Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 23 maja 2019 r. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
 Wiadomości lokalne
» W Stalowej Woli wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe
» W "ekonomiku" odbyła się konferencja o prawach konsumenta
» Miasto z Nadleśnictwem odnowiło grzybek na Ciemnym Kącie
» Minister MON Mariusz Błaszczak z wizytą w miejscach zagrożonych powodzią
» Rzeka Łęg wylewa. W Bojanowie ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe
» Wyciek rtęci na terenie huty. Wezwano specjalistyczną straż chemiczną
» Inicjatywa Samorządowa 2018 ostrzega przed 447
» W Antoniowie budują bibliotekę
» Tomasz Miękina ze Stalowej Woli autorem fantastycznej powieści
» Na KUL-u nie było agitacji
» Szkolenie PINB ze specustawy mieszkaniowej
» Minister Sprawiedliwości otworzył Ośrodek Pokrzywdzonych Przestępstwem i właczył się w Eurowybory
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Postacie. Spektakl z muzyką Gintrowskiego.
» "Przed wyrokiem" z Wiesławem Hopem
» Kolorowe wakacje w MDK
» Secesja
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wbito łopatę pod budowę obwodnicy Stalowej Woli i Nisko
»Wbito łopatę pod budowę obwodnicy Stalowej Woli i Nisko
»Stalowa Wola: Piknik Rodzinny z okazji Dni Otwartych UE
»XII Rowerowa Masa Krytyczna
»Jarmark Wielkanocny 2019
»30 rocznica sakry bp Edwarda Frankowskiego
Więcej » 
Wiadomości lokalne / EDU Strefa

Niedziela, 10 marca 2019 r. godz. 16:24     /Artykuł sponsorowany/
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2: dlaczego warto uczyć się w naszej szkole?

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli zaprasza w roku szkolnym 2019/20 do oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej i klasy czwartej ogólnej. U nas Uczniowie zdobędą solidne podstawy, a Rodzice mogą być spokojni o lepszy start w przyszłość.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli zaprasza w roku szkolnym 2019/20 do oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej i klasy czwartej ogólnej. U nas Uczniowie zdobędą solidne podstawy, a Rodzice mogą być spokojni o lepszy start w przyszłość.
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli zaprasza w roku szkolnym 2019/20 do oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej i klasy czwartej ogólnej. U nas Uczniowie zdobędą solidne podstawy, a Rodzice mogą być spokojni o lepszy start w przyszłość.

Dla nas najważniejsze jest kształcenie od najmłodszych lat w oparciu o obowiązującą podstawę programową oraz indywidualne podejście do ucznia, wydobywając z niego to co najlepsze. Kładziemy nacisk na rozwój obszarów językowych: ojczystego i obcych, humanistycznych oraz nauk ścisłych. Od samego początku uczymy dzieci przez zabawę, wykorzystując w pracy pedagogicznej najnowsze rozwiązania technologiczne (tablice multimedialne, projektory). Uwrażliwiamy na sztukę, kulturę, dbając jednocześnie o rozwój ducha i ciała. Nasi Uczniowie mają dostęp do biblioteki i czytelni multimedialnej. Realizujemy wiele programów innowacyjnych, ogólnopolskich oraz projektów unijnych, a nasza Kadra stale podnosi swoje kwalifikacje. Szkoła zapewnia opiekę pielęgniarki, pedagoga szkolnego, logopedy, pedagoga specjalnego, psychologa. W edukacji wczesnoszkolnej uczestniczymy w różnych programach, między innymi: ,,Ratujemy i Uczymy Ratować", ,,Zdrowo jem, więcej wiem", ,,Szkolne przygody Słodziaków", ,,Mamy kota na punkcie mleka". A to wszystko w przyjaznej, rodzinnej atmosferze.

Nasza Szkoła mieści się w Stalowej Woli na ulicy Mickiewicza 15. Dzieci uczęszczają na zajęcia w systemie jednozmianowym, dzięki temu po zakończeniu lekcji dysponują wolnym czasem, realizując swoje pasje i wypoczywając. Od kilku lat systematycznie modernizujemy naszą placówkę, unowocześniając ją pod względem technicznym i infrastrukturalnym. W październiku 2016 roku oddaliśmy do użytku nowoczesne boisko wielofunkcyjne do gry w piłkę nożną, ręczną i siatkówkę. W minionym roku powstała nowa świetlica szkolna, szatnie dla młodszych uczniów, wyremontowano sale lekcyjne i dwie mniejsze sale gimnastyczne. Wybudowano plac zabaw i siłownię terenową. Obecnie wyposażana jest sala integracji sensorycznej, w której odbywać się będą zajęcia terapeutyczne. Placówka objęta jest rozbudowaną siecią monitoringu.

Od godziny 6:30 do 16:30 do dyspozycji Uczniów oddaliśmy szkolną świetlicę, w której istnieje możliwość korzystania z zajęć opiekuńczo - wychowawczych. Dzieci korzystają również ze stołówki szkolnej. Atutem naszej Szkoły jest bogata oferta zajęć pozalekcyjnych w postaci kółek przedmiotowych, gimnastyki z elementami tańca, ogólnorozwojowych zajęć ruchowych, robotyki z Lego Education, basenu, zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno - społeczne, logopedyczne, korekcyjno - kompensacyjne, rewalidacyjne, dydaktyczno - wyrównawcze oraz rozwijające indywidualne zdolności uczniów. Wierzymy, że podróże kształcą dlatego dokładamy wszelkich starań aby organizować dla naszych Uczniów wycieczki dydaktyczne i rekreacyjne. Włączamy się działalność charytatywną, jesteśmy organizatorem imprez kulturalnych i uroczystości szkolnych. Już dziś cała społeczność szkolna zaprasza na Piknik, który odbędzie się 27 kwietnia 2019 roku. O szczegółach poinformujemy Państwa już niebawem!

Serdecznie zapraszamy!

Publiczna Szkoła Podstawowa 
im. Jana Pawła II
ul. Mickiewicza 15
37-450 Stalowa Wola
tel. (15) 842 63 83
www.psp2.stalowawola.pl

Zdjęcia
Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli zaprasza w roku szkolnym 2019/20 do oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej i klasy czwartej ogólnej. U nas Uczniowie zdobędą solidne podstawy, a Rodzice mogą być spokojni o lepszy start w przyszłość.Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli zaprasza w roku szkolnym 2019/20 do oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej i klasy czwartej ogólnej. U nas Uczniowie zdobędą solidne podstawy, a Rodzice mogą być spokojni o lepszy start w przyszłość.Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II w Stalowej Woli zaprasza w roku szkolnym 2019/20 do oddziału przedszkolnego, klasy pierwszej i klasy czwartej ogólnej. U nas Uczniowie zdobędą solidne podstawy, a Rodzice mogą być spokojni o lepszy start w przyszłość.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy

Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.