Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 24 lipca 2019 r. Imieniny: Kingi, Krystyna, Michaliny
 Wiadomości lokalne
» Skarpa - obraz nędzy i rozpaczy?
» Rozwadowski węzeł kolejowy na szklanym ekranie
» Będzie dodatkowy oddział w miejskim żłobku
» Trzeźwy poranek. Skontrolowano 649 kierujących
» Będzie zadaszenie na stadionie lakkoatletycznym. Obecny obiekt bez wymogów PZLA
» Ze Stalowej Woli do Las Vegas
» Tydzień bezpieczeństwa dla pieszych i rowerzystów
» Ze Starostwa do Ministerstwa Edukacji?
» Złota Misa za pierogi
» Pożar zaparkowanego auta przy Hali Targowej
» Prąd dla miasta. Czy będzie drożej?
» Pożar w galerii handlowej. Zapaliła się zabawka
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2019
» Letnia scena w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego
» Rajd Honoru dla warszawskich powstańców
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Otwarcie nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli
»Otwarcie nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli
»30 Wyścig Kolarski Solidarności
»Piknik rodzinny na "OZECIE"
»80 lat poświęcenia Zakładów Południowych i Stalowej Woli
»V Podkarpackie Pokazy Lotnicze
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 13:40     /Magdalena Rodecka/
O sprawach miasta okiem opozycji

Radni miejscy ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego: Damian Marczak, Andrzej Szymonik z głosem doradczym byłego prezydenta Stalowej Woli Andrzeja Szlęzaka, spotkali się we wtorek z dziennikarzami na konferencji prasowej.
Radni miejscy ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego: Damian Marczak, Andrzej Szymonik z głosem doradczym byłego prezydenta Stalowej Woli Andrzeja Szlęzaka, spotkali się we wtorek z dziennikarzami na konferencji prasowej.
Fot. Jacek Rodecki
Radni miejscy ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego: Damian Marczak, Andrzej Szymonik z głosem doradczym byłego prezydenta Stalowej Woli Andrzeja Szlęzaka, spotkali się we wtorek z dziennikarzami na konferencji prasowej.

Jednym z tematów konferencji było nie udzielanie odpowiedzi w trybie zapytania prasowego przez Urząd Miasta na wniosek stowarzyszeń i mieszkańców lub niedotrzymywanie terminów w tym zakresie, co stało się przedmiotem postępowań przed Samorządowym Kolegium Odwoławczym. Pytania dotyczą między innymi kosztów organizacji imprez na nadsańskich błoniach, stanu zatrudnienia w Urzędzie Miasta na koniec 2018 roku i współpracy z fundacją Elementum Art w zakresie organizowania przedsięwzięć kulturalnych. Damian Marczak zwrócił również uwagę na zdjęcie z punktu obrad Rady Miasta tzw. interpelacji. Od niedawna, są one składane przez radnych pisemnie i taką też drogą udzielana jest odpowiedź. Ich treść można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie Urzędu Miasta. Zdaniem opozycji jest to niewystarczające i nazywane próbą kneblowania ust opozycji. - To tylko utwierdza nas w przekonaniu, że prezydent czegoś się obawia - stwierdził Damian Marczak.

Zwracano uwagę na brak racjonalnego gospodarowania środkami miasta. Wytykano błędy: podmokłe błonia, osuwającą się skarpę, zawalenie masztu z flagą państwową, nazywając to "pokazem kiczu, lansu i fajansu".

Skrytykowano zamysł przebudowy powiatowej ulicy Dąbrowskiego na potrzeby rewitalizacji Rozwadowa. Zdaniem radnego Marczaka obecny projekt nie rozwiązuje problemu komunikacyjnego Rozwadowa. W 2011 roku ówczesny prezydent Stalowej Woli Andrzej Szlęzak podpisywał w tej sprawie porozumienie ze Starostwem Powiatowym. Główny zamysł był taki aby wyprowadzić ruch tranzytowy z Rynku w Rozwadowie a przystanek komunikacyjny ulokować przy stacji PKP.

Obecnie przypomnijmy istnieje koncepcja aby przebudować odcinek ul. Dąbrowskiego od dworca kolejowego do wjazdu do ul. Rozwadowskiej pomiędzy PSP 9 a budynkiem Galerii Karpińskiego. Na odcinku od skrzyżowania przy "Planecie" do ul. Strażackiej poprawione zostanie skrzyżowanie, a na wyjeździe z ul. Strażackiej do ronda Orląt Lwowskich nastąpi zmiana pierwszeństwa i korekta wjazdu. Ul. Strażacka będzie ulicą główną prowadzącą transport komunikacji publicznej, a wyjazd podporządkowany będzie ul. Rozwadowską. Druga część zadania będzie z kolei polegała na wykonaniu nowej drogi od dworca kolejowego do ul. Przedwiośnie, poszerzeniu istniejącej ulicy i wyjścia do ul. Sandomierskiej. Nowy układ komunikacyjny będzie więc przebiegał od zjazdu z ul. Sandomierskiej w ul. Przedwiośnie, ul. Dąbrowskiego do ul. Strażackiej. Ruch tranzytowy ma być co prawda wyprowadzony ale w dalszym ciągu będą zajeżdżać autobusy miejskie. Tu postawiono warunek aby były to pojazdy elektryczne.

Były włodarz ubolewał przy okazji, że zatracono świetność i koncepcję odbudowy Parku w Charzewicach. - Może wybuduje sobie tam ktoś kolejny dom weselny. Trudno, co robić - odparł Szlęzak. Odniósł się również do rewitalizacji Rynku w Rozwadowie i projektu który jego zdaniem kiedyś tworzył spójną całość a najstarszą dzielnicą miasta promował jako produkt turystyczny: Muzeum Regionalne, Galerię Alfonsa Karpińskiego, niewyremontowana uliczka upamiętniająca obecność Żydów. - Teraz nie widzę logiki, konsekwencji. To tak jak z przyszyciem nogi na plecach. Będzie żyło ale nie będzie chodziło - mówił Szlęzak.

Na koniec głos zabrał radny Andrzej Szymonik, który wspominał o rozmowie ze starostą stalowowolskim Januszem Zarzecznym (PiS) i planach rozbudowy Zakładu Pielęgnacyjno-Opiekuńczego o nowe skrzydło na 50 łóżek. Powiat wycenił zadanie na 7 mln. zł licząc, że podzieli się z miastem kosztami po połowie, tworząc coś na kształt hospicjum. W tej sprawie nie doszli jednak z gminą do porozumienia. Padł zarzut pod adresem prezydenta, że buduje parki, place zabaw a nie widzi potrzeby rozbudowy takiego ośrodka. Co więcej, rozbudowa miejskiego "ambulatorium" ciągnie się latami i nie wiadomo czy kiedykolwiek ośrodek hospicyjny tam powstanie. Kilka lat temu budowę oszacowano na około 20 mln. zł. Dziś, może się ona okazać jeszcze droższa. Tymczasem Starostwo jeszcze w tym roku chce opracować projekt rozbudowy ZPO.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 20 marca 2019 r. godz. 14:44
~j23
Szlęzak Ty już jesteś tylko popierdółka i ale się już na walił.....
+0-0
Środa, 20 marca 2019 r. godz. 14:42
~Ferdek z Poniatowskiego
Ja to bym pognał taką opozycję co swoim nie służy. Bo co ci totalni oferują? NIC i pic na wodę fotomontaż. Tylko do koryta chcom wrócić i kwiczą aż po całej Unii niesie
+0-1
Środa, 20 marca 2019 r. godz. 12:14
~Ferdek z Poniatowskiego
A Grzesiu Lato ten po prawej jak odmłodniał. W mleku siem kąpie czy co?
+0-1
Środa, 20 marca 2019 r. godz. 11:57
~Jola
Ten w środku jaki się zrobił stary i brzydki, masakra, a kiedyś był całkiem całkiem...
+0-0
Środa, 20 marca 2019 r. godz. 17:20
~Ferdek z Poniatowskiego
Jola jak siem zrobisz stara to też będziesz brzydka
+0-1
Środa, 20 marca 2019 r. godz. 07:53
~zico
Co tam koszty imprezy, PEC zapłaci jak dawniej , a m3 ciepłej wody ponad 50zł najdroższy w Polsce .
+0-1
Środa, 20 marca 2019 r. godz. 08:22
~abc
mama wie że ćpiesz?
+0-0
Środa, 20 marca 2019 r. godz. 07:41
~HEJT STOP!
Ta konferencja to w zasadzie o niczym. Panowie w większości powtórzyli to co pie*rzą od ponad roku. O hospicjum była mowa jeszcze za Szlęzaka, i... skończyło się jak zwykle niczym. Nie rozumiem więc o co te fochy.
+1-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 20:33
~pisior
Pis to zło uwierz w to. Weber Rafał nie nadawał się do pracy w Urzędzie Gminy w Zaleszanach, nie przeszedł rekrutacji na stanowisko urzędnika w gminie, o niczym nie miał pojecia, to w rządzie pisu będzie sie nadawał na wiceministra infrastruktury, nie ma pojęcia o inwestycjach, na testach w gminie zaleszany uzyskał mniej niż 50 % i nie został dopuszczony do rekrutacji ustnej, miał jedną z najgorszych prac pisemnych w czasie postępowania kwalifikacyjnego To jest kolega diabła Jarosława Kaczyńskiego. Jak podają brytyjskie media Jarosław Kaczyński jest gejem , oszustem, kłamca, który nawet nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum miał pare ocen niedostatecznych na koniec 3 klasy liceum a mimo to wujek wiceminister załatwił mu nauke w 4 klasie w innej szkole reasumując całe wykształcenie Jarosław K ma nielegalne i jest nieważne ponieważ nie uzyskał promocji do 4 klasy liceum
+0-1
Środa, 20 marca 2019 r. godz. 13:29
~Ferdek z Poniatowskiego
Nie troluj POkrako albo Polska Stonko Ludowa.
+0-1
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 20:32
~ppp
Szkoda czasu.
+1-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 19:29
~oburzony
jak ci trzej panowie patrzą w lustro przy goleniu?czy nie mają poczucia wstydu? Polecam wszystkim przyzwoitym mieszkańcom lekturę książki pt.Sitwa.Cała prawda o nierządach Szreka.
+0-1
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 19:23
~Profesjonalizm
No to awans Szlęzaka z prezydenta na doradcę swoich byłych pracowników.Tak wygląda właśnie wygląda klasyczny upadek.
+1-1
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 17:42
~zezak
Mieli swój czas/12 /lat/ który minął bezpowrotnie
+1-1
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 17:16
~PysPys
Ten Marczak to trafil tam prze jakas pomylke!
+0-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 17:16
~Zyta
Panowie: Szymonik, Marczak - do roboty (!) i skończcie z lansem!!! A propos. Czy Pan Szymonik (osoba publiczna) ma wreszcie jakąś pracę jak twierdził w kampanii wyborczej? Czy bazuje tylko na pieniądzach radnego miejskiego płaconych z naszych podatków ?
+0-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 17:14
~Polonez
Zamiast atakowac niech przedstawia rzetelny program, atakowac kazdy glupi potrafi, i te udawane zatroskanie - serio podle.
+1-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 17:13
~Velo
Wali mnie to, tym panom juz dziekujemy
+1-1
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 17:12
~klaudia s
Z prwej dobry z lewej lepszy a w srodku najlepszy! Zenada
+1-1
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 17:11
~Sikorka
Szopki i kabarety opozycji skończą się wraz z stopkami, lądowaniem i chwaleniem się kolejnymi "trafnymi" inwestycjami przez obecną władzę. Ps. Ile dostajecie za wpisy ze tak jedziecie z hejtem?
+0-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 17:03
~gwery
Pazerne jegomoście. Chciało by się ukroić coś z torta a tu dupa nie ?
+1-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 16:40
DzidekzCzarnieckiego
Lubię pana Szlenzaka,ale teraz wieżę tylko w pana Biedronia.Do pszodu Wiosno.
+2-1
Środa, 20 marca 2019 r. godz. 21:18
~Ferdek z Poniatowskiego
To Tenczowy Dziadek teraz jesteś.
+0-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 16:11
~....
Nie wiem nad czym ubolewa Marczak w kwestii pisemnych interpelacji siedząc obok osoby która zdaje się jako włodarz raczej nie uczestniczyła w obradach sesji, a więc i zadawanie pytań mijało się z celem podczas sesji? Pozostawała pisemną droga
+0-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 16:05
~Zks
A gdzie jest kapuś,wieczny kawaler?
+0-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 15:51
~olo
Kiedy skoncza sie te szopki kabarety organizowane przz pseudo opozycje na co liczycie wyglupiajac sie na okraglo koryta nie bedzie juz nigdy. Najwyzszy czas wziasc sie za uczciwa robote bo pobieracie kase od mieszkancow naszego miasta. Ja wam place diete a wy tu pierdu, pierdu do roboty zakasowac rekawy na to czekaja mieszkancy STALOWEJ.
+1-2
Czwartek, 21 marca 2019 r. godz. 12:19
~arita
Rolą opozycji jest piętnowanie tego co robi wybraniec ludu bowiem on utrzymywany jest z naszych pieniędzy! Z kolei radni to także nasi reprezentanci i korzystają z naszego mandatu jaki im powierzyliśmy w wyborach. Tak więc maja ku temu prawo a nawet obowiązek spotykania się publicznego połajania p. LN. Uważa, że za słabo to robią bowiem on powinien być cały czas w ogniu krzyżowej krytyki, pytań, ocen czy podsumowań. Panowie radni co najmniej raz w tygodniu taka konferencja i ciągnąć faceta do odpowiedzi, my tego chcemy od Was.
+0-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 18:43
~jan
.... a co mają z balkonu kręcić korbą od syreny ?... interesują ich sprawy miasta a nie posiedzenia Komitetu Centralnego Partii czy inne takie takie tam bajanie.....
+0-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 16:03
~Yogi
olo nie męcz się! Nie płać!
+0-1
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 15:23
~Ja ka ja
Dobrze że radnego Szymonika dziennikarze za ostro nie pytali i nie dociskali i "czy to prawda?" bo by odpowiedział jak kiedyś na sesji, parę lat temu że "Gówno prawda!"
+0-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 15:07
~wali mnie to
a ja skomentuje to ta..............wali mnie to.........tak ten Pan często odpdowiadal
+0-1
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 15:06
~Kuku
Kiedy opozycja przestanie się wygłupiać, ględzić i narzekać a sie zabierze w końcu do roboty?!
+1-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 15:45
~figa
"Kuku" masz racje trzeba wreszcie się wziąć do roboty a nie bąki zbijać i owijać g.... w bawełnę! Kiedy pan LN urzędujący prezydent rozgrodzi teren miejski przy cmentarzu gdzie znajduje się obelisk upamietniający rozstrzelanie zakladników przez niemieckich oprawców w czasie działań II wojny swiatowej? Chodzi bowiem by bez zbednych bram i furtek wejść na ten teren a także na sąsiadujący cmentarz parafialny bez problemowo. Dlaczego na tym terenie nie powstał do tej pory parking dla pojazdów? Co w tej sprawie zrobił przez 5 lat p. LN? Jeżeli uzyskam pozytywne odpowiedzi będzie to świadczyć o pozytywnym nastawieniu wladzy do ważkiej sprawy od lat zaniedbanej!
+1-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 14:59
~doradca
Pan Szymonik!, hmmm jedyna jaka rzecz go nurtuje i ciekawi to dalej temat masztu " jak on się wziął i upadł" Jako inżynier pewnie pan miał mechanikę i nie powinien pan pytać o takie rzeczy chyba że pana dyplom jakaś ściema. Proszę Pana o coś konkretnego jakiś program a nie szczucie. Niech pan z kolegami coś wymyśli bo te wasze konferencje zaczynają być po prostu nudne
+1-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 14:57
~pytaja
Proszę Państwa! Nie rozumiem zarzutów pod adresem radnych opozycyjnych, że tylko krytykują. To także m.in. ich rola aby pytać obecne władze miasta o wiele nurtujących wszystkich kwestii. Przecież miasto, prezydent wydają mnóstwo pieniędzy podatników (naszych pieniędzy!), więc trzeba sprawdzać czy wydawali, wydają i będą wydawać zasadnie, sensownie etc. Wszyscy wiemy, że nie sztuką jest ot tak wydać pieniądze, ale sztuką jest wydać je z sensem i z dbałością o miasto, mieszkańców i na inwestycje faktycznie mające rozwinąć miasto.
+1-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 15:04
~abc
Nikt nic nie poradzi, żeś niekumaty/a
+0-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 14:52
~www
Ale im się od tego myślenia głowy wydłużyły...
+1-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 14:50
DzidekzCzarnieckiego
Ja zaglosuje na Wiosne Pana Biedronia,a wy?
+1-1
Środa, 20 marca 2019 r. godz. 17:23
~Ferdek z Poniatowskiego
My na PiSiorów bo som najlepsi
+0-1
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 14:40
~LANS LANS LANS
Nie no, miesiąc bez konferencji opozycyjnej to miesiąc staracony, jak nie o prądzie, to żalą się że ich rada wystrychnęła na dudka przy wybieraniu komisji, teraz to. Dobry kabaret, świetnie się bawię tylko co to ma wspólnego z budowaniem Stalowej Woli i działaniem na rzecz mieszkańców miasta. To tylko LANS.
+1-1
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 14:36
~Wakacje ***
Od ponad roku nic tylko narzekania! Tak zwanej opozycji przypominam, że skończył się okres kampanii wyborczej!
+1-1
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 14:53
~Mieszkanka
Nie znaczy wcale,że skończył się okres myślenia Przynajmniej nie dla wszystkich.Mówi ci coś termin kolegium.odwolawcze?
+0-1
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 14:34
~Maksymizacja optymalizacja
A gdzie nasza słodka kandydatka do Parlamentu Ełopejskiego? Angielski szlifuje czy francuski? Wszak posiedzenia także we Francji nie tylko Brukselka!
+0-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 14:16
~DDR
Skrytykowano, Zwracano uwagę na brak, ubolewał przy okazji, że zatracono, Padł zarzut... No super. I tak już od wielu miesięcy, tylko robić nie ma komu...
+1-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 14:08
~Alpinista
"Radni miejscy ze Stalowowolskiego Porozumienia Samorządowego: Damian Marczak, Andrzej Szymonik z głosem doradczym byłego prezydenta Stalowej Woli Andrzeja Szlęzaka"... TO ONI TACY BIELGI, ŚWIATLI I OBEZNANI ŻE IM JESZCZE GŁOS DORADCZY POTRZEBNY? Dobre...
+1-1
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 14:00
~Wujchuj
A te zyeby powiedzialy o czyms pozytywnie? Czy wszystko skrytykowaly matoly
+1-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 13:58
~Kikstarter
Ku**a mać ile jeszcze o tej fladze będą bić pianę? Rok już się na tym doktoryzują! Panie Damianie, a co Pan zrobił dla Stalowej Woli odkąd został Pan radnym? Proszę konkretne przykłady.
+1-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 13:56
~Realista
Panie Marczak, panie Szymonik. Mija 5 miesiąc odkąd pobieracie diety nieopodatkowane radnych. Czy zamiast wreszcie zakasać rękawy, wziąć się do roboty dalej będziecie tylko spraszać prasę na pogaduszki? Pan Szlęzak to samo! Ale on przynajmniej dużo czyta!
+0-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 16:03
~Gangbang
Przypomnij sobie sytuacje z plazynskim zanim zaczniesz komentować.
+0-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 14:54
~Brawo
Bronią miasto przed Nadbereżnym,a to nie lada robota
+0-0
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 13:53
~Max Golonko
Pokazem kiczu, lansu i fajansu to tą konferencyjkę można nazwać! Nie było potem wdrapywania się na pomniki, rozdawania konstytucji czy jakiejś kartoniady w 3 osoby?
+1-1
Wtorek, 19 marca 2019 r. godz. 13:51
~Juaboo
Szkoda, że nie usłyszeliśmy, jak to za poprzednich władz zapadła decyzja żeby zmniejszyć ilość pasów na obwodnicy, tak po taniości żeby było!!! Mógłby coś pan Szlęzaq w tej sprawie powiedzieć, pochwalić się!!!
+0-1
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.