Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Sobota, 6 marca 2021 r. Imieniny: Jordana, Marcina, Róży
 Wiadomości lokalne
» Podwórko dla Pława. Jeszcze nie otwarte a już niszczone
» Jaka przyszłość dworca PKS? Ponownie zmieni właściciela?
» Pracownicy sortowni ukłuli się igłami. MZK przypomina, gdzie takie odpady powinny trafiać
» Piłka nożna zdaniem kibica Pawła
» Kiedy na moście na Brandwicy zrobi się jaśniej?
» W środę ruszyło pisanie próbnej matury, ale nie we wszystkich szkołach
» Przez 24 lata napłynęło do miasta ponad dwa miliardy złotych inwestycji
» Zatankowali i odjechali nie płacąc za paliwo
» Ruszyło pozimowe sprzątanie miasta
» Osiedle Leśna. Nie tylko bloki. Ma powstać hotel i wysokościowiec
» Komunikat Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia
» Oddano hołd Żołnierzom Wyklętym
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Dieta rządzi każdą sferą naszego życia: prywatną, zawodową, społeczną. Każdy z nas chce się dobrze czuć i dobrze wyglądać".
Sławomir Górny, dietoterapeuta
 Imprezy w mieście
» Dzień Kobiet w Muzeum
» Megality w Polsce. Idea megalityczna w obrządku pogrzebowym kultury pucharów lejkowatych
» Dzieje wędrującej kolekcji
» Podróż do Japonii w Galerii Karpińskiego
» Rozwadów - podróż sentymentalna w 330. rocznicę lokacji miasta
» Rejestracja na Dziecięcy Uniwersytet Techniczny w Stalowej Woli w nowej rzeczywistości
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Marsz o Wolność i Marsz Niewolników
»Wicepremier Gowin w Stalowej Woli o budownictwie mieszkaniowym
»Serca na nakrętki
»Ford Ranger dla OSP Jastkowice
»Ogólnopolskie Zawody Balonowe w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Gospodarka

Piątek, 21 grudnia 2018 r. godz. 12:05     /Informacja prasowa/
Platformy Startowe wracają do Stalowej Woli

W Stalowej Woli projekt realizowany będzie w zespole Kuźni Przedsiębiorczości - Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej MZK.
W Stalowej Woli projekt realizowany będzie w zespole Kuźni Przedsiębiorczości - Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej MZK.
Dobra informacja dla młodych przedsiębiorców. Platformy Startowe powracają do Stalowej Woli. Nasze miasto znalazło się w elitarnym gronie 6 ekosystemów Polski Wschodniej, w których realizowany będzie wart ponad 108 mln złotych program Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Poprzednia - pilotażowa edycja Platform realizowana przez MZK Sp. z o.o. pod marką Stalowy Startup zakończyła się w kwietniu 2017 roku. Innowacyjne, odważne pomysły na biznes złożyło do trzech ówczesnych Platform Startowych (w tym stalowowolskiej) 2300 młodych osób w wieku do 35 roku życia. Najlepsi otrzymali nawet 800 tysięcy złotych bezzwrotnego dofinansowania na wdrożenie pomysłów i zamianę swoich startupów w przynoszące zyski finansowe, rozwijające się firmy.

Obecna odsłona idei realizowanej przez PARP w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia, działanie 1.1.1 Platformy startowe dla nowych pomysłów - rusza 2 stycznia 2019 roku i będzie realizowana przez sześciu operatorów (Platformy Startowe) wyłonionych w drodze konkursu. Stalowa Wola wejdzie w skład teamu Platformy Startowej pod nazwą "Unicorn Hub", realizowanej wspólnie przez Polską Fundację Ośrodków Wspomagania Rozwoju Gospodarczego "OIC Poland" z siedzibą w Lublinie, Miejski Zakład Komunalny Sp. z o.o i Krakowski Park Technologiczny. Pomysłodawcy, którzy do tej właśnie platformy złożą swoje pomysły na biznes, mogą liczyć również na wsparcie merytoryczne znaczących funduszy inwestycyjnych i doradztwo partnerów wspomagających, takich jak ośrodki zdrowia, firmy doradcze, uczelnia wyższa, park naukowo - technologiczny oraz organizacje pozarządowe. Jednym słowem oferta Platformy "Unicorn Hub" oferuje star-upowcom profesjonalną, bezpłatną pomoc ekspercką na każdym etapie rozwoju pomysłu biznesowego, począwszy złożenia wniosku, na prototypach urządzeń i weryfikacji rynkowej produktu kończąc.

Zaproszenie do udziału w projekcie w roli Partnera Platformy Startowej jest dla nas sygnałem, że poprzednia edycja projektu realizowanego w Stalowej Woli nie przeszła bez echa 
w środowisku startupów Polski Wschodniej. A nie był to projekt łatwy i przynoszący natychmiastowe efekty. Młodzi ludzie mają dużo innowacyjnych pomysłów lecz często brak im zwyczajnie odwagi, by wyjść i zapytać czy ich pomysł może być biznesowo atrakcyjny. Czasami brakuje wsparcia merytorycznego, motywacji, narzędzi do rozpoczęcia działania. Od tego się zaczyna. My, w ramach projektu, proponujemy wsparcie dla realizacji tych pomysłów - kątem otoczenia administracyjnego, księgowo-prawnego, podatkowego czy promocyjnego. Od podobnych programów tego typu, Platformy Startowe różnią się tym, że nie oferują tylko pieniędzy na kupno auta, czy wynajmu lokalu w ramach otwieranej działalności. Można powiedzieć, że powołujemy sztab ludzi, którzy razem pracować będą nad czyimś pomysłem. To ogromne wsparcie i rzadka okazja, żeby już dzisiaj, sięgnąć po swoje szanse na sukces w biznesie - zachęca Edyta Gargaś, odpowiedzialna za realizację projektu w Stalowej Woli.

Ze wsparcia Platform mogą skorzystać osoby, które pracują nad innowacyjnym pomysłem biznesowym, ale jeszcze nie jest on przedmiotem ich działalności gospodarczej, gotowe zarejestrować swoją firmę w regionie Polski Wschodniej i chętne do tego, aby swój pomysł biznesowy przepracować w profesjonalnym otoczeniu ekspertów branżowych. I, co ważne, nie obowiązuje już kryterium wieku pomysłodawcy - do 35 roku życia. Oznacza to, że swój pomysł na nową usługę lub produkt, może zgłosić osoba w każdym przedziale wiekowym. Akcelerator PARP, do którego wpływać będą pomysły uruchomiony zostanie 2 stycznia 2019 r. Najpierw jednak, należy wybrać najlepszą dla siebie Platformę Startową z terenu Polski Wschodniej, zgłosić się do niej i skorzystać z fachowej pomocy specjalistów od startupów.

W Stalowej Woli projekt realizowany będzie w zespole Kuźni Przedsiębiorczości - Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej MZK. To grupa osób, które prowadziły poprzednią edycję projektu, a więc doświadczonych w tematyce Platform. Harmonogram kreatywnych spotkań mających na celu animację środowiska przedsiębiorczości, które odbywać się będą w ramach projektu opublikowany zostanie tuż po nowym roku. Tak jak w poprzedniej edycji, nie zabraknie ciekawych warsztatów i aktywnych szkoleń, na które bezpłatny wstęp mają wszyscy mieszkańcy Stalowej Woli i okolic - wyjaśnia Anna Pasztaleniec, prezes Spółki MZK.

Wszystkie aktualne informacje o projekcie Platformy Startowej "Unicorn Hub" znajdują się na stronach Stalowowolskiej Strefy Gospodarczej pod adresem http://ststrefa.pl/ oraz na fanpage’ach: Unicorn Hub-Platforma Startowa, www.facebook.com/StSTREFA/ i profilu Stalowy Startup (https://www.facebook.com/StalowyStartup/). Szczegóły także pod numerem telefonu 15 814 91 12.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 21 grudnia 2018 r. godz. 18:13
~TW bolko
Aby z sukcesem założyć i prowadzić firmę potrzebne są tylko i wyłącznie dwie rzeczy: 1.Znajomości 2. Kasa na przynajmniej rok do przodu Jak się to ma to już leci, a gadki o samozaparciu można włożyć między baśnie... a i nie można posiadać zbytnich skrupółow
+0-0
Piątek, 21 grudnia 2018 r. godz. 12:17
~st mieszkaniec
A Polacy z UK wrócą???????
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2021 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.