Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 4 kwietnia 2020 r. Imieniny: Benedykta, Izodory, Wacławy
 Wiadomości lokalne
» Aktualna oferta nowych i używanych samochodów dostępna przez Internet
» Koronawirus w stalowowolskim szpitalu. Zakażona pielęgniarka
» 8 przypadek koronawirusa w powiecie stalowowolskim
» Śmiertelne potrącenie rowerzysty na "krajówce"
» Niedoróbka na trasie podskarpowej
» Miejski Zakład Budynków dezynfekuje miasto
» Szpital prosi o wspacie. Mają materiał, szukają chętnych do szycia
» Na drodze powiatowej terenowy Mercedes zderzył się z Renault
» Kolejna ofiara koronawirusa! Nie żyje 88-latka z powiatu stalowowolskiego
» Pomysłowy sposób dezynfekcji miasta z Maniowy
» Koniec politycznego przymierza? Radni opozycji zarzucają prezydentowi "przeczekanie" koronawirusa
» Joanna Grobel-Proszowska: rząd powinien udzielić wsparcia samorządom
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Konkurs "Tak piszę o muzyce"
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Nowy przystanek kolejowy PKP Stalowa Wola - Charzewice
»Pierwsza potańcówka dla seniorów
»Stalowa Wola: Polska Wystawa Gospodarcza 2020
»Orszak Trzech Króli 2020
»Stacja Rozwadów: nowe perony i infrastruktura na Lublin
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 12:24     /Magdalena Rodecka/
Co za 10 lat? Debata z ministrem Kwiecińskim

- W przyszłości nie chcemy tylko opierać się na funduszach europejskich ale także środkach rządowych, międzynarodowych oraz partnerstwie publiczno-prywatnym - zaznaczył minister Jerzy Kwieciński.
- W przyszłości nie chcemy tylko opierać się na funduszach europejskich ale także środkach rządowych, międzynarodowych oraz partnerstwie publiczno-prywatnym - zaznaczył minister Jerzy Kwieciński.
Fot. Jacek Rodecki
W Stalowej Woli w Miejskiej Bibliotece Publicznej miały miejsce konsultacje projektu Krajowej Strategii Rozwoju Regionalnego 2030. Gościem specjalnym był Minister Inwestycji i Rozwoju Jerzy Kwieciński.

Jak zaznaczają organizatorzy poprzez udział w konsultacjach mieszkańcy Stalowej Woli i regionu mogą mieć realny wpływ na kształt dokumentu, który będzie określał m.in. cele, kierunki działań oraz mechanizmy prowadzenia polityki regionalnej do 2030 r. oraz ukierunkowanie wydatkowania środków finansowych pochodzących z budżetu państwa, jak i funduszy europejskich w nadchodzących latach.

Przed rozpoczęciem konsultacji minister spotkał się na konferencji prasowej z dziennikarzami. Mówił o zmianie podejścia co do rozwoju regionów, zwłaszcza rezygnacji z dotychczasowego modelu polaryzacyjno-dyfuzyjnego, zakładającego rozwój największych ośrodków przy jednoczesnym oddziaływaniu na mniejsze. - Ten model się nie sprawdził. Polaryzacja owszem była ale dyfuzja już nie. Stąd ta kluczowa zmiana. Zależy nam jako Ministerstwu aby koncentrować wysiłki na tych miejscach które tego potrzebują - mówił Jerzy Kwieciński.

PODKARPACIE PO LUBELSKIM DALEJ NAJBIEDNIEJSZYM WOJEWÓDZTWEM A STALOWA WOLA W GRONIE MIAST ZMARGINALIZOWANYCH

Na 250 miast średnich w Polsce połowa ma status zmarginalizowanych, 11 z nich znajduje się na Podkarpaciu, w tym Stalowa Wola. Dlatego Ministerstwo chce wprowadzić nowe rozwiązania instytucjonalne, między innymi kontrakt sektorowy, porozumienie terytorialne a także zacieśnić współpracę między Niskiem, Sandomierzem, Tarnobrzegiem i Stalową Wolą.

- W przyszłości nie chcemy tylko opierać się na funduszach europejskich ale także środkach rządowych, międzynarodowych oraz partnerstwie publiczno-prywatnym - zaznaczył minister Jerzy Kwieciński.

Prezydent Lucjusz Nadbereżny mówił, że znalezienie się w gronie miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze jest dla wielu kontrowersyjne. Dzięki temu jednak jako samorząd otrzymamy wiele instrumentów wsparcia, finansowych, które pozwolą Stalowej Woli odbudować swoją pozycję i zapewnić dodatkowe finansowanie wielu działań.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Sobota, 26 stycznia 2019 r. godz. 10:45
~wiemy
Do marianek kolejna twoja kompromitacja bo to z PO juz jesienia bedzie koniec juz sie glosno mowi ze jak TUSEK wroci do POLSKI to utworzy nowa partie oczywiscie liberalna a wtedy bedzie PO PO.
+0-1
Piątek, 25 stycznia 2019 r. godz. 20:12
~Marianek
Już za kilka miesięcy na jesieni po wyborach parlamentarnych nie bedzie śladu po PISie chyba tylko min. Kwieciński znowu wróci do macierzy czyli do grania z ekipą PO.
+0-1
Piątek, 25 stycznia 2019 r. godz. 18:48
~voucher
Za 10 lat jak dobrze pójdzie inny będzie świat, wspaniali ludzie a po pisekcie śladu nie będzie...Na marzeniach życie szybciej zlatuje, wszak marzenia nic nie kosztują.
+0-1
Czwartek, 24 stycznia 2019 r. godz. 17:16
~Górnik
Za 10 lat będziemy mieli pokłady węgla na 190 lat.
+0-0
Czwartek, 24 stycznia 2019 r. godz. 17:15
~Ino
@jaro co jarasz ze cię tak upalilo?
+0-0
Czwartek, 24 stycznia 2019 r. godz. 14:00
~jaro
Moher POLSKI jako panstwa suwerennego już nie ma to tylko RZECZ ,może byc twoja ,moja lub niczyja rzeczpospolita ,ktos zadbał trzymaac ręke na pulsie aby a to lada chwila powstała judeopolonia--polin.TAK masz rację będą to tereny obecnej rzecz pospolitej,dawnej a obecnej ukainy,dlatego te mordy czyli czystki na wołyniu,emigracja zarobkowa i nie tylko POLAK OW mądrych,zaradnych,depopulacja w postaci szczepionek z zawartoscia aluminium i rteci przekroczonej nawet o 2000%,zatrutej zywnosci,wodzie pitnej,promowaniu sodomy i gomory,dżender,homoniewiadomu,lesbijek,feminizm, a to wszystko po to aby zrobic miejsce dla narodu wybranego przez SZATANA, czyli parchów. ży....dów .
+0-0
Czwartek, 24 stycznia 2019 r. godz. 08:12
~Siema
Stwarzanie pozorów rozmów i konsultacji. Wypowiadanie okrągłych fraz, takie bla, bal, bal. Przykład, milion aut elektrycznych! W 2018 zostało sprzedanych 550 szt., są jakieś ulgi, rząd wspiera zakup takich samochodów? Pseudo Konsultacje, rozmowy, a później zdradzieckie mordy i kanalie.
+1-0
Czwartek, 24 stycznia 2019 r. godz. 07:16
~mateuszek
Prośba o odtworzenie konferencji z ministrem Kwiecińskim w telewizji Stella. Dobrze,że radni dopisali na tej konferencji,czego nie można powiedzieć o innej konferencji z dnia 10.01.2019 r. Propozycja zaproszenia też doktora Kubickiego,który świetnie zna problematykę rozwoju miast,pochodzący ze Stalowej Woli i mógłby się przyczynić do ożywienia i rozwoju Stalowej Woli.
+0-0
Czwartek, 24 stycznia 2019 r. godz. 05:55
~Mieszkaniec
Nie rozumiem skąd tyle MOWY NIENAWIŚCI wśród zwolenników totalnej opozycji! Przecież teraz macie potępiać własne chamstwo, a nie jeszcze więcej go tworzyć!
+1-1
Czwartek, 24 stycznia 2019 r. godz. 18:49
~maruda
I znowu "mieszkancu" nie potrafisz napisac nic do rzeczy i na temat?
+0-1
Czwartek, 24 stycznia 2019 r. godz. 05:52
~Szary człowiek
Widać gospodarza miasta, nie to co wcześniej.
+1-1
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 23:37
~Slawek
Racja w sprawie zacieśniania kooperacji miast Stalowa Wola_Nisko_Tarnobrzeg_Sanomierz, a w dodatku Nowa Dęba i Rudnik n/Sanem, jako przeciwwaga do naturalnej dominacji stolicy województwa! Tylko, że tu musi być konsekwencja każdego dnia, a nie od czasu do czasu!!!
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 22:38
~ytikikx
bida ale mamy parki rozrywki buhhahaha
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 22:14
~Karol34
Skąd w tych aktywistach "totalnej opozycji" tyle nienawiści i zwykłego chamstwa...? Oni nie umią normalnie dyskutować z drugim człowiekiem o odmiennych poglądach
+1-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 23:13
~nocna_kawa
Dla "Karola" pewnie wzorem "kultury" i "elegancji" sa wypowiedzi Malego Wodza w rodzaju "mordy zdradzieckie", czy tez "ludzie drugiego sortu"...
+0-1
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 22:41
~odpad
Mam odmienny pogląd. Marzy mi się największa na świecie spalarnia odpadów komunalnych większa niż ta w Chinach, którą mają zbudować właśnie w moim mieście Stalowej Woli. Dobrze by było gdyby powstało około 30 do 40 zakładów z przetwórstwem aluminium. To by było coś na skalę światową.
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 21:22
~Moher49
Za 10 lat, Polski już nie będzie. Dzięki usilnym staraniom wszystkich rządów od 30 lat oraz nieuctwu Polaków i Ukraińców, będzie nowa Chazaria na ziemiach od Morza Czarnego do Odry. Językiem urzędowym będzie jidisz.
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 19:28
~malwa
O ktorej godzinie byla ta debata? Dostepna glownie dla dziennikarzy oraz emerytow??
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 18:07
manukun
Minister, konferencja, słuchacze. Posiedzieli, zjedli, wypili i co z tego wynikło? Jakie propozycje projektów rozwojowych zgłosili radni? Jakie pomysły dla miasta zgłosili prezydent, przewodniczącym rady? Jakie konkrety zapowiedział przedstawiciel rządu? W końcu spotkanie miało charakter konsultacji. Kto i ile zapłacił za konferencję? Samorząd? Ministerstwo? W końcu biblioteka powstała za niemałe pieniądze, a lokalne stowarzyszenia nie mogą doprosić się do dostęp do pustych sal konferencyjnych. Dla kolegów partyjnych miejsce się znalazło?
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 22:55
~nocna_kawa
Dla mafijnych (przepraszam, partyjnych...) kolegow miejsce w Stalowej Woli zawsze sie znajdzie!
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 16:58
~POWSTAJE NOWA SEKTA
Mnie bardziej ciekawi czy za 10 lat dalej będą "miesięcznice gdańskie" które zaproponowała Szojringowa :D Tak szydziła totalna ze smoleńskich, a sami już miesięcznice chcą robić i to po wielu miastach... Paranoja!!! Hipokryzja!!!
+1-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 19:57
~Ka-mil
Widzisz, maly czlowieczyno... pan Adamowicz zostal zamordowany - w przeciwienstwie do tych biednych ludzi, ktorzy zgineli w katastrofie lotniczej pod Smolenskiem. To byla katastrofa a nie zamach - ich nikt nie zamordowal!
+0-1
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 16:04
~Jacenty
To wszysto sr..e w banie nic ztego nie wynika .Karawana jedzie dalej a my stoimy w miejscu '
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 15:50
DzidekzCzarnieckiego
Mowa trawa,ciągle obiecanki,a roboty nie ma,a smok coraz wienkszy.
+1-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 15:37
~widze
Panie ministrze, więcej decentralizacji władzy centralnej czyli nie skupianie jej w rękach warszawskich elit a przekazywanie jej do... samorządu i organizacji poza rządowych wraz z przysługującymi im pieniędzmi i nie mus pan stosować ekwilibrystyki słownej tu u swoich i nie tylko. Przecież to takie proste jak konstrukcja cepa żeby zrozumieć o co biega. Czy wy macie manię wyższości i widzicie w samorządzie tylko ciemny zaułek który trzeba koniecznie latarniami rządowymi rozjaśniać? Ocknijcie się nim będzie za późno! Ktoś tu już napisał o szacunku do swego nazwiska, powinien pan to wlot pojąć, prawda?
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 15:29
~Wyborca
W ramach protestu jutro oklejanie koszulkami pomnika Kwiatkowskiego przez totalną?
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 19:47
~niesmak_pozostanie
Kwiatkowski to byla wybitna postac... w przeciwienstwie do malych duchem PiSowskich aparatczykow, ktorzy obiecuja "cuda na kiju" w rodzaju miliona samochodow elektrycznych, czy najwiekszego (w Europie kontynentalnej) lotniska!
+0-1
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 19:09
~Stalowy
Gościu latasz z portalu na portal i hejtujesz ty ścieku
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 14:07
~doniedawnafun
Drogi Jurku, z twoich wypowiedzi niestety nic nie wynika. "kontrakt sektorowy, porozumienie terytorialne", "model polaryzacyjno-dyfuzyjny" to zupełna nowomowa, do tego jeszcze dodać "zrównoważony rozwój", którego sam M.M nie jest w stanie wyjaśnić i mamy "Folwark zwierzęcy" Orwella. Przeczytaj warto, zanim bardziej ugrzęźniesz. Przecież to obecna władza te "kwiatuszki" wymyśliła i co? - nie zadziałało? Bierzesz wg mnie udział w bardzo niedobrej rzeczy. Obym się mylił, bo nazwisko ma się tylko jedno i warto się zastanowić co się nim firmuje..
+1-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 14:01
~....
Lans, bans i niekończące się parcie na szkło. I co z tego wynika? Nic. Przyjechali pogadali o 11 gdzie normalni ludzie są w pracy i dla kogo to? Gdzie ten gospodarz co niby sucha ludu? W tym mieście jeszcze długo się nic nie zmieni dopóki mentalność będzie taka jaka jest.
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 13:59
~jasio
zazdroszczę mu wkolo tyle dziewczyn fajna ma robote
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 13:54
~tevoc
Stalowej w tej chwili nie jest po drodze z każdym z wymienionych miast i nikt ich nie zobowiążę do "zacieśniania" współpracy! Szkoda czasu i słów!
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 13:51
~klopi
Znowu masa 'okrąglaków" płynąca gładko z ust do ust... Ma rację "manukun" pisząc o malowaniu elewacji i układaniu nowej kostki z eliminacją wszystkich drzew dotychczas rosnących na rozwadowskim rynku. Tak samo ożywi to miasto jak remont starego hangaru na lotnisku w Turbi w którym przetrzymywane są prywatne awionetki! Miasto traci czas i szansę wyjścia z zastoju dzięki temu, że to polityk stoi na jego czele a nie gospodarz, samorządowiec. Po co tylu polityków pląta się po mieście czy w ten sposób chcą legitymizować ważność miernego, lokalnego polityka? Widzimy, że już dzisiaj nasz rząd czyni dużo by pieniędzy w nowym budżecie było coraz mniej, dlaczego o tym pan minister nie mówi? Podpisane wczoraj porozumienie między Francją a Niemcami fakt ten potwierdza! Rzeczywiście niebawem będziemy liczyć tylko na siebie i co nastąpi cud, że inwestorzy się zjawią?
+0-0
Środa, 23 stycznia 2019 r. godz. 13:11
manukun
Jakie to funkcje przywróci nowa kostka brukowa i pomalowane kamienic na rozwadowskim rynku? W najbliższym czasie wydane zostanie kilkanaście milionów złotych na ten cel. Jak remont poprawi perspektywy rozwoju zawodowego dla młodych ludzi lub znalezienia dobrze płatnej pracy? Posiedzieli, pogadali i co z tego wynika? Dalej nie przedstawili konkretów, czyli dalej nie mają pomysłu na rozwój miasta. Żeby było śmieszniej, konferencja odbyła się w obecności ministra rozwoju. Gdzie szczegółowe propozycje? Przecież bajki o czwórmieście, partnerstwie publiczno-prywatnym czy wsparciu rządowym słyszymy już od kilku lat
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2020 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.