Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Poniedziałek, 22 lipca 2019 r. Imieniny: Magdaleny, Mileny, Wawrzyńca
 Wiadomości lokalne
» Komunikat MZK
» Prąd dla miasta. Czy będzie drożej?
» Pożar w galerii handlowej. Zapaliła się zabawka
» Pierogowa uczta z tradycją
» Nowa akcja PO: chcą zmieniać Polskę na lepsze
» Jak znaleźć bank, który rozumie potrzeby rodziny?
» Spycharka ponad normę. Przeciążenie o ponad 100%
» DK77: wjechał busem na tył lanosa
» Potrącenie na Wojska Polskiego. Rowerzystka trafiła do szpitala
» Kręć kilometry dla Stalowej Woli
» Komunikat MZK
» Nasze Piaski zapraszają na Turniej Siatkówki Plażowej
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2019
» Letnia scena w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Otwarcie nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli
»Otwarcie nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli
»30 Wyścig Kolarski Solidarności
»Piknik rodzinny na "OZECIE"
»80 lat poświęcenia Zakładów Południowych i Stalowej Woli
»V Podkarpackie Pokazy Lotnicze
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kultura

Piątek, 1 lutego 2019 r. godz. 13:39     /UM Stalowa Wola/
Pospieszalscy z kolędą, tradycją i miłością

Wśród nocnej ciszy, Dzisiaj w Betlejem, Mizerna, cicha, Jezus malusieńki to tylko część kolęd zaprezentowanych przez rodzinę Pospieszalskich podczas koncertu, który odbył się w czwartkowe popołudnie w kościele parafialnym pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli.
"Wśród nocnej ciszy", "Dzisiaj w Betlejem", "Mizerna, cicha", "Jezus malusieńki" to tylko część kolęd zaprezentowanych przez rodzinę Pospieszalskich podczas koncertu, który odbył się w czwartkowe popołudnie w kościele parafialnym pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli.
Fot. UM Stalowa Wola
"Wśród nocnej ciszy", "Dzisiaj w Betlejem", "Mizerna, cicha", "Jezus malusieńki" to tylko część kolęd zaprezentowanych przez rodzinę Pospieszalskich podczas koncertu, który odbył się w czwartkowe popołudnie w kościele parafialnym pw. Opatrzności Bożej w Stalowej Woli.

- Chciałbym wyrazić wielką radość, którą czuć tutaj w kościele, za uczczenie Bożego Narodzenia. Rodzina Pospieszalskich w piękny sposób dała świadectwo miłości, tradycji, pokazała wspaniałą siłę rodziny - mówił Lucjusz Nadbereżny Prezydent Miasta Stalowej Woli. Włodarz życzył mieszkańcom Stalowej Woli, aby Boże Narodzenie nadal trwało w ich sercach, rodzinnych domach, Stalowej Woli i Polsce. - Niech Boże Narodzenie trwa u nas wciąż - dodał.

- Rodzinie Pospieszalskich życzę, aby to, co robicie oraz wasza miłość były jeszcze silniejsze i niosły się na całą Polskę. Życzę wam w tym stalowej woli - podsumował Lucjusz Nadbereżny.

- Przywozimy wam przesłanie, które jest z nami od dzieciństwa - mówił Jan Pospieszalski podczas koncertu. Jak zaznaczył, kolędy od zawsze towarzyszyły jego rodzinie w różnych momentach życia, a rodzice przekazali im zamiłowanie do śpiewu.

Koncert "Kolędy Pospieszalskich" jest przykładem, że w oparciu o dziedzictwo narodowej kultury, współczesnym językiem, można wyrazić uniwersalne treści. Dlatego też w programie występu pojawiają się utwory utrzymane w nurcie rekonstrukcji muzyki źródeł. Ludowe stylizacje zestawione są z wplecionymi w kolędy mazurkami Fryderyka Chopina czy Karola Szymanowskiego. Pojawi się też taniec, chór a’capella i orkiestra dęta. Autorskie opracowania będą okazją do wirtuozerskich popisów solowych.

Pospieszalscy pokazują, że najlepszym miejscem przekazu żywej tradycji jest rodzina. W czasach kryzysu wartości, koncert licznej rodziny, połączonej wiarą, pasją i szacunkiem dla polskich obyczajów, nabiera wymownego przesłania.

Zespół koncertował ostatnio w Paryżu, Lyonie, Londynie, Brukseli, Hanowerze, Wiedniu, w krajach bałtyckich oraz na Ukrainie i Białorusi.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 5 lutego 2019 r. godz. 09:58
~mieszkaniec
Do jan , hejterze ale mario ma 100 procent racji, gdybym to ja byl prezydentem miasta to za to obrazanie miezkancow naszego miasta byscie hejterzy zbierali na miescie odchody psow i kotow. Moze to by was nauczylo rozumu bo wsrod hejterow to najwiekszy deficyt. A i koniecznie bez rekawic to najwazniejsze.
+0-1
Wtorek, 5 lutego 2019 r. godz. 11:13
manukun
Na szczęście nie jesteś, bo o prawie cywilnym (i nie tylko) nie masz bladego pojęcia.
+0-0
Poniedziałek, 4 lutego 2019 r. godz. 16:32
~mario
A ja mam taki pomysl zeby wszyscy hejterzy w ramach pokuty wzieli plastykowe worki i wyzbierali te psie kupy golymi rekami bez zadnych rekawic wtedy na pewno odechce sie im pisania wypocin.
+0-1
Wtorek, 5 lutego 2019 r. godz. 03:29
~jan
.... ale najpierw niech takie gównojady jak ty pozbierają co lepsze sztuki
+0-0
Poniedziałek, 4 lutego 2019 r. godz. 12:48
~allo
A ci miłośnicu tfu tych psich kup ruszą w teren i posprzątają te zaraze z trawników Bo odraza i odruch wymitny
+0-0
Poniedziałek, 4 lutego 2019 r. godz. 11:30
~olek
Do wacek, hejterze nie dawno hejterzy plakali ze prezydent nie sypie chodniow piaskiem. A ty hejterze w srodku zimy wypociles cos o sprzataniu po zimie . Przeciez to sprzatanie zawsze robimy w kwietniu jak juz jest wiadomo ze wiecej snieg nie bedie padal. A teraz z innej beczki na sprzatanie po zimie mamy okreslony budzet. Na przyklad posprzatamy dzis wszystkie chodniki i ulice a w polowie lutego zawali nas nowy potezny snieg i znowu bedziemy musieli sypac chodniki piachem. To sie pytam ciebie lemingu czy zaplacisz ze swojej kieszeni za nastepne sprzatanie bo fundusz na sprzatanie po zimie juz sie skonczyl. Tak sprzatamy od wielu , wielu lat bo to rozsadek podpowiada.
+0-1
Wtorek, 5 lutego 2019 r. godz. 11:12
manukun
Właśnie udowadniasz, że nie macie bladego pojęcia o zarządzaniu miastem. Syf z ulic i chodników zbiera się jak najszybciej, najlepiej na mokro. Wszystko po to żeby przejeżdżające samochody nie generowały pyłu - składnika smogu. Jak w Stalowej Woli ma być czyste powietrze, skoro władze sprzątają ulice raz w roku?
+0-0
Poniedziałek, 4 lutego 2019 r. godz. 08:23
~ola
po co mają sprzątać, urzędniczyny wraz ze swoim bossem są od jedzenia drożdżówek, prykania w stołki i brania kasy, im się po prostu należy, naiwniaku, sam "se" sprzątaj
+0-0
Niedziela, 3 lutego 2019 r. godz. 19:43
~Wacek S.
dlaczego nie sprzątamy ulic miasta po zimowym sypaniu piaskiem i solą? Mamy sprzęt za kilkaset tysięcy, powinien codziennie pracować. Z tego pyłu po przejeżdżających tirach dostajemy astmy i raka. Po prostu wstyd. Proszę pooglądać na youtubie jak wyglądają ulice miast zachodniej Europy. Proszę coś z tą sprawą zrobić. Płacę podatki i oczekuję Waszego działania.
+1-0
Piątek, 1 lutego 2019 r. godz. 18:43
~merlot
Czy dzisiaj pan J. Pospieszalski wciaz aktywnie promuje teorie spiskowa na temat rzekomego "zamachu" smolenskiego? Czy wciaz obrzuca blotem uczciwych ludzi?? `````````````````````````````````````` "W 2010 Jan Pospieszalski nakręcił wraz z Ewą Stankiewicz film dokumentalny Solidarni 2010, w którym zebrane zostały wypowiedzi ludzi składających hołd parze prezydenckiej, która poniosła śmierć w wyniku katastrofy lotniczej w Smoleńsku w 2010. Wypowiedzi osób uwiecznionych w filmie oraz sposób relacjonowania obserwowanych zdarzeń przez Pospieszalskiego wywołały kontrowersje w wyniku czego Rada Etyki Mediów niejednogłośnie uznała, że Jan Pospieszalski w prowadzonych przez siebie relacjach przeżyć ludzi przychodzących w dniach żałoby pod Pałac Prezydencki naruszył zapisane w Karcie Etycznej Mediów zasady obiektywizmu, a także szacunku i tolerancji (z orzeczeniem nie zgodzili się członkowie Teresa Bochwic i Tomasz Bieszczad). Jest także współautorem scenariusza i współreżyserem dokumentu Lista Pasażerów."
+0-0
Sobota, 2 lutego 2019 r. godz. 10:25
~jabar
on tak samo obiektywny jak jego pracodawca
+0-0
Piątek, 1 lutego 2019 r. godz. 15:01
~Ferdek z Poniatowskiego
Proszę jaka porządna polska rodzina. A takie Ewki Naftaliny co opowiadajom bajki o ludziach rzucających kamieniemi w dinozaury to nie wiem skąd siem biorą. A jeszcze bardziej mnie dziwi że som tacy co na takie Naftaliny głosujom. Skąd oni siem biorą? POdrzuca nam ich Soros czy co? A może pan Putin ich POdrzuca żeby lemingów produkować? No już sam nie wiem i moja Helenka też.
+0-0
Niedziela, 3 lutego 2019 r. godz. 20:31
~+/_
nie jan tylko janusz panie Ferdku.
+0-0
Sobota, 2 lutego 2019 r. godz. 23:19
~Ferdek z Poniatowskiego
ka-ma a co tu wspominać. Jego czyny mówiom o nim. Pan Jezus powiedział przecież: po owocach ich poznacie. PO nie poznajesz bo złodziej niepoprze uczciwego tylko złodzieja zawsze poprze. Ręka rękę myje. Zacznij obserwować i myśleć a nie tylko patrzeć w Tfusk Vision Network i powtarzać ich propagandę.
+0-0
Sobota, 2 lutego 2019 r. godz. 21:16
~ka-ma
A moze niejaki "Ferdek" wspomni tez cos na temat Pierwszego Dewelopera RP, pana Kaczynskiego Jaroslawa?
+0-0
Sobota, 2 lutego 2019 r. godz. 16:57
~Ferdek z Poniatowskiego
panie janie,normalni ludzie to głosujom na PiS a nie na aferzystów z PO. Bo PiS jest za Polską i Polakami a nie za interesami Niemców. Przedwczoraj Ewka Naftalina,wczoraj jurny Stefan a dzisiaj dinozaury Schetyny z Radkiem Zdradkiem. Ciekawe co jutro wymyślom te POmylone osoby. Tak więc lemingi myśleć,myśleć bo myślenie nie boli.
+0-0
Sobota, 2 lutego 2019 r. godz. 08:51
~jan
... zawsze odpiszemy, mieszkańcy miasta muszą widzieć że oprócz idiotów mieszkają też tutaj normalni ludzie.
+0-0
Sobota, 2 lutego 2019 r. godz. 00:07
~Ferdek z Poniatowskiego
he he,dwóch lemingów mi odpisało,he he. A więc one wciąż som he he.
+0-0
Piątek, 1 lutego 2019 r. godz. 19:56
~jan
.... jak ktoś daje się ogłupić paskiem na TVP info, to później pisze takie dyrdymały. Jest taki przysłowie ,,diabeł ubrał się w ornat i ogonem na mszę dzwoni" ....
+0-0
Piątek, 1 lutego 2019 r. godz. 17:46
~luna
Nie dziwie sie,ze nie wiesz bo masz inteligencje jak kilo gwozdzi.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.