej drugiego dna się doszukują, spisków, a dawali się okradać i dalej będą bo nie są prostych zasad ekonomii rynku pojąć. Ja już kilka razy zatankowałem na miejskiej stacji paliw i nigdy nie zatankuję na innej w stalowej i w okolicach, a szczególnie po tym jak się okazało że nasi nafciarze - badylarze nawet nie o 40 groszy, a o 67 groszy nas łupili na jednym litrze. Koniec z tym, ma boleć! (prywatnie podejrzewam, że te wpisy to jednak ajenci tych stacji piszą, albo umyślni od właścicieli, stąd to co o "religii" piszesz)
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 23:23
~Ferdek z Poniatowskiego
Co za durnota wnikać po ile paliwo żeby po naszej pipidówie jeździć jak rower wystarczy żeby se w jedną godzinę objechać w koło.
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 21:36
manukun
Zachęcam podnieconych miejską stacją paliw do zapoznania się z wynikiem finansowym MZK . Tan się dowiecie, kto zapłaci za obniżkę.
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 19:44
~Riko
Szkoda ze ta różnica która miała być widoczna mówię o prawie 40 gr zaczyna zbliżać się do cen np. Z orlena
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 20:40
~Koło
A dlaczego tak jest to przeczytaj wpis gościa WIEDZA TAJEMNA DLA LEMINGÓW tak ze 4 razy, ze zrozumieniem
+0-1
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 19:03
~Gfc
Paliwo powinno byc po 2.80 zl za litr. Dopòki tak nie będzie g....o za przeproszeniem zmieni się na lepsze w tym kraju !!
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 17:39
~Znawca
Bardzo dobrze, że taka stacja powstała, ponieważ od blisko 25 lat w Stalowej Woli i okolicy były ceny wyższe o 0,25 do 0,30 zł/litr niż w Polsce ( jeździłem często na delegacje i dobrze to widziałem ). Teraz jak widać,właściciele tych stacji, zaczęli już obniżać ceny aby już na początku zniechęcić nową stację. Apeluję do wszystkich kierowców, kupujmy paliwo teraz na tej nowej stacji tak aby załatwić tych zachłannych na kasę cwaniaczków. Pozostawcie politykę, czy to jest inicjatywa opcji PIS, czy nie tu chodzi o nasze kieszenie. Ja będę kupował na tej stacji min 1 rok, nawet jak ceny będą minimalnie wyższe. Bardzo Wasz proszę drodzy KIEROWCY, róbcie tak samo !!!!!!!!!!!!!!!
+0-0
Sobota, 13 kwietnia 2019 r. godz. 05:30
~jan
.... zamiast serwować wazelinę napisz dlaczego paliwo na stacji Nadbereżnego nie jest tańsze o 25-30 gr na litrze, tylko o 10-15 gr mniej niż na sąsiednim orlenie, skoro jak napisałeś wszędzie jest tańsze o te 25-30 gr.
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 16:18
~Rst
Zwracam się do kogoś kto nazywa siebie "szary człowiek".Twoj poziom inteligencji jest jak małego dziecka.Nie nazywaj kogoś kretynem bo sam wtedy nim jesteś!!!W moim komentarzu stwierdzam fakt.Moze i ceny u konkurencji spadły ale w MZK wzrosły a np na Agatowce na Orlenie cały czas są takie same.Wiem bo codziennie tamtędy jadę.
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 20:42
~@ rst
Akurat nikt ciebie nie obraził, jesteś ciemny, czegoś nie rozumiesz czy tylko matoła udajesz?
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 18:24
~Rst
Durnym naiwnym debilem to ty jesteś hejtusiu.Szkoda że nie można cię namierzyć bo byś miał gorąco za obrażanie innych!!!
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 16:28
~Ekonomia, durniu
I czego to debilu dowodzi, że ceny na tych stacjach równe są? Tego że prywaciarze mieli ceny tak wje**ne w kosmos, że nawet, jak paliwo drożeje mogą trzymać stałą cenę, obniżając marżę. I golą dalej takich naiwniaków jak ty!
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 15:47
~WIEDZA TAJEMNA DLA LEMINGÓW
ODROBINA WIEDZY DLA WSZYSTKICH DEBILI, KTÓRZY PISZĄ, ŻE RÓŻNICE W CENIE NIEWIELKIE. , dzięki temu, że stacja jest pozostali obniżyli ceny. 2 miesiące przed jej otwarciem były robione porównania cen, po ile się sprzedaje na stacjach w Stalowej Woli i po ile będzie mogła sprzedawać stacja miejska. Różnica była 67 groszy na litrze. Na tyle nas okradli. Lokalni "nafciarze" wiedząc, że miasto uruchomi stację i tak obniżyli CENY, że w dzień otwarcia było to 40 groszy różnicy. Dobrze wiedzieli, jak ludzie by się wściekli gdyby to było 67 groszy. Stacja się pojawiła i minął miesiąc już tylko kilkanaście groszy różnicy. Bo się "byznesmeny" musiały ugiąć. PROSZĘ!
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 16:33
~Fan
@wiedza, Debil - tak na ciebie mam wołała? Może za dużo śniegu zjadła przed twoim narodzeniem?
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 15:38
~Brawo Stacja u Lucka
Wszystkie stacje opuściły ceny do normalnych i dlatego różnica stopniała A dodatkowo w ostatnich 2 tygodniach paliwo w Polsce podrozało o ponad 40 groszy. Gdyby nie stacja miejska to cena by u nas była za paliwo 5,40 Albo więcej! Przecież MZK nie będzie dopłacać do ceny którą ma z Orlenu. To co się stało w naszym mieście w 2 tygodnie to zwykły cud. stacja u lucka przyniosła sukces szybciej niż się spodziewano a Wy kryrykujecie??
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 14:58
~Ja
Co za ciemnia na tym forum?.Jak by nie miejska to placilibyscie za paliwo po 5.40 , ceny się zrownuja i o to chodziło że u nas już nie jest najdrożej w okolicy ale ciemnia tego nie rozumie.
+1-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 14:51
~Kierowca
Na ul. Przemysłowej też po 4,99 złotych, więc o co chodzi z tą tanią stacją ??!!
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 14:17
~jjj
Chciałam klika dni temu tam zatankować auto, niestety była kartka brak paliwa,stacja była nieczynna.
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 16:30
~Error
Bzdury, tankuje codziennie, bo robię 5oo - 6oo km dziennie i jeszcze nie było, że nieczynna
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 14:12
~Zenek
Ręce opadają jak czytam komentarze tej ciemnej masy.
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 13:33
~kierowca
A CO MYŚLELIŚCI ŻE URZĄD MIASTA Z BUDŻETU BĘDZIE DOPŁACAŁ DO PALIWA /?????
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 13:30
~Ad
Jak zaczynali to cena ON była tańsza o 41gr to było coś A teraz.... na jelenie ceny poszły w dół A mzk cały czas podnosi cena już jest 4.99.... Tak że niedługo ceny się zrównania... taka pseudo tania stacje można sobie ......
+0-0
Poniedziałek, 15 kwietnia 2019 r. godz. 09:29
~Klientka
Czy wy wkoncu zrozumiecie ze co 2 dzień jest dostawa paliwa i cena zakupu jest inna niezależna od stacji? Proszę sobie wejść na stronę orlenu i zobaczyć ze codziennie cena się różni. Atakowac kazdy umie. Dla osób które nie rozumieją. Stacja ma dostawę co 2 dnu bo obrót jest niesamowity.... Dzieki stacji konkurencja obniżyła ceny i to jest plus dlatego nie ma az tak dużej roznicy w tym momencie. Niezmiennie na tej stacji jest najtaniej jak sie to komuś nie podoba to nie musi ani komentowac ani tam jeździć. Tyle w tym temacie
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 13:19
~sprawdziłem
Tak czy siak paliwo na tej nowej stacji paliw jest 20 groszy [na litrze] tańsze niż na innych stacjach komercyjnych.
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 14:41
~asd
Ja też sprawdziłem i wyszło 12 - 14 gr/l
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 13:12
~pławiak
Przecież to było do przewidzenia. Prawa rynku są nieubłagane. A ty "ciemny ludzie" kupuj, kupuj ... propagandę pisowską.
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 13:07
~Rst
Właśnie gdzie jest ta konkurencyjność cenowa Panie prezydencie? Czyżby już nastąpiła zmowa cenowa z pozostałymi stacjami?
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 16:32
~Mama
@rst, dobrze podsumowano twoją głupotę
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 15:44
~Szary człowiek
Kretynie, dzięki temu, że stacja jest pozostali obniżyli ceny. 2 miesiące przed jej otwarciem były robione porównania cen, po ile się sprzedaje na stacjach w Stalowej Woli i po ile będzie mogła sprzedawać stacja miejska. Różnica była 67 groszy na litrze. Na tyle nas okradli. Lokalni "nafciarze" wiedząc, że miasto uruchomi stację i tak obniżyli ceny I w dzień otwarcia było to 40 groszy różnicy. Dobrze wiedzieli jak ludzie by się wściekli gdyby to było 67 groszy. Stacja się pojawiła i minął miesiąc już tylko kilkanaście groszy różnicy. Bo się "byznesmeny" musiały ugiąć. Ale debil taki jak ty nie zrozumie...
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 12:55
~Karlay
4.99 za 95 ? To jakiś zart ? Na PKS jest za 5.05 wiec gdzie jest ta tania stacja ?
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 12:53
~Szczurek
Niestety ceny zrównują się pomału z cenami na innych stacjach wiedziałem że długo nie potrwa ta różnica cen.
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 13:16
~st mieszkaniec
Hej Szczurek coś Ty za jeden ,nie szargaj mojego nazwiska zmień podpis .
+0-0
Piątek, 12 kwietnia 2019 r. godz. 13:11
~zak
Czyli stacja spełnia swoją rolę.Konkurencyjne stacje musiały trochę obniżyć ceny.I o to chodziło.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.