Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Kamera na żywo na panoramę Stalowej Woli na skrzyżowanie Al. Jana Pawła II z ul. KEN
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 28 marca 2024 r. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
 Wiadomości lokalne
» Polski Elvis Presley na fotelu u Doktora Piotra Trafidło!
» Pierwszy Festiwal Kwiatów za nami. Jeszcze w tym roku druga edycja
» Zapomniane Zasanie
» Stalowowolskie Porozumienie Samorządowe: co mają do zaoferowania mieszkańcom?
» Odebrano prace konserwatorskie w zabytkowym kościele w Woli Rzeczyckiej
» Komunikat MZK
» Pijany rowerzysta zderzył się z motorowerem
» Kamila Piech, kandydatka do Sejmiku Województwa Podkarpackiego
» Komunikat MZK
» Renata Butryn: Podkarpacie w naszych sercach
» Plac Piłsudskiego będzie zielony. 8,8 mln zł z Funduszu Ochrony Środowiska
» Koniec z zalewaniem miasta. Ponad 6 mln na retencję
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Możemy spodziewać się ruchu scenicznego, tańca, gestu, scenografii, efektów świetlnych i przede wszystkim fantastycznego doznania oczyszczenia naszego sumienia bo spektakle KTO właśnie takie są".
Marek Gruchota, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli.
 Imprezy w mieście
» Metallica symfonicznie
» Koncert Wiedeński - Orkiestra Księżniczek
» Grupa MoCarta - Ale Kino!
» Kabaret SMILE
» Kabaret Nowaki w nowym programie
» Maria Kozłowa 1910-1999
» Z muzealnego skarbca
» Fikaj z Koziołkiem Matołkiem
» Wieczór panieński plus
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»SPS ze wsparciem Elżbiety Łukacijewskiej
»Kamień węgielny pod nowe osiedle Ogrodowe
»Akcja sadzenia drzew w Stalowej Woli
»PiS agitował na rynku w Rozwadowie
»Damian Marczak (KWW SPS) zaprezentował swoją drużynę
Więcej » 
Wiadomości lokalne / EDU Strefa

Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 12:02     /Magdalena Rodecka/
Smutny początek roku akademickiego na KUL

Na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli zainaugurowano kolejny rok akademicki.
Na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli zainaugurowano kolejny rok akademicki.
Fot. ZS
Na Wydziale Zamiejscowym Prawa i Nauk o Społeczeństwie KUL w Stalowej Woli zainaugurowano kolejny rok akademicki.

KUL w Stalowej Woli nie przechodzi obecnie dobrego okresu. Mimo że usilnie przypomina się o długich tradycjach kształcenia przy okazji setnej rocznicy jego powstania, studenci i pracownicy naukowi wciąż zastanawiają się nad losem uczelni.

Od tego roku akademickiego przypomnijmy są wygaszane: pedagogika, socjologia, praca socjalna oraz prawo. Nabór prowadzi jedynie macierzysta jednostka w Lublinie.

W 2017 roku przypomnijmy dokonano tzw. oceny parametrycznej, w której Wydział Zamiejscowy Prawa i Nauk o Społeczeństwie w Stalowej Woli otrzymał kategorię "C". Krytyka jest miażdżąca bowiem owa kategoria wpływa negatywnie na pozycję naukową i finansową zarówno wydziału, jak i całego Uniwersytetu - obniża dotację dla całego Uniwersytetu.

W ciągu 27 lat uczelnia nie uzyskała uprawnień do nadawania stopni doktora i doktora habilitowanego w żadnej z prowadzonych dyscyplin, co szkodzi całemu uniwersytetowi.

W minionym roku akademickim jak poinformował Dziekan Wydziału Zamiejscowego profesor Andrzej Kuczumow w przedstawionym przez siebie sprawozdaniu, Wydział Zamiejscowy KUL kształcił 671 studentów, najwięcej na pedagogice - 290 studentów, na prawie - 177 studentów, na inżynierii środowiska - 99 studentów, na inżynierii materiałowej - 36 studentów, na socjologii - 29 studentów, na pracy socjalnej - 40 studentów.

Studia podyplomowe w roku akademickim 2017/2018 ukończyły 44 osoby. Rekrutacja na studia w roku akademickim 2017/2018 odbywała się drogą internetową. Przyjęto 211 nowych studentów oraz 47 słuchaczy studiów podyplomowych.

Profesor Kuczumow za zakończenie poinformował, że w bieżącym roku akademickim, w maju przyszłego roku, odbędą się wybory nowego dziekana.

Zanim rozbrzmiał "Gaudeamus igitur" wykład inauguracyjny wygłosił Rafał Kuzioła - "Oddziaływanie wybranych leków na albuminę obecną w moczu ludzkim". Niektórych tematyka zaskoczyła bowiem spodziewali się czegoś bardziej motywującego do nauki i osobistego rozwoju.

Na przestrzeni 27 lat KUL mógł liczyć na ogromne wsparcie samorządu stalowowolskiego, zwłaszcza jeżeli chodzi o bazę lokalową. Przez lata uczelnia użytkowała pomieszczenia przy Bazylice Konkatedralnej na ulicy Popiełuszki. W 2014 opuściła je i przeniosła się na kampus na ulicy Ofiar Katynia, gdzie oprócz gmachu z aulą są również akademiki. W tym samym roku miasto oddało do użytku uczelni nowoczesny budynek na potrzeby Inżynierii Materiałowej, rok później zainaugurowano działalność budynku dla studentów kierunku Inżynierii Środowiska, oba o wartości około 50 mln. złotych, wybudowane z unijnym wsparciem. Ponadto biblioteka KUL przeniosła się do nowoczesnej Biblioteki Międzyuczelnianej na ulicy Popiełuszki. Przez lata to miasto w związku dofinansowaniem zewnętrznym ponosiło ciężar promocji rekrutacji, wspierało organizację konferencji, wydarzeń kulturalnych z udziałem studentów, publikacje naukowe.

Od 1991 roku działalność KUL wspiera Fundacja Uniwersytecka, założona jak czytamy na ich stronie internetowej "przez największe instytucje i zakłady pracy Miasta Stalowej Woli, Nowej Dęby oraz osoby prywatne". W jej celach statutowych jest materialne wspieranie działalności KUL, a w szczególności przedsięwzięć w zakresie badań naukowych, kształcenia i wychowania młodzieży. prowadzenie działalności wychowawczej i popularno-naukowej, upowszechnianie wiedzy i kultury chrześcijańskiej, a także tworzenie, prowadzenie i wspieranie instytucji naukowo-badawczych, naukowo-dydaktycznych, oświatowych i wychowawczych.

Przez lata jej pozycja znacząco słabła. W ostatnim czasie osoby nią zarządzające nie są nawet ze Stalowej Woli a patrząc na działania promocyjne, skupiono się intensywnie wokół… stołówki fundacji pod nazwą MENSA QUL, której hasłem przewodnim jest "Pysznie jak w domu".

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Piątek, 14 czerwca 2019 r. godz. 13:05
~...........
co raz mniej studiujacuch bsiedziec na auli caly dzien brak pracy pozniej tepienie wywalanie sluchanie sie ludzi co zle mowia jestem ofiara ludzi interesujacych sie sa to wiezniowie co powinni byc zaszczuci zamknieci ogolnie brak pracy miescie ledwo dostaniem siew duzym miescie moze bez matury pryzjmowac zaczac ktos by probowal zmobilizowal sie mature duzo oblewa wiec niestudiuja bo pracy nie ma i przeszkadzaja inni i tyle jesli sad i prokuratura i policja nie ebdzie dzialas ludzie nie dopracowuja umowo lub nie ebda pracowac bo ktos sie pcha
+0-0
Piątek, 26 października 2018 r. godz. 11:53
~mamuszka
Wlasnie niz demograficzny wchodzi w studenckie lata.Uczelnie beda sie bic o studentow ,mlodych coraz mniej.Iloraz inteligencji ponizej 90 nie kwalifikuje do studiow
+0-0
Czwartek, 25 października 2018 r. godz. 23:13
~Paweł P
Lucek nieźle kręci bo jest jednocześnie członkiem zgromadzenia założycieli Fundacji Uniwersyteckiej w Stalowej Woli jako prezydent miasta i jednocześnie razem z senator Sagatowska i posłem Berger i starosta Zarzecznym członkiem rady gospodarczej na konkurencyjnym dla Filii KUL ZOD Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. Pytanie czy wie o tym ks. Biskup Frankowski. Nieładnie grać na dwa fronty.
+0-0
Czwartek, 25 października 2018 r. godz. 16:36
~MAD
Sadze, iz za kilka lat nie bedzie juz KUL-u w Stalowej Woli. Pozostana puste budynki... moze prezydent L.N. wykorzysta je na jakies kolejne "wesole miasteczko"?
+1-0
Czwartek, 25 października 2018 r. godz. 12:52
~kkk
No i strategia Ślęzaka legła w gruzach. Te niby uczelnie miały wywindować Stalową Wolę do miana miasta uniwersyteckiego. I tak będzie w całej Polsce. Narobiono uczelni prywatnych kasę trzepią i bezrobotnych kształcą. Dawne dobre technika kształciły lepszych fachowców niż te tzw uczelnie. Dobrze ,ze ktoś się bierze za to i nie finansuje tych uczelni bez analizy co one robią.
+1-0
Środa, 24 października 2018 r. godz. 14:48
~silwer
To że studentów ubywa na KUL`u w Stalowej Woli to nic dziwnego. Nikt z większego miasta nie będzie wybierał Stalowej Woli jeśli u siebie albo w pobliżu może bez problemu dostać się na uczelnie. W ciągu 10 lat liczba studentów w Polsce spadła o 645 tysięcy w roku 2007/08 było 1 937,4 tys a w minionym roku 2017/18 było 1 291,9tys. Liczba studentów na całym KUL w roku 2010/11 była 16627 a w roku 2018/19 9639 osób. Czyli w ciągu 7 lat ubyło prawie 7 tysięcy. KUL jak dawniej uruchamiał filie bo studentów było coraz więcej, to teraz pomału je zwija bo musi się martwić o swoją główną bazę dydaktyczną którą jest Lublin.
+0-0
Środa, 24 października 2018 r. godz. 14:34
~Moher49
@mamuszka, tak się niestety składa, że wśród tych tęczowych, jest najwięcej pedofilów, w następnej kolejności nauczyciele a na końcu księża, o których szanowne media wrzeszczą na całym świecie. O rabinie z N.Y. w żadnej gazecie nie poczytasz.
+0-0
Niedziela, 28 października 2018 r. godz. 06:42
~jan
.... bo księży jest mniej niż nauczycieli, księży jest w naszym mieście około 30 a nauczycieli pewnie jakieś pół tysiąca a z emerytowanymi pewnie z siedemset albo więcej.
+0-0
Środa, 24 października 2018 r. godz. 15:55
~mamuszka
Tak sie sklada ze to prawda i tak sie sklada ze to wszystko potem laduje w jednym worku.Homoseksualizm czy jest problemem czy jest zjawiskiem zalezy od osadzajacego to samo tyczy sie prostytucji.Dla mnie to zjawiska ktore byly i beda.Nalezy sie zastanowic nad szkodliwoscia spoleczna tych zjawisk bo np.prostytucja w wyzszych sferach problemem nie jest.Napietnowanie tych zjawisk nie doprowadzi do ich likwidacji i niczemu nie sluzy,najlepszym zachowaniem jest calkowita ich ignorancja.Jesli chodzi o pedofilie to bezwzgledne sciganie wszystkich lacznie z kaplanami,przedewszystkim powinna na zawsze zginac z internetu bo to budzi niezdrowa ciekawosc.Ksenofobia to jest prawdziwy problem w Polsce(gdyby Jezus wystartowal w wyborach z ramienia PO to zostalby zlodziejem,homoseksualista pedofilem mimo ze jest wspanialym ekonomem).Na szczescie dobrze ze caly swiat tak nie mysli, takimi kategoriami i stereotypami bo kim w takim razie byliby Polacy w swiecie ?
+0-0
Środa, 24 października 2018 r. godz. 12:38
~??????
do WWW. A co zrobily władze Wydziału w ostatnich latach aby utrzymać to co tak pracowicie budowali poprzednicy. Dziekan przedstawial się jako przyjaciel Rektora. Wladze z Lublina deklarowaly werbalnie życzliwość i chęć rozwoju. Czy ktoś powiedzial sprawdzam?
+0-0
Środa, 24 października 2018 r. godz. 11:09
~Moher49
Panie Prezydencie Stalowej Woli - katoliku. Co robią w mieście "tęczowe misie" i "tęczowe kocyki" ?. Homosie się tu wciskają i zaczynają od najmłodszych. Tolerowanie tego to grzech zaniedbania.
+0-0
Środa, 24 października 2018 r. godz. 14:14
~mamuszka
Znam osobiscie nawet takiego "teczowego misia"co prowadzi calkiem spora firme.Jak tam pracowalam to nie musialam sie martwic ze bedzie chcial mnie klepac po tylku i nawet do dzis mowie do niego i jego partnera halo
+0-0
Środa, 24 października 2018 r. godz. 12:59
~mamuszka
Moher nic nie poradzisz na to ze im kuska inaczej stoi.Byli od zawsze i kobiet nie molestowali.Placa podatki to ch. ci do ich orgazmow ,jak cie beda molestowac to zglos na policje.Skrzywione zycie seksualne pedziow naprawde nie odbija sie ujemnie na gospodarce kraju wierz mi.Jedyne co mnie martwi to to ze nie bedzie z tego dzieci to niech pracuja chociaz na pincet plus.W Niemczech takie pedzie przewaznie sa bardzo dobrze sytuowani placa wysokie podatki a malzenstwa miedzy nimi to po to aby placic mniej i po smierci zeby drugi pedzio dostal wdowia rente.Moher nie podniecaj sie zyciem seksualnym kochajacych inaczej bo ci kuska i tak na nich nie stanie.Pedofilia to odrebny temat i o tym trzeba mowic i nie mieszaj pedofilii z homoseksualizmem
+0-0
Środa, 24 października 2018 r. godz. 10:10
~Moher49
Panie Stosh, Eurosodoma - Homoseksualna indoktrynacja wśród dzieci. Środowiska LGBT organizują "Tęczowy Piątek" w aż 211 polskich szkołach środowiska LGBT będą indoktrynować dzieci. W ramach tzw. Tęczowego Piątku 26 października na szkolnych korytarzach zawisną tęczowe plakaty. Dlatego pan premier Morawiecki uczył swoje dzieci w żydowskiej szkole w Warszawie a nie w polskiej szkole dla gojów. Swoją drogą dyrektorów tych 211 szkół powinno się wywalić na zbity pysk. Co na to rodzice?.
+0-0
Czwartek, 25 października 2018 r. godz. 18:51
~niesmak_pozostanie
Na szczescie, to jeszcze nie ty prymitywny, zacofany naziolu ("Moher") decydujesz o tym kogo wywalic "na zbity pysk"!
+0-0
Środa, 24 października 2018 r. godz. 09:16
~Moher49
@ Stosh, tak się składa że często bywam w NY i na Brooklyn. Widzę jak dzieci i młodzież z długimi pejsami podąża do szkół. Nie ma tam panienek w podartych portkach z dziurą na kolanie. Wszyscy w mundurkach, nikt nie ćpa, nie chodzą do kebaba, wszystko musi być kosher i dlatego rzadko chorują na raka. Tak się wychowuje żydowską młodzież. Natomiast całe armie żydowskich fachowców, całe Hollywood pracuje nad tym jak by tu skutecznie zdeprawować i ogłupić gojów, w Polsce też.
+0-0
Środa, 24 października 2018 r. godz. 12:27
~mamuszka
Widzisz Moher Polakom brak dyscypliny,organizacji,konsekwencji.Ulanska fantazje i chaos slowianskie narody maja we krwi podkraszona kozacka wolnoscia i specyficzna slowianska melancholia.Model tzw. putinowskiego mocnego trzymania za ryja jest dobry tylko dla polityki,dla gospodarki i ekonomii "trzymanie za ryj" oznacza spowolnienie,segregacje(podzial na oligarchow i zwyklych szeregowcow)i zabijanie kreatywnosci w zarodku
+0-0
Środa, 24 października 2018 r. godz. 06:51
~Wiesentahl
Mam nadzieję, że niebawem te małe, zacofanie uczelnie i ich wydziały zamiejscowe, czy filie w końcu przestaną istnieć. To jest porażka. W obecnym czasie to uczelnie biją się o studentów, a nie odwrotnie. Gdzie nie spojrzeć w koło każdy po studiach. 1/3 z tych "absolwentow" nie powinna nawet zdać matury! Uczelnie powinny kształcić i wprowadzać w życie ludzi na poziomie- teraz mamy poziom Disco Polo.
+0-0
Środa, 24 października 2018 r. godz. 00:34
~Nowak
Faktycznie wysokich lotów kadra. Połowa uzyskała doktoraciki i habilitacyjki na KUniwer. w ROZEMBEREK na Słowacji. Pewnie znają biegle slowacki jak pisali i bronili w miejscowym języku. Hehehehe
+0-0
Środa, 24 października 2018 r. godz. 00:01
~Stosh
Moherek:jednak dyscyplina hitlerowska czy komunistyczna ci imponuje musisz mieć głębokie korzenie w poprzednich systemach. Odkryłeś sie zupełnie ale dla mnie to nie nowość Jesteś godnym spadkobierca systemów totalitarnych stary komuchu
+0-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 22:49
~wtajemniczony
Z tą kategorią C wydziału to jedna wielka ściema... Zgodnie z prikazem reformy 2.0 pana G. 30 % wydziałów nauk społecznych Polski lokalnej dostało C. A Stalowa Wola od dawna była "wrogiem" centrali. Nic się nie podobało... przygotowane studia doktoranckie z pedagogiki, gotowe do otwarcia pielęgniarstwo itp. A wyniki nauk społecznych na wydziale KUL w Stalowej Woli były o wiele lepsze od Rzeszowa i Kielc: poważne konferencje naukowe we współpracy z USA, wysokopunktowane czasopismo, mobilna międzynarodowo kadra, wiele publikacji. Ale wielka polityka warszawsko-lubelska zjadła prowincję... żal:(
+0-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 22:39
~Mieszkanka
Jaki smutny początek roku akademickiego? skoro prawie na każdym zdjęciu uwieczniona orkiestra oraz uśmiechnięte twarze :)
+0-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 22:27
~Student
Może teraz na KUL-u nie ma tłumów studentów, ale nie ilość a jakość się liczy. Laboratoria wyposażone na miarę XXI wieku. Indywidualne podejście wykładów, maja czas dla każdego z nas. Mogę stwierdzić ze Inzynieria materiałowa i środowiskowa są studiami kameralno-elitarnymi. Polecam !!!
+0-0
Środa, 24 października 2018 r. godz. 08:39
~olo
Kameralno - elitarnymi???? Ja pierdziele. Nowa kasta rośnie.
+0-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 21:20
~BORKOWSKA
Była dlugetnia sekretarka MKobylarzowa po zaocznej pedagogice katolickiej jest prezeską Fundacji Uniwersyteckiej. Wysadzila z zydla poprzedniego prezesa mgr inż Pawła Polańskiego który chciał ujawnić nieciekawe i niewygodne decyzję inwestycyjno_finasowe tej prezeski Mk jak była wice i jej prezeski Jolanty Rózy co ambasadoruje w Austrii.
+0-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 21:11
~Bronek
to żaden uniwerek, kończyć to to obciach, zamknąć tą żenadę i przerobić na mieszkania, tylko górki w Jordanku żal
+0-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 18:59
~qwerty
Zamknąć to dziadostwo ,żadna renoma ukończenie takich studiów ???
+0-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 17:12
~buu
Wygaszone też zostały gimnazja... i teraz ciemność nastała!
+0-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 17:11
~mike
Jak miało być dobrze, gdy poziom zarządzania był fatalny. Do tego ten ks. J. Zimny nomen omen były dziekan. Tak trudnego człowieka to chyba świat nie widział... ciągłe hamletyzowanie, nierówne traktowanie studentów i wykładowców, problemy z wiarygodnością. Z pewnością jego osoba odpychała, czyniąc szkodę na wizerunku wydziału KUL w Stalowej Woli.
+0-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 21:14
~Nelson
Ks. Zimny już jest postawiony w stan oskarżenia przez CBA w Rzeszowie i Prok. Okręgowa w Krakowie za inwestycje budowlana na inżynierii Środowiska z funduszami z UE w tle.
+0-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 17:04
~pytam
Wydział zapracował na ten smutek przez ostatnie lata. Byla jazda po równi pochyłej, a kategoria C to skok w przepaść. Gdzie tu wina KULu w Lublinie i Rektora?
+0-0
Środa, 24 października 2018 r. godz. 11:21
~www
A choćby w tym, że rektor nie zgadzała się na zatrudnienie profesorów tak aby utrzymać minimum kadrowe i to w czasie kiedy nie było problemu z naborem. Nie ma minimum kadrowego = w konsekwencji nie ma wydziału!
+0-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 16:54
~pieczony królik
mocher49 Palikot też absolwent K U L i podobno doktor .
+0-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 15:56
~BETTY
Jakość uczelni to ludzie ją tworzący - czy w końcu ktoś to zrozumie?????????????? Kocham pracę ze studentami oni też, jak wynika z ocen, lubią ze mną zajęcia, i co z tego jak KUL ma to w d.pie.
+0-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 15:51
~niezależny obserwator
Decyzje w sprawie rozwoju, "wygaszania" WZ KUL w Stalowej Woli podejmowane są w KUL-u w Lublinie. Szkoda strzępić języki.... lub robić doktoraty.... Rektor ma ostateczny głos!
+0-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 16:53
~też niezależny
A jaką decyzję może podjąć rektor, przy takich "wybitnych osiągnięciach WZ"
+0-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 15:42
~doktor
Popatrzcie kto stoi na czele Fundacji Uniwersyteckiej - wieloletnia sekretarka - czy to poważnie świadczy i pozwala myśleć o rozwoju???? Czy zamykanie kolejnych kierunków to krok w stronę rozwoju KUL???? Czy pozbywanie się dobrych nauczycieli akademickich, których przejmują szanowane ośrodki naukowe to krok w kierunku rozwoju KUL w Stalowej Woli????? Polityka kadrowa KUL to chyba najsłabsze ogniwo w zarządzaniu KUL-em, całym Kul-em. Dlaczego nikt nie słucha co mówią studenci na temat jakości zajęć??? To przecież oni decydują o być albo nie być KUL-u. To zadowolony klient przyciąga 10 nowych klientów - wiedza z zakresu marketingu. Bardzo mnie boli i martwi to co się dzieje, bowiem jestem przekonana, że uczelnia w Stalowej Woli mogła naprawdę stać się znaczącym ośrodkiem akademickim nie tylko kształcącym studentów na bardzo dobrym poziomie, ale świadczącym szereg usług na rzecz biznesu, sfery publicznej i społecznej, bardzo dobrze wpisującym się w potrzeby nowoczesnej gospodarki i społeczeństwa. Ale to już tylko dywagacje, decyzje zostały podjęte..........
+1-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 15:38
~jasio
a gdyby zrobić rewitalizacje i salem sportowom
+0-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 15:13
~Moher49
Nie wiem czego te socjologie, pedagogiki uczą. Powinny być tabuny młodych kandydatów na radnych. Są stare polonistki działaczki KOD. KUL wykształcił Jana Hartmana - wroga kościoła. KUL to chora, zażydzona uczelnie, jak większość uniwersytetów w Polsce. Idźcie studiować na Politechniki, uniwersytety was ogłupią i zepsują. Od 30 lat polskie szkolnictwo jest systematycznie degradowane, młodzież rozpuszczona, zero dyscypliny. Nauczyciel nic nie może bo się dziecko poskarży mamusi. Takie organizacje jak Młodzież Wszechpolska, czy ONR to byłyby z uczelni wypędzone, wodą z mykwy pokropione, a kysz, a kysz...
+0-0
Czwartek, 25 października 2018 r. godz. 18:45
~Milena
MW i ONR to - po prostu - polska wersja faszyzmu. Czy ty "Moherze" takze nosisz brunatna koszule i zamawiasz piwo gestem "rzymskich cezarow"?
+0-0
Czwartek, 25 października 2018 r. godz. 18:43
~Milena
Ty "Moher" to musisz miec jakies specjalne okulary, skoro wszedzie dostrzegasz Zydow... a jezeli to choroba, to wyglada dosyc powaznie!!!
+0-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 14:56
~12345
to juz jest koniec, nie ma juz nic.....
+0-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 14:53
~PSzwagierek
Może pora wrócić do tego co było kiedyś czyli do filii. Wówczas na prawie, na jednym roku było ok. 40 osób. Poziom był niezły, kadra z Lublina i studiowanie w miłej atmosferze. Mam porównanie z tym co było w LU i w stalowej studiowało się lepiej.
+0-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 13:25
~warka
kiedyś KUl w st to było coś, poziom,sama kończyłam kilkanascie lat temu, jesz jako filię, bez porównania z tym co teraz się tam wyprawia
+0-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 12:46
~Piotr
To świetna wiadomość ! :)
+0-1
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 12:42
~sfdsdf
Wygaszane...
+0-0
Wtorek, 23 października 2018 r. godz. 12:25
~dojna zmiana+
Jaki to ładnie brzmi.Nie likwidowane tylko wygaszane.
+2-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2024 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.