Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 23 maja 2019 r. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
 Wiadomości lokalne
» Minister MON Mariusz Błaszczak z wizytą w miejscach zagrożonych powodzią
» Rzeka Łęg wylewa. W Bojanowie ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe
» Wyciek rtęci na terenie huty. Wezwano specjalistyczną straż chemiczną
» Inicjatywa Samorządowa 2018 ostrzega przed 447
» W Antoniowie budują bibliotekę
» Tomasz Miękina ze Stalowej Woli autorem fantastycznej powieści
» Na KUL-u nie było agitacji
» Szkolenie PINB ze specustawy mieszkaniowej
» Minister Sprawiedliwości otworzył Ośrodek Pokrzywdzonych Przestępstwem i właczył się w Eurowybory
» 11-latek potrącony przy "domu generała"
» Będzie dokumentacja dla S-74. Okno na świat dla Stalowej Woli?
» Prawdziwe raty na TIP-TOP
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Postacie. Spektakl z muzyką Gintrowskiego.
» "Przed wyrokiem" z Wiesławem Hopem
» Kolorowe wakacje w MDK
» Secesja
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wbito łopatę pod budowę obwodnicy Stalowej Woli i Nisko
»Wbito łopatę pod budowę obwodnicy Stalowej Woli i Nisko
»Stalowa Wola: Piknik Rodzinny z okazji Dni Otwartych UE
»XII Rowerowa Masa Krytyczna
»Jarmark Wielkanocny 2019
»30 rocznica sakry bp Edwarda Frankowskiego
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Polityka i Samorządy

Czwartek, 29 listopada 2018 r. godz. 14:30     /Informacja prasowa/
Dwie drogi powiatowe po przebudowie

W Kępiu Zaleszańskim na całej długości 990 -metrowego odcinka został wykonany ciąg pieszy o szerokości 2 metrów.
W Kępiu Zaleszańskim na całej długości 990 -metrowego odcinka został wykonany ciąg pieszy o szerokości 2 metrów.
Fot. Starostwo Powiatowe w Stalowej Woli
W listopadzie zostały odebrane dwie duże inwestycje na drogach powiatowych: liczący 5,6 km długości odcinek drogi powiatowej nr 1030R Stany - Grębów, a także 1-kilometrowy odcinek drogi powiatowej nr 1016R w miejscowości Kępie Zaleszańskie.

Dzisiaj aż trudno uwierzyć, że jeszcze kilka miesięcy temu wspomniany odcinek drogi powiatowej nr 1030R Stany - Grębów, był wyboistą drogą gruntową. Obecnie, w wyniku przebudowy, na odcinku o długości 5,6 km powstała gładka i szeroka na 5,5 metra jezdnia o nawierzchni bitumicznej. Aby odwodnić drogę, oczyszczone oraz wyprofilowane zostały przydrożne rowy, a tam gdzie to było niezbędne, wykonane zostały również żelbetowe przepusty. - Ta droga znajduje się na granicy powiatów stalowowolskiego i tarnobrzeskiego, więc jeśli podobną inwestycję zrealizuje sąsiadujący z nami powiat tarnobrzeski - a prace już się rozpoczęły, to tutejsi mieszkańcy zyskają dużo szybsze połącznie w kierunku Grębowa i Tarnobrzega - mówi starosta stalowowolski Janusz Zarzeczny.

Przebudowa drogi powiatowej nr 1030R Stany - Grębów kosztowała 3,44 mln zł, z czego 1,91 mln zł przekazały Lasy Państwowe za pośrednictwem Nadleśnictwa Nowa Dęba, a reszta, czyli 1,53 mln zł pochodziła z budżetów Powiatu Stalowowolskiego oraz Gminy Bojanów (po 50%).

Podobnie, bo również przy wykorzystaniu dofinansowania oraz w efekcie współpracy z samorządem gminnym, zrealizowano inwestycję na drodze powiatowej nr 1016R w miejscowości Kępie Zaleszańskie. W tym przypadku, partnerem Powiatu Stalowowolskiego była Gmina Zaleszany, a dofinansowanie pozyskano w ramach Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury Drogowej. - To jedna z wielu naszych inwestycji drogowych, będąca efektem dobrej współpracy z gminami, które partycypują w pokrywaniu kosztów tych zadań. To bardzo dobre rozwiązanie dla obu stron - zarówno powiatu, jak i gmin. Wszyscy na tym korzystają, a zwłaszcza mieszkańcy, których nie interesuje, czy droga po której jeżdżą jest gminna, powiatowa czy wojewódzka. Ich interesuje tylko to, żeby była dobra. A temu właśnie służy współpraca samorządów. Tak działaliśmy w poprzedniej kadencji i taką współpracę zamierzamy kontynuować również przez najbliższe 5 lat - mówi starosta Janusz Zarzeczny.

Wartość zadania wyniosła łącznie 1 mln 72 tys. zł. Dofinansowanie ze ze środków budżetu państwa opiewało na kwotę 504 tys. zł, a Powiat Stalowowolski oraz Gmina Zaleszany wydały na nie po 284 tys. zł. W ramach tej inwestycji, na całej długości 990-metrowego odcinka został wykonany ciąg pieszy o szerokości 2 m, wykonano również nowe warstwy konstrukcyjne nawierzchni z betonu asfaltowego, przebudowane zostały istniejące zjazdy na działki. Remontu doczekały się również istniejące pobocza, a całości dopełniło odwodnienie. Tę inwestycję również oddano do użytku w listopadzie. Jej wykonawcą była firma Molter Sp. z o.o.Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 3 grudnia 2018 r. godz. 01:04
~Tatiana
Ta droga nie jest beznadziejnie zrobiona dlatego, że chodnik po nie tej stronie. Ci, którzy tak piszą chyba na Kępiu nie byli - mój dom po stronie chodnika stoi. Jest beznadziejnie zrobiona, bo: 1. jakiś tuman wymyślił sobie rowy chłonne na GLINIE!, przepustów brak, 2. starych warstw nawierzchni nikt nie frezował, walnęli nową warstwę na starą i szczęśliwi, 3. przez to wszystko droga jest sporo wyżej niż była - moja brama jeszcze ujdzie, ale są posesje, gdzie nie wiem, jakim cudem normalnie zjeżdżają z tej drogi, 4. to, że droga wyżej byłoby do zniesienia, gdyby nie to, że kilka lat temu przy tej samej ulicy też oddawano chodnik, który jest sporo niżej, zjazd z nowej części nawierzchni trzeba było frezować, żeby przeciągnąć go na starą część. Wszystko w pośpiechu i bez sensu.
+0-0
Sobota, 1 grudnia 2018 r. godz. 11:17
~olo
Widac po tych komentatzach ze wypowiadaja sie lemingi nie majacy zielonego pojecia o czymkolwiek. Codnik powsta po drugiej stronie szosy dla bezpieczenstwa dzieci ktorzy chodza tym chodnikiem do szkoly. Zrobilismy ten chodnik po drugiej stronie bo po stronie tych domow o prostu nie bylo miejsca na jakikolwiek chodnik. Tak barany teraz sie po wioskach buduje chodniki bo czesto ploty przylegaja do samej szosy.
+0-0
Piątek, 30 listopada 2018 r. godz. 11:26
~yola
nie lepiej było po 1 m chodnika z każdej strony? teraz to jak z filmu Bareji. zenada
+0-0
Piątek, 30 listopada 2018 r. godz. 10:23
~tercio
Po co chodnik od niezabudowanej strony drogi? Porażka, masakra i bezmózgowie! Zapamiętajcie mieszkańcy, ten chodnik wyrychtował wam pan radny Samołyk, na szczęście więcej już nie będzie nic budował.
+0-0
Piątek, 30 listopada 2018 r. godz. 10:18
~potem
Ta inwestycja jak bumerang wraca do ... starosty i wiceprzewodniczącego rady inż Samołyka. Wybudowali chodnik dla parady a nie dla użytkowania. Za ten bubel powinniście się spalić ze wstydu i zamienić w obłok! Po jaką cholerę chodnik ze strony niezamieszkałej? Ten bubel mieści się w tak zwanym dobrze spełnionym czasie o ktorym plótł pan Zarzeczny!
+0-0
Piątek, 30 listopada 2018 r. godz. 09:31
~mieszkaniec
SUPER Z lewej strony drogi domy a z prawej chodnik Ludzie i ta będą chodzili po drodze a chodnik będzie od parady .
+0-0
Czwartek, 29 listopada 2018 r. godz. 19:39
~nix
Po co im chodnik na dwa metry szeroki?
+0-0
Czwartek, 29 listopada 2018 r. godz. 15:06
~obserwator
Mam nieodparte wrażenie, że stan drogi wiodącej przez Kępie Zaleszańskie jest gorszy niż był przed remontem. Chodzi mi o nierówności na całej szerokości jezdni. Oby nie było tak jak z drogą pomiędzy Zaleszanami a Kępiem, gdzie w niedługim czasie po zmianie nawierzchni potworzyły się spore nierówności i wyboje ciągnące się wzdłuż krawędzi chodnika.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.