Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 17 sierpnia 2019 r. Imieniny: Anity, Jacka
 Wiadomości lokalne
» DW-872: Pijani Ukraińcy dachowali w Bojanowie. 1 osoba ranna
» DW-871: kolizja przy wyjeździe z Miejskiej Stacji Paliw
» Listy PiS do Sejmu i Senatu. Kto ze Stalowej Woli?
» Wjechał w tył samochodu osoby niepełnosprawnej
» Wypadek na Kwiatkowskiego. 1 osoba ranna
» DK77: kobieta w ciąży ranna w wypadku
» Minister MON Mariusz Błaszczak w HSW
» Kłótnia o półmilionowe poręczenie dla PKS-u. Starosta: to tratwa ratunkowa
» Pożar Chryslera pod wiaduktem przy Hali Targowej
» Rośnie popularność Rupieciarni
» Parking przed MOSiR w Stalowej Woli będzie przebudowany
» Miejski Dom Kultury w nowym świetle
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Rozwadowski Targ Staroci
» Letnia scena w Galerii Malarstwa Alfonsa Karpińskiego
» XXIX Międzynarodowy Festiwal Muzyczny 2019
» Bo radość jest w nas po raz szósty
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Otwarcie nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli
»Otwarcie nowego bloku operacyjnego w szpitalu w Stalowej Woli
»30 Wyścig Kolarski Solidarności
»Piknik rodzinny na "OZECIE"
»80 lat poświęcenia Zakładów Południowych i Stalowej Woli
»V Podkarpackie Pokazy Lotnicze
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 15:03     /Magdalena Rodecka/
Dla kogo parking? Urzędników, petentów czy mieszkańców?

Niestety problem powraca jak bumerang. Mowa o miejscach parkingowych przy bloku na ulicy Siedlanowskiego 2 nieopodal Starostwa Powiatowego.
Niestety problem powraca jak bumerang. Mowa o miejscach parkingowych przy bloku na ulicy Siedlanowskiego 2 nieopodal Starostwa Powiatowego.
Fot. Jacek Rodecki
Tą kwestię poruszaliśmy na łamach Stalowka.NET wielokrotnie. Niestety problem powraca jak bumerang. Mowa o miejscach parkingowych przy bloku na ulicy Siedlanowskiego 2 nieopodal Starostwa Powiatowego.

- Parking ten jest permanentnie zajmowany przez samochody którymi przyjeżdżają petenci Urzędu Starostwa Powiatowego. Parkują gdzie popadnie, nawet na trawniku, chodniku i co najgorsze przy znaku, który informuje, iż ten kawałek parkingu należy tylko i wyłącznie do mieszkańców bloku 2 ulicy Siedlanowskiego. Policja reaguje jak ją naleci, nieraz wystawi mandaty a innym razem gdy prosi się o pomoc to twierdzą, że to teren drogi wewnętrznej i nie mogą nic zrobić. Chora sytuacja - pisze jeden z mieszkańców.

Parking przy Starostwie to problem nie załatwiony od lat. Kiedy urząd zmieniał swoją siedzibę z ulicy Popiełuszki na tę przy Podleśnej, ówcześnie rządzący obiecywali, że parking ten zostanie wyremontowany i poszerzony aby zrekompensować ewentualne niedogodności związane ze wzmożonym ruchem pojazdów, którymi będą przyjeżdżać i parkować petenci.

Temat ucichł a kiedy całkiem niedawno zwróciliśmy się z podobną interwencją do Starostwa usłyszeliśmy, że niestety nie ma możliwości rozbudowania parkingu przy Starostwie Powiatowym, ponieważ wykorzystany na ten cel został już cały teren, jakim w tym miejscu urząd dysponuje. W grę wchodzą nie tylko pieniądze ale i sprawy własnościowe. Mieszkańcy okolicznych bloków mają tam "trochę zieleni" i w zasadzie szkoda byłoby zabetonować zielone skwery.

Z drugiej strony Starostwo Powiatowe jest czynne w godzinach od 7:30 do 15:30 i to wówczas petenci mogą być szczególnie uciążliwi dla mieszkańców. Aby nie zostać "zbytym" przez policję, warto skorzystać z rekomendowanego przez nich narzędzia a mianowicie Krajowej Mapy Zagrożeń. Policja jest zobowiązana potwierdzić zgłoszenie i interweniować w przypadku łamania przepisów.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Niedziela, 3 lutego 2019 r. godz. 08:17
~HARTFORD
Polska jest tylko panstwem teoretycznym, musicie to sobie uswiadomic, ludzie sa traktowani jak bydlo w bantustanie
+0-0
Piątek, 1 lutego 2019 r. godz. 19:27
~zły
@jan jak zwykle małpią mądrością błysnął... na złość mamie odmrożę sobie uszy... niech spali się ze wstydy ten kto ci prawo głosu dał...
+0-0
Piątek, 1 lutego 2019 r. godz. 18:56
~Motorhead
Warto zagospodarować teren pomiędzy dwiema latarniami oświetlającymi parking. Zawsze to kilka dodatkowych miejsc. Tam jest trawnik służący tylko pieskom do załatwiania potrzeb.
+0-0
Piątek, 1 lutego 2019 r. godz. 05:03
~jan
.... skoro część parkingu jest własnością Siedlanowskiego 2 wystarczy postawić ogrodzenie po trawniku do płotu starostwa. A skoro mieszkańcy nic nie robią to co ma się starosta wysilać na myślenie.... szanowni mieszkańcy trzeba zacząć od mapki, bo ten sąsiad z Podleśnej 15 to taki Kargul i mu się wydaje że macie wspólną wnuczkę i że będziecie robić wspólne wesele, więc płot mu niepotrzebny ....
+0-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 14:30
~mopilo
Problem ten zostanie rozwiązany wówczas i tylko wówczas gdy decydenci starostwa udzielą sensownej odpowiedzi na pytanie czy nos jest dla tabakiery czy też tabakiera dla nosa! Gdzie jest zapisane prawo parkowania własnych samochodów przez urzędników(w tym obydwu starostów)? Gdzie jest zapisane, że mają oni dojeżdżać do pracy samochodami? I ostatnie pytanie czy starostwo to organ powstały dla obsługi interesanta czy mający tylko żyć z... interesanta?
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 18:02
~Angel
Tam trzeba zrobić parking wielopoziomowy albo w dół albo w górę albo -1 ,0 i +1
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 17:34
~rzecznik
NO JAK DLA KOGO? DLA URZEDNIKOW.
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 17:22
~lasowiak
moje zdanie jest takie,parkingi powinny byc platne, takie rozwiazanie pozwoliloby na rozwiazanie problemu z parkingami nie tylko przy urzedach ale i w calym miescie,mysle ze jeszcze wlascicieli samochodow stac na zaplacenie parkingu kilku zlotych zeby moc zaparkowac i zalatwic sprawe lub zrobic zakupy
+0-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 12:13
~Taka Prawda
Dobry pomysł i wtedy wygodnisie jeździły by komunikacją miejską albo rowerkiem albo płacić za parking 10 złotych , i narzekanie by się skończyło
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 18:03
~Angel
A co jesli każdy zapłaci a miejsca braknie ?
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 11:35
~lolo
w końcu zrobić jak w Rzeszowie porobić płatne parkingi !!!! jak chcą parkować niech płacą jedno z " ważniejszych " miast bez płatnych parkingów no i jeszcze dużo mówią o ekologi autobusów , busów rowerów nie brakuje może by się przesiedli pracownicy miejscy ? w końcu mają służyć mieszkańcom a nie ich rolować zajmując miejsca parkingowe !
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 11:32
~do~nina
święta racja,,na poniatowskiego pomiędzy pierogarnią a hot,stal oraz naprzeciw kościoła opatrzności są parkingi i widze że są tacy co zajmują miejsce pod blokiem,,,,jedna rada to w tych miejscach ((((i nie tylko ))))))budowa piętrowych parkingów
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 10:58
~Mieszkaniec
A co maja powiedzieć ludzie na okulickiego 1?! Parking tylko dla mieszkańców, a parkują tam ludzie przyjeżdżający po dzieci (wysiadające z busów), na lodowisko, pod mdk, NA RYNEK, do biedronki i gdzie tylko się da, zajmując miejsce mieszkańcom. Policja ani nikt inny się tym nie zajmuje..
+0-0
Czwartek, 31 stycznia 2019 r. godz. 19:33
~Ben
Na Okulickiego zaparkowanie graniczy z cudem, pod maratonem, prima stoją auta nawet po parę dni nie zmieniające miejsca tam w pierwszej kolejności zrobić płatne parkingi, dlaczego mieszkańcy okolicznych bloków zrobili sobie tam parkingi osiedliwe,
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 08:55
~Jaki problem
Oczywiście każdy chce pod sam próg podjechać samochodem ,a nie łaska zaparkować sobie samochód pod TESCCO i na piechotkę sobie przejść te parę kroków pod Starostwo i załatwić sprawę .
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 07:50
~mieszkaniec
Jak wicestarosta jeździł folkswagenem to starsotwo kupiło folkswagena, teraz jeździ tojotą i starostwo kupiło tojotę. CBA?
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 07:49
~nina
Gospodarka parkingowa w mieście jest fatalnie prowadzona .Parkingi tzw strzeżone dla wybrańców za parę groszy opłaty,blokują miejsce a ci co powinni tam parkować podjeżdzają i tak pod blok i tam też zajumują miejsce
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 22:50
~Noniemoge
Czy w tym bloku mieszkaja sami debile? Wszystko przeszkadza tetrykom
+0-1
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 08:44
~tetryk
Zapewne debilem to ty jesteś,później będziesz płakał na rozlanym mlekiem.ktoś pisze dobrze a ty wyzywasz ludzi od debili i tetryków. Podziękuj mamie za mleko.A tak na marginesie , jak postawisz samochód i karetka pogotowia nie dojedzie do chorego, to miej odwagę cywilną ponieść konsekwencje za zastawienie dojazdu
+1-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 18:43
~przechodzień
Cżęsto chodzę do pracy przez podwórko na ul. Niezłomnych obok przedszkola. Kiedyś był tam mały parking, i kiedyś się paliło mieszkanie. Miała problem podjechać straż pożarna. Teraz jest niby lepiej.Ale nic się nie zmieniło. Powiększony został parking, wybudowany drugi (naprzeciw szkoły nr 4-przez który przechodzę idąc do pracy)Samochodów tam stoi masa, a do tego parkują w miejscach które blokują dojazd do przedszkola i bloków tam znajdujących się. Później będzie płacz że straż czy pogotowie nie dojechało, bo samochody były zaparkowane w nieodpowiednich miejscach.Może ktoś by się tym też zainteresował.
+1-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 17:30
~ do ~P. Jaki
Krajowa mapa w Stalowej nie działa bo Policja tego nie weryfikuje i nie sprawdza już z rok.Wszędzie na czerwono.Nie rozumiem tego bo jest duży grosz do przytulenia przez budżet.
+1-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 04:23
~Stach
Potwierdzam, że Krajowa Mapa Zagrożeń w Stalowej Woli nie działa. Nie tak dawno zgłosiłem dwa alerty - zostały "wygumkowane", a problem drogowy pozostał. Tak samo nie działa internetowa aplikacja Urzędu Miasta - naprawmyto.pl. To wszystko jest "pic na wodę".
+1-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 17:12
manukun
Wincyj parkingów, niech ludzie kupują kolejne szroty, bo nie mają czym do roboty dojechać. A potem zdziwienie, że smog, korki i duchota w lecie.
+0-0
Środa, 30 stycznia 2019 r. godz. 08:44
~Naftalina
Manekin nie jeździ. On błaznuje, tzn. głupka z siebie robi.
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 20:20
~Pytam
Czym sam jeździsz?
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 17:10
~P. Jaki
"Aby nie zostać "zbytym" przez policję, warto skorzystać z rekomendowanego przez nich narzędzia a mianowicie Krajowej Mapy Zagrożeń" Kilka razy widziałem na tej mapie zgłoszenie autobusów parkujących na Lubomirskiej . Jak parkowały tak parkują pomimo oznakowania zakazem do 3,5t
+1-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 16:37
~Siedlanak
10 lat temu ówczesny starostwa gwarantował przenosząc starostwo w to miejsce że parking będzie wyremontowany przez Starostwo a korzystać z niego mogą mieszkańcy. A jak pojadą do pracy to w ich miejsce wolne będą parkować urzędnicy czy petenci. Ale samorządowcom i politykom nie można wierzyć bo ich słowo jest nic nie warte. Nie pamiętam czy wice starostą w tedy nie był nawet Zarzeczny. Wstyd!
+1-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 16:19
~POLAK MALY
ZNOWU PROBLEM Z PARKOWANIEM? CIGLY PROBLEM
+0-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 15:59
~Richardo
Można isć do góry I zrobić parking piętrowy!Wszysko można jak się zapłaci.Łatwo jest uprzykrzać mieszkańcom życie. Jak widać policja nic w tej sprawie Nie robi. Ludzie parkuja po chodnikach na trawnikach gdzie tylko jest im wygodnie!!!
+1-0
Wtorek, 29 stycznia 2019 r. godz. 15:42
~bajkabs
niech starosta i urzędasy przesiądą się na tak świetnie rozplanowaną przecież komunikację miejską i na pewno miejsca pod starostwem starczy... zresztą co ja gadam, przecież urzędasy takie zapracowane i tak niedoceniane finansowo, że żadem samochodem nie jeździ bo go nie stać... tylko te lewe ręce jakieś dłuższe jakby, jakaś wada genetyczna, z pokolenia na pokolenie przekazywana czy jaki ruj...
+1-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.