Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 26 czerwca 2019 r. Imieniny: Jana, Pauliny, Rudolfiny
 Wiadomości lokalne
» Stalowej Woli przybędzie honorowych i zasłużonych obywateli
» Koniec roku akademickiego na KUL-u. Trwa wygaszanie kierunków
» Odpowiedzialność za zieleń
» Komunikat MZK
» Kortez, Perfect, Muniek - sprawdź kto wystąpi podczas Lata z Radiem w Stalowej Woli
» Komisja Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego czeka na uwagi od mieszkańców
» Rządowe środki na kulturę. Stalowa Wola liderem w regionie
» Muralove Miasto czyli Twój głos ma moc
» Potrzebna pomoc dla Wierzchowisk
» Ministerstwo Sprawiedliwości dofinansuje zakup wozu strażackiego
» ZUS doradzi nauczycielom
» Kolorowe błonia. Festiwal Youthest za nami.
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Krzysztof Kwasiżur i jego poemat podkarpacki "Wrzosowisko"
» Rozwadowski "SOKÓŁ" - spotkanie informacyjne
» Secesja
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Piknik rodzinny na
»Piknik rodzinny na "OZECIE"
»80 lat poświęcenia Zakładów Południowych i Stalowej Woli
»V Podkarpackie Pokazy Lotnicze
»Miejski Dzień Dziecka w Stalowej Woli
»Strefa Mocy na stalowowolskich błoniach
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kronika Kryminalna

Poniedziałek, 8 października 2018 r. godz. 10:24     /KPP Stalowa Wola/
Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków

Mężczyzna usłyszał zarzut udzielania, uprawy i posiadania znacznych ilości narkotyków. Za te przestępstwa narkotykowe grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.
Mężczyzna usłyszał zarzut udzielania, uprawy i posiadania znacznych ilości narkotyków. Za te przestępstwa narkotykowe grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.
Fot. KPP Stalowa Wola
Ponad kilogram marihuany, u 41-letniego mężczyzny, zabezpieczyli funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli. Policjanci zlikwidowali także uprawę konopi liczącą 77 krzewów, która należała do 41-latka.

Stalowowolscy kryminalni zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zdobyli informację, że jeden z mieszkańców miasta może posiadać znaczne ilości narkotyków. Ze zgromadzonych przez kryminalnych danych wynikało, że może on również zajmować się uprawą konopi i ich sprzedażą.

W minionym tygodniu policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Stalowej Woli. Podczas przeszukania jego mieszkania oraz działki, kryminalni zabezpieczyli ponad kilogram marihuany. Dalsze czynności prowadzone w tej sprawie pozwoliły również na zlikwidowanie uprawy ziela konopi innych niż włókniste należącej do mężczyzny. Funkcjonariusze zabezpieczyli 77 krzewów tej rośliny. Można z nich było uzyskać ponad 3 tysiące porcji narkotyku.

41-latek trafił do policyjnego aresztu. Ze zgromadzonego w sprawie materiału wynikało również, że udzielał on marihuany w celu osiągnięcia korzyści majątkowych. Mężczyzna usłyszał zarzut udzielania, uprawy i posiadania znacznych ilości narkotyków. Za te przestępstwa narkotykowe grozi mu kara nawet 10 lat więzienia.

Na wniosek stalowowolskiej policji oraz prokuratury, Sąd Rejonowy w Stalowej Woli wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Środa, 10 października 2018 r. godz. 11:17
~set
Marihuana uzależnia psychicznie nie fizycznie. Ze ryje banie tez prawda ale człowiek nie robi się agresywny tylko otępiały i leniwy.
+0-0
Wtorek, 9 października 2018 r. godz. 19:19
~weteryniarz :)
leczy raka...tak oto ..najpierw wyniszczy organizm leczonego, pozbawi go poczucia rzeczywistosci...zniszczy układ nerwowy...psychike potem resztki organizmu a na koniec agonia a rak na koncu bo czym ma niby sie....posilić no czym????
+0-0
Wtorek, 9 października 2018 r. godz. 19:11
~Liverpool
Czy "anna" ma jakies dowody na to, ze wiekszosc osob uzaleznionych "zaczynalo od marihuany", czy - po prostu - zmysla? P.S. Z kazdym rokiem zwieksza sie ilosc zastosowan medycznych marihuany (oraz ilosc artykulow naukowych na ten temat)!
+0-0
Wtorek, 9 października 2018 r. godz. 16:20
~stary_kibic
Alkohol przyczynia sie do smierci wielu ludzi na calym swiecie i (jednak) w wiekszosci krajow na swiecie jest calkiem legalna trucizna! P.S. Od niedawna "ziolo" i jego uzywanie jest legalne w Kanadzie.
+0-0
Wtorek, 9 października 2018 r. godz. 15:57
~mind control
naukowcy potwierdzili haha o prosze cie lekara zindoktrynowana przez system osobo, w co ty wierzysz
+0-0
Wtorek, 9 października 2018 r. godz. 12:49
~set
Ok marihuana uzależnia ale nie nikt nie umarł po zażyciu mam na myśli dobre zioło bez chemii i nie wliczajmy w to samobójstwa czy wypadki. Jeśli zioło jest takie złe to alkohol i tytoń tez powinien być zakazany.
+0-0
Wtorek, 9 października 2018 r. godz. 10:22
~Kopyciarz
A nożownik posiedzi w zakładzie psychiatrycznym i za pare lat wyjdzie jakby nic się nie stało. Śmiechu warte za jakieś zielsko zamykać chłopa na 10 lat...
+0-0
Wtorek, 9 października 2018 r. godz. 00:02
~Dec
Te, lekara. Doedukuj się trochę. "rupa naukowców z National Institute on Drug Abuse (NIDA), która na zlecenie rządu Stanów Zjednoczonych miała udowodnić, że marihuana nie ma "żadnych wartości leczniczych", może nieświadomie, ale zmusiła rząd federalny, aby przyznał, że konopie mogą zabić raka. Ostatnie badania, które zostały przeprowadzone przez zespół naukowców z St. George’s University of London wykazały, że dwa najbardziej popularne kannabinoidy w marihuanie, tetrahydrokannabinol (THC) i kanabidiol (CBD) osłabiają działanie komórek nowotworowych i czynią je bardziej podatne na leczenie promieniowaniem. Badanie, które zostało opublikowane w zeszłym roku w czasopiśmie medycznym Molecular Cancer Therapy wykazało "radykalną redukcję" śmiertelnego raka mózgu, gdy konkretne kannabinoidy były używane w połączeniu z radioterapią. "Pokazaliśmy, że kannabinoidy mogą odgrywać rolę w leczeniu jednej z najbardziej agresywnej formy nowotworu u osób dorosłych", powiedział kierujący badaniami dr Wai Liu w listopadzie 2014 roku. "Wyniki są obiecujące… może to zapewnić sposób na zwalczenie glejaka i ocalenie więcej istnień." Mimo, że lecznicze właściwości nie są znane od dziś, to badania te mogą odsłonić prawdę o jej medycznych wartościach, a jak wskazuje zaktualizowany opis zastosowania marihuany jako leku w USA, może być ona stosowana w celu zmaksymalizowania ludzkiej witalności i poprawić sferę zdrowia publicznego."
+0-0
Poniedziałek, 8 października 2018 r. godz. 22:41
~anna
@lekarz: marihuana ma znikome zastosowanie medyczne i gigantyczny potencjał nadużywania w celu odurzania. Z tego powodu znajduje się na liście substancji, których posiadanie jest zabronione. To znikome zastosowanie medyczne z powodzeniem zastępowane jest innymi lekami, dopuszczonymi do obrotu i ściśle reglamentowanymi. Leki te mają znacznie zawężone spektrum działania (są selektywne) i mniejszą szkodliwość. Liście konopi indyjskich są ponadto nasączane chemią w celu uzyskania silniejszego efektu odurzającego. Zalegalizowanie konopi indyjskich jest w związku z tym poważnym zagrożeniem i furtką do nadużyć, dlatego pomysł jej legalizacji został w wielu krajach odrzucony. Większość osób uzależnionych zaczynała właśnie od marihuany.
+0-0
Poniedziałek, 8 października 2018 r. godz. 21:04
~Ppwd
Omg. Gamonie. Zioło nie leczy z raka tylko uśmierza ból ... Wielcy lekarze sie znaleźli a gówno wiedzą. Powinna byc legalna marihuana i przepisywana ludziom ktorzy cierpią...
+0-0
Poniedziałek, 8 października 2018 r. godz. 20:25
~BoB
oh Mery Słodziutka , oh Mery Kochaniutka ...
+0-0
Poniedziałek, 8 października 2018 r. godz. 20:12
~:)))
olo biedak zapewne na haju i przestał ujadać chodz tu bo gdzie indziej nadaje jak nacpany i opalony tym "gównem". Ma zaniki poczucia rzeczywistosci i pisze od rzeczy.
+0-0
Poniedziałek, 8 października 2018 r. godz. 16:24
~set
Dlaczego nie zrobią legalizacji i hasz bary. Oczywiście zakaz palenia w miejscach publicznych żeby sąsiada nie upalic
+0-0
Poniedziałek, 8 października 2018 r. godz. 16:10
~lekarz
Kogo Marihuana wyleczyła i z czego? No słucham...
+0-0
Poniedziałek, 8 października 2018 r. godz. 16:02
~Wojtek
Zabawne.
+0-0
Poniedziałek, 8 października 2018 r. godz. 14:12
~Moher49
Marihuana, traktowana przez niektórych jak niebezpieczny narkotyk, przez innych jest uważana za zbawienne lekarstwo pomocne w leczeniu stwardnienia rozsianego, jaskry, raka czy AIDS. O lecznicze właściwości marihuany spierają się naukowcy na całym świecie. Bo, wbrew pozorom, najwięcej kontrowersji budzą nie silnie uzależniające opiaty, używane do łagodzenia ostrych bólów, ale właśnie marihuana.
+0-0
Poniedziałek, 8 października 2018 r. godz. 11:52
zegorat22
A gwalciciela zamkną na 3 lata haha
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.