Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 23 maja 2019 r. Imieniny: Leoncjusza, Michała, Renaty
 Wiadomości lokalne
» Minister MON Mariusz Błaszczak z wizytą w miejscach zagrożonych powodzią
» Rzeka Łęg wylewa. W Bojanowie ogłoszono pogotowie przeciwpowodziowe
» Wyciek rtęci na terenie huty. Wezwano specjalistyczną straż chemiczną
» Inicjatywa Samorządowa 2018 ostrzega przed 447
» W Antoniowie budują bibliotekę
» Tomasz Miękina ze Stalowej Woli autorem fantastycznej powieści
» Na KUL-u nie było agitacji
» Szkolenie PINB ze specustawy mieszkaniowej
» Minister Sprawiedliwości otworzył Ośrodek Pokrzywdzonych Przestępstwem i właczył się w Eurowybory
» 11-latek potrącony przy "domu generała"
» Będzie dokumentacja dla S-74. Okno na świat dla Stalowej Woli?
» Prawdziwe raty na TIP-TOP
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Postacie. Spektakl z muzyką Gintrowskiego.
» "Przed wyrokiem" z Wiesławem Hopem
» Kolorowe wakacje w MDK
» Secesja
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Wbito łopatę pod budowę obwodnicy Stalowej Woli i Nisko
»Wbito łopatę pod budowę obwodnicy Stalowej Woli i Nisko
»Stalowa Wola: Piknik Rodzinny z okazji Dni Otwartych UE
»XII Rowerowa Masa Krytyczna
»Jarmark Wielkanocny 2019
»30 rocznica sakry bp Edwarda Frankowskiego
Więcej » 
Wiadomości lokalne / EDU Strefa

Piątek, 23 listopada 2018 r. godz. 13:17     /UM Stalowa Wola/
Stalowa Wola potrzebuje Was - młodych inżynierów

O potrzebie zatrudniania młodej kadry inżynieryjnej, wykształconej właśnie w Stalowej Woli podczas Dnia Otwartego Wydziału Mechaniczno - Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej do zgromadzonej młodzieży mówili przedstawiciele władz miasta, uczelni i pracodawców.
O potrzebie zatrudniania młodej kadry inżynieryjnej, wykształconej właśnie w Stalowej Woli podczas Dnia Otwartego Wydziału Mechaniczno - Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej do zgromadzonej młodzieży mówili przedstawiciele władz miasta, uczelni i pracodawców.
Fot. UM Stalowa Wola
O potrzebie zatrudniania młodej kadry inżynieryjnej, wykształconej właśnie w Stalowej Woli podczas Dnia Otwartego Wydziału Mechaniczno - Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej do zgromadzonej młodzieży mówili przedstawiciele władz miasta, uczelni i pracodawców.

Do studiowania w Stalowej Woli zapraszał Prezydent Lucjusz Nadbereżny - uczelnia dysponuje świetnym zapleczem naukowym, daje możliwość rozwoju własnych pasji, samorząd zaś wspiera studentów stypendiami i tworzy warunki dla środowiska studenckiego - zaznaczył włodarz miasta.

Rynek pracy zmienia się na naszych oczach. Dziś nie trzeba daleko wyjeżdżać by móc kształcić się i pracować w międzynarodowej firmie. Stalowa Wola stawia na młodych ludzi i chce ich przyciągać do siebie. Inwestycje na rzecz młodych realizowane przez samorząd, zaplecze naukowe na światowym poziomie w połączeniu z potrzebami kadrowymi pracodawców dają dobry zawodowy start dlatego warto o tym pomyśleć już na etapie szkoły średniej.

Dzień Otwarty wydziału zakończył tzw. "Dzień Bieszczadzki". Głównym tematem spotkania była poezja mówiona i śpiewana, wystawa prac malarskich, koncerty, prezentacja produktów regionalnych, fotografii i rękodzieła.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Poniedziałek, 26 listopada 2018 r. godz. 22:48
~mc2
LUDZIE OGARNIJCIE SIE. NIKT Z MLODYCH NIE CHCE TU MIESZKAC KRZTALCIC SIE I PRACOWAC CHOCIAZ BARDZO BY CHCIELI TU ZOSTAC. MLODZI LUDZIE Z TEGO MIASTA UCIEKAJA JAK TYLKO MOGA. ZA GRANICE ABY PRACOWAC I NA STUDIA PO CZYM NIE WRACAJ BO NIE MA DO CZEGO. I TYLE W TEMACIE. A JAK WRACAJA TO TYLKO NA SWIETA W ODWIEDZINY DO RODZINY. ZAPYTAJCIE SIE MLODYCH LUDZI POCHODZACYCH Z STW CZY PO STUDIACH CHCIELI BY TU WROCIC? KAZDY Z NICH ODPOWIE OCZYWISCIE ZE TAK. A CZY WROCICIE? OCZYWISCIE ZE NIE. JEST WIELU INZYNIEROW OGOLNIE LUDZI PO STUDIACH KTORZY ZAPIERDZIELAJA NP.W FIRMACH FELGOWYCH JAKO ZWYKLI PRACOWNICY. RODZINY TRZEBA PRZECIEZ UTRZYMAC. JUZ NIE WSPOMNE JAK PLACA W STW. NIE MA CO SIE POTEM DZIWIC ZE MIESZKANCOW MIASTA UBYWA. I WCALE NIE HEJTUJE TYLKO PISZE DO TEGO ARTYKULU JAK TO WYGLADA. I ZADNE NAWOLYWANIA NIE POMOGA ABY MLODZI ZOSTALI I WRACALI DO NASZEJ KOCHANEJ STALOWKI. POZDRAWIAM.
+0-0
Poniedziałek, 26 listopada 2018 r. godz. 20:31
~mamuszka
Jezeli katolicka uczelnia odrzuca teorie Darwina to kto w swiecie bedzie ja bral na powaznie.Ksieza chca uczyc biznesu,zycia w rodzinie,wychowania dzieci a nawet edukuja seksualnie .To jakas paranoja!
+0-0
Wtorek, 27 listopada 2018 r. godz. 00:41
~Ale.kwas
Oj księża w Stalowej rzeczywiście edukują seksualnie.Podważyć nie można
+0-0
Poniedziałek, 26 listopada 2018 r. godz. 19:53
~kkk
Jak się czyta te wasze komentarze to na zyganie bierze. Wszystko zle. Zapisz się człowieku na studia na politechnice i wtedy sam zobaczysz ,ze trudno jest zostać inżynierem. Nic Wam nie pasuje. Popatrz człowieku jak piękne jest to miasto. A żadnego smogu typu jak w Krakowie to tu niem. Weźcie się do roboty.
+0-0
Poniedziałek, 26 listopada 2018 r. godz. 20:56
~stary-inzynier
Stalowa Wola to byla piekna w czasach kiedy prawie wszedzie rosly sosny... to zostalo zniszczone po roku 1975, kolejne osiedla powstawaly juz na "golej ziemi". A dzisiejsza Stalowa Wola to juz architektoniczny chaos i balagan. I zieleni coraz mniej i mniej...
+0-0
Poniedziałek, 26 listopada 2018 r. godz. 13:12
~janusz_byznesuf
@Moher: przypominam, że mamy już prawie 30 lat wolności i nikt nie nakazuje odgórnie... no chyba, że jestem w błędzie... niestety króluje miernota i lenistwo.
+0-0
Poniedziałek, 26 listopada 2018 r. godz. 08:56
~inzynier
dyplom tej uczelni nie jest ważny w UK.
+0-0
Poniedziałek, 26 listopada 2018 r. godz. 08:50
~Moher49
Masz Januszu rację. Było paru Głównych Konstruktorów, którzy chcieli coś nowego, polskiego wprowadzić. Odpowiedź była - panie inżynierze, gdyby to było takie proste, jak się panu wydaje, to Amerykanie dawno by to zrobili. Trzeba było małpować zachód, wschód, nic swojego. Tak zresztą jest teraz w całej Polsce. Polskie pomysły na półkę, kupujemy obce patenty.
+0-0
Poniedziałek, 26 listopada 2018 r. godz. 00:26
~Natka
Kto ma niby wykształcić tych nowych inżynierów? Przeglądałam stronę WMT politechniki i co widzę, dziekan Mazurkow który nie ma w swych dokonaniach żadnej publikacji liczącej się na świecie, prodziekan Trytek z podobnym dorobkiem, kolejny inżynier babrający się w drewnie itp. to ma podobno być wydział Mechaniczny a nie drzewny! Dobrze, że chociaż jacyś młodzi się kręcą po wydziale to może oni popchną to do przodu.
+0-0
Niedziela, 25 listopada 2018 r. godz. 19:49
~janusz_byznesuf
@jvm: poprzednia ekipa, źle, dobra zmiana, źle, to czemu sam nie startujesz, skoro takiś mundry i profesjonalny to miałbyś na pewno 110%poparcia... no chyba, że wzorem inyżynieryn hucianych po kilkunastu latach pracy jedną z najczęściej udzielanych przez ciebie odpowiedzi jest: "nie da się".... miernota nigdy się nie przebije i zawsze będzie wykorzystywana, zawsze też będzie cicho siedzieć i zawsze będzie pluć, że młodzi wyjeżdżajcie bo tu się nic nie da...
+0-1
Poniedziałek, 26 listopada 2018 r. godz. 13:30
manukun
Ale jvm to ty szanuj, bo dla Rozwadowa zrobił więcej niż Rehorowska.
+0-0
Niedziela, 25 listopada 2018 r. godz. 12:39
~jvm
Uzupelniajac swoj poprzedni post tzn. "tragikomiczna" komizm jej polaga na tym, ze w przypadku COP-u nie wraca sie do masterplanu z prozaicznego powodu braku specjalistow, ktorzy jego zadania mogli by udzwignac. Chocby wiele razy wspominany przez Manukun'a most srednicowy na Sanie, /moj projekt na skyscrapercity/ ktory nawet przy jego realizacji byl by mostem do nikad. Investycje prorozwojowe staly by sie zbyt niebezpieczne dla niewyksztalconego bytu partyjnego a otworzyly by ere dla zastepujacego go profesionalizmu w pelni tego slowa znaczeniu.
+1-0
Niedziela, 25 listopada 2018 r. godz. 00:28
~janusz_byznesóf
@breaking news - najwyraźniej taką posiadasz wiedzę, oraz umiejętności, że ci nie chcą dać, u mnie część inżynierów ma ponad 8tys ale netto... więc to tylko twoje zdanie...
+0-0
Niedziela, 25 listopada 2018 r. godz. 00:03
~Barbie
panowie inżynierowie szukajcie roboty w normalnym świecie, tutaj na posadach niedouczone kmioty z Podkarpacia a posada za kopertę z nadzieniem
+0-0
Sobota, 24 listopada 2018 r. godz. 19:06
~breaking news
Inżynierowi z kilkunastoletnim doświadczeniem,nawet na kierowniczym stanowisku,w Stalowej Woli nie chca dać więcej niż 3,5-4 tys netto,bo jak powiesz 7,5 brutto to ich przeraża,bo to z górniejszej półki,tak wysoko nie sięgają. Z czym do ludzi.
+0-0
Sobota, 24 listopada 2018 r. godz. 19:03
~Rozbawiony
Jasne,że potrzebuje.Do tego trzeba atrakcyjnej miejscowości.Nie wesołego miasteczka.
+0-0
Sobota, 24 listopada 2018 r. godz. 17:08
~hello kitty
Stalowa potrzebuje młodych inżynierów ale młodzi inżynierowie nie potrzebują Stalowej Woli, nie wiem co trzeba mieć w głowie,żeby wracać po studiach do tego ciemnogrodu, tutaj tylko kolesie mają dobre posadki i niekoniecznie maturę
+0-0
Wtorek, 27 listopada 2018 r. godz. 16:45
~Ewa G.
Przepraszam bardzo...Ja po studiach wróciłam do tego "ciemnogrodu" i mam się całkiem nieźle. Skończyłam Politechnikę Krakowską i jestem architektem. Mieszkałam w Krakowie przez 3 lata po studiach i jedyne czego można było się nabawić w tamtym mieście to nerwica. Ciągły pęd, ogromneeeeee zanieczyszczenie powietrza...zarobki na tragicznym poziomie ze względu na wszechobecnych studentów, którzy zaniżają stawki pracując za półdarmo, byle tylko zdobyć doświadczenie. Śmieciowe umowy. Praca w korporacjach po 10-12godzin. To są realia BIG CITY LIFE! Ludziom z mniejszych miejscowości wydaje się, że wielkie miasta to kraina mlekiem i miodem płynąca...Niestety często okazuje się, że to marne wyobrażenie małomiasteczkowych ludzi mających nadzieję na lepsze życie.
+0-0
Niedziela, 25 listopada 2018 r. godz. 18:45
~malwa
Stalowa Wola to obecnie mentalny skansen - tutaj kariery robia tylko osobnicy po takich uczelniach jak KUL!
+1-0
Sobota, 24 listopada 2018 r. godz. 09:28
~ania
A w czasach PRL-u do miasta przyjeżdżali i podejmowali pracę absolwencji Politechniki Rzeszowskiej ,Krakowskiej ,Lubelskiej,AGH,wielu ich było,dlaczego nie trzeba było ich specjalnie namawiać?
+1-0
Poniedziałek, 26 listopada 2018 r. godz. 20:46
~arriss
Huta, Elektrownia TKB płacili dobre pieniądze dla Inżynierów i Techników. Kiedyś skończyć Technikum mechaniczne lub budowlane to było coś.
+0-0
Sobota, 24 listopada 2018 r. godz. 05:46
xl
"...Rynek pracy zmienia się na naszych oczach." Rynek był, jest i będzie... co się zmienia to PODATKI. Właśnie PIS przyklepał VAT 23% na kolejny rok, to znowu bogatszym też jakąś "daninę" doklepali, i tak więcej i więcej. Przecież podatek dochodowy i VAT to prawie połowa dochodów !!!
+0-0
Sobota, 24 listopada 2018 r. godz. 01:57
~Mieszkaniec
Najlepiej narzekać, a mieszkać poza miastem. To jest sposób opozycji na rozwój Stalowej Woli. Brawo!
+0-1
Sobota, 24 listopada 2018 r. godz. 19:05
~@Mieszkaniec
Sorki jakim miastem? Masz na myśli to wesołe miasteczko!
+0-0
Sobota, 24 listopada 2018 r. godz. 08:52
manukun
Jak widać w mieście nie da się mieszkać. Huk, smog, brak drzew i psucie oaz zieleni. Przecież wyeliminowanie tych przyczyn wyprowadzek stworzy w Stalowej Woli lepsze warunki do życia niż w metropoliach. Najlepiej narzekać, że młodzi mają "wymagania"
+0-0
Piątek, 23 listopada 2018 r. godz. 23:57
~niestety
Idąc na studia zawsze chciałem wrócić do Stalowej i tutaj żyć, pracować. Niestety w takim hałasie i smrodzie żyć się nie da i będąc na ostatnim roku studiów stwierdzam, że wracać nie zamierzam. Jedynym fajnym osiedlem do mieszkania była Skarpa, ale po zniszczeniu (rewitalizacji) i z perspektywą na budowę obwodnicy jest to już miejsce spalone. Moi znajomi myślą podobnie. Może to wyjątki - ale paru świeżych inżynierów i magistrów mniej.
+1-0
Wtorek, 27 listopada 2018 r. godz. 16:18
~Ewa G.
Hałasie i smrodzie? Przepraszam bardzo, ale chyba nigdy nie mieszkałeś w większym mieście!?!?!? W porównaniu z Krakowem, w którym mieszkałam przez 3 lata po studiach, powietrze w Stalowej jest prawie tak wspaniałe jak w dziewiczej puszczy! W Krakowie oczyszczacz powietrza to standardowy must have. Wydawałoby się, że Kraków to kraina miodem płynąca, ale mieszkajac tam przekonałam się, że to tylko mrzonki! Zarobki na bardzo średnim poziomie, wszechobecni studenci psują rynek pracy, bo mogą pracować za gorszę, bez umów, byle tylko zdobyć doświadczenie.... O chorobach płuc jakich można się tam nabawić już nie wspomnę. Także powrót do Stalowej Woli po studiach okazał się jednym z moich najlepszych wyborów życiowych! Tu życie płynie wolniej, nie ma biegu, pędu...Prowadzimy z mężem swoją działalność i nasze zarobki są 2krotnie większe niż w Krk!
+0-0
Poniedziałek, 26 listopada 2018 r. godz. 11:01
~40 groszy za wpis
~Moher49: to ja już wolę kosztować smog z Krakowa niż cudowne inhalacje aluminium w Stalowej Woli.
+0-0
Niedziela, 25 listopada 2018 r. godz. 09:29
~Moher49
Mieszkać w Warszawie Krakowie albo Wrocławiu, tam dopiera syf. Stalowa to oaza. jeśli ktoś nie chce w mieście, buduje domek w Pysznicy, Studzieńcu albo jeszcze dalej. Tysiące ludzi jeździ codziennie do HSW, Alutec-u. W okolicach STW nie ma już rolników, nie śmierdzi gnojówka, tam mieszka stalowowolska arystokracja, lekarze, inżynierowie. wiele domów ogrzewanych gazem.
+0-0
Piątek, 23 listopada 2018 r. godz. 19:04
manukun
Jak Nadbereżny został prezydentem uczelnie wyższe w Stalowej Woli nagle przestały być kosztownymi skarbonkami na utrzymaniu miasta? Cud jakiś!
+0-0
Piątek, 23 listopada 2018 r. godz. 18:43
~Moher49
Tak, tak trzeba nam inżynierów. Eugeniusz Kwiatkowski był inżynierem.
+0-0
Sobota, 24 listopada 2018 r. godz. 01:15
~nocna_kawa
Niestety, maly Nadberezny inzynierem nie jest...
+1-0
Piątek, 23 listopada 2018 r. godz. 17:10
~brew
Ostatnio media podały, że Polska dogoni zachód z 60 lat /!!!!/ zarówno technologicznie jak i pod względem wynagrodzeń..... Naprawdę dobrzy i zdolni w swoich zawodach maja prosty wybór....
+0-0
Niedziela, 25 listopada 2018 r. godz. 10:14
~jvm
Sytuacja staje sie tragiczna, Premier Morawiecki na Polskim Forum Ekonomicznym przy London School of Economics wzywal profesionalistow do powrotu do Kraju obiecujac nam ze bedziemy "elita" - odpisalem do Premiera z pytaniem czy zrobi nam miejsce do pracy zajmowane przez nieudacznikow - bez odpowiedzi. Teraz probuje sie zatrzymac ambitniejszych przed emigracja oferujac im zruinowana gospodarke, uklady sitwiarskie i korupcje.
+0-0
Sobota, 24 listopada 2018 r. godz. 00:02
zegorat22
Niestety to prawda. Wybitni specjaliści i inżynierowie nie chcą robić w swoim kraju bo za ich wkład oferuje się im psie pieniądze. W szczególności nie daje się szansy młodym, ambitnym i zdolnym ludziom, którzy wolą wyjechać za granicę.
+0-0
Piątek, 23 listopada 2018 r. godz. 16:39
~Taka Prawda
Tak Pan inżynier będzie pracował na budowie za 2,5 tysiąca
+0-0
Piątek, 23 listopada 2018 r. godz. 16:35
~Aaa
I to mówi że lucek jest najlepszym prezydentem w historii dziękuję amen ma plan konkrety a nie mydlenie oczu konsekwentny do boku a do tego wrażliwy na ludzką krzywdę takich ludzi się ceni
+0-1
Piątek, 23 listopada 2018 r. godz. 20:20
~mixxer
Czy PiSowski aparatczyk Nadberezny bylby w stanie zrobic cokolwiek bez dofinansowania z Unii Europejskiej? Tej samej Unii, na ktora regularnie pluja PiSowscy dranie...
+1-0
Piątek, 23 listopada 2018 r. godz. 19:02
manukun
A które elementy tego jego "planu" trzymają się całości? Przecież to zwykłe przerabianie pieniędzy z dotacji.
+0-0
Piątek, 23 listopada 2018 r. godz. 14:10
~Prawda
Zacznijcie lacic 5 na reke, a moze inzynierzy zostana. Poki co slabo. Proponuje sie przeniesc na zachod. A nie w zachciankowym miescie zyc. Wszystko po znajomosci.
+1-0
Piątek, 23 listopada 2018 r. godz. 15:01
~kabi
święta prawda przynajmniej 5 ty na rękę i inżynierowie zaczną sie pojawiać w naszym mieście
+0-0
Piątek, 23 listopada 2018 r. godz. 13:30
~MagaF
Trzeba stawiać na młodych, brawo prezydent, oby kadry rosły w siłę!
+0-0
Wtorek, 27 listopada 2018 r. godz. 17:06
~Urbanista
~ja2 żenująca wypowiedź. Czasem, aż brak słów na taką głupotę. Może zapytam tak....Czym byłoby miasto bez przestrzeni publicznych, parków, skwerów, placów zabaw itp? Miasto to nie tylko bloki i zakłady pracy. Miasto to żywa tkanka. Miasto to ludzie. Miasto to ludzie, którzy chcą OPRÓCZ pracy również i odpoczywać, chcą mieć gdzie bawić się z dziećmi, chcą w pełni korzystać z oferowanych udogodnień, które im miasto oferuje! Czy chcielibyśmy, aby Stalowa Wola stała się tylko zwykłą noclegownią? Jak np. Tarnobrzeg?? Czy ludzie muszą jeździć do innych, okolicznych miejscowości i szukać sobie "rozrywek" i tam wydawać pieniądze?? W innych miastach, podobnej wielkości już dawno powstawały tego typu inwestycje czy rewitalizacje. To nasze miasto było w tyle. To w naszym mieście nie działo się NIC. To nasze miasto umierało. Dla przykładu, popatrzmy na Mielec i ich Górkę Cyranowską. Piękny projekt. Wspaniała inwestycja. Inwestycja za kilkanaście milionów. NIE PRZYNOSZĄCA ŻADNYCH KORZYŚCI dla miasta. Po prostu, kolejna przestrzeń publiczna stworzona dla mieszkańców! Dla nich. Dla rodzin. Dla dzieci...Kolejny przykład - Janów Lubleski i Park Rekreacji Zoom Natury. Rozumiem, że i w Mielcu i Janowie i w tysiącach innych polskich miast w którym powstają wszelkiego rodzaju przestrzenie publiczne, nie powinny one powstawać...No bo po co? Idąc takim tokiem rozumowania w Nowym Jorku nigdy nie powstałby Central Park! Ludzie....Proszę opanujcie się :)
+0-0
Piątek, 23 listopada 2018 r. godz. 19:03
~ja2
Młodzi - uciekajcie stąd póki możecie. Place zabaw i błonia nie dadzą Wam i Waszym dzieciom jeść.
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.