Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Czwartek, 24 stycznia 2019 r. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
 Wiadomości lokalne
» Co za 10 lat? Debata z ministrem Kwiecińskim
» Decydujesz, pomagamy - trwa głosowanie!
» Rozwadów: pieszy potrącony przed muzeum. Jego stan jest bardzo ciężki
» Dusi nas smog, czterokrotne przekroczenie wielkości pyłu!
» Miasto podreperuje infrastrukturę na lotnisku w Turbi
» Zbędne kilogramy chętnie przyjmiemy! - nowa jakość dietetyki w Stalowej Woli
» Chodnik dla aut nie dla pieszych?
» Mielecka firma stworzy dla Stalowej Woli system informacji pasażerskiej
» Muzeum Regionalnemu przybywa budynków. Niebawem otwarcie kolejnej powierzchni wystawienniczej
» 64-latek odnaleziony przez policję. Zaginięcie zgłosiła rodzina
» Uwaga na polowania w stalowowolskich lasach!
» Nie wiadomo jeszcze ile miasto zapłaci za rozbiórkę "straszydła"
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Podwójne spotkanie autorskie
» Ogólnopolskie Michalickie Warsztaty Liturgiczno-Muzyczne
» Koncert karnawałowy Orkiestry Dętej MDK
» Opowieści z Togo - spotkanie z Piotrem Pyrczem
» Muzyczny Parnas - XIV Forum Pianistyczne - koncert galowy
» Wieczór z operetką
» Wielka Wojna nad Dolnym Sanem
» Nerwica natręctw - spektakl w reż. Artura Barcisia
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Miejska Wigilia z szopką i jarmarkiem
»Miejska Wigilia z szopką i jarmarkiem
»Protest urzędników przed Sądem Rejonowym
»Stalowa Wola na COP24
»Otwarcie Centrum Języka i Kultury Chińskiej w Stalowej Woli
»Stalowa Wola: otwarcie lodowiska w stylu retro
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Sygnały Czytelnika

Czwartek, 19 kwietnia 2018 r. godz. 18:18     /Magdalena Rodecka/
Plac zabaw czy pustynia? - pytają mieszkańcy

To będzie bez wątpienia jeden z największych placów zabaw w Stalowej Woli. Na remont Spółdzielnia Mieszkaniowa zdecydowała się z powodu wieloletniego zaniedbania terenu oraz oczekiwań w tym względzie przez mieszkańców.
To będzie bez wątpienia jeden z największych placów zabaw w Stalowej Woli. Na remont Spółdzielnia Mieszkaniowa zdecydowała się z powodu wieloletniego zaniedbania terenu oraz oczekiwań w tym względzie przez mieszkańców.
Fot. Magdalena Rodecka
- Będzie to nie tylko największy plac zabaw ale i pustynia - napisał do naszej redakcji mieszkaniec Stalowej Woli, pod którego oknem trwa obecnie remont centralnego placu zabaw nieopodal Spółdzielczego Domu Kultury.

To będzie bez wątpienia jeden z największych placów zabaw w Stalowej Woli. Na remont Spółdzielnia Mieszkaniowa zdecydowała się z powodu wieloletniego zaniedbania terenu oraz oczekiwań w tym względzie przez mieszkańców. Mobilizacją była bliskość ze Spółdzielczym Domem Kultury, który w ciągu roku był organizatorem na placu zabaw wielu imprez plenerowych. Tak ma być w dalszym ciągu tylko w bardziej cywilizacyjnych warunkach. Można już zobaczyć nową muszlę koncertową z zadaszeniem, będą również place zabaw dla dzieci w różnym wieku, boisko do siatkówki i koszykówki, zewnętrzne siłownie, fontanna w formie kuli oraz ścieżka rowerowa biegnąca od strony SDK po lewej stronie. Remont ma się zakończyć symbolicznie 1 czerwca ale uroczyste otwarcie zaplanowano kilka dni później.

Inwestycja do tanich nie należy. Zagospodarowanie terenu kosztuje 1,8 mln zł, z czego 500 tysięcy złotych dokłada gmina Stalowa Wola. Reszta to pieniądze wypracowane przez Spółdzielnie Mieszkaniową. Nie pochodzą one z pieniędzy lokatorów. - Jeszcze w trakcie budowy placu wynegocjowaliśmy 100 tysięcy złotych mniej za zakup urządzeń zabawowych - mówi Artur Pychowski, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej.

Kiedy zwracamy uwagę na wycięte drzewa i za małą ilość zieleni, która zdaniem naszych Czytelników jest o tyle ważna, że na takim placu zabaw mile są widziane miejsca zacienione, słyszymy, że z takimi uwagami jesteśmy pierwsi.

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej przyznaje, że na początku projekt placu zabaw przewidywał około 900 różnych nasadzeń. Obecnie liczba ta spadła do 500. Wycięta została jedynie ta zieleń, która przez brak pielęgnacji mogła zagrażać życiu lub zdrowiu użytkowników terenu. Mniejsza liczba sadzonek krzewów to wynik nie tylko dużych kosztów ale i niebezpieczeństwa jakie za sobą niosły w postaci kolców. Tu projektant nie do końca przemyślał propozycje niektórych gatunków. Biorąc pod uwagę przeznaczenie terenu i obecność dzieci to nie był trafiony pomysł. Nowe nasadzenia przewidują jałowce, berberysy, lawendy, klony, ozdobne wiśnie, jarzęby oraz wiele innych.

Artur Pychowski dodaje, że spółdzielnia sukcesywnie remontuje wszystkie place zabaw jakie administruje. Czeka również na decyzje przyznania środków z Ministerstwa Sportu i Turystyki na stworzenie miejsca rekreacji na osiedlu Młodynie w ramach rządowego programu budowy Otwartych Stref Aktywności (OSA).

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Wtorek, 24 kwietnia 2018 r. godz. 11:05
~Yhm
Czy będą pojemniki na ptasie odchody bo już na psie istniały powiem tak zieleń drzewa muszą być bez tego nie ma ani zwierząt ani życia
+0-0
Sobota, 21 kwietnia 2018 r. godz. 18:05
~mamushka
Big J. ale za to kotki ,pieski beda robic do piaskownicy.Kto jak kto ale to wlasnie wiesniacy biegaja z pila motorowa pragnac odmiany i "postepu".Hamburg takie wielkie miasto i takie zielone,moda na beton juz dawno przeminela
+0-0
Sobota, 21 kwietnia 2018 r. godz. 14:35
~smyk
Big John Gdzie nie ma drzew nie ma życia.Bez tlenu człowiek nie funkcjonuje.Jak jest zdrowe śrofowisko naturalno to jest śpiew ptaków zwierzęta czują się dobrze.Gdy nie ma zwierząt to sam człowiek nie będzie w takim środowizku funkcjonował.Zostanie tylko sam beton.
+0-0
Sobota, 21 kwietnia 2018 r. godz. 12:28
~Luka
ja tego nie rozumiem, tyle głosów przeciw wycince, tyle głosów przeciwko robieniu z miasta pustyni, a oni dalej swoje, tna, tną!Nie słyszycie wołania ludzi???
+0-0
Sobota, 21 kwietnia 2018 r. godz. 11:26
~smutna
"pamiętajcie o ogrodach ,czy tak trudno być poeta;w żar epoki nie użyczy wam chłodu,żaden schron,żaden beton"
+0-0
Sobota, 21 kwietnia 2018 r. godz. 11:24
~Mariusz
W jakim celu cały ten plac ogrodzono?
+0-0
Sobota, 21 kwietnia 2018 r. godz. 09:01
~Big John
Gdzie nie ma drzew, tam psy nie mają gdzie szczać. Chyba to boli wieśniaków, którzy sprowadzili się do bloków z inwentarzem.
+0-0
Piątek, 20 kwietnia 2018 r. godz. 23:54
~wilk
Lui zobaczysz zmiany na gorsze na tym placu nie będzie tam życia.Gdzie nie ma drzew tam nie ma życia.Dzieci są mądrzejsze od ciebie i nie zobaczysz tam ani jednego dziecka na tej pustyni.Przekonasz się niedługo o tym.
+0-0
Piątek, 20 kwietnia 2018 r. godz. 23:05
manukun
@lui Czyli dla Ciebie normalną rzeczą jest wycięcie dorodnych, zdrowych drzew pod budowę ogrodzenia parku? Czujesz poziom absurdu? W jakim stopniu drzewa w lesie obniżają temperaturę powietrza, budynków i dróg w mieście? W żadnym! Szkoda czasu na słuchanie bajek, że cień sosny z ul. Przyszowskiej schłodzi plac zabaw kilka kilometrów dalej.
+0-0
Piątek, 20 kwietnia 2018 r. godz. 22:49
~róża
W Szwecji nie wycina się drzew tylko dostosowuje architekturę do zieleni a u nas wszystko się niszczy i robi pustynię a co będzie jak lasy będą prywatne i nie będzie wstępu do nich.Teraz w miastach między innymi w Rzeszowie też kładzie się nacisk na tworzenie parków w mieście i dużej zieleni.W Stalowej Woli zaczęła panować moda na rewitalizację która polega na niszczeniu to co jest piękne i zdrowe czyli wycince drzew a zrobienie ze Stalowej Woli pustyni a wiadomo na pustyni nie ma życia.
+0-0
Piątek, 20 kwietnia 2018 r. godz. 20:59
~H
Jeśli dobrze pamiętam to ten cały plac nazywał się koziolek. Bawiłem się tam jako dziecko, piłem piwo jako nastolatek. Zawsze inntrygowal mnie ten plac z huśtawki ogrodzonymi furtkiami, teatr i ogólnie jako całość.
+0-0
Piątek, 20 kwietnia 2018 r. godz. 20:14
~nick
Pan Pychowski na prezydenta. "Wygospodarował 1 mln 200 tys. zł (1800000-500000miasto-100000na zabawkach). Może uda mu się zlikwidować dług Stalowej Woli.
+0-0
Piątek, 20 kwietnia 2018 r. godz. 19:54
~Lui
Wreszcie coś się zmieni na tym placu zabaw wreszcie coś nowego dla dzieci i nie tylko jeden domek jedna huśtawka i piaskownica co to za atrakcje dla osiedla z taką ilością dzieci. Chcecie szukać zieleni to do parku czy lasu propanuje się wybrać. Od lat 90 tych nic tam nie modernizowano. Super ze się coś zmieni a dla slepcow to drzewa są kasztanow nie wycieli.☺
+0-0
Piątek, 20 kwietnia 2018 r. godz. 19:14
~mamushka
Duzych drzew sie nie powinno scinac,kazde takie drzewo to pomnik natury i historia,krzakow jest wszedzie pelno i rosna szybko i naturalnie wszechobecne tuje
+0-0
Piątek, 20 kwietnia 2018 r. godz. 15:28
~Big John
Przecież macie park koło szkoły muzycznej, ogródek jordanowski, niby-park w Charzewicach i ogólnie do okoła miasta las! Z jednej strony Puszcza Sandomierska, z drugiej Lasy Janowskie, ale wam drzew brakuje? Może dostępu do morza się domagajcie? Co nie zrobią, to jest "be"!!! Dla was najlepszy by był Kononowicz! "i żeby nie było niczego!"
+0-0
Piątek, 20 kwietnia 2018 r. godz. 14:35
~olek
po tym co robili z błoniami, skarpą, parkiem - jeszcze się dziwicie? jedyny cień to będzie pod daszkiem przed klatką schodową - i tam będą spędzać dzieci upalne wakacyjne dni. bo nigdzie po 'rewitalizacji' nie będzie warunków - same patelnie
+0-0
Piątek, 20 kwietnia 2018 r. godz. 13:15
~kaja
czy nie można by podjąć jakiejs inicjatywy obywatelskiej i kategorycznie zabronic wycinki jakichkolwiek drzew oraz żądać nowych, licznych nasadzeń??Kto jest za?
+1-0
Piątek, 20 kwietnia 2018 r. godz. 12:51
~Iskra
Brak WYSOKICH , ROZGAŁĘZIONYCH ,WIELOLETNICH drzew widać w całym mieście. Jeśli coś się nasadza to są drzewka klombowe , okrąglaczki,urosną na ok. 2,5 - 3 m i na tym koniec. Takie mini-drzewko nie da ani cienia ani zbyt dużo tlenu.Na takim placu zabaw- a i na innych -powinny być właśnie nasadzone drzewa które przynajmniej kiedyś będą wysokie i rozłożyste. JEDNO A SOLIDNE
+0-0
Piątek, 20 kwietnia 2018 r. godz. 12:16
~amarok
Szkoda. Można było zrobić rewitalizację a nie przebudowę. Spółdzielcy widać tak chcieli to ich plac ich Zarząd ich prezes. Ale jednak szkoda histori
+0-0
Piątek, 20 kwietnia 2018 r. godz. 09:22
~Liljana
Wycięta została jedynie ta zieleń, która była grożeniem? Co za kłamstwa! Wy myślicie, ze ludzie tam nie chodzą? Silne, kilkudziesięcioletnie drzewa wycięliście, a teraz jeszcze bez żenady przyznajecie, że niemal połowę sadzonek mniej będzie? Bo kolczaste były? To trzeba było projektu nie zatwierdzać. To raz. Dwa - zasadźcie na miejsce kolczastych krzewów niekolczaste, a nie rezygnujecie z sadzenia. Super, że posadzicie drzewa, które rosną latami. Już się cieszę. Może dożyję!
+0-0
Piątek, 20 kwietnia 2018 r. godz. 08:33
~kaja
zgadzam sie ,totalna pustynia!!!Chcemy dużych drzew a nie pierdzi krzacków!!!!
+0-0
Piątek, 20 kwietnia 2018 r. godz. 08:14
~sierż. Baryła
Boiska pod samymi blokami ? Pogratulować ! Na wakacjach to dopiero będzie się działo do białego rana.
+0-0
Piątek, 20 kwietnia 2018 r. godz. 08:11
~kriss
@Sprawa dla prokuratora "Gdzie idzie wycięte drzewo?" - zadzwoń do administracji to się dowiesz. Kiedyś zadzwoniłem - pracownicy biorą /kupują je do swoich celów.
+0-0
Piątek, 20 kwietnia 2018 r. godz. 08:09
~hello kitty
kolejna pustynna wizja jakiegoś pustaka, mnie też ciekawi co się dzieje z wyciętymi drzewami, dla mnie to jest zwykła dewastacja środowiska gdzie przy tak katastrofalnym zanieczyszczeniu powietrza, każde drzewo powinno być na wagę złota, w krajach zachodnich drzewa się ogradza, leczy, LECZY, urzędnicze miernoty, widziałam w Niemczech plac zabaw dla dzieci, gdzie żadne drzewo nie poszło pod topór, pobudowano na drzewach drewniane domki dla dzieci na specjalnych podporach, żeby nie okaleczyć drzew, sznurowe drabinki, wyglądało to fantastycznie ale do tego trzeba mieć wyobraźnię, wykształcenie i od dziecka wpajaną kulturę, ten plac to zwykła kupa
+0-0
Piątek, 20 kwietnia 2018 r. godz. 07:44
~MIESZKANIEC
A czym i gdzie SM wypracowala czesc pieniedzy na ta budowe piszecie glupoty to sa nasze pieniadze LOKATOROW
+0-0
Piątek, 20 kwietnia 2018 r. godz. 00:52
~Sprawa dla prokuratora
Gdzie idzie wycięte drewno?????
+1-0
Czwartek, 19 kwietnia 2018 r. godz. 23:29
~mamushka
Rabunkowa gospodarka lesna.Drazni mnie to drzewa zagrazajace zyciu i zdrowiu,a ile bylo tych tragicznych wypadkow.Taki tok myslenia i kazde drzewo trzeba usunac bo to potencjalne zagrozenie.Zamiast pozostalosci puszczy Sandomierskiej bedzie wyspa Wielkanocna,szkoda drzew ,przeciez trzeba dziesiatkow lat aby takie drzewo uroslo a sciac wystarczy kilkanascie minut,nie wspomne o konsekwencjach tego procederu w skali globalnej
+0-0
Czwartek, 19 kwietnia 2018 r. godz. 22:33
~arnold
Tam na tym placu bylo wiele drzew dzieci sie bawily w tych drzewach i nikomu nic sie nie stalo przez wiele lat. Nikomu nie trzeba tlumaczyc jak one sa nam potzrebne. Sa tez ludzie ktorym drzewa pszeszkadzaja. Mysle ze sa to tylko jednostki. Tacy osiedlowi idioci. Szkoda ze przez takiego jednego idiote wycinane sa drzewa. Wiele drzew w tym miescie takich ktorych nie powinno sie wycinac zostaly wyciete. Poprostu ustaw zostala dobrze wykorzystana. I dobrze ktos podkreslil ze bez drzew i zieleni na tym placu bedzie pustynia. Jako osoba ktora mieszka nieopodal domagam sie aby zielen byla roznego rodzaju a nie tylko iglaki krzewy i chabry tylko drzewa tybu deby wierzby jesiony itp. To miasto potzrebuje tlenu Pamietajmy ze w miescie dzialaja firmy aluminiowo felgowe. Mimo ze do okola mista las czasem nie mozna oddechu zlapac zas noca puszczaja w eter roznego rodzaju zwiazki.
+1-0
Czwartek, 19 kwietnia 2018 r. godz. 21:57
~przypadki
Boisko do koszykówki i siatkówki masakra !!!!!! Dzieci przychodzą na ten plac pograć w piłkę nożna bo na orliku grają starsi koledzy. Chcemy tam małe boisko do piłki nożnej !!!!!
+0-0
Czwartek, 19 kwietnia 2018 r. godz. 21:55
~poranna kawa
Dawno, dawno temu Stalowa Wola to bylo prawdziwie zielone miasto... Niestety, juz nie jest!
+1-1
Czwartek, 19 kwietnia 2018 r. godz. 21:51
~Mama
Place zabaw piaskowe to koszmar za który nie ma kto się wziąść, bakterie, brudne zniszczone ubranka, wiem coś o tym u nas w Płocku większość jest takich placy zabaw nawet ostatnio plaże nam usypano pod blokiem tylko basen jeszcze powinni załatwić. Powodzenia z koszmarem następnym w kraju. ......
+0-0
Czwartek, 19 kwietnia 2018 r. godz. 21:35
DzidekzCzarnieckiego
jak bylem mlody to sie tam krencilem na karuzeli z kolerzankami.
+1-1
Czwartek, 19 kwietnia 2018 r. godz. 21:21
~Midwife
A miejsce na psie pakiety ma wejściu tez będą? Bo jest tam wszystko i nic a właściwie nastarać jeszcze
+0-0
Czwartek, 19 kwietnia 2018 r. godz. 21:08
~LOL
@Jasio .Nie udawaj głupszego niż jesteś bo nikogo to nie bawi.
+2-0
Czwartek, 19 kwietnia 2018 r. godz. 20:48
~jasio
ja tam wolem pustynie bo tygo nigdzie blisko nima a sahaRA je daleko
+0-0
Czwartek, 19 kwietnia 2018 r. godz. 20:48
~Jowita
Kolejna pusta wizja Nadbereżnego ?
+0-1
Czwartek, 19 kwietnia 2018 r. godz. 19:35
manukun
Czy teraz prezes dalej żali się uczniom na lekcjach na degradację miasta, czy po zdobyciu stanowiska już wszystko jest w porządku?
+1-0
Czwartek, 19 kwietnia 2018 r. godz. 19:29
~krysia Pe
Drzewa to kornik. A kornik jak wiemy to problem. Poza tym totalna opozycja nie będzie mogła się w krzakach potajemnie spotykać. Czyli Dobra Zmiana
+0-1
Czwartek, 19 kwietnia 2018 r. godz. 19:13
~kabi
jak nie ma zieleni to taki plac do doopy
+0-0
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2019 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.