Stalowa Wola Stalowa Wola: Huta Stalowa Wola
Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i Powiatu Stalowowolskiego. Najnowsze! Najszybciej!
Nagrania audio, rozmowy z ciekawymi ludźmi
Fotografie z najważniejszych wydarzeń w Stalowej Woli
Kanał youtube.stalowka.net - Pierwsza stalowowolska telewizja internetowa
Encyklopedia miasta Stalowa Wola
Zapowiedzi zbliżających się wydarzeń kulturalnych
Repertuar stalowowolskich kin
Baza adresowa najważniejszych firm i instytucji życia publicznego
Kamera na żywo. Widok na Stalową Wolę.
Bezpłatna baza ogłoszeń dla mieszkańców miasta Stalowa Wola jak i Powiatu Stalowowolskiego
Twoje konto
Strona główna  Stalowa Wola / Wiadomości Środa, 12 grudnia 2018 r. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
 Wiadomości lokalne
» WiFi w Bojanowie
» Stany siódmą najpiękniejszą wsią
» Komunikat MZK
» NaprawmyTo.pl do naprawy?
» Budynek PSP nr 9 w Rozwadowie przejdzie audyt energetyczny
» Jakie gazety czytają w Urzędzie Miasta w Stalowej Woli?
» Chór Puellarum Cantus - Złote Anioły
» Program Przebudowy Dróg: które gminy z dofinansowaniem?
» COP24: Jaka przyszłość czeka komunikację miejską w Stalowej Woli?
» Pijany 18-latek uderzył w pociąg. Miał 2 tygodnie prawo jazdy
» Akordeoniści ze Stalowej Woli na XXV Jubileuszowym Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Przemyślu
» Muzeum Jana Pawła II odebrało wyróżnienie w Warszawie
Więcej » 
 Zasłyszane...
"Najciekawsze na tej wystawie jest spojrzenie na rozwój Stalowej Woli z perspektywy mieszkańca, człowieka. Jego dzieciństwo, dorastanie, miłość, sukces przemijanie".
Katarzyna Zarzycka, Muzeum Regionalne w Stalowej Woli
 Imprezy w mieście
» Stalowowolska Wigilia Miejska
» Wigilia w Stalowej Woli
» Wielka Wojna nad Dolnym Sanem
Więcej » 
 Fotoreportaże
Stalowa Wola: Stalowa Wola na COP24
»Stalowa Wola na COP24
»Otwarcie Centrum Języka i Kultury Chińskiej w Stalowej Woli
»Stalowa Wola: otwarcie lodowiska w stylu retro
»Rada Miasta 2018-2023
»100-lecie Niepodległej w Stalowej Woli
Więcej » 
Wiadomości lokalne / Imprezy w mieście

Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 17:23     /Magdalena Rodecka/
Ze Stalowej Woli wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Trasa - 41 km.

W tym roku po raz pierwszy Stalowa Wola znalazła się wśród 354 miejscowości, z których wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.
W tym roku po raz pierwszy Stalowa Wola znalazła się wśród 354 miejscowości, z których wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.
"Ekstremalna, bo trzeba pokonać trasę minimum 40 km w nocy. Samotnie, lub w skupieniu. Bez rozmów i pikników. Musi boleć, byś opuścił swoją strefę komfortu i powiedział Bogu: jestem tutaj nie dlatego, że masz coś dla mnie zrobić, ale dlatego, bo chcę się z Tobą spotkać. To droga do nowego życia" - tak organizatorzy Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, zachęcają uczestników do wzięcia udziału w wydarzeniu.

W tym roku po raz pierwszy Stalowa Wola znalazła się wśród 354 miejscowości, z których wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa.

- Ekstremalna Droga Krzyżowa to nowa forma duchowości. Polega na przejściu ponad 40 kilometrów w nocy, w milczeniu z rozważaniami stacji drogi krzyżowej. To aktualnie jeden z najszybciej rozwijających się ruchów religijnych na świecie - wyjaśnia Iwona Butryn.

W Stalowej Woli Ekstremalna Droga Krzyżowa rozpocznie się w piątek, 23 marca o godzinie 19:00 Mszą Święta w Parafii Akademickiej na ulicy Ofiar Katynia. Po niej uczestnicy wyruszą indywidualnie lub w małych grupach w nocną wędrówkę, mając do dyspozycji aplikację z opisem trasy i GPS. Po drodze zatrzymują się przy wyznaczonych stacjach drogi krzyżowej, gdzie czytają specjalnie dla nich przygotowane rozważania lub słuchają ich, korzystając z urządzeń mobilnych. Na trasie obowiązuje tzw. reguła milczenia, która ma służyć zintensyfikowaniu rozważań i przeżywania Drogi Krzyżowej. Koniec 41 kilometrowej trasy będzie miał miejsce w Bazylice Konkatedralnej w Sandomierzu.

Zapisów na Ekstremalną Drogę Krzyżową można dokonać na stronie www.edk.org.pl, wybierając trasę, która wyrusza ze Stalowej Woli - trasa niebieska św. Jana Pawła II.

Pomysł na EDK jak wyjaśniają organizatorzy zrodził się w roku 2009 w środowisku duszpasterstwa akademickiego prowadzonego w Krakowie przez ks. Jacka Stryczka. Był odpowiedzią na poszukiwanie dróg pobożności na miarę XXI wieku i sposobem na połączenie Ewangelii i nowoczesności przez ludzi, którzy chcą łączyć życie religijne z rodzinnym i biznesowym.

Strona do druku Drukuj artykuł    

Jeżeli masz jakieś ciekawe informacje, chcesz przekazać coś ważnego,
coś interesującego, nie wahaj się - napisz do nas: redakcja@stalowka.net

Dodaj komentarz do artykułu »  

Czwartek, 22 marca 2018 r. godz. 16:32
~merlot
Do wszystkich malych ignorantow: 1 maja 1886 r. ponad 300 000 pracowników w 13 000 przedsiębiorstw w Stanach Zjednoczonych (USA) odeszło z pracy i zastrajkowalo w pierwszym majowym święcie w historii. ... swieto 1-majowe narodzilo sie w USA i nie mialo nic wspolnego z zadnym "komunizmem"!
+0-0
Środa, 21 marca 2018 r. godz. 20:48
~jan
..... @~merlot.... w całej Polsce zdekomunizowano ulice 1-go Maja, ale nikt nie zdekomunizował Święta 1-go Maja, nadal jest to dzień świąteczny i wolny od pracy, władze ( wszystkie po 89 roku) nawet nie wstydzą się swojej głupoty. Fajnie jest nie iść do roboty, nawet jeśli powodem dnia laby jest rocznica urodzin Stalina ...
+0-0
Poniedziałek, 19 marca 2018 r. godz. 15:43
~pieczony królik
nie krytykujcie nikogo za jego religie tylko za uczynki. pozdrawiam.
+0-0
Czwartek, 15 marca 2018 r. godz. 15:23
~merlot
"Proboszcz niewielkich Prostek na Mazurach chce zdekomunizować ulicę 1 Maja. Nowym patronem ma zostać Chrystus." Czy to wlasnie o taka Polske kiedys walczyla Solidarnosc?
+0-0
Czwartek, 15 marca 2018 r. godz. 13:46
~Gm
@kaMa, przekonywalem tylko Olge, ze w naszym nowoczesnym kraju nikt nikogo nie zmusza do chodzenia na religie. A o przesladowaniu ( mordowaniu rowniez ) chrzescijan w Indiach wystarczy poszukac w internecie.
+0-0
Środa, 14 marca 2018 r. godz. 23:06
~Lir
@kaMA pierwszą i drugą wojnę w Europie wywołały i brały w niej udział narody chrześcijańskie czy muzułmanie a może buddyści?
+0-0
Środa, 14 marca 2018 r. godz. 20:36
~monster
Drogi KAmo: Polska cywilizowanym krajem? Naprawde? Wystarczy poczytac wiadomosci z ostatnich tygodni tu na stalowce: 14-latek sieje strach na niezarejestrowanym motorze, 25-latek pijany lata po miescie z maczeta, inny koles potraca niepelnosprawnego na wozku na pasach jadac nie dostosowawszy sie do warunkow panujacych, nastepny wbija sie poza miastem w pojazd, kotrym jechala ciezarna kobieta... A taka wisienka na torcie jest nozownik w Vivo, ktorego musieli obezwladnic zwykli obywatele... TO JEST NAPRAWDE CYWILIZOWANY KRAJ?????
+0-0
Środa, 14 marca 2018 r. godz. 16:52
~kaMA
"A chyba zdajesz sobie sprawe jak sa traktowani chrzescijanie w krajach muzulmanskich czy w Indiach. U nas nikt nikogo nie morduje." W Indiach morduja chrzescijan? Gdzie to pan/pani wyczytal(a)?? P.S. Czy pan chce porownywac Polske do tych najgorszych (na swiecie) przykladow? Bo do tej pory sadzilem, ze Polska jest cywilizowanym krajem europejskim...
+0-0
Środa, 14 marca 2018 r. godz. 12:55
~Pobożny
Ekstremalna droga krzyżowa to żyć tutaj. Na.codzień.W realiach jakie są. Wędrówki można sobie spokojnie darować. A tak w ogóle .Gdzie zniknął ksiądz Choda? Czy ktoś może coś wie?
+0-0
Środa, 14 marca 2018 r. godz. 12:36
~Gm
@Olga, jaka Ty jestes biedna w Polsce od setek lat zyją Zydzi, Tatarzy i chba nikt ich nie zmusza do chodzenia na religie. A chyba zdajesz sobie sprawe jak sa traktowani chrzescijanie w krajach muzulmanskich czy w Indiach. U nas nikt nikogo nie morduje.
+0-0
Środa, 14 marca 2018 r. godz. 09:03
~Olga
@Katolik, "prawo wyboru". Dobre sobie... Powidze to wszystkim niemowlakom podstawianym pod kropidło łowców dusz. Powiedz to opluwanym w szkole dzieciom za to, że mają odwagę nie chodzić za religię, alebo wyznawać inną. Nikt nikomu nie zabrania wierzyć. Niech każdy wierzy w co chce, ale nie obnoście się ze swoją wiarą po okolicy. Kościoły są od tego i wasz dom.
+0-0
Środa, 14 marca 2018 r. godz. 07:49
~Beata z pilchooowwa
ide do vivo pocwiczyc w ten nnowejsilowni kondyche bo nie da rady bez treningu PRZED ....
+0-0
Środa, 14 marca 2018 r. godz. 04:21
~czarny zaprawiony
a nie lepiej się wyciszyć i zadumać w tak długim i wyczerpującym "spacerze" nocnym? I sprawdzić samego siebie? Zamiast urągać inaczej myślącym z KK? Alleluja i do przodu...I poznacie samych siebie. I pokochacie się.
+0-0
Wtorek, 13 marca 2018 r. godz. 23:57
~Polonus
@fredek, bo ci żyłka pęknie i się spocisz.
+0-0
Wtorek, 13 marca 2018 r. godz. 23:38
~Liljana
Sama idea bardzo dobra, ale aplikacja na smartfonie mnie rozwaliła. A jak ktoś nie ma smartfona, bo nie sprzyja temu szaleństwu, to na Drogę Krzyżową już się nie nadaję. Zupełnie jak Rossmann... I droga w ciszy - no, tak z nosem w smartfonie, to raczej gadać się przy tym nie da. Rozczarowana jestem trochę tym, co promuje kościół. Noc ze smartfonem - now wow!
+0-0
Wtorek, 13 marca 2018 r. godz. 21:45
~Ytrewq
Komentarz qwertyu - mądrość nad mądrościami i tylko mądrość. Nauczyciele takich istot powinni popełnić honorowe harasepukiri. Jak można napisać tak długi komentarz i ani jednego logicznego zdania? Ja pie kur ma i hu yyyy!
+0-0
Wtorek, 13 marca 2018 r. godz. 18:14
~ania
Okropne,każda okazja jest dobra,żeby obrazić drugiego!!
+0-0
Wtorek, 13 marca 2018 r. godz. 16:42
~PAD
"Mamy wolność ,każdy ma prawo wyboru,ale nie życzę sobie obrażania mojej wiary.Jeśli żyjesz w społeczeństwie katolickim musisz to uszanować,jeśli nie to droga wolna do islamu,może tam nie będzie ciemnogrodu" Szanowny panie - wprawdzie kosciol katolicki wciska sie w Polsce praktycznie wszedzie i usiluje decydowac o wielu sprawach, ale Polska nie jest jeszcze panstwem wyznaniowym (tak jak, np. Iran), a katolicy to nie sa jakis "swiete krowy". I do tej pory nie maja zadnego prawa, by cokolwiek narzucac reszcie Polakow!
+0-0
Wtorek, 13 marca 2018 r. godz. 14:41
~Katolik
@Olga: Mamy wolność ,każdy ma prawo wyboru,ale nie życzę sobie obrażania mojej wiary.Jeśli żyjesz w społeczeństwie katolickim musisz to uszanować,jeśli nie to droga wolna do islamu,może tam nie będzie ciemnogrodu;)
+0-0
Wtorek, 13 marca 2018 r. godz. 12:44
~Gm
Widze, ze potomkow komuszych w Stalowej nie brakuje. Jeden z ich przodkow tez kiedys mowil, ze mu kaktus na dloni wyrosnie zanim powstanie nowy Koscioll. Tak, ze moi drodzy ateisci, byloby lepiej gdybyscie takich tekstow nie czytali wtedy oszczedzicie nam czytania glupawych komentarzy. A jezeli juz to przeczytajcie prosze komentarz. "hello kitty" , bardzo konkretny ale kulturalny.
+0-0
Wtorek, 13 marca 2018 r. godz. 11:33
~Roso
I jeszcze z tacą bedzie zorro biegał
+0-0
Wtorek, 13 marca 2018 r. godz. 08:50
~domin
Ja bym sie tam bal, ze wjedzie we mnie jeszcze jakis patol autem. sorry, taka prawda - jednym slowem szara rzeczywistosc.
+0-0
Wtorek, 13 marca 2018 r. godz. 08:43
~hello kitty
przyzwoitym trzeba być na co dzień, dla mnie kk to najbardziej zakłamana instytucja
+0-0
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 23:29
~czarny zaprawiony
Sami słabeusze komentują bo nie są w stanie POdołać i innych zniechęcają. Im tylko browarek i TVN lub POlsat pasuje.
+3-0
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 23:26
~Ferdek z PiS
Ty POlonus, a zasadził ci ktoś kopa?
+0-1
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 22:28
~Blackwood
XXI wiek, ale faryzeuszy nie brakuje.
+0-2
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 22:13
~merlot
Rzymski katolicyzm to najwieksze wypaczenie idei chrzescijanstwa!
+0-2
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 21:20
~ania
Przyjdę przynajmniej na mszę poprzedzającą Drogę Krzyżowa,bo sił do tej nocnej wędrówki nie mam.
+1-0
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 21:06
~ania
A ja ani nie jestem z PiS-u,ani specjalnie pobożna,ale taki pomysł drogi w ciszy i skupieniu,przy okazji z refleksją o własnym życiu ,z dobrymi myślami ,a może i postanowieniem,że warto być przyzwoitym bardzo mi się podoba.
+2-0
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 20:50
~qwerty
Jak świat światem , ale jeszcze takich głupot życiu nie słyszałem . Mamy XXIw a głupota nie zna granic . Co jeszcze w ramach prania mózgu wymyśli sekta w czarny, sukienkach . Jeśli wymyślili to najpierw w 100%powinni się znaleźć panowie w sukienkach i niech sobie idą na głupotę . BO TO ŻADNA WIARA ,TYLKO OBÓŻ PRZETRWANIA (IGRZYSKA DLA GŁUPICH )I TYLKO TYLE ?????????
+0-2
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 20:04
~Olga
Ekstremalnie ciemniacki Ciemnogród. Brak słów...
+0-2
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 19:26
~Bławat
@Polonus- masz rację, niektórym włosy się jeżą. Istny horror.
+2-1
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 19:26
~do@Polonus
Polonus nie włączaj telewizora bo może cię coś złego spotkać
+1-0
Poniedziałek, 12 marca 2018 r. godz. 18:37
~Polonus
Wystarczy włączyć TVPis i to jest ekstremalne doświadczenie, a nawet straszne.
+0-2
Stalowka.NET - Wiadomości lokalne z miasta Stalowa Wola i okolic
Copyright 2001 - 2018 Stalowka.NET
  » O nas  » Redakcja  » Reklama  » Kontakt
Wszelkie prawa zastrzeżone.
X Ta strona korzysta z plików cookie w celu świadczenia usług i realizacji potrzeb użytkowników. Pliki te mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki internetowej. Więcej w polityce prywatności.