Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 27 marca 2019 r. Imieniny: Ernesta, Jana, Marka
 Wiadomości lokalne
» Nieopodal palącego się lasu pękła rura z gazem
» 1 osoba spaliła się w pożarze w pustostanie za dworcem PKS
» Budowa PCPN na ostatniej prostej
» Komunikat MZK
» IX Ogólnopolski Festiwal Kameralnych Zespołów Akordeonowych w Stalowej Woli
» Atrakcyjne promocje w TIP-TOP
» 28-latek zginął na motorze na drodze powiatowej Musików - Jastkowice
» Zadymienie na Białych Domach. Interweniowała straż i policja
» Teatry świętują w Stalowej Woli
» OZET: porzucona Ibiza na przemyskich tablicach miała powybijane szyby
» Potężne kłęby dymu znad Rozwadowa. Paliła się stacja demontażu samochodów ciężarowych
» Pożar w perszingu. Ewakuowano mieszkańców. 4 osoby ranne w tym 2 w stanie ciężkim
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Przeczytaj Białoszewskiego i wygraj 1000 złotych
» Naucz się rysować komiks w MBP
» Po górach na uwięzi - ferraty w Dolomitach - spotkanie z Jolantą Rydkodym
» Szkolenia dla Kół Gospodyń Wiejskich
» Zajęcia z matematyki dla maturzystów
» Na skrzydłach wyobraźni - wernisaż wystawy malarstwa Iwony Pityńskiej
» Zofia Rydet - Zapis socjologiczny 1978-1990
» Wikingowie w Polsce? Zabytki skandynawskie z ziem polskich
» Czytelnik Roku 2019
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: 30 rocznica sakry bp Edwarda Frankowskiego
»30 rocznica sakry bp Edwarda Frankowskiego
»Miejska Wigilia z szopką i jarmarkiem
»Protest urzędników przed Sądem Rejonowym
»Stalowa Wola na COP24
»Otwarcie Centrum Języka i Kultury Chińskiej w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Kronika Kryminalna

Poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r. godz. 17:26     /Jarosław Jarecki/
Tlenek węgla w wieżowcu na Okulickiego

W wieżowcach przy ulicy Okulickiego termy gazowe oraz wadliwie wykonana instalacja wentylacyjna powodują, że dochodzi tam często do zatrucia tlenkiem węgla.
W wieżowcach przy ulicy Okulickiego termy gazowe oraz wadliwie wykonana instalacja wentylacyjna powodują, że dochodzi tam często do zatrucia tlenkiem węgla.
Fot. Jacek Rodecki
W niedzielę, 5 sierpnia 2018 r. około godz. 17:00 na numer straży pożarnej 998 wpłynęło zgłoszenie, że w jednym z mieszkań przy ulicy gen. Leopolda Okulickiego włączyła się czujka tlenku węgla.

Na miejsce przyjechała straż pożarna. W mieszkaniu mierniki wykazały śladowe ilości tlenku węgla, jednak właściciel oznajmił, że w ostatnim czasie nie używał termy gazowej. Strażacy zeszli do mieszkania na parterze. Kiedy weszli ich mierniki przekroczyły stężenie czadem 1000 ppm. Taki poziom jest bardzo niebezpieczny. Występują zawroty głowy, wymioty, po dwóch godzinach można zapaść w śpiączkę.

Na szczęście żaden z domowników nie wykazywał opisanych objawów. Nie wymagał także pomocy medycznej. Mieszkanie przewietrzono a właścicielowi zakazano używania termy gazowej do momentu przeglądu przez gazowników.

W wieżowcach przy ulicy Okulickiego termy gazowe oraz wadliwie wykonana instalacja wentylacyjna powodują, że dochodzi tam często do zatrucia tlenkiem węgla.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 9 sierpnia 2018 r. godz. 18:51
~ABC
Do ~luna. Nic dodać, nic ująć. Lepiej nie można było odpowiedzieć :-)
+0-0
Czwartek, 9 sierpnia 2018 r. godz. 13:05
~luna
@Majka.U ciebie od tego urojonego czadu zaszły nieodwracalne zmiany w mózgu i likwidacja termy już ci nie pomoże.Napisz wiersz pochwalny dla prezesa.
+0-0
Czwartek, 9 sierpnia 2018 r. godz. 11:38
~okulicki
ale z tego co wiem w tych wieżowcach nie ma term???
+0-0
Czwartek, 9 sierpnia 2018 r. godz. 11:28
~Majka.
Panie Prezesie SM,wielkie dzięki za odważną decyzje .Dotrzymał Pan danego nam słowa i likwiduje Pan u nas termy. Niektórzy piszą głupoty, bo nie mają pojęcia jak my tracimy zdrowie przez te cholerne termy. Jeszcze raz serdeczne dzięki.
+0-0
Czwartek, 9 sierpnia 2018 r. godz. 11:09
~durni ludzie
Większość "ciemnej masy" to kupi, PEC będzie nadal podwyższał ceny, że Wam tych 500+ braknie na opłaty...ale co tam miasto zarobi, na igrzyska będzie, tańce i samowole. A na mieszkaniach rozpierducha na całego i ze niby coś zwrócą.
+0-0
Środa, 8 sierpnia 2018 r. godz. 18:41
~czad
Precz z termami.
+0-0
Środa, 8 sierpnia 2018 r. godz. 05:38
~Alf
Po treści od razu widać, że to kolejny artykuł spreparowany na potrzeby spółdzielni. Nie ma nawet numeru bloku, żeby nie można było sprawdzić, czy faktycznie takie coś miało miejsce.. Nikt nie widział, nikt nie słyszał, ale w miasto poszło, że był tlenek i trzeba rujnować mieszkania. To chyba najbardziej wroga spółdzielcom spółdzielnia w Polsce. Do czego to doszło ?
+0-0
Wtorek, 7 sierpnia 2018 r. godz. 21:35
~Wolny człowiek
Do czego to podobne, źeby zarząd spółdzielni wybrany przez członków i będący na ich usługach tak sobie z nimi pogrywał. Nowy prezes wybrał widać podejście siłowe tylko może się to dla niego bardzo źle skończyć. Spółdzielców jest więcej i głupi nie są. Centralne sterowanie i system nakazowy już się dawno skończył.
+0-0
Wtorek, 7 sierpnia 2018 r. godz. 21:24
~mondry
A ja zapytam. Czy w blokach starych w ktorych byly w pokojach kratki wentylacyjne zamurowano kominy na dachach od tych kratek. Czy byly projekty na modernizacje? Czy to samowola budowlana w wykonaniu kominiarzy w porozumienie z innymi. Wiele tych pseudomodernizacji wymaga projektu a nie samowoli. Należy zaprojektowac zgodnie ze szuką budowlaną, wykonać obliczenia itp. A tak jest jak jest. Pisanie informacji o tym ze Unia kaze zlikwidowac w budynkach wysokich do 2025 roku termy gazowe dla bezpieczenstwa.jednak budynek wysoki wedle prawa budowlanego to budynek powyzej ponad 25 m wedle ustawy W celu określenia wymagań technicznych i użytkowych wprowadza się następujący podział budynków na grupy wysokości: 1) niskie (N) - do 12 m włącznie nad poziomem terenu lub mieszkalne o wysokości do 4 kondygnacji nadziemnych włącznie; 2) średniowysokie (SW) - ponad 12 m do 25 m włącznie nad poziomem terenu lub mieszkalne o wysokości ponad 4 do 9 kondygnacji nadziemnych włącznie; 3) wysokie (W) - ponad 25 m do 55 m włącznie nad poziomem terenu lub mieszkalne o wysokości ponad 9 do 18 kondygnacji nadziemnych włącznie; 4) wysokościowe (WW) - powyżej 55 m nad poziomem terenu. Ile takich budynków jest w Stalowej Woli? Zazwyczaj jest zabudowa niska czyli budynki niskie.No ale w 2019 roku rusza w elektorni kociol gazowy i...........reszte mozna sobie dopowiedziec
+0-0
Wtorek, 7 sierpnia 2018 r. godz. 16:10
~Lokator wieżowca
@Bez termy.Widać po wpisie,że jesteś albo pracownikiem albo sympatykiem Pecu.Ja wiem,że większość bloków jest już ocieplona i wpływy do Pec zmalały to trzeba poszukać nowych jelonków do golenia.Ale przynajmniej trzeba być uczciwym informując o kosztach a nie robić ludzi w balona.
+0-0
Wtorek, 7 sierpnia 2018 r. godz. 16:01
~Lokator wieżowca
@Majka.U mnie też czujnik sygnalizował obecność tlenku węgla .Teraz pomimo upałów ,zgodnie z zaleceniem spółdzielni nie zamykam szczelnie okien,zostawiam rozszczelnione i problem zniknął.Tzw.termę mam sprawną bo raz w roku robię przegląd,co mnie kosztuje 50 zł i jest ok.
+0-0
Wtorek, 7 sierpnia 2018 r. godz. 15:53
~Lokator wieżowca
@Bez termy.Nie rób z ludzi idiotów.Podgrzanie metra sześciennego,czyli 1000 litrów wody ,gazem kosztuje ok.6zł a PEC inkasuje około 17 zł,więc jakim cudem jest taniej.Jak się myjesz raz w miesiącu to jest może tanio.
+0-0
Wtorek, 7 sierpnia 2018 r. godz. 10:00
~@Bez termy
Zgadzam się w 100%. Wolę nawet dwa razy więcej zapłacić za PEC, niż za gaz i nie zastanawiać się czy dożyję jutra. Ktoś kiedyś pod podobnym artykułem wyliczył, że placi 200zł za PEC a jego matka posiadająca termę ponad 100zł za gaz, przy porównywalnych metrażach mieszkań. Chodzi o Wasze,nasze bezpieczeństwo.
+1-0
Wtorek, 7 sierpnia 2018 r. godz. 09:03
~z terma
Jasne. Chyba się nie kąpiesz i nie gotujesz. Gaz idzie w górę, a PEC tez musi na nas zarobić żeby na PiSlamistow igrzyska wieczne było.
+0-0
Wtorek, 7 sierpnia 2018 r. godz. 08:48
~Bez termy
Ja nie posiadam termy. Mam ciepla wode prosto z instalacji. Minely czasy kiedy w lecie nie bylo cieplej wody przez miesiac z powodu remontu wymiennika. Za gaz place grosze i za wode rowniez. Zdecydowanie lepiej wychodzi niz u tych co maja termy. Zwlaszcza w okresie upalow letnich gdy zuzywa sie wiecej wody. Nadmienie ze nie mam prysznica co jeszcze obnizylo by koszty. Nie zamienil bym tego nigdy na terme.
+0-0
Wtorek, 7 sierpnia 2018 r. godz. 08:34
~Majka.
Na Okulickiego 4 jest najgorzej, nie ma tygodnia aby nie włączały się czujniki u nas.Czujnik tylko sygnalizuje o czadzie, a problem zostaje. Jak dojdzie do tragedii, to może wreszcie obudzi się Spółdzielnia, ale nie chciałabym być wtedy na ich miejscu.
+0-0
Wtorek, 7 sierpnia 2018 r. godz. 08:27
~Bławat
Czyżby niedzielna impreza poszła w niepamięć? Widocznie odlot był, że hej! Ten ból głowy to nie z tlenku, tylko z utleniacza.
+0-0
Poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r. godz. 22:15
~chwała na wyskościach
Dodam, że kilka pięter wyżej- gdzie włączyła się czujka, w niedziele, po powrocie na mieszkanie i sprawdzeniu max stężenia pokazało 106. Miło że ktoś zadzwonił, że zdobył numer i służby podeszły odpowiednio do sprawy. Warto mieć czujkę i w miarę nowa termę? Po co mieszkańcom płytki rozwalać i robić piony, jak kuchenki gazowe i tak pozostaną, czyli niebezpieczeństwo nadal będzie czyhać.
+0-0
Poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r. godz. 22:05
~termos
a to ciekawe bo ostatnio były deklaracje do przystąpienia do projektu likwidacji term i za mało mieszkańców chce wymiany i trzeba było artykuł że niby tlenek węgla bo termy są złe. Po tych wymianach to nasz czeka gruntowny remont połowy mieszkania i podwyżki energii al e tego nikt głośno nie mówi
+0-0
Poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r. godz. 20:16
~brango
Moja czujka włącza się zawsze rano gdy uchodzą ze mnie nagromadzone w nocy gazy. Nigdy nie wzywałem straży.
+0-1
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.